Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-07, 18:12   #2971
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ponieważ zużywanie 10% BHA Glymedu idzie mi powoli, to pomyślałam, żeby zastosować go na skórę głowy, którą mam tak samo tłustą jak twarz, problemy z odkładającym się sebum, którego nie domywają żadne szampony, zaczątki tłustego łupieżu.
Tylko nie wiem, czy to bezpieczne. Do tej pory stosowałam tylko Salicylol 5% BHA na oleju rycynowym oraz Squamax (5% BHA + 20% mocznika).
Czy ktoś spotkał się kiedyż z informacją, jakie maksymalne stężenia kwasów przy jakich formułach wolno stosować na owłosioną skórę, żeby nie nabawić się np wypadania włosów?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 18:39   #2972
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Sebum zmieszanego z filtrem na dodatek. Dla mnie największą przeszkodą jest konieczność nałożenia ponad 1 ml. Niestety, ale każdy krem nałożony w takiej ilości będzie u mnie wyglądał źle i potęgował przetłuszczanie.

To prawda. Próbowałam nałożyć ten 1 ml (mimo, że trzeba więcej). Tak fatalnie mi to szło, że aż mi się płakać chciało. I na dodatek buzia po całym dniu chodzenia w tym wyglądała dosłownie tragicznie.
Dlatego zostanę przy filtrach, ale jednak pokuszę się o większą wygodę stosowania i mniejsza dawkę
A Lirene się w lipcu podczas opalania w pośladki wetrze
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 18:59   #2973
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Sebum zmieszanego z filtrem na dodatek. Dla mnie największą przeszkodą jest konieczność nałożenia ponad 1 ml. Niestety, ale każdy krem nałożony w takiej ilości będzie u mnie wyglądał źle i potęgował przetłuszczanie.
Polecam w takim razie zaopatrzyć się w jakiś puder z filtrem. Ja używam japońskiego UVLAB Mineral Powder SPF 50 i jestem nim w pełni usatysfakcjonowana
Spośród tradycyjnych filtrów lubiłam Synchroline Aknicare SPF 30, najlżejszy filtr, z jakim się spotkałam. Ale w gorsze dni potrafił mi podrażnić skórę.
Wrażliwa i tłusta niestety ograniczają wybór filtrów, dla mnie te w pudrze to optymalny wybór. Jak jesteście zainteresowane, mogę ten UVLab dokładniej opisać
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 19:40   #2974
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Polecam w takim razie zaopatrzyć się w jakiś puder z filtrem. Ja używam japońskiego UVLAB Mineral Powder SPF 50 i jestem nim w pełni usatysfakcjonowana
Spośród tradycyjnych filtrów lubiłam Synchroline Aknicare SPF 30, najlżejszy filtr, z jakim się spotkałam. Ale w gorsze dni potrafił mi podrażnić skórę.
Wrażliwa i tłusta niestety ograniczają wybór filtrów, dla mnie te w pudrze to optymalny wybór. Jak jesteście zainteresowane, mogę ten UVLab dokładniej opisać

Jasne, ja się chętnie dowiem szczegółów
Jest na tyle dobry, że będąc pudrem jest w stanie w pełni zastępować filtr?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:03   #2975
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Polecam w takim razie zaopatrzyć się w jakiś puder z filtrem. Ja używam japońskiego UVLAB Mineral Powder SPF 50 i jestem nim w pełni usatysfakcjonowana
Spośród tradycyjnych filtrów lubiłam Synchroline Aknicare SPF 30, najlżejszy filtr, z jakim się spotkałam. Ale w gorsze dni potrafił mi podrażnić skórę.
Wrażliwa i tłusta niestety ograniczają wybór filtrów, dla mnie te w pudrze to optymalny wybór. Jak jesteście zainteresowane, mogę ten UVLab dokładniej opisać
U mnie z pudrów przechodzą tylko transparentne, każdy inny się warzy i wygląda jak tapeta. Podejrzewam, że to wina kolorowych tlenków. Nie wyobrażam sobie też, że taki puder daje dobrą ochronę, choćby połowę tego SPF 50. Ale chętnie przeczytam, jak to z Twojej strony wygląda. Co on ma za filtry?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 22:17   #2976
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie z pudrów przechodzą tylko transparentne, każdy inny się warzy i wygląda jak tapeta. Podejrzewam, że to wina kolorowych tlenków. Nie wyobrażam sobie też, że taki puder daje dobrą ochronę, choćby połowę tego SPF 50. Ale chętnie przeczytam, jak to z Twojej strony wygląda. Co on ma za filtry?
Ma filtry mineralne. Nawet jeśli to SPF 50 nie jest pewniakiem, to dla mnie jest skuteczniejsze niż w tradycyjnych filtrach, bo nie spływa mi po 30 minutach U mnie bardzo łatwo o poparzenie słoneczne, z tym pudrem mnie to nie spotkało i na tej podstawie stwierdzam, że swoje zadanie spełnia, nie powodując przy tym podrażnień i wysypu różnych nieprzyjaciół na twarzy, jak to się często zdarza przy zwykłych filtrach. No i łatwo nałożyć nową warstwę w ciągu dnia, nawet na makijaż.
Ten puder jest matowy, może nawet matujący (moja skóra się nie lubi zbytnio z talkiem, więc mnie jakoś super nie matuje, ale też nie przetłuszcza), nie jest to piękne wykończenie, ale zawsze lepsze niż siny smalec, jaki oferują kremy z filtrem Jest teoretycznie transparentny, ale po nałożeniu robi taką białą poświatę, która po jakimś czasie się stapia jakoś ze skórą/makijażem.
Na rynku japońskim i koreańskim jest trochę podobnych produktów, ale ten wybrałam ze względu na 1) mat, 2) brak koloru, 3) cenę (z darmową przesyłką wyszło ok. 70 zł, więc jeszcze do zniesienia).
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 08:41   #2977
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Ma filtry mineralne. Nawet jeśli to SPF 50 nie jest pewniakiem, to dla mnie jest skuteczniejsze niż w tradycyjnych filtrach, bo nie spływa mi po 30 minutach U mnie bardzo łatwo o poparzenie słoneczne, z tym pudrem mnie to nie spotkało i na tej podstawie stwierdzam, że swoje zadanie spełnia, nie powodując przy tym podrażnień i wysypu różnych nieprzyjaciół na twarzy, jak to się często zdarza przy zwykłych filtrach. No i łatwo nałożyć nową warstwę w ciągu dnia, nawet na makijaż.
Ten puder jest matowy, może nawet matujący (moja skóra się nie lubi zbytnio z talkiem, więc mnie jakoś super nie matuje, ale też nie przetłuszcza), nie jest to piękne wykończenie, ale zawsze lepsze niż siny smalec, jaki oferują kremy z filtrem Jest teoretycznie transparentny, ale po nałożeniu robi taką białą poświatę, która po jakimś czasie się stapia jakoś ze skórą/makijażem.
Na rynku japońskim i koreańskim jest trochę podobnych produktów, ale ten wybrałam ze względu na 1) mat, 2) brak koloru, 3) cenę (z darmową przesyłką wyszło ok. 70 zł, więc jeszcze do zniesienia).
No to mnie jednak nie przekonuje. Przypomina mi to podkłady mineralne, które także mają filtry mineralne i także niektórzy piszą, że się pod nimi nie opalają nawet na słońcu. Ja sobie niestety poparzyłam skórę w średnio słoneczny dzień pod takim podkładem, więc dla mnie to żadna ochrona.
Dla mnie problemem nie jest kolor filtrów chemicznych, przy cierpliwej aplikacji Lirene czy Pharmaceris są u mnie transparentne. Problemem jest to, że pod ponad 1 ml tłustego mazidła moja tłusta skóra doprodukowuje kolejną warstwę smalcu i i wyglądam, jakbym nie myła twarzy co najmniej ze dwie doby. Nie raz wklejałam tu już zdjęcia, bo mi kiedyś ktoś nie wierzył, że jak to Vichy Capitan Soleil matujący może się u mnie świecić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-08, 11:36   #2978
201605110926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 97
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Czy ktoś spotkał się kiedyż z informacją, jakie maksymalne stężenia kwasów przy jakich formułach wolno stosować na owłosioną skórę, żeby nie nabawić się np wypadania włosów?
Chimay, jeśli coś znajdziesz, podziel się!
Próbowałam kiedyś znaleźć coś o ewentualnych skutkach ubocznych długotrwałego używania mocznika na skórę głowy i włosy, ale jedyne na co trafiłam to hasło K301 (roztwór mocznika, mleczanu sodu lub kwasu mlekowego oraz glikolu propylenowego, matka Cerkożelu itp.), ale nigdzie nie piszą, w jakim stężeniu i pH się to formułuje (bo dla czytających te badania to wewnętrzna wiedza i coś, czego nie trzeba tłumaczyć). Badania, na które trafiam nie biorą pod uwagę wpływu na włosy. Stawiają sobie za zadanie jedynie znalezienie odpowiedzi na pytanie jak radzić sobie z jakimś stanem skóry, a włosy - ? Najwyżej odrosną.
O kwasach nic nie ma, bo pierwszym wyborem wydaje się zwykle właśnie to K301.

Poprawka: coś może być o LHA (La roche-posay), ale oni używają tego chyba tylko w szamponach i w maleńkich stężeniach.

Edytowane przez 201605110926
Czas edycji: 2016-02-08 o 11:47 Powód: LHA
201605110926 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 13:21   #2979
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez pohybel Pokaż wiadomość
Chimay, jeśli coś znajdziesz, podziel się!
Próbowałam kiedyś znaleźć coś o ewentualnych skutkach ubocznych długotrwałego używania mocznika na skórę głowy i włosy, ale jedyne na co trafiłam to hasło K301 (roztwór mocznika, mleczanu sodu lub kwasu mlekowego oraz glikolu propylenowego, matka Cerkożelu itp.), ale nigdzie nie piszą, w jakim stężeniu i pH się to formułuje (bo dla czytających te badania to wewnętrzna wiedza i coś, czego nie trzeba tłumaczyć). Badania, na które trafiam nie biorą pod uwagę wpływu na włosy. Stawiają sobie za zadanie jedynie znalezienie odpowiedzi na pytanie jak radzić sobie z jakimś stanem skóry, a włosy - ? Najwyżej odrosną.
O kwasach nic nie ma, bo pierwszym wyborem wydaje się zwykle właśnie to K301.

Poprawka: coś może być o LHA (La roche-posay), ale oni używają tego chyba tylko w szamponach i w maleńkich stężeniach.
Znalazłam tylko coś takiego:

Blog faceta o łysieniu androgenowym, gdzie w tym poście KLIK pisze o roztworze 15% BHA na głowę trzymanym do 10 minut. Nie wiadomo, na jakim podłożu ten roztwór.

PubMed pisze o salicylu na łuszczycę skóry głowy KLIK

Salicylic acid 5 to 10% has a pronounced keratolytic effect. Salicylic acid should be formulated in an ointment, which can be washed off easily.


Więc o samych włosach nic.

Ja chyba zaryzykuję z tym moim płynem na 10 minut, tak jak opisuje autor bloga. Większość popularnie dostępnych środków jest dla mnie zwyczajnie za słaba, żaden szampon nie usuwa całego łoju, nie opóźnia jego odkładania się na skórze, co w połączeniu z mocno podwyższonym poziomem androgenów jest dla włosów fatalne i dziwne, że jeszcze mam je dość gęste. Na temat salicylolu czytałam same pieśni pochwalne, tymczasem u mnie on nic nie robi (dowód z kamerki trychologicznej po 2 miesiącach stosowania go).

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-02-08 o 13:23
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 16:50   #2980
andzelika123
Raczkowanie
 
Avatar andzelika123
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 47
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Tak trochę odbiegając od tematu, Kleotka możesz opisać swoje doświadczenia z LHA? Bo mało jest informacji a właśnie zaczynam z nim przygodę i chciałabym wiedzieć czego się spodziewać
andzelika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 17:22   #2981
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

No to przetestowałam ten płyn Glymedu 10% BHA na czerep na 8 minut. Najgorsze, że jak wyłysieję, to "na kapucyna", bo to głównie na czubku głowy mam problemową skórę (ponoć typowe przy tego typu dolegliwościach). Jakbym używała na boki, to ewentualnie mogłabym sobie jakaś modną, podgalaną fryzurę sprawić
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-08, 19:41   #2982
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Ma filtry mineralne. Nawet jeśli to SPF 50 nie jest pewniakiem, to dla mnie jest skuteczniejsze niż w tradycyjnych filtrach, bo nie spływa mi po 30 minutach U mnie bardzo łatwo o poparzenie słoneczne, z tym pudrem mnie to nie spotkało i na tej podstawie stwierdzam, że swoje zadanie spełnia, nie powodując przy tym podrażnień i wysypu różnych nieprzyjaciół na twarzy, jak to się często zdarza przy zwykłych filtrach. No i łatwo nałożyć nową warstwę w ciągu dnia, nawet na makijaż.
Ten puder jest matowy, może nawet matujący (moja skóra się nie lubi zbytnio z talkiem, więc mnie jakoś super nie matuje, ale też nie przetłuszcza), nie jest to piękne wykończenie, ale zawsze lepsze niż siny smalec, jaki oferują kremy z filtrem Jest teoretycznie transparentny, ale po nałożeniu robi taką białą poświatę, która po jakimś czasie się stapia jakoś ze skórą/makijażem.
Na rynku japońskim i koreańskim jest trochę podobnych produktów, ale ten wybrałam ze względu na 1) mat, 2) brak koloru, 3) cenę (z darmową przesyłką wyszło ok. 70 zł, więc jeszcze do zniesienia).
Mnie niestety też nie przekonuje filtr w samym pudrze. Nawet pod podkłady mineralne nakładam filtr, bo zwyczajnie nie wierzę jakiemuś cudownemu proszkowi. Ale jeśli Tobie pasuje, to jak najbardziej stosuj

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No to przetestowałam ten płyn Glymedu 10% BHA na czerep na 8 minut. Najgorsze, że jak wyłysieję, to "na kapucyna", bo to głównie na czubku głowy mam problemową skórę (ponoć typowe przy tego typu dolegliwościach). Jakbym używała na boki, to ewentualnie mogłabym sobie jakaś modną, podgalaną fryzurę sprawić
Spadłam z krzesła

Cytat:
Napisane przez andzelika123 Pokaż wiadomość
Tak trochę odbiegając od tematu, Kleotka możesz opisać swoje doświadczenia z LHA? Bo mało jest informacji a właśnie zaczynam z nim przygodę i chciałabym wiedzieć czego się spodziewać
Mogę
Wprawdzie gdzieś już w jakimś wątku opisywałam, ale pokrótce jeszcze przypomnę. Jakby było mało, zapraszam na priva
LHA robisz tylko w małych stężeniach (ja rozpuszczałam w spirytusie), tak maksymalnie do 5%. Kwasu się nie zmywa z twarzy, zostawia się na całą noc. Najważniejsza sprawa, ten kwas bardzo boli. Trzeba sprawdzać od minimalnych dawek, bo potrafi nieźle dać w kość. Nie wolno go zmyć wodą, bo wtedy ból piekielny Wywołuje buraka na twarzy przez dobę, łuszczy symbolicznie. Można powiedzieć, że jest przyjemny w stosowaniu, gdyby nie ból
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 20:16   #2983
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Mogę
Wprawdzie gdzieś już w jakimś wątku opisywałam, ale pokrótce jeszcze przypomnę. Jakby było mało, zapraszam na priva
Pamiętam ten malowniczy opis
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 09:03   #2984
andzelika123
Raczkowanie
 
Avatar andzelika123
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 47
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

A to co najbardziej mnie interesuje, czyli efekty?
andzelika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 18:43   #2985
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pamiętam ten malowniczy opis
Skoro ktoś chciał słuchać, miałam komu wylać cały swój żal

Cytat:
Napisane przez andzelika123 Pokaż wiadomość
A to co najbardziej mnie interesuje, czyli efekty?

Efekty... były, trochę pousuwał mi zaskórniki, buzia zrobiła się jędrniejsza. Ale stosowałam go prawdopodobnie zbyt krótko na bardzo trwałe efekty. Powodem było to, że ostatnie kilka peelingów zrobiłam chyba w złym momencie cyklu - buzia bolała tak bardzo, że miałam ochotę płakać jak bóbr, a nie mogłam, bo pod wpływem łez bolałoby jeszcze bardziej
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 19:55   #2986
andzelika123
Raczkowanie
 
Avatar andzelika123
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 47
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Efekty... były, trochę pousuwał mi zaskórniki, buzia zrobiła się jędrniejsza. Ale stosowałam go prawdopodobnie zbyt krótko na bardzo trwałe efekty. Powodem było to, że ostatnie kilka peelingów zrobiłam chyba w złym momencie cyklu - buzia bolała tak bardzo, że miałam ochotę płakać jak bóbr, a nie mogłam, bo pod wpływem łez bolałoby jeszcze bardziej
Współczuję
Ja chyba jestem jakaś dziwna, bo na mnie 5% nie robi żadnego wrażenia, pieczenia, nic. Ostatnio zrobiłam sobie 8% i tutaj było aż za dużo wrażeń, więc pokornie wróciłam do 5%
andzelika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 20:50   #2987
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez andzelika123 Pokaż wiadomość
Współczuję
Ja chyba jestem jakaś dziwna, bo na mnie 5% nie robi żadnego wrażenia, pieczenia, nic. Ostatnio zrobiłam sobie 8% i tutaj było aż za dużo wrażeń, więc pokornie wróciłam do 5%

A jesteś pewna, że zrobiłaś stężenie 5%? To już naprawdę niezły hardkor, powinno piec, buraczyć, skóra powinna boleć. Gdzie bym w internetach nie czytała, mało kto to stężenie wytrzymywał.
A 8% to już samobójstwo
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 06:24   #2988
andzelika123
Raczkowanie
 
Avatar andzelika123
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 47
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
A jesteś pewna, że zrobiłaś stężenie 5%? To już naprawdę niezły hardkor, powinno piec, buraczyć, skóra powinna boleć. Gdzie bym w internetach nie czytała, mało kto to stężenie wytrzymywał.
A 8% to już samobójstwo
Yy no tak myślę, że to było 5, jeszcze specjalnie liczyłam to na kalkulatorze stężeń żeby się nie machnąć w obliczeniach. Właśnie widziałam te niektóre wpisy na blogach i coś mi się wydawało nie halo, że u mnie nic takiego nie występuje. Hmm następnym razem policzę to jeszcze raz i zobaczymy jak wyjdzie
andzelika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 09:02   #2989
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez andzelika123 Pokaż wiadomość
Yy no tak myślę, że to było 5, jeszcze specjalnie liczyłam to na kalkulatorze stężeń żeby się nie machnąć w obliczeniach. Właśnie widziałam te niektóre wpisy na blogach i coś mi się wydawało nie halo, że u mnie nic takiego nie występuje. Hmm następnym razem policzę to jeszcze raz i zobaczymy jak wyjdzie
Nie wiem jak to mogłaś wytrzymać, bo ja pomimo wysokiego progu bólu (depiluję się pod pachami depilatorem, roluję na ostro pod oczami i takie tam) miałam problem przy stężeniu 2% na oleju albo na PEGu (już nie pamiętam, szczegółowe info zamieściłam w wątku o LHA). I to było na pewno 2%, bo wszystko odmierzam na wadze jubilerskiej. Nie wyobrażam sobie 5% na spirycie, no chyba że wtedy kwas odparowuje razem z alko, choć wydaje mi się, że powinien odparować sam alkohol. Toż to normalnie masohizm ekstremalny takie cuś na facjatę nałożyć
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-10, 19:58   #2990
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to mogłaś wytrzymać, bo ja pomimo wysokiego progu bólu (depiluję się pod pachami depilatorem, roluję na ostro pod oczami i takie tam) miałam problem przy stężeniu 2% na oleju albo na PEGu (już nie pamiętam, szczegółowe info zamieściłam w wątku o LHA). I to było na pewno 2%, bo wszystko odmierzam na wadze jubilerskiej. Nie wyobrażam sobie 5% na spirycie, no chyba że wtedy kwas odparowuje razem z alko, choć wydaje mi się, że powinien odparować sam alkohol. Toż to normalnie masohizm ekstremalny takie cuś na facjatę nałożyć
Mi się też wydaje, że autorka machnęła się w obliczeniach, bo dla mnie 3% wywoływało ból głowy, zmęczenie i tak zupełny brak sił, że przy 4% prawdopodobnie bym zemdlała
Więc to niemożliwe, by piątka nie wywoływała żadnego bólu. U nosorożca może, ale nie u kobietki
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 11:07   #2991
andzelika123
Raczkowanie
 
Avatar andzelika123
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 47
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

No dobra zrobiłam kolejny raz, wg obliczeń poniżej. Kwas ma ciężar 0,700 g/ml. Nie zrobiłam tego idealnie, bo nie mam wagi jubilerskiej, ale dałam 2,8 ml spirytu i 0,15 ml kwasu odmierzone łyżeczką miarową, więc powinno się zgadzać. Wg moich obliczeń wyszło niecałe 5%. Zgadza się?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png Bez☠tytułu.png (26,6 KB, 12 załadowań)
andzelika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 13:14   #2992
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez andzelika123 Pokaż wiadomość
No dobra zrobiłam kolejny raz, wg obliczeń poniżej. Kwas ma ciężar 0,700 g/ml. Nie zrobiłam tego idealnie, bo nie mam wagi jubilerskiej, ale dałam 2,8 ml spirytu i 0,15 ml kwasu odmierzone łyżeczką miarową, więc powinno się zgadzać. Wg moich obliczeń wyszło niecałe 5%. Zgadza się?

Z moich obliczeń zaś wyszło 3,7%. To nadal bardzo dużo, ale już do przeżycia. Może jeszcze ktoś przeliczy

BTW to kwas lipohydroksylowy, nie alfa-liponowy

Edytowane przez Kleotka
Czas edycji: 2016-02-13 o 13:16
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 13:32   #2993
andzelika123
Raczkowanie
 
Avatar andzelika123
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 47
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
BTW to kwas lipohydroksylowy, nie alfa-liponowy
Tak wgl to wiem, ale nie było tej opcji do wyboru, więc zaznaczyłam pierwszą lepszą i zmieniłam gęstość na właściwą :P
andzelika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 12:00   #2994
dzikipowiewananasa
Przyczajenie
 
Avatar dzikipowiewananasa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 19
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

A ja mam takie, pewnie głupie, pytania. Jestem po trzecim peelingu 20% i już mi na brodzie ładnie zeszła skóra. Czy mimo to nadal nakładać tam kwas, czy lepiej nie? I ile takich zabiegów wykonać, żeby nie przedobrzyć?
__________________
dzikipowiewananasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 12:42   #2995
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez dzikipowiewananasa Pokaż wiadomość
A ja mam takie, pewnie głupie, pytania. Jestem po trzecim peelingu 20% i już mi na brodzie ładnie zeszła skóra. Czy mimo to nadal nakładać tam kwas, czy lepiej nie? I ile takich zabiegów wykonać, żeby nie przedobrzyć?
Wszystko zależy od tego, jakie efekty chcesz osiągnąć i z czym masz problem. Ja na przykład mam problem z trądzikiem zaskórnikowym i w tym przypadku nie widzę w ogóle powodu, dla którego miałabym się łuszczyć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 12:53   #2996
dzikipowiewananasa
Przyczajenie
 
Avatar dzikipowiewananasa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 19
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od tego, jakie efekty chcesz osiągnąć i z czym masz problem. Ja na przykład mam problem z trądzikiem zaskórnikowym i w tym przypadku nie widzę w ogóle powodu, dla którego miałabym się łuszczyć.
Mam zaskórniki, pryszcze, blizny i przetłuszczającą się skórę. Na czole widzę lekką poprawę, zniknęły zaskórniki. I tylko tyle, pryszcze są nadal. Wiem, że kilka peelingów cudów ( jeśli w ogóle) nie zdziała.
__________________
dzikipowiewananasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 14:14   #2997
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez dzikipowiewananasa Pokaż wiadomość
Mam zaskórniki, pryszcze, blizny i przetłuszczającą się skórę. Na czole widzę lekką poprawę, zniknęły zaskórniki. I tylko tyle, pryszcze są nadal. Wiem, że kilka peelingów cudów ( jeśli w ogóle) nie zdziała.
Na blizny złuszczanie ma sens, na zaskórniki i pryszcze niekoniecznie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 14:34   #2998
dzikipowiewananasa
Przyczajenie
 
Avatar dzikipowiewananasa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 19
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na blizny złuszczanie ma sens, na zaskórniki i pryszcze niekoniecznie.
Blizny mam praktycznie na całej twarzy, czyli, jak rozumiem, zalecana jest większa ilość zabiegów. Do całkowitego złuszczenia.
__________________
dzikipowiewananasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 18:46   #2999
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez dzikipowiewananasa Pokaż wiadomość
Blizny mam praktycznie na całej twarzy, czyli, jak rozumiem, zalecana jest większa ilość zabiegów. Do całkowitego złuszczenia.
Niekoniecznie złuszczanie pozwoli pozbyć się blizn, bo blizna to sprawa głęboka, a w razie konieczności nie jesteś w stanie peelingować się co tydzień przez rok Próbuj działać na kilku frontach - serum rozjaśniające, tonik. Większa pewność, że się uda
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 15:09   #3000
dzikipowiewananasa
Przyczajenie
 
Avatar dzikipowiewananasa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 19
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dzięki dziewczyny
__________________
dzikipowiewananasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.