"Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:) - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-17, 16:19   #151
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

Jasne,że tak to wszystko prawda co piszesz.Ale czy Ty chciałabyś się znaleźć u obcego faceta i kobiety zamiast mieszkać i żyć z własną mamą? Pochodzenia i pewnego rodzaju przywiązania trudno się pozbyć,niezależnie od tego jak podłą i złą osobą jest ta którą nim darzymy.Co do Afflecka także bardzo mi się w tej roli podobał,choć wiem że były mieszane opinie m.in. ludzie uważali,że zepsuł rolę chociażby przez swój nietypowy sposób mówienia.No i niestety (ale to już raczej nie jego wina) jego powierzchowność bardzo gryzła się z tym co miał przedstawić jako bohater(tj.nie do końca jako taki niewysoki,drobny w gruncie rzeczy facet pasował do tego całego "chojrakowania" które czasem się pojawiało w filmie).Nie wiem czy tę część można potraktować jak spoiler ale wolę zapobiec awanturze
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 16:27   #152
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Jasne,że tak to wszystko prawda co piszesz.Ale czy Ty chciałabyś się znaleźć u obcego faceta i kobiety zamiast mieszkać i żyć z własną mamą? Pochodzenia i pewnego rodzaju przywiązania trudno się pozbyć,niezależnie od tego jak podłą i złą osobą jest ta którą nim darzymy.Co do Afflecka także bardzo mi się w tej roli podobał,choć wiem że były mieszane opinie m.in. ludzie uważali,że zepsuł rolę chociażby przez swój nietypowy sposób mówienia.No i niestety (ale to już raczej nie jego wina) jego powierzchowność bardzo gryzła się z tym co miał przedstawić jako bohater(tj.nie do końca jako taki niewysoki,drobny w gruncie rzeczy facet pasował do tego całego "chojrakowania" które czasem się pojawiało w filmie).Nie wiem czy tę część można potraktować jak spoiler ale wolę zapobiec awanturze
Co do akcentu Casey'a to zdaje się, że bracia Affleck są z Bostonu, a tamtejsi ludzie mają ten swój Bostoński akcent

Wiesz, my to możemy sobie tylko gdybać co by było gdyby... Bo z jednej strony prawo a z drugiej myslenie co może być lepsze...

Hehe jakiej awanturze?
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2010-01-17 o 16:47
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 16:32   #153
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

I w tym powinno się mierzyć wartość filmu-gdy już dawno po jego obejrzeniu dalej można żywo o nim dyskutować i ciągle się o nim pamięta
Ano nie chce psuć nikomu oglądania,bo sama jestem cięta na spojlerowanie bez uprzedzenia ,a film gorąco polecam.
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 09:57   #154
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

Nie wiem, czy już było, ale wczoraj oglądałam film "Inni" (The Others).
Zazwyczaj nie lubię horrorów, ale tam nie ma ani krwi, ani noży... Zakończenie jest naprawdę zaskakujące. Polecam
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 18:00   #155
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

Bardzo na niekorzyść byłam zaskoczona, gdy dowiedziałam się, że w ostatniej części Millienium Lisbeth i Mikael jednak się godzą i pewnie dalej spotykają. Cały ich romans był dla mnie jakimś totalnie tanim zagraniem, ale to już była przesada.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 20:31   #156
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Bardzo na niekorzyść byłam zaskoczona, gdy dowiedziałam się, że w ostatniej części Millienium Lisbeth i Mikael jednak się godzą i pewnie dalej spotykają. Cały ich romans był dla mnie jakimś totalnie tanim zagraniem, ale to już była przesada.
Ja bardzo dokładnie nie pamiętam już tej książki, ale to nie było jednoznacznie powiedziane. Odniosłam właśnie wrażenie, że się nie spotykają.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 20:40   #157
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Ja bardzo dokładnie nie pamiętam już tej książki, ale to nie było jednoznacznie powiedziane. Odniosłam właśnie wrażenie, że się nie spotykają.
To na pewno pod koniec Dziewczyny z tatuażem, ale całego cyklu też? Bo mi już całkiem uleciało, co i jak. I część odświeżam przy okazji filmu
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-21, 09:34   #158
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
To na pewno pod koniec Dziewczyny z tatuażem, ale całego cyklu też? Bo mi już całkiem uleciało, co i jak. I część odświeżam przy okazji filmu
Tak, wydaje mi się, że i całego cyklu Sytuacja między nimi została zawieszona, że aż się prosiło o następną część.
I sądzę, że powstająca czwarta część pewnie byłaby o siostrze Lisbeth. Była ona [siostra] wspominana w tomach i to dość zagadkowo, więc podejrzewam, że wokół niej skupiałaby się narracja książki. Co za szkoda, że autor zmarł wcześniej.

Edytowane przez ville
Czas edycji: 2012-02-21 o 09:35
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 21:34   #159
jenny5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 37
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
I sądzę, że powstająca czwarta część pewnie byłaby o siostrze Lisbeth. Była ona [siostra] wspominana w tomach i to dość zagadkowo, więc podejrzewam, że wokół niej skupiałaby się narracja książki. Co za szkoda, że autor zmarł wcześniej.

Z tego co mi wiadomo to następna część miała być o kolejnej zagadce, którą mieli rozwiązać Mikael i Lisbeth. Akcja miała się dziać w Kanadzie w małej wiosce która liczy coś około 150 osób. Książka nie została ukończona, lecz brakowało tam tylko niektórych środkowych fragmentów. Tak przynajmniej twierdzi jego przyjaciel. Wielką stratą jest w tym momencie śmierć Larssona.

A co do romansu głównych bohaterów to na końcu trzeciej części było napisane, że ich relacje się po prostu ociepliły i Lisbeth znów dała szansę Mikaelowi. przynajmniej ja to tak zinterpretowałam.
__________________
"Każdy utwór ma końcówkę, finalny moment. Nieważne czy powoli się wycisza czy kończy z hukiem, ale każda piosenka się kończy. Czy to jest powód, by nie cieszyć się muzyką?" ~ Ellie
jenny5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 23:16   #160
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

Ni choroby nie ogarniam zakończenia Salt z Angeliną Jolie i Olbrychskim. Ganiają, ganiają, strzelają - i nagle łup! Jakiś widoczek bodajże Kremla, pani agentka (?) podkłada bombę (dokładnie już nie pamiętam) i tyle.

Chyba, że trafiła mi się jakaś wersja filmu z wyciętymi fragmentami, bo zakończenie zupełnie się nie pokrywało z opisem na anglojęzycznej wikipedii. Ale napisy końcowe były , więc nie wiem.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 15:12   #161
Natexxa
Raczkowanie
 
Avatar Natexxa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków ♥
Wiadomości: 252
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

"Remember me"!
__________________
in love

* bloguję *
*fotografuję*


zaczynam przygodę z francuskim
usiłuję znaleźć czas na rosyjski
szlifuję,wielbię angielski 

2013-10 books
Natexxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-22, 20:05   #162
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

Cytat:
Napisane przez jenny5 Pokaż wiadomość
Z tego co mi wiadomo to następna część miała być o kolejnej zagadce, którą mieli rozwiązać Mikael i Lisbeth. Akcja miała się dziać w Kanadzie w małej wiosce która liczy coś około 150 osób. Książka nie została ukończona, lecz brakowało tam tylko niektórych środkowych fragmentów. Tak przynajmniej twierdzi jego przyjaciel. Wielką stratą jest w tym momencie śmierć Larssona.

A co do romansu głównych bohaterów to na końcu trzeciej części było napisane, że ich relacje się po prostu ociepliły i Lisbeth znów dała szansę Mikaelowi. przynajmniej ja to tak zinterpretowałam.
O. Nie zauważyłam wcześniej odpowiedzi na posta

Z tego co czytałam, IV część ma być właśnie o Camilli Salander - zapowiada się ciekawie, jako że zostało zasygnalizowane, że dziewczyna jest całkowitym przeciwieństwem Lisbeth - córunia tatunia i po trosze oportunistka. Tylko kwestia, kiedy rozwiąże się sprawa z tymi prawami autorskimi...

Co do romansu - faktycznie, po odświeżeniu mam wrażenie, że sytuacja między nimi jest tak jakby zawieszona, ale na korzyść opcji dalszych spotkań I nie ogarniam, dlaczego wszędzie trzeba zaraz wciskać jakieś relacje damsko - męskie idące w uczucia; jak dla mnie byłoby o wiele mniej mdło przy Lisbeth wyłącznie, excusez le mot, przelatującej Blomkvista w ramach czysto fizycznej przyjemności
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 00:04   #163
Myya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 208
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

Jakiś czas temu czytałam 'Melanże z żyletką' Gołębiewskiego, książka jak książka, przez dużą część podobna do innych pokazujących brudy alkoholowo-narkotykowego trybu życia, ale końcówka = szok. Nie wierzę, że ktokolwiek czytając był w stanie przewidzieć takie zakończenie - totalnie wbiło mnie w ziemię i jakiś czas nie mogłam dojść do siebie, patrząc ogłupiale dookoła.
Myya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 10:45   #164
jenny5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 37
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
O. Nie zauważyłam wcześniej odpowiedzi na posta

Z tego co czytałam, IV część ma być właśnie o Camilli Salander - zapowiada się ciekawie, jako że zostało zasygnalizowane, że dziewczyna jest całkowitym przeciwieństwem Lisbeth - córunia tatunia i po trosze oportunistka. Tylko kwestia, kiedy rozwiąże się sprawa z tymi prawami autorskimi...

Co do romansu - faktycznie, po odświeżeniu mam wrażenie, że sytuacja między nimi jest tak jakby zawieszona, ale na korzyść opcji dalszych spotkań I nie ogarniam, dlaczego wszędzie trzeba zaraz wciskać jakieś relacje damsko - męskie idące w uczucia; jak dla mnie byłoby o wiele mniej mdło przy Lisbeth wyłącznie, excusez le mot, przelatującej Blomkvista w ramach czysto fizycznej przyjemności
Szczerze, to mam nadzieję że masz rację co do tej IV części. było by bardzo ciekawie.

Co do seksu dla przyjemności to się zgadzam. A tak to jeszcze trochę i będzie z tego komedia romantyczna z wątkiem kryminalnym.
__________________
"Każdy utwór ma końcówkę, finalny moment. Nieważne czy powoli się wycisza czy kończy z hukiem, ale każda piosenka się kończy. Czy to jest powód, by nie cieszyć się muzyką?" ~ Ellie
jenny5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 22:45   #165
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

Cytat:
Napisane przez Myya Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu czytałam 'Melanże z żyletką' Gołębiewskiego, książka jak książka, przez dużą część podobna do innych pokazujących brudy alkoholowo-narkotykowego trybu życia, ale końcówka = szok. Nie wierzę, że ktokolwiek czytając był w stanie przewidzieć takie zakończenie - totalnie wbiło mnie w ziemię i jakiś czas nie mogłam dojść do siebie, patrząc ogłupiale dookoła.
OT

Miałam zamiar wziąć się za tę książkę, gdy tylko zapowiedziano ją po Xennie, ale jakoś premiera mi umknęła, gdy sobie przypomniałam, jakoś zbrzydła mi pijacko - obrzygano - punkowa konwencja tej ostatniej; a w ten sposób i pan Gołębiewski, którego kojarzyłam tylko z tej jednej... Teraz już niewiele mam wspólnego z całym tego typu środowiskiem, fascynacja klimatem Xenny to był etap przejściowy.

Ale z ciekawości - muszę zajrzeć
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 07:58   #166
Myya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 208
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
OT

Miałam zamiar wziąć się za tę książkę, gdy tylko zapowiedziano ją po Xennie, ale jakoś premiera mi umknęła, gdy sobie przypomniałam, jakoś zbrzydła mi pijacko - obrzygano - punkowa konwencja tej ostatniej; a w ten sposób i pan Gołębiewski, którego kojarzyłam tylko z tej jednej... Teraz już niewiele mam wspólnego z całym tego typu środowiskiem, fascynacja klimatem Xenny to był etap przejściowy.

Ale z ciekawości - muszę zajrzeć
Jeżeli takie klimaty Ci zbrzydły, to pewnie książka jako tako Cię nie ujmie; mnie osobiście, jako osobę, która już wyrosła jednak z takich właśnie punkowych klimatów, niektóre fragmenty nieco męczyły, ale groteskowa, niespodziewana końcówka robi mimo wszystko wrażenie.
Myya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 23:41   #167
PannaBuu
Raczkowanie
 
Avatar PannaBuu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 438
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

Cytat:
Napisane przez obca Pokaż wiadomość
z tego co zauważyłam sporo horrorów ma intrygujące zwroty akcji i zakończenia..choćby "Szósty zmysł" - dla mnie już klasyka
Dokładnie! Naprawdę film godny polecenia.
PannaBuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 12:42   #168
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

"Pociąg życia" - zakończenie zwala z nóg, szczena na podłodze.
Ostatni odcinek "Twin Peaks" - oczywiście po obejrzeniu wszystkich odcinków serialu, ale oprócz tego, że Lynch jak zwykle spowodował, że miałam w oczach łzy ze strachu, to ostatni odcinek bardzo mnie zaskoczył.
"Symulakry i symulacja" - książka francuskiego filozofa Jeana Baudrillarda, bardzo trudna, uświadamiająca, czytałam kilka kartek i odkładałam książkę, bo nie dawałam rady psychicznie.
"Zeit geist" - jest to dosyć stronniczy i opiniotwórczy film, jednak pozwala krytycznie spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość, uświadomić sobie, że ta manipulacja, o której tak dużo się mówi, ma olbrzymi wpływ na nasze życia, mimo że wydaje nam się, że to odległa, futurystyczna wizja przyszłości. Oglądałam z 5 lat temu i dzisiaj podchodzę do treści w tym filmie zawartych z większym dystansem jednak jest bardzo szokujący.
soulone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 18:14   #169
queen_a
Raczkowanie
 
Avatar queen_a
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 49
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

Mnie totalnie wbiło w ziemię zakończenie horroru "wrota do piekieł". I "godziny strachu" z Gerardem Butlerem.
__________________
And the wild cards just keep getting wilder.

queen_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-26, 10:51   #170
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 522
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

"Niechciani" - Yrsa Sigurdardóttir. Mimo że autorka stosuje dość przewrotny zabieg i na początku umieszcza ostatnią scenę, najbardziej zaskakujące jest, jak doszło do opisywanej sytuacji. Przyznaję, że w pewnym momencie (blisko końca) przeszło mi przez myśl, o kogo w tym wszystkim może chodzić, ale potem stwierdziłam: "Nie, bzdura, to niemożliwe" No i epilog...

Niemal wszystkie książki Jo Nesbø - autor serwuje czytelnikowi takie zwroty akcji, że niczego nie można być pewnym
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 17:41   #171
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: "Eeee?!" - Czyli filmy i książki o przewrotnym zakończeniu:)

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
OT

Miałam zamiar wziąć się za tę książkę, gdy tylko zapowiedziano ją po Xennie, ale jakoś premiera mi umknęła, gdy sobie przypomniałam, jakoś zbrzydła mi pijacko - obrzygano - punkowa konwencja tej ostatniej; a w ten sposób i pan Gołębiewski, którego kojarzyłam tylko z tej jednej... Teraz już niewiele mam wspólnego z całym tego typu środowiskiem, fascynacja klimatem Xenny to był etap przejściowy.

Ale z ciekawości - muszę zajrzeć

Xennę czytałam w gimnazjum i wydawało mi się, że jestem taka alternatywna i fajna Naprawdę mi się podobała, bo później kupiłam m. in. wspomniane wcześniej Melanże... czy Disorder... Nie spodziewałam się, że ktoś mi na Wizażu to przypomni, a w sumie chętnie wrócę do tego... W ogóle widzę, że on wydał teraz coś jeszcze, może od tego zacznę, jak znajdę w bibliotece...
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-26 18:41:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.