OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-14, 09:27   #541
Unforgiveable
Zadomowienie
 
Avatar Unforgiveable
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 252
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Imaagination Pokaż wiadomość
Dziewczyny!

Zastanawiam się mocno nad OCM, ale mam pewne wątpliwości i nie znalazłam póki co odp. na moje pytanie - wiecie może czy te oleje działają antybakteryjnie? Bo co np. w sytuacji, jeśli ktoś bawił się z pieskami albo robił jakieś inne rzeczy, przy których buzia mogła intensywnie się zabrudzić? Co wtedy? Przecież nie można takiego brudu i bakterii wmasowywać razem z olejem i jeszcze otwierać pory takiej "cudnej" mieszance?
no a co z myciem żelami, mydłami, przecież te preparaty też zmywają skórę, a czy są antybakteryjne, to nie wiem
__________________

Unforgiveable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 10:02   #542
atenaz
Zakorzenienie
 
Avatar atenaz
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 224
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Zrobiłam sobie wczoraj pierwszy raz olejowanie twarzy [1/4 rycynowego i 3/4 oliwy z oliwek] i wiecie jaki u mnie skutek to wywołało? Jak co dzień w pracy idę dziś po 3h do łazienki się wypudrować, bo zwykle już wtedy niemiłosiernie nos mi się świeci a tu zonk. Na buzi ładny "glow" - taki zdrowy połysk, a nie nieładne świecenie się twarzy nie mam pojęcia czy to na pewno od OCM. Dam znać po tygodniu czy efekt się utrzymał. No i liczę, że buzia oczyści sie z zazskórników itd.
__________________
20*12*2007 zapuszczam włosy po pas
01*09*2008 nie farbuję

wymiana https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=920711

szukam: CK Euphoria, Arabian Oud Kalemat, Gucci Rush, Moschino Love Love, Jimmy Choo Edp, Givenchy Ange ou Demon, Mancera Roses Greedy
atenaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 10:29   #543
popolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 3 523
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

moja buzia chyba sie oczyszcza bo wyłaża zaskórniki i sie zastanawiam czy nie zrobic parówki i ich nie wycisnac bo denerwują mnie strasznie a wy co robicie jak wam pokazuja sie zaskórniki??
popolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 11:43   #544
Unforgiveable
Zadomowienie
 
Avatar Unforgiveable
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 252
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja się własnie najbardziej tych zaskórników obawiam po pierwszym tygodniu stosowania oleju słonecznikowego+rycyna miałam niemiłe niespodzianki, ale wczoraj zakupiłam olej z pestek winogron, połączyłam z rycyną, nie masowałam twarzy, delikatnie starłam z twarzy szmatką z mikrofibry i dzisiaj już jest fantastycznie więc u mnie to problem tkwił w niewłaściwym oleju oraz w masowaniu a także w zbyt intensywnym pocieraniu twarzy szmatką, jednak na razie nie chce mieć nic na "wierzchu"
__________________

Unforgiveable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 12:09   #545
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Imaagination Pokaż wiadomość
Dziewczyny!

Zastanawiam się mocno nad OCM, ale mam pewne wątpliwości i nie znalazłam póki co odp. na moje pytanie - wiecie może czy te oleje działają antybakteryjnie? Bo co np. w sytuacji, jeśli ktoś bawił się z pieskami albo robił jakieś inne rzeczy, przy których buzia mogła intensywnie się zabrudzić? Co wtedy? Przecież nie można takiego brudu i bakterii wmasowywać razem z olejem i jeszcze otwierać pory takiej "cudnej" mieszance?
No tak po całym dniu na twarzy pełno jest bakterii, u mnie pomimo tego metoda działa wspaniale. Ale jeśli masz wątpliwości to dodaj olejek z drzewa herbacianego, będziesz miała antybakteryjnie

Cytat:
Napisane przez atenaz Pokaż wiadomość
Zrobiłam sobie wczoraj pierwszy raz olejowanie twarzy [1/4 rycynowego i 3/4 oliwy z oliwek] i wiecie jaki u mnie skutek to wywołało? Jak co dzień w pracy idę dziś po 3h do łazienki się wypudrować, bo zwykle już wtedy niemiłosiernie nos mi się świeci a tu zonk. Na buzi ładny "glow" - taki zdrowy połysk, a nie nieładne świecenie się twarzy nie mam pojęcia czy to na pewno od OCM. Dam znać po tygodniu czy efekt się utrzymał. No i liczę, że buzia oczyści sie z zazskórników itd.
Hehe, u mnie podobny efekt, tyle że ja używam sezamowego, a wczoraj z lnu. Wersja z lnem dla mnie lepsza jeszcze niż z sezamem

Cytat:
Napisane przez popolka Pokaż wiadomość
moja buzia chyba sie oczyszcza bo wyłaża zaskórniki i sie zastanawiam czy nie zrobic parówki i ich nie wycisnac bo denerwują mnie strasznie a wy co robicie jak wam pokazuja sie zaskórniki??
Nie wyciskaj! Wczoraj się o tym naczytałam i wyciskanie nie dość że nic nie daje, to jeszcze pogarsza mocno sprawę, nawet takie po parówce. Polecam po Metodzie zrobić co następuje. Albo punktowo nałożyć wodę utlenioną w żelu (zapytaj w aptece), albo coś z nadtlenkiem benzoilu (Brevoxyl, albo nomalne Benzakne 5%) i na to robisz zimne okłady.

Okłady robi się tak że na skórę dajesz suchy ręcznik a na to na przykład lód w woreczkach, albo w aptekach czasem są takie woreczki, które trzymasz w lodówce czy zamrażarce i tym okładasz buzię. Chodzi oto żeby sobie nie zamrozić twarzy tylko ją ochłodzić. Przy okazji super ekstra domyka pory Takie okłady robi się jakieś 10 min.

Całe to ustrojstwo powoli będzie się wysuszać a pory oczyszczą się same, tylko trochę cierpliwości.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 12:14   #546
popolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 3 523
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość

Nie wyciskaj! Wczoraj się o tym naczytałam i wyciskanie nie dość że nic nie daje, to jeszcze pogarsza mocno sprawę, nawet takie po parówce. Polecam po Metodzie zrobić co następuje. Albo punktowo nałożyć wodę utlenioną w żelu (zapytaj w aptece), albo coś z nadtlenkiem benzoilu (Brevoxyl, albo nomalne Benzakne 5%) i na to robisz zimne okłady.

Okłady robi się tak że na skórę dajesz suchy ręcznik a na to na przykład lód w woreczkach, albo w aptekach czasem są takie woreczki, które trzymasz w lodówce czy zamrażarce i tym okładasz buzię. Chodzi oto żeby sobie nie zamrozić twarzy tylko ją ochłodzić. Przy okazji super ekstra domyka pory Takie okłady robi się jakieś 10 min.

Całe to ustrojstwo powoli będzie się wysuszać a pory oczyszczą się same, tylko trochę cierpliwości.
oo dziekuje
a moze byc pasta cynkowa??
popolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 12:26   #547
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

zimny okład na preparat antybakteryjny? na duaca mozna?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-14, 12:47   #548
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
No tak po całym dniu na twarzy pełno jest bakterii, u mnie pomimo tego metoda działa wspaniale. Ale jeśli masz wątpliwości to dodaj olejek z drzewa herbacianego, będziesz miała antybakteryjnie

Tylko wtedy musi pamiętać, żeby omijać okolice oczu, bo olejek może silnie je podrażnić.
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 12:50   #549
cisza-i-ogien
Raczkowanie
 
Avatar cisza-i-ogien
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 137
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny ale jestem zadowolona!

Nie jestem pewna czy to 100% zasługa OCM czy zmiana diety ale:

grudki perliste wychodza!!! tak jakby wysuwaly sie na wierzch skóry!
Bede dalej obserwowac i zobaczymy jak to dalej sie rozwinie

__________________
'Why can't we speak another language---The one we all agree on?'



09.10.11 ->nie palę
10.10.11 ->piję pokrzywkę
14.10.11 -> piję drożdże.
olejuję, pielęgnuję...
cisza-i-ogien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 13:06   #550
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cisza-i-ogien Pokaż wiadomość
Dziewczyny ale jestem zadowolona!

Nie jestem pewna czy to 100% zasługa OCM czy zmiana diety ale:

grudki perliste wychodza!!! tak jakby wysuwaly sie na wierzch skóry!
Bede dalej obserwowac i zobaczymy jak to dalej sie rozwinie

Chyba Cię zamorduję, wpisałam grudki perliste w grafika google, żeby sprawdzić o czym mówisz i wyświetliły mi się same prącia, więc raczej źle użyłaś tej nazwy
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 13:42   #551
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez popolka Pokaż wiadomość
oo dziekuje
a moze byc pasta cynkowa??
Pasta cynkowa na mnie kompletnie nie działa, więc osobiście nie polecam.

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
zimny okład na preparat antybakteryjny? na duaca mozna?
Hmm, przyznam się że nie wiem, ale chyba nie zaszkodzi spróbować. Generalnie z zimnymi okładami jest tak, że zmniejszają obrzęk porów, dzięki temu substancje zawarte w produkcie mają ułatwione zadanie, bo jak pory są opuchnięte to nie ma szans żeby coś się do nich dobrało. Więc okłady nie tyle je otwierają ale raczej udrażniają. Na pewno metoda działa przy nadtlenku i wodzie utlenionej. Choć nadtlenek chyba działa lepiej. Myślę że to kwestia skóry.

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
Tylko wtedy musi pamiętać, żeby omijać okolice oczu, bo olejek może silnie je podrażnić.
No tak, to prawda do oka to lepiej tego nie wkładać, ale można myć wokół oczu, przy okazji działa lekko napinając i robi nam lifting lekki

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Chyba Cię zamorduję, wpisałam grudki perliste w grafika google, żeby sprawdzić o czym mówisz i wyświetliły mi się same prącia, więc raczej źle użyłaś tej nazwy
hehehe, no faktycznie, aż musiałam sprawdzić
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-14, 13:44   #552
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Chyba Cię zamorduję, wpisałam grudki perliste w grafika google, żeby sprawdzić o czym mówisz i wyświetliły mi się same prącia, więc raczej źle użyłaś tej nazwy
hahahahahaah, ale sie usmialam ;p a to nie chodzi o kaszaki przypadkiem? :d
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 14:59   #553
cisza-i-ogien
Raczkowanie
 
Avatar cisza-i-ogien
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 137
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Haha, no to sorki za te czlonki faktycznie wygooglowałam i hmmm...moja wina
ale przynajmniejs ie usmiałyście

Hmm, w sumie mnie została wpojona taka nazwa:P dlatego uzywam, ale skoro zle to zle

kaszka, kaszaki, prosaki, male biale podskorne g**no- jak wolicie
__________________
'Why can't we speak another language---The one we all agree on?'



09.10.11 ->nie palę
10.10.11 ->piję pokrzywkę
14.10.11 -> piję drożdże.
olejuję, pielęgnuję...
cisza-i-ogien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 15:05   #554
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja je przekłuwam igłą i wyciskam - sladu nie ma
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 16:01   #555
shopoholic
Rozeznanie
 
Avatar shopoholic
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 576
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hahahha padłam z tych grudek perlistych
Ale wracając do tematu - od 4 dni stosuje OCM.
Przy mojej suchej cerze zmieszałam 20% oleju rycynowego i 80% oliwki HIPP
po tym paróweczka, 3x ciepły ręcznik z mikrofibry (lekki peeling przy okazji) i zielona herbata w postaci toniku włożona do zamrażalnika na chwilkę żeby domknąć pory. No i... rewelacja jak narazie Do tej pory wysuszały mnie nawet najłagodniejsze żele jak Babydream, przy ocm skóra jest dobrze oczyszczona i nie wysuszona Oczywiście, musze po nałożyć jakiś olej albo krem bo chyba bym umarła od bólu naciągnietej skóry ale to u mnie standart, i myśle że gdyby nie mikrofibra to byłoby jeszcze lepiej. A, zapomniałabym o pryszczach. Wysypało mnie troszeczke czyli 3 pryszcze, ale narazie przypisuje je oczyszczaniu się skóry i będe dalej bacznie obserwować
shopoholic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 16:52   #556
cisza-i-ogien
Raczkowanie
 
Avatar cisza-i-ogien
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 137
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Kurcze, tyle usmiechow wywolanych moja niewiedza haha

_Sarenka_ ja probowalam, ale mi akurat slady zostaja...nawet jak kosmetyczka mi robila to mi slady zostaly...

Co do OCM, dzisiaj caly porane sprzatalam i stwierdzilam ze trzzeba umyc buzie. OCM wieczorem wiec nie chcialam przedobrzyc. Uzylam mojego 'sprawdzonego zelu bez SLSow itp' i....nigdy wiecej!!! buzia naciagnieta i sucha...chyba zostane przy olejach.

Zastanawiam sie czy mnie wysypie...
__________________
'Why can't we speak another language---The one we all agree on?'



09.10.11 ->nie palę
10.10.11 ->piję pokrzywkę
14.10.11 -> piję drożdże.
olejuję, pielęgnuję...
cisza-i-ogien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 17:28   #557
Ciburaszka
Rozeznanie
 
Avatar Ciburaszka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 571
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Akurat tak się składa, że mam i olej rycynowy i oliwę z oliwek i się zastanawiam czy dziś nie wypróbować tego mycia. Mi bardzo przetłuszcza się buzia....
__________________
Magda
Ciburaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:04   #558
shopoholic
Rozeznanie
 
Avatar shopoholic
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 576
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Ciburaszka Pokaż wiadomość
Akurat tak się składa, że mam i olej rycynowy i oliwę z oliwek i się zastanawiam czy dziś nie wypróbować tego mycia. Mi bardzo przetłuszcza się buzia....
Próbuj koniecznie, co prawda oliwa z oliwek często zapycha wiec staraj sie b. dokładnie ją wytrzeć i następnym razem spróbuj innych olejów
shopoholic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:10   #559
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Chyba Cię zamorduję, wpisałam grudki perliste w grafika google, żeby sprawdzić o czym mówisz i wyświetliły mi się same prącia, więc raczej źle użyłaś tej nazwy
Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
hehehe, no faktycznie, aż musiałam sprawdzić

ja też sprawdziłam i oplułam monitor, jesteście genialne Dziewczyny
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-14, 18:22   #560
Ciburaszka
Rozeznanie
 
Avatar Ciburaszka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 571
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez shopoholic Pokaż wiadomość
Próbuj koniecznie, co prawda oliwa z oliwek często zapycha wiec staraj sie b. dokładnie ją wytrzeć i następnym razem spróbuj innych olejów

No to teraz mnie trochę zniechęciłaś, bo mnie często zapycha coś co niepowinno.
Mam troche już tych zaskórników i zawsze panicznie się boję ,że mnie coś zapcha i powyskakują nowe.
To może bezpieczniejsze będzie dla mnie używanie olejku myjącego i mam na myśli Słonecznikowy z BU.
Używała któraś z was?
__________________
Magda
Ciburaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:47   #561
201707261519
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 683
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Zrobiłam sobie maziajka z oleju lnianego+słonecznikowy i PEG-7 (plus jeszcze ekstrakt z rozmarynu 4 krople. I co?? Skóra strasznie napięta, ale fakt zmywa bosko! Jeszcze myślę co z tym zrobić.... Macie jakieś pomysły? Czy tylko ja tak mam? Dodam, że przy myciu słonecznikowym+rycynowym bez emulgatora było OK
201707261519 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:54   #562
shopoholic
Rozeznanie
 
Avatar shopoholic
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 576
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Ciburaszka Pokaż wiadomość
No to teraz mnie trochę zniechęciłaś, bo mnie często zapycha coś co niepowinno.
Mam troche już tych zaskórników i zawsze panicznie się boję ,że mnie coś zapcha i powyskakują nowe.
To może bezpieczniejsze będzie dla mnie używanie olejku myjącego i mam na myśli Słonecznikowy z BU.
Używała któraś z was?
Mówiłam o oliwie z oliwek konkretnie. Nie zniechęcaj sie, bo ta metoda jest świetna, jest wieele posiadaczek cer tłustych stosujących ocm i nic ich nie zapycha. Możesz zamiast tej oliwy używać poprostu innego oleju np. z orzechów włoskich, z pestek moreli .
shopoholic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:58   #563
Ciburaszka
Rozeznanie
 
Avatar Ciburaszka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 571
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez shopoholic Pokaż wiadomość
Mówiłam o oliwie z oliwek konkretnie. Nie zniechęcaj sie, bo ta metoda jest świetna, jest wieele posiadaczek cer tłustych stosujących ocm i nic ich nie zapycha. Możesz zamiast tej oliwy używać poprostu innego oleju np. z orzechów włoskich, z pestek moreli .
Zresztą wypróbuje i zobaczymy
__________________
Magda
Ciburaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 21:41   #564
Szerszen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 15
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny

Rozumiem , ze

Skóra tłusta : 30% oleju rycynowego + 70% oleju bazowego

Czyli 3 krople oleju rycynowego + 7 kropli bazowego ??

Jaki olej polecacie do skóry trądzikowej , przetłuszczającej się , ale i suchej ??

Obecnie dysponuje : tamanu , słonecznik , jojoba

Pozdrawiam ; )
Szerszen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 08:28   #565
Ciburaszka
Rozeznanie
 
Avatar Ciburaszka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 571
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Na www.biochemiaurody.com jest opisany każdy z nich Poczytaj i wybierz dla siebie najlepszy.
__________________
Magda
Ciburaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 14:20   #566
popolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 3 523
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

mam pytanie jaki najlepszy olej do cery mieszanej? gdzieś przeczytałam że olej kukurydziany jest polecany do cery mieszanej, jak na razie używam oleju z oliwek ale chyba trochę mnie zapycha
popolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 14:23   #567
shopoholic
Rozeznanie
 
Avatar shopoholic
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 576
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Szerszen Pokaż wiadomość
Dziewczyny

Rozumiem , ze

Skóra tłusta : 30% oleju rycynowego + 70% oleju bazowego

Czyli 3 krople oleju rycynowego + 7 kropli bazowego ??

Jaki olej polecacie do skóry trądzikowej , przetłuszczającej się , ale i suchej ??

Obecnie dysponuje : tamanu , słonecznik , jojoba

Pozdrawiam ; )
Jojoba! Tamanu też jest genialny, ale ja bym go nie używała do ocm bo szkoda, nakładałabym na noc
shopoholic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 14:33   #568
justynalenka
Zadomowienie
 
Avatar justynalenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 823
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Zrobiłam sobie mieszankę z oliwką Babydream...Czyżby to ona mogła mnie zapychać?
__________________
Włosomaniaczka i ceromaniaczka

Zawsze należy starać się odpowiednio ubierać myśli w słowa,myśleć zanim słów się użyje i używać słów,które ukazują że się myśli.
justynalenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 15:40   #569
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez justynalenka Pokaż wiadomość
Zrobiłam sobie mieszankę z oliwką Babydream...Czyżby to ona mogła mnie zapychać?
Mnie by na bank zapchała bo ma Caprylic/Capric Triglyceride w składzie. Olej migdałowy chyba też może zapychać z tego co wiem.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 20:24   #570
cisza-i-ogien
Raczkowanie
 
Avatar cisza-i-ogien
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 137
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hmm...z tego co piszecie to wszystkie oleje w mojej mieszance moga mnie zapychac (oliwa, migdalowy)...normalnie zaczynam sie bac...

Dziewczyny z sucha skora: jakie oleje najlepiej na was dzialaja?!
__________________
'Why can't we speak another language---The one we all agree on?'



09.10.11 ->nie palę
10.10.11 ->piję pokrzywkę
14.10.11 -> piję drożdże.
olejuję, pielęgnuję...
cisza-i-ogien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:45.