Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-20, 00:50   #2371
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny, czy wy tę buteleczkę air-les jesteście w stanieotworzyćpo zamknięicu? Bo ja nie i myślałam, że jest jednorazowa, ale ludzie piszą na BU, że nie. A ja jakbym nie kręciła, ciągnęła to nie otwiera się, a od podważania się niszczy tylko i też nie chce sie otworzyć.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 09:20   #2372
iv3
Zakorzenienie
 
Avatar iv3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 197
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

miałam kiedyś ten sam problem , zębami otwierałam ale cała się popsuła i wyrzuciłam
__________________
Kocham Cie !! - P

Ślub

Instagram
iv3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 11:30   #2373
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy tę buteleczkę air-les jesteście w stanieotworzyćpo zamknięicu? Bo ja nie i myślałam, że jest jednorazowa, ale ludzie piszą na BU, że nie. A ja jakbym nie kręciła, ciągnęła to nie otwiera się, a od podważania się niszczy tylko i też nie chce sie otworzyć.
Tak, jak najbardziej da się ją wielokrotnie otwierać i łatwo wyczyścić w środku, ale trzeba trochę siły i sposobu . Ja robię to przez chusteczkę, żeby się nie ślizgało, łapię mocno za dzióbek i odciągam go jakby do tyłu (samymi palcami nie daję rady, trzymam to tę częścią dłoni, którą odkręcam mocno zakręcone słoiki, nie wiem jak to wytłumaczyć ).

Dodam jeszcze, że ta buteleczka jest bez porównania lepsza od buteleczki air-less z mazideł - raz kupiłam i nigdy więcej. Nie dość, że system zamykania / otwierania jest od spodu, dużo bardziej skomplikowany, to jeszcze w połowie zużycia przestało mi cokolwiek lecieć z pompki, a zaczęło cieknąć od spodu! Na szczęście był to tylko żel HA, gdybym straciła jakieś droższe serum to wrrrrr .
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 12:51   #2374
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy tę buteleczkę air-les jesteście w stanieotworzyćpo zamknięicu? Bo ja nie i myślałam, że jest jednorazowa, ale ludzie piszą na BU, że nie. A ja jakbym nie kręciła, ciągnęła to nie otwiera się, a od podważania się niszczy tylko i też nie chce sie otworzyć.
Ja próbowałam ją kiedyś otworzyć ale bez szans .podważałam aż w końcu się połamała i ją musiałam wyrzucić.nie dało rady po prostu jej otworzyć
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 13:32   #2375
cirill666
Raczkowanie
 
Avatar cirill666
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 67
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez sushi88 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, to mój pierwszy post w tym wątku. Właśnie robię duuuże zamówienie z BU, dopiero drugie, ale na pewno nie ostatnie :P
Z pierwszego zamówienia jestem bardzo zadowolona, szczególnie z oleju MONOI, który jest po prostu genialny! Zamówiłam też olejek myjący z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego i jak na razie nie mam zastrzeżeń.
Z kolei bardzo rozczarował mnie zachwalany wielokrotnie hydrolat oczarowy :/ Niestety mnie trochę uczulił, po zastosowaniu poczułam pieczenie na twarzy, cera zrobiła się zaczerwieniona i podrażniona....nie wiem nawet, czy robić kolejną próbę....
Teraz zastanawiam się teraz nad zamówieniem jakiegoś serum, zainteresowało mnie to na okolice oczu naczynka i AZELO-oliwkowe, macie może jakieś doświadczenia z tymi produktami?
Mam cerę wrażliwą, naczynkową i mieszaną, więc zamierzam ją jakoś ukoić i doprowadzić ją do jako takiego porządku, może polecicie mi jeszcze jakieś produkty, które będę mogła dodać do zamówienia?
Chciałabym się jeszcze dodatkowo zapytać, czy jest ktoś zainteresowany wymianą hydrolatu oczarowego na jakiś inny, bo ja go na pewno nie zużyję, a szkoda, żeby się zmarnował. Użyłam raz, więc prawie pełny
Zamawiam teraz kocankę i różę damasceńską, mam nadzieję, że te mnie nie zawiodą tak, jak oczarowy :/
Chyba mamy podobną cerę. Ja używam namiętnie, naprzemiennie serum azelo i na naczynka. Jestem bardzo usatysfakcjonowana. Po azelo możesz czuć pieczenie ale nie martw się to minie, bez złego wpływu na cerę. Aktualnie cera wyraźnie ujednolicona i uspokojona, rozszerzone naczynka oczywiście nie zniknęły ale są jakby bledsze. Musisz uzbroić się jednak w cierpliwość i systematyczność, azelo używam chyba ponad rok, a serum na naczynka mam 3-cie opakowanie. Spróbuj hydrolat z kocanki, śmierdzi maggi ale warto się przemęczyć.

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy tę buteleczkę air-les jesteście w stanieotworzyćpo zamknięicu? Bo ja nie i myślałam, że jest jednorazowa, ale ludzie piszą na BU, że nie. A ja jakbym nie kręciła, ciągnęła to nie otwiera się, a od podważania się niszczy tylko i też nie chce sie otworzyć.
Nienawidzę tej butelki, ja też nie mogę jej otworzyć. Badziew albo jestem gapa.
cirill666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 13:53   #2376
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

używam produktów Biochemii Urody od mniej więcej roku, ze swojej strony bardzo polecam (bo używam i się zakochałam):

- tonik z kwasami AHA/BHA 10% - bardzo fajny tonik, łagodzi zaczerwienienia, nie wysypało mnie po nim, nie schodziła mi skóra, używam go raz na tydzień, czasem nawet raz na dwa tygodnie

- krem AZELO/BHA - uwielbiam ten krem, tak jak serum mi zupełnie nie przypasowało, tak krem jest świetny, wygładza skórę. łagodzi ją, niespodzianki szybcije siię goją, a przebarwienia powoli się rozjaśniają; używam go 2-3 razy w tygodniu (bo zawiera sporo oleju arganowego i tamanu, które mogą zapychać)

- serum migdałowe - cudowne serum, które łagodzi moja cerę jak nic innego, nawet jak coś wycisnę, to wystarczy nim posmarować i na drugi dzień nie ma tragedii używam go tylko czasem punktowo, bądź jak moja cera ma gorszy dzień to na całą twarz, nie częściej jednak niż raz na dwa tygodnie

- serum granat - kolejne świetne serum, bardzo dobre pod makijaż, dobrze nawilża, olej z pestek malin mi bardzo dobrze służy mam tylko nadzieję że ma rzeczywiście naturalny filtr UV

- sok z aloesu i hydrolat oczarowy - oba łagodzą zaczerwieniania i służa mi jako toniki, bardzo je lubię, sok z aloesu stosuję również do mgiełki do włosów

- żel hialuronowy 1% i z alantoiną i pantenolem - oba mi bardzo przypasowały, ten z pantenolem działał jednak lepiej

Produkt, który mi nie przypasował:

- serum Azelo/oliwkowe - niestety zrobiło mi na twarzy masakrę za każdym razem jak je stosowałam, dawałam mu wiele szans, zawsze wyskakiwały mi po nim podskórne gule, w końcu dałam sobie z nim spokój
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 15:04   #2377
sushi88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 158
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

cirill666 dziękuję za odpowiedź ja dopiero zaczynam przygodę z BU, ale mam nadzieję, ze dopasuję sobie z czasem jakiś fajny zestaw do mojej cery...
a myślicie, że gdyby wymieszać to serum azelo z olejkiem z tamanu, to można by uniknąć problemów skórnych?
kocankę na pewno zamawiam, bo niestety hydrolat oczarowy mi zupełnie nie służy, podrażnia mi cerę :/ myślę o zrobieniu kolejnego podejścia do niego, może dzisiaj spróbuję...
serum na naczynka też...zastanawiam sie jeszcze nad olejem z kocanki, ale nie chcę za bardzo przekombinować...
a czy żel hialuronowy można mieszać z innymi olejami?
I jeszcze jedno pytanie, w lipcu wyjeżdżam na miesiąc do Tunezji i chciałabym zabrać zamówione produkty, zastanawiam się tylko, czy mi się nie zmarnują w tym upale, bo raczej nie będę miała możliwości ich trzymac w lodówce :/
sushi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-20, 16:37   #2378
cytrynka2012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 31
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Żelu hialuronowego używałam na olej monoi - ale jak dla mnie było za tłusto. Na moją cerę wystarczy jednak hydrolat i na niego żel.
Sushi - co stosujesz rano pod makijaż? Bo tak sobie myślę, że chyba cerę mamy podobną, więc jak Tobie coś służy to i mi posłuży Tym bardziej, że też dopiero zaczynam z BU i nie mam pojęcia co sobie zamówic do stosowania rano...
Hydrolat z kocanki śmierdzi jak dla mnie okropnie, dlatego stosuję go tylko wieczorem.
cytrynka2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 16:51   #2379
sushi88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 158
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez cytrynka2012 Pokaż wiadomość
Żelu hialuronowego używałam na olej monoi - ale jak dla mnie było za tłusto. Na moją cerę wystarczy jednak hydrolat i na niego żel.
Sushi - co stosujesz rano pod makijaż? Bo tak sobie myślę, że chyba cerę mamy podobną, więc jak Tobie coś służy to i mi posłuży Tym bardziej, że też dopiero zaczynam z BU i nie mam pojęcia co sobie zamówic do stosowania rano...
Hydrolat z kocanki śmierdzi jak dla mnie okropnie, dlatego stosuję go tylko wieczorem.
Jak na razie staram się ograniczać kosmetyki, rano używam hydrolatu z kwiatu pomarańczy (zmywam najpierw jak tonikiem, a potem jeszcze spryskuję cerę) i na to BB cream z Alterry, albo normalny podkład. Niestety moja cera się aktualnie bardzo tłuści i czego bym nie nałożyła rano, to i tak muszę użyć toniku przed nałożeniem podkładu, bo inaczej bym się cała błyszczała :/
Nie mam jeszcze dobrej koncepcji na pielęgnację poranną, zamierzam spróbować masła Jojoba, bo wg opisu na BU reguluje przetłuszczanie się skóry, zobaczymy czy to prawda
muszę się jeszcze zaopatrzyć w dobre filtry, bo teraz to będzie dla mnie podstawa, ale nie wydaje mi się, że te oleje opisywane jako naturalne filtry na BU były wystarczające na lato, co myślicie??
sushi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 21:58   #2380
Indicolite
Raczkowanie
 
Avatar Indicolite
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 87
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez cytrynka2012 Pokaż wiadomość
Żelu hialuronowego używałam na olej monoi - ale jak dla mnie było za tłusto. Na moją cerę wystarczy jednak hydrolat i na niego żel.
a dla mnie monoi plus hialuronowy to idealne zestawienie na noc sam żel działa na mnie zbyt ściągająco - zawsze go z czyms mieszam


a do mnie przyszło moje zamówienie niedzielę klikałam i przelałam - dobrze ze mają w Mbanku a dziś już mogłam się pobawić jak dzieciaki usnęły i cieszę się jak dziecko

od razu wypróbowałam olejek myjący - super sprawa (do tej pory używalam miceli do zmywania twarzy - wody w ogóle), a umycie tym olejkiem to bardzo fajna sprawa, buźka milutka jest i gładka w dotyku - jutro zobaczę jak poradzi sobie z makijażem - pytanie do was czy gdy go stosujecie zdarza się że nie nakładacie już potem żadnego nawilżacza na twarz? bo po umyciu nie miałam wrażenia ściągnięcia twarzy ... ale nie wiem co było by dalej bo od razu postanowiłam że w ruch pójdzie peeling enzymatyczny

pierwsze co to mój nos poczuł owsiankę potem jak nałożyłam odczuwałam lekkie mrowienie i pieczenie, ale nie było to intensywne, czy tak działa ten peeling czy to może być oznaka ze jestem uczulona? potem nałożyłam sobie monoi plus żel HA

ukręciłam też serum z granatem, ale muszę 24h poczekać bo składniki muszą się połączyć, kolor w każdym badz razie ma nieciekawy i zapach też zobaczymy jakie będą po nim efekty

i to na dziś .... jak tak dalej pójdze to małż mnie pogna, bo na jednej półce w lodówce już same lakiery a na drugiej kosmetyki z biochemii

a czy produkty na których napisano, że można przechowywać w temperaturze pokojowej mogę je trzymać w łazience? czy może lepiej w sypialni bo w łazience mojej małej porafi się czasem nieźle rozgrzać, jak myślicie?
Indicolite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 23:11   #2381
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Indicolite,
Jeśli chodzi o olejek myjący, to ja zawsze nakładam coś po nim nawilżającego. Fakt, że zaraz po umyciu nie czuję takiej potrzeby, ale po jakichś 5 minutach wrażenie mija i muszę się czymś maznąć.

Peeling enzymatyczny mnie szczypał, a jak go zmyłam to swędziały mnie zawsze policzki, najbardziej na dole przy linii szczęki, to chyba nie jest normalne Poza tym nie byłam z niego jakoś specjalnie zadowolona więc nie zamawiałam kolejnego zestawu.


Dziewczyny mam pytanie o monoi - nie zapycha?
I czy nakładanie go na włosy rzeczywiście daje jakieś efekty? Bo muszę uratować czymś swoje (strasznie zniszczone i wypadają, bo dostały rykoszetem przy kuracji pewnymi lekami), odżywki, maski i inne oleje nic nie dają i zaczynam tracić nadzieję, że uda mi się doprowadzić włosy do stanu poprzedniego... Próbuję teraz keratyny i zobaczę czy to coś pomoże. Oby...
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-21, 09:37   #2382
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez kael Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie o monoi - nie zapycha?
I czy nakładanie go na włosy rzeczywiście daje jakieś efekty? Bo muszę uratować czymś swoje (strasznie zniszczone i wypadają, bo dostały rykoszetem przy kuracji pewnymi lekami), odżywki, maski i inne oleje nic nie dają i zaczynam tracić nadzieję, że uda mi się doprowadzić włosy do stanu poprzedniego... Próbuję teraz keratyny i zobaczę czy to coś pomoże. Oby...
monoi mnie niestety zapchał strasznie, co zawsze wprowadza mnie w wielkie zdziwienie bo ogolnie nie mam takich tendencji (bylo to tym bardziej przykre bo stosowalam go w zimie i super koił przesuszoną skóre...)
stosuje go teraz na włosy zamiennie z olejem kokosowym i u mnie są super efekty, wlosy nie wypadają, mało tego zaczeły mi rosnąć nowe i jestem super zadowolona
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 10:38   #2383
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ja hialuronowy mieszam z olejem z pestek malin. Mieszanka nie zapycha, świetnie się wchłania, tylko malinami to to na pewno nie pachnie

Po myciu twarzy olejkiem jakiegoś bardzo dużego wysuszenia nie czuję - ale i tak zawsze używam hydrolatów bo lubię

Co do pilingu enzymatycznego - po pierwszym użyciu jakoś się specjalnie nie zachwyciłam, ale na pewno będę go jeszcze testowała. Już się przekonałam, że często do kosmetyków z BU trzeba robić parę podejść tak jak zrobiłam do serum Lemon EKO (pierwszy raz porażka, ale teraz jestem zachwycona efektami)

Jeśli chodzi o podkłady i pudry to do cery z problemami (z nadmierną produkcją sebum) polecam kosmetyki mineralne. Przetestowałam na sobie i po paru miesiącach używania nie wyobrażam sobie powrotu do normalnych kosmetyków
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 10:38   #2384
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

W takim razie przywróciłaś mi nadzieję, że cokolwiek pomoże i pewnie zamówię przy najbliższej okazji. A na jak długo mniej więcej starcza takie jedno opakowanie monoi z BU? W ogóle można go dostać w jakimś innym sklepie? Bo na ZSK nie znalazłam...
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 10:53   #2385
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez kael Pokaż wiadomość
W takim razie przywróciłaś mi nadzieję, że cokolwiek pomoże i pewnie zamówię przy najbliższej okazji. A na jak długo mniej więcej starcza takie jedno opakowanie monoi z BU? W ogóle można go dostać w jakimś innym sklepie? Bo na ZSK nie znalazłam...
wiesz ja tego nie uzywam za czesto (bo ja wiem, tak co 3 mycie i to na zmiane z kokosem) wiec starcza mi nawet na dosc długo, pare miesięcy. Do tego myje wlosy tym klik i naprawde widze poprawe choc szczerze powiem ze kokos chyba ma w tym wiekszą zasługe niz monoi
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 11:43   #2386
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
wiesz ja tego nie uzywam za czesto (bo ja wiem, tak co 3 mycie i to na zmiane z kokosem) wiec starcza mi nawet na dosc długo, pare miesięcy. Do tego myje wlosy tym klik i naprawde widze poprawe choc szczerze powiem ze kokos chyba ma w tym wiekszą zasługe niz monoi
Dziękuję
Ja myję biovaxem do ciemnych włosów i naprawdę go lubię, ale chyba przerzucę się tymczasowo na coś innego. A oleje na pewno też wypróbuję! I czas rozejrzeć się na lato za czymś ochronnym na włosy przed UV, bo nie dość, że mam je w paskudnym stanie, to jeszcze mam wrażenie, że płowieją

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Melmania Pokaż wiadomość
Co do pilingu enzymatycznego - po pierwszym użyciu jakoś się specjalnie nie zachwyciłam, ale na pewno będę go jeszcze testowała. Już się przekonałam, że często do kosmetyków z BU trzeba robić parę podejść tak jak zrobiłam do serum Lemon EKO (pierwszy raz porażka, ale teraz jestem zachwycona efektami)
Dołączam się do opinii o Lemon! Jeszcze nie tak dawno narzekałam, że poszedł w odstawkę, bo zrobił totalną masakrę na twarzy, a teraz przypomniało mi się o nim jak znalazłam w lodówce buteleczkę. Jako że pokończyły mi się kremy, a nie chciałam robić nowego zamówienia dopóki nie zużyję wszystkiego co mam, to zaczęłam nakładać to serum co drugi/trzeci dzień razem z HA na noc i jest super! Wcześniej stosowałam chyba przez 3-4 tygodnie codziennie i to był błąd...
W ogóle jak tylko odstawiłam krem anty-oks. i azelo/bha (pozostałam przy Cetaphilu i filtrze) i przerzuciłam się na sera, hydrolaty i toniki, moja skóra odżyła i póki ten stan się będzie utrzymywał, nie wrócę do kremów.
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 22:16   #2387
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez kael Pokaż wiadomość
W takim razie przywróciłaś mi nadzieję, że cokolwiek pomoże i pewnie zamówię przy najbliższej okazji. A na jak długo mniej więcej starcza takie jedno opakowanie monoi z BU? W ogóle można go dostać w jakimś innym sklepie? Bo na ZSK nie znalazłam...
monoi jest jeszcze w ecospa
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 00:29   #2388
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Melmania Pokaż wiadomość
Ja hialuronowy mieszam z olejem z pestek malin. Mieszanka nie zapycha, świetnie się wchłania, tylko malinami to to na pewno nie pachnie

Po myciu twarzy olejkiem jakiegoś bardzo dużego wysuszenia nie czuję - ale i tak zawsze używam hydrolatów bo lubię

Co do pilingu enzymatycznego - po pierwszym użyciu jakoś się specjalnie nie zachwyciłam, ale na pewno będę go jeszcze testowała. Już się przekonałam, że często do kosmetyków z BU trzeba robić parę podejść tak jak zrobiłam do serum Lemon EKO (pierwszy raz porażka, ale teraz jestem zachwycona efektami)
Bo to jest olej z pestek i pachnie jak pestki malin, a nie sok malinowy

Piling jest świetny, tylko trzeba stosować zgodnie z instrukcją i wykonać masaż, świetnie usuwa np. suche skórki. Myślę, że jak nie ma specjalnie nic do złuszczania na twarzy to efekty po prostu nie sątak widoczne gołym okiem jak przy pogrubionym naskórku.

---------- Dopisano o 00:29 ---------- Poprzedni post napisano o 00:18 ----------

Cytat:
Napisane przez kael Pokaż wiadomość
Indicolite,
Jeśli chodzi o olejek myjący, to ja zawsze nakładam coś po nim nawilżającego. Fakt, że zaraz po umyciu nie czuję takiej potrzeby, ale po jakichś 5 minutach wrażenie mija i muszę się czymś maznąć.

Peeling enzymatyczny mnie szczypał, a jak go zmyłam to swędziały mnie zawsze policzki, najbardziej na dole przy linii szczęki, to chyba nie jest normalne Poza tym nie byłam z niego jakoś specjalnie zadowolona więc nie zamawiałam kolejnego zestawu.


Dziewczyny mam pytanie o monoi - nie zapycha?
I czy nakładanie go na włosy rzeczywiście daje jakieś efekty? Bo muszę uratować czymś swoje (strasznie zniszczone i wypadają, bo dostały rykoszetem przy kuracji pewnymi lekami), odżywki, maski i inne oleje nic nie dają i zaczynam tracić nadzieję, że uda mi się doprowadzić włosy do stanu poprzedniego... Próbuję teraz keratyny i zobaczę czy to coś pomoże. Oby...
Ja chyba wiem, dlaczego cię szczęka swędziała, bo miałam tak przy maseczkach z glinki...
W instrukcji jest chyba napisane, że nie nalezy dopuścić do wyschnięcia pilingu na twarzy, można sobie go delikatnie namaczać czy spryskiwać i zalecają używanie w kąpieli. Ogólnie przy różnych maseczkach szybciej wysychają te obszary, na których jest cieniej nałożona. Najczęściej są to granice twarzy, np linia szczęki. Postaraj się nakładać równą warstwą i sprawdzaj czy nigdzie nie wysycha, jak wysycha zmocz delikatnie mokrym palcem albo spryskaj twarz wodą z atomizera.


Wg mnie olej kokosowy jest o tyle fajny, że jest jakby mniej lepki i lżejszy niż niektóre inne, no i ma fajną konstystencję. Olej monoi ślicznie pachnie. Na twarz stosuję tylko miejscowo od czasu do czasu, głównie używam do włsoów i do rąk, czasem na ciało. Wiec nie wiem czy zapycha, podejrzewam, że może, jak to olej. Tak samo pewnie pomoże twoim włosom, jak każdy tłuszcz, ale możliwe że jakiś cięższy olej by lepiej podziałał. Ja osobiście lubięjak oleje do włosó ładnie pachną, bo czyste oleje często pachną... olejem czyli jak smażenie, a perfumowane zostawiaja na włosach ładny zapach. Ja czasem używam na włosy tego:
http://www.organiquecosmetics.pl/pl/...balm/body_balm
chociaż to niby nie jest do włosów, ale fajnie działa, jest bardziej kremowe i cięższe niż olej kokosowy. Mam małe doświadzenie z olejowanie mwłosów, kiedysjeszcze używałam olejku na bazie oleju słonecznikowego i ten był najbardziej tłusty i lepki. Masełka według mnie się wygodniej nakłada i łatwiej dozuje, ale to moje wosobiste preferencje
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 09:44   #2389
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Wampierz,
Dzięki za rady! Pewnie masz rację z tym peelingiem, nie wpadłam na to Chociaż spryskiwałam twarz hydrolatem, ale najwyraźniej niezbyt dokładnie. Tego zestawu z BU już nie zamawiałam, ale mam papainę z ZKS zmieszaną z mlekiem w proszku i było to samo przy każdym nakładaniu więc też odstawiłam, ale teraz spróbuję tak jak mówisz
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-24, 22:46   #2390
ddiamentowaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 212
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny ! Posłuchałam się was i zamówiłam sobie tonik PHA 6 % i dokupuje kolejne opakowanie kremu Azelo/ BHA. Powiedzcie mi jak to stosować w jakie dni i z jakimi częstotliwościami byłoby najlepiej. Kremu używałam co 2-3dni a w pozostałe punktowo nakładałam olej tamanu, teraz nie wiem jak włączyć tonik PHA. Doradzicie mi coś ?
__________________
zapuszczam włoskii
41>42>43>44>45>46>47>48>49>..> 60

staram się jeść tak by nie utyć
ddiamentowaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 23:17   #2391
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ddiamentowaaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny ! Posłuchałam się was i zamówiłam sobie tonik PHA 6 % i dokupuje kolejne opakowanie kremu Azelo/ BHA. Powiedzcie mi jak to stosować w jakie dni i z jakimi częstotliwościami byłoby najlepiej. Kremu używałam co 2-3dni a w pozostałe punktowo nakładałam olej tamanu, teraz nie wiem jak włączyć tonik PHA. Doradzicie mi coś ?
Ja na Twoim miejscu kremu używałabym tak, jak do tej pory A tonik tak, jak jest napisane na stronie BU: co 2 dni lub 1-2 razy w tygodniu na noc Odczekujesz 10 minut po aplikacji i nakładasz punktowo olej tamanu
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 13:15   #2392
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość


Ja chyba wiem, dlaczego cię szczęka swędziała, bo miałam tak przy maseczkach z glinki...
W instrukcji jest chyba napisane, że nie nalezy dopuścić do wyschnięcia pilingu na twarzy, można sobie go delikatnie namaczać czy spryskiwać i zalecają używanie w kąpieli. Ogólnie przy różnych maseczkach szybciej wysychają te obszary, na których jest cieniej nałożona. Najczęściej są to granice twarzy, np linia szczęki. Postaraj się nakładać równą warstwą i sprawdzaj czy nigdzie nie wysycha, jak wysycha zmocz delikatnie mokrym palcem albo spryskaj twarz wodą z atomizera.
to raczej nie od tego - peeling z BU po prostu wiele osób uczula, tak samo było u mnie. I woda nie jest tu problemem, ja za każdym razem miałam psikacza koło siebie i nie pozwalałam by peeling wysychał. Twarz mnie piekła i swędziała, po zmyciu też. Po prostu czas to odstawić Próbowałam też trzymać krócej (nie przynosiło żadnego rezultatu - ani poprawy w swędzeniu, ani działania peelingu) albo mieszać z żelem HA - ale kosztowałoby to zbyt dużo, więc teraz używam z naturalisa i nie robi mi krzywdy.
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 22:52   #2393
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Co do serum Flavo C, nad którym ubolewałam, że mnie wysusza - po dłuższym stosowaniu nie wysusza, jest świetne
Podejrzewam, że po pierwszych aplikacjach skóra się łuszczyła z tego względu, że dawno nie stosowałam czegoś, co zawierałoby alkohol, ale już jest ok.
Bardzo dobre serum

Interesuje mnie serum rozjaśniające EXTRA.
Czy ktoś już je stosował?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 00:37   #2394
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
to raczej nie od tego - peeling z BU po prostu wiele osób uczula, tak samo było u mnie. I woda nie jest tu problemem, ja za każdym razem miałam psikacza koło siebie i nie pozwalałam by peeling wysychał. Twarz mnie piekła i swędziała, po zmyciu też. Po prostu czas to odstawić Próbowałam też trzymać krócej (nie przynosiło żadnego rezultatu - ani poprawy w swędzeniu, ani działania peelingu) albo mieszać z żelem HA - ale kosztowałoby to zbyt dużo, więc teraz używam z naturalisa i nie robi mi krzywdy.
No tak, to albo uczulenie albo nadwrażliwość na składniki aktywne. Ja wcześniej używałam zarówno maseczek z enzymami z ananasa i papai, jak i czytego soku ze świeżego ananasa (ładnie pachnie, ale się klei) i nigdy mnie nie podrażniało, chociaż czasem podszczypuje, ale słyszłam, że dla części osób to zbyt drażniące substancje.

Edytowane: A dlaczego wysychanie to pierwsza rzecz, która mi przyszła do głowy? Bo ja właśnie często tak mam przy różnych zasychających maseczkach, że mnie swędzi szczęka, bo tam zwykle maseczka wypada najbardziej rozrzedzona i szybko zasycha. I zdarza mi się to przy maseczkach z czystej glinki, więc trudno posądzać o to substancje drażniące. Nie mówię, że nikogo peeling z enzymami nie podrażnia, tylko że warto się zastanowić czy to nie sposób nakładania wywołuje efekt swędzącej szczęki.

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-06-26 o 11:02
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 07:28   #2395
ddiamentowaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 212
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez simone2010 Pokaż wiadomość
Ja na Twoim miejscu kremu używałabym tak, jak do tej pory A tonik tak, jak jest napisane na stronie BU: co 2 dni lub 1-2 razy w tygodniu na noc Odczekujesz 10 minut po aplikacji i nakładasz punktowo olej tamanu
Narazie sprobuje bez oleju tamanu, sprawdze jak w ogole reaguje moja skora na tonik, a po jakims czasie dolacze tamanu. A jakich uzywacie hydrolatów bo ja kupilam pierwszy raz do zrobienia kremu hydrolat z kwiatu pomaranczy, mam nadzieje, że będzie dobry
__________________
zapuszczam włoskii
41>42>43>44>45>46>47>48>49>..> 60

staram się jeść tak by nie utyć
ddiamentowaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 08:13   #2396
Indicolite
Raczkowanie
 
Avatar Indicolite
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 87
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Co do serum Flavo C, nad którym ubolewałam, że mnie wysusza - po dłuższym stosowaniu nie wysusza, jest świetne
Podejrzewam, że po pierwszych aplikacjach skóra się łuszczyła z tego względu, że dawno nie stosowałam czegoś, co zawierałoby alkohol, ale już jest ok.
Bardzo dobre serum
ja własnie też miałam suchą skórę po flavo C - na początku się zachwyciłam bo efekty widać naprawdę od razu ale po jakimś czasie skóra (chyba po tym alkoholu) mi się wysuszyła i miałam pełno takich skórek suchych, może dlatego że stosowałam zimą i dodatkowo te kaloryfery sama nie wiem ...

w każdym bądz razie serum z granatem jest dla mnie za tłuste na dzień - więc używam na noc i zobaczę jakie efekty po jakimś czasie, pachnie nie za ładnie

natomiast co do soku z aloesu co dziwo ma być łagodzacy a mnie podrażnia szok, od razu cała czerwona buzia koło nosa i pieczenie, 3 razy już próbowałam i to samo
Indicolite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 10:14   #2397
maleeva
Raczkowanie
 
Avatar maleeva
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 150
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Od paru dni stosuję serum rozjaśniające,ale zauważyłam,że w buteleczce pływa jakby nierozpuszczony proszek-farfocel?na sciankach butelki też osadza się jakby biała skórka, czy może być to efektem trzymania serum w lodówce?Ma ktoś podobnie?
maleeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 11:42   #2398
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Interesuje mnie serum rozjaśniające EXTRA.
Czy ktoś już je stosował?
Ja zamówiłam m.in. to serum, więc dam znać jak się sprawuje
Oprócz tego serum kupiłam też miksturę do włosów, hydrolat z kwiatów pomarańczy i olej tamanu.
Zamówienie złożyłam w piątek, wczoraj paczka została wysłana, a dzisiaj dotarła do mnie Zaskoczyło mnie, że tak szybko
__________________

Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 12:27   #2399
advertisement
Wtajemniczenie
 
Avatar advertisement
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 477
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny, jakie efekty zauwazylyscie po stosowaniu oleju tamanu?
Widzę, ze często polecacie i może sie skuszę nie wiem jednak czy warto. Zalezy mi glownie na zlikwidowaniu kilku przebarwien i ujednoliceniu kolorytu.
advertisement jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 17:43   #2400
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Indicolite Pokaż wiadomość
ja własnie też miałam suchą skórę po flavo C - na początku się zachwyciłam bo efekty widać naprawdę od razu ale po jakimś czasie skóra (chyba po tym alkoholu) mi się wysuszyła i miałam pełno takich skórek suchych, może dlatego że stosowałam zimą i dodatkowo te kaloryfery sama nie wiem ...

w każdym bądz razie serum z granatem jest dla mnie za tłuste na dzień - więc używam na noc i zobaczę jakie efekty po jakimś czasie, pachnie nie za ładnie
A u mnie odwrotnie - najpierw trochę się przeraziłam bo po paru aplikacjach skóra zaczęła złazić, więc odstawiłam serum na jakiś czas.
Potem ponowiłam próbę i teraz jest ok
Ale nie chcę przesadzać, raz na noc kładę serum, innym razem olej + HA.

A serum z granatem było dla mnie nijakie
Takie nie wiadomo do czego - oddałam.

Cytat:
Napisane przez Modraszka Pokaż wiadomość
Ja zamówiłam m.in. to serum, więc dam znać jak się sprawuje
Oprócz tego serum kupiłam też miksturę do włosów, hydrolat z kwiatów pomarańczy i olej tamanu.
Zamówienie złożyłam w piątek, wczoraj paczka została wysłana, a dzisiaj dotarła do mnie Zaskoczyło mnie, że tak szybko
Czekam na recenzję
A hydrolat neroli uwielbiam

Cytat:
Napisane przez maleeva Pokaż wiadomość
Od paru dni stosuję serum rozjaśniające,ale zauważyłam,że w buteleczce pływa jakby nierozpuszczony proszek-farfocel?na sciankach butelki też osadza się jakby biała skórka, czy może być to efektem trzymania serum w lodówce?Ma ktoś podobnie?
I tu też proszę o opinię
Zainteresowało mnie to serum
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-06-26 o 21:47
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:59.