Wypadające włosy - PODSUMOWANIE! - Strona 171 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-12-10, 15:56   #5101
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Finlora, a czy przypadkiem nie związujesz zbyt często włosów? Spotkałam się z opinią, że ściąganie włosów w kucyka i mocne upinanie ich powoduje ból skóry głowy. Przykładem tego jest moja babcia, która non stop na to narzekała, a jak kupiłam jej miękkie frotki i "zaleciłam" nieco inne, luźniejsze upięcie, problem sam sie rozwiązał.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-10, 16:03   #5102
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Finlora, a czy przypadkiem nie związujesz zbyt często włosów? Spotkałam się z opinią, że ściąganie włosów w kucyka i mocne upinanie ich powoduje ból skóry głowy. Przykładem tego jest moja babcia, która non stop na to narzekała, a jak kupiłam jej miękkie frotki i "zaleciłam" nieco inne, luźniejsze upięcie, problem sam sie rozwiązał.
Wiem, jak pisałam wcześniej, ten ból przypomina mi ten, który miałam właśnie po zbyt częstym wiązaniu włosów w koński ogon, ale teraz mam włosy krótkie, tzn jeszcze nie do ramion, ale juz za brodę i baardzo rzadko spinam włosy, i nie wiążę ich w kucyk tylko spinam grzebykiem, ale to tylko np jak idę pod prysznic albo kiedy ćwiczę. A skóra boli mnie najbardziej własnie tam gdzie wydaje mi się, że mam mało włosów...
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-10, 16:29   #5103
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Mam pytanie, być może głupie, ale wolę się upewnić Kiedy wypada mi włos i ma coś białego na końcu to czy to jest cebulka? Wypada mi razem z cebulką? I w tym miejscu nie ma już cebulki, z której urósłby mi nowy włos? Bo jeśli tak to tylko się pociąć...
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-10, 17:02   #5104
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dokładnie, nie boli codziennie tylko czasami. Jak byłam u dermatologa i pytałam o to, pani doktor raczyła łaskawie spojrzec na moja głowę w tym miejscu gdzie powiedziałam, że mnie boli, stwierdziła że nie widzi żadengo zaczerwienienia czy podraznienia i to wszystko. I nadal nie wiem skąd ten ból


Mnie czasami boli skóra na głowie. Mam wtedy zwykle przeziębioną, przewiana głowę. Bardzo nieprzyjemny ból, dotykam włosy i od tego już czuje ból. U mnie to występuje właśnie przy przeziębieniu głowy, czasami zatok.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-11, 12:39   #5105
flower girl
Przyczajenie
 
Avatar flower girl
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez guest Pokaż wiadomość
Mam bardzo powazny problem! Od ponad1.5 roku w odstraczajacych ilosciach wypadaja mi wlosy. Mialam chorobe skory i poleceono mi uzywac "Nizoral", pomoglo ale na krotko, wiec przeszlam do szamponu i odzywki "Seboravit", kuracja wspaniala ale jak zwykle krotkotrwala. Czytalam na Waszym Forum artykul Agnieszki na temat wypadania wlosow, i jest tam opisane dokladnie wszystko to do czego juz sie stosowalam. Dermatolodzy i fryzjerzy polecaja mi caly czas to samo. Zawsze mialam w miare geste wlosy a teraz mam ich o 50 % mniej. Regularnie podcinam wlosy. Zmienilam miejsce zamieszkania ale to bylo 2 lata temu. Boje sie, ze pod koniec staosowania juz wszytstkich eksperymentow zostane lysa. CZY KTOS MOZE MI POMOC?!
Miałam podobny problem 2 tygodnie temuwłosy wypadały mi garsciamiteraz juz niezaczelam lykac skrzypowite i jem swieze warzywanaprawde mi pomogło... teraz juz mi włoski wypadają po jednym a nie calymi garscmiPozdr
__________________
IdZ PrZeZ ZyCiE Z dObRą MinĄ i BąDz ZuCh DzIeWcZyNą
flower girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-13, 11:25   #5106
uwielbiamlato
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 8
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

A ja teraz uzywam tego: adres usunięty przez moderatora
Mi wlosy wypadaly garsciami, doslownie, teraz widac ogromna poprawe, nie dosc, ze nie wypadaja, to jeszcze sa super lsniace

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2007-12-18 o 19:01
uwielbiamlato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-13, 16:58   #5107
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Dziewczyny, muszę wam powiedzieć co zauważyłam wczoraj jak wyschły mi umyte wieczorkiem włosy. Mianowicie było to mnóstwo 2-3 centymetrowych włosków i to na całej głowie wydaje mi się, że śmierdząca kuracja cebulowa działa
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-13, 18:03   #5108
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, muszę wam powiedzieć co zauważyłam wczoraj jak wyschły mi umyte wieczorkiem włosy. Mianowicie było to mnóstwo 2-3 centymetrowych włosków i to na całej głowie wydaje mi się, że śmierdząca kuracja cebulowa działa
Pewnie już o tym było, ale czy mogłabyś przypomnieć co to za cudowna kuracja cebulowa

Kupiłam słoiczek oleju kokosowego - zimnotłoczonego. Pachnie cudnie, łatwo się zmywa, ale jak narazie z działania tak średnio zadowolona W sumie po wczorajszym użyciu nie zauważyłam nic niezwykłego. Włosy były takie sobie
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-13, 19:43   #5109
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
Pewnie już o tym było, ale czy mogłabyś przypomnieć co to za cudowna kuracja cebulowa

Kupiłam słoiczek oleju kokosowego - zimnotłoczonego. Pachnie cudnie, łatwo się zmywa, ale jak narazie z działania tak średnio zadowolona W sumie po wczorajszym użyciu nie zauważyłam nic niezwykłego. Włosy były takie sobie
Kurację cebulową stosowałam przez pierwsze 2 tygodnie raz na 3 dni, a potem raz na tydzień (bo więcej czasu na to nie miałam). Tarłam na tartce jedną cebulę - wystarczy mała. Potem przez sitko to łyżeczką przecierałam, żeby w uzyskać taki zielonkawy, cuchnący sok przelewałam to do buteleczki po subrinie, żeby łatwiej się to nakładało na skórę głowy, a po nałożeniu zawijałam folią, zakładałam czapkę i tak chodziłam ze 3 do 5 godzin (3 razy miałam to na całą noc).

W tym czasie stosowałam także:
-tabletki Vitapil i Belissę - po jednej co drugi dzień (wyszło akurat tak na przemian)
-wodę pokrzywową z 3 ampułkami biostyminy po myciu włosów
-sporadycznie Subrinę Recept lub żel - Dermena - po myciu włosów wtedy, gdy nie używałam wody pokrzywowej
-szampon do pierwszego mycia Nivea Hair Care, a do drugiego mycia szampon Eva brzozowy
-bardzo rzadko (może ze 2 razy na 2 miesiące) WAX
-rzadko nafta - denerwują mnie problemy ze zmywaniem jej ;/
-dla nawilżenia włosów tak mniej więcej od połowy jakieś odżywki co każde mycie włosów

Naprawdę bardzo cieszę się, że wreszcie widać rezultaty tego męczenia się z cebulą wydaje mi się że to głównie ona tu zadziałała, bo inne kosmetyki używałam już od ok. 5 miesięcy i nic nie odrastało nowego,a tu 2,5 miesiąca męczarni z cebulą i tyle malutkich włosków W styczniu planuję kupić sobie jeszcze Merz Spezial i odstawić na jakiś czas Vitapil i Belisse, może wtedy włosy oprócz tego że odrastają, to wreszcie przestaną wypadać
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-13, 20:47   #5110
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, muszę wam powiedzieć co zauważyłam wczoraj jak wyschły mi umyte wieczorkiem włosy. Mianowicie było to mnóstwo 2-3 centymetrowych włosków i to na całej głowie wydaje mi się, że śmierdząca kuracja cebulowa działa
I tak Was podziwiam Ja bym sie na ta cebulke nie odwazyla.Nawet nie mialabym kiedy sie w to bawic Dobrze,ze chociaz determinacja sie oplacila
moren jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-14, 09:12   #5111
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
Kurację cebulową stosowałam przez pierwsze 2 tygodnie raz na 3 dni, a potem raz na tydzień (bo więcej czasu na to nie miałam). Tarłam na tartce jedną cebulę - wystarczy mała. Potem przez sitko to łyżeczką przecierałam, żeby w uzyskać taki zielonkawy, cuchnący sok przelewałam to do buteleczki po subrinie, żeby łatwiej się to nakładało na skórę głowy, a po nałożeniu zawijałam folią, zakładałam czapkę i tak chodziłam ze 3 do 5 godzin (3 razy miałam to na całą noc).

W tym czasie stosowałam także:
-tabletki Vitapil i Belissę - po jednej co drugi dzień (wyszło akurat tak na przemian)
-wodę pokrzywową z 3 ampułkami biostyminy po myciu włosów
-sporadycznie Subrinę Recept lub żel - Dermena - po myciu włosów wtedy, gdy nie używałam wody pokrzywowej
-szampon do pierwszego mycia Nivea Hair Care, a do drugiego mycia szampon Eva brzozowy
-bardzo rzadko (może ze 2 razy na 2 miesiące) WAX
-rzadko nafta - denerwują mnie problemy ze zmywaniem jej ;/
-dla nawilżenia włosów tak mniej więcej od połowy jakieś odżywki co każde mycie włosów

Naprawdę bardzo cieszę się, że wreszcie widać rezultaty tego męczenia się z cebulą wydaje mi się że to głównie ona tu zadziałała, bo inne kosmetyki używałam już od ok. 5 miesięcy i nic nie odrastało nowego,a tu 2,5 miesiąca męczarni z cebulą i tyle malutkich włosków W styczniu planuję kupić sobie jeszcze Merz Spezial i odstawić na jakiś czas Vitapil i Belisse, może wtedy włosy oprócz tego że odrastają, to wreszcie przestaną wypadać
gratuluję
z moimi wlosami też jest coraz lepiej wypada ich dużo mniej, rosną jak szalone miesiąc temu byłam u fryzjera i w trybie natychmiastowym muszę go znowu odwiedzic, bo moje włosy nie chcą się już układać Miły efekt uboczny stosowania lotionu Seboradin, szamponu z rzepą, nafty, olejku rycynowego

Później wykorzystam TŻ`eta, żeby przeszukał moją czuprynę w poszukiwaniu malutkich, odrastających włosów
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-14, 10:22   #5112
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Dzięki mysza W sumie mam sokowirówkę i mogłabym robić ten sok z cebuli, ale chyba wolę zajadać się cebulą Przeczytałam, że cebula dobrze działą na włosy również w czasie jej częstego spożywania, więc może zaryzykuje Tylko nie wiem czy otoczenie to wytrzma
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-14, 19:52   #5113
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
gratuluję
z moimi wlosami też jest coraz lepiej wypada ich dużo mniej, rosną jak szalone miesiąc temu byłam u fryzjera i w trybie natychmiastowym muszę go znowu odwiedzic, bo moje włosy nie chcą się już układać Miły efekt uboczny stosowania lotionu Seboradin, szamponu z rzepą, nafty, olejku rycynowego

Później wykorzystam TŻ`eta, żeby przeszukał moją czuprynę w poszukiwaniu malutkich, odrastających włosów
Ja znalazłam te włosy poprzez zrobienie przedziałka w innym miejscu niż zwykle

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
Dzięki mysza W sumie mam sokowirówkę i mogłabym robić ten sok z cebuli, ale chyba wolę zajadać się cebulą Przeczytałam, że cebula dobrze działą na włosy również w czasie jej częstego spożywania, więc może zaryzykuje Tylko nie wiem czy otoczenie to wytrzma
Na pewno działanie cebuli zjadanej jest inne niż tej nakładanej na włosy. Gdybyś używała sokowirówki, to proponuję od razu wycisnąć sok z kilku cebul, bo inaczej szkoda brudzić takie urządzenie
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-14, 21:26   #5114
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez uwielbiamlato Pokaż wiadomość
A ja teraz uzywam tego: http://edumed.com.pl/sklep.php/p7660...e-i-skore.html

Mi wlosy wypadaly garsciami, doslownie, teraz widac ogromna poprawe, nie dosc, ze nie wypadaja, to jeszcze sa super lsniace
Opis kuszący

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, muszę wam powiedzieć co zauważyłam wczoraj jak wyschły mi umyte wieczorkiem włosy. Mianowicie było to mnóstwo 2-3 centymetrowych włosków i to na całej głowie wydaje mi się, że śmierdząca kuracja cebulowa działa
Gratuluję Jak masz odrastające włosy, to na prawdę duży sukces

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
z moimi wlosami też jest coraz lepiej wypada ich dużo mniej, rosną jak szalone miesiąc temu byłam u fryzjera i w trybie natychmiastowym muszę go znowu odwiedzic, bo moje włosy nie chcą się już układać Miły efekt uboczny stosowania lotionu Seboradin, szamponu z rzepą, nafty, olejku rycynowego
Również gratuluję

Widzę, że dużo z Was widzi sporą poprawę swoich włosów, a ja zaczynam poważnie rozważać wizytę u fryzjera
Wypadło mi już tak dużo włosów, że kucyk jest tak lichy, że aż wstyd...
I na prawdę już nie mogę na te swoje piórka patrzeć
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-14, 21:34   #5115
unasaya
Raczkowanie
 
Avatar unasaya
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 72
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

hej, mogę wiedzieć cóż to kuracja cebulowa? wygląda całkiem interesująco

a, i czy ktoś miał styczność z takim olejem? http://www.helfy.pl/olej-kokosowy gdzie go kupujecie (niekoniecznie taki)?
__________________


hej, laleczko?

(i co by freud powiedział?
że to na pewno ma wpływ na nasze życie seksualne)
unasaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-14, 21:45   #5116
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez unasaya Pokaż wiadomość
hej, mogę wiedzieć cóż to kuracja cebulowa? wygląda całkiem interesująco

a, i czy ktoś miał styczność z takim olejem? http://www.helfy.pl/olej-kokosowy gdzie go kupujecie?
Na poprzedniej stronie było o tym pisane...
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-15, 08:25   #5117
MagicDream
Raczkowanie
 
Avatar MagicDream
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Z domu xD
Wiadomości: 438
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Dziewczyny przed chwila mylam wlosy i wyszlo mi tylko pare wloskow

Mala rzecz a cieszy
__________________
65...64...63...62...61...60...59 ...58...57




''Byles dla mnie wszystkim w co wierzylam...''
MagicDream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-16, 11:58   #5118
iwema
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 17
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Mojej cioci zaczęły wypadać włosy ktoś jej doradził żeby jadła żelki i robiła galaretki owocowe.Pomogło więc warto spróbować.
iwema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-16, 12:42   #5119
ania033
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 116
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Użyłam nafty kosmetycznej jak na razie chyba 3 razy, poprawa jest mniej włosów wypada, ale zmycie nafty z głowy to koszmar .. druga sprawa ze wlosy mi wypadaja tez ze stresu..
__________________

ania033 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-16, 13:23   #5120
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Aniu, na wątku o nafcie opisujemy nasze patenty na jej zmywanie [ja tez mam z tym problem], zajrzyj w wolnym czasie, może znajdziesz metodę dla siebie
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-16, 13:27   #5121
alorah
Zadomowienie
 
Avatar alorah
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 923
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Hihi, a u mnie jest tyle tych krótszych włosków, zwłaszcza przy czole, ze wygląda to jak grzywka, taka licha

Naprawdę, reszta włosów jest cienka, i zniszczona, a tu takie mini włoski Przeszkadza mi to! Ale czekam aż urosną
__________________
Luty/Marzec najnowsza WYMIANKA


Proszę odpisuj u mnie.
alorah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-16, 15:49   #5122
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Możesz też pić sok z pokrzywy. Do wypicia kieliszek dwa razy dziennie i po kłopocie
Czytałam, że pokrzywę też można łączyć z miodem
Dziewczyny a macie jakieś porównanie, czy skuteczniejsza jest herbata z pokrzywy czy sok? Czy mi się wydaje, czy sok powinien mieć lepsze właściwości?
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-16, 18:02   #5123
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

jako, ze watek rozrósł się przekraczając 5000 postów, zapraszam do kontynuowania tematu w nowym

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=6051961
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:50.