Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-06, 14:57   #4951
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

mówicie,że może to być lemonek? szkoda mi go odstawiać,bo bardzo go lubięz resztą kocham wszystko,co jest z BU
a zrobie sobie przerwę i będę obserwować.dziękuję za rady
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 15:10   #4952
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Ohoho dopiero zauwazylam, ze watek przekroczy zaraz 5 tys. postów . I przejdziemy do kolejnej czesci
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 15:50   #4953
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez kasieńka_wieesz Pokaż wiadomość
mówicie,że może to być lemonek? szkoda mi go odstawiać,bo bardzo go lubięz resztą kocham wszystko,co jest z BU
a zrobie sobie przerwę i będę obserwować.dziękuję za rady
Najlepiej spróbować sobie robić przerwy po kolei z każdym kosmetykiem,
wtedy najłatwiej zauważyć co może być przyczyną. Hydrolaty i olejki myjące raczej nie zapychają, co najwyżej może to być jeszcze tonik PHA, ale wydaje mi się że serum jest bardziej prawdopodobne.
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 16:25   #4954
Anjouka
Rozeznanie
 
Avatar Anjouka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk
Wiadomości: 580
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Jako bronzer można stosować ecliptę.
co prawda czekam az BU wymysli jakis kremik badz serum brazujące, ale poki co wielkie dzieki! zamowie sobie

oj......moje 1 zamowienie bedzie duuuuze...! moj biedny portfel...
__________________
"Bo w życiu piękne są tylko chwile..."

Kocham moja Rzabke!

i Ciebie Maluszku!
Anjouka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 16:31   #4955
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Również dzieki za informacje o eclipcie
Teraz zajrzałam na BU i faktycznie:

Cytat:
Ekstrakt z eclipty stosowany jest także w samoopalaczach (np. firmy Decleor), gdyż eclipta zastosowana zewnętrznie na skórę wykazuje działanie podobne do tradycyjnego związku obecnego w samoopalaczach - DHA (dihydroksyacetonu) powodując lekkie, nietrwałe przyciemnienie skóry, ale bez żółto-pomarańczowego odcienia"
Nie licze na jakiś spektakularny efekt oczywiscie. Ale do tych co uzywały na skore - faktycznie nie ma typowej, DHA-owej pomaranczki?

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-07-06 o 16:50 Powód: dopisek
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 18:47   #4956
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez samotna w sieciiiiiii Pokaż wiadomość
twarz powinna byc zwilżona hydrolatem czy moze byc wodą?
........
najbezpieczniej jednak będzie używać hialuronu połączonego z jakims olejkiem lub tez delikatnym nawilżającym kremem<np z Iwostinu> stosowany solo lub na wilgotną twarz jednak ma działanie wysuszające...niby niektóre dziewczyny stosują go solo,,,,ale wiekszości jednak takie stosowanie szkodzi.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 16:34   #4957
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?


Dla wszystkich niezdecydowanych na zakupy Wizażanek z powodu czasu oczekiwania - w piątek złożyłam zamówienie, w sobotę zaksięgowali, wczoraj wysłane, dziś u mnie i już wymerdane wszystko , a do tego gratisik - pudełko na puder do zamówionego perłowego
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-07, 17:00   #4958
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Do mnie też dzisiaj dotarło. Zamawiaąłm chyba w czwrtek albo piątek, wczoraj wysłali. TYlko kurcze w woreczku z zestawm na Tonik 2%BHA, który chciałam zrobić później coś sie wylało, bo jest okroplony od środka. Nie wiem albo troche hydrolatu Lawendowego, albo Propylen Glykol, bo lekko takie maziste jest. Trudno ukręcę go dziasiaj, najwyżej będę sie powstrzymywać przed namiernym używaniem. Albo powstrzymam zakup Acne Derm, by nie przesadzac jak to mam w zwyczaju z ilościa kwasów. Uzyłam juz hydrolatu oczarowego, fajny i oleju z kocanki. Trosze pachnie, czy tam smierdzi, dla mnie jak rosół. I jest lekki namarowałam twarz i mam matową.
Idę kręcić co popadnie
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 17:01   #4959
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

jak maziaste to propylene glycol
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 21:34   #4960
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Faktycznie miał lekko nadpękniętą butelkeczkę. Ale mam jedno pytanko, (chodzi o Tonik BHA 2%). Zapomniałam (nie wiem jak bo jak osioł czytałąm po 10 razy tę indtrukcję, prostą jak drut),przeoczyłam, bo na szybko emulgator i wlałam go do toniku razem z lukrecją (lukrecja prawidłowo na końcu), po dodaniu kwasu. Mam nadzieję, że to nic nie popsuje Tak mnie to wkórzyło, jak wszytko zmieszałam, a patrzę, emulgator leży w torebce
Ukręciłam też Lemona. Mamę zaciągnełam do mieszania grudek z salicyla, właśnie się posmarowałam. Oczywiście wszycy wokół twierdzą, że to same "chemikalia", nie chce mi się tłumaczyć, ale pomieszane ładnie
P.S. Mam popękane i rozszerzone naczynka na wnętrzu kostek nóg, takie pla czerwonecki od ciepłych kąpieli, czy kocanka da temu jakoś radę?
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 21:36   #4961
shiral
Zadomowienie
 
Avatar shiral
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: płock/Wrocław/Poznań
Wiadomości: 1 873
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość

Dla wszystkich niezdecydowanych na zakupy Wizażanek z powodu czasu oczekiwania - w piątek złożyłam zamówienie, w sobotę zaksięgowali, wczoraj wysłane, dziś u mnie i już wymerdane wszystko , a do tego gratisik - pudełko na puder do zamówionego perłowego
No ja też zamówienie złożyłam w piątek i tego samego dnia wpłaciłam pieniążki, na razie nie dostałam żadnej wiadomości że paczkę wysłali czy nawet że pieniążki doszły Nie wiem poczekam jeszcze do jutra bo ostatnio tydzień czekałam tylko że wpłata w ciągu 3 dni wpłyneła na konto.

edit: Sprawdziłam pocztę pieniążki doszły A już się tak zaczełam martwic
__________________
Moja strona : ORGAZMUM
Zapraszam

Edytowane przez shiral
Czas edycji: 2009-07-07 o 21:43
shiral jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 01:32   #4962
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Pytanie do osób używając oleju z kocanki.Jak oceniacie jego działanie?
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 06:29   #4963
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Pytanie do osób używając oleju z kocanki.Jak oceniacie jego działanie?
Działania może jakiegoś na razie nie napisze, bo użyłam dopiero 2 razy - wczoraj i dzisiaj rano pod filtr. Dla mnie jest o.k. Delikatny w konsystencji, zapach tez delikatny, rosołowy, ale czuć tylko przy wąchaniu, na skórze w mig się ulatnia. dla porównania tłustości miałam tylko Olej (macerat) z Brzozy z Mazideł, i był o wieeele tłustszy. Ten nakładam i mam praktycznie mat. Zobaczymy jak podziała na moje zaczerwienienia.
P.S. Dzisiaj rano mam małą krostkę na czole i brodzie, takie mini coś, mam nadzieję, że to nie wina Lemona. Jakoś nigdy nie moge odkryc co mnie zapycha, bo za dużo używam, no i krostki tez mam cały czas.
Pierwszy raz dzisiaj użyłam (a jednak nie powstrzymałam się) z rana Toniku z BHA, ale tylko na te 2 krostki i skrzydełka nosa w zagięciach, bo z rana miałam tam blee pełno białych takich fujasów.
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 10:05   #4964
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

wiecie co...jestem już drugi dzień bez lemonka i stan cery się poprawił.
Z jednej strony to fajnie,dzięki Wam odnalazłam winowajcę,a z drugiej...serum użyłam tylko kilka razy
pokombinuję jeszcze,może dodam więcej zelu,bo szkoda mi wywalać nowy kosmetyk
aliś spróbuj również odstawić serum na jakiś czas,może działa na Ciebie tak samo jak i na mnie.
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 10:06   #4965
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Faktycznie miał lekko nadpękniętą butelkeczkę. Ale mam jedno pytanko, (chodzi o Tonik BHA 2%). Zapomniałam (nie wiem jak bo jak osioł czytałąm po 10 razy tę indtrukcję, prostą jak drut),przeoczyłam, bo na szybko emulgator i wlałam go do toniku razem z lukrecją (lukrecja prawidłowo na końcu), po dodaniu kwasu. Mam nadzieję, że to nic nie popsuje Tak mnie to wkórzyło, jak wszytko zmieszałam, a patrzę, emulgator leży w torebce
Ukręciłam też Lemona. Mamę zaciągnełam do mieszania grudek z salicyla, właśnie się posmarowałam. Oczywiście wszycy wokół twierdzą, że to same "chemikalia", nie chce mi się tłumaczyć, ale pomieszane ładnie
P.S. Mam popękane i rozszerzone naczynka na wnętrzu kostek nóg, takie pla czerwonecki od ciepłych kąpieli, czy kocanka da temu jakoś radę?
ja podczas robienia toniku BHA 10 % zamiast wymieszać w tej malutkiej zlewce kwas salicylowy z alkoholem, przez pomyłkę wlałam go od razu do butelki i tak mieszałam. i teraz się zastanawiam, czy też czegoś nie 'popsułam'
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 11:05   #4966
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

pytanie do dziewczyn używających pudry bambusowego (ewentualnie dry flo itp) - czy przyciemniacie czymś odcień pudru? mamy lato, wiadomo. używam filtrów ale jednak skóra i tak ciut ciemnieje w porównaniu do innych pór roku i czasami mam wrażenie, że za bardzo moja twarz "odstaje" od reszty ciała - jest wyraźnie jaśniejsza. chciałabym czymś przyciemnić ten kolor pudru ale nie wiem czym. zmieszałam część bambusowego z pudrem mineralnym Essence ale wiem, że taka mieszanka może już destabilizować filtry. może jest inne rozwiązanie?
a czy np. taka opcja - filtr, puder bambusowy i na to dopiero jakiś puder brązujący?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 11:23   #4967
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez kasieńka_wieesz Pokaż wiadomość
wiecie co...jestem już drugi dzień bez lemonka i stan cery się poprawił.
Z jednej strony to fajnie,dzięki Wam odnalazłam winowajcę,a z drugiej...serum użyłam tylko kilka razy
pokombinuję jeszcze,może dodam więcej zelu,bo szkoda mi wywalać nowy kosmetyk
aliś spróbuj również odstawić serum na jakiś czas,może działa na Ciebie tak samo jak i na mnie.
Kurka, a ja go specjalnie kupiła, bo podleczył i kois skórę przez noc z wypryskó. Miałam go juz kiedys, ale tez tak używałam jak mi się przypomniało. Na razie uzyłam 1 raz, to chyba nie zapchaloby tak szybko? Może poużywam ze 2-3 dni i zobacze, czy wyskakują nowe

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja podczas robienia toniku BHA 10 % zamiast wymieszać w tej malutkiej zlewce kwas salicylowy z alkoholem, przez pomyłkę wlałam go od razu do butelki i tak mieszałam. i teraz się zastanawiam, czy też czegoś nie 'popsułam'
Nie wiem własnie, to może byc chyba gorzej, bo nie wiem czy ten kwas sie rozpuści w tym wszystkim, w alkocholu rozpuścił się łatwo. Ja wszytko zrobiłam ok,tylko zamiast wlać emulgator do Hydrolatu z olejkiem, wlałam go z innym olejkiem na koniec, juz po dodaniu kwasu. Ale wszytko sie fajnie pomieszało, bo ostatnio po czasei wylazły mi z tego toniku same igiełki (i chyba nie było w nim lukrecji)
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 14:20   #4968
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Kurka, a ja go specjalnie kupiła, bo podleczył i kois skórę przez noc z wypryskó. Miałam go juz kiedys, ale tez tak używałam jak mi się przypomniało. Na razie uzyłam 1 raz, to chyba nie zapchaloby tak szybko? Może poużywam ze 2-3 dni i zobacze, czy wyskakują nowe


Nie wiem własnie, to może byc chyba gorzej, bo nie wiem czy ten kwas sie rozpuści w tym wszystkim, w alkocholu rozpuścił się łatwo. Ja wszytko zrobiłam ok,tylko zamiast wlać emulgator do Hydrolatu z olejkiem, wlałam go z innym olejkiem na koniec, juz po dodaniu kwasu. Ale wszytko sie fajnie pomieszało, bo ostatnio po czasei wylazły mi z tego toniku same igiełki (i chyba nie było w nim lukrecji)
właśnie - czuję, że moze teraz, przy pełnej butelce kwas jest na dnie, niecałkiem rozpuszczony a gdy zużyję trochę toniku stężenie może być zbyt duże. tak jest, gdy się miesza specyfiki o 23.00 i to oglądając jednym okiem film a drugim czytając instrukcję z BU
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 15:29   #4969
Lenkapuma
Zakorzenienie
 
Avatar Lenkapuma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 050
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
pytanie do dziewczyn używających pudry bambusowego (ewentualnie dry flo itp) - czy przyciemniacie czymś odcień pudru? mamy lato, wiadomo. używam filtrów ale jednak skóra i tak ciut ciemnieje w porównaniu do innych pór roku i czasami mam wrażenie, że za bardzo moja twarz "odstaje" od reszty ciała - jest wyraźnie jaśniejsza. chciałabym czymś przyciemnić ten kolor pudru ale nie wiem czym. zmieszałam część bambusowego z pudrem mineralnym Essence ale wiem, że taka mieszanka może już destabilizować filtry. może jest inne rozwiązanie?
a czy np. taka opcja - filtr, puder bambusowy i na to dopiero jakiś puder brązujący?
Uzywam pudru bambusowego z dodatkiem jedwabiu. Nie przyciemniam niczym, ale ja jestem z natury blada. I nie opalam się, więc nic mi nie "odstaje ".

O stosowaniu opcji filtr-> puder bambusowy -> kolorówka czytałam na innych wątkach. Wizażanki stosują takie rozwiązanie, więc możesz spróbować Chociaż gwarancji nie ma, że nie spowoduje to destabilizacji filtru. Ale wydaje mi się, że można przyjąć puder bambusowy za taką granicę oddzielającą filtr od kolorówki - zawsze to jakaś warstwa

Aha, jeszcze jedno. Niektóre dziewczyny do przyciemniania używają cynamonu, aczkolwiek ja sobie tego nie wyobrażam
__________________
Jeśli jest ci źle, mocno przytul kota – I to wszystko.
Teraz źle jest kotu.

Lenkapuma jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 16:38   #4970
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
pytanie do dziewczyn używających pudry bambusowego (ewentualnie dry flo itp) - czy przyciemniacie czymś odcień pudru? mamy lato, wiadomo. używam filtrów ale jednak skóra i tak ciut ciemnieje w porównaniu do innych pór roku i czasami mam wrażenie, że za bardzo moja twarz "odstaje" od reszty ciała - jest wyraźnie jaśniejsza. chciałabym czymś przyciemnić ten kolor pudru ale nie wiem czym. zmieszałam część bambusowego z pudrem mineralnym Essence ale wiem, że taka mieszanka może już destabilizować filtry. może jest inne rozwiązanie?
a czy np. taka opcja - filtr, puder bambusowy i na to dopiero jakiś puder brązujący?
Kładę puder bambusowy z jedwabiem na filtr i mam wrażenie, że dodatkowo mnie pobiela. Kombinuję czym by tu go przyciemnić. Myślałam nad cynamonem (tylko trzeba go przesiać przez drobne sitko), nad ekstraktem z kasztanowca, a może by tak dodać eclipty w proszku? Eclipta posiada także działanie antyoksydacyjne (zawiera witaminę C), ponadto dzięki naturalnym roślinnym barwnikom wspomaga ochronę przeciw promieniowaniu UV. (Biochemia urody)
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 16:41   #4971
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

cat. mnie tez ciekawia wlasciwosci brazujace eclipty... juz o to pytałam, ale chyba nikt jeszcze nie probował
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 16:54   #4972
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
cat. mnie tez ciekawia wlasciwosci brazujace eclipty... juz o to pytałam, ale chyba nikt jeszcze nie probował
Jako że cynamon i ekstrakt z kasztanowca mam w domu, mogę wypróbować na sobie. Ecliptę też przetestuję, ale dopiero jak uzbiera mi się parę rzeczy na zamówienie. Aktualnie nie potrzebuję niczego z BU.
Ma ktoś to to u siebie. ?
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 19:25   #4973
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Ja mam ecliptę, ale boję się stosować na twarz, bo jestem bledziochem. Pudru bambusowego nie przyciemniam, aczkolwiek żeby wykorzystać to co mam (najpierw zużyj, potem kupuj), mieszam ze zwykłym.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 19:49   #4974
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Ja mam ecliptę, ale boję się stosować na twarz, bo jestem bledziochem. Pudru bambusowego nie przyciemniam, aczkolwiek żeby wykorzystać to co mam (najpierw zużyj, potem kupuj), mieszam ze zwykłym.
Nie wiem czy dobrze się zrozumiałyśmy. Myślałam nad tym, żeby dodać troszkę eclipty (coś około 3%). Tak dla delikatnego przyciemnienia. Też jestem blada, ale po nałożeniu pudru bambusowego wręcz nienaturalnie. A nakładam go niewiele. No i teraz kombinuję. Drogeryjne pudry nie wchodzą w grę, moja cera nie toleruje ich za dobrze (nawet w mieszankach).
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 20:22   #4975
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Bałabym się eksperymentu z cynamonem, w końcu to killer dla naczynkowców!
Słyszałam o mące karobowej, ale można ją dostać tylko w sklepach eko.
Myślałam właśnie o dodatku pudru mineralnego essence, bo to jedyny taki tani w pełni mineralny puder na rynku, chociaż destabilizuje. Ktoś jeszcze wspominał o glince, ale o eclipcie nie słyszałam, jaki ma kolor?
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 20:36   #4976
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Bałabym się eksperymentu z cynamonem, w końcu to killer dla naczynkowców!
Słyszałam o mące karobowej, ale można ją dostać tylko w sklepach eko.
Myślałam właśnie o dodatku pudru mineralnego essence, bo to jedyny taki tani w pełni mineralny puder na rynku, chociaż destabilizuje. Ktoś jeszcze wspominał o glince, ale o eclipcie nie słyszałam, jaki ma kolor?
Hmm,nigdy nie spotkałam się ze stwierdzeniem,że cynamon może być groźny dla naczynek.Mogłabyś podać gdzie to znalazłaś?
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 20:39   #4977
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
Uzywam pudru bambusowego z dodatkiem jedwabiu. Nie przyciemniam niczym, ale ja jestem z natury blada. I nie opalam się, więc nic mi nie "odstaje ".

O stosowaniu opcji filtr-> puder bambusowy -> kolorówka czytałam na innych wątkach. Wizażanki stosują takie rozwiązanie, więc możesz spróbować Chociaż gwarancji nie ma, że nie spowoduje to destabilizacji filtru. Ale wydaje mi się, że można przyjąć puder bambusowy za taką granicę oddzielającą filtr od kolorówki - zawsze to jakaś warstwa

Aha, jeszcze jedno. Niektóre dziewczyny do przyciemniania używają cynamonu, aczkolwiek ja sobie tego nie wyobrażam
ja właśnie jakoś cynamonem też nie widzę tego...
chyba będę ewentualnie próbowała wersji filtr-puder bambusowy-kolorówka. zawsze to lepsze, niż jakbym od razu na filtr dawała jakiś puder...

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
Kładę puder bambusowy z jedwabiem na filtr i mam wrażenie, że dodatkowo mnie pobiela. Kombinuję czym by tu go przyciemnić. Myślałam nad cynamonem (tylko trzeba go przesiać przez drobne sitko), nad ekstraktem z kasztanowca, a może by tak dodać eclipty w proszku? Eclipta posiada także działanie antyoksydacyjne (zawiera witaminę C), ponadto dzięki naturalnym roślinnym barwnikom wspomaga ochronę przeciw promieniowaniu UV. (Biochemia urody)
hm, może faktycznie ta eclipta.. szkoda, że jej nie wzięłam teraz w zamówieniu.. chyba wolałabym ją spróbować, niz cynamon. jakoś nie wierzę w cynamon
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 22:28   #4978
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobrze się zrozumiałyśmy. Myślałam nad tym, żeby dodać troszkę eclipty (coś około 3%). Tak dla delikatnego przyciemnienia. Też jestem blada, ale po nałożeniu pudru bambusowego wręcz nienaturalnie. A nakładam go niewiele. No i teraz kombinuję. Drogeryjne pudry nie wchodzą w grę, moja cera nie toleruje ich za dobrze (nawet w mieszankach).
Nakładam dużo bambusa i mnie nie bieli, ale jako blada twarz nie jestem obiektywna
Eclipta jest ciemnozielonym proszkiem, nie ma zupełnie sensu dodawać jej do pudru, chyba że chcesz wyglądać jak nieobrany ziemniak Odradzam. Jako papka samoopalająca może się sprawdzić, ale jej ziemista barwa pogorszy efekt bambusa. To już amla ma zdrowszy kolorek, a jest tak samo zmielona
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 23:08   #4979
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Zapraszam do czesci II

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post13163286

Watek zamykam

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:15.