Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-05, 17:56   #301
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Ja dziś mam na sobie Golden rose. Nie jest zły. Dobrze, że jest jasny, ale brak mu takiego tonu jak Alabaster. Ale potem postaram się kupić z Kryolana odcień TV White.

Ale powiem jedno - najlepsze do nakładania podkładu jest pędzel. Daje równą w miarę powierzchnię, do której można dokładać.
Ja lubię pędzlem a potem wklepać palcami

Mi brakuje żółtków w podkładach, ach, marzenie ściętej głowy.
Zauważyłam, że najjaśniejsze idą w róż...
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 23:51   #302
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
A byłabyś w stanie go porównać do porcelanki Gosha albo jakiegoś Colorstaya?



Aż dziś zaszłam z tego wszystkiego do Douglasa i spytałam o Flormar - podobno jest w stacjonarnych, owszem, tylko że wybranych
Do Gosha nie, ale jest jaśniejszy niż 110 Colorstay'a . No i chłodniejszy niż N1 True Match.
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-06, 07:15   #303
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
ja ostatnio odkryłam flormar,mają jasne podkłady! planuję kupić w najbliższej przyszłości to i jakiś swatch będzie
a jaki kolor planujesz kupic? ja waham sie pomiedzy 103 a 102 nie wiem który bardziej żółty
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-06, 08:47   #304
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Pamiętam, że Flormar widziałam chyba w Gdańsku w galerii bałtyckiej czy czymś takim ale nie miałam czasu macać. Dermika okazuje się zbyt ciepła, żółta. Kolejna kasa wywalona i tak wróciłam do kwiatowego burżuja A szkoda bo właściwościami dermika mi odpowiada.
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-06, 20:38   #305
glamourowa
Raczkowanie
 
Avatar glamourowa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 138
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

hmmm...byłam dzisiaj u dermatologa i od jutra zaczynam swoją walkę z cerą... będe na antybiotykach i roztworze oraz żelu punktowym.. czy mimo to mogę się malować, czy odstawić podkłady na czas leczenia? kurczę, nie zapytałam o to lekarza... ;/
__________________
glamourowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-06, 20:44   #306
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez glamourowa Pokaż wiadomość
hmmm...byłam dzisiaj u dermatologa i od jutra zaczynam swoją walkę z cerą... będe na antybiotykach i roztworze oraz żelu punktowym.. czy mimo to mogę się malować, czy odstawić podkłady na czas leczenia? kurczę, nie zapytałam o to lekarza... ;/
Ja bym odstawiła wszystkie maziajstwa do twarzy.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 12:39   #307
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

jeżeli podkład, puder etc. cię nie zapycha to chyba nie musisz z nich rezygnować, w każdym razie ja nie rezygnowałam bo nie widzę powodu
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 15:26   #308
Pazuzu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 57
GG do Pazuzu
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Jeśli gdzieś już było,to przepraszam - ale mam takie pytanie: na jakim poziomie jest mniej więcej kolor 1C1 Shell EL DW?I jakby któraś z Was miała swatcha/wiedział o swatchu,to czy mogłaby wkleić/podać link?
Ja bez make-up'u wyglądam żółto (to chyba kwestia tłustości,porów i co tylko),ale jak się pomaluję żółtawym,to wyglądam na chorą,normalnie jakbym żółtaczkę miała,najmniejsza ilość żółci w podkładzie to powoduje
Obecnie używam Flormar Mat Touch Porcelain Ivory - pisałam o nim na KWC,jest bardzo jasny,na poziomie Dermacolu 208,tylko odrobinkę różowszy,ale minimalnie.Po wyciśnięciu wygląda jak kolor dla Świnki Piggy,ale wtapia się cudownie i daje porcelanowy efekt,ale bez straszliwej maski.Poza tym L'Oreal Infaillible Porcelain,ewentualnie Dermacolu 208.I w jakiej mniej więcej tonacji jest Illamasqua Rich Liquid nr.105,jeśli ktoś się orientuje?
__________________
"Bynajmniej" to nie to samo,co "przynajmniej". Jeśli "komEdogenny"=generuj ący zaskórniki,to "komOdogenny"=generuj ący komody?
Pazuzu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 15:59   #309
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

ja będę celować w 105 z Flormaru,wydaje się najjaśniejszy. Wybiorę się po próbkę (babka mi powiedziała,żebym przyszła ze swoim słoiczkiem to mi odleje ) i wrzucę wam swatcha
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 19:34   #310
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Pazuzu Pokaż wiadomość
Jeśli gdzieś już było,to przepraszam - ale mam takie pytanie: na jakim poziomie jest mniej więcej kolor 1C1 Shell EL DW?I jakby któraś z Was miała swatcha/wiedział o swatchu,to czy mogłaby wkleić/podać link?
I w jakiej mniej więcej tonacji jest Illamasqua Rich Liquid nr.105,jeśli ktoś się orientuje?
Swatch : https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...4&d=1317925944
Shell nie jest super jasny; jest ciemniejszy niż np. ivory revlona...
Co do Illamasqua to 105 to biel z szczyptą różu. A więc kolor chłodny. Nie da się go nałożyć w dużej ilości na twarz, bo efekt Edward Cullen gwarantowany.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 20:05   #311
Pazuzu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 57
GG do Pazuzu
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Dzięki wielkieGrrr,a tak się wyśmienicie zaczaiłam na Shell,na stronie EL wygląda jak biały prawie,ale już chyba się powinnam nauczyć,że to nijak się ma do rzeczywistości:P Co do Illamasqua,to taa,z moim świeceniem byłby Edward na całego:P Chyba się wybiorę po próbki po prostu,bo boję się,że 115 już będzie za ciemny.105 może i nawet mógłby być,bo jeszcze nigdy,dosłownie nigdy,nie używałam podkładu,który by mi się nie utlenił z 1-2 tony.A potrzebuję czegoś pancernego,bo wilgoć,sebum i problemy skórne:/
__________________
"Bynajmniej" to nie to samo,co "przynajmniej". Jeśli "komEdogenny"=generuj ący zaskórniki,to "komOdogenny"=generuj ący komody?
Pazuzu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 20:38   #312
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Pazuzu Pokaż wiadomość
Dzięki wielkieGrrr,a tak się wyśmienicie zaczaiłam na Shell,na stronie EL wygląda jak biały prawie,ale już chyba się powinnam nauczyć,że to nijak się ma do rzeczywistości:P Co do Illamasqua,to taa,z moim świeceniem byłby Edward na całego:P Chyba się wybiorę po próbki po prostu,bo boję się,że 115 już będzie za ciemny.105 może i nawet mógłby być,bo jeszcze nigdy,dosłownie nigdy,nie używałam podkładu,który by mi się nie utlenił z 1-2 tony.A potrzebuję czegoś pancernego,bo wilgoć,sebum i problemy skórne:/
Umarłam
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 21:01   #313
Pazuzu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 57
GG do Pazuzu
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Oj tam,oj tam
Ach,już rozumiem,strona esteelauder.co.uk pokazuje Shell jako zupełnie inny kolor niż esteelauder.com,co za smętne pokraki,że mnie tak nabrali;(

http://www.esteelauder.co.uk/product...-10/index.tmpl

http://www.esteelauder.com/product/6...-10/index.tmpl

Jak dopadnę jakieś próki,to wkleję swatcha,jeśli to kogoś interesuje,ale raczej po weekendzie.
__________________
"Bynajmniej" to nie to samo,co "przynajmniej". Jeśli "komEdogenny"=generuj ący zaskórniki,to "komOdogenny"=generuj ący komody?
Pazuzu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 07:43   #314
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez glamourowa Pokaż wiadomość
hmmm...byłam dzisiaj u dermatologa i od jutra zaczynam swoją walkę z cerą... będe na antybiotykach i roztworze oraz żelu punktowym.. czy mimo to mogę się malować, czy odstawić podkłady na czas leczenia? kurczę, nie zapytałam o to lekarza... ;/
A z jakiego makijażu korzystasz? Wiadomo, są marki i składy lepsze i gorsze- lepiej odstawić to, co by Cię mogło zapchać lub podrażnić, bo nie wiadomo jak Twoja skóra będzie reagowała na zewnętrzne specyfiki.

Ja antybiotyków nie polecam, zafundowały mi grzybicę języka z którą walczyłam kilka lat, poza tym a) jeśli masz zmiany zapalne, a nie masz zmian niezapalnych, to antybiotyki zadziałają tylko doraźnie zmniejszając stan zapalny w organizmie, powinnaś raczej zadziałać wewnętrznie- zbadać hormony, upewnić się, że nie masz jakichś niedoborów, albo alergii/ nadwrażliwości pokarmowej, bo jeśli w którymś z tych leży przyczyna, to oczywiście antybiotyki Ci nie uzupełnią niedoborów itd.

b) jeśli masz zmiany otwarte które się zakażają, to wewnętrzne stosowanie antybiotyków też działa doraźnie, bo morduje tylko te bakterie, które akurat trafiły do organizmu i minimalizują aktywność obronnę organizmu, natomiast jak tylko je odstawisz nadal przecież będziesz miała styczność z tymi bakteriami w otoczeniu i oczywiście znowu zacznie dochodzić do zakażenia, ponadto po co majstrować w całym organizmie i mordować Niezbędną florę bakteryjną przewodu pokarmowego, albo chociażby wprowadzać tam dysbiozę, tylko, żeby trafić do skóry?

Rozumiem jeszcze poniekąd antybiotyki wewnętrznie doraźnie dla osób, które mają opanowaną trądzikiem większą część ciała, np. plecy, bo tam trudno stosować specyfiki zewnętrzne, które przeważnie niszczą ubrania. Ale również tylko jako złagodzenie objawów przy jednoczesnym adresowaniu przyczyn zewnętrznych.

Aha, i póki bierzesz antybiotyki, postaraj się ograniczyć drożdże i łuskane orzechy (często źródło ukrytej pleśni) w jedzeniu, i bierz jakiś dobry probiotyk, pij kefiry itd., jeśli jesz nabiał, to Ci pomoże zminimalizować negatywny wpływ. I ciekawostka apropo nabiału, odtłuszczony ma pozytywną korelację z trądzikiem (w sensie, szkodzi) więc raczej pij pełnotłuste mleko i jedz twaróg, a unikaj białego sera odtłuszczonego i chudego mleka.

Generalnie bardzo serdecznie polecam http://www.acne.org/messageboard/ i podforum nutrition & holistic health. Dużo informacji, ale zacznij od wątku http://www.acne.org/messageboard/ind...r-skin-health/

Przepraszam, że się wtrącam, ale osobiście strasznie bym chciała trafić na to forum dziesięć lat wcześniej...

Wracając do tematu, część dermów zakazuje stosowania makijażu, ale dla mnie to niewykonalne (straszne cienie pod oczami, rozszerzone pory, naczynka pod oczami...), ale przekonałam się, że część lekarzy działa jak część idealistów, którzy rezygnują z tłumaczenia pewnych idei jak po raz setny spotykają się rażącym brakiem zrozumienia i zainteresowania, i po prostu nie chciał Ci robić katalogu składników, których powinnaś unikać. Więc jeśli są to dobre jakościowo, neutralne kosmetyki, to sobie nie żałuj
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 12:44   #315
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez glamourowa Pokaż wiadomość
hmmm...byłam dzisiaj u dermatologa i od jutra zaczynam swoją walkę z cerą... będe na antybiotykach i roztworze oraz żelu punktowym.. czy mimo to mogę się malować, czy odstawić podkłady na czas leczenia? kurczę, nie zapytałam o to lekarza... ;/
Ja nie odstawiałam bo bym się nie pokazała bez. Jeśli masz odwagę to oczywiście lepiej ale jeśli nie masz to nie jest to konieczne.
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 13:47   #316
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Ja antybiotyków nie polecam, zafundowały mi grzybicę języka z którą walczyłam kilka lat, poza tym a) jeśli masz zmiany zapalne, a nie masz zmian niezapalnych, to antybiotyki zadziałają tylko doraźnie zmniejszając stan zapalny w organizmie, powinnaś raczej zadziałać wewnętrznie- zbadać hormony, upewnić się, że nie masz jakichś niedoborów, albo alergii/ nadwrażliwości pokarmowej, bo jeśli w którymś z tych leży przyczyna, to oczywiście antybiotyki Ci nie uzupełnią niedoborów itd.
Antybiotyki nie działają przeciwzapalnie, a bakteriostatycznie, albo bakteriobójczo. Pewnie na trądzik zapisali tetracyklinę, to bakteriostatycznie. I jeśli trądzik powoduje bakteria to antybiotyk jak najbardziej pomoże. Tylko najlepiej byłoby wykonać posiew, jaka bakteria, antybiogram, na co wrazliwa,żeby nie jeśc antybiotyku bez sensu. I probiotyki zażywać po około 2h godzinach PO antybiotyku, a nie razem czy przed. I masz rację, powinni nas bardziej badać, bo wiem że dermatolodzy w większości właśnie na oko, tetralysal albo unidox, a okazuje się potem,że to wina hormonów na przykład. Moja jeszcze kazała mi się opalać, przy tetracyklinach

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

Ja się też malowałam normalnie, o ile porów nie zatyka itp to nie jest koniecznie rezygnować. A jaki masz ten rozwtór i punktowo co?
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut

Edytowane przez 19agusia91
Czas edycji: 2012-03-09 o 13:45
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 14:18   #317
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

mam juz podklad Flormaru Perfect Coverage nr 102 ale neistety okazał sie za ciemny na teraz - bedę musiala sie go pozbyc a kupic jaśniejszy - b. dobrze kryje , fajna konsystencja.
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 12:59   #318
glamourowa
Raczkowanie
 
Avatar glamourowa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 138
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

dziękuję wam dziewczyny za odpowiedzi... była to moja pierwsza wizyta u dermatologa no i nie pytałam o kilka rzeczy..
oczywiście obejrzał moją buźkę "pod światło", sprawdził czy nie mam czegoś na dekolcie, czy plecach, ale mam tylko twarz zasyfioną.
a co do tego co mi przepisał to mianowicie:
Unidox, Visaxinum, Vitaminum PP, roztwór: Zineryt, a żel: Metronizadol Jelfa

podkład jaki używam to obecnie Revlon, zamiast korektora Vichy, a puder transparentny Dermacolu
__________________
glamourowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 14:10   #319
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Antybiotyki nie działają przeciwzapalnie, a bakteriostatycznie, albo bakteriobójczo. Pewnie na trądzik zapisali tetracyklinę, to bakteriostatycznie. I jeśli trądzik powoduje bakteria to antybiotyk jak najbardziej pomoże. Tylko najlepiej byłoby wykonać posiew, jaka bakteria, antybiogram, na co wrazliwa,żeby nie jeśc antybiotyku bez sensu. I probiotyki zażywać po około 2h godzinach PO antybiotyku, a nie razem czy przed. I masz rację, powinni nas bardziej badać, bo wiem że dermatolodzy w większości właśnie na oko, tetralysal albo unidox, a okazuje się potem,że to wina hormonów na przykład. Moja jeszcze kazała mi się opalać, przy tetracyklinach
Zgadzam się w pełnej rozciągłości.

Pamiętam moją derm od siebie z dziupli - patrzyła na to, że mam trądzik, a nie na to, że mam ŁZS Przyznam, że to draństwo jest znacznie gorsze - schodząca płatami, zaczerwieniona, swędząca, przetłuszczona skóra z wysypem

Widziałam zdjęcia z bliska (dopiero się niedawno dopatrzyłam) od mojej makijażystki - wyglądałam tak, że trzeba torbę na głowę założyć Istny koszmar. Dlatego wracam do bardzo kryjących podkładów..

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2012-03-10 o 14:13
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-10, 18:27   #320
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość

Pamiętam moją derm od siebie z dziupli - patrzyła na to, że mam trądzik, a nie na to, że mam ŁZS Przyznam, że to draństwo jest znacznie gorsze - schodząca płatami, zaczerwieniona, swędząca, przetłuszczona skóra z wysypem

Widziałam zdjęcia z bliska (dopiero się niedawno dopatrzyłam) od mojej makijażystki - wyglądałam tak, że trzeba torbę na głowę założyć Istny koszmar. Dlatego wracam do bardzo kryjących podkładów..
Ja mam też łzs, szczególnie dokuczliwe jest dla mnie na skórze głowy..

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Mogę z czystym sumieniem polecić ten BB. Kryje przyzwoicie, trwałość w porządku. Rozszerzonych porów niestety w magiczny sposób nie ukrywa, ale i tak jestem zadowolona. Testuję już chyba ponad 2 tygodnie. Drażni mnie to,że czasami mi się pięknie wtapia, a czasami ciut za ciemny. Ale na poziomie "widzę to ja, a nie inni" więc spoko.
http://asianstore.pl/kremy-bb/66-tea...ream-50ml.html

Oczywiście bardziej opłaca się zamówić na ebay.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 18:29   #321
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Agusia - dla mnie najbardziej też - mam bardzo kłopotliwą pielęgnację - tylko kosmetyki zgodne z ortodoksyjną Curly Girl, bez SLES się dla mnie nadają. Cały czas to draństwo swędzi, przetłuszczają się masakrycznie. Już sama nie wiem co robić Choć twarz czasem wygląda jak po wojnie II światowej z bombą na Hiroszimę i Nagasaki - czyli koszmarnie
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 18:35   #322
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ja oczywiście myję włosy co dzień. Mam długie, do talii. U mnie jest różnie z tymi szamponami. Dość dobrze sprawdza się Alterra, chociaż tu po 2 tygodniach mycia zaczyna swędzieć. Świetnie się sprawdził, o dziwo, szampon Evy natury z czarną rzepą, myłam nim jakieś 1,5 miesiąca i dopiero się odwidziało skórz głowy, zaczęły się tłuścić na potęgę+ łupież. Myłam też Catzy do włosów przetłuszczających się, podobna historia co szampon Evy. Bardzo łagodne szampony mi nie służą, bo obciążają moje i tak ciężkie włosy. Teraz testuję ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ive-henna.html
Jak na razie po jednym myciu wrażenia pozytywne. Hipp mnie tak podrażnił strasznie, sodium chloride chyba nie lubię. Po babydream tez się drapałam
Wydaje mi się, ze w moim wypadku fajnie byłoby myć tydzień jednym łagodnym, bez sls , tydzień drugim, mocniejszym szamponem.


Najlepszy był szampon Carrefour Bio. Też miał Ammonium Laurenth Sulphate. Kosztował 7 zł i był baaaaardzo wydajny, buteleczka spokojnie na miesiąc. Myłam z nim chyab pół roku bez zmiany, skóra go kochała I przestali prosukować
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 18:48   #323
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ja swoje też zaczęłam myć codziennie odkąd urosły, jednak lepiej to wygląda.. Niby schodzi trochę czasu, ale w sumie skoro mam czuć się lepiej , bo wiem, że włosy dobrze wyglądają to czemu nie
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 18:51   #324
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

chochlik, dla mnie to też nie byłby problem, mycie codziennie. Spoko. Ale jak mam atak łzs to umyte wieczorem, drugiego dnia około 12 już są paskudne. No i najgorsze to swędzenie, wypadają wtedy, ble.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 08:33   #325
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Nie mam ŁZS, ale wiem, o czym piszecie, bo bardzo długo miałam straszliwy łojotok... Mycie włosów codziennie, i koniecznie rano, bo i tak jeśli gdzieś wychodziłam wieczorem musiałam umyć drugi raz, a umyte przed snem rano były nieświeże ;( Przez to bardzo długo miałam krótkie włosy, a przy generalnie nieco chłopięcych rysach i całkiem chłopięcej figurze (która pozostała do dziś). Natomiast próby leczenia trądziku na plecach isotrexinem dały mi doświadczenie, jak to jest, jak całe ciało swędzi i szczypie na raz i nic się z tym nie da począć. A zmarszczki mimiczne mam od 18 roku życia, mimo, że mimikę mam bardzo ubogą, a siedząc w domu w tamtym okresie i ukrywając się przed ludźmi i tak nie miałam za dużo okazji na ekspresję. Dziękuję, nadtlenku benzoilu.

Cytat:
Makrolidy obok aktywności przeciwbakteryjnej wykazują również działanie przeciwzapalne. Należą do grupy najbardziej bezpiecznych antybiotyków. Najczęstszym objawem niepożądanym jest biegunka, występująca głównie w czasie leczenia erytromycyną.
/http://www.infekcje.com.pl/antybiot.php#makrolidy

Część antybiotyków wykazuje oprócz właściwości bakteriobójczych, właściwości przeciwzapalne. Erytromycyna jest stosowana zewnętrznie na trądzik, nie mam za bardzo czasu szukać dalej, ale jestem przekonana, że część doustnych antybiotyków popularnych na trądzik również.
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 09:07   #326
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Treść usunięta

Edytowane przez werka89
Czas edycji: 2012-03-11 o 09:12
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 12:03   #327
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

wiem że pisałyście o podkładach golden rose - który odcień zbliżony jest do 150buff ? chyba się skuszę bo ta darmowa wysyłka ze strony gr zachęca proszę o pomoc czy warto kupić ten podkład
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 13:51   #328
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Dziewczyny, oto 'słocze' podkładu Flormar Mat Velvet V203.
Sam podkad zaliczam do kategorii wielce 'kapryśnych'. Raz wygląda super, innym razem ciemnieje, warzy się i spływa. Z drugiej strony za 20 zł nie ma co się spodziewać cudów.
Jeśli chodzi o kolor, to jak wspominałam - niby brzoskwinia, ale na twarzy wybija wyraźne różowe tony. Żótki i oliwki powinny trzymać się z daleka od tego odcienia! Nawet dla mnie jest za różowy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 102_1313.jpg (43,6 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 102_1315.jpg (37,8 KB, 38 załadowań)
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 14:05   #329
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Treść usunięta

Edytowane przez werka89
Czas edycji: 2012-03-11 o 14:06
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 14:35   #330
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez werka89 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A chcesz go stosować punktowo, czy jak podkład na całą na twarz? Bo Kryolany są ciężkie. Chciałam przetestować Ultrafoundation, ale kobieta w sklepie poskąpiła mi próbek (!). W końcu kupiłam podkład w kompakcie i jest za ciężki na dzień. Nadaje się raczej na sesje zdjęciowe A że nie biorę udziału w takowych, podkład poszedł na wymiankę.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:49.