Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-15, 21:15   #2821
bluebells
Raczkowanie
 
Avatar bluebells
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 377
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę o takiej metodzie nakładania pudru
Może dlatego, że to jest zalecane tylko przy tym jednym pudrze
__________________
You're at your best when you don't give a crap.
bluebells jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-15, 22:19   #2822
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ktoś wie co ze składem nowego Minesola ? Jest stabilny ?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 08:03   #2823
Roslina xD
Raczkowanie
 
Avatar Roslina xD
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Quito, EC / Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej ile czasu od otwarcia tubki moge liczyc na to, ze filtr
bedzie chronil?
__________________
Plant lady
Roslina xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 08:47   #2824
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Roslina xD Pokaż wiadomość
Hej ile czasu od otwarcia tubki moge liczyc na to, ze filtr
bedzie chronil?

Rok na pewno, jeśli będziesz go w domu przechowywała


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 09:57   #2825
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Co o tym sądzicie ? czasami zaczynam się bać, że jednak stosując filtry robię sobię wielką krzywdę
https://www.youtube.com/watch?v=_JCp97Bf5Pc
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 10:16   #2826
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Co o tym sądzicie ? czasami zaczynam się bać, że jednak stosując filtry robię sobię wielką krzywdę
https://www.youtube.com/watch?v=_JCp97Bf5Pc
Coś mi się wierzyć nie chce, że osoby chorująca na raka skóry to w większości te same osoby, które regularnie się filtrują. Po pierwsze jaki jest procent filtrujących się ludzi w społeczeństwie? Moim zdaniem bardzo mały. Ile znacie wokół siebie osób, które przez okrągły rok stosują filtry? Ja nikogo.

Po drugie człowiek praktycznie ogóle nie oddycha przez skórę, więc argument, że filtr nie pozwala oddychać skórze jest bez sensu. Owszem, zgadza się, że filtr jest ciężki i trzeba go nałożyć dużo, to jest coś, co też mi bardzo przeszkadza w przypadku tego typu produktów, ale to się nie przekłada na żadne oddychanie czy dotlenienie.

Poza tym chyba pan zapomniał o różnych fotoalergiach, tutaj filtry są koniecznością, podobnie jak przy trądziku różowatym.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-03-16 o 10:17
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 14:43   #2827
jannocha
Przyczajenie
 
Avatar jannocha
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Żagań
Wiadomości: 14
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Wiem jedno, smarowałam twarz filtrem 50 w Grecji przez tydzień a i tak powiększyła mi się na twarzy taka "chrostka" typu brodawka. Czy cos to dało? Mam nadzieję że tak, bo bez tego mogłoby się z nią stać coś niedobrego... nie chcę krakać... chyba przejdę się do dermatologa na zamrożenie tego...
jannocha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-18, 22:04   #2828
patycek
Rozeznanie
 
Avatar patycek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 884
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Może moje pytanie wyda się dziwne, ale interesuje mnie jedna rzecz.
Jeśli nakładam na twarz filtr, to czy po nałożeniu na niego jeszcze podkładu i rozświetlacza w płynie może zmienić to jego właściwości?
Czy on nadal działa tak samo jakby był nałożony sam?
patycek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 22:17   #2829
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez patycek Pokaż wiadomość
Może moje pytanie wyda się dziwne, ale interesuje mnie jedna rzecz.
Jeśli nakładam na twarz filtr, to czy po nałożeniu na niego jeszcze podkładu i rozświetlacza w płynie może zmienić to jego właściwości?
Czy on nadal działa tak samo jakby był nałożony sam?
jeżeli go nie zetrzesz przy nakładaniu kolorówki to tak samo, no i była mowa na wątku ostatnio że kosmetyki nie destabilizują filtrów także juz tutaj nie trzeba uważac czytając składy
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 22:45   #2830
patycek
Rozeznanie
 
Avatar patycek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 884
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
jeżeli go nie zetrzesz przy nakładaniu kolorówki to tak samo, no i była mowa na wątku ostatnio że kosmetyki nie destabilizują filtrów także juz tutaj nie trzeba uważac czytając składy
Tylko tak sie właśnie zastanawiam, nakładam podkład palcami, potem rozcieram rozświetlacz w płynie i obawiam się że mogłabym coś przy okazji zetrzeć. Ze względu na już obecne przebarwienia posłoneczne, nie mogę sobie pozwalać na ryzyko wyjścia bez filtra. : (
Dziękuję za odpowiedz.
patycek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-19, 15:18   #2831
bluebells
Raczkowanie
 
Avatar bluebells
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 377
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez patycek Pokaż wiadomość
Tylko tak sie właśnie zastanawiam, nakładam podkład palcami, potem rozcieram rozświetlacz w płynie i obawiam się że mogłabym coś przy okazji zetrzeć. Ze względu na już obecne przebarwienia posłoneczne, nie mogę sobie pozwalać na ryzyko wyjścia bez filtra. : (
Dziękuję za odpowiedz.
Dlatego ja zazwyczaj wszystkie kosmetyki w płynie wklepuję, nie mam z tym problemu, choć zajmuje to dłużej niż rozcieranie. Rozświetlacz w płynie też mam i wklepuję
__________________
You're at your best when you don't give a crap.
bluebells jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-19, 15:29   #2832
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
Dlatego ja zazwyczaj wszystkie kosmetyki w płynie wklepuję, nie mam z tym problemu, choć zajmuje to dłużej niż rozcieranie. Rozświetlacz w płynie też mam i wklepuję
Ja właśnie ostatnio zaczęłam wklepywać filtr, wcześniej rozcierałam. Trochę sprawniej to idzie, mniej smug się robi. Co nie zmienia faktu, że Capital Soleil to bubel. Dzis kupiłam inny puder, sypki Ellen Betrix (podmarka Max Factora). Zapowiada się dobrze, jest lekki, barwiony więc nie bieli jak Dry-Flo, ale Capital Soleil i tak przebija spod niego białymi kropami, w jakie uformował się w rozszerzonych porach i białymi krechami ze zmarszczek. Będę do używać tylko na spacery z dala od cywilizacji albo po domu, do ludzi to się ten filtr nie nadaje
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-19, 21:59   #2833
patycek
Rozeznanie
 
Avatar patycek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 884
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
Dlatego ja zazwyczaj wszystkie kosmetyki w płynie wklepuję, nie mam z tym problemu, choć zajmuje to dłużej niż rozcieranie. Rozświetlacz w płynie też mam i wklepuję
Ja również wklepywałam rozświetlacz, ale za dużo czasu mi to zajmowało. Poza tym przynajmniej u mnie, wtarty wygląda o wiele lepiej niż wklepany.
Próbowałam przejść na taki w kamieniu, ale niestety podkreślał mi zmarszczki.
No nic, będę musiała wrócić do wklepywania.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja właśnie ostatnio zaczęłam wklepywać filtr, wcześniej rozcierałam. Trochę sprawniej to idzie, mniej smug się robi. Co nie zmienia faktu, że Capital Soleil to bubel. Dzis kupiłam inny puder, sypki Ellen Betrix (podmarka Max Factora). Zapowiada się dobrze, jest lekki, barwiony więc nie bieli jak Dry-Flo, ale Capital Soleil i tak przebija spod niego białymi kropami, w jakie uformował się w rozszerzonych porach i białymi krechami ze zmarszczek. Będę do używać tylko na spacery z dala od cywilizacji albo po domu, do ludzi to się ten filtr nie nadaje
Hmm to mnie zaskoczyłaś, myślałam że to ideał nad ideałami. Przymierzam się właśnie do jego zakupu. Ciekawe jak u mnie się sprawdzi.
Do tej pory używałam pharmaceris i spisywał się super.
patycek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-19, 22:03   #2834
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez patycek Pokaż wiadomość
Tylko tak sie właśnie zastanawiam, nakładam podkład palcami, potem rozcieram rozświetlacz w płynie i obawiam się że mogłabym coś przy okazji zetrzeć. Ze względu na już obecne przebarwienia posłoneczne, nie mogę sobie pozwalać na ryzyko wyjścia bez filtra. : (
Dziękuję za odpowiedz.
staraj sie bardziej wklepywac na poczatek ewentualnie delikatnie rozetrzec ale potem opuszkami wklepac
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-19, 22:31   #2835
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez patycek Pokaż wiadomość
Hmm to mnie zaskoczyłaś, myślałam że to ideał nad ideałami. Przymierzam się właśnie do jego zakupu. Ciekawe jak u mnie się sprawdzi.
Do tej pory używałam pharmaceris i spisywał się super.

Dla mnie właśnie Pharmaceris jest tym ideałem. Na Twoim miejscu najpierw zakręciłabym się za próbkami Vichy, skoro i tak masz już filtr, z którego jesteś zadowolona.
Może gdyby nie cena, to rzuciłabym ten klajster w kąt, ale staram się go używać, tylko nie wtedy, jak wychodzę do ludzi.
Testowałam do tej pory trzy drajtacze i ten typ filtrów nie podchodzi mi w ogóle, jest całkiem "nienoszalny" w normalnych warunkach, sprawdza się na mojej tłustej cerze o wiele gorzej od filtrów, które nie są specjalnie dla niej przeznaczone.

Dla ciekawych wstawiam zdjęcie jak się na mojej twarzy prezentuje Capital Soleil całkiem solo. Poza świeceniem (które w słońcu jest jeszcze większe) widać gdzieniegdzie zwiastuny katastrofy: biaława poświata na żuchwie oraz delikatna kreska wokół ust - po przypudrowaniu wychodzą z ukrycia. Przy okazji widać co można sobie zrobić z obietnicami matowienia, jak się ma tłustą cerę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Capital Soleil.jpg (49,8 KB, 95 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-19, 22:37   #2836
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie właśnie Pharmaceris jest tym ideałem. Na Twoim miejscu najpierw zakręciłabym się za próbkami Vichy, skoro i tak masz już filtr, z którego jesteś zadowolona.
Może gdyby nie cena, to rzuciłabym ten klajster w kąt, ale staram się go używać, tylko nie wtedy, jak wychodzę do ludzi.
Testowałam do tej pory trzy drajtacze i ten typ filtrów nie podchodzi mi w ogóle, jest całkiem "nienoszalny" w normalnych warunkach, sprawdza się na mojej tłustej cerze o wiele gorzej od filtrów, które nie są specjalnie dla niej przeznaczone.

Dla ciekawych wstawiam zdjęcie jak się na mojej twarzy prezentuje Capital Soleil całkiem solo. Poza świeceniem (które w słońcu jest jeszcze większe) widać gdzieniegdzie zwiastuny katastrofy: biaława poświata na żuchwie oraz delikatna kreska wokół ust - po przypudrowaniu wychodzą z ukrycia. Przy okazji widać co można sobie zrobić z obietnicami matowienia, jak się ma tłustą cerę
jnoo troszke faktycznie widac przy ustach, i sie swieci, chociaz ja np mam tak tłusta cere ze na mnie swieci sie dosłownie wszystko
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-19, 22:49   #2837
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
jnoo troszke faktycznie widac przy ustach, i sie swieci, chociaz ja np mam tak tłusta cere ze na mnie swieci sie dosłownie wszystko
Na mnie też, wspominam o tym, bo są osoby, które piszą, że nie trzeba go matowić, ale niestety nie u każdego się to sprawdzi. Problem polega głównie na tym, że nie da się go zmatowić tak, żeby wyglądał normalnie. Testowałam na nim 3 pudry i problem nie leży w nich tylko w tym filtrze.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-20, 05:33   #2838
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

OT: Chimay, jaką Ty masz piękną cerę!
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-20, 09:13   #2839
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
OT: Chimay, jaką Ty masz piękną cerę!

Dziękuję Jest ładna bo jednolita, nie mam żadnych skłonności do przebarwień, jedynie do zanieczyszczeń, czego akurat na tym zdjęciu dobrze nie widać. Stąd konieczność stosowania kwasów, która pociąga za sobą konieczność filtrowania, zwłaszcza teraz. Najbardziej boleję nad tym, że na wiosnę trzeba odstawiać salicyla, bo żaden kwas nie jest u mnie tak skuteczny jak on.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-20, 16:27   #2840
bluebells
Raczkowanie
 
Avatar bluebells
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 377
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja właśnie ostatnio zaczęłam wklepywać filtr, wcześniej rozcierałam. Trochę sprawniej to idzie, mniej smug się robi. Co nie zmienia faktu, że Capital Soleil to bubel. Dzis kupiłam inny puder, sypki Ellen Betrix (podmarka Max Factora). Zapowiada się dobrze, jest lekki, barwiony więc nie bieli jak Dry-Flo, ale Capital Soleil i tak przebija spod niego białymi kropami, w jakie uformował się w rozszerzonych porach i białymi krechami ze zmarszczek. Będę do używać tylko na spacery z dala od cywilizacji albo po domu, do ludzi to się ten filtr nie nadaje
Mi wklepywanie filtra właśnie nie podchodzi Ale wszystkie płynne produkty po filtrze wklepuję, bo zauważyłam, że przy rozcieraniu ścieram filtr.
Mi nawet pod płynnym podkładem przebija ten Capital Soleil białymi kropkami czy smugami. Tragedia, nie wiem kiedy ja to zużyję.

Cytat:
Napisane przez patycek Pokaż wiadomość
Ja również wklepywałam rozświetlacz, ale za dużo czasu mi to zajmowało. Poza tym przynajmniej u mnie, wtarty wygląda o wiele lepiej niż wklepany.
Próbowałam przejść na taki w kamieniu, ale niestety podkreślał mi zmarszczki.
No nic, będę musiała wrócić do wklepywania.



Hmm to mnie zaskoczyłaś, myślałam że to ideał nad ideałami. Przymierzam się właśnie do jego zakupu. Ciekawe jak u mnie się sprawdzi.
Do tej pory używałam pharmaceris i spisywał się super.
Rozumiem, ja też wolę wcierać, idzie o wiele szybciej i efekt jest lepszy. Ale co poradzić

Idealny to on nie jest na pewno, również u mnie. Przemyśl zakup, najlepiej weź próbki, po co się sparzyć

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dziękuję Jest ładna bo jednolita, nie mam żadnych skłonności do przebarwień, jedynie do zanieczyszczeń, czego akurat na tym zdjęciu dobrze nie widać. Stąd konieczność stosowania kwasów, która pociąga za sobą konieczność filtrowania, zwłaszcza teraz. Najbardziej boleję nad tym, że na wiosnę trzeba odstawiać salicyla, bo żaden kwas nie jest u mnie tak skuteczny jak on.
Tak mnie zastanawia, dlaczego wszyscy rezygnują z kwasów wiosną i latem. Tzn. ja rozumiem powody, bo wtedy trzeba naprawdę zwracać uwagę na filtr, ewentualnie dosmarowywać w ciągu dnia, jeśli ktoś wystawia się ciągle na słońce, a szczególnie na wakacjach. Ale zmieniłam podejście, kiedy przeczytałam gdzieś coś oczywistego - że w takiej Kalifornii, gdzie słońce jest cały rok, ludzie też biorą Izotek czy robią sobie głębokie peelingi kwasowe, tak jak w wielu innych miejscach na ziemi. Też muszą uważać na ochronę UV.
Także właściwie jeśli będzie trzeba, przedłużę kurację na wakacje, bo właściwie czemu nie. Dla siebie osobiście nie widzę przeciwwskazań, ale każdy ma inną cerę, no i nie wszyscy lubią się bez przerwy kwasić
__________________
You're at your best when you don't give a crap.
bluebells jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-20, 16:48   #2841
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
Tak mnie zastanawia, dlaczego wszyscy rezygnują z kwasów wiosną i latem. Tzn. ja rozumiem powody, bo wtedy trzeba naprawdę zwracać uwagę na filtr, ewentualnie dosmarowywać w ciągu dnia, jeśli ktoś wystawia się ciągle na słońce, a szczególnie na wakacjach. Ale zmieniłam podejście, kiedy przeczytałam gdzieś coś oczywistego - że w takiej Kalifornii, gdzie słońce jest cały rok, ludzie też biorą Izotek czy robią sobie głębokie peelingi kwasowe, tak jak w wielu innych miejscach na ziemi. Też muszą uważać na ochronę UV.
Także właściwie jeśli będzie trzeba, przedłużę kurację na wakacje, bo właściwie czemu nie. Dla siebie osobiście nie widzę przeciwwskazań, ale każdy ma inną cerę, no i nie wszyscy lubią się bez przerwy kwasić
E tam wszyscy, ja się kwaszę cały rok - w prostym rozrachunku wolę mieć teraz mierzalny efekt w postaci gładkiej gęby niż hipotetyczne przebarwienia w przyszłości. Filtra też używam cały rok, a latem unikam nasłonecznienia - moim zdaniem to wystarczy, po ubiegłorocznych wakacjach z kwasem glikolowym przebarwień się nie nabawiłam. Myślę, że to też jest związane z osobniczą skłonnością do występowania tychże, ja nie miałam ich nawet podczas brania tabletek anty, za to bez kwasów nie mogłabym walczyć z tymi pozapalnymi. Kwaśmy się więc razem

Plus, warto wspomnieć - retinoidy w dłuższym rozrachunku nie uwrażliwiają skóry na słońce, więc jeśli ktoś się nie opala, nie ma potrzeby ich odstawiać.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-20, 19:01   #2842
bluegirl11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 65
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

melduję, że przy prawidłowej ilości https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-ochrona.html przy wiosennym nasłonecznieniu nabawiłam się podrażnienia od słońca. Jako krem na zimę z filtrem idealny, w starciu ze słońcem przegrywa
bluegirl11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-20, 19:02   #2843
patycek
Rozeznanie
 
Avatar patycek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 884
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie właśnie Pharmaceris jest tym ideałem. Na Twoim miejscu najpierw zakręciłabym się za próbkami Vichy, skoro i tak masz już filtr, z którego jesteś zadowolona.
Może gdyby nie cena, to rzuciłabym ten klajster w kąt, ale staram się go używać, tylko nie wtedy, jak wychodzę do ludzi.
Testowałam do tej pory trzy drajtacze i ten typ filtrów nie podchodzi mi w ogóle, jest całkiem "nienoszalny" w normalnych warunkach, sprawdza się na mojej tłustej cerze o wiele gorzej od filtrów, które nie są specjalnie dla niej przeznaczone.

Dla ciekawych wstawiam zdjęcie jak się na mojej twarzy prezentuje Capital Soleil całkiem solo. Poza świeceniem (które w słońcu jest jeszcze większe) widać gdzieniegdzie zwiastuny katastrofy: biaława poświata na żuchwie oraz delikatna kreska wokół ust - po przypudrowaniu wychodzą z ukrycia. Przy okazji widać co można sobie zrobić z obietnicami matowienia, jak się ma tłustą cerę
Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
Rozumiem, ja też wolę wcierać, idzie o wiele szybciej i efekt jest lepszy. Ale co poradzić

Idealny to on nie jest na pewno, również u mnie. Przemyśl zakup, najlepiej weź próbki, po co się sparzyć
Moja cera mocno przetłuszcza się w strefie "T", tym bardziej w lecie wolałabym unikać filtrów które jeszcze mocniej potęgują ten efekt, już nie mówiąc o białych śladach jakie zostawia. :/

Słyszałam tyle pozytywnych opinii na jego temat, że właściwie zakup był kwestią czasu. Teraz z pewność wcześniej przetestuje go w formie próbek.
W takim razie nie kombinuję i zostaję przy swoim pharmaceris, bo nie mam do niego absolutnie żadnych zastrzeżeń.

Edytowane przez patycek
Czas edycji: 2015-03-20 o 19:04
patycek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-20, 20:35   #2844
bluebells
Raczkowanie
 
Avatar bluebells
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 377
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
E tam wszyscy, ja się kwaszę cały rok - w prostym rozrachunku wolę mieć teraz mierzalny efekt w postaci gładkiej gęby niż hipotetyczne przebarwienia w przyszłości. Filtra też używam cały rok, a latem unikam nasłonecznienia - moim zdaniem to wystarczy, po ubiegłorocznych wakacjach z kwasem glikolowym przebarwień się nie nabawiłam. Myślę, że to też jest związane z osobniczą skłonnością do występowania tychże, ja nie miałam ich nawet podczas brania tabletek anty, za to bez kwasów nie mogłabym walczyć z tymi pozapalnymi. Kwaśmy się więc razem

Plus, warto wspomnieć - retinoidy w dłuższym rozrachunku nie uwrażliwiają skóry na słońce, więc jeśli ktoś się nie opala, nie ma potrzeby ich odstawiać.
Czyli jednak nie wszyscy Uogólniłam, bo po prostu chyba jest taka tendencja, że właśnie na okres wiosenno-letni większość ludzi przestaje się kwasić.
Ja nie kwasiłam się ostatnio w wakacje, ale nie ma znaczenia dla mnie pora roku - po prostu byłam wtedy zbyt leniwa na nakładanie filtra.

Wiadomo, jeśli ktoś ma skłonność do przebarwień, to jest trochę inna bajka.

Cytat:
Napisane przez patycek Pokaż wiadomość
Moja cera mocno przetłuszcza się w strefie "T", tym bardziej w lecie wolałabym unikać filtrów które jeszcze mocniej potęgują ten efekt, już nie mówiąc o białych śladach jakie zostawia. :/

Słyszałam tyle pozytywnych opinii na jego temat, że właściwie zakup był kwestią czasu. Teraz z pewność wcześniej przetestuje go w formie próbek.
W takim razie nie kombinuję i zostaję przy swoim pharmaceris, bo nie mam do niego absolutnie żadnych zastrzeżeń.
Też mam cerę przetłuszczającą się w strefie T i z tym akurat Vichy daje sobie radę, chociaż uważam, że i tak przypudrować trzeba przy makijażu. Ale białe ślady i rolowanie się są już nie do przyjęcia

Skoro tak ci pasuje Pharmaceris, to nie ma co na siłę zmieniać Czasami lepsze jest wrogiem dobrego.
__________________
You're at your best when you don't give a crap.
bluebells jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-20, 20:42   #2845
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
E tam wszyscy, ja się kwaszę cały rok - w prostym rozrachunku wolę mieć teraz mierzalny efekt w postaci gładkiej gęby niż hipotetyczne przebarwienia w przyszłości. Filtra też używam cały rok, a latem unikam nasłonecznienia - moim zdaniem to wystarczy, po ubiegłorocznych wakacjach z kwasem glikolowym przebarwień się nie nabawiłam. Myślę, że to też jest związane z osobniczą skłonnością do występowania tychże, ja nie miałam ich nawet podczas brania tabletek anty, za to bez kwasów nie mogłabym walczyć z tymi pozapalnymi. Kwaśmy się więc razem
Ja tylko z salicyla rezygnuję, ale kwasić się będę, już zacieram łapki na zamówienie, które zrobię w przyszłym tygodniu I to nie będzie żaden tam migdał, na który się wszyscy latem przerzucają, bo dla mnie on nic nie robi, ale planuję kwas pirogronowy. Producent peelingu zaleca ochronę UV do 4 tygodni po.

Cytat:
Napisane przez bluegirl11 Pokaż wiadomość
melduję, że przy prawidłowej ilości https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-ochrona.html przy wiosennym nasłonecznieniu nabawiłam się podrażnienia od słońca. Jako krem na zimę z filtrem idealny, w starciu ze słońcem przegrywa
Moje założenie takie filtry na zimę właśnie eliminuje, bo zima chodzi głównie o UVA, więc trzeba szukać przede wszystkim filtrów z dużym PPD, a nie czegoś słabszego od SPF50, bo ten mniejszy SPF mało się przyda.

Cytat:
Napisane przez patycek Pokaż wiadomość
Moja cera mocno przetłuszcza się w strefie "T", tym bardziej w lecie wolałabym unikać filtrów które jeszcze mocniej potęgują ten efekt, już nie mówiąc o białych śladach jakie zostawia. :/
U mnie też filtry przetłuszczają skórę bardziej niż moje ulubione sera. Ale pielęgnacja regulująca przetłuszczanie i zanieczyszczanie się skóry niestety pociąga za sobą konieczność filtrowania (przynajmniej latem).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-20, 22:34   #2846
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na mnie też, wspominam o tym, bo są osoby, które piszą, że nie trzeba go matowić, ale niestety nie u każdego się to sprawdzi. Problem polega głównie na tym, że nie da się go zmatowić tak, żeby wyglądał normalnie. Testowałam na nim 3 pudry i problem nie leży w nich tylko w tym filtrze.
nie no jasne rozumiem, ehh pielęgnacja cery jest cieżka bo trzeba ją mega dobrze wypracować...chociaż niektórych rzeczy sie nie przeskoczy ;(

ja zamówiłam sobie dwa filtry na zapas
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-21, 10:30   #2847
bluebells
Raczkowanie
 
Avatar bluebells
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 377
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja tylko z salicyla rezygnuję, ale kwasić się będę, już zacieram łapki na zamówienie, które zrobię w przyszłym tygodniu I to nie będzie żaden tam migdał, na który się wszyscy latem przerzucają, bo dla mnie on nic nie robi, ale planuję kwas pirogronowy. Producent peelingu zaleca ochronę UV do 4 tygodni po.



Moje założenie takie filtry na zimę właśnie eliminuje, bo zima chodzi głównie o UVA, więc trzeba szukać przede wszystkim filtrów z dużym PPD, a nie czegoś słabszego od SPF50, bo ten mniejszy SPF mało się przyda.
Daj znać jak tam pirogronowy, nic nie wiem o tym kwasie. Kupujesz peeling profesjonalny?
U mnie migdał jest nawet dobry, nieźle mnie złuszczył, więc wrócę do niego, chociaż mam ogromne problemy z regularnością.

Zimą używałam Antheliosa ultralekkiego SPF 30, który ma też wysoką ochronę UV, coś około PPD 17. Dla mnie to dużo przy SPF 30. Ale co z tego, skoro wali alkoholem na kilometr, tragicznie wysusza twarz. Gdyby Antheliosy miały lepsze właściwości użytkowe i mniej alko, to bez wahania bym się na nie przerzuciła. Ale niestety.
__________________
You're at your best when you don't give a crap.

Edytowane przez bluebells
Czas edycji: 2015-03-21 o 10:33
bluebells jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-21, 11:02   #2848
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja zamówiłam sobie dwa filtry na zapas
Jakie?

Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
Daj znać jak tam pirogronowy, nic nie wiem o tym kwasie. Kupujesz peeling profesjonalny?
U mnie migdał jest nawet dobry, nieźle mnie złuszczył, więc wrócę do niego, chociaż mam ogromne problemy z regularnością.

Zimą używałam Antheliosa ultralekkiego SPF 30, który ma też wysoką ochronę UV, coś około PPD 17. Dla mnie to dużo przy SPF 30. Ale co z tego, skoro wali alkoholem na kilometr, tragicznie wysusza twarz. Gdyby Antheliosy miały lepsze właściwości użytkowe i mniej alko, to bez wahania bym się na nie przerzuciła. Ale niestety.
Przerzucam się wyłącznie na profesjonalne produkty, łącznie z neutralizatorem oraz maskami pielęgnacyjnymi przeznaczonymi na "po zabiegu".
Pirogronowe gotowce są na allegro np Clarena 25% 30 ml za 130 zł, Norel 35% za 170 zł, albo mniejsze ampułki Clareny.
Ja się nie chcę za bardzo łuszczyć, to nie jest mój priorytet, bo z samego łuszczenia nic dobrego dla mojej cery nie wynika Zniosę łuszczenie jako przykry skutek uboczny do głównego działania czyli wytępienia zaskórników i ograniczenia łojotoku. A pirogronowy tak ma właśnie działać.

Mnie też wysokie PPD Antheliosów nie przekonuje, skoro ich właściwości użytkowe są beznadziejne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-21, 15:53   #2849
bluebells
Raczkowanie
 
Avatar bluebells
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 377
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przerzucam się wyłącznie na profesjonalne produkty, łącznie z neutralizatorem oraz maskami pielęgnacyjnymi przeznaczonymi na "po zabiegu".
Pirogronowe gotowce są na allegro np Clarena 25% 30 ml za 130 zł, Norel 35% za 170 zł, albo mniejsze ampułki Clareny.
Ja się nie chcę za bardzo łuszczyć, to nie jest mój priorytet, bo z samego łuszczenia nic dobrego dla mojej cery nie wynika Zniosę łuszczenie jako przykry skutek uboczny do głównego działania czyli wytępienia zaskórników i ograniczenia łojotoku. A pirogronowy tak ma właśnie działać.

Mnie też wysokie PPD Antheliosów nie przekonuje, skoro ich właściwości użytkowe są beznadziejne.
Cena na razie dla mnie nie do przejścia, ale nie wątpię, że kiedyś profesjonalne peelingi wypróbuję. Na razie nie mam nic przeciwko, żeby samemu kręcić takie rzeczy
Oczywiście daj znać jak efekty.
__________________
You're at your best when you don't give a crap.
bluebells jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-21, 19:09   #2850
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jakie?
z ducraya jak na razie uzywam tylko te
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:40.