Wszystko o dekoloryzacji włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Pokaż wyniki sondy: Z czarnego na blond?Czy wyjdzie kolor blond??
Oczywiście, że tak! 134 9,34%
Raczej tak! 188 13,11%
Raczej nie! 445 31,03%
Na pewno nie!Wyjdzie inny kolor! 667 46,51%
Głosujący: 1434. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2002-12-21, 19:46   #1
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Exclamation

Wszystko o dekoloryzacji włosów


z NATURY MAM WŁOSY KOLORU BLOND, NIESTETY JAKIES 5 LAT TEMU CHCIALAM COS W SOBIE ZMIENIC I ZAFARBOWAŁAM WŁOSY NA CIEMNY KASZTAN... I ZACZĘŁO SIĘ FARBOWANIE WŁOSÓW NA CIEMNE KOLORY, TERAZ MAM WŁOSY W KOLORZE CZEKOLADOWY. CHCIAŁABYM WRÓCIĆ DO SWOJEGO NATURALNEGO KOLORU WŁOSÓW. CHCIAŁABYM DODAĆ, ŻE MAM WŁOSY MOCNE, SZTYWNE I GRUBE, DO RAMION. SŁYSZAŁAM O DEKOLORYZACJI, ALE PODOBNO JEST BARDZO SZKODLIWA DLA WŁOSÓW.... CZY MAM JAKĄŚ SZANSĘ NA POWRÓT DO SWOJEGO, KOCHANGO BLONDU? BARDZO PROSZĘ O PORADĘ JAK WRÓCIĆ DO SWOJEGO KOLORU Z JAK NAJMNIEJSZĄ SZKODĄ DLA NICH. CHCIAŁABYM DO LATA BYĆ BLONDYNKĄ.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-21, 23:52   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: DEKOLORYZACJA WŁOSÓW

Witaj,
Ja slyszalam o czyms takim jak "sciaganie" farby z wlosow, ale to tylko przez dobrego fryzjera. Nie wiem jak bardzo masz przetrawione wlosy, najlepiej z tym pojsc do fryzjera, mozliwe ze to "zdejmowanie" farby jest mozliwe tylko przy pierwszym nalozeniu koloru. Przykro mi, ze nie moge bardziej pomoc.

Pozdrawiam serdecznie,
Monika
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-22, 17:41   #3
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Re: DEKOLORYZACJA WŁOSÓW

Dzięki Monika za informację, ja też słyszałam o ściąganiu koloru i jest to własnie dekoloryzacja. Tylko nie wiem czy po tak długim farbowaniu nie będe miała siana na włosach....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-22, 21:28   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: DEKOLORYZACJA WŁOSÓW

Witaj!
Dekoloryzacja wlosow nie sprawi,ze po zabiegu odzyskasz swoj dawny naturalny kolor.Dekoloryzujac wlosy usuwasz z niej barwnik,wszystko jedno czy jest to barwnik z farby czy twoj naturalny kolor wlosow.Po zabiegu wlosy maja kolor niemal bialy,przypominaja baaaaaardzo jasny przetrwaiony blond.Na wlosy zdekoloryzowane naklada sie farbe(w twoim przypadku nalozyzysz sobie farbe najbardziej zblizona do twojego naturalnego koloru wlosow)
Preparat do dekoloryzacji Loreala kosztuje okolo 40 zl,mozna zabieg wykonac samemu w domu.
Masz racje zabieg ten bardzo wykancza wlosy,ale jesli piszesz,ze masz wloski grube,to warto zaryzykowac.W rzaden inny sposob nie uda ci sie odzyskac naturalnego koloru.Farbowalas wlosy farba TRWALA,wiec na trwale i nieodwracalnie.
Zycze Ci powodzenia,nie przejmuj sie to nie jest takie trudne,czeste stosowanie dobrych odzywek,maseczek,olejkow wzmocni wlosy.Poczekasz az odrosna,nie bedzie widac odrostow jesli odpowiednio wybiezesz farbe.
3maj sie [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-23, 18:50   #5
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Re: DEKOLORYZACJA WŁOSÓW

Dzięki Zerelk. Dzisiaj fryzjerka zaproponowała mi troszkę mniej radykalny sposób - za pomocą pasemek, będzie to to trwało troszkę dłużej ale podobno jest mniejszym ,,szokiem" dla włosów. Od stycznia zaczynam przeistaczać sie w blondynkę.... Mam nadzieję, że wystarczą 2-3 wizyty u fryzjera.
pozdrowionka,
Gonia
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-05-30, 08:22   #6
Brawurka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 152
czarne włosy - pomocy!!

Naturalnie jestem szatynka ale tak długo eksperymentuje z farbami ze juz sama nie wiem własciwie jaki mam kolorek włosow. Zawsze jednak balansowalam miedzy jasnym a ciemnym brazem. Wczoraj nalozylam farbe Palette "sredni braz" i ku mojemu przerazeniu po 30 minutach okazalo sie ze moje wlosy sa kruczo-czarne!
Wieczorem nie wygladalo to jeszcze zle ale dzisiaj rano omal nie wpadłam w histerie. TO NIE JESTEM JA! Wygladam fatalnie [img]icons/icon9.gif[/img]
Kochane dziewczyny co robic? Musze wrocic do mojego kolorku. Od razu zaznaczam ze chce to zrobic sama bo nie znam dobrego fryzjera w moim miescie a do tego ostatnio nie mam pieniazkow na takie luksusy.
Przeszukalam forum i znalazlam pare postow o dekoloryzacji domowej. Czy dekoloryzator JOANNY sie tutaj sprawdzi? No i jak to wlasciwie z ta dekoloryzacja wyglada. Baaardzo prosze o wszystkie rady!
Brawurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-05-30, 08:33   #7
AgnieszkaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 127
Re: czarne włosy - pomocy!!

Brawurko, po użyciu dekoloryzatora na czarne włosy uzyskasz kolor paskudnie pomarańczowy. Będziesz musiała natychmiast nałożyć inną farbę i nie wiem, czy Twoje włosy są w stanie znieść 3 takie zabiegi pod rząd (dekoloryzacja to bardzo inwazyjny zabieg). Tu już musisz zadecydować sama. Na Twoim miejscu odczekałabym trochę, albo zainwestowała jednak we fryzjera. Domowa dekoloryzacja bardzo osłabia włosy - tak przynajmniej było w moim przypadku.
Zaopatrz się tez w bardzo dobrą odżywkę do włośów zniszczonych i przesuszoych, najlepiej Kerastase.

Obawiam się że spory wydatek Cię nie ominie [img]icons/icon9.gif[/img] ,ale lepiej się od razu zabezpieczyć niż walczyć potem z sianem na głowie.

Życzę powodzenia - może inne wizażanki będą w stanie lepiej doradzić.

Pozdrawiam - Aga
AgnieszkaS jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-05-30, 08:42   #8
Brawurka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 152
Re: czarne włosy - pomocy!!

Aguś, dzieki za szybciutka odpowiedz.
Szczerze mowiac chciałabym sie uporac z tym czarnym kolorem w ciagu weekendu.
Myślałam o tej Joannie bo przeczytalam ze dekoloryzuje całkiem OK. Potem oczywiscie znow farbowanie na jakis ludzki kolor. A moze wystarczy szampon do 24 myc? Mam w domu odzywne Henna Thermament Wax i pare innych ze sredniej polki. Mam dostep do sklepow fryzjerskich wiec w razie czego moge kupic cos bardziej profesjonalnego. Mam włoski krecone, geste i silne ale wiem ze potem bede wygladac tragicznie.
No i własnie problem jest tylko z odstepem czasu. Wczoraj farba dzis dekoloryzajca i znowu farbowanie? Ojejej [img]icons/icon9.gif[/img]
Da sie cos z tego wykombinowac?
Brawurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-05-30, 09:13   #9
Brawurka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 152
Re: czarne włosy - pomocy!!

Czy ten dekoloryzator joanny to cos takiego jak w tym linku: http://www.joanna.pl/produkty/rozjas...loryzujacy.asp

Nic innego nie znalazlam na ich stronie
Brawurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-05-30, 09:40   #10
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: czarne włosy - pomocy!!

Droga Brawurko [img]icons/icon7.gif[/img]
Podobnie jak Aga odradzam Ci jednak dekoloryzację w domu. Po pierwsze na pewno bardzo osłabisz włosy ( w fryzjera też Ci to niestety grozi, ale on powinien wiedzieć do jakiej granicy nie jest to aż tak ryzykowne;
Po drugie po dekoloryzacji na pewno osiągniesz kolor rudy i z zależności od stopnia dekoloryzacji będzie on jaśniejszy bądź nieco ciemniejszy.
Po trzecie ( i to najważniejszy aspekt ponownej koloryzacji u fryzjera) jeśli pokusisz się użycia na takie włoski chłodnej farby - a samej bardzo trudno na podstawie koloru na pudełku określić czy użyty pigment jest ciepły czy zimny - to grozi Ci zielony kolor włosów. Nie żartuję.

Już teraz włosy dziwnie reagują na malowanie, a po dekoloryzacji to będzie jeszcze bardziej nieprzewidywalne.

U fryzjera jednak to ryzyko jest dużo mniejsze, choć na pewno nie 100%.

Cmoczki [img]icons/1cmok.gif[/img]

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-05-30, 10:02   #11
Pippi
Raczkowanie
 
Avatar Pippi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
GG do Pippi
Re: czarne włosy - pomocy!!

Miałam dokładnie to samo. Też jestem szatynką, też farbowałam w tanacjach róznych brązów i kasztanów itp. i też z brązu zrobił mi się czarny (ale o ironio Loreala "Ton w ton").
Moja rada: nie dekoloryzuj tego. Nie zrób mojego błędu.
Ja tak zrobiłam (właśnie Joanną) i makabra. Wyszło nie równo. I znowu musiałam farbnąć, żeby to jakoś wyglądało, ale po dekoloryzatorze farba słabo przyjmuje, więc nie wyglądałam ciekawie. No i w końcu zrobiłam to, co powinnam zrobic na samym początku - poszłam do dobrego fryzjera (u którego przesiedziałam chyba ze 4 godz.).
Więc radzę od razu iść do dobrego fryzjera, oni w takim przypadku proponują balejaż albo pasemka. Pewnie będą bali się coś zrobić i powiedzą, że tak odrazu po farbie, to może nie wyjść. Mi tak mówili. Ale ja się uparłam (nie chciałam przecież wyglądać jak "idź stąd i nie wracaj" [img]icons/icon7.gif[/img] Zajęła się mną miła dziewczyna (między nami dziewczynami ). Ale oczywiście uprzedzała mnie kilka razy, że może się nie udać. Odbyła się narada fryzjerska co do "strategii" pozbycia sie tego problemu. Operacja wyglądała tak: najpierw w formie balejażu ta dziewczyna rozjaśniła mi te balejażowe pasemeczka jakimś rozjaśniaczem czy dekoloryzatorem (nie wiem co to było dokładnie, ale mówili na to puder; fryzjerzy mają takie różne profesjonalne kosmetyki). Potem na całość farba w kolorze brązo-czerwieni (nie pamiętam nazwy koloru). Byłam w centrum zainteresowania całego salonu. Wszyscy byli ciekawi, co z tego wyjdzie. I co? Wyszłam ZACHWYCONA. Nie tylko, że nie miałam już byle jak pofarbowanych włosów. Ja miałam super modną fryzurkę. Efekt szałowy. Wszystkim się bardzo podobało.
Też się obawiałam, że włosy mi wypadną po tych nieszczęsnych "eksperymentach". Nic takiego [img]icons/icon7.gif[/img] Ale też potem bardzo o nie dbałam (no cóż, za błędy się płaci [img]icons/icon7.gif[/img]. Polecam maski do włosów Joanny. Tylko, że wtedy stosowałam je inaczej, niż wg instrukcji na opakowaniu. Myłam włosy i wycierałam i dopiero na wytarte tę maskę (tak raczej w ilości więcej niż mniej). Po ok. 10 min. spłukiwałam. I tak 2-3 razy w tygodniu.
Pippi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-30, 11:16   #12
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: czarne włosy - pomocy!!

dla mnie los był łaskawszy. długo farbowałam włosy na czarno i chciałam zmienić ich barwę. położyłam na włosy dekoloryzator i.. wyszedł mi baaaaaaaaardzo ciemny brąz [img]icons/icon7.gif[/img]. ostatecznie rozwiązałam ten problem u fryzjera - i z czarnulki stałam się blodynką [całkiem jasną].

minęło kilka lat a ja farbowałam włosy znów na strasznie ciemne kolory i zakupiłam dekoloryzator Joanny. nie nałożyłam tego specyfiku jak szamponu [czyli za jednym zamachem na wszystkie włosy] a brałam pojedyncze pasma i wcierałam w nie dekoloryzator przy użyciu szczoteczki do zębów. wyszedł mi sliczny rudy kolor [kiedyś gdy chciałam aby mi taki wyszedł przy pomocy farby - za nic nie chciał wyjść]. jednak musiałam włosy nieco zabarwić, bo niestety dekoloryzowałam je sama i w niektóych miejscach złapały się "odrosty", który wyszły w kolorze blond [img]icons/icon7.gif[/img]. wysłałam do sklepu brata - kupił mi szamponetkę Palette i.. wszystcy zachwycali się moim nowym kolorem [img]icons/icon7.gif[/img].
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-05-30, 18:32   #13
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Re: czarne włosy - pomocy!!

Dawno temu przezylam dokladnie to samo co ty, z dokladnie tym samym odcieniem farby i na dodatek tej samej firmy [img]icons/icon10.gif[/img]

Wlosy po farbowaniu byly czarne, po prostu czarne, przynajmniej tak mi sie wtedy wydawalo. Pamietam ze nastepnego dnia nie poszalm do szkoly [img]icons/icon9.gif[/img] Postanowilma ze odczekam jakis czas i pomysle co z tym z robic. Rowniez zastanwialam sie nad dekolotyzacja, ale teraz dziekuje bogu, ze sie nie zdecydowalam. Po paru dniach mycia wlosow, kolor spral sie i wygladalo to juz calkiem znosnie. Po okolo dwoch tygodniach kolor byl juz dokladnie taki sam jak moj naturalny odnien wlosow. Od tego czasu mocno sie zrazilam. Moim zdaniem powinnas poczekac te kilka dni, zobaczysz z kazda myciem bedzie lepiej. A jesli naprawde nie mozesz na siebie patrzec to udaj sie do fryzjera. A juz na pewno nie uzywaj wiecej farby Palett, to najgorszy produkt jaki jestem w stanie sobie wyobrazic. Z tego co wiem nie wolno teraz nakladac na taki kolor zadnych blondow, bo efekt moze byc zielony. Zycze ci powodzenia [img]icons/1glaszcze.gif[/img]
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-05-30, 18:38   #14
Brawurka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 152
Re: czarne włosy - pomocy!!

Hm... dzieki za rady kochane dziewczyny ale ja jednak fatalnie sie czuje w tym kolorze. POwedrowalam wiec do sklepu i kupialam dekoloryzaotr. Własnie siedze z nim na głowie i czekam. Odezwe sie juz po całej operacji.
Prosze, trzymajcie kciuki !!
Brawurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-05-30, 20:09   #15
Brawurka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 152
Re: czarne włosy - pomocy!!

Prosze o szybciutka odpowiedz bo zapomnialam...
czy farbe na włoski nałozyc zaraz po dekoloryzacji czy poczekac do rana???
Brawurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-05-30, 23:05   #16
Tygrys
Maskotka Wizaz.pl
 
Avatar Tygrys
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Wielka Brytfanna
Wiadomości: 1 874
Re: czarne włosy - pomocy!!

najlepiej dla włosków bedzie jak połozysz farbe rano brawurko [img]icons/icon7.gif[/img]

Agentka z loginu tygrysa [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Wredny, nieuprzejmy, złośliwy, dwulicowy, brzydki... po prostu Ja .
/p.s. franca ze mnie, zgryzoty i frustracje wylewam na tym forum/
Tygrys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-05-31, 18:12   #17
basiak
Raczkowanie
 
Avatar basiak
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 480
Re: czarne włosy - pomocy!!

Brawurko, i jak tam Twoje włoski???
Co wyszło? [img]icons/icon12.gif[/img]
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/wff22n0ayfdjpnfn.png

Szymek 16.04.2010
basiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-05-31, 23:25   #18
Brawurka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 152
Re: czarne włosy - pomocy!!

Ech... jak juz pisalam zdecydowalam sie jednak na dekoloryzacje w domku, samodzielnie.
Po pierwsze znalezienie dekoloryzatora to nie lada sztuka. Obeszlam pol miasta zanim sie dorwałam do tej Joanny. No ale do rzeczy...
W odbarwianiu pomagała dzielnie kolezanka z ktora to kupilysmy jeszcze farbe jasny braz zeby te moje zdekoloryzowane włosy zafarbowac.
Ponakładałam dekoloryzator chyba rowno, ale ... no wlasnie, odbarwily sie jakos dziko. Od skory bylam blondynka, srodek włosow to rudy a koncowki wyszly jak siano (zarowno jesli chodzi o kolor jak i strukture)
Przerazilam sie i w panice nalozylam farbke. Chwyciło całkiem fajnie (znaczy sie zadnych zieleni czy innych takich) ale tutaj znowu powstal problem w postaci niedokladnie pokrytych pasemek. Niestety mam bardzo geste włosy i jak sie okazalo jedna fabra nie starczyla. Przetrwalam do rana i podazylam do kolezanki (fryzjerki) ktora strwierdzila ze wlasciwie z moimi wlosami nie jest tak zle i ze lepiej gdybym juz teraz nalozyla dobrze farbe i potem sie bawila w odzywianie itp.
Zrozpaczona kupilam znowu farbe zey pokryc niedociagniecia i zafarbowalam sie pare godzin temu. Kolor chwycil rowno. Jedyne zastrzezenie mam co do odcienia... wybralam ten sam kolor co poprzednio a tym razem wyszedl ciemny braz. Ale co tam, pal licho kolor (ujdzie, z reszta podobny nieco do naturlanego) gorzej z samymi wlosami.
Sa tragicznie osłabione, koncowki to byla jedna wielka kupa siana wiec podciełam i jest ciut lepiej. Ogolnie stan moich do tej pory gestych, falujacych włosow przedstawia sie natepujaco: słabe, przesuszone, oklapniete, nie chca sie krecic nic a nic.
Jezu, ponakładalam odzywki, maseczki i serum i nic.
Jestem zrozpaczona bo nie wiem co z nimi zrobic.
Boze, moje biedne włoski [img]icons/icon9.gif[/img]

Wybaczcie mi ten haotyczny styl i bezsensowne zdania ale po tej przygodzie z farbami i efektach "ratowania" zaaplikowalam sobie duza porcje napojow "bezalkoholowych oczywiscie" na pocieche.
Siedze teraz z winkiem w jednej rece a kabanosem w drugiej (od dzis mialam byc na diecie, jezu) i zamartwiam sie co tez zrobic z tym pierzem [img]icons/icon9.gif[/img]
Brawurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-01, 00:10   #19
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: czarne włosy - pomocy!!

No to cheers!
Brawurko, dziewczyny Cię ostrzegały [img]icons/icon7.gif[/img], ale trudno. Teraz trzeba walczyć z tym, co się stało.
Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę "suche włosy", znajdziesz bardzo wiele bardzo dobrych rad (część moich [img]icons/icon7.gif[/img] ).
Nie wiem ile pieniędzy możesz i chcesz wydać na swoje włoski. Na pewno bardzo dobry może być zabieg w salonach Kerastase (panie same obejrzą Twoje włosy i powiedzą, co będzie dla Ciebie dobre). Słyszałam dużo dobrego o takim zabiegu (gdzieś czytałam, jak dziewczyna sobie nadpaliła włosy i jedyne, co jej pomogło to właśnie ten zabieg). Jeśli stać Cię na Kerastase, to bardzo polecam - w salonie wybiorą Ci coś odpowiedniego dla Twoich włosów. Radzę Ci wydać pieniądze na odżywki (te do spłukiwania działają mocniej), nie na szampony.
Jeśli nie masz kilkudziesięciu złotych (bo Kerastase to tak koło 80 zł), to trochę tańszy jest profesjonalny L'Oreal (45 zł/150 ml). Też dobry, choć nie tak spektakularny.
Z rzeczy bez spłukiwania rewelacją absolutną okazała się dla mnie odżywka L'anzy (urban elements leave-in conditioner). Tylko nie można przesadzić z ilością.
Bardzo podoba mi się też Alfaparf (ale nie wiem, ile kosztuje - w zależności od czasu i miejsca [img]icons/icon7.gif[/img] od 26 do 46 zł) - maseczka rozświetlająca.
Tyle ode mnie.
Śpij dobrze [img]icons/icon7.gif[/img]
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-01, 09:24   #20
Brawurka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 152
Re: czarne włosy - pomocy!!

ech, chcialam to teraz mam i jakos sobie trzeba bedzie poradzic [img]icons/icon9.gif[/img]
Narazie zaaplikowalam sobie wosk leczniczy i bede sie posiłkowac tym co mam w domu (jakies odzywki Dove i Sunsilk).
Nie wiem co z suszeniem włosow. Obecnie nie chca sie kompletnie ukladac i powstaje straszne siano jesli ich nie wysusze suszarka. Normalnie zostawialam do wyschniecia zeyb sie pokrecily (troche im pomagalam papilotami) ale teraz nie mam co marzyc o lokach. Nie wiem czy gdy zaczne je suszyc i ukladac to czy ich stan sie jeszcze nie pogorszy. A moze podciac bardziej??
Brawurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-01, 16:20   #21
Pippi
Raczkowanie
 
Avatar Pippi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
GG do Pippi
Re: czarne włosy - pomocy!!

Bidula.
Nie pocieszę Cię, ale zapomniałam ostatnim razem Ci powiedzieć, że po dekoloryzacji farby szybko schodzą [img]icons/icon9.gif[/img]
Odnośnie polepszenia kondycji włosów małym kosztem to jeszcze raz polecam maski Joanny - ok.6 zł.
Mój domowy sposób na włosy po wielokroć z powodzeniem stosowany to: żółtko jajka, olej rycynowy i sok z cytryny. Mieszasz razem aż zrobi się taki "majonez" i na włosy. Jak masz długie to lepiej dwa żółtka itd. Trzymasz na głowie ok. 0,5 godz. (jak wytrzymasz to dłużej) i potem myjesz głowę. Tak mówiąc prawdę, a nie kłamiąc to nie wiem dokładnie na co to jest odżywka, ale chyba taka odżywcza Moja znajoma do tego dodawała jeszcze wit.A i E w płynie, ale to chyba przesada, witaminy są przecież w żółtku. Efektem są puszyste i lśniące włosy. Może też lepiej ich nie susz suszarką, tylko wytrzyj i niech same schną. W końcu jest ciepło to szybko wyschną, no i też trochę odpoczną od suszarki.
A tak na marginiesie, wiecie jakie jest ulubione powiedzenie kobiet ...?
- "A nie mówiłam" [img]icons/icon7.gif[/img]
Pippi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-01, 16:34   #22
Brawurka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 152
Re: czarne włosy - pomocy!!

Hehehe... oj, mowilas [img]icons/icon7.gif[/img]

Mam włosy do ramion z czego od polowy długosci mam puch a nie to co było kiedys czyli normalne, w miare zdrowe włosieta.
Od wczoraj nakladam na nie ciagle jakies maseczki (olejek tez przerobilam) i z godziny na godzine coraz bardziej jestem przekonana do obciecia.
No coz, zrobie sobie chyba nowa fryzure na moje urodzinki ktore juz za pare dni (troche przymusowa zmiana ale co tam).
Pozdrawiam i dzieki za rady [img]icons/icon7.gif[/img]
Brawurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-01, 16:47   #23
Pippi
Raczkowanie
 
Avatar Pippi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
GG do Pippi
Re: czarne włosy - pomocy!!

Nie obcinaj. Będziesz żałować. Zaciśnij zęby i przeczekaj ze dwa tygodnie i potem zobaczysz. Na pewno będzie lepiej. Wiem, bo też to przerabiałam. Ta szorstkość włosów (domyślam się, że też tak masz. Ja tak miałam po dekoloryzacji) jest właśnie po dekoloryzatorze. On taki jakby "żrący". Ale to przejdzie. Nie obcinaj włosów. To zawsze zdążysz, a odrastają ... sama wiesz jak długo i jak trudno i jak się wtedy chce szybko mieć długie [img]icons/icon7.gif[/img]
To byłam ja - Pippi.
Której fryzjerka podcinając końcówki włosów za ramiona zrobiła dziurę we włosach [img]icons/icon9.gif[/img] (Niech żyje fryzjerki profesjonalizm). Zareklamowana usługa = włosy jeszcze krótsze + moja szewska pasja (czyt. wk...łam się)= włosy króciótkie. I jak ja teraz żałuję.
Pippi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-01, 17:12   #24
Brawurka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 152
Re: czarne włosy - pomocy!!

Pippi tak sie sklada ze juz od jakiegos czasu myslalam nad sciecisem wlosow ale nie umialam sie przekonac. Z reszta upatrzylam sobie taka jedna fryzure i przyznaje ze taka odmiana (jeszcze mi mało eksperymentow) moze byc całkiem pozadana [img]icons/icon7.gif[/img]
Z reszta moja wlosy nie sa szorstkie one po prostu sa jak pierz. Przypominaja mi teraz takie pyłki co to pełno ich w powietrzu teraz lata (topole). Coz za porownanie, hehe.
Jednym słowem sa tragiczne!
Brawurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-01, 19:14   #25
Pippi
Raczkowanie
 
Avatar Pippi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
GG do Pippi
Re: czarne włosy - pomocy!!

No to ciach!
Do odważnych świat należy.
Pippi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-07, 12:18   #26
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Re: czarne włosy - pomocy!!

Z obcinaniem włosów czasem nie jest tak źle. Miałam okropne strąki, słabe i połamane. I przetłuszczające się. :[ Obciełam je krótko w sierpniu ( wycieniowane, średnio miały ok. 5 cm). A teraz jest lepiej. Błyskawicznie mi rosną, już nurosły o prawie 15 cm i sa duzo mocniejsze. Wkrótce idę do fryzjera, bo ta fryzurka juz mi sie znudziła.
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-08-12, 18:15   #27
Basia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 2
Dekoloryzacja (help!!!!!!)

Witam

Mam problem - mój kolor włosów to farbowany to czarny . Chciałabym to zmienić na jakis czekoladowy, braz ewentualnie oberżyna. Czy mogę się zdecydować na dekoloryzację całych włosów czy lepiej farbować odrost na nowy odcień. Włosy mam długie. No i czy dekoloryzacja jest bardzo szkodliwa dla włosów, czy jest zagrożenie że wyjdzie to nierówno itp...
Błagam o pomoc
Basia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-08-13, 13:26   #28
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Re: Dekoloryzacja (help!!!!!!)

napewno dekoloryzacja zniszczy twoje wloski,ale jezeli zle sie czujesz w tym kolorze to na twoim miejscu poszlabym do fryzjera i przeprowadzila zabieg dekoloryzacji,a nastepnie nalozono by ci farbe w takim kolorze jaki chcesz.farba powinna pokryc twoje wloski rownomiernie.wiec niema obawy.tylko przypadkiem nierob dekoloryzacji sama!!!!!wiem cos o tym z doswiadczenia .na twoim miejscu nienakladalabym farby w innym kolorze na odrost-bedzie to dziwnie wygladac.mozesz tez poprostu poczekac az wlosy ci odrosna-ale wiem ze pewnie niedasz rady .jest jeszcze taka obcja-zrobic pasemka(ktore wyjda pewnie zolto-rude)i nastepnie nalozyc na wloski brazowa farbe.bedziesz wtedy miala brazowo-czarne pasemka,a twoje wlosy niebeda takie zniszczone.powodzenia!!!
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-08-13, 13:43   #29
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Dekoloryzacja (help!!!!!!)

To zalezy jak zrobiona dekoloryzacja. Wydaje mi sie, ze dobrze zrobiona dekoloryzacja w salonie fryzjerskim, a nastepnie odpowiednia pielegnacja wlosa chyba nie sa az tak szkodliwe, jesli sa wykonywane rzadko. Ale poczekalabym na rade Grazynki, ona sie zna na tym najlepiej

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-08-13, 20:25   #30
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Dekoloryzacja (help!!!!!!)

HI!
ANASTASIA ma racje, dekoloryzacja w domu jest mozliwa ale to zabojstwo dla wlosa. poniewaz ty niechcesz radykalnie zmieniac koloru wlosow fryzjer powinien ci zrobic deliatne czyszczenie koloru i nalozyc farbe lub balsam koloryzujacy.lub ja pisze anastasia, pasemkami, i na calosc jakis odcien ktore razem stworza ciekawy balejaz. oczywiscie badziesz musiala zfundowac im dobre odzywianie i nawilzanie,bo wloski po zabiegach chemicznych sa jak np. skora po kapieli slonecznej( bez zabezpieczenia) im dluzej tym bardziej sucha
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:30.