Niemczy, czy Anglia? Trudna decyzja - Doradźcie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-23, 14:54   #1
miss_lola
Przyczajenie
 
Avatar miss_lola
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 21

Niemczy, czy Anglia? Trudna decyzja - Doradźcie!


Witajcie, w czerwcu mam egzaminy na zakończenie Szkoły Policealnej na kierunku Opiekun Medyczny. Kierunek robię z myślą o mojej przyszłości w nowym kraju. Nie jest to zawód jaki chciałabym wykonywać przez całe życie, raczej coś na pierwszy rok/dwa lata aby móc się zaaklimatyzować, poznać lepiej język, zwyczaje itd.

Mam dwie opcje do wyboru: Anglia lub Niemcy.
Jeśli chodzi o moją znajomość języka to zdecydowanie lepiej idzie mi z angielskim. Szukam czegoś na stałe, bo chciałabym się osiedlić za granicą.


Czy możecie coś doradzić? Co myślicie? Jaki kraj preferujecie, itd ?
miss_lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 15:52   #2
Verri
Raczkowanie
 
Avatar Verri
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Inny Świat
Wiadomości: 289
Dot.: Niemczy, czy Anglia? Trudna decyzja - Doradźcie!

a masz już pewną pracę w Anglii i Niemczech?
bo wiesz jak to jest, przyjedziesz dopiero szukać pracy i się okaże, że nie znajdziesz w swoim zawodzie. Musisz się z tym liczyć.
Sama mieszkam w Anglii, mogę Ci tylko powiedzieć, że Angole maja juz dość napływu polskich emigrantów jeszcze takich którzy nie potrafią się posługiwać płynnie ich językiem. Bo po co mają zatrudniać osobę bez języka skoro na jego miejsce jest 30 Bułgarów, Rumunów, Czechów, Słowaków, Litwinów, Łotyszy etc płynnie spikających w ich języku.
Z tego co się orientuję w Niemczech jest taka sama historia i oni tylko po swojemu chcą tam gadać i krzywo się patrzą na tych co próbują po angielsku. Ale to z tego co słyszałam, informacji z pierwszej ręki nie mam.
Jeszcze co do Anglii, to nie chcę Cie straszyć ale polskimi referencjami to nie za dużo zdziałasz. Angole w ogóle nie biorą tego pod uwagę, nie liczy się po prostu.
życzę powodzenia
__________________
"I don't want to start any blasphemous rumours
But I think that God's got a sick sense of humor
And when I die I expect to find Him laughing"

Depeche Mode
Verri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 16:15   #3
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Niemczy, czy Anglia? Trudna decyzja - Doradźcie!

Nie dramatyzowalabym as tak. Ofert pracy przy starszych ludziach jest naprawde mnóstwo. Jak mowisz dobrze po angielsku i do tego masz wykształcenie w tym kierunku to masz spore szanse na znalezienie pracy.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 16:43   #4
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemczy, czy Anglia? Trudna decyzja - Doradźcie!

Jesli chodzi o Niemcy, to jest duze zapotrzebowanie na pracownikow do opieki nad ludzmi starszymi. Fachkräfte czesto pochodza z zagranicy, wiec mysle ze tutaj bys znalazla prace w zawodzie. Oczywiscie przyda sie znajomosc podstawowa jezyka, zebys umiala sie dogadac. Tylko ze ta praca nie jest dobrze oplacana, wiec pewnie stad niechec do tego zawodu, ktory nie jest latwym i lekkim zawodem u rodzimych mieszkancow i panstwo skazane jest na ludzi z zagranicy
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 17:34   #5
Sick Angel
Raczkowanie
 
Avatar Sick Angel
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 67
Dot.: Niemczy, czy Anglia? Trudna decyzja - Doradźcie!

Witaj,

Pracowałam kilka lat za granicą. Mam wiele znajomych, które pracują jako opiekunki ( nie tylko prywatnie, także w domach i osrodkach dla starszych osób ). Kilka z nich opiekuje się także malzenstwami. Wiele razy rozmawiałam o tym z nimi. Jeśli chcesz możesz napisac na priv, odpowiem na nurtujące cie pytania
__________________
A kiedy przyjdzie Jezus, pokażemy mu tabliczkę z kierunkiem na Wieliczkę
Sick Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 18:33   #6
miss_lola
Przyczajenie
 
Avatar miss_lola
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 21
Dot.: Niemczy, czy Anglia? Trudna decyzja - Doradźcie!

Jeśli chodzi o mój wyjazd to na pewno będę jechać z firmy zatrudniającej Opiekunki w Niemczech i w Anglii. Jest to jedyna mi zaufana firma, mam tam pracę załatwioną zaraz po szkole (pracuje tam moja siostra, jest koordynatorką). No i stąd dylemat.

Co do Anglii to nie wiem,czy chciałabym tam na stałe.. Anglia jest dla mnie przepustką do opanowania języka i ruszenia w świat, o ile mi się nie spodoba
miss_lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 19:51   #7
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 693
Dot.: Niemczy, czy Anglia? Trudna decyzja - Doradźcie!

Cytat:
Napisane przez miss_lola Pokaż wiadomość
Witajcie, w czerwcu mam egzaminy na zakończenie Szkoły Policealnej na kierunku Opiekun Medyczny. Kierunek robię z myślą o mojej przyszłości w nowym kraju. Nie jest to zawód jaki chciałabym wykonywać przez całe życie, raczej coś na pierwszy rok/dwa lata aby móc się zaaklimatyzować, poznać lepiej język, zwyczaje itd.

Mam dwie opcje do wyboru: Anglia lub Niemcy.
Jeśli chodzi o moją znajomość języka to zdecydowanie lepiej idzie mi z angielskim. Szukam czegoś na stałe, bo chciałabym się osiedlić za granicą.


Czy możecie coś doradzić? Co myślicie? Jaki kraj preferujecie, itd ?

Anglia:

Za:
-Podatki niższe niż w Niemczech.
-Łatwiejszy język.
-Szybsza możliwość awansu.

Przeciw:
-Pogoda. Depresji można dostać. Lato w UK jest bardzo krótkie, woda w oceanie zawsze zimna (surfuję cały rok i woda zawsze zimna ). Jak lubisz ciepło, to Anglia nie jest dla ciebie. Małe, nadmorskie miasteczka na południu kraju są śliczne, ale po jakimś czasie się to wszystko nudzi.
-Wszędzie Ciapaci + nastroje antyimigracyjne. Proszę się nie obrażać.
-Wyspa. Trochę nudno. Wydostać się możesz samolotem, promem (drogo!) albo przez tunel FRA-BRIT. Jak chcesz pojechać gdzieś na urlop, to więcej przy tym roboty. W Niemczech wsiądziesz w samochód i objedziesz sobie całą Europę.
-Służba zdrowia. Leży i kwiczy. Wiedza angielskich lekarzy po specjalizacjach jest taka sama, jak wiedza naszych studentów medycyny. Miałam styczność z angielską służbą zdrowia i nigdy więcej!


Moim zdaniem od Anglii lepsza jest Walia i Szkocja albo Irlandia (Republika, nie Irlandia Północna, bo w północnej jest nudno). Ludzie mniej flegmatyczni, bardziej otwarci i ciekawsi od Anglików .


Niemcy.

Za:
-Mniejszy szok kulturowy.
-Blisko Polski.
-Lepsze jedzenie.
-Tańsza żywność. (robiłam wielkie zakupy w UK i Niemczech. W Niemczech to wszystko mi wychodzi o 39% taniej).
-Więcej do roboty tj. kraj jest ciekawszy geograficznie. Niemieckie góry to góry, a nie brytyjskie pagórki. Niemcy są ciekawsze od Anglii. Jak ktoś lubi naturę, łażenie po górach, szlajanie się po parkach narodowych, to Niemcy lepsze od UK po tym względem.
-Niemcy są bardziej systematyczni od Anglików i bardziej pracowici. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby jakiś niemiecki klient nie dotrzymał słowa.
-Lepsza służba zdrowia. Latałam po lekarzach w UK i Irlandii, a moją wadę serca wykryli lekarze w Niemczech. I to po jednym badaniu.
-Lepsza edukacja.

Przeciw:
-Paskudny język (ale kto co lubi . Moje uszy krwawią, gdy słyszę niemiecki).
-Historia. (tłumaczyć nie trzeba).
-(Prywatne spostrzeżenie). Wredne, stare esesmańskie du.py na południowym zachodzie Niemiec. Tylu wrednych ludzi, to w życiu nie spotkałam, co w tamtym rejonie. Omijam szerokim łukiem okolic Ulm.

Jak jesteś w stanie odstawić na bok historię i język (ja nie potrafię), to ucz się języka i jedź do Niemiec.

Pomyśl jeszcze nad Austrią i Słowenią.

Pozdrawiam.
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-23, 19:57   #8
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Niemczy, czy Anglia? Trudna decyzja - Doradźcie!

Niemcy. Będą teraz wdrażać program rządowy opieki nad osobami starszymi, więc z Twoim wykształceniem jak znalazł.
Jak dla mnie żaden dylemat tylko język niezbyt łatwy, a trzeba go opanować, ale chyba warto.
Jedyny minus Niemiec- jak dla mnie to gdyby się związać z Niemcem i mieć dziecko i chcieć się rozwieść to cały system będzie raczej po stronie ojca. Ale jeśli związku z Niemcem nie planujesz a osiedlenie na stałe w Niemczech wchodzi w grę to ja raczej nie widzę minusów.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 20:06   #9
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 693
Dot.: Niemczy, czy Anglia? Trudna decyzja - Doradźcie!

Zamiast Fra-Brit, miało być Eurotunel (zawsze mylą mi się nazwy).
Edycja posta mi nie działa, przepraszam.
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 21:51   #10
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Niemczy, czy Anglia? Trudna decyzja - Doradźcie!

Lepiej mówisz po angielsku czy niemiecku?
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 00:49   #11
miss_lola
Przyczajenie
 
Avatar miss_lola
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 21
Dot.: Niemczy, czy Anglia? Trudna decyzja - Doradźcie!

Po angielsku. Po niemiecku prawie w ogole nie mowie. Tam rozmyslam o tym i jestem co raz bardziej sklonna jechac do UK
miss_lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-30, 23:47   #12
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Niemczy, czy Anglia? Trudna decyzja - Doradźcie!

ja chętnie przeczytałabym wypowiedz wizazanki, ktora mieszkala zarowno w niemczech jak i w anglii, ciekawa bym byla, ktory kraj zostal wybrany i dlaczego
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 07:03   #13
elennna
Raczkowanie
 
Avatar elennna
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 84
Dot.: Niemczy, czy Anglia? Trudna decyzja - Doradźcie!

Ja zdecydowałam się na Anglię, bo łatwiej się nauczyć języka angielskiego. Poza tym w Anglii jest większa Polonia - a Londyn to jedno z większych polskich miast
elennna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 14:43   #14
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 710
Dot.: Niemczy, czy Anglia? Trudna decyzja - Doradźcie!

Cytat:
Napisane przez miss_lola Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o mój wyjazd to na pewno będę jechać z firmy zatrudniającej Opiekunki w Niemczech i w Anglii. Jest to jedyna mi zaufana firma, mam tam pracę załatwioną zaraz po szkole (pracuje tam moja siostra, jest koordynatorką). No i stąd dylemat.

Co do Anglii to nie wiem,czy chciałabym tam na stałe.. Anglia jest dla mnie przepustką do opanowania języka i ruszenia w świat, o ile mi się nie spodoba




Mogę wiedzieć jaka to jest firma ?? jeśli nie chcesz na forum to śmiało na priv będę bardzo wdzięczna za informację
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 20:33   #15
Viridian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 213
Dot.: Niemczy, czy Anglia? Trudna decyzja - Doradźcie!

Pracowałam w UK i w Niemczech (obecnie nadal w Niemczech) i mimo wszystkich wad wolę jednak ten drugi kraj. Oba języki nie są trudne do opanowania (ba, angielski należy do grupy języków germańskich ), jak już używa się ich na codzień. Zabytki i przepiękne okolice do zwiedzania są w obu krajach. Dla mnie o wyborze zadecydowały bliskość do Polski i wygoda życia.

Owszem, do UK często lata Ryanair, a bilety nie są drogie. Ale na dłuższą metę te wszystkie cyrki z odprawą na lotnisku oraz w samolocie były dla mnie bardzo uciążliwe. Możliwość dojazdu samochodem/pociągiem/autobusem pozwala na wypady do kraju na weekend. Jak ktoś ma wrażliwy żołądek (ja mam ), to doceni możliwość łatwego przytargania z powrotem walizki wypchanej domowym wiktem "od mamusi", bo jakość żywności rozczarowała mnie zarówno w UK, jak i w DE.

Co do nastawienia do imigrantów - Brytyjczycy sa ogólnie bardziej otwarci na obcych, ale Niemcy są bardziej otwarci na Polaków, a ichniejsze urzędy zdają się bardziej "świadome" tego jak działają urzędy polskie, co jest przydatne, gdy trzeba coś załatwić. Ogólnie mentalność i nastawienie niemieckie jest bardzo regionalne, najsympatyczniejszych ludzi spotkałam np. w Szwabii (najmniej sympatycznych w Berlinie, ale to chyba efekt stolicy, bo Londyn też zrobił na mnie pod tym względem negatywne wrażenie).

Płaca w UK jest wyższa i nawet przy wyższych cenach wychodzi się jednak bardziej na plus. Za to Niemcy oferują lepszy "komfort życia", dzięki znacznie sprawniejszej administracji, służbie zdrowia oraz systemie ubezpieczeń. Moim zdaniem wynika to po części z ichniejszego systemu edukacji - szkolenia zawodowe (nie wiem jak konkretnie Berufsausbildung przetłumaczyć) kontretnie przygotowują do wykonywanej pracy. W UK moje perypetie z brytyjską administracją przypominały mi administrację polską, a służbę zdrowia starałam się omijać szerokim łukiem.

Fajnych ludzi można spotkać i tu i tam, a zarówno mentalność brytyjska jak i niemiecka potrafiły mnie nieźle momentami wk..., ale tak jest chyba wszędzie.
Viridian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 16:30   #16
aleksandra_88
Raczkowanie
 
Avatar aleksandra_88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 189
Dot.: Niemczy, czy Anglia? Trudna decyzja - Doradźcie!

Ja bym wybrała UK wyłącznie przez język ale jakbym żadnego języka nie znała rewelacyjnie, to wolałabym zdecydowanie Niemcy. W moim odczuciu Anglia wygląda strasznie, jest to betonowy kraj z architekturą przypominającą siedliska cyganów i powodzian (choć zdarzają się przepiękne osiedla wielkich posiadłości) czyli głównie domki szeregowe 2-pokojowe z ogródkami 3x3 m2 czyli coś w stylu wychodka dla psa. Pogoda nie jest zła - zimą jest ciepło bo około 0 stopni (czasem temperatura spadnie do -4 ale to w porywach), a latem jest tak 23 stopnie średnio, choć ostatnie dwa lata były upały po 32 stopnie ale tylko przez kilka tygodni. Natomiast strasznie wieje. STRASZNIE. Także zależy kto gdzie mieszka bo na południu jest pod względem pogody świetnie pomijając wiatr. Deszcz pada tu zdecydowanie rzadziej niż w Polsce. Zarobki są ok ale rewelacji nie ma, pracy jest dużo ale szukając czegoś "podstawowego" nie licz na to, że po roku nagle zmienisz pracę na coś znacznie lepszego. Jak będziesz się musiała przekwalifikować całkowicie to zbyt wielu opcji tu nie ma a w kursy będziesz musiała trochę zainwestować. Natomiast mając "podstawową pracę" czyli coś prostego będziesz pracować głównie z Polakami a języka w ten sposób raczej nie podszkolisz (przynajmniej tak to wygląda w mojej sytuacji).

Ja osobiście wolałabym Niemcy. Zarobki są lepsze choć zależy w jakiej branży, klimat jest taki jak w Polsce, architektura również bardzo podobna, nawet jedzenie. Jest blisko do Polski i można się bryknąć chociażby samochodem.

Jeśli angielskiego nie znasz jakoś wybitnie biegle to ja bym jechała do Niemiec. I tak przyjeżdżając do Anglii zdasz sobie sprawę z tego, że ten angielski z polskich szkół niewiele daje i człowiek tak naprawdę uczy się tego języka dopiero będąc na miejscu. Jeśli tak samo ma być z językiem niemieckim, to co za różnica którego języka będziesz się musiała uczyć?

Także ja bym celowała w Niemcy, no chyba, że angielski naprawdę znasz rewelacyjnie to co innego.
Za Niemcami moim zdaniem przemawia szereg argumentów - ładniejszy kraj przypominający trochę Polskę, bardziej nowoczesny niż Anglia, taki sam klimat i pogoda jak w Polsce, bliżej Polski i rodziny i wyższe zarobki (przynajmniej w mojej branży zarobki są wyższe nawet biorąc pod uwagę koszty życia w Niemczech, wyższe są premie i bonusy a wiem to, bo mój chłopak pracuje w Anglii w firmie niemieckiej, która ma tu swój oddział a siedzibę główną w Niemczech - dla porównania inżynierowie dostali tam bonusy świąteczne 7.000 euro, a w Anglii 600 funtów ).

Edytowane przez aleksandra_88
Czas edycji: 2015-04-05 o 16:34
aleksandra_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 17:45   #17
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Niemczy, czy Anglia? Trudna decyzja - Doradźcie!

Niemcy. Ja mieszkam w UK i nie mogę się doczekać kiedy wrócę do Polski. Dla mnie dzwiaczny jest ten naród . Rozczarował mnie i dziwię się, że tyle Polaków tam wyjeżdża. Mase ludzi narzeka, nie podoba im się, ale jednak praca zatrzymuje...
Z Niemiec zawsze będziesz miała bliżej gdziekolwiek, każdy inny kraj, czy Polska. Z UK ciężko się wyrwać, zostaje tylko samolot, co wiąże się z kosztami, lub samochód, ale to godziny jazdy. De bardziej przypomina Polskę, a UK jest ciasno, wszystko jest małe i wszystko na odwrót
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-12 17:45:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:06.