Dziewica U ginekologa=DUŻY PROBLEM:/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-12, 09:26   #1
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomości: 359
Angry

Dziewica U ginekologa=DUŻY PROBLEM:/


Czytam Wasze watki i kilka razy spotkałam sie ze stwierdzeniami,ze dziewice sa inaczej badane niż cała resztaZe np.lekarz nie powinnien używać wziernika,lub wzamian tego wykonywać badanie przez odbyt...albo ,ze badanie usg szyjki macicy moze być wykonywane tylko dla osób,które już wspołżyły...No i pojawiły sie pewne niejasności....zaczynam sie zastanawiać,czy mój ginekolog zachował sie fair wobec mnie..
Kiedy byłam jeszcze dziewicą(oj kiedy to było)lekarz wogóle mnie nie zapytał czy rozpoczęłam juz współżycie-zbadał mnie jak"kobietę"i to wcale nie najmniejszym wziernikiemUSG szyjki macicy też przeprowadził gdy byłam dziewicą(zwłaszcza wielkość aparatury do badania i ta prezerwatwa,dla osoby nigdy nie współżyjącej wywołała szok),pamietam,ze mimo"nawilżaczy:badanie bolało a po nim miałam plamienia,które on tłumaczył,ze naruszył szyjkę macicy
No i teraz mam wątpliwości...czy aby zachował sie stosownie-czy tym badaniem usg mógł naruszyć moja błonę dziewicza i stąd to krwawienie??
Prosze o wypowiedź Pana Lekarza i Was dziewczyny!Jęsli okaże sie,ze mógł mnie pozbawić "niechcący"dziewictwa to chyba go zabiję
aniolek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 10:00   #2
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: Dziewica U ginekologa=DUŻY PROBLEM:/

czesc!
uwazam, ze zapytanie sie pacjentki, czy juz wspolzyla, jest obowiazkiem lekarza.
Jak na moje myslenie, to mogl Ci naruszyc blone, ale niekoniecznie.
Mam nadzieje, ze inne wypowiedzi bardziej rozjasnia Ci sytuacje
Pozdrawiam
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 10:05   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dziewica U ginekologa=DUŻY PROBLEM:/

czy do usg byly jakies wskazania?

jesli nwet pozbawil cie blony to co mu zrobisz?jak mu to udowodnisz?poza tym czy to naprawde ma jakies znaczenie czy ma sie blone czy nie ,chyba bardziej chodzi o sprawe psychiczna pierwszego wspołżycia niz sfere budowy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 11:24   #4
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomości: 359
Dot.: Dziewica U ginekologa=DUŻY PROBLEM:/

Paula!Źle mnie zrozumiałaś-ja nie chce mu nic udowadniać,tymbardziej,ze jest juz po fakcie...Tylko jeźeli,rzeczywiście dziewice powinny być "inaczej"badane to uważam,ze zachował sie wobec mnie niekompetentnie,tak troche czuje sie z tym dziwnie...mogłabym porównać to do tego,ze np.idziesz na usuniecie zęba i wszyscy dostali na zyczenie preparat przeciwbólowy,a Tobie nikt o tym nie wspomniał NIE było wskazań do USG..
Oczywiście to nie jest jakis wielki problem,ale chciałabym wiedzieć..mimo wszystko...
aniolek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 11:30   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dziewica U ginekologa=DUŻY PROBLEM:/

jesli nie dostalas znieczulenie na zyczenie to twoja wina bo o znieczulenie nie poprosilas

zapewne zachowal sie niekompetetnie nie zadajac odpowiedniego pytania.
domyslam sie ze to nie jest wielki problem i oby tylko takie problemy mialy pacjentki tego lekarza ,jak i wszytskich.
pzdr
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 11:32   #6
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: Dziewica U ginekologa=DUŻY PROBLEM:/

aniołek ja do gionekologa chodzilam od 11 roku zycia czyli odkad zaczelam miesiaczkowac i to dzieki mamie ktora jak tylko dostalam okres zaprowadzila mnie do ginekologa i tak powinna postapic kazda mama jestem jej za to wdzieczna do 15 roku zycia bylam badana przez odbyt i lekarz nie uzywal wziernika w wieku 15 lat zaczelam miec problemy ze skora i zatrzymal mi sie okres wtedy tez pani doktor zbadala mnie normalnie z wziernikiem zrobila mi usg dopochwowe owszem nie powiem bylo to lekko przerazajace ale ona mnie uspokoila i zrobila badanie bo klu temu byly weskazania od tamtej porty bylam badana normalnie z czasem uzywala juz normalnego wziernika bo poprostu moje wargi zromowe do tego pzrwykly tak wiec lekarz jak musi to bada normalnie lub gdy dziewczyna jest odpowiednio szeroka mimo ze nie wspolzyla mozna ja zbadac normalnie i zastanawianie sie czy lekarz postepowal fair jest bez sensu bo prawdo;podobnie mialas warunki aby badac cie normalnie ginekologicznie a nie przez odbyt a po pierwszym usg dopochwowym tez plamilam ale nie mialo to zwiazku z przerwaniem blony dziewiczej bo do mojego pierwszego razu byla nie naruszona tylko z tego powodu ze z powodu braku odpowiedniego nawilzenia wargi sromowe zostaly lekko poranione u ciebie prawdopodobnie etz to bylo powodem pozdrawiam i nie mysl juz o tym
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 12:38   #7
vanesha
Przyczajenie
 
Avatar vanesha
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 5
Exclamation Dot.: Dziewica U ginekologa=DUŻY PROBLEM:/

gfhhgdh

Edytowane przez vanesha
Czas edycji: 2008-08-30 o 15:59
vanesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-09, 09:16   #8
KassiaKonsultantka
Raczkowanie
 
Avatar KassiaKonsultantka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 284
Dot.: Dziewica U ginekologa=DUŻY PROBLEM:/

a
KassiaKonsultantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 13:31   #9
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Dziewica U ginekologa=DUŻY PROBLEM:/

Byłam badana pierwszy raz kiedy byłam dziewicą. Lekarz wypytał czy współżyłam i czy chcę badanie, bo może być dla mnie nieprzyjemne. Ja się uparłam, bo chciałam wiedzieć, że wszystko jest oki zanim zacznę współżyć. Byłam badana normalnie wziernikiem, przez pochwę, nic nie bolało, aż się lekarz sam zdziwił.
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 22:23   #10
kama-j
Rozeznanie
 
Avatar kama-j
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 579
Dot.: Dziewica U ginekologa=DUŻY PROBLEM:/

ja jako dziewica badana byłam przez pochwę i pani ginekolog nie pytała o współżycie, bolało troszkę, ale zapomniałam o tym dawno i przypomniało mi się dopeiro czytając ten wątek, ale to chyba malo istotne jest czy przerwała błonę czy nie...
kama-j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 19:36   #11
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Dziewica U ginekologa=DUŻY PROBLEM:/

2-gi raz u lekarza byłam w takiej sytuacji, ze zapomniałam powiedzieć lekarzowi o braku stosunków i przypomiało mi się dopiero na fotelu. Ginegolog westchnął i ... poszedł przygotować do badania mniejsze narzędzia.

Niby on powinien pytać, ale też w Twoim interesie jest przypomnieć, (jeśli oczywiście ma to dla Ciebie znaczenie).
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-10, 22:17   #12
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: Dziewica U ginekologa=DUŻY PROBLEM:/

Mnie jeszcze zaden lekarz nie spytal sie czy jestem dziewica....a dziwi mnie to bo wygladam bardzo mlodo. oni wszycy chyba mysla ze dziewice juz wymarly
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 09:06   #13
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Dziewica U ginekologa=DUŻY PROBLEM:/

Dla mnie to jest nie do pomyślenia żeby lekarz swoją nową pacjentkę nie zapytał o to czy jest dziewicą, przecież od tego zależy jak ją zbada. Ja gdy byłam dziewicą byłam badana przez odbyt- nic strasznego.
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 17:58   #14
kwiatuszek1803
Raczkowanie
 
Avatar kwiatuszek1803
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 144
Dot.: Dziewica U ginekologa=DUŻY PROBLEM:/

Ja byłam dzisiaj u ginekologa. Pani przy wypełnianiu karty zapytała mnie czy jestem dziewicą - jestem. Byłam badana przez odbyt - nie bolało. Dopiero jak wyciągneła rękę to zornientowałam się, że ją tam włozyła
kwiatuszek1803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.