Jaka cera mojej dziewczyny ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-23, 23:17   #1
misobol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 7
GG do misobol

Jaka cera mojej dziewczyny ?


Po lekturze wykladow z wizaz.pl nadal trudno mi stwierdzic jaka cera ma moja dziewczyna. Zalaczam kilka jej fotek. 1-5 to fotki z tego roku natomiast 6.jpg to fotka z przed 4 lat. I jeszcze pytanie co do pryszczy/zaskorniakow na plecach buzi/dekolcie. Czy przetluszczanie sie skroy jest przyczyna ich pwostawania ? A i apropo opalania sie, bylismy u lekarza dermatologa/chirurga. Usunelismy wszystkie pieprzyki z twarzy. Po zabiegu stwierdzil on ze ten typ skory jest bardzo wrazliwy i nie nalezy go wogole opalac, nakal uzywac filtorw praktycznie niwelujacych dzialanie UV. Jednak ciezko mi sie pogodzic z mysla ze moja dziewczyna juz nigdy nie bedzie brazowa. Co sadzicie o jego opini ? uzywac takich kosmetykow i juz sie nie opalac ?
misobol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-23, 23:36   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Jaka cera mojej dziewczyny ?

Ze zdjęć nie da się ocenić typu ani stanu cery. Taką ocenę można zrobić tylko przez dokładną analizę skóry w dobrym oświetleniu ,po odpowiednim demakijażu , pod szkłem powiększającym,także przez dotyk , musi być zrobiony wywiad z daną osobą - dopiero wówczas można ocenić typ skóry oraz jej stan.Twoja dziewczyna powinna wybrac się do dobrego gabinetu kosmetycznego i poprosić o konsultację (zwykle są to bezpłatne porady).
Co do drugiej części pytania to lekarz ma absolutną rację!
Jeżeli Twoja dziewczyna ma skłonność do znamion ,wiele zostało usuniętych to powinna w szczególny sposób chronić swoją skórę - nie może się opalać ani na słońcu ,ani w solarium , na codzień (nawet zimą ) powinna stosować kremy ochronne z filtrami UV.Radzę zastosować się do zaleceń lekarza, znamiona to bardzo poważna sprawa - lekceważone mogą być przyczyną bardzo groźnych zmian na skórze , z czerniakiem włącznie. A jeżeli kochasz swoją dziewczynę to chyba nie ma znaczenia czy będzie ona opalona czy będzie miała bladą skórę -najważniejsze jest jej zdrowie.
Opaleniznę można zastąpić samoopalaczem.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-23, 23:42   #3
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Jaka cera mojej dziewczyny ?

Hej czemu nie poprzekręcałes zdjęć w pion z poziomu ??? a tak jesli chodzi o pytanie to nie rozumiem czemu nie zgadzasz się z opinia lekarza ?? Skoro jej nie akceptujecie to nie stosujcie się do zaleceń lekarskich i już natomiast nie rozumiem czemu Twoja dziewczyna nie miałaby byc brązowa ?? Jest przecież sporo dobrych samoopalaczy, balsamów brązujących i tonujacych, więc może o tym pomyslcie. Poza tym w wyszuliwarce znajdz artukuły na temat solarium, słońca, opalania i filtrów, bo sa to tematy poruszane baaardzo często zarówno na forum, jak i w artykułach A filtry to podstawa niezależnie od tego, czy się ma wrażliwą czy mniej wrazliwą skórę
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-23, 23:42   #4
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Jaka cera mojej dziewczyny ?

SoboL napisał(a):
>Jednak ciezko mi sie pogodzic z mysla ze moja dziewczyna juz nigdy nie bedzie brazowa.

Moim zdaniem musisz przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zależy Ci bardziej na pięknej opaleniźnie swojej dziewczyny, czy na jej zdrowiu

>Co sadzicie o jego opini ? uzywac takich kosmetykow i juz sie nie opalac ?

Jeśli wybierzesz zdrowie, to jak najbardziej powinna się stosować do zaleceń lekarza. Jeśli wybierzesz opaleniznę, to możecie lekarza olać

Co do pryszczy i zaskórników to jak najbardziej przetłuszczanie się skóry jest ich przyczyną. Potrzebne tu są odpowiednie kosmetyki, ale nie potrafię Ci polecić czegoś konkretnego, bo to zależy właśnie od cery, zresztą każdemu pomaga co innego.

Jednak na zdjęciach które załączyłeś ja nie widzę, żeby miała jakieś problemy z cerą ma bardzo ładną
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-24, 00:41   #5
misobol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 7
GG do misobol
Re: Jaka cera mojej dziewczyny ?

Jesli chodzi o pieprzyki to Kinia miala 4 na twarzy od urodzenia i nie byly one wynikiem opalania sie. ( jej mlodsza siostra tez ma takie same w tym samym miejscu ).

Tak sie zlozylo ze mialem fuche u lekarza chirurga/dermatologa. Ustalismy ze rozliczenie bedzie w naturze. Obejrzal buzie mojej polowicy i stwierdzil ze to trzeba usunac ( pieprzyki ).Pozniej cos jeszcze mowil ze na skorze sa widoczne zmiany i przebarwienia i ze nie wolno jej sie opalac.

To wszystko budzi moje watpliwosci. Usuniecie pieprzykow uwazam za pozytywna rzecz. Natomiast zakaz opalania sie prz typie skory III ( wg. testu : http://www.wizaz.pl/beata_solarium_opalanie.php) to lekkie nieporozumienie. Chcialbym uslyszec opinie kogos postronnego. To forum jest mi bardzo pomocne poniewaz w moim miescie nie ma zbyt wielu dermatologow/chirorgow.
misobol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-24, 00:45   #6
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: Jaka cera mojej dziewczyny ?

No właśnie - a od czego są samoopalacze? Zresztą dlaczego Ci zależy na tym by była brązowa, nie rozumiem? Ona chyba nigdy nie była mocno opalona - z tego co widzę raczej ma jasną cerę, więc dobry samoopalacz załatwi sprawę
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-24, 00:57   #7
misobol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 7
GG do misobol
Re: Jaka cera mojej dziewczyny ?

No wiesz braz wyglada ladnie. Nie chodzi mi o spalony kolor tylko o srednia opalenizne ktora wyglada ladnie. Wedlug zalecen lekarza od wczesnej wiosny mamy uzywac filtrow chamujacych opalanie przed wyjsciem na slonce. Jego diagona wydaje mi sie przesadzona.
misobol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-12-24, 01:17   #8
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: Jaka cera mojej dziewczyny ?

Fototyp III ?! a zresztą fototyp nie ma tu nic do rzeczy, prędzej może się opalać blondynka z jaśniutką karnacją niż brunetka o śniadej cerze, ale z dużą ilością pieprzyków .
To nie jest przesadzona diagnoza, jak dla mnie to przez cały rok powinno się używać kremów z filtrem (no chyba, że Słońce zgaśnie ). Najlepiej będzie dla twojej dziewczyny jeśli zastosuje się do zaleceń lekarza, no ale w sumie to jej wybór.
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-24, 01:25   #9
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Jaka cera mojej dziewczyny ?

SoboL napisał(a):
> Wedlug zalecen lekarza od wczesnej wiosny mamy uzywac filtrow chamujacych opalanie przed wyjsciem na slonce. Jego diagona wydaje mi sie przesadzona.

Filtry, jak sam raczyłeś to powiedzieć HAMUJĄ opalanie, ale nie powodują braku opalenizny.

Znajdz w wyszukiwarce odpowiedzi na swoje pytania, bo było to już pporuszane wiele razy na Wizazu. A tak to jest taka licytacja między Twoja opinią, naszym zdaniem i zdaniem lekarza. Jesteś jak sądzę dorosły, swój rozum masz i wolna wolę, więc jeśli uważasz , że zalecenia lekarza są mocno przesadzone to po prostu się do nich nie stosuj. Mam wrażenie, że koniecznie chcesz od nas usłyszeć powteirdzenie swojego zdania, a my przychylamy sie do zdania lekarza. Ale i tak zrobisz to, co będziesz chciał
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-24, 01:36   #10
misobol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 7
GG do misobol
Re: Jaka cera mojej dziewczyny ?

Nie chodzi o to ze koniecznie chce uslyszec potwierdzenie mojego zdania. Bardziej mi zalezy zeby ktos zanalizowal sytuacje i postawil swoja diagnoze np. inny dermatolog, myslalem ze znajde tu taka osobe. Ja mam poprostu watpliwosci co do diagnozy jednej osoby , nie zbyt mi pasuje i zwiazku z tym chce byc pewny ze to wlasnie on ma racje i basta.
misobol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-24, 10:40   #11
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Re: Jaka cera mojej dziewczyny ?

Z opalaniem i slońcem jest tak, że lepiej chuchać na zimne. Jeśl Twoja dziewczyna ma skłonność do znamion to istnieje zagrożenie czerniakiem, więc diagnoza absolutnie nie jest przesadzona.
Ale Twoja sprawa (a właściwie Twojej dziewczyny) - skoro opalenizna ważniejsza jest od zdrowia....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:16.