manicure japoński pytania - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-04, 19:24   #31
luamalua
Raczkowanie
 
Avatar luamalua
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 37
Dot.: manicure japoński pytania

Dokładnie, nie ma sensu robić japońskiego.
luamalua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 07:35   #32
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: manicure japoński pytania

a tu Was zaskoczę. Bardzo często poleruje się płytkę przed nałożeniem mani hybrydowego lub robi się japoński- wszystko po to żeby później łatwiej ją zdjąć. Spotykam się bardzo rzadko z matowieniem płytki pod hybrydę. Mimo że płytka jest wypolerowana hybryda trzyma się znakomicie.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 20:38   #33
luamalua
Raczkowanie
 
Avatar luamalua
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 37
Dot.: manicure japoński pytania

Serio? Jak to możliwe? Przecież hybryda musi się "przyczepić" do czegoś, a wypolerowana płytka nie ułatwia tego. Tak na chłopski rozum To, że łatwiej zdjąć to się składa w całość.
To ja chyba nie rozumiem hybryd :/ wszędzie piszą, ze trzeba zmatowić płytkę.

Edytowane przez luamalua
Czas edycji: 2016-05-06 o 20:40
luamalua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 11:33   #34
Toska996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Question Manicure japoński - jak usunąć?

Hej dziewczyny nie mogę nigdzie w internecie znaleźć jak pozbyć się manicure japońskiego. Np po tych 2 tygodniach kiedy już chcę nałożyć hybrydę czy poprostu pomalować paznokcie, mam go zmatowić tylko? i tyle? Byłam na kursie Stylizacji Paznokci gdzie pokazywali nam jak wcierać itd ale nie wspominali nic co potem kiedy już tego chcemy się pozbyć .

Poprawiłam żeby każdy zrozumiał

Edytowane przez Toska996
Czas edycji: 2016-06-14 o 15:40
Toska996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 13:35   #35
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: Manicure japoński - jak usunąć?

Cytat:
Napisane przez Toska996 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny nie mogę nigdzie w internecie znaleźć jak usunąć manicure japoński. Np po tych 2 miesiącach kiedy już chcę nałożyć hybrydę czy poprostu pomalować paznokcie, mam go zmatowić tylko? i tyle? Byłam na kursie Stylizacji Paznokci gdzie pokazywali nam jak zakładać ale nie mówili jak usunać
to chyba na kursie czegoś innego byłaś, bo manicuru japońskiego się nie zakłada tylko wciera polerkami pastę, puder. i nie trzyma się on na pewno 2 miesiące, bo wypłukuje się po ok 2 tygodniach, a czasem i po tygodniu połysk jest starty. a jeśli po prostu chcesz się pozbyć połysku to co za problem właśnie zmatowić?
po za tym ja paznokcie maluję od razu po zrobieniu sobie japońca i trzyma mi się lakier normalnie tak jak zawsze czyli tydzień (z topem), słyszałam też na wątku z hybrydami jak Czuszka pisała, że hybrydę też na to można kłaść i nie ma problemu
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 13:08   #36
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: manicure japoński pytania

Dziewczyny, zamówiłam zestaw p.shine i zastanawia mnie wygląd pasty (zdjęcie w załączniku). Myślicie, że jest ok? Na zdjęciach w necie pasta normalnie przylegała do ścianek pojemniczka, a u mnie odchodzi. Na dodatek podczas wcierania strasznie mi uciekała, tzn. spadała z paznokcia i miałam wrażenie, że tylko go poleruję, a nie coś wcieram.

Zestaw kupiony od NeoNail.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2016-06-10 12.26.50.jpg (34,0 KB, 84 załadowań)
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 12:48   #37
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Manicure japoński - jak usunąć?

Cytat:
Napisane przez Toska996 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny nie mogę nigdzie w internecie znaleźć jak usunąć manicure japoński. Np po tych 2 miesiącach kiedy już chcę nałożyć hybrydę czy poprostu pomalować paznokcie, mam go zmatowić tylko? i tyle? Byłam na kursie Stylizacji Paznokci gdzie pokazywali nam jak zakładać ale nie mówili jak usunać
japońskiego się ani nie zakłada, ani nie zdejmuje. i na pewno nie trzeba 2 miesięcy czekać. znam manicure'rzystkę, która twierdzi, że japoński to maska na paznokcie i należy przykryć go lakierem, bo wtedy paznokieć nie jest narażony na uszkodzenia. umiała to zrobić tak, żeby się trzymało, ale tajemnicy mi nie zdradziła
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-14, 15:38   #38
Toska996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Dot.: Manicure japoński - jak usunąć?

[1=377b519153ace8f38426cdf 0b0980aad6bbc22c4_5d5886f 2b45de;61530636]to chyba na kursie czegoś innego byłaś, bo manicuru japońskiego się nie zakłada tylko wciera polerkami pastę, puder. i nie trzyma się on na pewno 2 miesiące, bo wypłukuje się po ok 2 tygodniach, a czasem i po tygodniu połysk jest starty. a jeśli po prostu chcesz się pozbyć połysku to co za problem właśnie zmatowić?
po za tym ja paznokcie maluję od razu po zrobieniu sobie japońca i trzyma mi się lakier normalnie tak jak zawsze czyli tydzień (z topem), słyszałam też na wątku z hybrydami jak Czuszka pisała, że hybrydę też na to można kłaść i nie ma problemu [/QUOTE]

ja wiem że się nie zakłada ani nie zdejmuje tylko wciera nie chciałam tego tłumaczyć bo chyba każdy tu wie? chciałam krótko i zwięźle napisać. Nam na kursie mówili żeby nie malować lakierami na japoński bo to sensu nie ma.. ta hybrydę na tłusty paznokieć , to już głupota wogóle by się nie trzymało przecież trzeba zmatowić płytkę przed nałożeniem hybrydy. napisalam 2 miesiące? musiałam się pomylić wiem że trzyma się góra 2

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Cytat:
Napisane przez czuszka82 Pokaż wiadomość
a tu Was zaskoczę. Bardzo często poleruje się płytkę przed nałożeniem mani hybrydowego lub robi się japoński- wszystko po to żeby później łatwiej ją zdjąć. Spotykam się bardzo rzadko z matowieniem płytki pod hybrydę. Mimo że płytka jest wypolerowana hybryda trzyma się znakomicie.

ja jak dobrze nie zmatowie się nie trzyma, moja mama ma tłustą płytkę z natury i też się jej nie trzymają zele, hybrydy itd. więc pierwszy raz słyszę coś takiego, ciekawe a hybryda schodzi mi zawsze i każdemu komu nałoże bez problemu bez żadngo japońca czy polerowania.

Edytowane przez Toska996
Czas edycji: 2016-06-14 o 15:36
Toska996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 18:30   #39
Mama Tosi
Rozeznanie
 
Avatar Mama Tosi
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 534
Dot.: manicure japoński pytania

zaznaczam
Mama Tosi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 16:26   #40
ashii
Przyczajenie
 
Avatar ashii
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8
Dot.: manicure japoński pytania

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zamówiłam zestaw p.shine i zastanawia mnie wygląd pasty (zdjęcie w załączniku). Myślicie, że jest ok? Na zdjęciach w necie pasta normalnie przylegała do ścianek pojemniczka, a u mnie odchodzi. Na dodatek podczas wcierania strasznie mi uciekała, tzn. spadała z paznokcia i miałam wrażenie, że tylko go poleruję, a nie coś wcieram.

Zestaw kupiony od NeoNail.
wygląda OK, ta pastę najlepiej rozetrzeć sobie na paznokciu opuszkiem palca, a potem polerować polerką, wtedy nic się nie zsuwa.

Zanim kupiłam swój zestaw byłam w dwóch różnych salonach i w obu przypadkach był popełniony błąd, że polerowanie było w dwóch kierunkach, tam i z powrotem, podczas gdy powinno być tylko w jednym (tak jest napisane w instrukcji dołączonej do zestawu).
ashii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 11:07   #41
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: manicure japoński pytania

co do tego polerowania w obie strony - że niby jak ta pasta ma zniszczyć coś, gdy się nią wciera w obie strony?
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-29, 18:35   #42
Mama Tosi
Rozeznanie
 
Avatar Mama Tosi
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 534
Dot.: manicure japoński pytania

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
co do tego polerowania w obie strony - że niby jak ta pasta ma zniszczyć coś, gdy się nią wciera w obie strony?
Wg zaleceń producenta pastę wcieramy w jednym kierunku.
Proszek już dowolnie.
__________________
Tosia 21.09.2012
Marysia 29.12.2014
Mama Tosi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 16:13   #43
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: manicure japoński pytania

Cytat:
Napisane przez Mama Tosi Pokaż wiadomość
Wg zaleceń producenta pastę wcieramy w jednym kierunku.
Proszek już dowolnie.
to to ja wiem, ale zastanawiam się, czy faktycznie to coś zmienia.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-05, 08:14   #44
medeline
Zakorzenienie
 
Avatar medeline
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 532
GG do medeline
Dot.: manicure japoński pytania

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
co do tego polerowania w obie strony - że niby jak ta pasta ma zniszczyć coś, gdy się nią wciera w obie strony?
Też mnie to zastanowiło. Przyznaje bez bicia, że sama czasem robię w różnych kierunkach, zwłaszcza gdy chcę jakoś dostać się po bokach i przy samych skórkach. Gdzieś w odmętach Internetu ktoś zwracał uwagę na to pod kątem możliwości zwiększenia podatności na rozdwojenia, gdyż pasta ma jednak właściwości ścierne (ziemia okrzemkowa itp.).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

30.12.2012
26.04.2014
medeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 01:04   #45
Silesian Girl
Rozeznanie
 
Avatar Silesian Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 712
Dot.: manicure japoński pytania

Dziewczyny jak docieracie do brzegów paznokcia tuż przy skorkach? Nie potrafię tam wypolerowac paznokci i w efekcie błyszczy się tylko "rynek"
__________________


http://8-pietro.blogspot.com/



Kupujemy, remontujemy i urządzamy mieszkanko
Cieszymy się, wkurzamy, rozmyślamy i lamentujemy

Zapraszam na pierwszego bloga
Silesian Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-29, 16:32   #46
EmaLo
Raczkowanie
 
Avatar EmaLo
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 73
Dot.: manicure japoński pytania

połysk utrzymuje sie srednio 2 tygodnie, potem trzeba powtórzyc zabieg, ale nawet bez polysku paznokcie ładnie sie prezentują
EmaLo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 12:47   #47
lifeofaneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 216
Dot.: manicure japoński pytania

A co jest potrzebne do zrobienia takiego manicure? Gdzie to dostanę?
lifeofaneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 14:38   #48
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: manicure japoński pytania

Cytat:
Napisane przez lifeofaneta Pokaż wiadomość
A co jest potrzebne do zrobienia takiego manicure? Gdzie to dostanę?

Zestaw do japońskiego np. P Shine oryginalny, koszt około 100 - 120zł. Dostaniesz go w sklepach Internetowych.
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 23:02   #49
say_my_nails
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Lightbulb Dot.: manicure japoński pytania

Macie jakiś sprawdzony zestaw do japońskiego manicure? Gdzie najlepiej go kupić? Nie ukrywam, że wolałabym kupić stacjonarnie niż online, więc jak są tu jakieś mieszkanki Wrocławia to będę wdzięczna za informacje
P.S. na jak długo on wystarcza?
say_my_nails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-18, 18:18   #50
mysweetbohemia
Raczkowanie
 
Avatar mysweetbohemia
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 56
Dot.: manicure japoński pytania

dziewczyny ile czasu wykonujecie cały manicupe japoński? może już bez piłowania, ale ile tak mniej więcej czasu zajmuje wam polerowanie? moja kuzynka kupiła sobie zestaw, zaproponowała że zrobi mi zabieg ale polerowanie trwało w sumie dośc krótko i troch e się zdziwilam
__________________
:roll eyes:Wszystko, czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
mysweetbohemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 10:17   #51
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: manicure japoński pytania

Cześć dziewczyny!
Chciałam sobie kupić zestaw do jm ale te oryginalne p.shine są trochę drogawe (na sprawdzonym sklepie ok 120 zl) a znalazłam inny firmy Silcare za 80 zł.
Myślicie, że będzie słabszy jakościowo, czy lepiej zaoszczędzić i zakupić p.shine?
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 12:03   #52
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: manicure japoński pytania

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Chciałam sobie kupić zestaw do jm ale te oryginalne p.shine są trochę drogawe (na sprawdzonym sklepie ok 120 zl) a znalazłam inny firmy Silcare za 80 zł.
Myślicie, że będzie słabszy jakościowo, czy lepiej zaoszczędzić i zakupić p.shine?
polecam kupić oryginał, bo jednak pozytywne opinie dotyczą jego, a nie podrób.
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 18:34   #53
lk7
Przyczajenie
 
Avatar lk7
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Dot.: manicure japoński pytania

miałam robiony japoński po ciąży, moje paznokcie wtedy nagle bardzo się osłabiły. I to mi pomogło! Robiłam około 6 razy. Odczekaj parę dni po nałożeniu, zanim pomalujesz
lk7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 11:04   #54
sara_897
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 6
Dot.: manicure japoński pytania

lepiej na samym początku zrobić u kosmetyczki czy samemu robić?
sara_897 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 12:52   #55
ptasie__mleczko
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 527
Dot.: manicure japoński pytania

Cytat:
Napisane przez sara_897 Pokaż wiadomość
lepiej na samym początku zrobić u kosmetyczki czy samemu robić?
ja robilam sobie sama - nic trudnego. zestaw kosztuje ok 140 zł, a taki manicure u kosmetyczki 100zł, wiec lepiej samemu poczytac jak to sie robi i do dzieła. tylko kup oryginalny zestaw bo te podróbki podobno sa kiepskie, a niewiele tańsze
__________________
to jest MOJE zdanie. Nikt Ci nie każe się z nim zgadzać! Szanujmy odmienne poglądy
ptasie__mleczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 14:18   #56
radiolo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4
Wyślij wiadomość przez ICQ do radiolo GG do radiolo
Dot.: manicure japoński pytania

Jakie sa ceny?
radiolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 00:11   #57
ghanii
Przyczajenie
 
Avatar ghanii
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 25
Dot.: manicure japoński pytania

Czy zestawy p shine dostępne na alledrogo to oryginały? Jak odróżnić podróbę od oryginału?
ghanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 16:06   #58
Alecta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 9
Dot.: manicure japoński pytania

Hej. Po japońskim bolą mnie strasznie paznokcie i pojawiły się białe przebarwienia. Manikiurzystka mówi, że to skutek uboczny polerowania. Miała któraś z Was takie objawy?
Alecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-18, 14:00   #59
jaskola_fr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Dot.: manicure japoński pytania

Cześć wszystkim. Chcę zacząć stosować manicure japoński. Moje paznokcie są mocne, ale z tendencją do rozdwajania no i bez lakieru brak im połysku. Niestety przeczytałam w innym wątku, że dla mocnych i twardych paznokci jest on niewskazany- sprawia że stają się kruche i łamliwe. Jakie są wasze doświadczenia? Czy to prawda? Dziękuję z góry za pomoc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jaskola_fr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 11:14   #60
JednaCzerwonaRoza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 26
Dot.: manicure japoński pytania

Jaskola też mam mocne paznokcie, ale z paskudnie matową i kanciastą powierzchnią - japońca zrobiłam sobie po raz pierwszy wczoraj.

Nie wypowiem się na temat tego jaki jest efekt długotrwałego stosowania (zwłaszcza, że mi zależało przede wszystkim na efekcie wizualnym), ale... Po wypolerowaniu pazurków aż sama sobie łapek zazdroszczę . Do tego mam wrażenie, że płytka jest trochę twardsza - mam paznokcie zapuszczone za opuszki i niemożliwe jest wygięcie ich pod naciskiem. Może stąd zażalenia na późniejszą kruchość? Na zdrową logikę wszystko co jest twardsze staje się mniej elastyczne i bardziej kruche .
Jeżeli zaś chodzi o białe plamy (też mi się parę "pojawiło"), to mam wrażenie, że to nie tyle efekt manicure jak raczej... one już tam sobie były. Po prostu od matowej płytki światło się aż tak nie odbija, małe plamki "chowają się" optycznie. Dla odmiany idealnie błyszcząca płytka po japońcu je po prostu przestaje ukrywać.

W bonusie dodam, że zniknęły mi drobne pęknięcia (od bawienia się w naciskanie paznokcie ) na wysokości lini uśmiechu. Normalnie cały czas mam wrażenie, jakbym miała lakier .

Ps. Piszecie, że pasta wam z pazurków potrafi spadać. Na mojej instrukcji jest napisane, żeby nakładać niedużą ilość pasty na polerkę... Z polerki pięknie się na paznokieć rozprowadza, nic nie spada i efekt - idę pozazdrości sobie pazurków jeszcze trochę .
JednaCzerwonaRoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-29 08:32:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:00.