GUAM i karmienie piersią - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-17, 19:46   #1
robertd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1

GUAM i karmienie piersią


Chcę sprawić żonie prezent w postaci karnetu do gabinetu kosmetycznego (bo ostatnio coś często wspomina o jakichś guamach i takich tam innych bliżej nie znanych mi nazwach). Jak chyba większość facetów nie mam pojęcia co się za tym kryje, wiem tylko, że są to jakieś błocka lub inne takie paskudztwa które kobiety nakładają na siebie i po tym się dużo lepiej czują (jak to mówi mój kolego jeden lubi rybki a inny kwaśne jabłka).
No dobra do rzeczy. Aktualnie moja żonka jest w ciąży (ale już nie długo to potrwa). Czy można stosować takie zabiegi jak Guam, algi firmy Thalgo, Parafango (takie nazwy sobie zapisałem na kartce i nie wiem czy nawet tak to się pisze) w trakcie karmienia. Może są jakieś zabiegi które można stosować u kobiety karmiącej. Chodzi głównie o zabiegi likwidujące cellulitis, przy okazji wyszczuplające i ujędrniające.
Pani z gabinetu kosmetycznego (idealnie położonego bo naprzeciwko naszego bloku) zaproponowała algi Thalgo ok. 10 zabiegów 1 do 2 razy w tyg.
Z góry dziękuję za pomoc.
robertd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-17, 22:14   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: GUAM i karmienie piersią

odpowiedź wysłałam już e-mailem : tu wklejam dodatkowo gdyż być może ktoś będzie miał podobny problem to znajdzie odpowiedź w tym poście:


Dzień Dobry!
Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie - wielu lekarzy ,kosmetologów uważa ,że nie powinno stosować się aktywnie działających preparatów antycellulitowych w czasie karmienia.
Nie były robione badania na kobietach karmiących - nie można więc jednoznacznie stwierdzić czy aktywne składniki mogą dostać się do krwioobiegu i również przeniknąć do pokarmu.
Poza tym jeszcze jedna rzecz o której powinniście Państwo wiedzieć - zabiegi antycellulitowe, wyszczuplające to tylko dodatek - wspomaganie - i przede wszystkim poprawa wyglądu skóry. Nie można liczyć na to ,że dzięki tym zabiegom cellulit zniknie , czy obwody ciała się zmniejszą. Terapia antycellulitowa to cały kompleks zabiegów, działań : dieta,właściwy tryb życia ,gimnastyka ,dużo ruchu, przede wszystkim właściwie wykonane masaż ciała - dodatkowo zabiegi krioterapii (leczenie zimnem), presoterapii (masaż uciskowy) i jako pielęgnacja skóry różnego typu zabiegi na ciało.Na temat cellulitu i walki z nim znajdą Państwo mnóstwo rad na forum :Pytania do kosmetyczki, pytania do masażysty ,są równiez artykuły na ten temat na www.wizaz.pl
Jeżeli chciałby Pan zrobić żonie prezent w postaci zabiegów kosmetycznych to bardzo polecam profesjonalnie wykonane masaże - masaż można wykonywać nawet u kobiet w czasie ciąży (pod warunkiem ,że jest to masaż wykonywany przez specjalistę). Nad wszelkimi zabiegami , w których stosowane są aktywne składniki (a algi należą do takich) bardzo bym się zastanawiała).
Do pielęgnacji ciała w czasie ciąży i karmienia warto wybierać kosmetyki na których zaznaczono ,że mogą być stosowane w czasie ciąży np. Gerard's , A.T.W. Mustella ,Penaten,itp.
Jeżeli chciałby Pan zrobić żonie prezent to nie muszą to być koniecznie tylko zabiegi na ciało - kobieta po okresie ciąży potrzebuje kompleksowej pielęgnacji i warto pomyśleć o tym aby mogła zadbać o wygląd swojej twarzy ,dłoni i stóp - a przede wszystkim aby mogła dobrze się zrelaksować.
Uważam,że bardzo dobrym prezentem będzie karnet na takie zabiegi - nie zmusza to Pana żony do wygospodarowania czasu w ciągu tygodnia czy dwóch - takie zabiegi mogą być wykonywane wówczas gdy kobieta czuje taką potrzebę.
Pozdrawiam
Beata Krajnik
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.