Swedząca skóra głowy, łupież?? Pomocy..! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-21, 22:02   #1
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Exclamation

Swedząca skóra głowy, łupież?? Pomocy..!


Witam, od 2-3 miesięcy męczę się ze swędzącą skórą głowy, zawsze dbałam o włosy,
Zacznijmy od tego że w grudniu pofarbowałam kolejny raz włosy na brąz, po czym stwierdziłam że zacznę bardziej je pielęgnować i na ponad 2 miesiące zaprzestałam farbowaniu, w tym czasie zaczela pojawiac się dolegliwość świądu głowy, myślałam że to po szamponie - SALON kreatin&cherry shampoo firmy Ce Ce, więc zmieniłam kilkakrotnie. Rozjaśniłam a 3 tygodnie później na dzień kobiet zafundowałam sobie wizytę u fryzjera, farbowałam włosy. Któregoś dnia mama zwróciła mi uwagę że chyba włosów nie domyłam, po czym "przejrzała" je, okazało się że miałam strupki po wcześniejszych drapankach a farba je przykryła i wyglądało to jak skorupa i brudna skóra głowy... Więc delikatnie mi usunęła resztkę farby, i okazało się że chyba niepotrzebnie, teraz przeżywam koszmar.. skóra głowy okropnie swędzi. Dodam że teraz włosy myję szamponem BD, nakładam oliwkę na skórę głowy i stosuję oleje i olejki jakie tylko w domu posiadam - z nadzieją że to załagodzi i pomoże.
Niestety dermatolog w moim mieście jest niekompetentna.. kiedyś doświadczyłam kupując niejednokrotnie bardzo drogie maści na trądzik, które w dodatku nie pomogły. Wiem, że czeka mnie wizyta u dermatologa, ale ja potrzebuję sposób na Tu i teraz..
Piszę to na forum, ponieważ być może któraś z Was się z tym dotknęła.. i zna sposób na zwalczenie tej dolegliwości



Jeśli podobny temat istnieje bardzo proszę o przeniesienie.
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 22:31   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Swedząca skóra głowy, łupież?? Pomocy..!

Najlepiej odstaw Babydream - wiele dziewczyn skarżyło się, że powoduje świąd, więc raczej Ci nie pomoże.
Wypróbuj łagodniejszych, szamponów z apteki - mnie od swędzenia uwolnił szampon Kerium, o ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...ecenzja=564793
ewentualnie physiogel, emolium, allerco.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 09:48   #3
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Swedząca skóra głowy, łupież?? Pomocy..!

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Najlepiej odstaw Babydream - wiele dziewczyn skarżyło się, że powoduje świąd, więc raczej Ci nie pomoże.
Wypróbuj łagodniejszych, szamponów z apteki - mnie od swędzenia uwolnił szampon Kerium, o ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...ecenzja=564793
ewentualnie physiogel, emolium, allerco.
Dziękuję, właśnieszampon BD kupiłam z myślą że skoro jest dla dzieci to powinien być łagodniejszy... Bo na Johnson & Johnson podobno jestem uczulona, więc wolałam już nie testować czy to prawda.
Ale spróbuję, dziś byłam w aptece, dostałam dwie saszetki nizoralu, ciekawa jestem czy pomoże..
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 17:44   #4
riccii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2
Dot.: Swedząca skóra głowy, łupież?? Pomocy..!

Swędząca skóra głowy, łupież - mój dermatolog nazwał to łojotokowym zapaleniem skóry.

Byłam juz na takim etapie , że nie potrafiłam oderwać rąk od głowy , tak swędziała.
Doszło jeszcze wypadajace włosy garściami. Byłam załamana. Dermatolog przepisał mi Pirolam (szampon 16 zł 60 ml) , załamałam sie ceną ,ale miałam próbkę którą dostałam i gdy po myciu nie odczułam swędzenie, pieczenia. poleciałam po ten szampon i wyleczyłam głowę po ok 2 mies.
Szampon dostęny jest tez w saszetkach .

Niestety przerwałam leczenie za wcześnie i powoli mi wraca. Ale wiem jak mam z tym walczyć. mam nadzieje ze tobie tez sie uda
riccii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 01:00   #5
lid-ka
Raczkowanie
 
Avatar lid-ka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 207
Dot.: Swedząca skóra głowy, łupież?? Pomocy..!

Cytat:
Napisane przez riccii Pokaż wiadomość
Swędząca skóra głowy, łupież - mój dermatolog nazwał to łojotokowym zapaleniem skóry.

Byłam juz na takim etapie , że nie potrafiłam oderwać rąk od głowy , tak swędziała.
Doszło jeszcze wypadajace włosy garściami. Byłam załamana. Dermatolog przepisał mi Pirolam (szampon 16 zł 60 ml) , załamałam sie ceną ,ale miałam próbkę którą dostałam i gdy po myciu nie odczułam swędzenie, pieczenia. poleciałam po ten szampon i wyleczyłam głowę po ok 2 mies.
Szampon dostęny jest tez w saszetkach .

Niestety przerwałam leczenie za wcześnie i powoli mi wraca. Ale wiem jak mam z tym walczyć. mam nadzieje ze tobie tez sie uda
Pirolam mi też bardzo pomógł, tylko trzeba go naprawdę stosować regularnie, ja przez 4 tygodnie stosowałam - tak mi dermatolog zalecił, objawy stopniowo ustępowały i teraz jest naprawdę dobrze
lid-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 16:32   #6
kolorowymotylek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 17
Dot.: Swedząca skóra głowy, łupież?? Pomocy..!

Najlepiej udać się z takim problemem do dermatologa lub trychologa
kolorowymotylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 21:33   #7
Karzek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 6
Dot.: Swedząca skóra głowy, łupież?? Pomocy..!

również polecam pirolam ma w składzie dużo witamin i działa przeciw grzybicznie więc można się nim myć cały. Jeśli nie chcesz kupować całego opakowania to w aptece są saszetki po 4 zł nawet bardzo wydajne wystarczają na około 4 mycia zobaczysz jak twoje włosy na niego zareagują.
Karzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-24 21:33:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:57.