Bardzo suche i biale plamy na skorze! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-22, 15:55   #1
pol1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 11

Bardzo suche i biale plamy na skorze!


witam, bardzo prosze o porade..otoz..mam na ramionach(zaczynaja pojawiac sie na plecach) bardzo suche miejsca(plamy), ktore sa zaczerwienione. Czsami, gdy nie posmaruje balsamem plamy wygòadaja jak male rany..skora jest wrecz szorstka! poza tym kiedy such eplamy znikaja pojawiaja sie w tym miejscu biale plamy!nie wiem co mam robic, boje sie ze to bielactwo. Bylam u dermatologa, owiedzial, ze to grzybica, stosowalam cotrimazolum, nic nie pomoglo. Udalam sie do apteki. Powiedziano mi tam, ze to nie wyglada na grzybice tylko na wrazlowisc na wode, wiec zakupilam EUCERIN(nie wiem czy ten produkt dostepny jest w Polsce). Daje on efekty na sucha skore, ale niestety tylko na chwile, doslownie!
nie wiem co mam robic, bialych plam na ramionach przybywa
pol1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 17:18   #2
monikarak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: Bardzo suche i biale plamy na skorze!

Mam taki sam problem tylko że w lecie te białe plamy znikają a jak tylko słonko przestanie świecić to się pojawiają w taki sam sposób jak u ciebie. Nic mi nie pomaga a z roku na rok jest ich więcej
monikarak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:18   #3
pol1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 11
Dot.: Bardzo suche i biale plamy na skorze!

ale u mnie nie chca sie oplaca, a w zasadzie jest ich wiecej lub sa bardziej widoczne po pobycie w solarium lub na plazy
pol1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 22:27   #4
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: Bardzo suche i biale plamy na skorze!

to moze jest łupież pstry
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 20:55   #5
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: Bardzo suche i biale plamy na skorze!

też mam coś takiego na przedramionach
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 21:11   #6
kiniak88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Bardzo suche i biale plamy na skorze!

Witam,
prędzej podejrzewałabym łuszczycę. Mojemu bratu wyskakują takie czerwone plamki na karku i na plecach, czasem przy uszach. Wpierw są małe i lekko czerwone, później trochę się powiększają, mają zaognioną obwódkę i można je jakby trochę zeskubać (białe płatki).
Dermatolog radził oliwkę salicylową (Salicylol - do nabycia w aptekach) oraz szampon, który jest jednak na receptę. Po tym zostają jakby białe plamy, które znikają i po pewnym czasie znowu robią się czerwone.
Czasowo pomagają preparatu Kermuren, Cerkoderm - do skóry z tendencją do rogowacenia i złuszczania - też w aptekach, pozdrawiam.

Edytowane przez kiniak88
Czas edycji: 2009-02-23 o 21:12
kiniak88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 21:16   #7
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 596
Dot.: Bardzo suche i biale plamy na skorze!

Też myślę, że może to być łupież pstry. Moja ciocia kiedyś miała coś takiego właśnie przez solarium. No i dermatolog poleciła jej myć te miejsca szamponem nizoral normalnie Ale po zastosowaniu się do tej rady przeszło.

Tylko nie mam pojęcia czy Ty masz to samo
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 11:25   #8
pol1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 11
Dot.: Bardzo suche i biale plamy na skorze!

Dzieki za wszystkie porady..Myle, ze to nie jest luszczyca..Jednakze lupiez pstry jest tu bardzo prawdopodobny...Tylko, ze ja boje sie ze te biale plamy zostana czy pigment w skorze ma wlasciwosci regeneracji??
pol1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 11:36   #9
cherryhills
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
Dot.: Bardzo suche i biale plamy na skorze!

Ja miałam łupież pstry. Skóra strasznie swędziała, białe plamy były też. Stosowałam szampon Mediket, ponieważ on zawiera ketokonazol, na który te bakterie reagują. Trzeba się namydlić tym szamponem i postać tak z 5min. w pianie. Po prysznicu stosowałam Clotrimazol. Leczenie trochę trwa, ale jest skuteczne. Musisz tylko pamiętać o częstej zmianie pościeli i czestym praniu ubrań.

Aha, białe plamy powstają z tego, że te bakterie wytwarzają jakąś substancję, która hamuje wydzielanie pigmentu. Dlatego łupież pstry najlepiej widać na opalonej skórze. Po wyleczeniu pójdź sobie raz na solarium - jak plamy się opalą, znaczy że bakterii już tam nie ma.

Nie odwiedzaj solarium jeśli masz ten łupież i w trakcie leczenia: po pierwsze mija się to z celem, bo i tak opalisz się w łaty, po drugie właśnie w solarium można się tym zarazić (ja tak miałam) no i sama wtedy też rozsiewasz bakterie - po co zarażać innych (bo jak z hiegieną w solarium, to każdy wie - łóżka są czyszczone pobieżnie).
I nie panikuj to jest do wyleczenia. Dermatolog może też Ci zapisać ketokonazol doustny.
cherryhills jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 13:54   #10
Giselle24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Bardzo suche i biale plamy na skorze!

Witam!ja od kilku lat walczę z choroba.....Dwa lata temu byłam u dermatologa i powiedziała mi że mam łuszczycę..Przepisała leki,więc zaczęłam je zażywać.. Potem na łokciach i nogach zaczęły wyskakiwać mi białe plamy.. Dwa miesiące temu poszłam do lekarza,zrobiłam testy i stwierdziła że to grzybica odzwierzęca którą zaraziłam się od psa bądź kota a przy okazji jak brałam tamte leki na niby łuszczycę tzw. steroidowe to też od tego zrobiły się powikłania które doprowadziły do tej choroby.. Ale kochane moje niestety jak białe plamy były tak i są teraz..Nie wiem sama już co mam robić ale chyba zrezygnuję z jakiegokolwiek leczenia i poczekam aż samo zniknie bo jeden mówi tak a drugi co innego i tak już nabawiłam się powikłań więc dziękuję bardzo. Pozdrawiam
Giselle24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 11:07   #11
kozi56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Bardzo suche i biale plamy na skorze!

Witam jeśli chodzi o odpowiedz do 1 postu to te białe plamy to 100% jest grzybek mam to samo i kuracja trwa dopiero 3 dzien i już przwie nie widac dermatolog przypisał mi ,,versic emulsja przeciwgrzybiczno złuszczająca +szampon ,, firmy lefroche kosztuje 54zł działa super polecam naprawde plamy znikną
kozi56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-01, 14:34   #12
pol1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 11
Dot.: Bardzo suche i biale plamy na skorze!

dzieki wielkie,mam nadzieje, ze to grzybica!!niestey lekarza moge odwiedzic dopieor za 2 tyg..a te plamy z sucha skora pojawiaja sie mi juz na dekoldzi ei ramionach..tylko, ze one nie swedza...
pol1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 19:44   #13
kiniak88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Bardzo suche i biale plamy na skorze!

Cytat:
Napisane przez Giselle24 Pokaż wiadomość
Witam!ja od kilku lat walczę z choroba.....Dwa lata temu byłam u dermatologa(...) Nie wiem sama już co mam robić ale chyba zrezygnuję z jakiegokolwiek leczenia i poczekam aż samo zniknie bo jeden mówi tak a drugi co innego i tak już nabawiłam się powikłań więc dziękuję bardzo. Pozdrawiam

Często dermatolodzy sami nie wiedzą co to tak właściwie jest. Wiem, że mojej koleżance dermatolog (ale oczywiście na prywatnej wizycie) brał jakby wymaz ze skóry, na obecność bakterii. I od razu podjął właściwe leczenie.
kiniak88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 20:30   #14
nathiee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7
Dot.: Bardzo suche i biale plamy na skorze!

rowniez mam problem z bialymi plamkami na ramionach. zawsze pojawia sie wlasnie w lutym/marcu... Latam mi sie pieknie, rownomiernie opalaja i tak w kolko... Co ciekawe jak bylam na solarium to plamki sie nie opalily, tylko byly podraznione i bardziej widoczne. Robilam rozne badania, w ktorych nic nie wyszlo i dermatolog nazwal to 'defektem kosmetycznym' Zauwazylam jednak poprawe odkad biore skrzypovite i codziennie smaruje balsamem do skory bardzo suchej.
nathiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 11:13   #15
pol1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 11
Dot.: Bardzo suche i biale plamy na skorze!

mnie akurat balsami nic nie pomagaja, a plamki sa caly rok, zreszt alatem sie zaczelo..coz..czekam na wizyte u dermatologa, jeszcze 18dni
pol1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 09:45   #16
pol1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 11
Dot.: Bardzo suche i biale plamy na skorze!

Drogie kolezanki z forum..
bylam u dermatologa..Pani doktor chyba sama nie wiedziala co to jest bo p rzepisala mi tabletki na alergie oraz masc TRIDERM, czyli na grzybice, bakterie itp. smruja ramiona dwa razy dziennie, wlasciwie odpiero uzywam jej od kilku dni, wiec na rezultaty(jesli takie beda mialy miejsce) musze chyba j eszcze zaczekac...
Poza tm zakupilam szampon Nizoral, wiec wsmarowuje raz dziennie w skore, a po kilku minutach biore prysznic..
Mam nadzieje ze uda mi sie ta cos zwalczyc. na pewno Was poinformuje o postepach w leczeniu.dzieki za wszyskei odpowiedzi!buziaki
pol1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 14:35   #17
AnULka248
Zakorzenienie
 
Avatar AnULka248
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 598
Dot.: Bardzo suche i biale plamy na skorze!

Wiem, że już trochę czasu minęło ale - są rezultaty?
AnULka248 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 10:33   #18
pol1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 11
Dot.: Bardzo suche i biale plamy na skorze!

rzeczywiscie minelo sporo czasu, jednakze plamki zostaly...Po przeznaczonej kuracji plamki zniknely-niesty na kilka tygodni!
Potem pojawialy sie i znikaly..Zaczelam stosowac domiejscowo nizoral, alw nie pomagalo. Znowu kupilam masc, ktora przepisal mi dermatolog. Pomaga na jakis czas..
pol1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 18:22   #19
AnULka248
Zakorzenienie
 
Avatar AnULka248
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 598
Dot.: Bardzo suche i biale plamy na skorze!

Cytat:
Napisane przez pol1985 Pokaż wiadomość
rzeczywiscie minelo sporo czasu, jednakze plamki zostaly...Po przeznaczonej kuracji plamki zniknely-niesty na kilka tygodni!
Potem pojawialy sie i znikaly..Zaczelam stosowac domiejscowo nizoral, alw nie pomagalo. Znowu kupilam masc, ktora przepisal mi dermatolog. Pomaga na jakis czas..
W zeszłym roku stosowałam to co Ty, skóra po tygodniu już nie byla sucha, ale jasne plamy zostały po wakacjach trochę zbladłam i już nie było tego widać. Ale w tym roku znowu trochę się opaliłam i plamy dalej są na szczęście skóra nie jest sucha.
Skoro nawet dermatolog nie wie co to, to chyba jesteśmy na to skazane
AnULka248 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:38.