Niemycie włosów przez tydzień - operacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-04, 21:40   #1
diesatalis
Przyczajenie
 
Avatar diesatalis
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 11

Niemycie włosów przez tydzień - operacja


Hej!
Za niespełna dwa miesiące będę miała robiony zabieg korekty uszu. Po takim zabiegu nosi się opatrunek na głowie i zakazane jest mycie włosów przez ok. tydzień (przynajmniej w moim przypadku - tak powiedział mój lekarz, bo niektórzy wymagają noszenia opatrunku dłużej).
Nie wiem, jak poradzi sobie z tym moja głowa, jest myta codziennie, dwie doby to maksimum... Latem próbowałam wydłużyć okres niemycia, ale widmo łupieżu czy innych powikłań jakoś mnie zniechęciło i nic w tej sprawie nie zmieniłam. Ale do rzeczy. Nie mam pojęcia, co powinnam robić z włosami przez ten tydzień. Może suchy szampon byłby dobrym pomysłem? A może powinnam jednak się przemóc i już teraz zacząć rzadziej myć głowę?
diesatalis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 10:20   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Niemycie włosów przez tydzień - operacja

Cytat:
Napisane przez diesatalis Pokaż wiadomość
Hej!
Za niespełna dwa miesiące będę miała robiony zabieg korekty uszu. Po takim zabiegu nosi się opatrunek na głowie i zakazane jest mycie włosów przez ok. tydzień (przynajmniej w moim przypadku - tak powiedział mój lekarz, bo niektórzy wymagają noszenia opatrunku dłużej).
Nie wiem, jak poradzi sobie z tym moja głowa, jest myta codziennie, dwie doby to maksimum... Latem próbowałam wydłużyć okres niemycia, ale widmo łupieżu czy innych powikłań jakoś mnie zniechęciło i nic w tej sprawie nie zmieniłam. Ale do rzeczy. Nie mam pojęcia, co powinnam robić z włosami przez ten tydzień. Może suchy szampon byłby dobrym pomysłem?
suchy szampon lub jakiś prosty, bezbarwny puder np z krzemionki czy skrobii kukurydzianej (drogeryjne odpadają).

Cytat:
Napisane przez diesatalis Pokaż wiadomość
A może powinnam jednak się przemóc i już teraz zacząć rzadziej myć głowę?
A co to da? Mycie rzadziej nie sprawi, że głowa będzie dłużej świeża. Chyba że chcesz przyzwyczajać się już teraz do chodzenia z tłustymi włosami.
Musisz się po prostu przemęczyć ten tydzień i tyle.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 16:24   #3
diesatalis
Przyczajenie
 
Avatar diesatalis
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 11
Dot.: Niemycie włosów przez tydzień - operacja

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
suchy szampon lub jakiś prosty, bezbarwny puder np z krzemionki czy skrobii kukurydzianej (drogeryjne odpadają)
no nie wiem - nie ufam tym suchym szamponom. To dobre rozwiązanie na odświeżenie fryzury, a nie umycie głowy. Właściwie nie zależy mi tyle na wyglądzie włosów, bo i tak nie będę wychodzic z domu, co po prostu na ich kondycji. Będę później walczyć z łupieżem, swędzeniem głowy, wypadaniem. taki szampon chyba nie załatwi mi problemu.

Aczkolwiek dziękuję za radę.
diesatalis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 17:00   #4
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Niemycie włosów przez tydzień - operacja

rozcienczaj szampion sokiem z aloesu. Kupuje sie w aptece. I dodaj keratyny hydrolizowanej. Mnie sie po tekiej mieszance dluzej wlosy trzymaja. Sok z aloesu powinien Ci wyleczyc glowe lupiezu. Tak mi sie wydaje akurat nie cierpialam na lupiez ale sok z aloesu i keratyna robia cuda na glowie W pozytywnym sensie
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 11:28   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Niemycie włosów przez tydzień - operacja

Cytat:
Napisane przez diesatalis Pokaż wiadomość
no nie wiem - nie ufam tym suchym szamponom. To dobre rozwiązanie na odświeżenie fryzury, a nie umycie głowy. Właściwie nie zależy mi tyle na wyglądzie włosów, bo i tak nie będę wychodzic z domu, co po prostu na ich kondycji. Będę później walczyć z łupieżem, swędzeniem głowy, wypadaniem. taki szampon chyba nie załatwi mi problemu.

Aczkolwiek dziękuję za radę.
To pozostaje jednoskładnikowy puder czyli np krzemionka, skrobia kukurydziana. Nie podrażnią, co może zrobić gotowy suchy szampon, a zawsze zbiorą ten nadmiar sebum. Raczej nic innego nie znajdziesz, bo wszelkie inne środki wymagają późniejszego zmycia.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-12-06 o 11:30
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 18:18   #6
Agniesia1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 71
Dot.: Niemycie włosów przez tydzień - operacja

ja miesiąc czasu nie myłam głowy( cięzki stan zdrowia) miałam związane włosy w warkocz i tyle a że czułam się bardzo żle to i bym mogła kolejny nie myć . Jak doszłam do siebie umyłam i było dobrze
Agniesia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 19:18:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:16.