jak rozplanować posiłki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-27, 09:23   #1
pocokomunazwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 617

jak rozplanować posiłki?


Stworzyłam wątek, abyś mogły sobie doradzać w planowaniu posiłków. Do tego natchnał mnie mój jutrzejszy dzień, bo wracam po urlopie do pracy (łączę pracę z ostatnim rokiem studiów).

Śniadanie jem koło 7:20, do pracy mam na 8. Jutro będę w pracy tak do 14:00 lub 14:30 bo na 15 mam zajęcia na uczelni (do 17), więc dopiero po tej 17 mogę zjeść domowy obiad. Ale między tym by się przydały dwa posiłki... no właśnie, jakie i kiedy.
Pracując normalnie, do 16, bez zajęć zwykle koło 11:30 szłam z koleżanką "na śniadanko". Od stopnia zgłodnienia zależało czy był to twarożek z bułeczką ziarnistą, naleśniki (koniec z tym!!) czy jakieś kotlety (z surówką, ale i tak te kotlety to takie solidne męskie porcje, a tak dobrze, że aż szkoda nie dojeść). To też trzeba zmienić.
Co jeść i w jakich godzinach aby dotrwać do tej 16/17 i móc zjeść własnoręcznie zrobiony obiadek?
pocokomunazwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 10:23   #2
piubella
Raczkowanie
 
Avatar piubella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Milano
Wiadomości: 222
Dot.: jak rozplanować posiłki?

po pierwsze koniecznie przed pracą zjedz porządne śniadanie. może to być owsianka z muesli/płatkami/otrębami/bakaliami/owocami itp. lub kanapki najlepiej na bazie pieczywa razowego/żytniego/orkiszowego z masłem, wędliną/żółtym serem i warzywami. do kanapek możesz zjeść jak najbardziej jakiś serek/twarożek/jajecznica. no i coś do picia -kakao/kawa/herbata/mleko/kefir.
do pracy weź sobie jogurt/serek homo z muesli/płatkami/bakaliami i jakąs pożywną kanapkę (składaną z dwóch kromek chleba lub bułkę). możesz sobie to rozłożyć w czasie i zjeść jako dwa osobne posiłki. między pracą a uczelnią możesz przekąsić jakiś owoc. i po powrocie do domu ciepły, domowy obiadek. skoro obiad jesz ok 17, to później możesz pominąć podwieczorek, jeśli nie będziesz głodna lub zjeść coś lekkiego, ale nie zapomnij o kolacji

aha. pytałaś też o godz posiłków.
śniadanie przed pracą - 7.30 (owsianka lub kanapki)
później dwa posiłki pracy - 11 i 14 (jogurt z muesli/bakaliami i złożona kanapka)
no i jakiś owoc przed pójściem na uczelnie do przegryzki.
obiad -17 po powrocie do domu
kolacja - 20
__________________
WYMIANA zapraszam
piubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 12:06   #3
Marika19902
Raczkowanie
 
Avatar Marika19902
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 116
Dot.: jak rozplanować posiłki?

Hej. Podpinam się do wątku z pytaniem.
Dziewczyny ,czy 6 posiłków dziennie to nie jest za dużo? Oczywiście nie chodzi mi o kalorie,tylko tak się właśnie zastanawiam nad ilością.
Wstaje regularnie o 6 i kładę się spać o 22.
Jem posiłki w następujących godzinach: 6,9,12,15,18, 20.30 .
Ostatni posiłek jest bardzo lekki ,jakaś wędlina i warzywa,zazwyczaj oscyluje w granicach 170 kcal,niestety nie mogę chodzić spać głodna ( a tak jest jeśli zjem dalej niż 2 h przed snem),bo nie mogę zasnąć.
Myślicie,że tak jest prawidłowo?
Marika19902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 12:37   #4
P4uli
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 74
Dot.: jak rozplanować posiłki?

Ilość posiłków 5 - 6 dziennie
Pierwszy posiłek do 30 min po przebudzeniu powinien mieć najwięcej węglowodanów.
Ostatni posiłek - maksymalnie godzinę przed snem(tutaj zasada nie jemy po 18 nie działa i nie powinna być stosowana) powinien mieć dużo białka i mało węglowodanów.
Posiłki powinny być spożywane co 2-3h
Przykładowe godziny:
Posiłek 1 - 8:00
Posiłek 2 - 11:00
Posiłek 3 - 13:30
Posiłek 4 - 16:30
Posiłek 5 - 19:30
Posiłek 6 - 22:00 (przy pójściu spać około godz 22 30 - 23)


Musimy jeść często bo nasz organizm nie lubi "być głodny" przy długich przerwach bez jedzenia ma tendencje do gromadzenia tego co zjemy w postaci tłuszczu na wypadek dłuższej głodówki dlatego w diecie powinniśmy jeść mało o często aby móc zacząć spalać zgromadzony tłuszcz

Podczas diety robiłam sobie ryż z kurczakiem pakowałam do pojemników plastikowych i nosiłam na uczelnie.

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2015-03-04 o 13:14
P4uli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 12:48   #5
naciulatko
Zakorzenienie
 
Avatar naciulatko
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 3 542
Dot.: jak rozplanować posiłki?

Hej!

Ja też mam bardzo nieregularny tryb życia, ze względu na studia. We wtorki po zajęciach chodzę jeszcze do pracy, więc jestem w domu około 21:30-22. Jednak zajęcia najwcześniej kończę o 16:30, bardzo rzadko się zdarza, że wcześniej.
Założyłam sobie, że jem góra do 17 i tego się trzymam, więc na obiad w domu załapię się jedynie w weekend. W moim przypadku jest tak, że gdy mam okienko w zajęciach to idę do baru mlecznego na jakiś lekki obiad. Gdy z kolei nie mam na to czasu to staram się w domu ugotować sobie dwa jajka, do tego chlebek wasa i to traktuję jako obiad ewentualnie kupuję sałatkę i do tego też koniecznie chlebek wasa.
Jeśli chodzi o produkty "pomiędzy" - w moim przypadku jest to owoc lub jogurt. Ewentualnie wspomniany chlebek z wędliną czy serkiem topionym. Czuję się wtedy naprawdę najedzona
Co do godzin posiłków - staram się jeść co 2h czy na zajęciach to co 1.5h. Z tymże jem tylko do 17, więc jak późno wstanę to nie zdążę zjeść pięciu posiłków, a tylko trzy... Także to też jest złe.
naciulatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 17:28   #6
Justa503
Przyczajenie
 
Avatar Justa503
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5
Thumbs down Dot.: jak rozplanować posiłki?

Hej Wszystkim.
Mam Problem, jem od jakiegoś miesiąca regularne posiłki i zdrowsze, zmieniłam chleb i kuchnie nie całkiem bo zdążają się jakieś schabowe ale już nie tak często jak kiedyś mniej słodzę a nie widzę żadnych efektów nic. O co chodzi co robię nie tak może coś podpowiecie.
Justa503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 15:55   #7
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: jak rozplanować posiłki?

A uprawiasz jakiś sport?
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-04, 18:48   #8
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: jak rozplanować posiłki?

Cytat:
Napisane przez Justa503 Pokaż wiadomość
Hej Wszystkim.
Mam Problem, jem od jakiegoś miesiąca regularne posiłki i zdrowsze, zmieniłam chleb i kuchnie nie całkiem bo zdążają się jakieś schabowe ale już nie tak często jak kiedyś mniej słodzę a nie widzę żadnych efektów nic. O co chodzi co robię nie tak może coś podpowiecie.
A jakich efektów oczekujesz? I co znaczy regularne posiłki. Bo regularnie to też można jeść raz dziennie, np. codziennie o 8

podaj przykładowe menu
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 17:27   #9
Justa503
Przyczajenie
 
Avatar Justa503
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5
Dot.: jak rozplanować posiłki?

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
A jakich efektów oczekujesz? I co znaczy regularne posiłki. Bo regularnie to też można jeść raz dziennie, np. codziennie o 8

podaj przykładowe menu
oczekuje jakich kolwiek efektów chciała bym schudnąc z 2-5 kg ale nie szybko tylko zdrowo spokojnie ale nie wiem czy to jest wogole realne. Jem rano sniadanie w zależnosci o ktorej wstaje potem za 3 godz nastepny posiłek i nastepne też co 3 godz w sumie w ciągu dnia udaje mi się zjeśc 4 lub 5 posiłków.
Justa503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 08:47   #10
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: jak rozplanować posiłki?

to zależy tez od tego ile masz wzrostu i ile ważysz.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 18:18   #11
patrycja121993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: jak rozplanować posiłki?

Polecam wszelkiego rodzaju aplikacje

Edytowane przez patrycja121993
Czas edycji: 2015-11-07 o 18:23
patrycja121993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-08, 11:37   #12
Anette30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 58
Dot.: jak rozplanować posiłki?

Z tego co wiem to najdrowiej jeść mało, ale czesto co około 2 godziny. I nie jeść na dwie godziny przed snem.
Anette30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 08:24   #13
msabu
Raczkowanie
 
Avatar msabu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 122
Dot.: jak rozplanować posiłki?

Ja odkąd zaczęłam jeść nprawdę regularnie (niemalże z zegarkiem w ręce) i do tego dosć zdrowo (staram się) schudłam ponad 7 kg (włączając trochę ruchu).
Regularnie, cyzli co 3 godziny, 5 posiłków dziennie. ZAWSZE przygotowuję sobie obiad w domu na drugi dzień (obiady gotuję aurat na dwa dni bo nie byłabym w stanie codziennie czegoś gotować). Na śniadanie jem zwykle owsiankę, na podwieczorek kremy warzywne. Na II śniadanie różnie: jakiś koktajl, kanapka, owoc z jogutem naturalnym.

Początki były ciężkie. Dużo czasu spędzałam w kuchni na szykowaniu tych posiłków na drugi dzień, ale teraz doszłam już do takiej wprawy, że zajmuje mi to naprawdę niewiele czasu.

Warto się trochę pomęczyć na początku o=bo później wchodzi to w nawyk :0
msabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 16:01   #14
NaturalniePiekna
Raczkowanie
 
Avatar NaturalniePiekna
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 30
Dot.: jak rozplanować posiłki?

JA też bardzo regularnie jadam posiłki. Przygotowuje obiadki w domu ale oponka na brzuchu nie znika. Niestety;/ Nie mam nadwagi tylko niestety w tej części ciała odkłada mi się tłuszcz ;/
__________________
Misja odchudzanie: www.odchudzajsienaturalnie.blogspot.com
NaturalniePiekna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 13:13   #15
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: jak rozplanować posiłki?

Regularnosc to nie wszystko, liczy się również sklad i kaloryczność posiłków.. Ale jak mowisz ze wage masz ok. to może ćwiczenia cos by pomogly
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-11 14:13:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:01.