Jak on mógł??!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-01, 18:59   #1
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678

Dlaczego tata dyktuje, kto ma być na weselu :(


Jestem wściekła! Zależy mi na tym, żeby zaprosić na swoje wesele przyjaciółkę naszego domu, sąsiadkę, jest prawie jak rodzina, mam z nią świetny kontakt...
rozwodzi się akurat z mężem, który psychicznie ją gnębi. Jej męża bardzo nie lubię, to typ tyrana-despoty, rerroryzue całą rodzinę, w dodatku pije. Ale nie w tym rzecz.
Otóż chciałam ją zaprosić na wesele, nawet jej o tym wspomniałam, że ona i jej dzieci (nastolatki) będą zaproszeni. Z wiadomych względów jej męża (może do wesela już byłego męża) nie chę widzieć. Nie jestem z nim w dobrych kontaktach.
Mój ojciec jakby z choinki spadł, jak się dziś dowiedział, że ona ma być, to na mnie nawrzeszczał, że sobie tego nie życzy! Jak on może tak zrobić! Za ślub i wesele płacimy my-mlodzi, tata nie dołoży ani złotówki i ja mam nie zapraszać kogoś, bo on jej nie lubi! Jest mi strasznie przykro.
Odpowiedziałam mu, że to jest moje wesele i mogę zaprosić kogo chce, a on na to, że w takim razie mam ją zaprosić, ale na jego miejsce
Jest mi cholernie przykro... już i tak się ugięłam i zapraszam wujka z jego strony, z którym nie utrzymujemy żadnych kontaktów, a którego niespecjalnie lubię (taki chrabia i żonka chrabianka, że wszyscy inni to marne robaczki), dlaczego on ma mi dyktować, kogo mogę zaprosić, a kogo nie i jeszcze stosuje taki szantaż, że w takim razie on nie ma zamiaru przyjść To jest nie fair. Nie wiem, co robić, przecież to mój ojciec, chciałabym, żeby był, ale jak on się na coś uprze, to nie ma rady
Eh, przepraszam, ale musiałam się wyżalić
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-01, 19:03   #2
malkol13
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 945
Send a message via Skype™ to malkol13
Dot.: Dlaczego tata dyktuje, kto ma być na weselu :(

Taverney po pierwsze sie nie denerwuj! To jest Twoj dzien i TY bedziesz o nim decydowac... sprobuj pogadac z ojcem wyperswadowac mu jakas a decyzje.. ze moze siedziec na drugim koncu sali czy cos..ze wcale nie bedzie musial na nia patrzec jak jejtak nei znosi... wydaje mi sie to jedynym rozsadnym rozwiazaniem

chociaz japewnie bym sie uparla i nie odpuscila... bedac pewna ze tata i tak przyjdzie- wkoncu nie codzien jego corka wychodzi za maz, ma wesele


3maj sie mocno!!!
malkol13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-01, 19:28   #3
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Dlaczego tata dyktuje, kto ma być na weselu :(

Szczerze mówiąc zupełnie nie rozumiem reakcji twojego taty. Że tak brzydko powiem- gdyby to jeszcze rodzice finansowali wesele, to mieliby cos w tym względzie do gadania, ale tak...
Porozmawiaj spokojnie z woim tatą i powiedz, aby racjonalnie wyłożył swoje argumenty. Co prawda wy decydujecie, ale niech chociaż wyjaśni, o co mu chodzi.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-01, 19:33   #4
malkol13
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 945
Send a message via Skype™ to malkol13
Dot.: Dlaczego tata dyktuje, kto ma być na weselu :(

jezeli tata Ci wyjasni "swoje racje" to my wtedy pomozemy Ci znalezc jakies kontrargumenty... wszystko bedzie dobrze zobaczysz))
malkol13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-01, 21:11   #5
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Jak on mógł??!!

Taverney współczuję takiej sytuacji bo to przykre, ale wydaje mi się że musi być jakaś konkretna przyczyna dla której Twój Tata nie chce jej widzieć. Powinniście spokojnie porozmawiać i wysłuchać swoich argumentów. Napewno uda się dojśc do kompromisu.
Pozdrawiam CIę ciepluto - nie przejmuj się. Wszystko na pewno dobrze się ułoży.
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-01, 21:43   #6
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Jak on mógł??!!

skoro sąsiadka przychodzi na miejsce taty, to może i wujek przyjdzie/nie przyjdzie na czyjes miejsce???? Może powiedz tacie,ze jak ma byc wujek to wesela nie będzie. Nie bądz uległa!
O rany jak dobrze ze ja mam to za sobą! Ale czasami (mimo ze to juz pół roku PO) jak sobie przypomnę te hasła "macie mi zaprosić tego i tego" , "wstydu nam narobicie" to mnie krew zalewa! Tymbardziej, że ci co te słowa wypowiadali strona finansową nie byli zainteresowani.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-01, 22:05   #7
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Jak on mógł??!!

Wszystko jest jasne, po prostu jej nie cierpi. Bo ona jest głupia, bo jak ona mogła się z jakimś facetem spotykać, a dzisiejszy argument mnie powalił: bo mówi na wszystko zdrobniale, na mnie mówi agulek, na moją mamę sąsiadeczka, a na brata adulek. Brrr...
A jeszcze do tego mój ojciec potrafi być nieziemsko uparty dla zasady, tak na przekór. Zawsze był 'ciężki' w relacjach, ale dzisiaj po prostu przegiął na całego. Dobrze, że się nie zdenerwowałam na niego, tylk ospokojnie powiedziałam, że to moje wesele i my razem z Pawłem ustalamy listę gości. Przyjmujemy sugestie i propozycje, ale nie groźby i narzucania.
Oj, będzie ciężko...
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-01, 22:09   #8
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Jak on mógł??!!

Cytat:
Napisane przez Ela
jak sobie przypomnę te hasła "macie mi zaprosić tego i tego" , "wstydu nam narobicie" to mnie krew zalewa! Tymbardziej, że ci co te słowa wypowiadali strona finansową nie byli zainteresowani.
No widzisz, same problemy, z Pawłem już jest dobrze, to teraz ojciec...
Kurcze, nerwów mi nie starczy jak sobie pomyślę o tym całym ustalaniu gości. Jak to dobrze, że nikt mi nie mówi, ja płacę, to wymagam...
A pewnie, że postawimy na swoim, w końcu to nasz ślub. Ale ile nerwów i stresów, jeszcze trochę a welon mi nie będzie potrzebny, bo osiwieję.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 05:53   #9
malkol13
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 945
Send a message via Skype™ to malkol13
Dot.: Jak on mógł??!!

nie martw sie...

moze Twoja kolezaka nacisnela mu kiedys na odcisk a tata poprostu nie chce Cie urazic mowiac Ci o tym, jest wiele mozliwosci... uspokuj sie i "potakuj" niech jest przekonany ze jej nie bedzie, potem mu powiedz ze zdania nie zmienilas i tyle


oczywiscie wersja gdyby humanitarne sposoby tresowania rodzicow zawiodly)

usmiechnij sie) wychodzisz za maz
malkol13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 07:10   #10
one_shot
Zadomowienie
 
Avatar one_shot
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 1 186
GG do one_shot
Dot.: Jak on mógł??!!

Spokojnie..a może zrób jak ja za każdym razem jak sie na mnie wkurzy ojcice i TŻ - weź ich na przetrzymanie. Ja jak sobie coś postanowię a widze ostry sprzeciw to czekam chwilkę i znów wracam do tematu jak juz tata ochłonie. Nie wiem jakie Twój tata ma relacje z sąsiadką może dlatego nie chce jej na weselu, tylko z drugiej strony jeśli to wy z TŻ-tem jesteście strona finansującą to masz "większość" głosów, wiem że będzie to cięzkie zadanie. Miałam, dość podobna sytuację z przyszłym teściem - nie daje ano złotówki a rządzi się bardziej niż mój tata który moja cześć finansuje w całości.

Poczekaj weź 3 głębokie oddechy i spróbuj za pare dni znów z tatą porozmawiać albo postaw go przed faktem dokonanym i tata zobaczy sąsiadke dopiero na weselu, ale Ty lepiej znasz swojego ojca - czy sie nie uniesie honorem i nie wyjdzie na samym poczatku.
__________________
ALBUMY


Zarobiona mama pracująca



Tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy.




Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez
następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły !!!
one_shot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 08:10   #11
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Jak on mógł??!!

Nic się kochana nie martw,na pewno się wszystko dobrze skończy
Głupio się Twój ojciec zachowuje,ale niestety rodziny się nie wybiera
Nie ma prawa Wam dyktować kogo zaprosić a kogo nie
Wróć do sprawy po m-cu,kiedy obojgu Wam emocje opadną i niech poda logiczne argumenty,bo te które podaje są śmieszne spróbuj mu wyjaśnić,że sąsiadka jest ważną dla Ciebie osobą.... a on zachowuje się jak 5-letnie dziecko w 1 się ugięłaś i zaprosiłaś wujka,którego nie masz ochoty widzieć i więcej ustępstw nie będzie!A jeśli nic nie poskutkuje to po prostu zakończ temat,zaproś i tyle.Kiedy to on będzie chciał wrócić do tematu,powiedz,że sprawę uważasz za zamkniętą Nie potwierdzaj i nie zaprzeczaj niech żyje w niepewności.W końcu są chyba ważniejsze rzeczy na świecie niż dyskusja o tym
Zresztą Ty chyba najlepiej znasz swojego ojca i wiesz co mu wjedzie na ambicję,co zdenerwuje a co przekona
Ja tak bym ze swoim postąpiła
3maj się kochana-nie daj się
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-02, 09:30   #12
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: Jak on mógł??!!

Kochanie, twojemu tacie poniosły emocje. To, że nie pójdzie na Twój ślub, będzie żałował tych słów. Jestem pewna, że wszystko się ułoży
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 10:43   #13
natka294
Rozeznanie
 
Avatar natka294
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zakątek :P
Wiadomości: 536
Dot.: Jak on mógł??!!

u mojego kuzyna tez jest podobnie..jego mam zapowieziala mu ze jesli zaprosza na swoj slub z narzeczona taka jedna wredna ciotke to ona nie przyjdzie.ale zdaje mi sie ze przesadza..i to tylko slowa,jakby chciala postraszyc.mysle ze rodzice nie mogliby zrobic czegos takiego swoim dzieciom i mimo jesli im cos nie pasowaloby to musieliby to zaakceptowac.Bo to wkoncu najwazniejszy dzien w zyciu ich pociech.. chyba mam racej glowa do gory napewno bedzie dobrze

ale wam zazdroszcze tych przygotowan do slubu... ja tez tak chce
natka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 12:07   #14
one_shot
Zadomowienie
 
Avatar one_shot
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 1 186
GG do one_shot
Dot.: Jak on mógł??!!

Cytat:
Napisane przez natka294

ale wam zazdroszcze tych przygotowan do slubu... ja tez tak chce
Natka nawet jesli ślub juz za rok to zacznij go planowac słonko. Sama wiem po sobie że cieżko jest tak zaplanować impreze w 2 miesiące i kosztuje to całe mnóstwo nerwów i łez.
__________________
ALBUMY


Zarobiona mama pracująca



Tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy.




Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez
następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły !!!
one_shot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 12:51   #15
natka294
Rozeznanie
 
Avatar natka294
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zakątek :P
Wiadomości: 536
Dot.: Jak on mógł??!!

one_shot nie no za rok jeszzce nie bede chyba szczęśliwą meżatką, chociaż bardzo bym chciała... ahh gdybynie ta kasa to wszytsko byloby prostsze. ale nigdy nie wieadomo co i jak mam nadzieje ze w przyszłym roku juz bede planowala co nie co...
Ale wiesz co chyba nie zdaje sobie sprawy zabardzo z tych przygotowań ,nerwów i tego wszystkiego.. jednak mam nadzieje ,że zakosztuje tego
natka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 16:10   #16
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Jak on mógł??!!

Cytat:
Napisane przez natka294
ale wam zazdroszcze tych przygotowan do slubu... ja tez tak chce
Uff... ale ile stresów i starań, ile się trzeba nabiegać, wydać, załatwiać, użerać się z rodziną, słyszeć: on na świadka, przecież nie jest z rodziny, brata lepiej weź!
Brrr... fajne, że to już niedługo, tylko użeranie się z rodziną jest uciążliwe.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 16:29   #17
natka294
Rozeznanie
 
Avatar natka294
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zakątek :P
Wiadomości: 536
Dot.: Jak on mógł??!!

Cytat:
Napisane przez Taverney
Uff... ale ile stresów i starań, ile się trzeba nabiegać, wydać, załatwiać, użerać się z rodziną, słyszeć: on na świadka, przecież nie jest z rodziny, brata lepiej weź!
Brrr... fajne, że to już niedługo, tylko użeranie się z rodziną jest uciążliwe.
ehh no własnie wiecie co a my nawet nic nie planujemy jeszcze tak.ale kiedys rozmawialismy z moim TŻ o tym w jakim lokalu chcielibysmy miec wesele. i On mowil ze chcialby takie wiejskie w remizie aja ze ja bym chciala w restauracji.mam juz nawet taka sprawdzona bo bylismy tam na kilku imprezkach i tak rozmawialismy an to wtracila sie mama i moj brat mlodszy z etgo wszytskiego wyszlo ze sie poklocilam z nimi. ehhh jeszcze nic nie planowalismy a juz sie zaczelo to wyobrazam sobie co wy przezywacie
natka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 07:55   #18
malkol13
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 945
Send a message via Skype™ to malkol13
Dot.: Jak on mógł??!!

Taverney i jak z tata?? cos sie juz wyjasnilo??
malkol13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 08:16   #19
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Jak on mógł??!!

Wiesz co, nie sądzę , zeby Twój Tata nie pszedł na wesele rodznej córki z powodu sąsiadki. Chyba głupio by mu było przed resztą rodziny , mając na wytłumaczenie swojej absencji tak dziecinny powód.
Mówisz, ze dla zasady lubi upierać się przy swoim. Teraz pewnie "bada grunt",ale tuż przed ślubem , widząc , że Ty również postawiłaś na swoim, jak sądzę odpuści
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-11, 09:34   #20
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Jak on mógł??!!

ja bym nie odpuściła skoro to Ty organizujesz wesele i sama za nie płacisz to ojciec nie ma tu nic do gadania,terroryzowanie Cie i straszenie że nie przyjdzie puśc mimo uszu powiedz że jest na liście gości i bedzie Ci miło jeśli przyjdzie ale decyzja należy do niego jeśli zrobisz to z obojętnościa ojciec napewno sie przełamie i przestanie z Tobą walczyć.
W końcu to Twoje wesele i on jest tak samo gościem jak wszyscy inni.
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 09:38   #21
malkol13
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 945
Send a message via Skype™ to malkol13
Dot.: Jak on mógł??!!

tatus i tak wymieknie) teraz czas czas czas i spokojj....
malkol13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 18:34   #22
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Jak on mógł??!!

E nie, nie wyjaśniło się, bo już nie rozmawialiśmy.
Ale myślę, że się rozejdzie po kościach. Na razie jest spokoj i myślę, że się z tym pogodził, że ona będzie, tylko jego duma i ojcowski autorytet nie pozwalają się do tego przyznać. Kochane, dziękuję Wam za słowa wsparcia
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 19:00   #23
malkol13
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 945
Send a message via Skype™ to malkol13
Dot.: Jak on mógł??!!

Taverney nie ma za co 3maj sie
malkol13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 17:57   #24
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Dlaczego tata dyktuje, kto ma być na weselu :(

nie martw sie u mnie moj tataus dyktuje zsaday... chcialam zaprosic najblizsza rodzine ktora znam a nie jakies ciotki wieku nie wiem jakiegos ktore nawet na iczy nie widzialam otorz moj tataus musi zaprosic cala rodzine bo jak to jego jedyna corka i nie bedzie rodziny z pokoleniami? koszmar
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:19.