..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::.. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-07, 21:44   #31
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Co to 4 kostki. Ja ciesze sie, ze nie mam w domu czeko, bo bym w moim obecnym stanie cala tabliczke zjadla. A tak to sie konczy na 2 deserach z bita smietana, serach, wedlinach, warzywach, owocach..hmm..wcale nie brzmi to jak czytam jak duzo lepsza alternatywa.

Ide robic sobie tego omleta, bo nie wytrzymam, a bede jeszcze troche siedziec zanim pojde spac.

Edit: to nie omlet, to ogromna masa serowa z 3 jajkami
__________________

..::..
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift, that´s why it is called the present..::..



Edytowane przez fruity
Czas edycji: 2009-01-07 o 22:09
fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-07, 21:56   #32
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

oj fruity myslalam, ze w koncu fajne miejsce znalezliscie. Oby nastepne bylo lepsze zatem

IlonkoP Im wiecej sniegu tym lepiej - nie ma to jak poranna gimnastyka z miotelka przy odsniezaniu samochodu Serio, lubie odsniezac autko, przynajmniej zanim bedzie odsniezone to juz sie w srodku nagrzeje
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-07, 22:09   #33
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
oj fruity myslalam, ze w koncu fajne miejsce znalezliscie. Oby nastepne bylo lepsze zatem

IlonkoP Im wiecej sniegu tym lepiej - nie ma to jak poranna gimnastyka z miotelka przy odsniezaniu samochodu Serio, lubie odsniezac autko, przynajmniej zanim bedzie odsniezone to juz sie w srodku nagrzeje
samochód akurat stoi w garażu, natomiast odśnieżanie wjazdu to juz nie pikuś, trzeba się porządnie namachać łopatą
a u nas bez samochodu sie nigdzie nie ruszysz, bo na zadupiu mieszkamy

fajnie, że jesteś już zdrowa
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-07, 22:40   #34
bambi1311
Rozeznanie
 
Avatar bambi1311
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław
Wiadomości: 526
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

PAPRACZKU!!!!!
super ze dziadostwo wyleczone!!!!!! i zazdroszcze wyjazdu!!!!na pewno sobie odbijecie te Swieta spedzone osobno!!!!

dobranoc wszystkim
__________________
W grupie raźniej

67 .....77 .....65,8 ...... ?
74 masakra
bambi1311 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 06:18   #35
Djana
Zadomowienie
 
Avatar Djana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 262
GG do Djana
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Dziendobry

U nas to chyba halny wial w nocy, bo pomimo ujemnej temperatury -5.5 snieg topnieje

Effa do tego wstawania mozna sie przyzwyczaic, gorzej ze czasami po pracy, kolo 17-18 albo mnie lekko glowa rozboli albo mi sie spac chce, ale wystarczy mi ok pol godzinki relaksu pod kolderka i jestem jak nowa moj TZ ma gorzej bo on ma jeszcze raz w miesiacu 7 kolejnych dni nocek - potem jest tak wybity z rytmu ze spac w nocy nie moze przez kilka dni ja nocki pewnie za pol roku zaczne o ile
I wyobazcie sobie ze informatykami jestesmy

Papraczku strasznie sie ciesze ze juz wszystko za toba no i ze propolis pomaga i lekarka go pochwalila to w sumie mnie tez utwierdza w jego dalszym stosowaniu
Przynam sie bez bicia - wyjazdu zazdroszcze strasznie mnie kusi wielki swiat... ale na dluzej...

Friuty tosmy obie nie najfajniej z mieszkaniami trafily, co prawda ja moge powiedziec ze jeszcze tragicznie nie ma, ale przyznam ze martwi mnie rachunek za ogrzewanie... podnosze sie na duchu mysla ze to tylko jeszcze 2-3 mies
a swoja droga ja tez jeszcze nie wiem gdzie nowego mieszkania bedziemy szukac ale ciii...

Bambi..... duzo zdrowia zycze bo teraz to naaaaajwazniejsze hmmm a moj bio-zegar juz coraz glosniej tyka... narazie wlozylam go pod pouszke i staram sie go nie slyszec
a tak swoja droga to jestem na etapie oburzenia na system... jak narazie z mojego punktu widzenia koniunktura pracy nie sprzyja macierzynstwu w mlodym pokoleniu osobiscie mam wielkie obawy ze po prostu wypadne z rynku pracy ze taka przerwa zamkne sobie drzwi do jakiegokolwiek postepu na sciezce zawodzowej niestety w takim, jak moj, pzypadku przepisy BHP skazuja na "banicje" zawodowa od samego poczatku ciazy - nie mozna pracowac wiecej niz 4h na dobe przy komputerze, nie mozna latac sluzbowo, nie mozna(albo nie powinno, nie pamietam) odbywac pordrozy sluzobowych...



szukam natchnienia na dzisiejszy obiad...
Djana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 07:21   #36
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Witam Panie

Djana u mnie śnieg lekki i idealnie z samochodu spada, nawet się nie oskrobałam szyb za bardzo rano
Paparak szczęsciaro, ja będe musiała poczekać do poniedziałku z oglądaniem Miłego pobytu
Fruity czemu znów planujecie się przeprowadzac?? Co w ogóle słychac?

Ja już po sniadaniu - 1.5 bułki twarogowej z powidłem śliwkowym + maślanka i ogórasy.
Potem będzie wiesniak z tuńczykiem i kiszonym pomidorem
Po pracy lece do dentysty więc porządnego obiadu nie zjem ;/
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 07:35   #37
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Cytat:
Napisane przez effa79 Pokaż wiadomość
Fruity rozumiem cie z tym podjadaniem, ja walcze z tym codziennie. Chce w koncu raz na zawsze z tym skonczyc, wprowadzic stale pory posilkow - dotychczas nawet beda na SB nie zwracalam az tak na to uwagi. Jadlam, gdy bylam glodna, co nie jest dobrym wyjsciem, bo juz przygotowujac posilek podjadalam...

ja tak samo miałam. Ale już się wyleczyłam z tego (chyba) - jem często, regularnie. Tak, żeby nie być głodna

Do poludnia jakos idzie. 8.30 sniadanie. ok. 11.00 przekaska, ok 13.30 II ś i ok. 17.00 obiad, 19.00 kolacja. Miedzy II ś a obiadem mam problem, bo jestem glodna. Dzis zjadalam kawalek piersi z kurczaka, bo nie moglam sie opanowac. Zaraz ide do domu, obiad prawie gotowy, wiec akurat przed 17ta zjem. A tak potrafie a to plaster wedliny, a to kawalek warzywka. To pewnie nie jest za dobre. Musze zjesc i sie najesc.
to może spróbuj jeść większe 2-gie śniadanie? Albo jakąś przekąskę jeszcze przed wyjściem z pracy? - mały jogurt naturalny czy garść orzechów?

Cytat:
Napisane przez effa79 Pokaż wiadomość
Dodalam kolacje, bo wczesniej nie jadlam, moze po tym obiedzie o 17.00 zrezygnowac z kolacji?
nie rezygnuj z kolacji. Jedz lekką, białkową

Cytat:
Napisane przez dagirll Pokaż wiadomość
Jak czytam co Wy jecie, to wychodzi mi na, to ze ja nie jem nic :|


Ale teraz jak bede dokladac, to boje sie, ze przytyje :/
Jak będziesz dokładać posiłki rozsądnie, nie przytyjesz. Na początku spróbuj dokładać po trochu, obserwuj wagę - ale nie waż się codziennie, a najwyżej raz na tydzień

Cytat:
Napisane przez Djana Pokaż wiadomość
dziewczyny wy tez tak macie ze po tym jak zjecie cos ale zupelnie nie slodkiego(raczej neutralnego) to potem macie taki slodki posmak w ustach?? jakby slodka sline czy cos takiego?? kurcze ja dzis tak po orzechch wloskich mialam, ale to juz nie pierwszy raz mi sie zdarzylo jak jestem na SB zastanawiam sie od czego sie tak moze robic ? moze cos z moim zdrowiem nie tak?
ja też tak mam (i kiedyś też miałam) - ale tylko na 1 fazie. Chyba ma to więc związek ze znacznym ograniczeniem węglowodanów. Później, jak przeszłam na 2-gą fazę, było już ok

Ja dziś na śniadanie zjadłam 2 jajka gotowane + 2 plasterki chudej wędlinki + trochę papryki (wszystko w kosteczkę pokrojone) + sos jogurtowo-czosnkowy. Pycha, ale też czuję, że mi się jakoś żołądek skurczył czy co, bo jestem pełna
Miłego dnia
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-08, 07:36   #38
kenneczek
Raczkowanie
 
Avatar kenneczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 74
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Witam dziewczyny tak myślę,żeby ten serniczek upiec,ale się boję,że nie wyjdzie za to powiem,że dobry obiadek wczoraj zjadłam...zmieliłam mięsko,wymieszałam z jajkiem,przyprawami i cebulką, włożyłam do tortownicy,zapiekłam w piekarniku,potem dodałam pieczarki,a na koniec pomidory z puszki z oregano bardzo dobre polecam taki mix pieczeni rzymskiej z bolognesse :P
__________________
67..66..65..64..63..62..61..60..59..58..57..56. .55 ..54..53..52
I faza 03.01.2011
II faza 07.01.2011 - 03.04.2011
kenneczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 07:38   #39
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Cytat:
Napisane przez kenneczek Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny tak myślę,żeby ten serniczek upiec,ale się boję,że nie wyjdzie za to powiem,że dobry obiadek wczoraj zjadłam...zmieliłam mięsko,wymieszałam z jajkiem,przyprawami i cebulką, włożyłam do tortownicy,zapiekłam w piekarniku,potem dodałam pieczarki,a na koniec pomidory z puszki z oregano bardzo dobre polecam taki mix pieczeni rzymskiej z bolognesse :P
Zapomniałam, że jest coś takiego jak pieczeń rzymska. Chyba na weekend zrobię sobie jakąś wariację
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 07:45   #40
telik
Wtajemniczenie
 
Avatar telik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: oleśnica
Wiadomości: 2 882
GG do telik
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Cytat:
Napisane przez Djana Pokaż wiadomość
helllloł
Ładne z nas gadluy

poslodzilam slodzikie przedtem wiesniaka z cynamonem - jakie to okropnie slodkie jest i ten smak taki ble az takich jazd za pierwszym razem nie mialam

dziewczyny wy tez tak macie ze po tym jak zjecie cos ale zupelnie nie slodkiego(raczej neutralnego) to potem macie taki slodki posmak w ustach?? jakby slodka sline czy cos takiego?? kurcze ja dzis tak po orzechch wloskich mialam, ale to juz nie pierwszy raz mi sie zdarzylo jak jestem na SB zastanawiam sie od czego sie tak moze robic ? moze cos z moim zdrowiem nie tak?

Dziekuje slicznie za przepisy wszytkim napewno wypróbuje i dam znac jak mi poszlo
tez tak mam ze smakiem w buzi albo za słodko albo gorzko myśle że to soki trawienne szaleją w diecie

Cytat:
Napisane przez Nightwind Pokaż wiadomość
ha! i tu Cie zaskocze - pije herbatke wlasnie z imbirem alez szczwana bestia ze mnie i musze pic tyle herbaty bo temperatura w mojej pracy jest mocno za niska i przymarzam do fotela. a tak, to goraca herbatka i Nightwind jak nowonarodzona
a ten imbir to juz jest w herbacie czy świezy starty dodajesz?
bo telik głupol nie wie jak imbiru uzywac

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
w VII części
u mnie też dziwny dzień - zjadłam 3-4 kostki
ostatnio mnie zamurowało jak przeczytałam, że do antybiotyku Bartka dodali... aspartam

a, zasypało nas, jak nie przestanie padać to rano będzie wesoło
czekolada to tylko świetne źródło magnezu
a aspartan znalazłam tez w tabletkach wit C 1000mg, ale swoją droga to jeszce nie ma badan wskazujących na jakies niezdrowe własciwosci tego środka słodzącego
wiec moze nie oslepniemy

[1=1111c4b9c157e15532fa9e2 7a07e9b9b22376b0b_6593527 3b71bb;10393735]Witam Panie

Po pracy lece do dentysty więc porządnego obiadu nie zjem ;/[/quote]trzymam kciuki co by nie bolało


Ech dzis po 6 musiałam wstac zeby do pracy jedzonko naszykowac
Bo wczoraj padłam jak kawka
po stepie zadzwoniłam Po Tzta zeby pommnie przyjechał a jemu sie brama garażowa zacieła i zanim dojechał byłam juz w połowie drogi
pogoda cudna i biały śnieg wszystko byłoby super gdyby nie to ze wracałam w cieniutkich dresikach i adidaskach
duuuupka zmarzła strasznie
przyjuechalismy do domku zjadłam chili con carne i usnełam trzesąc sie z zimna
dzis mam wyrzuty ze wszystko sie odłożyło w boczki

ech ale juz nie narzekam tylko sie biore do pracy

dla wszystkich plażowiczek
__________________
telik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 07:56   #41
Nightwind
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 48
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Cytat:
Napisane przez telik Pokaż wiadomość

a ten imbir to juz jest w herbacie czy świezy starty dodajesz?
bo telik głupol nie wie jak imbiru uzywac
kupilam herbatke juz imbirem. tekkane (czy jak to sie tam pisze). teraz pije zielona z owocem maliny
__________________
Odchudzam się
SB/faza I/dzień 14


57...56...55...54...53...52...51 ...50...49
czas odchudzania: 5.01.2009 - ?
Nightwind jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-08, 08:21   #42
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Cytat:
Napisane przez telik Pokaż wiadomość
a ten imbir to juz jest w herbacie czy świezy starty dodajesz?
bo telik głupol nie wie jak imbiru uzywac
świeży możesz pokroić na cieniutkie plasterki, zalać wrzątkiem i zaparzyć, można dosłodzić najlepiej miodem niestety

Cytat:
Napisane przez telik Pokaż wiadomość
czekolada to tylko świetne źródło magnezu
a aspartan znalazłam tez w tabletkach wit C 1000mg, ale swoją droga to jeszce nie ma badan wskazujących na jakies niezdrowe własciwosci tego środka słodzącego
wiec moze nie oslepniemy
są tyle że nieoficjalne
ja sama widzę, że od kiedy odstawiłam moje jelita przestały wariować

Cytat:
Napisane przez telik Pokaż wiadomość
Ech dzis po 6 musiałam wstac zeby do pracy jedzonko naszykowac
Bo wczoraj padłam jak kawka
po stepie zadzwoniłam Po Tzta zeby pommnie przyjechał a jemu sie brama garażowa zacieła i zanim dojechał byłam juz w połowie drogi
pogoda cudna i biały śnieg wszystko byłoby super gdyby nie to ze wracałam w cieniutkich dresikach i adidaskach
duuuupka zmarzła strasznie
przyjuechalismy do domku zjadłam chili con carne i usnełam trzesąc sie z zimna
dzis mam wyrzuty ze wszystko sie odłożyło w boczki

ech ale juz nie narzekam tylko sie biore do pracy

dla wszystkich plażowiczek
raczej poszło na ogrzanie organizmu

u nas pięknie, wszystko zasypane, słoneczko świeci
dzieciom ugotowałam mannę z syropem malinowym - wspomnienie z dzieciństwa
a sama zjadłam omlet z białek z pieczarkami, estragonem i plasterkiem żółtego sera + mała kromka chlebka
od godziny usiłuję wypić herbatę i jeszcze mi się nie udało
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2009-01-08 o 08:23
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 09:21   #43
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
u nas pięknie, wszystko zasypane, słoneczko świeci
dzieciom ugotowałam mannę z syropem malinowym - wspomnienie z dzieciństwa
W 3mieście tez dziś piękne słońce. Termometr pokazuje -2stopnie.
Ja z dzieciństwa pamiętam mannę z jagodami. Zjadłabym sobie taką - ale zaczekam do 3 fazy.
Zaraz idę szamać twarożek z orzechami (włoskie i ziemne), cynamonem i aromatem migdałowym. Będzie paskudne i gorzkie, bo dolało mi się za dużo tego olejku. Ale cóż - nie będę wyrzucać
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 09:29   #44
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

no ja tylko oblizałam łyżkę jak karmiłam Oli
a tak swoją drogą to jak Wy możecie jeść twarożek z aromatem, fuj, sama chemia
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 09:35   #45
effa79
Zadomowienie
 
Avatar effa79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 1 109
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Helol.
U nas piekne slonce i choc -9 nadal zero sniegu... tak to jest jak sie mieszka na wyspie. W Wolinie na bank jest snieg. SParwdzilam dzis program WOSP i pewnie z chlopakami polaze w sobote i w niedziele.
AUto nadal niesprawne, wiec na pieszo do pracy Choc tyle ruchu Nie cierpie jak jest tak zimno i ten brak aktywnosci fizycznej - wrrrrrrr. ALe jeszcze troche. W sumie poltora miesiaca i bedzie coraz lepiej. Spacery popoludniowe powoli zaczna wracac, a i do biegania bedzie coraz blizej.
Ja dzis po omlecie z serem zoltym i szynka i oczywiscie dwoch kawalkach sernika, ktory chyba tylko lezal kolo fruktozy, bo oczywiscie niemal w ogole nie slodki (dalam dwie lyzeczki) Ale co tam - mi smakuje.

Paprak i super, ze wszystko dobrze z twoim brzuchem

Fruity i Djana kurcze niefajnie z tymi waszymi mieszkaniami, oby sie szybko wyprostowalo

Djana ja akurat pracowalam do dwoch tygodni przed porodem, moglam sobi ena to pozwolic. 4 godziny przed kompem to sciema, bo w domu wiecej bys siedziala, wiec i tak znam dziewczyny, ktore pracuja normalnie w ciazy przed komputerem. Ja niestety pracuje w takiej branzy, ze po pierwszej i drugiej ciazy po macierzynskim - czyli ok 4 msc wracalam do pracy. Tyle, ze mam dobry uklad w pracy, moge wychodzic wczesniej, gdy mam nianie do malucha. Borysa odbieram z przedszkola w czasie pracy, jak sa chorzy, to dzwonie i mowie, ze mnie nie bedzie, duzo plusow. W sumie pracuje srednio po 6 godz. dziennie. Wszystko zalezy od tego, jak kto ciaze znosi.
AHa u mnie dzis na obiad zapiekanka z soczewicy - pyszna, bialkowa i szybka

Ilona o taaaak manna z sokiem malinowym Wczoraj Borysowi na kolacje robilam U nas sie jeszcze jadlo z maselkiem i cynamonem

NInaad no wlasnie caly czas dumam nad tym moim jedzeniem. Wiem, ze podjadanie to nie jest wyjscie z tej sytuacji, BO podjadac mozna, ale bez przesady. Na II fazie jest latwiej, bo zawsze mozna zagryzc owocem, ja uwielbiam i nie potrafie sobie odmowic jablka nawet po poludniu. Mysle, ze wielkiej krzywdy dwoma jablkami po 16.00 sobie nie robie, a jednak caly czas jestem przekonana, ze lepiej zjec jablko niz wedline i ser... No nie wiem
__________________


Czasami trzeba pogodzic sie z tym, ze wiecej schudnac sie nie da
...i wtedy zaczyna sie chudnac... ot cala tajemnica
effa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 09:57   #46
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

akurat wg A.Agatsona chyba lepiej chudą wędlinę i ser, bo jabłko to jednak cukier prosty i szybko podnosi poziom insuliny...
zapomniałam, o jakich godzinach jadasz?

rany, dopiero 11 a ja mam wrażenie jakby z pół dnia minęło...
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2009-01-08 o 09:58
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 10:06   #47
atom999
Przyczajenie
 
Avatar atom999
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 8
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Witam Wszystkich!

Potrzebuję wsparcia. Mam 25 kg nadwagi i jestem od 5 stycznia na diecie.
Jak na razie jakoś się trzymam. Troszkę mi trudno, bo od ponad 10 lat nie jem mięsa, więc dieta zabiera mi bardzo dużo moich ulubionych warzyw i owoców. Ale może dlatego będzie skuteczna.
Mam nadzieję, że Wasze "gubienie wagi" będzie mnie mobilizować!!!
atom999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 10:08   #48
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
no ja tylko oblizałam łyżkę jak karmiłam Oli
a tak swoją drogą to jak Wy możecie jeść twarożek z aromatem, fuj, sama chemia
tak- prawie sama chemia - ale tylko kropelka tej chemii (chociaż jak na to spojrzeć inaczej - wszystko co jemy to chemia). Ja zresztą aromaty dodaję sporadycznie - wolę dosypywać kakao czy np cynamon.

Nie wiem czemu, ale od kilku dni straaaasznie mi się chce pić. Myślałam, że przesoliłam się (feta, trochę orzeszków), ale już kilka dni praktycznie nic słonego nie jadłam (no, może 2 plasterki wędliny dziennie), nie dodawałam soli do potraw a tu mogłabym się na stałe podłączyć do jakiegoś wodopoju
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 10:25   #49
Djana
Zadomowienie
 
Avatar Djana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 262
GG do Djana
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

ninad j edna z "ludowych madrosci" mowi ze pic sie chce na duzy mroz w sumie u siebie cos podobnego zaobserwowalam, wiec moze cos w tym jest

ktos tu dzis pisal ze po obiadku mu sie spac chce... jesli je sie WW na obiad to w sumie reakcja w miare normalna - podnosci sie cukier. Gdyby dolegliwosci sie nasilaly oraz wystepowalo duze pragnienie to wtedy warto odwiedzic lekarza i zbadac cukier we krwi...
Djana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-08, 10:46   #50
Nightwind
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 48
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość

Nie wiem czemu, ale od kilku dni straaaasznie mi się chce pić. Myślałam, że przesoliłam się (feta, trochę orzeszków), ale już kilka dni praktycznie nic słonego nie jadłam (no, może 2 plasterki wędliny dziennie), nie dodawałam soli do potraw a tu mogłabym się na stałe podłączyć do jakiegoś wodopoju
ja tez tak mam. ale to wina mrozu i nie sa to tylko madrosci ludowe ale i moje
__________________
Odchudzam się
SB/faza I/dzień 14


57...56...55...54...53...52...51 ...50...49
czas odchudzania: 5.01.2009 - ?
Nightwind jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 10:49   #51
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Teliku najbardziej u dentysty boje się igły od znieczulenia

IlonaP manna nie pamieteam juz kiedy to cudo jadłam

Djana taka ospałość może też wskazywac na złą pracę trzustki i problemy z niedocukrzeniem krwi. Duzo o tym pisze własnie Montignac. I wbrew pozorom nie są tu wskazane słodycze SBD i węglowodany złozone również normują pracę trzustki i wydzielanie insuliny, ale trzeba pamiętać aby nie eliminować węgli całkowicie na zbyt długi okres czasu.
Dla zainteresowanych cytat:
Cytat:
U niektórych osób z zaburzonym metabolizmem występuje zjawisko odporności na insulinę. Wiąże się to z tym, że pomimo wydzielania dużej ilości insuliny, poziom glukozy utrzymuje się na wysokim poziomie, co z kolei powoduje dalszą produkcję insuliny. Powstaje błędne koło: podwyższony poziom insuliny powoduje co raz większą odporność na insulinę - problem się pogłębia, a my tyjemy.

Istnieją posiłki, które w sposób szczególny pobudzają trzustkę, przykładem jest biała mąka i słodycze.

Gdy rozregulowana trzustka wyprodukuje za dużo insuliny w stosunku do ilości glukozy, bywa, że stężenie glukozy spada do poziomu nadmiernie niskiego. Stan taki nazywamy niedocukrzeniem. Podstawowym objawem niedocukrzenia jest zmęczenie, a wśród wielu innych objawów, które mogą wystąpić, znajduje się niepokój, senność oraz brak koncentracji. Sięgając po kolejne słodycze, które szybko podnoszą poziom glukozy we krwi, przez chwilę możemy poczuć się lepiej. To jednak kolejne błędne koło, bowiem po zjedzeniu wafelka, znowu produkujemy nadmiar insuliny i znowu pojawia się niedocukrzenie. W ten sposób możemy doświadczyć uzależnienia od słodyczy.
Nie twierdze ze wszystkie mamy rozregulowany metabolizm ale ja napewno
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 10:50   #52
effa79
Zadomowienie
 
Avatar effa79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 1 109
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
akurat wg A.Agatsona chyba lepiej chudą wędlinę i ser, bo jabłko to jednak cukier prosty i szybko podnosi poziom insuliny...
zapomniałam, o jakich godzinach jadasz?

rany, dopiero 11 a ja mam wrażenie jakby z pół dnia minęło...
NO wiem wiem i jest to dla mnie logiczne, bo moj organizm po serze, czy wedlinie ma co robic, a jablko... o kant tylka rozbic Musze tylko myslenie zmienic

Ja jem o 8.30, ok. 11.30, 13.30 - 14.00, 16.30 - 17.00 i 19.00. Ale jak sie skupiam jak dzis, z czego wynika moj glod, to dzis odkrylam, ze po zjedzeniu duzego sniadania, czyli omleta i sernika jeszcze to o 11.30 jeszcze nie jestm glodna. I jakbym przesunela przekaske na 12.00 i II ś na 14.00 to moze dalabym rade bardziej. MUsze to rozwazyc
__________________


Czasami trzeba pogodzic sie z tym, ze wiecej schudnac sie nie da
...i wtedy zaczyna sie chudnac... ot cala tajemnica
effa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 11:12   #53
effa79
Zadomowienie
 
Avatar effa79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 1 109
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Cykada ja zaczynam sie pocic na sama mysl o dentyscie

MASAKRA

A to o trzustce ciekawe, mam znajoma, ktora schudnac nie moze, moze tu diabel pogrzebany.
U mnie metabolizm byl wysmienity na chwilowo przez mnie zastosowanej III fazie światecznej. Bylam sama w szoku. POzniej te 4 dni mysle, ze zdezorientowaly wszystko. Mam zamiar wrocic na spokojne tory. Moze sie okaze, ze wlasnie III faza dla mnie bedzie idealna
__________________


Czasami trzeba pogodzic sie z tym, ze wiecej schudnac sie nie da
...i wtedy zaczyna sie chudnac... ot cala tajemnica
effa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 11:31   #54
Djana
Zadomowienie
 
Avatar Djana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 262
GG do Djana
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Cykada myslalam dokladnie o tym samym tylko nie zaglebialam sie w temat bo nie chcialam tez nikogo tu straszyc, to co opisalas to mechanizm powstawania pewnego przewleklego stanu chorobowego... ale nie bedziemy sie tu w to zaglebiac i juz, bo jestesmy mlode i mam nadzieje ze zadnej z nas to nie grozi. A uwazam ze SB jest idealne do tego zeby sie uchronic przed tego typu problemami.
Djana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 11:33   #55
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

fruity a Ty na III fazie nadal? jak idzie?
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 11:38   #56
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Cytat:
Napisane przez effa79 Pokaż wiadomość
NO wiem wiem i jest to dla mnie logiczne, bo moj organizm po serze, czy wedlinie ma co robic, a jablko... o kant tylka rozbic Musze tylko myslenie zmienic

Ja jem o 8.30, ok. 11.30, 13.30 - 14.00, 16.30 - 17.00 i 19.00. Ale jak sie skupiam jak dzis, z czego wynika moj glod, to dzis odkrylam, ze po zjedzeniu duzego sniadania, czyli omleta i sernika jeszcze to o 11.30 jeszcze nie jestm glodna. I jakbym przesunela przekaske na 12.00 i II ś na 14.00 to moze dalabym rade bardziej. MUsze to rozwazyc
ja bym raczej przesunęła sernik na przekąskę i zostawiła ją o 11.30, potem 14-14.30 lunch - nawet jakaś zupka z warzywami jak by Ci się udało, potem 17 obiad w domu i kolacja 19.30-20

Cytat:
Napisane przez Djana Pokaż wiadomość
Cykada myslalam dokladnie o tym samym tylko nie zaglebialam sie w temat bo nie chcialam tez nikogo tu straszyc, to co opisalas to mechanizm powstawania pewnego przewleklego stanu chorobowego... ale nie bedziemy sie tu w to zaglebiac i juz, bo jestesmy mlode i mam nadzieje ze zadnej z nas to nie grozi. A uwazam ze SB jest idealne do tego zeby sie uchronic przed tego typu problemami.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 11:40   #57
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Nie chcemy i właśnie daltego zdrowo się odzywiamy
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 12:26   #58
effa79
Zadomowienie
 
Avatar effa79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 1 109
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

[quote=IlonaP;10396329]ja bym raczej przesunęła sernik na przekąskę i zostawiła ją o 11.30, potem 14-14.30 lunch - nawet jakaś zupka z warzywami jak by Ci się udało, potem 17 obiad w domu i kolacja 19.30-20

NOrmalnie, to tego sernika bym nie jadla Ale jak juz upieklam, to co bedzie tak stal Na przekaske tez zjadlam sernik W sumie to tam sam twarog i jajka, bo fruktozy ledwo ledwo
Ja wiem, ze musze po prostu przyzwyczaic siebie do stalych por jedzeniowych i bedzie ok. ALe to niestety nie takie proste
II ś mam bardzo bialkowe bo makrela z jajkami i dodatkami, takze najem sie na pewno mocno i do obiadu dam rade. Gorzej jak mam jakas warzywna salatke...

Atom witaj. POwodzenia. Z tego co kojarze, to u nas Cykada am sa liczne nie je miesa, zajrzyj na jej blog, tam sa liczne przepisy bezmiesne, poza tym na watku przepisowym tez duzo warzyw i bezmiesnych potrwa lub do modyfikacji
__________________


Czasami trzeba pogodzic sie z tym, ze wiecej schudnac sie nie da
...i wtedy zaczyna sie chudnac... ot cala tajemnica
effa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 12:27   #59
bambi1311
Rozeznanie
 
Avatar bambi1311
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław
Wiadomości: 526
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

Czesc Kolezanki!!!
u nas juz troszke lepiej z ta pogoda, bo z minus 15 zrobilo sie minus 7, takze juz mozna wytrzymac
dzisiaj mija tydzien od mojego zdrowego odzywiania bez slodyczy i innych weglowodanow(z wyjatkiem mandarynek, od czasu do czasu)
zlecial mi poki co 1 kg!!!troche kurcze malo, jakos mi odpornie idzie to zjezdzanie z wagia musze powiedziec, ze oprocz tych czipsow tego nieszczesnego wieczora nie skusilam sie na zadne slodkosci:jup i:

Cytat:
Napisane przez kenneczek Pokaż wiadomość
.zmieliłam mięsko,wymieszałam z jajkiem,przyprawami i cebulką, włożyłam do tortownicy,zapiekłam w piekarniku,potem dodałam pieczarki,a na koniec pomidory z puszki z oregano bardzo dobre polecam taki mix pieczeni rzymskiej z bolognesse :P
ale bardzo apetyczny przepis!!!mam zamiar wyprobowac!!!
__________________
W grupie raźniej

67 .....77 .....65,8 ...... ?
74 masakra
bambi1311 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 12:28   #60
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VII ::..

a tak BTW, ktoś wie ile wynosi na SB jednorazowa porcja węglowodanów złożonych
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:09.