Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-22, 11:50   #1
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896

Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?


Witam,


Bardzo proszę o opinię:
Dwa lata temu miałam robione powiększanie górnej wargi przez wstrzyknięcie aquamidu. Z efektu byłam bardzo zadowolona, sama go zresztą zachwalałam na tym forum jeszcze rok po zabiegu.
Niestety teraz usta wrócily do poprzedniej postaci. Przy mocnym nacisku na góną warge (kiedy wezmę ją pomiędzy dwa palce) wyczuwam kilka malutkich grudeczek, to wszystko!
Co jest grane? Dlaczego efekt zaniknął? Przecież Aquamid wybrałam tylko i wyłącznie z uwagi na to, że jest preparetem NIEWCHŁANIALNYM, miał pozostac na zawsze! Nigdy mnie nie interesowało robienie zaszczyków co pół roku! Chciałam trwałego efektu.
Moja lekarka powidziala, że można wargę masować (co, juz stwierdziłam, nic nie pomaga) albo wstrzyknąć więcej.
TYLKO PO CO? ŻEBY ZNÓW SIĘ WCHŁONĄŁ?
Czy wobec tego mogę powiększyć warge jakąś inną metodą? Czy faktycznie wziąśc aquamid jeszcze raz?
Co można zrobic, jeśli wczesniej miało sie wstrzykiwany aquamid? Jaki jest wtedy koszt i jaki skutki uboczne?

Bardzo proszę o pomoc
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 13:59   #2
madzilka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 11
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Jestem troche w szoku, tez bym chciala znac odpowiedz na tak nurtujace pytanie , zwlaszcza ze jestem swiezo po zabiegu :/
Wiesz z tego co ja wiem to to nie mo|liwe , jedyne co moglo sie stac to ze zwiotczala Ci skora i dlatego usta sie zwezyly..tak pisza nawet na angielsko jezycznej stronie o preparacie. Nie wiem czy moge tu podac linka a jednak zaryzykuje.
http://www.contura.com/Web/Aquamid/P...table+implants

http://www.contura.com/Web/Aquamid/P...nt+alternative

Jeszcze dzis rano lekarz mówil mi ze to jest na stale, i poki co mu wierze...

Panie doktorze a co Pan sadzi o tym? Czy to mozliwe ?
madzilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 14:06   #3
madzilka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 11
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Jescze jedno do Ciebie anka.Czy to napewno preparat o jakim mowisz? Bo ja wiem ze przy uzyciu innego preparatu ktorego obecnie uzywa sie zadko, wystepuja te kuleczki, wiem ze preparat byl na bazie kolagenu i wlasnie po czasie trzeba bylo go masowac aby mikrogranulki pobudzily produkcje wlasnego kolagenu.
madzilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 14:58   #4
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Witaj Madzilka.

Mnie też mówili, że to na stałe
Czuję się szczerze mówiąc trochę oszukana. Nawet bardzo. Jakbym chciała wchłanialny preparat, to fundnęłaby sobie restylane za 600-800zł a nie aquamid za 1400zł...
Co do Twoich pytań:
Usta mi chyba jeszcze nie zwiotczały, bo mam dopiero 26 lat. A co do preparatu, to widziałam go przed zabiegiem, oryginalnie zapakowanego i sama "macałam" opakowanie czy zaplombowane. A lekarz był certyfikawany przez producenta aquamidu.
Zreszta zabieg był zrobiony super i lekarza się chyba raczej nie moge czepiać. Tylko preparatu.
Te kuleczki to nie jest żaden problem. Sa niewidoczne i niewyczuwalne przy dotyku, pocałunku itp. Dopiero przy ściśnięciu można coś maleńkiego wyczuć.
Ale kurka, ja naprawdę mam tak wąską górną wargę, że wyglądam, jakbym ciągle zaciskała usta - jak jakaś jędza.

Panie doktorze - posimy o komentarz!
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 15:45   #5
madzilka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 11
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Wiesz, a ile mialas ml wstrzyknietych??

Jest tez taka mozliowsc ze przez rok mialas np opuchiete usta z powodu jakiejs infekcji ktora sama ustapila, a teraz Cui sie wydaje ze to usta sie zmniejszyly, bo u mnie po tygodniu opadly.

Wiem ze to pytanie troche smieszne ale znam przypadek pacjentki ktorej po wlasnie roku wdalo sie , a napewno wyszlo na jaw zakazenie. I miala potem mase problemow, strasznie sie papralo.
Mam do ciebie jescze jedno pytanie czy palisz? jezeli nie chcesz to nie odpowiadaj :P
madzilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 07:54   #6
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Miałam też oczywiście spuchniete usta, ale przez jakieś 2-3 dni po zabiegu odpuchlizna ustąpiła całkowicie. Co do wstrzykniętej ilości, to nie wim ile to było mililitrów, ale prawie cała 1na dawka (prawie cała 1 na strzykawka). Wiesz, jak wyglądają strzykwaki z aquamidem - takie dłuuugaśne i cieniutkie.Zwarzywszy na uwagę, że było to powiększanie tylko górnej wargi, to raczej nie mało.
Co do palenia to owszem, palę. Pytałam się lekarki, czy to będzie miało jakiś wpływ na kształt ust. Powiedziała, że nie, pod warunkiem, że nie będę palić kilka dni po zabiegu aż usta się na stałe "ułożą". Tak zrobiłam. Ciężko było wytrzymać, ale czego się nie robi dla urody
W ogóle byłam do tego stopnia przewrażliwiona, że nie dodykałam ust, zero pocałunków, zero naormalnego jedzenia - przez kilka dni...
I po co ????
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 08:42   #7
madzilka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 11
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Sama nie wiem 1 ml to naprawde malo, a jescze nie caly, ja mam 1 i za miesiac wkladam drugi, za pelna akceptacja lekarza bo sam widzi ze efekt jest inny nic chcialam. Wg stron z aquamidem to na powiekszenie ust potrzeba okolo 2-3 ml.
Tylko szkoda ze lekarze o tym nie mowia od razu, zaplacilam tyle co ty i myslalam ze to starczy a tu sie okazalo ze nie
Czekamy Panie doktorze na rady co i jak
madzilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-23, 09:20   #8
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Wiesz, ja niegdy nie chciałam mieć oponki, to , co moje usta prezentowały po zabiegu (oczywiście po zejściu opuchlizny ) zupełnie mnie satystakcjonowało.
Ale się zmieniło.

No nic, pozostaje szukać innej metody albo zdecydować się na następny zastrzyk.
A mogę zapytać u kogo robiłaś?

Edytowane przez ank@
Czas edycji: 2005-06-23 o 10:40
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 10:07   #9
ska-ska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Anka, chcę się z Tobą skontaktować wysyłając prywatną wiadomość, ale nie masz tej opcji. Proszę podaj mi swój @
ska-ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 10:08   #10
madzilka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 11
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Robilam w model medzie, u doktora Potockiego.
madzilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 10:38   #11
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

mój e-mail: anka.alex@wp.pl
Prywatną opcje już "zakliknęłam",
Sorrki, mam opóźniony zapłon
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-07, 14:24   #12
Magdalena_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 217
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Panie doktorze bardzo prosimy o opinie.
Mhm.
Magdalena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 23:17   #13
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Witam,

Odpowiadam na pierwszy list z pytaniem:
Aquamid jest preparatem permanentnym - nie ulega wchłonięciu www.aquamid.pl
Preparat na stałe jakikolwiek nie gwarantuje, że nasze ciało z czasem w tym miejscu nie ulegnie zmianie. należy sie liczyć z tym, ze z czasem tkanki traca sprężystość, ulegają inwolucji - zwłaszcza kiedy stosuje sie na nie ucisk. A tak jest w przypadku np. aquamidu. Poprzez swoja obecność dodaje objętości ale równiez równocześnie uciska na tkanki.
Inna przyczyna moze być przyjmowanie zbyt małej ilości płynów, ilości należnej organizmowi w zależności od wieku i masy ciała. Jest to związane z tym, że Aquamid w preparacie to tylko 2,5 %, reszta to woda. Jej objętość, a więc i preparatu, pośrednio wiąze się z objętością wody organizmu.
Jeżeli w przyszłości ma być podawany w tą samą okolicę ciała preparat to musi on mieć tą sama budowę chemiczną, czyli obecnie jest to Aquamid.
Mam nadzieję, że jest tem wywód choć trochę zrozumiały

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 23:40   #14
patikraw
Raczkowanie
 
Avatar patikraw
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42
Question Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Panie Doktorze mam jedno pytanie odnośnie aquamidu, pare dni temu (4) miałam powiekszoną gorną warge aquamidem, dzis zaobserwowałam takie małe białe kropeczki na wardze, jest ich z 5. Warge mam jeszcze opuchnietą;

wiec nie wiem czy to normalne i tylko przejsciowe????

__________________
patikraw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 00:43   #15
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

W takiej sytuacji proszę skontaktować się z osobą wykonującą zabieg.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 09:24   #16
Magdalena_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 217
Smile Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Ja mam wyczuwalne dwie grudki pod jezykiem, moze gdybym mialam wyrazniejsza czeriwne warg to by bylo to widac ze sa ciut jasniejsze. Ale z tego co wiem to taki juz urok wypelniaczy.
Magdalena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 09:12   #17
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Panie doktorze - bardzo dziekuje za odpowiedź. Przepraszam, że tak późno. Wywód zrozumiałam. Wydaje mi się także, że częściowo wiem, dlaczego moja warga jest taka mała. Aquamid mam... nad wargą. Tak przynajmniej sądzę, bo pojawiło się tam (dokładnie jakby w "zmarszczce palacza") niebolesne, podłużne zgrubienie. Jest ono niewidoczne "nomalnie" ale wychodzi na wierzch np podczas usmiechu czy grymasu. W piątek idę do Pani doktór, która robiła mi zabieg na konsultacje w tej sprawie. Postaram sie powiadomiś o efektach, moze to komus na przyszłość pomoże.
Pozdrawiam wszystkich
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 09:55   #18
orange28
Raczkowanie
 
Avatar orange28
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 48
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Tydzien temu miałam wstrzykiwany 1 ml aquamidu w górną wargę, w tej chwili efekt nie jest tak spektakularny jak jeszcze kilka dni temu, kidey byłam naprawde baaaardzo zadowolona. Mniej wiecej w poniedziałek zaczęłam czuc fizyczny dyskomfort, ale.....dotyczy to wyłącznie lewej strony, która chyba goi sie zdecydowanie wolniej od prawej, nawet slad po znieczuleniu pod okiem nie znikał bardzo długo. Dzis jestem 8 dzien po zabiegu i czuje sie źle: lewa strona jest widocznie.....i tu własnie nie wiem jakiego słowa użyc - większa, bardziej opuchnieta. Róznica jest na tyle widoczna ze zwracaja mi uwage na tą opuchliznę osoby postronne. Lewa strona jest dodatkowo bardziej twarda, nie wiem czy to minie, nie wiem czy poczekac jeszcze troche czy isć na rozmowe z lekarzem który robił mi zabieg. Jest KTOŚ (dzieki Magda) kto mnie pociesza i mówi ze to przjedzie ale zaczynam sie niepokoic, wygladam jak lewostronnie użądlona.
orange28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 10:37   #19
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Orange, natyhmiast zgłoś się do lekarza, ktory wykonywał zabieg!!!!
8 dni to stanowczo za dużo, warga powinna sie zagoić najdalej po 3-4 dniach. Bardzo mżzliwe, że wdał się jakis stan zapalny, o czym świadczy opuchlizna i twardość lewej strony. Nie jestem lekarzem, ale lekarz nawet przez telefon nic Ci nie poradzi, musi zaobaczyć. Moja koleżanka miała podobne objawy po wstrzyknięcią preparatu - tylko, że wchłanialnego. Dostała jakieś antybiotyki i po kilku dniach wszystko wróciło do normy. Nie zaniedbaj tego! Dodam jeszcze, że w takim wypadku należy Ci sie w 100% bezpłatna konsultacja pozabiegowa...
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-10, 10:45   #20
orange28
Raczkowanie
 
Avatar orange28
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 48
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

O Boże, dzieki - zapisze sie dzis jeszcze myślalam przez chwile ze moze źle mnie ostrzyknął ale lekarz jest polecany wiec mam nadzieje ze potrafi mnie z tego "wyleczyc"
orange28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 11:30   #21
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Głowa do góry - będzie dobrze! Buziaczki
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 12:00   #22
orange28
Raczkowanie
 
Avatar orange28
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 48
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Wyskoczylo mi cos jeszcze, po srodku wargi rosnie jakis pęcherzyk
orange28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 12:08   #23
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Może to po prostu zimno? Jeżeli rośnie? A może to grudka preparatu tak jak u Patikraw? Lekarz Ci wszystko powie, idź szybciutko, szkoda nerwów!
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 10:07   #24
orange28
Raczkowanie
 
Avatar orange28
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 48
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Byłam dzis rano pan doktor mówi ze to obrzęk, ale mam sie pojawic w przyszlym tygodniu na kontrole jesli nie zniknie. Zadnych masci nie dostalam, nie mam zadnych zmian zapalnych na szczescie Mam sobie rozmasowywac to miejsce przez najblisze dni;jesli nie pomoze "bedziemy dzialac dalej" - tak powiedzial.
orange28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 08:21   #25
patikraw
Raczkowanie
 
Avatar patikraw
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42
Talking Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Moje kropeczki już znikły

były z związane z obrzękiem
usta teraz są na prawde super
__________________
patikraw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 09:49   #26
orange28
Raczkowanie
 
Avatar orange28
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 48
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

pati, a po jakim czasie obrzęk i kropeczki zupelnie znikneły? wydaje mi sie że robiłas zabieg wczesniej niż ja wiec moze i u mnie nastąpi naturalny zanik opuchlizny Dodam ze robiłyśmy zabieg w tej samej klinice
orange28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 07:11   #27
patikraw
Raczkowanie
 
Avatar patikraw
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42
Thumbs up Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?


zniknął tak całkowicie po 6-7 dniach
zniknęły te kropeczki i fiolet z ust u mnie to dość długo schodziło ale chyba dlatego ze miałam tez robioną całkowitą korekte nosa za jednym zamachem
a jak Tobie podobała sie klinika
__________________
patikraw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 09:10   #28
Magdalena_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 217
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Dodam ze ja tez tam robilam i mie sie klinika podobala bardzo, bardzo mily personel, i ogólnie jest ok. Pielegniarka trzymala mnie za reke podczas zabiegu, potem kilka razy zmieniala mi lod do okladów.
Magdalena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 15:27   #29
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

Ja byłam u mojej Pani Doktor i faktycznie okazało się, że u mnie aquamid się przesunął nad wargę! Bardzo rzadki przypadek, i to jeszcze bardzo nietypowo się przesunął, tworząc jakby pionowy wałeczek w kierunku nosa. Podobno musiałam mieć jakiś kanalik w tkance (co się rzadko zdarza a jeśli już to raczej u starszych osób) Na szczęście pani dr powiedziała, że można to przesunąć spowrotem spychająć w dół specjalnym masażem. Minęło parę dni masowania i preparat faktycznie wrócił na miejsce Ale muszę teraz masować dalej i czekać aby kanalik w tkance się zarósł, aby aquamid znów nie próbował "wędrować" Kiedy kanalik się zarośnie, za ok pół roku mogę startować na dostrzyknięcie drugiej dawki. Zaczynam zbierać kaskę
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 15:40   #30
Magdalena_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 217
Dot.: Panie doktorze - Aquamid sie wchłonął! Co robić?

ank@ zapraszam na forum portalu beauty Twoja wypowiedz moze byc cenna dla wielu, jak chcesz to napisz pw, podam adres.
Wiesz migracja dotyczy takze siliconu, dlateg w polsce jest niedostepny, gdy zrobi go dobry lekarz to nie migruje a zle podany migruje :P
Dobrze ze juz wiesz co sie stalo i jest ok
Magdalena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:27.