Woda pokrzywowa, woda brzozowa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-09, 23:42   #1
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina

Woda pokrzywowa, woda brzozowa?


Firmy Barwa (www.barwa.com.pl). czy to w ogóle coś daje? rozumiem że to są nalewki, bo zdaje się że składają się głównie z alkoholu, jak ich rzekomo dobroczynne działanie ma się do tego faktu? nie niszczą włosów kosztem "robienia dobrze" skórze głowy? Będę wdzięczna za odpowiedź
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-11, 17:19   #2
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

up
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-12, 07:26   #3
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Uzywalam ich jak kiedys mocno przetluszczaly mi sie wlosy i pojawial sie lupiez. I rzeczywiscie robily dobrze mojej skorze . Nie wysuszyly wlosow bo przeciez nie polewalam sie nimi tylko wmasowywalam w skore glowy.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-12, 07:41   #4
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Dzięki za odpowiedź, już myślałam, że nikt się nie odezwie!
Co do wysuszania, chodziło mi o to, że nie da się przecież nanieść płynu na samą skórę głowy nie dotykając w ogóle włosów u ich nasady. Ale skoro byłaś zadowolona, to chyba wypróbuję. Używałaś obydwu jednocześnie, czy osobno, są jakieś różnice w działaniu?
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-12, 07:51   #5
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Roznice sa praktycznie zadne, przynajmniej ja nie zauwazylam . Pomogly mi ograniczajac swiad, uzywalam najpierw jednej potem drugiej. Teraz mam lotion seboradinu i tez go lubie (z zen szeniem, ten drugi mnie troche podraznia). Jesli chodzi o sposob uzycia, w jakiejs starej ksiazce przeczytalam, ze trzeba to robic wklepujac zwilzonym wacikiem w skore miejsce po miejscu. Jest to, nie ukrywam, czasochlonne. Slyszalam ze niektore dziewczyny przelewaja takie specyfiki do opakowania z rozpylaczem, jak skonczy sie moja mgielka to sprobuje.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-12, 08:01   #6
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Ja właśnie skończyłam drugą butelkę seboradinu - tego normalnego, z żeńszeniem mi nie służył i dokładnie tak go używam - przelewam do butelki z rozpylaczem, tak mam też zamiar zrobić z tymi wodami, na wacik niestety nie mam czasu. Dzięki za info!
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-12, 08:07   #7
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Seboradin tez jest oparty na alkoholu, ale alkohol w momencie odparowuje i moim wlosom takie kosmetyki nie robia krzywdy . Wiadomo ze troche wody/lotionu dostanie sie na nasade wlosow, ale nie powinno nic sie stac. Teraz jak mi o tych wodach przypomnialas to chyba tez kupie, tesknie za tym odswierzeniam jakie daja . Kosztuja grosze wiec mozesz zaryzykowac. Pozdrawiam!
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-30, 21:57   #8
Ula-
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 12
Question Woda Brzozowa

Właśnie dzisiaj kupiłam cos tkaiego;> znalazlam w jakims sklepie.. ale co to dokladnie jest, jak to sie uzywa moze ktos wie
Kochaaani czekam
Ula- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 23:10   #9
_cleooo_
Raczkowanie
 
Avatar _cleooo_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 382
Dot.: Woda Brzozowa

Cytat:
Napisane przez Ula-
Właśnie dzisiaj kupiłam cos tkaiego;> znalazlam w jakims sklepie.. ale co to dokladnie jest, jak to sie uzywa moze ktos wie
Kochaaani czekam
ja słyszałam że to się wciera w skórę głowy (najlepiej na noc)
__________________
_cleooo_


_cleooo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 23:19   #10
usiti
Raczkowanie
 
Avatar usiti
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 258
Dot.: Woda Brzozowa

Ja wodę brzozową piłam A moze to był sok brzozowy... No w każdym razie była w spożywczym i była pyszna i podobno bardzo zdrowa. (wątek fryzjerski hehe)
usiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 23:59   #11
asia_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 278
Dot.: Woda Brzozowa

ja powiem szczerze, że nie mam pojęcia co to takiego ta woda brzozowa. A na opakowaniu nie piszą co to takiego i do czego słuzy i jak się używa? Po co w sumie kupowałaś jak nie wiesz do czego to
asia_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-31, 13:12   #12
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: Woda Brzozowa

ja też kilka dni temu kupiłam wodę brzozową-na buteleczce jest napisane tak : woda brzozowa do włosów, wcierać w skórę głowy i chyba cos tam jeszcze , ale nie pamietam dokładnie -może ktoś wie cos wiecej na temat tej wody? pozdrawiam
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 13:22   #13
taktoja1
Raczkowanie
 
Avatar taktoja1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: A gdzieś tam...
Wiadomości: 65
Dot.: Woda Brzozowa

No ja też kiedyś tego uzywałam. Sytuacja była taka że miałam mega przetluszczające się włosy i jak już się utłuściły na maxa to zawsze strasznie ale to okropnie swędziała mnie skóra głowy. A woda brzozowa przynosiła mi wtedy lekko ulgę i ratowała przed myciem głowy 2 razy dziennie.
taktoja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 15:52   #14
_cleooo_
Raczkowanie
 
Avatar _cleooo_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 382
Dot.: Woda Brzozowa

z tego co przeczytalam o wodzie brzozowej to zmniejsza ona objawy łupieżu, nadaje im puszystosc, miekkosc i elastycznosc
__________________
_cleooo_


_cleooo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 23:26   #15
Ula-
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 12
Dot.: Woda Brzozowa

Cytat:
Napisane przez asia_s
ja powiem szczerze, że nie mam pojęcia co to takiego ta woda brzozowa. A na opakowaniu nie piszą co to takiego i do czego słuzy i jak się używa? Po co w sumie kupowałaś jak nie wiesz do czego to
wieem do czego;p tylko probelm taki ze nie wiedzialam czy wcierac w glowe po umyciu czy mozna na suche wlosy;> i chcialam sie dowiedziec czy to daje jakies rezultaty


no dziękujee wam trzeba zacząc samej wyprobowac to 'cos'
Ula- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 23:32   #16
asia_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 278
Dot.: Woda Brzozowa

[quote=Ula-]wieem do czego;p tylko probelm taki ze nie wiedzialam czy wcierac w glowe po umyciu czy mozna na suche wlosy;> i chcialam sie dowiedziec czy to daje jakies rezultaty "

Jeśli poczułaś się urażona to bardzo przepraszam
Tak sformułowałaś, że pomyslałam, ze nie bardzo wiesz. No to teraz w takim razie podziel się z nami do czego ta woda służy, bo ja osobiście wiem tylko, że coś takiego jest ale do czego nie mam pojęcia
pozdrawiam
asia_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 23:35   #17
Ula-
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 12
Dot.: Woda Brzozowa

jeszcze dzisiaj wypróbuje
nie, nie urażona nie ma nawet za co
Ula- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 23:41   #18
asia_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 278
Dot.: Woda Brzozowa

Cytat:
Napisane przez Ula-
jeszcze dzisiaj wypróbuje
nie, nie urażona nie ma nawet za co
ciesze się ale napisz co ona ma powodować, czy to na jakieś swędzenie, czy przetłuszczanie?
asia_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 09:34   #19
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Woda Brzozowa

"Wody brzozowej" w takich szklanych buteleczkach używała ok. 25 lat temu moja babcia - był to jeden z nielicznych krajowych "kosmetyków" dostępnych wtedy w kioskach bez problemów, aż do czasu, kiedy okazało się, że bardzo smakuje ona panom, którzy ze względów zdrowotnych musieli odstawić denaturat. Wtedy "woda brzozowa" na czas dłuższy zniknęła ze sprzedaży
Myślę, że od tamtej pory skład się zmienił, bo chyba nie sprzedawaliby teraz płukanki na alkoholu
Babcia po myciu włosów płukała je w "wodzie brzozowej", chyba po to, żeby były bardziej miękkie i lepiej się układały. Jakichś spektakularnych efektów nie pamiętam - babcia miała bardzo cienkie i lekkie włosy, jak puch prawie, i to chyba nie był wynik stosowania tej wody, tylko taka uroda.
A to, co któraś z Was piła, to tzw. "sok brzozowy" (lekko dosładzany roztwór wodny wyciągu z pnia brzozy), który rzeczywiście jest bardzo zdrowy; jest to bardzo popularny napój w Europie Wschodniej.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-26, 21:42   #20
mala_angie
Raczkowanie
 
Avatar mala_angie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 75
Dot.: Re: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

a czy komus przestały po tym specyfiku wypadać włosy? zakupiłam dzis wode pokrzywową no ale ten alkohol mnie jednak odrzuca...w sumie bardzo tłustej skóry głowy nie mam ale pisze że polecana jest do wypadających włosów...
mala_angie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 09:08   #21
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Alkohol w tym specyfiku w ogóle nie przeszkadza. Nawet wydaje mi się, że nie ma wpływu na przetłuszczanie włosów. Natomiast same wody są dobre. Ale nie należy się spodziewać spektakularnych efektów po kilku zastosowaniach. To raczej taki specyfik, który działa dobrze ale powoli.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 22:27   #22
katharinkaa
Raczkowanie
 
Avatar katharinkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 35
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Margop
miałam podobne podejście jak Ty
Cytat:
Ale nie należy się spodziewać spektakularnych efektów po kilku zastosowaniach. To raczej taki specyfik, który działa dobrze ale powoli.
Ale przyznam się szczerze że zaskoczyłam sie na plus !
strasznie-poprostu prawie że garściami wypadały mi włosy... każde ich czesanie i mycie kończyło sie kręcąca się łzą w oku nie pomagało mi praktycznie nic: ani szampony, maseczki z żółtek oliwy, nafty, cytryny, płukanki ani toniki.... byłam tak zdesperowana że kupiłam te drogie ampułki vichy- pomogły ale też nie odrazu, dopiero po zastosowaniu opakowania widziałam jakąś poprawę....
jednak one nie leczą problemu, a hamują go, przytwierdzają włos mocniej do głowy - i tyle :|
nie powiem...przez pewien czas miałam spokój.
ostatnio jednak to wszystko wróciło... i nie stać mnie było akurat na zakup kolejnej paczki vichy
ale 2tygodnie temu kupiłam w markecie wodę pokrzywową. Zupełnie przypadkiem. Nie spodziewałam się rezultatów natychmiast... raczej po 2-3 miesiacach jak to i po witaminkach trwa
JEDNAK - i to jest najprawdziwsza prawda- pomogło odrazu! pierwszy raz wtarłam na noc, a rano na grzebieniu zobaczyłam tylko 3-4 wlosy...a do tej pory zawsze było ich kilkadziesiąt! stosuje to teraz co drugi dzień i ten proces zostal prawie że zahamowany no tylko przy myciu jeszcze wypadaja w duzej ilosci..ale i tak w mniejszej niż przedtem
podejrzewam że to właśnie jakiś składników mineralnych i odżywczych mi brakowało które zawiera ta woda pokrzywowa... jakich- tego jednak nie wiem... nie moge dociec a chciałabym wiedzieć
Dlatego zachęcam Was do spróbowania! nie kosztuje to dużo bo ok 4 zł a może i Wam pomoże ?
Warto spróbować ! ale ostrzegam przyczyny wypadania włosów moga być różne... co jednemu pomoże..nie koniecznie pomoze drugiemu ! to sprawa bardzo indywidualna
co do sposobu aplikacji: ja umyłam starą ampułkę po vichy i w nią nalewam wodę pokrzywową aplikuję (jednorazowo ok 6-8 ml) potem krótki masaż głowy, spinam włosy w lekki kucyk i ide spać
właśnie! stosujcie najlepiej wieczorem żeby nie pachnieć w ciągu dnia spirytusem niestety...zapach średni... mocno alkoholowy
też się zastanawiam czy na dłuższą metę spirytus nie zaszkodzi włosom... :| mam nadzieję że nie !
obecnie mam o połowę włosów na głowie mniej niz miałam kiedyś...mam nadzieję że jednak szybko mi odrosną
katharinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 23:13   #23
Maybebaby
Raczkowanie
 
Avatar Maybebaby
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 379
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

ja zaczęłam stosowac wodę brzozową, narazie tylko używałam na sucho...fajnie napusza włosy ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu, ponieważ mam kręcone włosy, a tego powinnam raczej unikać, jednak, ogólnie dobrze wygląda to 'puszenie'
Ciekawe czy od wody brzozowej zaczna mi włosy mniej wypadać, jakby takie coś miało miejsce, to oczywiście skrzętnie to na wizazu opisze
Maybebaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 22:57   #24
katharinkaa
Raczkowanie
 
Avatar katharinkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 35
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

ojjj napisz napisz koniecznie
ja właśnie wahałam się między pokrzywową a brzozową...
no ale wybrałam tą anty-wypadanie włosków
a brzozowa co powinna robić? bo już nie pamiętam...
katharinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 20:07   #25
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

podnosze watek zlokalizowalam takie cudo w e.leclercu i zastaawiam sie czy warto moze ktoras z was jeszcze uzywala i wypowie sie na ten temat
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 00:04   #26
9osia
Przyczajenie
 
Avatar 9osia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 8
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

A co sądzicie o Płynie L-102?
Ja go używam i jest rewelacyjny produkowany przez Kulpol(www.kulpol.com.pl) od nich też kupuje wode brzozową i płyn pokrzywowy i jestem zadowolona.L-102 dopiero dostałam i zaczynam eksperymentować
9osia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 11:28   #27
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Ponoć po wodzie brzozowej (szamponie też) jest przyśpieszony procec wzrostu włosów - szybciej rosną.
Ktoś to zauważył?
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 11:34   #28
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Woda Brzozowa

Ta woda jest ponoć dobra na wzrost włosów.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 14:48   #29
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Cytat:
Napisane przez katrina Pokaż wiadomość
Co do wysuszania, chodziło mi o to, że nie da się przecież nanieść płynu na samą skórę głowy nie dotykając w ogóle włosów u ich nasady.
racja
ja próbowałam już wielu technik nakładania lotionów/toników/ampułek - nie da rady nie zamoczyć włosów (no chyba że jest się łysym )

Cytat:
Napisane przez hair Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o sposob uzycia, w jakiejs starej ksiazce przeczytalam, ze trzeba to robic wklepujac zwilzonym wacikiem w skore miejsce po miejscu. Jest to, nie ukrywam, czasochlonne. Slyszalam ze niektore dziewczyny przelewaja takie specyfiki do opakowania z rozpylaczem, jak skonczy sie moja mgielka to sprobuje.
ja się męczę z wacikiem (polanym tonikiem Nerilu of course )
racja, że to czasochłonna metoda ale jedyna, po której moim zdaniem są porządne efekty
no i mgiełką więcej leci na włosy a tego lepiej chyba unikać

Cytat:
Napisane przez margop Pokaż wiadomość
Alkohol w tym specyfiku w ogóle nie przeszkadza.
mi tam alkohol zawsze przeszkadza

Cytat:
Napisane przez Maybebaby Pokaż wiadomość
ja zaczęłam stosowac wodę brzozową, narazie tylko używałam na sucho...fajnie napusza włosy ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu, ponieważ mam kręcone włosy, a tego powinnam raczej unikać, jednak, ogólnie dobrze wygląda to 'puszenie'
Ciekawe czy od wody brzozowej zaczna mi włosy mniej wypadać, jakby takie coś miało miejsce, to oczywiście skrzętnie to na wizazu opisze
no właśnie cieszę się, że ktoś z podobnym problemem zabrał się za te wody
jeśli to ma jakikolwiek wpływ na wypadanie to od razu po to pobiegnę, zresztą ostatnio już nawet miałam w łapach (byle nie było jak ze słynnym szamponem ) no i moje kudły też wolałabym żeby się nie puszyły
Maybebaby mogłabyś napisać jaki to ma skład? rzeczywiście tyle alkoholu? bo moja skóra głowy od nadmiaru "dobroci" zaczyna mieć ostatnio jakieś humory
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 14:51   #30
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Cytat:
Napisane przez 9osia Pokaż wiadomość
A co sądzicie o Płynie L-102?
Ja go używam i jest rewelacyjny produkowany przez Kulpol(www.kulpol.com.pl) od nich też kupuje wode brzozową i płyn pokrzywowy i jestem zadowolona.L-102 dopiero dostałam i zaczynam eksperymentować
a na co konkretnie stosujesz ten płyn? (bo "odżywczy" to dla mnie za enigmatycznie )

no i pytanie najważniejsze: gdzie go kupiłaś??
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-11 14:58:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:03.