Studniówka - sukienka krótka czy długa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda > Szafa - komentarze

Notka

Szafa - komentarze Tutaj komentujemy wieszaki powieszone w naszej Szafie.

 
 
Narzędzia
Stary 2014-11-19, 16:28   #1
marlenc
Przyczajenie
 
Avatar marlenc
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 29
Smile

Studniówka - sukienka krótka czy długa?


Co byście wybrały, albo już jesteście po zabawie? Polecacie długie czy krótkie sukienki? Jakie kolory?
Od dzieciństwa marzyły mi się długie sukienki na bale, teraz jestem 2 miesiące przed i kompletnie się waham.. A nie chciałabym trzymać sprawy na ostatnią chwilę.
marlenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 19:25   #2
eeverybodylies
Raczkowanie
 
Avatar eeverybodylies
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 242
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Jakbym miała teraz wybierać to chyba bym założyła długą, bo krótką to wszędzie założysz, a długą już nie zawsze w dodatku ciemną (jeśli oczywiście masz zamiar ciemna wdziać)
__________________
Kochać to nie patrzeć na siebie, a w tym samym kierunku.

eeverybodylies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 20:04   #3
marlenc
Przyczajenie
 
Avatar marlenc
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 29
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Cytat:
Napisane przez eeverybodylies Pokaż wiadomość
Jakbym miała teraz wybierać to chyba bym założyła długą, bo krótką to wszędzie założysz, a długą już nie zawsze w dodatku ciemną (jeśli oczywiście masz zamiar ciemna wdziać)
Na pewno będzie z ciemnych, ale czy czerń to jeszcze się zastanawiam, czy może jakiś granat albo zieleń
Masz rację, bo na wesele zawsze zakłada się krótkie, żeby było wygodnie, a długą najprędzej to założy człowiek w dniu swojego ślubu
marlenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 20:07   #4
niusiak25
Zadomowienie
 
Avatar niusiak25
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 253
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Jak bym miała studniówkę to wybrałabym na 100% krótką ze względu na wygodę. Ja miałam długą i strasznie w niej się umęczyłam. Co do kolorku ja poszłabym w klasyczną czerń albo ładny granat ale to kwestia gustu można zaszaleć
__________________
Chcesz ze mnie kpić? Nie poczułam nic, daj bis Nie powiedziałaś tego w ryj To nie powiedziałaś nic.

Twój pot, Twój ból, Twoje łzy - ich zazdrość.
niusiak25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 20:21   #5
enamour
Zakorzenienie
 
Avatar enamour
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 14 745
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Jeśli miałabym drugi raz mieć studniówkę, to wybrałabym długą sukienkę. W tym roku moja siostra ma taką imprezę, kupiła piękną, czerwoną sukienkę do ziemi z rozcięciem na boku, bez ramiączek, z widocznym suwakiem z tyłu, wygląda cudownie, do tego większa złota biżuteria, cudo.
__________________
Wszystko, co należy do mnie, jest teraz Twoje. Oddaje Ci siebie, swą duszę i miłość, od teraz aż do końca naszych dni.
enamour jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 20:48   #6
annamecita
Przyczajenie
 
Avatar annamecita
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 5
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Ja oczywiście byłam święcie przekonana, że założę długą sukienkę. Głównie z tego względu, że buty nie zwracałyby tak dużej uwagi, a moje białe szpilki wymagają nienakładania rajstop - jeśli je nałożę, są z kolei za duże. Niestety kiedy przychodzi czas znalezienia takiej maxi dress to zaczynają się schody. Myślałam nad uszyciem jej, bo mam już projekt, ale ciągle się waham - bardzo mnie "pociągają" sukienki rozkloszowane z neoprenu. Summa summarum już sama nie wiem, co mam robić. Na azjatyckich sklepach jest mnóstwo pięknych sukienek maxi, ale ciężko trafić z rozmiarem. A nawet 20 $ szkoda, bo można za taką cenę kupić jakąś rewelacyjną kolię.
Zgadzam się z dziewczynami, że długa sukienka nie jest jeszcze na tyle rozpromowana, aby można było ją nosić na co dzień. Czasami człowiek nie ma odwagi, albo są zbyt eleganckie (ja tam chodzę, szczególnie w lato :-D nawet w czarnej). Zakładaj długą, byle była jakaś ładna i zjawiskowa. Ja choruję na takie w stylu antycznym.
annamecita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 08:15   #7
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Ja bym wybrała długą
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-20, 09:47   #8
marlenc
Przyczajenie
 
Avatar marlenc
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 29
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Cytat:
Napisane przez annamecita Pokaż wiadomość
Ja oczywiście byłam święcie przekonana, że założę długą sukienkę. Głównie z tego względu, że buty nie zwracałyby tak dużej uwagi, a moje białe szpilki wymagają nienakładania rajstop - jeśli je nałożę, są z kolei za duże. Niestety kiedy przychodzi czas znalezienia takiej maxi dress to zaczynają się schody. Myślałam nad uszyciem jej, bo mam już projekt, ale ciągle się waham - bardzo mnie "pociągają" sukienki rozkloszowane z neoprenu. Summa summarum już sama nie wiem, co mam robić. Na azjatyckich sklepach jest mnóstwo pięknych sukienek maxi, ale ciężko trafić z rozmiarem. A nawet 20 $ szkoda, bo można za taką cenę kupić jakąś rewelacyjną kolię.
Zgadzam się z dziewczynami, że długa sukienka nie jest jeszcze na tyle rozpromowana, aby można było ją nosić na co dzień. Czasami człowiek nie ma odwagi, albo są zbyt eleganckie (ja tam chodzę, szczególnie w lato :-D nawet w czarnej). Zakładaj długą, byle była jakaś ładna i zjawiskowa. Ja choruję na takie w stylu antycznym.
tym bardziej, że studniowka jest aby raz w życiu

Edytowane przez marlenc
Czas edycji: 2014-11-21 o 14:33 Powód: błąd
marlenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 21:18   #9
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Miałam krótką (tzn. do kolan) rozkloszowaną. W życiu nie zalozylabym długiej, bo przecież w tym nie da sie tańczyć Moje znajome, ktore chciały mieć długie sukienki, miały je tylko do poloneza, a pozniej sie przebierły. Teraz nawet na ślubach PM ma zazwyczaj inną sukienkę na ślub, inną (krótszą) na wesele, a co dopiero na studniówkę Przecież to zazwyczaj jest zwykła dyskoteka, tylko w ladniejszym miejscu, a na dyskoteki nie chodzi się w długich sukniach
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 21:39   #10
berciuch
Przyczajenie
 
Avatar berciuch
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 3
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Ja miałam długą i to jeszcze krwistoczerwoną, na górze dopasowaną, na dole zwiewną i asymetryczną, więc pięknie fruwała w trakcie wywijasów i ani trochę nie przeszkadzała

Moim zdaniem krótka też jest ok, ale możesz ją założyć na każdą imprezę, a studniówka jest raz w życiu
__________________


Bloguję - berciuch.com
berciuch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 14:35   #11
marlenc
Przyczajenie
 
Avatar marlenc
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 29
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Miałam krótką (tzn. do kolan) rozkloszowaną. W życiu nie zalozylabym długiej, bo przecież w tym nie da sie tańczyć Moje znajome, ktore chciały mieć długie sukienki, miały je tylko do poloneza, a pozniej sie przebierły. Teraz nawet na ślubach PM ma zazwyczaj inną sukienkę na ślub, inną (krótszą) na wesele, a co dopiero na studniówkę Przecież to zazwyczaj jest zwykła dyskoteka, tylko w ladniejszym miejscu, a na dyskoteki nie chodzi się w długich sukniach
to nie jest dyskoteka, to jest bal maturalny. na dyskotece nie tańczy się poloneza

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Cytat:
Napisane przez berciuch Pokaż wiadomość
Ja miałam długą i to jeszcze krwistoczerwoną, na górze dopasowaną, na dole zwiewną i asymetryczną, więc pięknie fruwała w trakcie wywijasów i ani trochę nie przeszkadzała

Moim zdaniem krótka też jest ok, ale możesz ją założyć na każdą imprezę, a studniówka jest raz w życiu
tak samo myślę jak Ty
marlenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-21, 14:57   #12
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Cytat:
Napisane przez marlenc Pokaż wiadomość
to nie jest dyskoteka, to jest bal maturalny. na dyskotece nie tańczy się poloneza
Poloneza tańczy się kilka minut. Reszta to zwykła impreza z ''normalną'' muzyką i tańcami Zresztą pójdziesz i się sama przekonasz
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 15:07   #13
_Beata _
ja.
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: niedaleko
Wiadomości: 1 422
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Za moich czasów czyli 8 lat temu modne były długie i taką miałam, zresztą mam brzydkie nogi i i tak brałabym długą;-) teraz tylko wzięłabym inny fason, bo wtedy na topie były gorsety i spódnica osobno, najlepiej na kole
_Beata _ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 18:10   #14
marlenc
Przyczajenie
 
Avatar marlenc
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 29
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

też pamiętam jak moja siostra (teraz już po studiach jest) miała studniówkę i kupiła sobie sukienkę z gorsetem czerwoną błyszczącą, wtedy była taka moda, teraz sukienki na topie są jednolite, lejące i z tiulowych materiałów właśnie tak sobie przemyślałam, że jestem wysoka, mam 172 cm i strasznie szczupła, założę krótką sukienkę - fakt będę ładnie wyglądać, ale jak dojdą na początek buty na obcasie to nogi automatycznie wyszczuplą się bardziej, później zmienię na mniejszy obcas, ze względu na wygodę, więc póki co pozostaję przy długiej, która zakryje chudziutkie nóżki

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Poloneza tańczy się kilka minut. Reszta to zwykła impreza z ''normalną'' muzyką i tańcami Zresztą pójdziesz i się sama przekonasz
no tak, ale nie dyskoteka
marlenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 20:12   #15
Gagix
Rozeznanie
 
Avatar Gagix
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 959
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Długa i sexi
__________________

Gagix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 18:16   #16
sophiab2
Raczkowanie
 
Avatar sophiab2
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 86
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

miałam na studniówce długą, czarną sukienkę, mega przylegającą do ciała na tyle że sama ubrać nie mogłam :P a tańczyło mi się świetnie
__________________
http://diyzosi.blogspot.com/
sophiab2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-23, 16:16   #17
solll
Zakorzenienie
 
Avatar solll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 12 386
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

ja na swojej studniówce miałam sukienkę do kolan, teraz ubrałabym długą, bo takiej nigdzie już nie ubierzesz, jedynie na ślub
__________________
„Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć”





solll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 12:44   #18
lucynazielinska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Ja wybrałam bym długą.
Prostą w kroju.
Kolor uzależniła bym od koloru oczu.
Pamiętaj o dodatkach

http://lucynazielinska.mywapblog.com/
lucynazielinska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 14:51   #19
nieb_ieska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Swoją studniówkę miałam 2 lata temu i założyłam krótką w dodatku czarną sukienkę. Dzisiaj patrząc z perspektywy czasu myślę sobie,że mogłam zaszaleć z kolorem i krojem,ponieważ praktycznie wszystkie dziewczyny miały sukienki w ciemnych kolorach i krótkie (trafiła się tylko jedna!w długiej). Więc jeżeli chcesz się wyróżniać i nie utonąć w cieniu krótkich i ciemnych sukienek ja polecam Ci długą,może z jakimś rozcięciem na boku (ale wiadomo,żeby nie było też wulgarnie ). Tylko jeżeli masz zamiar dużo tańczyć i naprawdę dobrze się bawić to jednak taka długa sukienka może Ci troszeczkę przeszkadzać. Jakby coś służę radą
nieb_ieska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-11, 18:14   #20
lennax
Raczkowanie
 
Avatar lennax
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 141
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Dziewczyny, jeśli szukacie sukienki na Sylwestra, studniówkę lub Święta, to zaglądnijcie do sklepu http://elitebutik.pl/pl/c/Sukienki-/90

Po wpisaniu kodu RETROMODERNA rabat 20% na wszystkie sukienki.

Z rabatu można skorzystać do 31.12.2014r. do godz. 22.00.
__________________
lennax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-18, 21:44   #21
Biaankaa
Przyczajenie
 
Avatar Biaankaa
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Moim zdaniem długa, niewiele jest okazji do balowych sukien, a stódniówka właśnie taką stwarza!
Biaankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-20, 21:17   #22
EsteraO
Raczkowanie
 
Avatar EsteraO
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 32
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Za moich czasów raczej tylko długie wchodziły w grę. Niewiele dziewczyn decydowało się na krótką sukienkę, ale gdybym miała teraz studniówkę, to zdecydowanie wybrałabym krótką
EsteraO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 18:38   #23
Kropka Migotka
Przyczajenie
 
Avatar Kropka Migotka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 6
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Ja na swojej studniówce miałam krótką, czarną kieckę i bardzo mi się podobała, ale gdybym miała teraz iść... to kupiłabym długą. Są śliczne. Oglądałam ostatnio zdjęcia ze studniówek i rzadko się trafia jakaś długa sukienka, ale jeśli już, to wyróżnia się pozytywnie A i wybór duży w sklepach, można zaszaleć
Kropka Migotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-29, 15:56   #24
rougelipgloss
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 22
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Zależy od podejścia. Marzyłam o długiej i miałam taką. Szczęśliwie mogłam ją jeszcze założyć na wesele siostry. I tyle.
Na szczęście nie zrujnowała mojego budżetu.

Dla mnie niepotrzebne jest wydawanie grubych $$$ na jednorazową sukienkę. Wtedy napaliłam się na bal życia, wyszła kicha...

Dziś wybrałabym szałową, ale krótką- taką, którą mogłabym założyć na sporo innych okazji. Doinwestowałabym biżuterię i nie wmawiała sobie, że to jedyny taki bal w życiu.

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2016-12-09 o 18:36
rougelipgloss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-26, 15:28   #25
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Zalozylabym dluga.

Krotka zalozysz latem w weekend.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:32   #26
Thirtyfashion
Raczkowanie
 
Avatar Thirtyfashion
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 65
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Zecydowanie długa suknia, może byc czarna bądź czerwona - mało jest okazji kiedy można poczuc sie jak królowa a na taka okazję mozna poszaleć
__________________
Zapraszam na mój blog modowy http://thirtyfashion.com/ - znajdziecie na nim setki inspiracji!
Instagram: https://www.instagram.com/thirtyfashionblog/
Thirtyfashion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-01, 10:17   #27
lifeofaneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 216
Dot.: Studniówka - sukienka krótka czy długa?

Też jestem zdania, że na taką okazję lepsza jest długa suknia wieczorowa. Tak jak piszesz - być może nie będzie drugiej takiej okazji. Ja nie byłam przekonana, ale po lekturze tego poradnika: https://blogstyle.pl/sukienka-wieczo...ch-sytuacjach/ stwierdziłam, że w sumie czemu nie? Suknie wieczorowe wcale nie muszą być jak bezy, mogą być i lejące w stylu empire.
lifeofaneta jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Szafa - komentarze


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-01 11:17:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:46.