Badania lekarskie-staż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-12, 12:29   #1
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477

Badania lekarskie-staż


Witam Was. Na dniach ide na badania lekarskie,dostałam staż ,praca w domu,przy komputerze,8 godzin dziennie.No i chciałabym zapytać jakie to są badania.Takie jak bilans? Czyli badanie jamy ustnej,oczy,kręgosłup itd.
Chciałabym dodać,że noszę okulary,-2,25 :/ ,może to być przeszkodą ,że zaświadczenie nie zostanie podpisane? Cholewcia,pracy szukam od roku prawie i bardzo mi zależy na tym żeby pracować.
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 13:24   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Badania lekarskie-staż

Krew,mocz ,osłuchanie,wywiad i badanie wzroku.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 13:44   #3
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Badania lekarskie-staż

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Krew,mocz ,osłuchanie,wywiad i badanie wzroku.

ło ho ho,to więcej tego niż myślałam
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 15:13   #4
jessy86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zgierz
Wiadomości: 141
Dot.: Badania lekarskie-staż

Ja przed stażem zostałam wysłana na badania i internista skierował mnie jeszcze do okulisty. Tak to tylko on mnie jeszcze zbadał. Praca także przy komputerze.
jessy86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 15:22   #5
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Badania lekarskie-staż

Ja idę na staż i również przy komputerze i miałam pobieraną krew + rentgen płuc, bo mój już hoho przeterminowany potem okulista i już lekarz z medycyny, wszelkie szybko poszło
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 15:49   #6
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Badania lekarskie-staż

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
Ja idę na staż i również przy komputerze i miałam pobieraną krew + rentgen płuc, bo mój już hoho przeterminowany potem okulista i już lekarz z medycyny, wszelkie szybko poszło

Własnie okulista... hmmm obawiam sie tego strasznie,bo jak karze mi czytać literki bez okularów to chyba krzyż nade mną zrobi...
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 19:52   #7
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Badania lekarskie-staż

Cytat:
Napisane przez zoskasamoska Pokaż wiadomość
Własnie okulista... hmmm obawiam sie tego strasznie,bo jak karze mi czytać literki bez okularów to chyba krzyż nade mną zrobi...
Ale okulary masz po to, żeby widzieć te literki.

Bez przesady dziewczyno, okularnicy są wszędzie.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 19:58   #8
Ejniacz
Zadomowienie
 
Avatar Ejniacz
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 1 571
Dot.: Badania lekarskie-staż

Jak ja robiłam badania do pracy (najpierw na staż, a potem praca w sklepie) to wyglądało to tak:
-dobrze się pani czuje ?
- tak, dobrze.

I ciach, po wszystkim.

No dobra, przy pracy w sklepie musiałam dodatkowo przez chwilę postać na 1 nodze czy równowagę potrafię utrzymać
__________________
"Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi."


Jean Cocteau
Ejniacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 07:05   #9
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Badania lekarskie-staż

Cytat:
Napisane przez zoskasamoska Pokaż wiadomość
Chciałabym dodać,że noszę okulary,-2,25 :/ ,może to być przeszkodą ,że zaświadczenie nie zostanie podpisane? Cholewcia,pracy szukam od roku prawie i bardzo mi zależy na tym żeby pracować.
Cytat:
Napisane przez zoskasamoska Pokaż wiadomość
Własnie okulista... hmmm obawiam sie tego strasznie,bo jak karze mi czytać literki bez okularów to chyba krzyż nade mną zrobi...
Weź.... pomyśl racjonalnie.

Czy fakt, że nosisz okulary może sprawić, że ktoś nie pozwoli Ci pracować? W przedszkolu jesteś, czy co?
To, że masz wadę nie znaczy że ktoś Ci czegoś zabroni. Mało ludzi w okularach pracuje zawodowo?
Po prostu lekarz odnotuje to w papierach - nie rób szopek, nie wydziwiaj i nie kłam - jeżeli poza tym nie masz żadnych okulistycznych schorzeń, które dla Twojego własnego zdrowia! uniemożliwiałyby Ci pracę przed komputerem, kilka minut i załatwione.
Najlepiej weź ze sobą te okulary, bo lekarz będzie mógł wtedy stwierdzić, czy wada się pogłębia, czy nie i przynajmniej Ty sama wtedy również będziesz miała tego świadomość.

Badanie wzroku przechodziłam niejednokrotnie bez okularów, bo ich nie noszę, ale naprawdę obawiać się tutaj nie ma czego.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 09:24   #10
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Badania lekarskie-staż

Cytat:
Napisane przez cbc6429be45513368b51b71e3 40d921ce6d338a3 Pokaż wiadomość
Weź.... pomyśl racjonalnie.

Czy fakt, że nosisz okulary może sprawić, że ktoś nie pozwoli Ci pracować? W przedszkolu jesteś, czy co?
To, że masz wadę nie znaczy że ktoś Ci czegoś zabroni. Mało ludzi w okularach pracuje zawodowo?
Po prostu lekarz odnotuje to w papierach - nie rób szopek, nie wydziwiaj i nie kłam - jeżeli poza tym nie masz żadnych okulistycznych schorzeń, które dla Twojego własnego zdrowia! uniemożliwiałyby Ci pracę przed komputerem, kilka minut i załatwione.
Najlepiej weź ze sobą te okulary, bo lekarz będzie mógł wtedy stwierdzić, czy wada się pogłębia, czy nie i przynajmniej Ty sama wtedy również będziesz miała tego świadomość.

Badanie wzroku przechodziłam niejednokrotnie bez okularów, bo ich nie noszę, ale naprawdę obawiać się tutaj nie ma czego.

No tak masz rację. Tylko ,że sęk w tym ,że ogólnie miałam spędzać jak najmniej czasu przed komputerem,jak najmniej chodzic do kina,jak najmniej tv. Ale to było u innego okulisty ,wiec temu chyba nawet tego nie powiem.
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 09:45   #11
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Badania lekarskie-staż

Cytat:
Napisane przez zoskasamoska Pokaż wiadomość
miałam spędzać jak najmniej czasu przed komputerem,,jak najmniej tv.
Ja każdy
Wszystko będzie ok.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 11:41   #12
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Badania lekarskie-staż

Cytat:
Napisane przez zoskasamoska Pokaż wiadomość
No tak masz rację. Tylko ,że sęk w tym ,że ogólnie miałam spędzać jak najmniej czasu przed komputerem,jak najmniej chodzic do kina,jak najmniej tv. Ale to było u innego okulisty ,wiec temu chyba nawet tego nie powiem.
To się staraj spędzać czasu jak najmniej. Ruch na świeżym powietrzu dobrze ludziom robi. Tak słyszałam.
Wzrok masz tylko jeden, Twoje zdrowie.
Okulista telewizora z domu na pewno Ci nie wyniesie.

Powodzenia w nowej pracy.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 20:24   #13
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Badania lekarskie-staż

ja mam staż w Zusie. badanie było u lekarza zakładowego czy jak to nazywają. Był wywiad nt przebytych chorób, urazów, czytanie literek z tablicy, zmierzone ciśnienie i osłuchanie serca i płuc. Jakiego pracodawcę stać żeby badać jeszcze krew, wysyłać do okulisty itp. chorzy ludzie czekają na takie badania do kilkunastu dni a nawet miesiąc a tu stażystów na takie badania mają wysyłać?! moja znajoma wcale nie ma badania i nikt sobie tym głowy nie zawraca.
__________________
Zielona Wyspa

ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 23:33   #14
__meggi__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 20
Dot.: Badania lekarskie-staż

Prawda jest taka, że Urząd może skierować potencjalnego stażystę na badania. "Może" - nie "musi"!!! Najczęściej stara się wysyłać
Wszystko zalezy od: zasady przyjętej w konkretnym Urzędzie, od charakteru zadań powierzanych przyszłemu stażyście (zagrożenia na stanowisku, ryzyko inne będzie dla pracownika biurowego, inne dla fryzjerki, analityka chemicznegi czy mechanika samochodowego).
Zdarza sie też, że pracodawcy stwarzaja problemy i bez badań nie chca przyjmować na staż - tak szczerze mówiąc pracodawcy nazywają to "badaniami wstępnymi". Tylko ciężko jest im wytłumaczyć, ze obowiązkowo badania wstępne wykonuje sie przed podjęciem pracy, a ze stażystą nie wiążą się umową o pracę (kadrowe sa jednak nieugięte ).
__meggi__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 07:05   #15
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Badania lekarskie-staż

Wczoraj byłam w up,robili znów jakieś problemy. Dali mi skierowanie na staz i powiedzieli,ze skierowanie doo lekarza jest w zakresie pracodowacy.Zadzwoniłam po ''szefa'',przyjechał,wpie rw poszlismy do jego ksiegowej,po skierowanie.Pojechalismy do lekarza,a tam stwierdzili,ze nie ma jakiejs umowy i nie moga zrobic badac.Pojechalismy do innego miasta podpisac jakas umowe,po to zebym mogla zrobic te badania,a po drodze jeszcze było szybkie szkolenie BHP. Pojechalismy do lekarza spowrotem. A tam mnie osobno do okulisty wysłali na dzis do innego miasta i mam potem do nich wrocic na normalne badania.Jakas katastrofa,dlatego jade teraz do tego okulisty,a potem w tej przychodni bede ponoć kilka godzin czekała zeby zrobic te badania na staż,bo tam od cholery chorych jest codziennie.Ahhh paranoja jakaś.
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 07:42   #16
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Badania lekarskie-staż

Przejdziesz i po sprawie. Więcej przezywania i nerwów niż to to warte.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 10:52   #17
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Badania lekarskie-staż

Cytat:
Napisane przez ikonka10 Pokaż wiadomość
ja mam staż w Zusie. badanie było u lekarza zakładowego czy jak to nazywają. Był wywiad nt przebytych chorób, urazów, czytanie literek z tablicy, zmierzone ciśnienie i osłuchanie serca i płuc. Jakiego pracodawcę stać żeby badać jeszcze krew, wysyłać do okulisty itp. chorzy ludzie czekają na takie badania do kilkunastu dni a nawet miesiąc a tu stażystów na takie badania mają wysyłać?! moja znajoma wcale nie ma badania i nikt sobie tym głowy nie zawraca.
Nie wiem jak ma sie sprawa stażu ale w mojej firmie każdy pracownik przechodzi badania okresowe właśnie :krew,mocz,wywiad,osłucha nie ,okulista.
W firmie TŻ to samo.

Takie badania wbrew pozorom to niewielki koszt na osobę,tylko prywatnie kosztuja duzo za dużo.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 12:57   #18
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Badania lekarskie-staż

Wrócilam w domu.Matko jedyna... Myślałam,że zwariuje. U okulisty czekalam jakies 1,5 godziny,ryli mi sie wszyscy w kolejke,a jak sie upomniałam to myślałam,że mnie żywcem tam zjedzą... Dobra wyczekałam swoje,weszłam na 5 minut,okulista załatwiony.
Pojechałam do lekarza,to samo,pełno ludu jak w Rzymie. Powtórka,każdy sie pcha ,ale jak sie odezwiesz to Cie jak psa zjadą,więc siedziałam ciuchutko. I tak samo weszłam,troche jak jakas farsa to wyglądało,20 pytań na 10 sekund ,haha. Zmierzyła ciśnienie i podpisane.
Więc nie taki diabeł straszny,hehe
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 12:59   #19
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Badania lekarskie-staż

Cytat:
Napisane przez zoskasamoska Pokaż wiadomość
Wrócilam w domu.Matko jedyna... Myślałam,że zwariuje. U okulisty czekalam jakies 1,5 godziny,ryli mi sie wszyscy w kolejke,a jak sie upomniałam to myślałam,że mnie żywcem tam zjedzą... Dobra wyczekałam swoje,weszłam na 5 minut,okulista załatwiony.
Pojechałam do lekarza,to samo,pełno ludu jak w Rzymie. Powtórka,każdy sie pcha ,ale jak sie odezwiesz to Cie jak psa zjadą,więc siedziałam ciuchutko. I tak samo weszłam,troche jak jakas farsa to wyglądało,20 pytań na 10 sekund ,haha. Zmierzyła ciśnienie i podpisane.
Więc nie taki diabeł straszny,hehe
Gratulacje.

Teraz to już tylko do pracy!
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-15, 13:01   #20
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Badania lekarskie-staż

Haha prace mam w domu w kapciach przy kompie Od poniedzialku zaczynam,pozdrawiam.
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:23.