Wizazanki podrozujace po Szwecji... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-08, 22:29   #1
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 242
GG do wannabe
Exclamation

Wizazanki podrozujace po Szwecji...


...mam do Was pytanie.

Otoz postanowilam wybrac sie w kwietniu do Goteborga. Oczywiscie jak najmniejszym kosztem . W internecie wyszukiwalam juz wszystkie mozliwe polaczenia (niestety nie ma zadnego bezposredniego polaczenia miedzy Polska i Goteborgiem). Prawdopodobnie leciec bede do Malmo. I tu pojawia sie moje pytanie: jak najtaniej podrozowac po Szwecji - czy sa jakies specjalne "tanie busy", czy cos w tym rodzaju? Czy moze najtanszy jest pociag?
Na razie plan mam taki:
- z lotniska Malmo-Sturup do Malmo Centralstation zawiezie mnie autobus (90SEK w jedna strone)
- z Malmo do goteborga pociagiem (bilet "just nu 2" - mam nadzieje, ze niczego nie przeoczylam i bede mogla z niego skorzystac - zaleznie od godziny od 147SEK do 218SEK)

Moze jest jednaj jeszcze jakas tansza forma podrozy?
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 12:38   #2
jaszczura
BAN stały
 
Avatar jaszczura
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szwecja
Wiadomości: 208
Dot.: Wizazanki podrozujace po Szwecji...

hej niewiem czy jest tansze polaczenia bo ja jestem w stockholmie,mi najbardziej oplaca sie prom do nynasham ale z tego co wiem do malme tez jest dowiedz sie tez o kursach samolotow
jaszczura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 21:24   #3
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 242
GG do wannabe
Dot.: Wizazanki podrozujace po Szwecji...

dzieki za odpowiedz

juz sprawdzalam ceny promow, ale najtansze jest i tak polaczenie lotnicze z malmo. sprawdzalam juz rozne mozliwosci: loty przez niemcy, kopenhage, czy sztokholm, ale wszystko to wychodzi strasznie drogo. zreszta juz zarezerwowalam w promocji bilety do/z Malmo (158PLN). teraz tylko zastanawiam sie jak najtaniej dojechac z Malmo do Goteborga.

jaszczura, a czy podrozowalas moze szwedzkimi pociagami? czy jest cos na co powinnam zwrocic uwage? albo moze czy masz w ogole jakies ciekawe wskazowki, dot podrozowania po Szwecji i Szwecji w ogole?

pzdr
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 19:08   #4
jaszczura
BAN stały
 
Avatar jaszczura
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szwecja
Wiadomości: 208
Dot.: Wizazanki podrozujace po Szwecji...

tak jezdzilam metrami penteltogami i roslesbanami,niewiem co moge ci napisac w zwiazku ze wskazowkami chyba tylko to ze osobiscie mi sie wydaje ze w szwedzkich pociagach jest bezpieczniej niz w polskich
jaszczura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 21:02   #5
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 242
GG do wannabe
Dot.: Wizazanki podrozujace po Szwecji...

dzieki moze moje pytania nie sa zbyt konkretne, ale wybieram sie do szwecji po raz pierwszy i sama nie wiem, czego moge oczekiwac (a raczej czego mam sie obawiac).
w kazdym razie dzieki za zainteresowanie. pozdrawiam
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 11:52   #6
callena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 157
Dot.: Wizazanki podrozujace po Szwecji...

Osz kurcze...tyle napisałam i mi się skasowało...no nic to jeszcze raz:


JA wybieram się do Goteorga w sierpniu, ale jako osoba czasami zapobiegliwa już teraz zaczęłam szukać i szpeać, zwłaszcza że to mój pierwszy długi wyjazd.
I tak: tanie linie lotnicze Wizzair od połowy czerwca uruchamiają połączenie na trasie Warszawa-Goteborg.. Miły pan z infolinii gdzie zadzwoniłam żeby wypytać o wszystki dodatkowe opłaty małym druczkiem powiedział, że jeżeli teraz zabookuje bilet na kooniec sierpnia to podróż w jedną stronę będzie mnie kosztaował 111 zł a w dwie 239 zł także nie jest chyba źle... ja mieszkam koło Krakowa, więc jest też opcja połączenia Katowice-Malme, ale nie wiem jak na miejscu w Szwecji mogłabym się do Goteborga dostać. Zastanawiałam się też nad promem, ale zanim ja z płd. Polski dotrę np. do Szczecina to miją mi te 10 h.... chyba opcja podróż z Warszawy jest najlepsza. Jażeli będziecie mieć jakieś info o inncyh połączeniach to PISZCIE koniecznie!!

I jeżeli są tu jakieś WIzażanki mieszkające w Szwecji - apel do Was - odezwijcie się! Odczuwam wielką potzrebę wypytana was o ten kraj!
PZDR!
callena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 16:18   #7
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 242
GG do wannabe
Dot.: Wizazanki podrozujace po Szwecji...

Cytat:
Napisane przez callena
Osz kurcze...tyle napisałam i mi się skasowało...no nic to jeszcze raz:


JA wybieram się do Goteorga w sierpniu, ale jako osoba czasami zapobiegliwa już teraz zaczęłam szukać i szpeać, zwłaszcza że to mój pierwszy długi wyjazd.
I tak: tanie linie lotnicze Wizzair od połowy czerwca uruchamiają połączenie na trasie Warszawa-Goteborg.. Miły pan z infolinii gdzie zadzwoniłam żeby wypytać o wszystki dodatkowe opłaty małym druczkiem powiedział, że jeżeli teraz zabookuje bilet na kooniec sierpnia to podróż w jedną stronę będzie mnie kosztaował 111 zł a w dwie 239 zł także nie jest chyba źle... ja mieszkam koło Krakowa, więc jest też opcja połączenia Katowice-Malme, ale nie wiem jak na miejscu w Szwecji mogłabym się do Goteborga dostać. Zastanawiałam się też nad promem, ale zanim ja z płd. Polski dotrę np. do Szczecina to miją mi te 10 h.... chyba opcja podróż z Warszawy jest najlepsza. Jażeli będziecie mieć jakieś info o inncyh połączeniach to PISZCIE koniecznie!!

I jeżeli są tu jakieś WIzażanki mieszkające w Szwecji - apel do Was - odezwijcie się! Odczuwam wielką potzrebę wypytana was o ten kraj!
PZDR!
Hej Ja tez sie strasznie ciesze z tego polaczenia z Goteborgiem!!!! Skonczy sie kombinowanie z pociagami i tym podobnymi... No, ale poki co lotow do Goteborga jeszcze nie ma i zamiast 1,5h lotu podroz z Warszawy do Goteborga zajmie mi 7h
W kwietniu opisze moje wrażenia z podrózy szwedzkimi pociagami
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-11, 23:39   #8
callena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 157
Dot.: Wizazanki podrozujace po Szwecji...

Opisz koniecznie A czy mogę wiedzieć w jakim celu się wybierasz do Szwecji? PZdr
callena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 14:06   #9
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 242
GG do wannabe
Dot.: Wizazanki podrozujace po Szwecji...

Witam ponownie

Wypad do Goteborga byl cudny, tylko krotki niestety... Do callena: jechalam odwiedzic znajomych

Tak jak obiecalam zdaje relacje:
1. W Szwecji WSZYSCY (przynajmniej przed 60 rokiem zycia) MOWIA PO ANGIELSKU. I to bardzo dobrze. Testowalam: podrozojacych ze mna szwedow, kontrolerow bilteow w pociagu, babcie klozetowa na dworcu, kierowcow autobusow podmiejskich, kasjerki w supermarkecie, kelnerow i barmanow itd. Tak wiec jesli znamy angielski - Szwcja stoi przed nami otworem!
2. Lotnisko Malmo-Sturup znajduje sie ok 30 km od samego Malmo i poza regularnie kursujacymi do Malmo autobusami (http://www.peopletravel.se/en/koncernen/) jest tez Polska taksowka - to dla tych, ktorzy potrzebuja troche wsparcia na poczatku. Kierowca, Pan Mirek jest b. sympatyczny i doradzi, w jaki sposob dostac sie w konkretne miejsce (polcab_bus@hotmail.com, +46 73 7624939)3.
2. Pociagi sa po prostu swietne (http://www.sj.se/sj/jsp/polopoly.jsp?d=10&l=en). Czyste, wygodne i czulam sie w nich na tyle bezpiecznie, ze nie balam sie zasnac, mimo ze podrozowalam sama. Nie ma problemu ze znalezieniem miejsca i wagonu, bo sa doskonale oznaczone. Kontrolerzy biletow wygladem, zachowaniem i jakoscia obslugi przypominaja mi raczej stewardow i stewardesy .
3. Na tym skonczyla sie moja samotna podroz. Nie znalazlam wiec zadnych tanszych form podrozy (generalnie Szwecja jest masakrycznie droga i to co ja znalazlam - teraz wiem, ze bylo naprawde tanie). Dowiedzialam sie, ze jest autobus kursujacy z Malmo do Goteborga na przyklad, ale nie znam szczegolow.

Powodzenia w podrozowaniu po Szwecji

Edytowane przez wannabe
Czas edycji: 2006-04-15 o 14:09 Powód: poprawka linkow
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 14:34   #10
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: Wizazanki podrozujace po Szwecji...

o tak, jazda pociagiem to moja ulubiona czesc dnia kiedy wracam po pracy (pod warunkiem,ze jest malo ludzi:P)
ale od Goteborgu wole moje okolice i Malmo.Ci tu nie przepadaja za tymi tam:P
__________________
"Życie jest za krótkie lub za długie
bym mogła pozwolić sobie
na luksus aż tak złego życia"

_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 14:06   #11
kikainka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: Wizazanki podrozujace po Szwecji...

Cytat:
Napisane przez wannabe Pokaż wiadomość
Witam ponownie

Wypad do Goteborga byl cudny, tylko krotki niestety... Do callena: jechalam odwiedzic znajomych

Tak jak obiecalam zdaje relacje:
1. W Szwecji WSZYSCY (przynajmniej przed 60 rokiem zycia) MOWIA PO ANGIELSKU. I to bardzo dobrze. Testowalam: podrozojacych ze mna szwedow, kontrolerow bilteow w pociagu, babcie klozetowa na dworcu, kierowcow autobusow podmiejskich, kasjerki w supermarkecie, kelnerow i barmanow itd. Tak wiec jesli znamy angielski - Szwcja stoi przed nami otworem!
2. Lotnisko Malmo-Sturup znajduje sie ok 30 km od samego Malmo i poza regularnie kursujacymi do Malmo autobusami (http://www.peopletravel.se/en/koncernen/) jest tez Polska taksowka - to dla tych, ktorzy potrzebuja troche wsparcia na poczatku. Kierowca, Pan Mirek jest b. sympatyczny i doradzi, w jaki sposob dostac sie w konkretne miejsce (polcab_bus@hotmail.com, +46 73 7624939)3.
2. Pociagi sa po prostu swietne (http://www.sj.se/sj/jsp/polopoly.jsp?d=10&l=en). Czyste, wygodne i czulam sie w nich na tyle bezpiecznie, ze nie balam sie zasnac, mimo ze podrozowalam sama. Nie ma problemu ze znalezieniem miejsca i wagonu, bo sa doskonale oznaczone. Kontrolerzy biletow wygladem, zachowaniem i jakoscia obslugi przypominaja mi raczej stewardow i stewardesy .
3. Na tym skonczyla sie moja samotna podroz. Nie znalazlam wiec zadnych tanszych form podrozy (generalnie Szwecja jest masakrycznie droga i to co ja znalazlam - teraz wiem, ze bylo naprawde tanie). Dowiedzialam sie, ze jest autobus kursujacy z Malmo do Goteborga na przyklad, ale nie znam szczegolow.

Powodzenia w podrozowaniu po Szwecji

Hej!
Czy ktos jeszcze tu zaglada? Potrzebuje kontaktu do tego pana Mirka z postu powyzej, bo email ani telefon podane nie dzialaja. Dzieki!
kikainka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:18.