Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-20, 16:30   #541
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Miałam (i mam od nowa) to samo Stężenia 25-30%, aczkolwiek te w granicach ~25% dawały lepsze łuszczenie niż 30%, o ile dobrze pamiętam Kleotka miała podobne spostrzeżenia. Na całą twarz 1-2 warstwy, na same przebarwienia kilka warstw więcej, daje to mocnego kopa, ale mimo wszystko musisz się liczyć z tym, że to dalej walka na kilka miesięcy i trzeba zainwestować w gustowne kominy/golfy, żeby mieć jak wyjść do ludzi

zdjęcie - coś wspaniałego
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-24, 11:59   #542
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Powiem wam ze ten peeling z norela to mocny jest
Bielenda glikolowy 30% to przy nim pikus
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 12:08   #543
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 404
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cześć

Dopiero zaczynam przygodę z kwasami i mam nadzieję, że mnie nie zjecie za te pytania Zaczęłam od Pharmaceris T z kwasem migdałowym (10%), stosowałam codziennie na noc, po niemal całym skończonym opakowaniu zero efektu (w trakcie też, zero zmian, zero widocznego łuszczenia, pieczenia, no nic).
W sklepie firmowym Ziaja pani poleciła mi eksfoliator z serii Ziaja PRO, AHA 25%, powiedziała, żebym stosowała raz w tygodniu. Po nałożeniu rzeczywiście troche szczypie mnie skóra, ale po zmyciu w zasadzie nic się nie dzieje, nie zauważyłam też widocznego złuszczania. W sumie nie widzę póki co żadnych efektów. I teraz nie wiem: czy przerzucić się na coś innego, silniejszego, czy stosować tę Ziaję częściej (kilka razy w tygodniu)? Będę wdzięczna za jakiekolwiek rady
Blaires jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 19:36   #544
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Zeby zauwazyc jakies efekty trzeba zrobic cala serie. To ze skora nie schodzi platami nie znaczy tez ze skora sie nie zluszcza. Zluszcza sie nawet jesli na pierwszy rzut oka tego nie wiac.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 21:43   #545
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 404
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Ok, rozumiem. Uważasz, że raz w tygodniu to wystarczająco czy powinnam stosować ten kwas częściej?
Blaires jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 21:47   #546
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Blaires Pokaż wiadomość
Ok, rozumiem. Uważasz, że raz w tygodniu to wystarczająco czy powinnam stosować ten kwas częściej?
Pokazesz zdjrcie tego produktu z ziaji ?
/ Edit. Znalazlam
Przepraszam za literowki, moj s3 mini lubi podmieniac literki
__________________
Instagram

Wymiana


Edytowane przez CherrryCat
Czas edycji: 2015-11-05 o 21:54
CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 22:00   #547
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Blaires Pokaż wiadomość
Ok, rozumiem. Uważasz, że raz w tygodniu to wystarczająco czy powinnam stosować ten kwas częściej?
Zdecydowanie wystarczajaco
Buzia potrzebuje czasu zeby sie zregenerować.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-06, 01:20   #548
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 404
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Zdecydowanie wystarczajaco
Buzia potrzebuje czasu zeby sie zregenerować.
Bardzo dziękuję Co powinnam stosowac w pozostale dni? Dotychczas jest to silnie nawilzajacy krem.
Blaires jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 09:29   #549
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Blaires Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję Co powinnam stosowac w pozostale dni? Dotychczas jest to silnie nawilzajacy krem.
Jaki krem stosujesz? Ja bym potrzebowała nawilżający do cery tłustej.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 15:14   #550
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Blaires Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję Co powinnam stosowac w pozostale dni? Dotychczas jest to silnie nawilzajacy krem.
Cos nawilzajacego, a jesli jest potrzeba to tez natluszczajacego i regenerujacego.

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Jaki krem stosujesz? Ja bym potrzebowała nawilżający do cery tłustej.
Zel aloesowy super nawilza Idealny do tlustej.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 19:47   #551
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Dziewczyny, gdzie kupujecie kosmetyki Forever Young?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-18, 21:52   #552
alibera
Raczkowanie
 
Avatar alibera
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 47
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Ja używałam tej maseczki i była re-we-lacyjna https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...#review-377389

Niestety już chyba nie jest w sprzedaży. Używałam też krem złuszczający Bandi bazując na opiniach na wizażu ale byłam niesmowicie rozczarowana, zdecydowanie NIE polecam
alibera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 08:05   #553
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez alibera Pokaż wiadomość
Ja używałam tej maseczki i była re-we-lacyjna https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...#review-377389
Tylko że to nie jest produkt z kwasami.

Moja sympatia do płynu Glymedu BHA 10% rośnie Teraz skóra łapie buraka już tylko na brodzie, a łuszczenie udaje mi się opanować maską Farmony na noc - tak dobrze rozmiękcza suche skórki, że można je zrolować potem palcem. Na dzień po kwasie używam lekkiego Alantanu Dermoline, lepszego nie znajdę, więc żadne inne kremy mnie już nie interesują.

Nie wiem za to, co mam zrobić z nieszczęsnym Iwostinem ReLiftin. Serum wydaje się być neutralne, tylko jak je stosuję w połączeniu z innym, silniejszym produktem kwasowym. Solo okropnie uwrażliwia skórę i w sumie nie widzę, żeby coś robiło, bo że mi nie zlikwiduje bruzd wokół ust to chyba oczywiste.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 11:01   #554
alibera
Raczkowanie
 
Avatar alibera
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 47
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tylko że to nie jest produkt z kwasami.

Moja sympatia do płynu Glymedu BHA 10% rośnie Teraz skóra łapie buraka już tylko na brodzie, a łuszczenie udaje mi się opanować maską Farmony na noc - tak dobrze rozmiękcza suche skórki, że można je zrolować potem palcem. Na dzień po kwasie używam lekkiego Alantanu Dermoline, lepszego nie znajdę, więc żadne inne kremy mnie już nie interesują.

Nie wiem za to, co mam zrobić z nieszczęsnym Iwostinem ReLiftin. Serum wydaje się być neutralne, tylko jak je stosuję w połączeniu z innym, silniejszym produktem kwasowym. Solo okropnie uwrażliwia skórę i w sumie nie widzę, żeby coś robiło, bo że mi nie zlikwiduje bruzd wokół ust to chyba oczywiste.
Wow, rzeczywiście Maseczka miała działanie złuszczające, i rozjaśniające skórę odruchowo zalożyłam, że zawiera kwasy. Ale się teraz zdziwiłam.. czy ktoś wie, który to składnik ma dzialanie złuszczające? O masakra, dalabym sobie głowę uciąć, że tam są kwasy na tyle, że nawet nie sprawdziłam składu
alibera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 11:32   #555
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie wiem za to, co mam zrobić z nieszczęsnym Iwostinem ReLiftin. Serum wydaje się być neutralne, tylko jak je stosuję w połączeniu z innym, silniejszym produktem kwasowym. Solo okropnie uwrażliwia skórę i w sumie nie widzę, żeby coś robiło, bo że mi nie zlikwiduje bruzd wokół ust to chyba oczywiste.
Podpisuję się...chyba to serum to mój najwiekszy zawód roku
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 12:46   #556
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Podpisuję się...chyba to serum to mój najwiekszy zawód roku
A u mnie czeka na swoją kolej. Jak tak o nim piszecie, to mi się zmniejsza ochota by po nie sięgnąć
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 13:21   #557
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie wiem za to, co mam zrobić z nieszczęsnym Iwostinem ReLiftin.
Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Podpisuję się...chyba to serum to mój najwiekszy zawód roku
Ja za to jestem rozczarowana jego bratem - Lucidinem. Miał być hit (gorąco polecała go nawet moja dermatolog), a okazało się, że to przeciętniak - nic nie pomógł, dobrze chociaż, że nie zaszkodził
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 13:23   #558
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez alibera Pokaż wiadomość
Wow, rzeczywiście Maseczka miała działanie złuszczające, i rozjaśniające skórę odruchowo zalożyłam, że zawiera kwasy. Ale się teraz zdziwiłam.. czy ktoś wie, który to składnik ma dzialanie złuszczające? O masakra, dalabym sobie głowę uciąć, że tam są kwasy na tyle, że nawet nie sprawdziłam składu
Nie mam pojęcia

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Podpisuję się...chyba to serum to mój najwiekszy zawód roku
Też Cię podrażniało?

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
A u mnie czeka na swoją kolej. Jak tak o nim piszecie, to mi się zmniejsza ochota by po nie sięgnąć
Może akurat u Ciebie pokaże lepsze oblicze, na KWC ma dobrą opinię.

U mnie po prostu kwas laktobionowy nie ma co za bardzo robić, bo ładny koloryt to i tak mam, a bruzdy tylko ostrzykiwaniem można usunąć. Smaruję nim też okolice oczu, gdzie mam zmarszczki mimiczne, no i też nic, ale ja nie wierzę, że jakiś kosmetyk jest w stanie takie zmiany usunąć Od tego jest medycyna estetyczna i nie bez powodu nie są to tanie rzeczy.
To nie jest typowy kwas na problemy cery tłustej i tychże nie rozwiązał, więc w sumie to nie wiem, czego ja się po nim spodziewałam
Dziwi mnie tylko, że z tego co do tej pory używałam, podrażnił mnie akurat kwas, który jest uznany za delikatny a wręcz łagodzący
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 16:10   #559
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia



Też Cię podrażniało?



Może akurat u Ciebie pokaże lepsze oblicze, na KWC ma dobrą opinię.

U mnie po prostu kwas laktobionowy nie ma co za bardzo robić, bo ładny koloryt to i tak mam, a bruzdy tylko ostrzykiwaniem można usunąć. Smaruję nim też okolice oczu, gdzie mam zmarszczki mimiczne, no i też nic, ale ja nie wierzę, że jakiś kosmetyk jest w stanie takie zmiany usunąć Od tego jest medycyna estetyczna i nie bez powodu nie są to tanie rzeczy.
To nie jest typowy kwas na problemy cery tłustej i tychże nie rozwiązał, więc w sumie to nie wiem, czego ja się po nim spodziewałam
Dziwi mnie tylko, że z tego co do tej pory używałam, podrażnił mnie akurat kwas, który jest uznany za delikatny a wręcz łagodzący
Chimay
zaczęłam od toniku z laktobionowym Bielendy http://bielenda.pl/produkty/skin-cli...ajacy-anti-age, potem ten kwas, potem serum z witaminą C z Bielendy. Mi niesamowicie zalezy na utrzymaniu jasnego koloru skory i zawsze po lecie stosuję mocniejszą kurację, żeby się rozjaśnić, bo niestety lato spędzam na dworze. Iwostin uwrażliwił mi skórę. Wytrzymałam z 10 dni na codziennym stosowaniu / z zalecanych 2 tygodni/ i nie dalam rady dlużej, mimo stosowania bardzo lagodnych preparatów ja się do twarzy dotknąć nie mogłam, pędzel do różu mnie drażnił...Od razu uprzedzam teraz mam tą nieszczęśną witaminę c z bielendy i jest to samo...Efekt kolagen+galactomyces+seru m z Alterry i przynajmniej jest efekt -mogę stosować bez drażnienia twarzy. Skutkow pozytywnych dalej nie widać...
Jak nic laktobionowy nie dla mnie
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-19, 21:39   #560
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Może akurat u Ciebie pokaże lepsze oblicze, na KWC ma dobrą opinię.

U mnie po prostu kwas laktobionowy nie ma co za bardzo robić, bo ładny koloryt to i tak mam, a bruzdy tylko ostrzykiwaniem można usunąć. Smaruję nim też okolice oczu, gdzie mam zmarszczki mimiczne, no i też nic, ale ja nie wierzę, że jakiś kosmetyk jest w stanie takie zmiany usunąć Od tego jest medycyna estetyczna i nie bez powodu nie są to tanie rzeczy.
To nie jest typowy kwas na problemy cery tłustej i tychże nie rozwiązał, więc w sumie to nie wiem, czego ja się po nim spodziewałam
Dziwi mnie tylko, że z tego co do tej pory używałam, podrażnił mnie akurat kwas, który jest uznany za delikatny a wręcz łagodzący
W sumie to nie sądzę, bo tonik z kwasem laktobionowym 6 % bodajże z BU nic u mnie nie robił oprócz buraka :-/. Właśnie też miał być delikatny, a po żadnym innym produkcie takiego buraka nie dostawałam - czasem,, nie zawsze. Czyli dokładnie tak jak piszecie o tym serum. Nie wiem po co je brałam, islam pewnie magii opisów
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 08:37   #561
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Czyli jest nas więcej
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 15:28   #562
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Poradźcie coś kobitki. Chciałabym kupić mojej mamie na święta jakieś kwasowe kosmetyki. Dla siebie samej zawsze wyszukiwałam zdecydowanie wyższe stężenia, dlatego w tych niskich nie do końca się orientuję. No i właśnie, moja mama nigdy nie używała kwasów, a w dodatku raczej nie ma szans, że zacznie używać filtrów. Więc mam ograniczone pole manewru i nie mogę do woli wybierać w kwasach. Myślałam o jakimś toniku i serum. Wpadł mi w oko krem z Bandi z kwasem migdałowym, laktobionowym i glukonolaktonem, no ale to krem. :/ Sa też toniki Paula's Choice, ale wydaję mi sie, że są totalnie nie opłacalne. Przychodzi Wam coś do głowy?

Edit! Zapomniałam dodać, że mama ma cerę suchą.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...

Edytowane przez a*a*a*
Czas edycji: 2015-11-27 o 15:30
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 15:32   #563
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Poradźcie coś kobitki. Chciałabym kupić mojej mamie na święta jakieś kwasowe kosmetyki. Dla siebie samej zawsze wyszukiwałam zdecydowanie wyższe stężenia, dlatego w tych niskich nie do końca się orientuję. No i właśnie, moja mama nigdy nie używała kwasów, a w dodatku raczej nie ma szans, że zacznie używać filtrów. Więc mam ograniczone pole manewru i nie mogę do woli wybierać w kwasach. Myślałam o jakimś toniku i serum. Wpadł mi w oko krem z Bandi z kwasem migdałowym, laktobionowym i glukonolaktonem, no ale to krem. :/ Sa też toniki Paula's Choice, ale wydaję mi sie, że są totalnie nie opłacalne. Przychodzi Wam coś do głowy?

Edit! Zapomniałam dodać, że mama ma cerę suchą.
Ale jakie ma problemy ze skórą i przede wszystkim co stosowała wcześniej z mocniejszych preparatów ? no i ile ma lat
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 17:14   #564
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Ale jakie ma problemy ze skórą i przede wszystkim co stosowała wcześniej z mocniejszych preparatów ? no i ile ma lat
Problemów jako takich nie ma. Po prostu sucha cera, trochę zmarszczków. Wiek ~55 lat i z tego co wiem, nigdy nie używała niczego ani mocniejszego, ani profesjonalnego. Większość rzeczy to typowo drogeryjne kremidła. Dlatego nawet mam obawy przed kupnem czegoś z retinolem, żeby jej przypadkiem nie zaszkodzić. :/

Wpadła mi w oko seria z witaminą C od Starej Mydlarni, ale nie wiem czy jest coś warta, miałyście może z nią styczność?
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...

Edytowane przez a*a*a*
Czas edycji: 2015-11-27 o 17:19
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 17:19   #565
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Problemów jako takich nie ma. Po prostu sucha cera, trochę zmarszczków. Wiek ~55 lat i z tego co wiem, nigdy nie używała niczego ani mocniejszego, ani profesjonalnego. Większość rzeczy to typowo drogeryjne kremidła. Dlatego nawet mam obawy przed kupnem czegoś z retinolem, żeby jej przypadkiem nie zaszkodzić. :/
Retinol, jeśli ma pieprzyki na twarzy odradzam. Na pewno polecam witaminę C, niezłe serum masz z Avy, dziewczyny chwalą Aurigę, mnie nie do końca przekonała. Jeśli kwasy to zdecydowanie migdał-jest delikatny, a serię z migdałem sstosowałam na mojej własnej mamie. Zaczynasz od toniku, potem serum. Pomyslałabym nad bardziej specjalnym kremami /dzień i nic/, gdzie tonik i serum byłyby uzupełnieniem.
To z moich pomysłów.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 22:51   #566
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Problemów jako takich nie ma. Po prostu sucha cera, trochę zmarszczków. Wiek ~55 lat i z tego co wiem, nigdy nie używała niczego ani mocniejszego, ani profesjonalnego. Większość rzeczy to typowo drogeryjne kremidła.
Moja mama, chociaż kilka lat starsza, ma bardzo podobną skórę, bardzo chwaliła sobie serum z 10% glukonolaktonem, co prawda w wersji domowej, ale myślę, że można znaleźć coś podobnego pośród gotowców. Do tego chętnie dorzuca na serum/krem dobry olej. Myślę, że dobrym pomysłem jest też serum z witaminą C
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 01:21   #567
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Retinol, jeśli ma pieprzyki na twarzy odradzam. Na pewno polecam witaminę C, niezłe serum masz z Avy, dziewczyny chwalą Aurigę, mnie nie do końca przekonała. Jeśli kwasy to zdecydowanie migdał-jest delikatny, a serię z migdałem sstosowałam na mojej własnej mamie. Zaczynasz od toniku, potem serum. Pomyslałabym nad bardziej specjalnym kremami /dzień i nic/, gdzie tonik i serum byłyby uzupełnieniem.
To z moich pomysłów.
Dziękuję. Generalnie mam podobne przemyślenia. Chciałam się skupić właśnie na tych delikatnych kwasach (PHA, migdałowym + wit. C), bo reszta to już cięższe działo.
Mówisz o jakiejś konkretnej serii z migdałem, czy tak ogólnie?

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Moja mama, chociaż kilka lat starsza, ma bardzo podobną skórę, bardzo chwaliła sobie serum z 10% glukonolaktonem, co prawda w wersji domowej, ale myślę, że można znaleźć coś podobnego pośród gotowców. Do tego chętnie dorzuca na serum/krem dobry olej. Myślę, że dobrym pomysłem jest też serum z witaminą C
Kurcze, najchętniej też bym jej zrobiła samodzielnie takie serum (ew. tonik) właśnie z glukonolaktonem, ale ona patrzy na takie kręcenie niezbyt przychylnym okiem i zupełnie nie przekonują ją takie własnoręcznie robione rzeczy. :/ A nie mam jak jej przypilnować. Więc muszę iść w jakieś łagodne gotowce.
Nad serum z wit. C pomyślę na pewno. Zresztą dla siebie też chciałabym coś kupić.
Również dziękuję Ci za odpowiedź.

Przez myśl mi też przeszło czy by nie kupić jakichś ładnych, szklanych buteleczek i tam nie umieścić domowej roboty kosmetyków. Co by z nich i przyjemność dla oka była.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 13:54   #568
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Naprawdę niezla jest zielona MEZO z migdałem Bielendy /mialam tonik i serum/ dla mnie lepsze od Apis i Bandi. Pytałam Mamę, dla niej też Bielenda lepsza. Z witaminą C najlepsze z najlepszych to dla mnie koreańskie serum OST z 20 % witaminą C, kupilam wlaśnie kolejną butelkę, jest jeszcze 21,5 % tej samej firmy ale tego nie stosowałam-recki na polskich blogach już są.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 01:35   #569
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Naprawdę niezla jest zielona MEZO z migdałem Bielendy /mialam tonik i serum/ dla mnie lepsze od Apis i Bandi. Pytałam Mamę, dla niej też Bielenda lepsza. Z witaminą C najlepsze z najlepszych to dla mnie koreańskie serum OST z 20 % witaminą C, kupilam wlaśnie kolejną butelkę, jest jeszcze 21,5 % tej samej firmy ale tego nie stosowałam-recki na polskich blogach już są.
Używam zielonej serii od dawna i jak najbardziej potwierdzam, jest niezła. O tym serum pierwszy raz słyszę, idę zaraz poczytać. A potem spróbuję zebrać myśli i na coś się zdecydować.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 19:40   #570
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

O albo kolagen, używam ten z BingoSpa, jest jeszcze Colway albo NTC. NTC miałam, nie polecam, a Bingo polecam absolutnie. Dożywotnie KWC Poczytaj więcej, ale to warto, kosmetyk bardzo wydajny i ja nie wiem, jak mogłam bez niego życ. Moja Mam jest starsza od Twoje, a u niej też widać efekty, tylko jeden wymog przy kolageie systematyczność
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-03 23:14:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:42.