Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-04, 18:55   #2251
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie polecam takiej praktyki, nawet jeśli nie występuje podrażnienie. Zbyt częste zakwaszanie skóry (pozostawianie na noc preparatów o pH mocno poniżej 3) może prowadzić do zaburzenia pracy enzymów odpowiedzialnych za barierę naskórkową oraz zaburzenia naturalnej flory bakteryjnej.
Dziękuję
Zmniejszyłam częstotliwość stosowania, gdyż po drugim razie zaczęło pojawiać się podrażnienie skóry.

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
mnie na studiach uczyli że minimum 7 dni musi być przerwy.
Nie wyobrażam sobie kłaść kwasów co 2-3 dni..
Ja się nie łuszczę po glikolu ani nie mam widocznego podrażnienia, dlatego myślałam, że tak "da się". 15% stosowałam co 2-3 dni bez żadnych oznak podrażnienia (ale nie na noc, a na kilkanaście minut).
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 19:57   #2252
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Dziękuję
Zmniejszyłam częstotliwość stosowania, gdyż po drugim razie zaczęło pojawiać się podrażnienie skóry.



Ja się nie łuszczę po glikolu ani nie mam widocznego podrażnienia, dlatego myślałam, że tak "da się". 15% stosowałam co 2-3 dni bez żadnych oznak podrażnienia (ale nie na noc, a na kilkanaście minut).
ja po 35% trzymanych 8-10 min łuszczę się bardzo delikatnie.
Jak robiłam 40% na 5min to w ogóle nie widziałam łuszczenia.
to że nie widzisz nie znaczy że skóra się nie złuszcza
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 23:24   #2253
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
ja po 35% trzymanych 8-10 min łuszczę się bardzo delikatnie.
Jak robiłam 40% na 5min to w ogóle nie widziałam łuszczenia.
to że nie widzisz nie znaczy że skóra się nie złuszcza
oby było tak jak mówisz, bo przeraża mnie wizja powrotu trądziku.
zmniejszę częstotliwość i długość stosowania glikolu i ewentualnie wspomogę się kwasem azelainowym w międzyczasie, mam nadzieję że w ten sposób nie zmaltretuję za bardzo cery, a osiągnę dobry efekt.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 09:38   #2254
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
oby było tak jak mówisz, bo przeraża mnie wizja powrotu trądziku.
zmniejszę częstotliwość i długość stosowania glikolu i ewentualnie wspomogę się kwasem azelainowym w międzyczasie, mam nadzieję że w ten sposób nie zmaltretuję za bardzo cery, a osiągnę dobry efekt.
jak masz tradzik to uzwaj skinoren 15% zel. wazne zeby to byl w zelu.

Wysłane z mojego samsunga s4
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 13:38   #2255
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
jak masz tradzik to uzwaj skinoren 15% zel. wazne zeby to byl w zelu.

Wysłane z mojego samsunga s4
Niekoniecznie w żelu, mi acne der w kremie słuzył.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 15:51   #2256
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
jak masz tradzik to uzwaj skinoren 15% zel. wazne zeby to byl w zelu.

Wysłane z mojego samsunga s4
Zawsze Acne Derm bardzo mi służył, a Skinoren jest dużo droższy...
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 14:01   #2257
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

U mnie fajnie, buzia fajna, choć wygląda na zmęczoną, szarą (ale to inna sprawa). W każdym razie glikol dał po chyba 4 razie już takie efekty, jak 8 czy 9 razy migdałowego. Wszelkie duże zmiany się pogoiły (też fakt, że jestem po @ tydzień, więc siłą rzeczy cerę mam ładniejszą), mam tylko blizny - kilka plamek ciemniejszych, a reszta świeżynki - i wszystko wygląda obiecująco... Myślę, że na jakieś 4-5 razy jeszcze glikol starczy, więc tyle będę jeszcze go używać... No i zobaczymy, jak twarz będzie wyglądać. W lato pewnie przejdę do samego Effaclar Duo i pielęgnacji jak teraz. Też będzie trochę inaczej, bo nie będę tak katować twarzy makijażem, choć teraz maluję się tylko na wyjście na dłużej.

Teraz na dzień używam filtru 50 Vichy CS matującego, ale w sumie jestem na zewnątrz kilkadziesiąt minut, czasem dłużej, jak idę na spacer. Zaczynam jednak jeździć powoli rowerem, jeżdżę tak ok. 17-19 zazwyczaj, więc zaopatrzę się w jakiś stabilny filtr 50, który wytrzyma godzinę. Może być już w sumie jakikolwiek :P byleby nie był jakiś kosmicznie drogi.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-06, 17:26   #2258
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Jestem już po 4 peelingach na cała twarz i przyznam, że mam dość. niektóre z was pisza, że stosują peelingi nonstop - od jednego do kolejnego. Moja skóra dopiero po jakimś tygodniu zaczyna wyglądać normalnie. Nie mówię o łuszczeniu, bo jest niewielkie, ale o ogromnym przesuszeniu, ściagnięciu i nieszczęsnych wielkich gulach.

postanowiłam, że calej twarzy już nie będe katować i pilingi będe stosować miejscowo na brodę i dół jednego policzka. na lewym policzku mam drobne dziurki/blizy po wyciskaniu. wyglądajją już lepiej. zniknęły grudki, skora się w tym miejscu wygładziła ale to jeszcze nie to. są szanse, że migdał to usunie całkiem? jeśli nie to co by mi pomogło (miejscowo)? mam skórę nacyznkowa.

czytałam, że w trakcie kwaszenia basen i sauna odpadają. ile powinnam zaczekać od ostatniego peelingu? zalezy mi głównie na saunie
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 14:42   #2259
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Jestem już po 4 peelingach na cała twarz i przyznam, że mam dość. niektóre z was pisza, że stosują peelingi nonstop - od jednego do kolejnego. Moja skóra dopiero po jakimś tygodniu zaczyna wyglądać normalnie. Nie mówię o łuszczeniu, bo jest niewielkie, ale o ogromnym przesuszeniu, ściagnięciu i nieszczęsnych wielkich gulach.

postanowiłam, że calej twarzy już nie będe katować i pilingi będe stosować miejscowo na brodę i dół jednego policzka. na lewym policzku mam drobne dziurki/blizy po wyciskaniu. wyglądajją już lepiej. zniknęły grudki, skora się w tym miejscu wygładziła ale to jeszcze nie to. są szanse, że migdał to usunie całkiem? jeśli nie to co by mi pomogło (miejscowo)? mam skórę nacyznkowa.

czytałam, że w trakcie kwaszenia basen i sauna odpadają. ile powinnam zaczekać od ostatniego peelingu? zalezy mi głównie na saunie
jesli zadzialasz agresywnie to szanse sa spore... do tego mikro najlepiej. jednak trzeba uwazac i wiedziec jak agrrsywnie mozna zadzialac-tu przyda sie osoba doswiadczona.
pozatym odlozylabym to na jesien. pogoda juz jest nie za bardzo na taka terapie.
ps. nie kladz kwasu na naczynka!

Wysłane z mojego samsunga s4
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 07:11   #2260
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
jesli zadzialasz agresywnie to szanse sa spore... do tego mikro najlepiej. jednak trzeba uwazac i wiedziec jak agrrsywnie mozna zadzialac-tu przyda sie osoba doswiadczona.
pozatym odlozylabym to na jesien. pogoda juz jest nie za bardzo na taka terapie.
ps. nie kladz kwasu na naczynka!

Wysłane z mojego samsunga s4
mikro się trochę boję. mam cienką, delikatną skórę i mikro mnie przeraża, myślałam raczej o innych kwasach ale to faktycznie na jesień lepiej. co do naczynek to migdała kładę na cała twarz i nie pojawiło się zadne nowe naczynko póki co ciężko mi je omijać bo mam ich trochę
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 10:08   #2261
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
mikro się trochę boję. mam cienką, delikatną skórę i mikro mnie przeraża, myślałam raczej o innych kwasach ale to faktycznie na jesień lepiej. co do naczynek to migdała kładę na cała twarz i nie pojawiło się zadne nowe naczynko póki co ciężko mi je omijać bo mam ich trochę
dlatego kosmetyczka/kosmetolog musi byc doswiadczony. tak bedziesz miec szybsze efekty. kwasem tez sie pozbedziesz ale wolniej.
jesienia sprobuj robic tak ze co aplikacja zwiekszasz czas o 1-2 min. az dojdziesz do 10 min(nigdy dluzej!!!) zaczynajac od trzymania 4 min.
i tak co 7 dni.
polecam ci kwasy z bielendy (migdal z laktobionowym)40% i ph 1.8 (chyba).
mocno dziala, nie ma problemu z rozrabianiem. wiem ze drogi ale ma kilka subs lagodzacych wiec warto.
do tego nautralizator i zestaw idealny gotowy

Wysłane z mojego samsunga s4
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-13, 18:37   #2262
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Z mikro i innymi eksperymentami sie wstrzymam ale chciałam zapytać czy ktoś kładł peeling migdałowy po milingu mechanicznym? Nałozyłabym to miejscowo tylko. skóra już mi od kilku dni nie schodzi, jest miękka i nawilżona. Ryzykować?
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 18:48   #2263
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Z mikro i innymi eksperymentami sie wstrzymam ale chciałam zapytać czy ktoś kładł peeling migdałowy po milingu mechanicznym? Nałozyłabym to miejscowo tylko. skóra już mi od kilku dni nie schodzi, jest miękka i nawilżona. Ryzykować?
mozesz probowac. ja czesto kwasy poprzedzam kawitacja

Wysłane z mojego samsunga s4
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 06:28   #2264
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
mozesz probowac. ja czesto kwasy poprzedzam kawitacja

Wysłane z mojego samsunga s4
A kawitacja oczyszcza tak porządnie jak mechaniczne oczyszczanie? Nogdy nie byłam. w sumie chętnie bym się nawet przeszła do kosmetyczki ale nie mam żadnej sprawdzonej a do takiej z ulicy to się boję:/

Zrobiłam wczoraj eksperyment. Brodę i boki policzków potraktowalam peelingiem drobnoziarnistym Lirenee. Zmyłam i na osuszona skórę naniosłam serum migdałowe BU. Piekło trochę. Skóra była czerwona. Do teraz mam lekkie zaczerwnienienie. Jeszcze nie wiem czy spróję peelingu mech. przed peelingiem migd. bo wrażania takie dość mocne

W ogóle od ostatniego peelingu minęło trochę czasu no i doszłam do wniosku, że będę go stosować miejscowo na boki policzków i brodę. Tymczasem miziam się cała serum migdałowym dla podtrzymania efektów na całej twarzy i w sumie nie spieszy mi się do toniku Większe gule zeszły, skóra jest miękka, lekko zaczerwieniona ale do przeżycia, o dziwo leciutko się łuszczy.

Czy serum migdałowego mogę uzywac codziennie w przerwach między peelingami (po zejściu skóry)?
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 06:41   #2265
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dodaje jeszcze zdjęcia, które zrobiłam przed chwilką. może ktoś ma podobna cerę i mi doradzi na twarzy jedynie filtr

Co do mikrodermabrazji - nada się? Ktoś powyżej mi polecał ale po obejrzeniu zdjęć może mi odradzic
Co z innymi kwasami?

No i czy ktoś miał takie "cosie" i poradził sobie z nimi?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bok.jpg (46,0 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bok2.jpg (54,6 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg polik.jpg (59,5 KB, 25 załadowań)
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 10:35   #2266
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
A kawitacja oczyszcza tak porządnie jak mechaniczne oczyszczanie? Nogdy nie byłam. w sumie chętnie bym się nawet przeszła do kosmetyczki ale nie mam żadnej sprawdzonej a do takiej z ulicy to się boję:/

Zrobiłam wczoraj eksperyment. Brodę i boki policzków potraktowalam peelingiem drobnoziarnistym Lirenee. Zmyłam i na osuszona skórę naniosłam serum migdałowe BU. Piekło trochę. Skóra była czerwona. Do teraz mam lekkie zaczerwnienienie. Jeszcze nie wiem czy spróję peelingu mech. przed peelingiem migd. bo wrażania takie dość mocne

W ogóle od ostatniego peelingu minęło trochę czasu no i doszłam do wniosku, że będę go stosować miejscowo na boki policzków i brodę. Tymczasem miziam się cała serum migdałowym dla podtrzymania efektów na całej twarzy i w sumie nie spieszy mi się do toniku Większe gule zeszły, skóra jest miękka, lekko zaczerwieniona ale do przeżycia, o dziwo leciutko się łuszczy.

Czy serum migdałowego mogę uzywac codziennie w przerwach między peelingami (po zejściu skóry)?
Przez oczyszczanie mechaniczne rozumiem - wyciskanie wszelkiego dziadostwa - NA TO KWASÓW NIE KŁADZIEMY
Peeling mechaniczny- czyli ziarnisty- możesz jeśli masz grubą skórę.
Ja bym serum/toników na bazie kwasów nie używała w czasie kiedy robisz eksfoliację.. skóra nie ma czasu się zregenerować- jest cały czas złuszczana

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Dodaje jeszcze zdjęcia, które zrobiłam przed chwilką. może ktoś ma podobna cerę i mi doradzi na twarzy jedynie filtr

Co do mikrodermabrazji - nada się? Ktoś powyżej mi polecał ale po obejrzeniu zdjęć może mi odradzic
Co z innymi kwasami?

No i czy ktoś miał takie "cosie" i poradził sobie z nimi?
rozumiem że chodzi ci o blizny po wypryskach? (zdjęcie trochę słabej jakości)
Jeśli to blizny to mikro sobie z nimi poradzi ale nie po 1 zabiegu- tu trzeba zrobić serię- wszystko zależy od umiejętności kosmetyczki i tego jak w realu są głębokie.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 16:29   #2267
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
Przez oczyszczanie mechaniczne rozumiem - wyciskanie wszelkiego dziadostwa - NA TO KWASÓW NIE KŁADZIEMY
Peeling mechaniczny- czyli ziarnisty- możesz jeśli masz grubą skórę.
Ja bym serum/toników na bazie kwasów nie używała w czasie kiedy robisz eksfoliację.. skóra nie ma czasu się zregenerować- jest cały czas złuszczana

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------



rozumiem że chodzi ci o blizny po wypryskach? (zdjęcie trochę słabej jakości)
Jeśli to blizny to mikro sobie z nimi poradzi ale nie po 1 zabiegu- tu trzeba zrobić serię- wszystko zależy od umiejętności kosmetyczki i tego jak w realu są głębokie.
a tak z ciekawości- dlaczego po "wyciskaniu" nie można stosować kwasów? staram się nie wciskać nic ale czasem coś mnie wkurzy no i się zdarzy... jakie mogą być konsekwencje?

co do zluszczania to moja skóra luszczy się bardzo słabo. nie zauważyłam, opisywanych przez niektóre dziewczyny, efektów w postaci wielkiego zluszczania. raczej delikatne-trochę suchych skorek i spore przesuszenie. no ale nic, zrezygnuje czasowo z serum bi planuje jeszcze 2 peelingi ale już tylko miejscowo. jak nie będzie efektu spribuje z mikro.

zdjęcia słabe bo z telefonu ale na poluczku mam dziurki-jakby spore pory,czerwone plamki i parę podskornych grudek.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 19:18   #2268
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

xx

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2014-04-17 o 17:00
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 08:33   #2269
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
bo trudniej się goi i może dojść do przebarwień.
dzięki. będę tego pilnować.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 10:33   #2270
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny, przgotowuje wlasnie 40% kwas migdalowy z BU. Czy ma on byc zawiesisty czy calosc powinna sie rozpuscic do zupelnie plynnej postaci?
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:40   #2271
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
a tak z ciekawości- dlaczego po "wyciskaniu" nie można stosować kwasów? staram się nie wciskać nic ale czasem coś mnie wkurzy no i się zdarzy... jakie mogą być konsekwencje?

co do zluszczania to moja skóra luszczy się bardzo słabo. nie zauważyłam, opisywanych przez niektóre dziewczyny, efektów w postaci wielkiego zluszczania. raczej delikatne-trochę suchych skorek i spore przesuszenie. no ale nic, zrezygnuje czasowo z serum bi planuje jeszcze 2 peelingi ale już tylko miejscowo. jak nie będzie efektu spribuje z mikro.

zdjęcia słabe bo z telefonu ale na poluczku mam dziurki-jakby spore pory,czerwone plamki i parę podskornych grudek.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ponieważ przerywasz ciągłość naskórka- robisz małą ranę... Wyobraź sobie polać ranę kwasem- mało przyjemne? i tak jak pisano wyżej- może się to przekształcić w przebarwienia.
Tak samo nie należy kłaść kwasu na pryszcze szczególnie te wielkie gule
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 15:39   #2272
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Jakim kremem nawilżacie skórę po peelingach?
Ja mam ostatnio łuszczenie jak nigdy wcześniej i olej z fitomedu zmieszany z hydrolatem oraz krem brzozowy sylveco nie dają rady.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 15:47   #2273
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ja alantanem ale mnie zapycha
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 15:57   #2274
whiteska
Raczkowanie
 
Avatar whiteska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 150
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej dziewczyny! Przejrzałam wasz wątek i jestem szczerze zdziwiona małą popularnością LHA.
Jestem zaprawiona w kwasowych bojach, zarówno peelingi wlasne jak i u dermatologa czy mniejsze stężenie w tonikach, wypróbowałam wszystkie kwasy dostępne na ZSK + kilka produktów aptecznych i nic tak nie raduje mej facjaty jak codzienne nakładanie LHA na oleju na noc.
Stosuję niewielkie stężenie, ok. 2% (nie sugerować się niskim numerkiem, jest mocny, myślę, że to 2% jest mocniejsze od 10% salicyla). Rano skóra jest promienna, jasna, naczynia krwionośne schowane, żadnych niespodzianek (bez stosowania kwasów mam dość mocny trądzik trądzik guzkowo-cystowy). Standardowa wylinka nie występuje, nie ma przesuszenia, można normalnie wyjść do ludzi. Przy czym po jakimś czasie blizny się spłycają, przebarwienia znikają. No cud a nie kwas

Ale nie o tym chciałam :P Napaliłam się na wszechobecne w blogosferze skarpetki peelingujące, a że cena odpycha a w szafkach całe sterty półproduktów, postanowiłam kręcić sama.
Czy ktoś potrafiłby się wypowiedziec na temat takich proporcji:
20% kwasu mlekowego, 20% glikola, 20% hialurona, 20% mocznika i reszta wódki dla ładnego przenikania składników (chyba że wódka słaba- lepiej spiryt?). Na to folia spożywcza i zostawie stópki w spokoju na jakies 2 godziny. Oczekuje porządnej wylinki a nie jakichśtam drobnych schodzących skórek
whiteska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 18:00   #2275
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Mam problem. Ostatnio między peelingami migdałem odczekałam 2 tygodnie, bo skóra się łuszczyła. Na lekki przesusz po tych 2 tyg zaaplikowałam kwas. łuszczenie jest jak nigdy, nie mogę go powstrzymać, dodatkowo wypryski i blizny w ogóle nie chcą się goić. Jak sobie z tym poradzić?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 18:08   #2276
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Chyba trzeba przeczekac ewentualnie peelingiem jakims enzymatycznym żeby rozpuścił te skórki
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 19:20   #2277
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Stosuje jeszcze ktoras z was jeszcze peelingi?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 22:35   #2278
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez sabinka1500 Pokaż wiadomość
Chyba trzeba przeczekac ewentualnie peelingiem jakims enzymatycznym żeby rozpuścił te skórki
ja bym sobie odpuściła... skóra sama się złuszczy w odpowiednim dla niej czasie.

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Stosuje jeszcze ktoras z was jeszcze peelingi?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja już od 3 tyg nie robię... Może jak się pogoda pogorszy na kilka dni to zrobię sobię kwasy ostatni raz..
A jak bd pogorszenie cery sezon letni przelecę na skinorenie
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 07:59   #2279
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Stosuje jeszcze ktoras z was jeszcze peelingi?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja stosuję
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 17:27   #2280
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Po ilu razach migdałem wyczyściły Wam się wszystkie niedoskonałości?
Zrobiłam raz 35 % i 3 razy po 40 % i mam pełno grudek, pryszczy i gul na twarzy :/
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:44.