Kosmetyki naturalne - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-09, 16:53   #4351
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: kosmetyki Dermajetics (Herbalife)

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
Serum kupuję u nas w sklepiku z rosyjskimi kosmetykami naturalnymi, ale da się kupić online. Bardzo je polecam, ono jedyne było w stanie postawić moją cerę na nogi po zimowym przesuszeniu. Nie tylko nawilża, ale i odżywia.

Co do antyoksydantów no to najpopularniejsze z nich to stare dobre witaminy C, A, E, koenzym Q10, polifenole. Znajdziesz je praktycznie wszędzie, ale warto zwracać uwagę na roślinne pochodzenie. Nie wiem czy lubisz pielęgnację olejkami, ale one są bogatym źródłem antyoksydantów, fajnie zrobić sobie samemu taką mieszankę na noc, z dodatkiem witamin. Półprodukty są dostępne na wszystkich zrób-sobie-krem itp stronkach, wystarczy pokombinować, dobrać odpowiednie stężenie no i wiedzieć z czym Twoja cera się lubi. Taki odżywczy koktajl na noc świetnie działa na cerę no, a na dzień obowiązkowo filtry.
Kochana, z czym lubisz mieszać witaminę C?

Cytat:
Napisane przez FemmeFatale2 Pokaż wiadomość
Ja staram sie mocno zdac o ta skore pod oczami, zeby tych kurzych lapek nie bylo, tez mam czasem wory pod oczami, ale je przeżyje, zmarszczek juz nie na noc nakladam sobie olejek awokado. a Ty co polecasz?

a po tym serum sa jakies efekty?
Niestety konkretnych żadnych nie zauważyłam - ale dobrze skórę potrafił ukoić i nawilżyć (chociaż solo stosowany nie wiem czy też by tak nawilżał).

Ja mam pod oczka żel z Flos-Lek ze świetlikiem.... I zahaczam też o okolice oczu moimi mieszadłami przeróżnymi, więc myślę, że skóra jest zadowolona. A od jutra też będzie olejek awokado - dzięki Twojemu poleceniu - nie mogę się doczekać dostawy
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 12:45   #4352
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: kosmetyki Dermajetics (Herbalife)

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Kochana, z czym lubisz mieszać witaminę C?
Podobno ma lepsze działanie, kiedy łączy się ją z wit. E, z tym, że C rozpuszcza się w wodzie, a E w olejach.

Obecnie stosuję wit C w kupnym kremie La Roche Posay, który tuninguję jeszcze wit. E, ale kiedyś przyrządzałam sobie sama serum: rozwtór wodny z wit. C, który mieszałam z olejkiem z dodatkiem wit E, niestety to srednie rozwiazanie na dzien, poza tym bardzo krotko mozna je przechowywac, wiec wiekszosc "kosmetyku" ladowala w koszu.
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 21:09   #4353
FemmeFatale2
Raczkowanie
 
Avatar FemmeFatale2
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 422
Dot.: kosmetyki Dermajetics (Herbalife)

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
Serum kupuję u nas w sklepiku z rosyjskimi kosmetykami naturalnymi, ale da się kupić online. Bardzo je polecam, ono jedyne było w stanie postawić moją cerę na nogi po zimowym przesuszeniu. Nie tylko nawilża, ale i odżywia.

Co do antyoksydantów no to najpopularniejsze z nich to stare dobre witaminy C, A, E, koenzym Q10, polifenole. Znajdziesz je praktycznie wszędzie, ale warto zwracać uwagę na roślinne pochodzenie. Nie wiem czy lubisz pielęgnację olejkami, ale one są bogatym źródłem antyoksydantów, fajnie zrobić sobie samemu taką mieszankę na noc, z dodatkiem witamin. Półprodukty są dostępne na wszystkich zrób-sobie-krem itp stronkach, wystarczy pokombinować, dobrać odpowiednie stężenie no i wiedzieć z czym Twoja cera się lubi. Taki odżywczy koktajl na noc świetnie działa na cerę no, a na dzień obowiązkowo filtry.

Ja też niestety siedzę w biurowcu z klimą Na suchość pomaga mi właśnie dobra nocna pielęgnacja, rezygnacja z wysuszających podkładów ( na dzień używam serum nawilżającego + krem BB z wysokim filtrem). No i trzeba trochę czasu, po miesiącu na pewno zobaczysz ogromne zmiany
dziękuje, to wypróbuje w takim razie to serum

olejki lubię bardzo, właśnie przed chwilą zamówiłam sobie nieratyfikowany z awokado, ale jeśli chodzi o twarz, to nakładam go wylącznie pod oczy (pisałam zresztą wcześniej o tym), bo jednak przy mojej mieszanej skórze, ze strefą T, jest jednak zbyt tłusty :/ zamówiłam sobie również korund - kojarzysz?

czy widzisz efekt po tych witaminach? dodajesz je do jakiego olejku? nie bardzo znam się na proporcjach, można gdzieś o tym poczytać czy raczej metodą prób i błędów? gdzie kupię witaminy roślinnego pochodzenia? mam trochę sceptyczne podejście do wiamin, więc ważne jest dla mnie żeby faktycznie były one, jak najbardziej naturalne.

ja już widzę po swojej skórze efekty tej suchości a Ty codziennie na noc nakładasz sobie taką tłustą warstwę czyli olejki plus witaminy? jaką masz cerę? serum nawilżające na dzień, to masz na myśli to Agafii?

natomiast, jeśli o mnie chodzi, to mogę wyjść z domu bez malowania oczu itp. ale bez podkładu, to jednak nie wyobrażam sobie, moja cera jest taka blada i szara

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Kochana, z czym lubisz mieszać witaminę C?


Niestety konkretnych żadnych nie zauważyłam - ale dobrze skórę potrafił ukoić i nawilżyć (chociaż solo stosowany nie wiem czy też by tak nawilżał).

Ja mam pod oczka żel z Flos-Lek ze świetlikiem.... I zahaczam też o okolice oczu moimi mieszadłami przeróżnymi, więc myślę, że skóra jest zadowolona. A od jutra też będzie olejek awokado - dzięki Twojemu poleceniu - nie mogę się doczekać dostawy
super sama jestem ciekawa Twojej opinii. Ja dzisiaj właśnie kupiłam nowy olejek awokado nieratyfikowany w https://e-naturalne.pl/ a Ty gdzie i jaki kupiłaś?
__________________
'"Są trzy rzeczy, które przemijają i nie wracają nigdy więcej: słowa, czas i szanse. Dlatego, ceń tego kto Cię ceni i nie przywiązuj wagi do tych którzy traktują Cię tylko jako jedną z opcji''
FemmeFatale2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 00:31   #4354
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: kosmetyki Dermajetics (Herbalife)

Cytat:
Napisane przez FemmeFatale2 Pokaż wiadomość
olejki lubię bardzo, właśnie przed chwilą zamówiłam sobie nieratyfikowany z awokado, ale jeśli chodzi o twarz, to nakładam go wylącznie pod oczy (pisałam zresztą wcześniej o tym), bo jednak przy mojej mieszanej skórze, ze strefą T, jest jednak zbyt tłusty :/ zamówiłam sobie również korund - kojarzysz?

super sama jestem ciekawa Twojej opinii. Ja dzisiaj właśnie kupiłam nowy olejek awokado nieratyfikowany w https://e-naturalne.pl/ a Ty gdzie i jaki kupiłaś?
Ja zamowilam na cosdlazdrowia.pl przy okazji wzielam tez tam kwas HA i krem ze slimaka, mam nadzieje, ze beda dobrej jakosci tak samo jak ich zywnosc. Kwas HA czasem raz mi sie trafil tylko wodnisty i smierdzacy (jak ktos chce inf skad bralam to na pw) ale jestem juz przewrazliwiona i czekam jak na szpilkach na kazde zamowienie z polproduktami

Korund jest super, bedziesz zadowolona.

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
Podobno ma lepsze działanie, kiedy łączy się ją z wit. E, z tym, że C rozpuszcza się w wodzie, a E w olejach.

Obecnie stosuję wit C w kupnym kremie La Roche Posay, który tuninguję jeszcze wit. E, ale kiedyś przyrządzałam sobie sama serum: rozwtór wodny z wit. C, który mieszałam z olejkiem z dodatkiem wit E, niestety to srednie rozwiazanie na dzien, poza tym bardzo krotko mozna je przechowywac, wiec wiekszosc "kosmetyku" ladowala w koszu.
Właśnie... ze trzy dni bez konserwantu w lodowce? Z kolei robienie na bieżąco czasem jest upierdliwe, ale innego sposobu nie mam, więc się bawię codziennie A... w kolagenie też dobrze się rozpuszcza, tylko nie wiem czy przeciwwskazań nie ma do łączenia wit C z nim.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 11:27   #4355
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: kosmetyki Dermajetics (Herbalife)

Cytat:
Napisane przez FemmeFatale2 Pokaż wiadomość
dziękuje, to wypróbuje w takim razie to serum

olejki lubię bardzo, właśnie przed chwilą zamówiłam sobie nieratyfikowany z awokado, ale jeśli chodzi o twarz, to nakładam go wylącznie pod oczy (pisałam zresztą wcześniej o tym), bo jednak przy mojej mieszanej skórze, ze strefą T, jest jednak zbyt tłusty :/ zamówiłam sobie również korund - kojarzysz?

czy widzisz efekt po tych witaminach? dodajesz je do jakiego olejku? nie bardzo znam się na proporcjach, można gdzieś o tym poczytać czy raczej metodą prób i błędów? gdzie kupię witaminy roślinnego pochodzenia? mam trochę sceptyczne podejście do wiamin, więc ważne jest dla mnie żeby faktycznie były one, jak najbardziej naturalne.

ja już widzę po swojej skórze efekty tej suchości a Ty codziennie na noc nakładasz sobie taką tłustą warstwę czyli olejki plus witaminy? jaką masz cerę? serum nawilżające na dzień, to masz na myśli to Agafii?

natomiast, jeśli o mnie chodzi, to mogę wyjść z domu bez malowania oczu itp. ale bez podkładu, to jednak nie wyobrażam sobie, moja cera jest taka blada i szara [COLOR="Silver"]
Hej!
Mam cerę suchą i wrażliwą. O korundzie słyszałam, ale w moim przypadku peeling mechaniczny to nie jest najlepszy pomysł

Po witaminach gołym okiem widać np. rozjaśnienie cery, zmniejszenie cieni pod oczami. U mnie na pewno jest zdrowsza skóra (nie pojawiają mi się przesuszenia, liszaje i suche skórki), ale to za sprawą całej pielęgnacji. Witamina E przyspiesza również gojenie się ranek, np po pryszczach, ale ja pryszczy nie mam, więc tego nie widzę.
Myślę, że działanie antyokydantów da się ocenić dopiero na dłuższą skalę, czyli jakiegoś realnego efektu będę doszukiwać się za 10 lat, porównująć swoją cerę do cery kobiet, które takiej pielęgnacji nie stosowały Stumulują produkcję kolagenu, chronią przed czynnikai zewnętrznymi - wpływają na szereg procesów spowalniając starzenie skóry.

Jeśli chodzi o pochodzenie, ja kupuję ze strony naturalne-piękno.pl, ale w internecie jest teraz wiele sklepików oferujących surowce kosmetyczne naturalnego pochodzenia.

Co do stężenia wit C bezpieczne :5-20%, wit E - 1-2% z tego co się doczytałam.

Ja nakładam tak 3x w tygodniu na noc, mam małe pory, mnie raczej nic nie zapycha, rano zmywam niewchłonięte resztki.
Na dzień pod makeup ( w moim przypadku BB) nakłądam to serum Agafii lub teraz testuję serum Caudalie nawilżające, ale na razie się o nim jeszcze nie chcę wypowiadać. Agafia jest sprawdzona i nawilżenie wytrzymuje cały dzień. U mnie podkłady niestety powodują wysuszenie i pogorszenie kolorytu

A jeszcze apropo olejków, to słyszałam, że ten z awokado jest dobry do cery mieszanej ja obecnie stosuję z pestek malin i jest całkiem fajny. Lubię też z pestek winogron.

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość

Właśnie... ze trzy dni bez konserwantu w lodowce? Z kolei robienie na bieżąco czasem jest upierdliwe, ale innego sposobu nie mam, więc się bawię codziennie A... w kolagenie też dobrze się rozpuszcza, tylko nie wiem czy przeciwwskazań nie ma do łączenia wit C z nim.
Podziwiam cierpliwość Czytałam ostatnio, że kolagen jako składnik kremów nie działa absolutnie na naszą cerę, że lepsze są surowce stymulujące jego wytwarzanie przez nasze ciało. Nie wiem ile w tym prawdy, polecasz go?
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 22:38   #4356
FemmeFatale2
Raczkowanie
 
Avatar FemmeFatale2
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 422
Dot.: kosmetyki Dermajetics (Herbalife)

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Ja zamowilam na cosdlazdrowia.pl przy okazji wzielam tez tam kwas HA i krem ze slimaka, mam nadzieje, ze beda dobrej jakosci tak samo jak ich zywnosc. Kwas HA czasem raz mi sie trafil tylko wodnisty i smierdzacy (jak ktos chce inf skad bralam to na pw) ale jestem juz przewrazliwiona i czekam jak na szpilkach na kazde zamowienie z polproduktami

Korund jest super, bedziesz zadowolona.



Właśnie... ze trzy dni bez konserwantu w lodowce? Z kolei robienie na bieżąco czasem jest upierdliwe, ale innego sposobu nie mam, więc się bawię codziennie A... w kolagenie też dobrze się rozpuszcza, tylko nie wiem czy przeciwwskazań nie ma do łączenia wit C z nim.
troche mnie tutaj nie bylo, ale juz wracam jak ten olejek?

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
Hej!
Mam cerę suchą i wrażliwą. O korundzie słyszałam, ale w moim przypadku peeling mechaniczny to nie jest najlepszy pomysł

Po witaminach gołym okiem widać np. rozjaśnienie cery, zmniejszenie cieni pod oczami. U mnie na pewno jest zdrowsza skóra (nie pojawiają mi się przesuszenia, liszaje i suche skórki), ale to za sprawą całej pielęgnacji. Witamina E przyspiesza również gojenie się ranek, np po pryszczach, ale ja pryszczy nie mam, więc tego nie widzę.
Myślę, że działanie antyokydantów da się ocenić dopiero na dłuższą skalę, czyli jakiegoś realnego efektu będę doszukiwać się za 10 lat, porównująć swoją cerę do cery kobiet, które takiej pielęgnacji nie stosowały Stumulują produkcję kolagenu, chronią przed czynnikai zewnętrznymi - wpływają na szereg procesów spowalniając starzenie skóry.

Jeśli chodzi o pochodzenie, ja kupuję ze strony naturalne-piękno.pl, ale w internecie jest teraz wiele sklepików oferujących surowce kosmetyczne naturalnego pochodzenia.

Co do stężenia wit C bezpieczne :5-20%, wit E - 1-2% z tego co się doczytałam.

Ja nakładam tak 3x w tygodniu na noc, mam małe pory, mnie raczej nic nie zapycha, rano zmywam niewchłonięte resztki.
Na dzień pod makeup ( w moim przypadku BB) nakłądam to serum Agafii lub teraz testuję serum Caudalie nawilżające, ale na razie się o nim jeszcze nie chcę wypowiadać. Agafia jest sprawdzona i nawilżenie wytrzymuje cały dzień. U mnie podkłady niestety powodują wysuszenie i pogorszenie kolorytu

A jeszcze apropo olejków, to słyszałam, że ten z awokado jest dobry do cery mieszanej ja obecnie stosuję z pestek malin i jest całkiem fajny. Lubię też z pestek winogron.



Podziwiam cierpliwość Czytałam ostatnio, że kolagen jako składnik kremów nie działa absolutnie na naszą cerę, że lepsze są surowce stymulujące jego wytwarzanie przez nasze ciało. Nie wiem ile w tym prawdy, polecasz go?
Dziekuje za odp gdzie poczytam sobie o tych witaminach, tak zeby jak najlepiej dopasowac sobie je do mojego rodzaju skory? zupelnie sie na tym nie znam i nie chce czegos namieszac. Natomiast zaraz gdzies kupie to serum Agafii i wypróbuje

Nie stosowalam nigdy olejka awokado na cala twarz, jakos nie moge wytrzymac, jak mam taka cere tlusta, a zaraz wlosy w okół :/ wchłanialność przy olejkach jest zerowa...

tak zmieniajac temat, to jakie toniki do twarzy polecacie? czytalam ostatnio duzo na necie, ale nie znajduje nic sensownego :/

a dzisiaj jeszcze kupilam ten kremik:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-brzozowy.html

znacie?
__________________
'"Są trzy rzeczy, które przemijają i nie wracają nigdy więcej: słowa, czas i szanse. Dlatego, ceń tego kto Cię ceni i nie przywiązuj wagi do tych którzy traktują Cię tylko jako jedną z opcji''

Edytowane przez FemmeFatale2
Czas edycji: 2016-05-23 o 22:39
FemmeFatale2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 23:06   #4357
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: kosmetyki Dermajetics (Herbalife)

Jestem zachwycona! Nie zapycha jak makadamia. Świetny jest tylko na początku ciężko go "wylać", nie wiem czy tak zawsze jest z tymi gwintami w słoiczkach... ? Jest na to jakiś sposób, żeby więcej ciekło?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-24, 21:37   #4358
FemmeFatale2
Raczkowanie
 
Avatar FemmeFatale2
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 422
Dot.: kosmetyki Dermajetics (Herbalife)

Mam to samo, ale ja stosuje go tylko pod oczy, wiec mnie interesuje male ilosci. A Ty smarujesz cala twarz?

Ciesze sie, ze jestes zadowolona, nastepnym razem polecam kupic nieratyfikowany, jest jeszcze lepszy, bo przez to, ze jest tloczony na zimno, to podobno zahcowuje wszystkie swoje wlasciwosci, nawet barwe ma inna - bardziej zolta.
__________________
'"Są trzy rzeczy, które przemijają i nie wracają nigdy więcej: słowa, czas i szanse. Dlatego, ceń tego kto Cię ceni i nie przywiązuj wagi do tych którzy traktują Cię tylko jako jedną z opcji''
FemmeFatale2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 22:36   #4359
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: kosmetyki Dermajetics (Herbalife)

Ależ ja oczywiście też mam nierafinowany i na zimno tłoczony
Ja mieszam ten olej w dłoni z innymi półproduktami i nakładam na całą twarz. No, chyba, że się śpieszę - wtedy sam krem z żelem HA lub ze szczyptą witaminy C (dobrze się o dziwo rozpuszcza w kremie Sanbios ze ślimakiem).
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 18:35   #4360
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Kosmetyki naturalne

Pomożecie? Zdecydowałam się ściąć włosy na bardzo krótko i wrócić do naturalnych. Od połowy lutego nie farbuję z czego jestem bardzo dumna. Nie są zniszczone, nie przetłuszczają się. Przez cały dzień dobrze wyglądają, nawet mimo upałów. Myję je codziennie bo lepiej się wtedy czuję. Obecnie stosuję szampon Logona Daily Care z bio-aloesem i werbeną. Co byście mi poleciły? Myślicie, że łagodne szampony, takie do częstego stosowania, do włosów normalnych będą najlepsze? Może macie jakieś sprawdzone? W zapasie mam jeszcze Biolaven Organic i Sante bio jabłko/pigwa.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 18:55   #4361
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Pomożecie? Zdecydowałam się ściąć włosy na bardzo krótko i wrócić do naturalnych. Od połowy lutego nie farbuję z czego jestem bardzo dumna. Nie są zniszczone, nie przetłuszczają się. Przez cały dzień dobrze wyglądają, nawet mimo upałów. Myję je codziennie bo lepiej się wtedy czuję. Obecnie stosuję szampon Logona Daily Care z bio-aloesem i werbeną. Co byście mi poleciły? Myślicie, że łagodne szampony, takie do częstego stosowania, do włosów normalnych będą najlepsze? Może macie jakieś sprawdzone? W zapasie mam jeszcze Biolaven Organic i Sante bio jabłko/pigwa.
Ja lubię Born to bio, ten grejpfrutowy do normalnych jest bardzo fajny, ale wiele marek ma fajne szampony, np. Eubiona, Bioturm są super też.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-02, 19:35   #4362
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja lubię Born to bio, ten grejpfrutowy do normalnych jest bardzo fajny, ale wiele marek ma fajne szampony, np. Eubiona, Bioturm są super też.
A znasz, używałaś kiedyś szampony marki Urtekram ?
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 21:00   #4363
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
A znasz, używałaś kiedyś szampony marki Urtekram ?
z urtekram bardzo lubiłam szampon z glinką ghassoul z tą glinką fajny jest też szampon les argiles.
w rossie są całkiem niezłe szampony petal fresh - mam wersję z tea tree i bardzo sobie chwalę.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 22:10   #4364
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
A znasz, używałaś kiedyś szampony marki Urtekram ?
Miałam kiedyś jakąś próbkę szamponu i pamiętam, że fajna była, są dość chwalone szampony tej marki
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 22:33   #4365
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
A znasz, używałaś kiedyś szampony marki Urtekram ?
Miałam kiedyś ich odżywkę (chyba kokosowa, nie pamiętam) i była bardzo fajna. Natomiast ciężko ich dostać, więc od lat już nie używałam tej firmy...
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 14:46   #4366
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś ich odżywkę (chyba kokosowa, nie pamiętam) i była bardzo fajna. Natomiast ciężko ich dostać, więc od lat już nie używałam tej firmy...
W sklepie ecco-verde mają sporo kosmetyków tej marki. Jak tylko zużyję swoje zapasy na pewno kupię jakiś szampon.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 14:08   #4367
Ksawery92
Xav92
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: Kosmetyki naturalne

.

Edytowane przez Ksawery92
Czas edycji: 2016-07-16 o 11:06
Ksawery92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 20:29   #4368
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Kosmetyki naturalne

Kobitki jakie byście poleciły olejki do mycia twarzy ? Od pewnego czasu zmywam makijaż płynem micelarny, a później olejkiem. Do tej pory używałam Bielenda oraz Vichy Pure Thermale. Chciałabym jednak zacząć używać coś typowo naturalnego. Miałam próbkę Chlochee Soothing Cleansing Oil niestety nie pasuje mi, jak dla mnie zbyt tłusty. Zostawia lekką powłokę.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 08:31   #4369
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Kobitki jakie byście poleciły olejki do mycia twarzy ? Od pewnego czasu zmywam makijaż płynem micelarny, a później olejkiem. Do tej pory używałam Bielenda oraz Vichy Pure Thermale. Chciałabym jednak zacząć używać coś typowo naturalnego. Miałam próbkę Chlochee Soothing Cleansing Oil niestety nie pasuje mi, jak dla mnie zbyt tłusty. Zostawia lekką powłokę.
Dla mnie też- najbardziej tłusty, jaki do tej pory miałam

Florame jest fajny, ale już niedostępny w PL (na ecco-verde chyba jest), z BU miło wspominam, tylko że dawno temu miałam.

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2016-07-11 o 08:33
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-14, 17:23   #4370
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;62863201]Dla mnie też- najbardziej tłusty, jaki do tej pory miałam

Florame jest fajny, ale już niedostępny w PL (na ecco-verde chyba jest), z BU miło wspominam, tylko że dawno temu miałam.[/QUOTE]

Znalazłam takie coś - SO'BiO étic przeciwzmarszczkowy olejek arganowy do mycia i demakijażu http://www.matique.pl/pl/so-bio-prze...jazu_3619.html Jak tylko zużyję ten co mam chyba się na niego skuszę
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 21:45   #4371
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Znalazłam takie coś - SO'BiO étic przeciwzmarszczkowy olejek arganowy do mycia i demakijażu http://www.matique.pl/pl/so-bio-prze...jazu_3619.html Jak tylko zużyję ten co mam chyba się na niego skuszę
Wygląda bardzo ciekawie- zwłaszcza ta żelowa konsystencja ; daj znać, jakie wrażenia
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 12:06   #4372
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Kobitki jakie byście poleciły olejki do mycia twarzy ? Od pewnego czasu zmywam makijaż płynem micelarny, a później olejkiem. Do tej pory używałam Bielenda oraz Vichy Pure Thermale. Chciałabym jednak zacząć używać coś typowo naturalnego. Miałam próbkę Chlochee Soothing Cleansing Oil niestety nie pasuje mi, jak dla mnie zbyt tłusty. Zostawia lekką powłokę.
Ja używam teraz francuskiego Douces Angevines. Zostawia tłustą powłokę, ale i tak myję jeszcze twarz wodą i (jak mam czas) nakładam delikatny peeling. Pełna wersja mojego oczyszczania jest poniżej:
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2016-08-06 o 09:43 Powód: link do własnej strony
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 13:30   #4373
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Kosmetyki naturalne

Z naturalnych to głównie HB - z uwagi na normalną cenę i dobrą jakość.
Ale mnie ogólnie służą tylko naturalne kosmetyki. Po stosowaniu przeróżnych cudów nie widziałam żadnych efektów.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 16:04   #4374
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczęta porady potrzebuję. Kremowej.

Kończę Sanbiosa ze ślimakiem, kremik bardzo przyjemny i dobrze nawilżający, ale zero działania rozjaśniającego, na którym mi zależało. I teraz tak się zastanawiam czy oczekiwać rozjaśniania po półproduktach typu witamina C (działała, ale jak przestałam jej używać to cera wróciła do swojej szarości od razu coś lepszego polecicie?) i tym samym wrócić do Sylveco brzozowego... Co prawda był dla mnie za mało treściwy ale z dodatkiem kwasu hialuronowego i d-pantenolu już w miarę dobrze się sprawował pod minerały...

Zastanawiam się jeszcze nad kremikami firmy Alterra. Składy ładniutkie i cena bajeczna. Poproszę o opinie

A może w podobnej półce cenowej (max 40 zł) polecicie jakiś krem nieco bardziej niż Sylveco treściwy?

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2016-09-12 o 16:55
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 21:19   #4375
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Dziewczęta porady potrzebuję. Kremowej.

Kończę Sanbiosa ze ślimakiem, kremik bardzo przyjemny i dobrze nawilżający, ale zero działania rozjaśniającego, na którym mi zależało. I teraz tak się zastanawiam czy oczekiwać rozjaśniania po półproduktach typu witamina C (działała, ale jak przestałam jej używać to cera wróciła do swojej szarości od razu coś lepszego polecicie?) i tym samym wrócić do Sylveco brzozowego... Co prawda był dla mnie za mało treściwy ale z dodatkiem kwasu hialuronowego i d-pantenolu już w miarę dobrze się sprawował pod minerały...

Zastanawiam się jeszcze nad kremikami firmy Alterra. Składy ładniutkie i cena bajeczna. Poproszę o opinie

A może w podobnej półce cenowej (max 40 zł) polecicie jakiś krem nieco bardziej niż Sylveco treściwy?
Ja nie polecam Alterry do twarzy. Niestety tutaj niska cena oznacza słabą jakość. Kilka lat temu kupiłam któryś z kremów Alterry (zielona tubka) i był beznadziejny. Zużyłam do stóp.

Zdecydowanie będzie lepsze sylveco, albo... świetnym kremem do twarzy są niektóre balsamy do ciała dla dzieci. W tej kwestii mam wypróbowany i polecam naturativ (dawniej pat&rub) oraz mikkolo (nova kosmetyki).
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 16:23   #4376
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ja nie polecam Alterry do twarzy. Niestety tutaj niska cena oznacza słabą jakość. Kilka lat temu kupiłam któryś z kremów Alterry (zielona tubka) i był beznadziejny. Zużyłam do stóp.

Zdecydowanie będzie lepsze sylveco, albo... świetnym kremem do twarzy są niektóre balsamy do ciała dla dzieci. W tej kwestii mam wypróbowany i polecam naturativ (dawniej pat&rub) oraz mikkolo (nova kosmetyki).
Dziękuję Ci pięknie za wiadomość Sicilia. Ale co do tej Alterry to proszę powiedz mi - nie lubisz ich, bo działanie jest zerowe, czy jakieś negatywne efekty zauważyłaś na buzi?

Aaaa.. ja to maluję się minerałami, a nie podkładami czy fluidami drogeryjnymi i myślę, że powinnam też o tym wspomnieć (minerały wymagające tzn. nie na wszystkim dobrze "leżą").
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 13:24   #4377
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Kobitki jakie byście poleciły olejki do mycia twarzy ? Od pewnego czasu zmywam makijaż płynem micelarny, a później olejkiem. Do tej pory używałam Bielenda oraz Vichy Pure Thermale. Chciałabym jednak zacząć używać coś typowo naturalnego. Miałam próbkę Chlochee Soothing Cleansing Oil niestety nie pasuje mi, jak dla mnie zbyt tłusty. Zostawia lekką powłokę.
Ja polecam Resibo
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 14:11   #4378
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Kobitki jakie byście poleciły olejki do mycia twarzy ? Od pewnego czasu zmywam makijaż płynem micelarny, a później olejkiem. Do tej pory używałam Bielenda oraz Vichy Pure Thermale. Chciałabym jednak zacząć używać coś typowo naturalnego. Miałam próbkę Chlochee Soothing Cleansing Oil niestety nie pasuje mi, jak dla mnie zbyt tłusty. Zostawia lekką powłokę.
Osobiście bardzo chwalę sobie olejek myjący z Biochemii Urody. Ale przestawiłam się na coś tańszego i mniej naturalnego (niestety) - micel z owsem z Green Pharmacy (6 zł za 500ml makijażowego zmywacza )
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 22:51   #4379
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Mnie nie wystarczał płyn micelarny i olejek, bo miałam wrażenie, że twarz nadal jest tłusta. Dlatego jeszcze używam czegoś do mycia twarzy (np. pianka) i na koniec jeszcze tonik. Aktualnie używam oleju kokosowego. Jego tym bardziej muszę zmyć, bo mam tłustą cerę, a on ma tendencję do zapychania, więc nie pozostawiam go długo na twarzy.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 11:57   #4380
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Ja polecam Resibo
W temacie Resibo to może któraś z was używała ich serum:
https://resibo.pl/produkt/7/serum-na...e-wygladzajace
jestem ciekawa jak się sprawdza. Szukam czegoś naturalnego ale co ma właściwości anty-ageing. Dotychczas nie używałam taki kosmetyków, ale wydaje mi się, że czas zacząć co by utrzymać cerę w młodzieńczym wyglądzie.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:24.