Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-11, 20:51   #451
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Witam
Proszę Was, pomóżcie mi. Potrzebuję coś silnie wybielającego (myślałam o kwasie kojowym). Na mazidłach jest fajny przepis na lekkie serum wybielające dla cer tłustych, tyle tylko że gdy podliczyłam składniki, to wyszło mi ponad 80zł. (nie oszukujmy sie- dla mnie to maaaaaaskaryczna cena). Pomyślalam więc, ze moze kupię sam kwas kojowy i zrobię z niego jakiś tonik z pomocą kalkulatora stężeń (kwas kojowy + olej + konserwant).
Tak sie zastanawiam, czy będzie to działać (ten tonik) czy moze lepiej 'szarpnąć' się na ten krem?

Bardzo proszę, doradźcie mi
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 21:03   #452
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Witam
Proszę Was, pomóżcie mi. Potrzebuję coś silnie wybielającego (myślałam o kwasie kojowym). Na mazidłach jest fajny przepis na lekkie serum wybielające dla cer tłustych, tyle tylko że gdy podliczyłam składniki, to wyszło mi ponad 80zł. (nie oszukujmy sie- dla mnie to maaaaaaskaryczna cena). Pomyślalam więc, ze moze kupię sam kwas kojowy i zrobię z niego jakiś tonik z pomocą kalkulatora stężeń (kwas kojowy + olej + konserwant).
Tak sie zastanawiam, czy będzie to działać (ten tonik) czy moze lepiej 'szarpnąć' się na ten krem?

Bardzo proszę, doradźcie mi
Kochana, na mazidłach jest dostępny dipalmitynian kojowy a nie kwas poza tym on rozpuszcza się w tłuszczach a nie w wodzie wiec toniku z nim nie zrobisz co najwyżej jakieś olejowe serum... ale może bardziej opłacałoby się wziąć serum depigmentujące z ZYSK (niecałe 20 zł za zestaw)?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 21:21   #453
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Kochana, na mazidłach jest dostępny dipalmitynian kojowy a nie kwas poza tym on rozpuszcza się w tłuszczach a nie w wodzie wiec toniku z nim nie zrobisz co najwyżej jakieś olejowe serum... ale może bardziej opłacałoby się wziąć serum depigmentujące z ZYSK (niecałe 20 zł za zestaw)?
przepraszam za pomyłkę w nazewnictwie
ZSK też rozpatrzałam,ale 'mi tam nie po drodze'.. na mazidłach i tak mam do kupienia sporo rzeczy, wiec coś rozjaśniającego też bym chciała właśnie z tamtąd.

Może jest tutaj jakaś uzdolniona chemiczka, która sama wymyśliłaby mi tańszą wersję tego serum z mazideł?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 22:10   #454
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
przepraszam za pomyłkę w nazewnictwie
ZSK też rozpatrzałam,ale 'mi tam nie po drodze'.. na mazidłach i tak mam do kupienia sporo rzeczy, wiec coś rozjaśniającego też bym chciała właśnie z tamtąd.

Może jest tutaj jakaś uzdolniona chemiczka, która sama wymyśliłaby mi tańszą wersję tego serum z mazideł?
Ja chemiczką nie jestem ale mam ten dipallmitynian - używałam zimą z BHA 2% w maceracie brzozowym i u mnie efekt był praktycznie zerowy mozesz zrobić najprostsze serum - olej o odpowiadających Ci właściwościach + dipalm.kojowy ... ewentualnie można by dodać formę witaminy C rozpuszczalnąw tłuszczach
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 15:17   #455
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Ja chemiczką nie jestem ale mam ten dipallmitynian - używałam zimą z BHA 2% w maceracie brzozowym i u mnie efekt był praktycznie zerowy mozesz zrobić najprostsze serum - olej o odpowiadających Ci właściwościach + dipalm.kojowy ... ewentualnie można by dodać formę witaminy C rozpuszczalnąw tłuszczach
Może za malo dodałaś tego dipalmitynu, że nic nie pomogło? Naczytałam się dobrych opini na temat tego półproduktu, że mam ogroooomną nadzieję, że na mnie zadziała
Czyli sądzisz, ze jeśli ten dypalmitynian kojowy zmieszam np z olejem konopnym (+ trochę konserwantu), to nic się nie stanie złego? (Mam złe przeżycia po salicylu)
Nie, ta pochodna wit C jest zbyt droga na mój portfel
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 15:39   #456
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Może za malo dodałaś tego dipalmitynu, że nic nie pomogło? Naczytałam się dobrych opini na temat tego półproduktu, że mam ogroooomną nadzieję, że na mnie zadziała
Czyli sądzisz, ze jeśli ten dypalmitynian kojowy zmieszam np z olejem konopnym (+ trochę konserwantu), to nic się nie stanie złego? (Mam złe przeżycia po salicylu)
Nie, ta pochodna wit C jest zbyt droga na mój portfel
Wiesz ja się nie certolę i zawsze daję najwyższe zalecane stężenia
jak najbardziej możesz pomieszać z konopnym i nawet chyba konserwant nie jest potrzebny, bo takie olejowe sera są ok.3 mies.ważne
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 16:07   #457
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Wiesz ja się nie certolę i zawsze daję najwyższe zalecane stężenia
jak najbardziej możesz pomieszać z konopnym i nawet chyba konserwant nie jest potrzebny, bo takie olejowe sera są ok.3 mies.ważne
Przez Ciebie to ten dipaltymian mnie juz nie kręci chyba wezmę wit B i wymieszam z jakimś hydrolatem- jakoś pewniej mi to brzmi
btw miałaś mazidłową wit B?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum

Edytowane przez paspartu
Czas edycji: 2010-06-12 o 16:08
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-12, 19:04   #458
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Przez Ciebie to ten dipaltymian mnie juz nie kręci

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
chyba wezmę wit B i wymieszam z jakimś hydrolatem- jakoś pewniej mi to brzmi
btw miałaś mazidłową wit B?
Miałam ale używałam raczej we wcierkach do włosów więc o właściwościach depigmentacyjnych się nie wypowiadam

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez nienna Pokaż wiadomość
Houston, mam problem!
Zrobiłam sobie astyoksydacyjne serum z zieloną herbatą i wyszła mi brązowa breja o konsystencji wody, w której pływają farfocle z zielonej herbaty :/ Nie da się tego nałożyć na twarz inaczej niż na płatku kosmetycznym. Poza tym po jego użyciu muszę ściągać z twarzy te głupie farfocle.
Czy to ma tak wyglądać, czy coś poszło nie tak?
Myślałam, że to będzie miało konsystencję żelu
A rozpuściłaś dokładnie BHT? Może spróbuj całość wrzucić do kąpieli wodnej to się rozpuści?
Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Witajcie
Zamówiłam pierwsze mazidełka i już sie nie moge doczekać paczkiMoja cera jest mieszana ze skłonnościa do naczynek(szczegolnie polika i nos) Kierowałam się komentarzami.Takie skromne:

KOMPLEKS SILIKONOWY 10 g
SPIRULINA 10 g
KERATYNA HYDROLIZOWANA Waga netto:_30_g_
EKOLOGICZNY OLEJ Z RÓŻY PIŻMOWEJ 30 g
BROMELAINA 1200 GDU waga netto:_15g
OLEJ (MACERAT) Z KASZTANOWCA 60 g
EKOLOGICZNY HYDROLAT OCZAROWY 150 ml
KWAS HIALURONOWY WIELKOCZĄSTECZKOWY- 1% roztwór Waga netto:_90_g
I jak tam testowanko ? ja się zbieram powoli do zamówienia za ok.tydzień będę robić wcierkę do włosów oraz olejki: z q10 oraz wit.C no i w końcu przetestuję frakcję sojową
też zamierzam zamówić olej z róży.... powiesz coś na jego temat? jaki zapach i konsystencja, jak się wchłania?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-06-12 o 19:05
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 19:34   #459
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja się chyba załamię . Najpierw czekałam z zamówieniem na olej tamanu i w końcu zniecierpliwiona napisałam maila kiedy będzie (bo termin ponownej dostępności jaki napisali na stronie już dawno upłynął), potem na biobazę, która miała być 10.06 już dostępna i znowu widzę że nici z tego. Moje zamówienie przeciągnęło się już 1,5miesiąca. Wie ktoś może czy biobaza będzie jakoś niedługo dostępna? (już mi głupio pisać maila do pani Lidii, bo dopiero co pytałam o tamanu)
Już mnie to wkurza, niech Mazidła piszą faktyczny termin ponownej dostępności produktu, bo takie coś wprowadza tylko w błąd


Viki, ja miałam olej z róży. Bardzo przyjemny jest . Bezzapachowy, dobrze się wchłania, mało tłusty i dobrze nawilża. Zdecydowanie mogę polecić.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 21:08   #460
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Ja się chyba załamię . Najpierw czekałam z zamówieniem na olej tamanu i w końcu zniecierpliwiona napisałam maila kiedy będzie (bo termin ponownej dostępności jaki napisali na stronie już dawno upłynął), potem na biobazę, która miała być 10.06 już dostępna i znowu widzę że nici z tego. Moje zamówienie przeciągnęło się już 1,5miesiąca. Wie ktoś może czy biobaza będzie jakoś niedługo dostępna? (już mi głupio pisać maila do pani Lidii, bo dopiero co pytałam o tamanu)
Już mnie to wkurza, niech Mazidła piszą faktyczny termin ponownej dostępności produktu, bo takie coś wprowadza tylko w błąd
wiesz, pewnie ten termin nie zależy od mazideł tylko od tego kiedy producent dostarczy te produkty więc oni pewnie sami do końca nie wiedzą, podają na stronie orientacyjny termin Choć prawda że na Twoim miejscu tez bym się pewnie wkurzała Zamierzam niedługo pisać mejla do mazideł to mogę się spytać o tą biobazę
Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Viki, ja miałam olej z róży. Bardzo przyjemny jest . Bezzapachowy, dobrze się wchłania, mało tłusty i dobrze nawilża. Zdecydowanie mogę polecić.
To super szkoda że nie ma zapachu ... bo ktoś w recenzji na stronie mazideł napisał że ma i już się zaczełam nakręcać xD

PS.Dawno Cię nie było na włosowym
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 08:59   #461
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
wiesz, pewnie ten termin nie zależy od mazideł tylko od tego kiedy producent dostarczy te produkty więc oni pewnie sami do końca nie wiedzą, podają na stronie orientacyjny termin Choć prawda że na Twoim miejscu tez bym się pewnie wkurzała Zamierzam niedługo pisać mejla do mazideł to mogę się spytać o tą biobazę
No możliwe faktycznie, choć nadal irytujące
I gdybyś się spytała o biobazę byłabym wdzięczna

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
To super szkoda że nie ma zapachu ... bo ktoś w recenzji na stronie mazideł napisał że ma i już się zaczełam nakręcać xD

PS.Dawno Cię nie było na włosowym
To znaczy wiesz każdy olej ma jakiś zapach (taki delikatny olejowy chociażby). Ale róża nie pachnie różą ani niczym innym jak np. truskawka, tamanu czy neem. Więc jak dla mnie jest bezzapachowa .

Mam ciągle odwyk zakupowy włosowych rzeczy i mało czasu, więc rzadko zaglądam. Ale jak zdam ostatnie egzaminy zacznę zaglądać częściej
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-13, 10:58   #462
sigila86
Wtajemniczenie
 
Avatar sigila86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 673
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

dziewczyny kupilam niacynamid i chce cos bardzo prostego z nim zmajstrowac, ma to byc naprawde nieskomplikowany tonik antyoksydacyjny wiec czy moge po prostu dodac niacynamid do wybranego hydrolatu? jesli tak to w jakich proporcjach?

a jeszcze dodam ze olejek voluplus testuje od ok2 mcy i faktycznie piersi są pelniejsze

Edytowane przez sigila86
Czas edycji: 2010-06-13 o 11:03
sigila86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 11:12   #463
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
No możliwe faktycznie, choć nadal irytujące
I gdybyś się spytała o biobazę byłabym wdzięczna
omg , nie mogę znaleźć mejla do mazideł możesz mi podać? swoją drogą przydałoby się żeby mazidła w końcu przebudowały swoją stronę bo dodawanie produktów do koszyka i sam koszyk to jakiś koszmar
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 11:18   #464
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sigila86 Pokaż wiadomość
dziewczyny kupilam niacynamid i chce cos bardzo prostego z nim zmajstrowac, ma to byc naprawde nieskomplikowany tonik antyoksydacyjny wiec czy moge po prostu dodac niacynamid do wybranego hydrolatu? jesli tak to w jakich proporcjach?
możesz. Sugerowane stężenie 2-5%, czyli na 100ml takiego toniku musisz dodać 2-5g niacynamidu (jeśli nie masz wagi a masz łyżeczki miarowe to mniej więcej 3-8ml wychodzi). Czyli, żeby zrobić 2% tonik z niacynamidem do 97ml hydrolatu dajesz 3ml niacynamidu, 5%- 92ml hydrolatu, 8ml niacynamidu.

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
omg , nie mogę znaleźć mejla do mazideł możesz mi podać? swoją drogą przydałoby się żeby mazidła w końcu przebudowały swoją stronę bo dodawanie produktów do koszyka i sam koszyk to jakiś koszmar
Ja zawsze piszę maila z ich strony - w tym formularzu kontaktowym. Ale mogę Ci podać maila, z którego mi odpisują - lidia.kobylka@mazidla.com
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 11:21   #465
sigila86
Wtajemniczenie
 
Avatar sigila86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 673
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

aeronauta wielkie dzieki, jestes bardzo pomocna
sigila86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 11:41   #466
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

aeronauta, ok to ja też napiszę z tego formularza skoro mówisz że odpisują (jakiś czas tamu na ZYSKu wysłałam pytanie w takim formularzu to do teraz nie otrzymałam żadnej odpowiedzi )

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

ok, poszły pytania dam znać jak dostanę odpowiedź
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 11:57   #467
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sigila86 Pokaż wiadomość
dziewczyny kupilam niacynamid i chce cos bardzo prostego z nim zmajstrowac, ma to byc naprawde nieskomplikowany tonik antyoksydacyjny wiec czy moge po prostu dodac niacynamid do wybranego hydrolatu? jesli tak to w jakich proporcjach?

a jeszcze dodam ze olejek voluplus testuje od ok2 mcy i faktycznie piersi są pelniejsze
Co to znaczy pełniejsze ?:->
Czaje się na niego ktoś jeszcze testuje?

A tak w ogóle witaj kochana czemu zniknełaś z WP ?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 18:27   #468
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

czy można łączyć kwas alfa-liponowy z koenzymemQ?? chciałam sobie wzbogacić olej do twarzy tymi dwoma składnikami, ale nie wiem, czy się nie pogryzą
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 19:07   #469
olale
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 106
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
czy można łączyć kwas alfa-liponowy z koenzymemQ?? chciałam sobie wzbogacić olej do twarzy tymi dwoma składnikami, ale nie wiem, czy się nie pogryzą
Krem Jabu`she zawiera obydwa te składniki. A ja sama od roku robię sobie krem na bazie składników z mazideł. W jego skład wchodzi koenzym Q i kwas alfa-liponowy. Zaczęłam od stężenia 3 % kwasu, a skończyłam na 5% i teraz cały czas stosuje ten z większą ilością kwasu. Bardzo wygładza, ujędrnia, rozświetla cerę. Na początku używania trochę piekła mnie skóra bezpośrednio po aplikacji, ale z biegiem czasu cera przyzwyczaiła się. Jestem bardzo zadowolona z mojego kremiku
olale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-15, 08:04   #470
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez olale Pokaż wiadomość
Krem Jabu`she zawiera obydwa te składniki. A ja sama od roku robię sobie krem na bazie składników z mazideł. W jego skład wchodzi koenzym Q i kwas alfa-liponowy. Zaczęłam od stężenia 3 % kwasu, a skończyłam na 5% i teraz cały czas stosuje ten z większą ilością kwasu. Bardzo wygładza, ujędrnia, rozświetla cerę. Na początku używania trochę piekła mnie skóra bezpośrednio po aplikacji, ale z biegiem czasu cera przyzwyczaiła się. Jestem bardzo zadowolona z mojego kremiku
dzięki olale
też zacznę od minimalnych stężeń, żeby przyzwyczaic skórę, a potem będę stopniowo zwiększac
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 17:06   #471
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny, jak to jest z tą henną na mazidłach? Po przeczytaniu opisu, zrozumiałam, że mogę stosować hennę przed, po koloryzacji chemicznej. Ryzykować? Jeśli nie, to poproszę o wyjaśnienie dlaczego, gdyż spotkałam się z różnymi opiniami.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 17:42   #472
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak to jest z tą henną na mazidłach? Po przeczytaniu opisu, zrozumiałam, że mogę stosować hennę przed, po koloryzacji chemicznej. Ryzykować? Jeśli nie, to poproszę o wyjaśnienie dlaczego, gdyż spotkałam się z różnymi opiniami.
Jeśli chodzi o tzw. zielony kolor włosów po hennie po farbowaniu farbami chemicznymi to henna mazidlana jest pod tym względem bezpieczna . Raczej nie da Ci zielonych włosów (generalnie te "czyste" henny nie robią takich numerów, tylko te z dodatkami mogą acz też nie muszą. Generalnie zielone włosy zdarzają się wg mnie tylko wyjątkowo). Inna sprawa jest z drugim problemem hennowania i stosowania farb chemicznych - mianowicie po farbowaniu henną farby chemiczne czasem nie chwytają tak dobrze włosów / szybko się spłukują. Zresztą sama henna też przy pierwszych aplikacjach dość szybko się spłukuje, dopiero przy którymś z kolei farbowaniu kolor trzyma dłużej (u mnie przynajmniej tak jest), więc jeśli się zdecydujesz musisz się z tym liczyć, że jest z tym troche zabawy - za to efekty ekstra .
Generalnie musisz sama zdecydować czy ryzykować czy nie . Zielonych włosów nie będzie, ale ewentualne problemy z trwałością farb chemicznych po hennie już mogą się zdarzyć (choć też jest to raczej indywidualna kwestia, bo wiele dziewczyn farbuje włosy chemicznie po hennie i takiej właściwości nie zauważyło).
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 21:22   #473
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
swoją drogą przydałoby się żeby mazidła w końcu przebudowały swoją stronę bo dodawanie produktów do koszyka i sam koszyk to jakiś koszmar
mnie to tez w kurza i brak zapisu koszyka
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 08:10   #474
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość




I jak tam testowanko ? ja się zbieram powoli do zamówienia za ok.tydzień będę robić wcierkę do włosów oraz olejki: z q10 oraz wit.C no i w końcu przetestuję frakcję sojową
też zamierzam zamówić olej z róży.... powiesz coś na jego temat? jaki zapach i konsystencja, jak się wchłania?
Och wybacz że tak pózno ale musialam go troche pouzywac zeby go wywąchać z kazdej strony Do rzeczy - dla mnie to najlepszy olej na dzień bo świetnie sie wchlania i nie pozostawia żadnego tłustego filtru Fantastycznie pachnie moja mieszana skóra odczuwa że jest treściwy bo jest po nim mega miękka Same achy;zresztą spróbuj najlepiej sama heh polecam baardzoo

p.s aa! no i co ważne mnie nie zapchał ; )
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )

Edytowane przez judge
Czas edycji: 2010-06-17 o 08:11
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 08:36   #475
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość

I jak tam testowanko ? ja się zbieram powoli do zamówienia za ok.tydzień będę robić wcierkę do włosów oraz olejki: z q10 oraz wit.C no i w końcu przetestuję frakcję sojową
też zamierzam zamówić olej z róży.... powiesz coś na jego temat? jaki zapach i konsystencja, jak się wchłania?
viki1988 mnie Q10 okropnie uczuliło , leży w lodówce i czeka na potrzebujacą .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 10:33   #476
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
mnie to tez w kurza i brak zapisu koszyka
niom najgorsze jak robisz zamówienie, naklikasz się żeby dodać np.10 produktów i na chwile przerwie połączenie i wszystko się wykasuje
Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Och wybacz że tak pózno ale musialam go troche pouzywac zeby go wywąchać z kazdej strony Do rzeczy - dla mnie to najlepszy olej na dzień bo świetnie sie wchlania i nie pozostawia żadnego tłustego filtru Fantastycznie pachnie moja mieszana skóra odczuwa że jest treściwy bo jest po nim mega miękka Same achy;zresztą spróbuj najlepiej sama heh polecam baardzoo

p.s aa! no i co ważne mnie nie zapchał ; )
Dobra, to muszę go mieć a miał ktoś może olej żurawinowy?
Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
viki1988 mnie Q10 okropnie uczuliło , leży w lodówce i czeka na potrzebujacą .
oj... jesteś pewna że to Q10 a nie olej na którym go przygotowywałaś?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 10:43   #477
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
oj... jesteś pewna że to Q10 a nie olej na którym go przygotowywałaś?
na bank , serum zrobiłam na oleju jojoba , który z wit. C stosuje nadal z dobrym skutkiem . Ale to nie znaczy , że musisz miec ten sam problem .Wiele wizażanek stosuje Q10 i sobie chwali .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 13:40   #478
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
na bank , serum zrobiłam na oleju jojoba , który z wit. C stosuje nadal z dobrym skutkiem . Ale to nie znaczy , że musisz miec ten sam problem .Wiele wizażanek stosuje Q10 i sobie chwali .
No właśnie pierwszy raz słyszę zeby ktoś na q10 miał uczulenie dlatego spytałam czy na pewno wykluczasz olej w każdym razie zamierzam to q10 wypróbować
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 13:55   #479
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o tzw. zielony kolor włosów po hennie po farbowaniu farbami chemicznymi to henna mazidlana jest pod tym względem bezpieczna . Raczej nie da Ci zielonych włosów (generalnie te "czyste" henny nie robią takich numerów, tylko te z dodatkami mogą acz też nie muszą. Generalnie zielone włosy zdarzają się wg mnie tylko wyjątkowo). Inna sprawa jest z drugim problemem hennowania i stosowania farb chemicznych - mianowicie po farbowaniu henną farby chemiczne czasem nie chwytają tak dobrze włosów / szybko się spłukują. Zresztą sama henna też przy pierwszych aplikacjach dość szybko się spłukuje, dopiero przy którymś z kolei farbowaniu kolor trzyma dłużej (u mnie przynajmniej tak jest), więc jeśli się zdecydujesz musisz się z tym liczyć, że jest z tym troche zabawy - za to efekty ekstra .
Generalnie musisz sama zdecydować czy ryzykować czy nie . Zielonych włosów nie będzie, ale ewentualne problemy z trwałością farb chemicznych po hennie już mogą się zdarzyć (choć też jest to raczej indywidualna kwestia, bo wiele dziewczyn farbuje włosy chemicznie po hennie i takiej właściwości nie zauważyło).
Aha, dziękuję za objaśnienie
Mimo, to chyba zrezygnują, bo cena takiego zabiegu mnie odrzuca (to już farby fryzjerskie taniej mi wychodzą), a często z Mazideł nie będę zamawiała. Zostanę przy farbach chemicznych
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 15:09   #480
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny kupilam kwas migdalowy na tonik, chcialam sie dzis zabrac do robienia a tu sie okazuje że potrzebny mi jeszcze kwas mlekowy do wyregulowania pH
Nie da sie tego jakos obejsc? Zdrowy rozsadek podpowiada dac troche wiecej kwasu, a pozniej dosypywac sody az do osiągniecia pożądanego pH, ale wole sie jeszcze z wami skonsultowac
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:19.