Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-11, 10:15   #4411
hala83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
A ta blond ash cream nie jest czasem z serii super blondów, czyli super rozjaśniajcych do 4-5 tonów?, bo zazwyczaj je miesza się ze zwiększona ilością oxy. A to ta sama seria farb, czy nie. 7 poziom to ciemny blond, tutaj srebrno beżowy, lub srebrno brązowi, nie pamiętam, a ten ash cream to ma jakieś inne oznaczenie?

no właśnie inego nie widzę oznaczenia i faktycznie miesza się ją z większą iloscią oxy... czyli zmieszanie tych dwóch nie jest dobrym pomysłem? obie farby są z topchic
hala83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-11, 10:46   #4412
MovieGirl
Raczkowanie
 
Avatar MovieGirl
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 43
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Jak zrobisz 6+5 to może nie wyjdzie czarny ale taki już podchodzący pod czarny... jak nie chcesz przyciemniać to po prostu użyj tego samego poziomu
o ni ni ni az tak to ja pociemniac nie kcem!!!

hmm teraz myslę...

to moze z 6NP to zmieszam hmm.....sredni naturalny perłowy blond bo i tak myslałam o perłowym mixie ale w koncu nie kupuję, dodam niebieskiego - chodzi mi poprostu o to zeby mi sie kolor wbił w te rozjasnione wlosy i nie wiem ktorym podziałać - wiem tylko ze naturalnym....albo z 6NN extra mocny sredni naturalny blond?i wtedy pol na pol i woda /albo zaryzykowac ta 5tke i zmieszac 1/3 5tki i 2/3 6sb plus woda i mix....

nienawidze decydowac.....: mur:
MovieGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-11, 10:57   #4413
hala83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

ja robiłam 5 z Voila i wyszły mi prawie czarne, więc chyba nie mieszałabym 5 jak nie chcesz takich ciemnych
hala83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-11, 11:03   #4414
MovieGirl
Raczkowanie
 
Avatar MovieGirl
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 43
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez hala83 Pokaż wiadomość
ja robiłam 5 z Voila i wyszły mi prawie czarne, więc chyba nie mieszałabym 5 jak nie chcesz takich ciemnych
a w jakich proporcjach mieszałas?
MovieGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-11, 11:05   #4415
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez MovieGirl Pokaż wiadomość
ja nie mam rudzielców THANK GOD ale wlasnie spłukuje się....mowicie aby nature wpleść?moze dobry pomysł

to mozna te farby dowolnie mieszac?bo nie chce sobie zrypac włosow....reanimuję je od miesięcy wiec....

endorfina123 zalamałas mnie.....ale kazdy ma inne wlosy wiec moze ......:ro lleyes:

nie wiem co by wplesc z natury do tego 6sb zalaczam Wam paletke:

http://szalonenozyczki.com.pl/index...._new.tpl&pop=0

kurcze no nie wiem - a juz po weekendzie musze nałozyc....

jezeli chodzi o cięcie to wale to narazie - a wogole nie wygladam wierzcie mi, ale zdecydowalam sie na mojego starego dobrego fryzjera w polandzie i zadzwonie sie umowc - on mi nigdy włosow nie zniszczyl ani mnie nie zawiodł TFU TFU spluwam przez lewę ramię - haaa okay napiszcie co byscie zmieszały z tym 6sb bo ja narazie nie mam pojecia....

KISS DZIOŁSZKI:lov e:thx
zobaczysz, czy coś Ci to pomaga, ja naprawdę strasznie żałuję, bo to niemało pieniędzy a efekt jest zerowy. już płukanka z gencjany za 3 zł więcej mi pomagała może to też kwestia tego, że nie mam za bardzo czerwonego poblasku, może sama go sobie wymyśliłam i stąd brak poprawy po bumble&bumble
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-11, 11:28   #4416
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez MovieGirl Pokaż wiadomość
o ni ni ni az tak to ja pociemniac nie kcem!!!

hmm teraz myslę...

to moze z 6NP to zmieszam hmm.....sredni naturalny perłowy blond bo i tak myslałam o perłowym mixie ale w koncu nie kupuję, dodam niebieskiego - chodzi mi poprostu o to zeby mi sie kolor wbił w te rozjasnione wlosy i nie wiem ktorym podziałać - wiem tylko ze naturalnym....albo z 6NN extra mocny sredni naturalny blond?i wtedy pol na pol i woda /albo zaryzykowac ta 5tke i zmieszac 1/3 5tki i 2/3 6sb plus woda i mix....

nienawidze decydowac.....: mur:
nic nie rozumiem wybacz ale nie znam dokładnie oznaczeń goldwella, ja bym zrobiła pół popielaty + pół naturalny oba na poziomie 6
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-11, 11:38   #4417
hala83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

MovieGirl ja nie robiłam mieszanek, to była tylko 5
A dlaczego tak się uparłaś żeby mieszać tą 5? nie lepiej coś jaśniejszego wziąć? z tym że jak pisałaś teraz masz czarne włosy to raczej za wiele nie zdziałasz z rozjaśnieniem
Może spróbuj ściagną kolor chantalem albo elgonem i wtedy kombinuj z jaśniejszymi odcieniami
hala83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-11, 11:54   #4418
MovieGirl
Raczkowanie
 
Avatar MovieGirl
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 43
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez hala83 Pokaż wiadomość
MovieGirl ja nie robiłam mieszanek, to była tylko 5
A dlaczego tak się uparłaś żeby mieszać tą 5? nie lepiej coś jaśniejszego wziąć? z tym że jak pisałaś teraz masz czarne włosy to raczej za wiele nie zdziałasz z rozjaśnieniem
Może spróbuj ściagną kolor chantalem albo elgonem i wtedy kombinuj z jaśniejszymi odcieniami

hala na boga jakie czarne włosy?!!?!?!JA NIE MAM CZARNYCH WŁOSOW....tylko blond bo mi sie 6sb wypłukało....rozjasiony blond mi zostal...ech[ja napisałam ze NIE CHCE miec czarnych chce miec 6sb ale kombinuje co do niego dodac aby mi sie kolor wbił w pigment a nie spłukał jak ostatnio jak samym sb robilam....]

viki nie wiem czego nie rozumiesz no ale dobra

zobacze na palecie co z czym ale chyba pozostane na tych 6tkach...w takim razie...

endorfina - ja wogole nie mam czerwonego ani nawet rudego juz - jedyne o co mi chodzi to to zeby kolor sie nie wypłukiwał tak szybko - a ten szampon podobno go utrwala jakos tam pewnie niewiele bo tez w bajki nie wierze no ale sprobuję

wogole kupilam to:

http://www.salonsavings.com/matrix-s.../special-deal/

juz jakis czas temu....ale NIE UZYŁAM!!!!!!!!bo wiecie co??jak to wypełzło z dyspenzera to pianka ma kolor CIEPŁY!!!!!!!!!!jakis taki nie wiem niby braz to jest ale czerwonawo-bordowawy taki zabarwiony i SPANIKOWALAM i nie uzyłam A JAK BYK JEST NAPISANE:

Matrix Shade Memory Rich Brunettes Foam Conditioner COOL

!!!COOL!!!

ja nie wiem moze to ma byc takie ale panicznie sie boje ze jak to nałoze to mi sie zrobi czerwony połysk albo rudy a tego bym nie przezyla no i............leży.....na parapecie.....:pa la:
MovieGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-11, 20:17   #4419
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

MovieGirl- żeby kolor się nie spłukiwał z rozjaśnionych pasemek trzeba zrobić pigmentacje(nakładasz samą farbę bez oxy na włosy trzymasz 20 min, potem emulgujesz z odrobiną gorącej wody i suszysz włosy, nie spłukujesz i nakładasz farbę z oxy. Musisz się liczyć, że potrzebyjesz 2xwięcej farby), przeszukaj wątek, sama o tym pisałam i robiłam, i tak wypłukiwać sie może trochę szybciej z blondu, dopiero po którymś razie włos nabierze pigmentu i farba nie będzie spływała. Przede wszystkim zakup sobie profesjonalny szampon do włosów farbowanych (ja kupiłam u fryzjerki ok 35 zł za 500ml). Koniecznie trzeba umyć nim włosy jak spłuczesz farbę bo on ma kwaśne PH i żeby się łuski włosa pozamykały i kolor się tak szybko nie wymywał. A później przynajmniej 1 raz w tygodniu.

hala83- jak to jest ten co na z na samym dole tej palety
http://szalonenozyczki.com.pl/compon...42858aebe5.jpg
to jest z serii hiblondes control to służy do rozjaśniania włosów jak pisałam o 4-5 tonów i nadania ash odcienia, żeby nie wyszły żółte. To jest dla platynowych blondynek. A Twoja 7SB to Srebrno beżowy ciemny blond, może wyjść troszkę ciepło. Zafarbuj a potem bedziesz dodawać mixy, bo nie mam pojęcia jaki niechciany efekt z tego beżu może wyjść, no chyba, że dziewczyny już nią robiły. Ja w każdym razie nie miałam z nią do czynienia
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-12, 05:27   #4420
MovieGirl
Raczkowanie
 
Avatar MovieGirl
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 43
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
MovieGirl- żeby kolor się nie spłukiwał z rozjaśnionych pasemek trzeba zrobić pigmentacje(nakładasz samą farbę bez oxy na włosy trzymasz 20 min, potem emulgujesz z odrobiną gorącej wody i suszysz włosy, nie spłukujesz i nakładasz farbę z oxy. Musisz się liczyć, że potrzebyjesz 2xwięcej farby), przeszukaj wątek, sama o tym pisałam i robiłam, i tak wypłukiwać sie może trochę szybciej z blondu, dopiero po którymś razie włos nabierze pigmentu i farba nie będzie spływała. Przede wszystkim zakup sobie profesjonalny szampon do włosów farbowanych (ja kupiłam u fryzjerki ok 35 zł za 500ml). Koniecznie trzeba umyć nim włosy jak spłuczesz farbę bo on ma kwaśne PH i żeby się łuski włosa pozamykały i kolor się tak szybko nie wymywał. A później przynajmniej 1 raz w tygodniu.

ahaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!! !!!!dzizass.....dzieki zyta do głowy by mi nie przyszlo wertowac wątek w tej kwestii - sorki pojecia nie mialam o tej całej pigmentacji ze takie cos istnieje!

kurcze ale boje sie sama to zrobic....ze mi nierówno wyjdzie i konce sie potem zrobia mega czarne jakiesmoze teraz to oleję a w pl moj stary dobry - mam nadzieje ze nadal - fryzjer mi cos poradzi na to wszystko bo mi sie nie chce samej z tym packac....chyba ze powie ze nie albo cos to bede musiała wtedy sama dzialac

zreszta zobacze no hmm.....

kissiaki baby - jest 5.26 ja zaraz ide do pracy............:ni e:
MovieGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-12, 11:09   #4421
hala83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Zyta dzięki, ale ja już po tym moim mixie... faktycznie trochę jakby ciepły wyszedł kolor i spod spodu przebija rudość, więc przy kolejnym farbowaniu spróbuję to zneutralizować
hala83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-12, 18:22   #4422
MovieGirl
Raczkowanie
 
Avatar MovieGirl
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 43
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

zyta ale jak nałoze sama farbe z tubki to jak ja mam to potem wysuszyć? da sie tak? wogole nie wiem czy 20 min to nie za duzo hmm....i musiałabym to kłasc od połowy włosa tam gdzie sie robia blond czy na calosc od razu?u gory mam braz a z wierzchu blond lekko....dzizass....

aha i czy do tej samej farby mam od razu wcisnac mixa czy dop w tym drugim etapie?

zaraz poszukam w watku wiecej na ten temat - w kazdym razie kupilam 6sb again i nie mieszam z niczym wale to - jutro moze zrobie zabieg - ciagle kminie czy sie na ta emulcostam pokusic bo sie boje...po1 ze nierowno wyjdzie a po 2 ze mi sie ztobia czarne po 20 min emul. i 30 trzymania farby z developerem hmm...

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

aha i niestety ale nie umim znaleźć tego tematu w wątku......;/;/;/;/
MovieGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 12:08   #4423
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 632
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Chciałam donieść, że mój kolor ma się całkiem nieźle. Mam teraz właściwie moje naturalne włosy stonowane tylko niebieskim mixem i regularnym stosowaniem fioletowego szamponu Wszystko jest na poziomie 7, taki ciemny blond naturalno-popielaty. Ciemne końcówki ścięła mi ostatnio fryzjerka, ja już raczej nie będę kombinować z farbami z dodatkiem natury.

Właśnie zamówiłam sobie (całkiem niedrogo) mixy z Topchic Goldwella: Pmix (perłowy) i Amix (niebieski) oraz wodę 3%. Za jakieś dwa tygodnie położę pewnie mieszankę tych mixów wg tego, co przytoczyła Zyta82 - w proporcji 1:2 na wodzie 3%, na trochę krótszy czas. Nie do końca wiem, jak działa perłowy mix, ale bardzo mi się spodobał na próbniku. Może któraś z Was go próbowała?
nanah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 15:59   #4424
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez nanah Pokaż wiadomość
Chciałam donieść, że mój kolor ma się całkiem nieźle. Mam teraz właściwie moje naturalne włosy stonowane tylko niebieskim mixem i regularnym stosowaniem fioletowego szamponu Wszystko jest na poziomie 7, taki ciemny blond naturalno-popielaty. Ciemne końcówki ścięła mi ostatnio fryzjerka, ja już raczej nie będę kombinować z farbami z dodatkiem natury.

Właśnie zamówiłam sobie (całkiem niedrogo) mixy z Topchic Goldwella: Pmix (perłowy) i Amix (niebieski) oraz wodę 3%. Za jakieś dwa tygodnie położę pewnie mieszankę tych mixów wg tego, co przytoczyła Zyta82 - w proporcji 1:2 na wodzie 3%, na trochę krótszy czas. Nie do końca wiem, jak działa perłowy mix, ale bardzo mi się spodobał na próbniku. Może któraś z Was go próbowała?
Wiesz co... ja nie wiem do końca jak to jest z tymi perłowymi, ale wygląda na to, że ta nazwa "perłowy" to jest po prostu "opal"... czyli mix fioletowy. I mi się to jak narazie sprawdza...
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 16:07   #4425
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 632
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Wiesz co... ja nie wiem do końca jak to jest z tymi perłowymi, ale wygląda na to, że ta nazwa "perłowy" to jest po prostu "opal"... czyli mix fioletowy. I mi się to jak narazie sprawdza...
Ale Goldwell ma też czysto fioletowe mixy...Osobno więc Pmix i Vmix. No nic, przekonam się później
nanah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 16:15   #4426
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez nanah Pokaż wiadomość
Ale Goldwell ma też czysto fioletowe mixy...Osobno więc Pmix i Vmix. No nic, przekonam się później
No to faktycznie interesujące... Ja ciągle jestem napalona na Goldwella więc też się kiedyś przekonam na własnej... własnych włosach
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 16:23   #4427
MovieGirl
Raczkowanie
 
Avatar MovieGirl
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 43
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

czesc babkija dawałam ost A mixa i spoko bylo a na ten perlowy tez sie przymierzalam ale go w koncu nie kupiłam - chcialam dzis nałozyc to moje 6sb - pigmentację i potem z developerem ale......nie mam chyba kwasnego szamponu....wlasnie o tym czytam na necie nie chce mi sie kupowac specjalnie...zyta gdzie jestesss????? help. czekam na ten bumble and bumble do cool brunettes a nie przyszedl jeszcze.....;/ i nie wiem czym to potem umyc - moze byc z toni and guy do brunettes?to bym kupila mini wersję o ile znajdę a tak to nie wiem jaki by zapodac bo z reguły na żadnym nie jest napisane jakie ma ph......;/;/;/;/

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

aha ale Wy rozprawiacie o tonowaniu heh a ja poprostu go dodalam do farbki - ja nie tonowałam ich bo jeszcze jestem słaba w tym temacie - z deka przeraziły mnie niebieskie włosy któres z Was po tej tonizacji nie wiem która to była,ale lookałam fotki - ja nie chce niebieskich mieć hmm..

Edytowane przez MovieGirl
Czas edycji: 2010-07-13 o 16:20
MovieGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 20:34   #4428
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez MovieGirl Pokaż wiadomość
czesc babkija dawałam ost A mixa i spoko bylo a na ten perlowy tez sie przymierzalam ale go w koncu nie kupiłam - chcialam dzis nałozyc to moje 6sb - pigmentację i potem z developerem ale......nie mam chyba kwasnego szamponu....wlasnie o tym czytam na necie nie chce mi sie kupowac specjalnie...zyta gdzie jestesss????? help. czekam na ten bumble and bumble do cool brunettes a nie przyszedl jeszcze.....;/ i nie wiem czym to potem umyc - moze byc z toni and guy do brunettes?to bym kupila mini wersję o ile znajdę a tak to nie wiem jaki by zapodac bo z reguły na żadnym nie jest napisane jakie ma ph......;/;/;/;/

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

aha ale Wy rozprawiacie o tonowaniu heh a ja poprostu go dodalam do farbki - ja nie tonowałam ich bo jeszcze jestem słaba w tym temacie - z deka przeraziły mnie niebieskie włosy któres z Was po tej tonizacji nie wiem która to była,ale lookałam fotki - ja nie chce niebieskich mieć hmm..
Przepraszam że czekasz. Apropo pigmentacji:
Mixa do mieszanki z oxy!
1)nakładając samą farbę tam gdzie masz wytrawione włosy. Mi by się pasemek nie chciało wybierać, ale baw się. Nie niszczysz włosów (na te 20min)tylko wprowadzasz pigment( pewnie teraźniejsza ciepła temperatura otwiera łuski a jak nie to dodatek ciepłej wody(mniej więcej1 /3 szklanki, i się nie poparz, taka znośnie gorąca ma być) a na dodatek ciepłe powietrze z suszarki też temu służy)
2) Tak, tak, wysusz taką mokrą głowę, nie wycieraj ręcznikiem, trochę mi to czasu zajęło, ale warto, a może wyjdż na słońce
3)teraz rozrób farbę z oxy i działaj

Co do kwaśnego szamponu to pamiętam, ze któraś płukała wodą z dodatkiem cytryny, albo octem(rozrób w misce i wsadź głowę) powinno też zamknąć. Powinno mieć Ph 4, ale nie wiem jak to policzyć szampon ponoć takie ma(alkaliczny-kwaśny).Ten do włosów brązowych ma jakiś brązowy barwnik który zachowuje się jak brązowa płukanka. Nie wiem jakie są szampony do włosów farbowanych te sklepowe, może one też są dobre.

nanah - nie pamiętam, co ja pisałam z tą mieszanką 1:2 i 3% możesz przypomnieć, bo już sama się pogubiłam
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 07:07   #4429
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 632
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Zyta, (a może to była Viki? Już mogło mi się wszystko pomieszać). Tak czy siak, wyczytałam, że jakiś fryzjer na anglojęzycznym forum daje rady, aby tonować samym mixtonem na wodzie 3% w proporcji 1:2 - położyć na włosy na 5 minut, sprawdzić rezultat i ewentualnie trzymać trochę dłużej.
nanah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-14, 07:52   #4430
ismenka
Zakorzenienie
 
Avatar ismenka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 761
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Poproszę Was o pomoc, wiem że to wątek o zimnych brązach, ale wy macie tak ogromną wiedzę o farbach, że ośmielam się zapytać. Farbuję włosy Kolestonem i zastanawiam się czy można połączyć 8/1 z 8/38?? nie wyjdzie jakiś zielony kolorek czy coś. Chciałabym sam 8/1, ale nie chcę takiej szarej popieli na głowie, z kolei 8/38 jest mocno złoty, a ja chciałabym złotawy popiel.
ismenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 08:27   #4431
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 632
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Doczytałam na anglojęzycznym forum - Pmix ma niebiesko-fioletową bazę i wychładza poziomy od 7 w górę, Amix ma niebieską bazę i wychładza poziomy 7 w dół, Vmix to "fashion colour" dla poziomów 7 w dół.
nanah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 09:45   #4432
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez nanah Pokaż wiadomość
Zyta, (a może to była Viki? Już mogło mi się wszystko pomieszać). Tak czy siak, wyczytałam, że jakiś fryzjer na anglojęzycznym forum daje rady, aby tonować samym mixtonem na wodzie 3% w proporcji 1:2 - położyć na włosy na 5 minut, sprawdzić rezultat i ewentualnie trzymać trochę dłużej.
Ale ja jestem zakręcona. Znalazłam to o co Ci chodziło, faktycznie to ja pisałam w tym poście #3743 ale w następnym poście piszę, że testowałam i na moich jasnych złotawych wyszły niebieskie.
A moje zaczynają rudziećbllleeeee !!!
Cenne info o tych A-P-V mixach znalazłaś A-niebieski-do rudych, V-do żółtych, P-do pomarańczowo-żółtych
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 10:04   #4433
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 632
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Ale ja jestem zakręcona. Znalazłam to o co Ci chodziło, faktycznie to ja pisałam w tym poście #3743 ale w następnym poście piszę, że testowałam i na moich jasnych złotawych wyszły niebieskie.
A moje zaczynają rudziećbllleeeee !!!
Cenne info o tych A-P-V mixach znalazłaś A-niebieski-do rudych, V-do żółtych, P-do pomarańczowo-żółtych
Wiesz co, to mogłoby się zgadzać - pewnie dlatego polecają A mix dla włosów poniżej 7 poziomu. W ogóle w teorii na złotych mogło wyjść Ci również zielono

Z tego, co zrozumiałam, V mix nie jest mixem korygującym, tylko nadającym fioletowy refleks ciemniejszym włosom - stąd nazwa "fashion colour". Jeżeli ciemniejsze mają głównie pomarańczowy barwnik i miedziany refleks, to tonuje to A mix. Jasne włosy tonuje za to P, który ma i niebieskie i fioletowe barwniki (wyobrażam sobie, aby uniknąć zieleni na złotych włosach).

Jeszcze coś wyczytałam - ktoś na tamtym forum miał czerwonawe refleksy i fryzjer polecał zmieszać bodajże 7G i 7A (tworząc zieloną bazę), aby to zneutralizować. Pewnie dlatego, że w Goldwellu nie ma zielonego mixa (w Majirel jest). Ciekawe bardzo to wszystko i zdecydowanie wyższa szkoła jazdy

Zastanawiam się jeszcze nad własnymi włosami i tonowaniem mixami - generalnie wszyscy polecają dodawać naturę, ale mnie (patrząc nawet po zdjęciach zamieszczanych na tym forum) najładniej jest, gdy używam samych mixów. Może jestem wyjątkiem od reguły? Albo nieumiejętnie dodawałam naturę?

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
A moje zaczynają rudziećbllleeeee !!!
Co masz aktualnie na włosach? Czym farbowałaś ostatnio?
nanah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 20:24   #4434
MovieGirl
Raczkowanie
 
Avatar MovieGirl
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 43
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

[QUOTE=zyta82;20657468]Przepraszam że czekasz. Apropo pigmentacji:
Mixa do mieszanki z oxy!
1)nakładając samą farbę tam gdzie masz wytrawione włosy. Mi by się pasemek nie chciało wybierać, ale baw się. Nie niszczysz włosów (na te 20min)tylko wprowadzasz pigment( pewnie teraźniejsza ciepła temperatura otwiera łuski a jak nie to dodatek ciepłej wody(mniej więcej1 /3 szklanki, i się nie poparz, taka znośnie gorąca ma być) a na dodatek ciepłe powietrze z suszarki też temu służy)QUOTE]

dzieki zyta - mi dotarl ten szampon b&b i odżywka no i napisane na nim: low Ph - wiec przypuszczam ze ma z 4 albo 5.5 to chyba moze byc nie?

jutro nakładam to wszycho i apropo wytrawionych włosow....ja mam prawie cale takie procz górnej czesci gdzie przebijaja moje i złote z blondu i nie wiem własnie jak to połozyc....chyba walne na całe i tyle...

wrocilam z shoppingu dziołchy i jestem W Y R Y P A N A

niech mnie ktoś wymasuje albo coś

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

aha! i nie za bardzo rozumiem o co chodzi z ta ciepłą wodą???jak juz nałoze farbę z tubki na włosy to wtedy mam to paćkać ciepłą wodą??toż ja nie domyję siebie i wszystkiego dookoła....po czyms takim...
i bardzo się boję że mi to wyjdzie na czarno....najpierw pigmentacja a potem bezposrednio na to jeszcze farba z oxy<mysli>
MovieGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 20:26   #4435
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez nanah Pokaż wiadomość
Wiesz co, to mogłoby się zgadzać - pewnie dlatego polecają A mix dla włosów poniżej 7 poziomu. W ogóle w teorii na złotych mogło wyjść Ci również zielono

Z tego, co zrozumiałam, V mix nie jest mixem korygującym, tylko nadającym fioletowy refleks ciemniejszym włosom - stąd nazwa "fashion colour". Jeżeli ciemniejsze mają głównie pomarańczowy barwnik i miedziany refleks, to tonuje to A mix. Jasne włosy tonuje za to P, który ma i niebieskie i fioletowe barwniki (wyobrażam sobie, aby uniknąć zieleni na złotych włosach).

Jeszcze coś wyczytałam - ktoś na tamtym forum miał czerwonawe refleksy i fryzjer polecał zmieszać bodajże 7G i 7A (tworząc zieloną bazę), aby to zneutralizować. Pewnie dlatego, że w Goldwellu nie ma zielonego mixa (w Majirel jest). Ciekawe bardzo to wszystko i zdecydowanie wyższa szkoła jazdy

Zastanawiam się jeszcze nad własnymi włosami i tonowaniem mixami - generalnie wszyscy polecają dodawać naturę, ale mnie (patrząc nawet po zdjęciach zamieszczanych na tym forum) najładniej jest, gdy używam samych mixów. Może jestem wyjątkiem od reguły? Albo nieumiejętnie dodawałam naturę?

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------



Co masz aktualnie na włosach? Czym farbowałaś ostatnio?
No to pobuszowałaś, info na wagę złota.
A mi spłukuje się ta 7.0 allwawaves co mi taka ciemna wyszła, ale już czuję, że znów muszę pomyśleć co by tu zarzucić, jeszcze czekam jaki odrost będzie.
A zobacz tutaj, książka instruktażowa z goldwella(ang)
http://www.goldwell-northamerica.com...al_English.pdf
Ma jakieś 35 stron i całą dobra i tonowanie na 2% i 4% robią, mixami też. Są przykłaowe mieszanki. Może się przyda
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 07:42   #4436
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Post Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez MovieGirl Pokaż wiadomość
dzieki zyta - mi dotarl ten szampon b&b i odżywka no i napisane na nim: low Ph - wiec przypuszczam ze ma z 4 albo 5.5 to chyba moze byc nie?

jutro nakładam to wszycho i apropo wytrawionych włosow....ja mam prawie cale takie procz górnej czesci gdzie przebijaja moje i złote z blondu i nie wiem własnie jak to połozyc....chyba walne na całe i tyle...


aha! i nie za bardzo rozumiem o co chodzi z ta ciepłą wodą???jak juz nałoze farbę z tubki na włosy to wtedy mam to paćkać ciepłą wodą??toż ja nie domyję siebie i wszystkiego dookoła....po czyms takim...
i bardzo się boję że mi to wyjdzie na czarno....najpierw pigmentacja a potem bezposrednio na to jeszcze farba z oxy<mysli>
Jak rzeczywiście dużo wytrawione to dawaj na całość. Odrobinę ciepłej, nie ma Ci ciec po twarzy, to nie farbuje, bo nie ma utleniacza! Ja chodziłam w czepku kąpielowym, jak nie masz to zarzuć worek. A to nie powoduje ciemnienia koloru tylko wnikanie pigmentu we włosy.
Sprostowanie do pigmentacji. Od razu po nałożeniu samej farby zmalaksować z tą ciepłą odą i trzymać 20min. Ja napisałam na odwrót, sorry. A tak robiłam ja, odkopałam posta i wklejam
PIGMENTACJA-Nałóż samą farbę na włoski, zmalaksuj z odrobiną mocno ciepłej wody, żeby się łuski pootwierały, ale, żeby Ci się nie lało po głowie,(ja chodziłam w czepku kąpielowym i ręczniku, bo zawsze to ciepło utrzumuje i lepiej wnika) bo musisz przetrzymać je 20 min. , a potem wysusz. (trochę długo trwa suszenie, dlatego nie namaczaj ich bardzo)Wysuszone farbuj jak zwykle

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-07-15 o 07:45
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 13:20   #4437
kretoszczurek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Oz
Wiadomości: 241
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Jak rzeczywiście dużo wytrawione to dawaj na całość. Odrobinę ciepłej, nie ma Ci ciec po twarzy, to nie farbuje, bo nie ma utleniacza! Ja chodziłam w czepku kąpielowym, jak nie masz to zarzuć worek. A to nie powoduje ciemnienia koloru tylko wnikanie pigmentu we włosy.
Sprostowanie do pigmentacji. Od razu po nałożeniu samej farby zmalaksować z tą ciepłą odą i trzymać 20min. Ja napisałam na odwrót, sorry. A tak robiłam ja, odkopałam posta i wklejam
PIGMENTACJA-Nałóż samą farbę na włoski, zmalaksuj z odrobiną mocno ciepłej wody, żeby się łuski pootwierały, ale, żeby Ci się nie lało po głowie,(ja chodziłam w czepku kąpielowym i ręczniku, bo zawsze to ciepło utrzumuje i lepiej wnika) bo musisz przetrzymać je 20 min. , a potem wysusz. (trochę długo trwa suszenie, dlatego nie namaczaj ich bardzo)Wysuszone farbuj jak zwykle
czy pigmentację można robić inna farbą niż się farbuje?
Na moje włosy oidzie dużo mieszanki a wiadomo farby drogie.
Jeszcze coś czemu fryzjerzy nie robią pigmentacji ???
Ileż by mi to trudu kasy i włosów oszczędziło.

Mam plan teraz włosom odpuszczam bo jest ciepło często jeżdżę nad jezioro i szkoda farbować, ale na koniec sierpnia robie preimpregnacje plus farbowanie a później spróbuję farbować szmponem tylko wierzchnią w-wę
Jak myślicie ma to ręce i nogi?

Oczywiście nadal nie wiem jakiej farby użyć.
__________________
http://lbym.lilypie.com/0Acip2.png
synuś
kretoszczurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 14:34   #4438
Avanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 218
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny proszę o pomoc

Rok temu ostatni raz zafarbowałam włosy na czarno. Później zeszłam do mlecznej czekolady. W grudniu zachciało mi się blondu takiego zimnego, popielatego Moje naturalne są takie mysie, szarawe. Użyłam rozjaśniacza i wyszły mi pomarańczowo- kurczakowate, udałam się z tym do fryzjera i włosy miałam takie jak na 1 zdjęciu.

Po czasie zaczęły się spłukiwać, doszły odrosty i kupiłam farbę o odcieniu "naturalny blond" i aktualnie mam włosy takie jak na 2 załączniku. Denerwuje mnie ten rudawy odcień, szczególnie na końcach gdzie były włosy jeszcze farbowane na czarno :/

3 załącznik przedstawia kolor jaki chciałabym osiągnąć...

Co zrobić aby osiągnąć ten kolor? Użyć dekoloryzatora/ rozjaśniacza a potem farbę nałożyć z wymarzonym kolorem, czy jak?

Dołączam jeszcze jedno zdjęcie zrobione bez światła- widać tu ten brzydki odcień rudości (?)
__________________
...I choćbym stanęła na głowie,
to i tak słuchawki będą zawsze splątane,
herbata za gorąca,
a facet nie ten.


Edytowane przez Avanka
Czas edycji: 2010-07-19 o 10:19
Avanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 15:31   #4439
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez kretoszczurek Pokaż wiadomość
czy pigmentację można robić inna farbą niż się farbuje?
Na moje włosy oidzie dużo mieszanki a wiadomo farby drogie.
Jeszcze coś czemu fryzjerzy nie robią pigmentacji ???
Ileż by mi to trudu kasy i włosów oszczędziło.

Mam plan teraz włosom odpuszczam bo jest ciepło często jeżdżę nad jezioro i szkoda farbować, ale na koniec sierpnia robie preimpregnacje plus farbowanie a później spróbuję farbować szmponem tylko wierzchnią w-wę
Jak myślicie ma to ręce i nogi?

Oczywiście nadal nie wiem jakiej farby użyć.
Z tego co wiem repigmentację robi się odcieniem z gamy naturalnych tak mi przynajmniej kiedyś mój fryzjer mówił )
A co to farbowania to zawsze warto dać trochę odpocząć włosom jeśli odrost Cię nie denerwuje

A ja z farbowania kolor touchem jestm mega zaowolona - zmywa się tak że praktycznie nie widać odrostu (w sensie przejście z jednego kolor w drugi jest praktycznie nie widoczne)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 19:43   #4440
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Avanka- my tu próbujemy osiągnąć popielaty blond, ale na poziomie 7 . Widziałam na wizażu inny wątek o jasnych włoskach. Na moje oko musisz coś zadziałać z farbą blond którą nadaje chciany odcień (nie rozjaśniaczem). W palecie Goldwell-a http://szalonenozyczki.com.pl/compon...42858aebe5.jpg są takie super rozjaśniające blondy, tylko nie wiem bo one rozjaśniają o 4-5 tonów i żeby Ci nie spaliło włosów, ale jest tam też fajny 11P-perła, 11A-popiel i 11V-fiolet(to byłoby chyba nalepsze, bo neutralizuje żółty) i jeszcze dwa, na samym dole palety to chyba to do tonowania, żeby nie były żółte. Nie wiem jak z farbowaniem wytrawionych włosów na jaśniutki blond, bo jak na ciemniejszy to trzeba robić pigmentacje. Nie próbuj ze sklepowymi i nie bierz nic z gold i beige, bo wyjdą złote!!! Farba farby nie rozjaśni to nie zmienią się Twoje ciemne końcówki!!!

-czy pigmentację można robić inna farbą niż się farbuje?
Nie mam pojęcia, ale farb innych firm nie można mieszać, to pewnie nie. Ja robiłam tą farbą którą farbowałam i mi ładnie pokryło, ale pewnie coś jest w tym, żeby robić naturą bo ona ma 3 podstawowe i żeby potem "zielone " te blondziaki nie wyszły

Wella szybko mi się zmyła, ale faktycznie granica z odrostem nie pojawia się tak szybko i za to daję "+"

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-07-15 o 20:39
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:27.