Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-11-24, 09:34   #361
bajka
Przyczajenie
 
Avatar bajka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 13
Dot.: filtry ochronne

Dziekuje bardzo za odpowiedzi! To, że wysokich filtrów należy używać przy kwasach to ja wiem, tylko zastanawiam się czy jeżeli się kwasów nie stosuje (jak ja) to czy nie wystarczy na dzień krem z spf15? Bo jak wiadomo, kremy z wysokimi filtrami maja zupełnie inna konsystencje niz "normalne" kremy, nawet te lżejsze wersje. No i po prostu nie wiem czy dla mojej nie-potraktowanej-kwasami buźki wystarczy daywear czy może w celu uniknięcia w przyszłości zmarszczek powinnam jednak na dzień stosować jakiś apteczny kremik z bardzo wysokim filtrem.
bajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 09:34   #362
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: filtry ochronne

Ja używam teraz Biodermę 100 Lait i Tientee. Mieszam je oba.
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 09:42   #363
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: filtry ochronne

Tak się tylko zastanawiam nad poniższym kremem Nivea dla niemowląt:



" W Niemczech dostępna jest też bardzo dobra wersja kremu ochronnego dla niemowląt od 6 miesiąca życia - Nivea Baby Sun Protection SPF 20 lub SPF 30. Emulsja ta zawiera tylko filtry mineralne, jest nieperfumowana i w zasadzie odpowiednia dla wszystkich, także dla dorosłych. " - cytat z artykułu Basi o opalaniu i faktorach (główna strona Wizażu).



Widziałam go ostatnio w aptece - 75ml kosztuje ledwie niecałe 20zł. Tylko czy wystarcza do takiego codziennego stosowania? O kwasach nie mówię, bo do tego musi być coś mocniejszego.
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 10:06   #364
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: filtry ochronne

nivea zawierająca tylko filtry mineralne nie chroni idealnie- filtry mineralne nie chronią przed pełnym spektrum UV (szczególnie przed częścią UVA) i jeśli nie jesteśmy zmuszenie do stosowania wyłącznie filtrów mineralnych to lepiej używać kompozycji zawierajacych też filtry chemiczne (gł. mexoryl i tinosorb); artykuły Basi na wizażu są gł. z 2002 roku- część o kosmetykach jest już niezbyt aktualna, szczególnie w porównaniu z aktualnymi poglądami autorki.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 10:11   #365
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez bajka
czy jeżeli się kwasów nie stosuje (jak ja) to czy nie wystarczy na dzień krem z spf15?
lepiej stosować spf15 niż nic.
ale:
- krem z filtrem nakładamy za cienko; nie uzyskujesz ochrony spf15 lecz w okolicach spf5.
im wyższy spf nałożysz, tym więcej ochrony zostanie mimo zbyt cienkiego nałożenia (powinno być 2 mg kremu na 1 cm kwadratowy skóry)
- krem z spf15 prawidłowo użyty ładnie chroni przed UVB. ale słabo lub wcale przed UVA.
porządną ochronę przed UVA (czyli ok. PPD 20-30) dają dopiero kosmetyki z wyższymi wskaźnikami spf.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 10:13   #366
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: filtry ochronne

To tak z ciekawostek dodam, że Avene ma podkład kompaktowy z filtrem 50, który dermatolog i farmaceuta polecali mi jako ochronę po kuracji kwasami. Tylko, że ten podkład też ma tylko filtry mineralne (seria dla wrażliwców). Dobrze, że akurat nie miałam na niego pieniędzy
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 10:13   #367
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez bajka
Dziekuje bardzo za odpowiedzi! To, że wysokich filtrów należy używać przy kwasach to ja wiem, tylko zastanawiam się czy jeżeli się kwasów nie stosuje (jak ja) to czy nie wystarczy na dzień krem z spf15? Bo jak wiadomo, kremy z wysokimi filtrami maja zupełnie inna konsystencje niz "normalne" kremy, nawet te lżejsze wersje. No i po prostu nie wiem czy dla mojej nie-potraktowanej-kwasami buźki wystarczy daywear czy może w celu uniknięcia w przyszłości zmarszczek powinnam jednak na dzień stosować jakiś apteczny kremik z bardzo wysokim filtrem.

Witaj Bajko na forum! Tak, prawdą jest że niektóre z nas - ja też się do tej grupy zaliczam - używamy wysokich filtrów przez okrągły rok, również zimą, również gdy się nie złuszczamy. Używam takich kremów żeby ochronić moją naczynkową cerę, która bardzo źle znosi promienie, wiatr, mróz itd. A także używam takich kremów by zapobiegać zmarszczkom - to właśnie promienie UVA są odpowiedzialne za przyśpieszone starzenie, zmarszczki oraz przebarwienia. UVA są zdradzieckie, dużo gorsze od UVB (to te co opalają). UVA docierają do nas przez cały rok, nie tylko latem. Najwięcej UVA dociera do nas o dziwo zimą... To promienie, które przechodzą z łatwością przez szyby czy ubrania i docierają w głąb komórki. Nawet już pomijając kwestie estetyczne, sprawa jest niebezpieczna, bo to ten typ promieniowania jest odpowiedzialny za nowotwory Dlatego dla mnie uzywanie kremu z dobrym, skutecznym filtrem jest po prostu kwestią dbałości o siebie, tak samo jak np. mycie zębów.
Warto wiedzieć, że nie wszystkie filtry chronią jednakowo dobrze - są substancje lepsze i gorsze - większość kremów górnopółkowych nie zapewnia stabilnej ochrony, Twój krem Estee Lauder też nie. CO chroni dobrze a co nie - tu można o tym przeczytać:

http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/filtryindex.htm
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-24, 10:16   #368
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez kamaO
Avene ma podkład kompaktowy z filtrem 50, ten podkład też ma tylko filtry mineralne
w dodatku nie nałożysz go odpowiednio grubą warstwą, żeby uzyskać deklarowane spf50. czyli nie dość, ze brak ochrony przed pełnym spektrum UV, to jeszcze naet nie spf50 lecz dużo mniej. to może być tylko dodatek do porządnego kremu z filtrem.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 10:57   #369
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: filtry ochronne

Pozwole sobie dolaczyc do watku, bowiem mam jedno pytanie - jak radzicie sobie z nakladaniem tych przepisowych (jak doczytalam) 2 ml na raz? Przyznam sie od razu, ze takze przymierzam sie do zakupu kremu z filtrem, przy czym moj wybor padl na bioderme photoderm MAX. Jesli mam cere mieszana, ile trzeba czekac by moc nalozyc na filtr makijaz, bo powoli boje sie myslec ile zajmowac mi bedzie makijaz ;-)? I czy na filtr kladziecie cos jeszcze, jakas baze, czy tez juz od razu podklad?

Pozdrawiam
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 11:09   #370
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez adria21
Pozwole sobie dolaczyc do watku, bowiem mam jedno pytanie - jak radzicie sobie z nakladaniem tych przepisowych (jak doczytalam) 2 ml na raz? Przyznam sie od razu, ze takze przymierzam sie do zakupu kremu z filtrem, przy czym moj wybor padl na bioderme photoderm MAX. Jesli mam cere mieszana, ile trzeba czekac by moc nalozyc na filtr makijaz, bo powoli boje sie myslec ile zajmowac mi bedzie makijaz ;-)? I czy na filtr kladziecie cos jeszcze, jakas baze, czy tez juz od razu podklad?

Pozdrawiam
Wchlanianie sie filtrow to bardzo indywidualna sprawa.
Na jednych Bioderma sie walkuje (to ja ) a inni uwazaja, ze to najlepszy filtr jaki wymyslono - jedyna rada: testowac!
Na niektore filtry (Anthelios) makijazu nalozyc sie po prostu NIE DA, robi sie tlusty, splywajacy tlusty glut.
Jesli juz stosowalam podklad (teraz tylko korektor punktowo - jak poczytasz Biochemieurody doglebniej, bedziesz wiedziala, dlaczego podkladu , szczegolnie tego z filtrem spf 15 methoxycinnamate nie nalezy nakladac na niektore filtry i dlaczego stosujemy skrobie, a nie pudry z talkiem) to odczekiwalam okolo pol godziny.
Nie kazdy podklad "spasuje" sie z Twoim filtrem (i na odwrot).
Po ponad roku rygorystycznego ( w lecie reaplikacja) stosowania filtrow minimum spf 50+ (pisze minimum, bo jeszcze kiedys byly wyzsze) moja cera jest tak ladna, ze nie uzywam podkladu, jesli juz to na wieksze wyjascia - nie musze nic maskowac
Wiwat Basia!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 13:06   #371
Hokus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 79
Dot.: filtry ochronne

Moje ulubione filtry to:
- Bioderma Photoderm MAX SPF 60+ mleczko do ciała zmieszane z Biodermą tonującą (dla uniknięcia białej maski) ;
- oraz Vichy Capital Soleil IP60, UVA ultra (też produkt do całego ciała) - używam ich do twarzy i ewentualnie odsłoniętych części ciała przez cały rok.

Pozdrawiam
Hokus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-24, 13:20   #372
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: filtry ochronne

A ja używam Avene spf50 .
Camomile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 14:47   #373
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: filtry ochronne

Ja najbardziej lubię LRP Dermo-Pediatrics SPF 60, troszkę mniej Vichy Mleczko-żel SPF 60, a teraz zamierzam kupić Avene SPF 50 emulsję, bo mnie tak Sylwiasta skusiła...
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 16:01   #374
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Dot.: filtry ochronne

Mnie przypadłą do gustu Bioderma Photoderm Max Fluide 100.
Agul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 16:27   #375
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez Agul
Mnie przypadłą do gustu Bioderma Photoderm Max Fluide 100.
mnie również.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 20:00   #376
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Po ponad roku rygorystycznego ( w lecie reaplikacja) stosowania filtrow minimum spf 50+ (pisze minimum, bo jeszcze kiedys byly wyzsze) moja cera jest tak ladna, ze nie uzywam podkladu, jesli juz to na wieksze wyjascia - nie musze nic maskowac
Wiwat Basia!
No i musze to powiedziec: zazdroszcze Ci, kajam sie w poczuciu bezsilnosci i winy, za tak obrzydliwe uczucie ;-) Zazdroszcze cery i zazdroszcze samozaparcia i konsekwencji, zwlaszcza w lecie, w stosowaniu blokerow Ja sprobuje tak samo dzielnie walczyc, poczytam jeszcze doglebniej wskazana literature (gdzies miedzy ladem miedzynarodowym a pojeciem KTN-u ;-) no i... podejme wyzwanie...

Pozdrawiam serdecznie
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 20:49   #377
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez adria21
No i musze to powiedziec: zazdroszcze Ci, kajam sie w poczuciu bezsilnosci i winy, za tak obrzydliwe uczucie ;-) Zazdroszcze cery i zazdroszcze samozaparcia i konsekwencji, zwlaszcza w lecie, w stosowaniu blokerow Ja sprobuje tak samo dzielnie walczyc, poczytam jeszcze doglebniej wskazana literature (gdzies miedzy ladem miedzynarodowym a pojeciem KTN-u ;-) no i... podejme wyzwanie...

Pozdrawiam serdecznie
Mysle, ze warto, bo widze roznice
Tak sie juz przyzwyczailam do filtrow, ze bez umalowania sie wyjde - ale bez filtra - nigdy.
Takze serdecznie pozdrawiam!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-18, 14:59   #378
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Co najpierw- kwasy czy filtry ???

Od niedawna stosuje swoj pierwsze kwasiki Lysanelu. Wieczorem nakladam Lysanel Active, czasem jeszcze godzine pozniej lekki nawilzacz.

Rano jednak mam problem z kolejnoscia nakladania Lysanelu Mat i Atheliosa XL fluide SPF 60. Z jednej strony wydaje mi sie, ze najpierw powinnam nalozyc lysanel, dopiero potem filter. Z drugiej jednak kusi mnie nakladanie najpierw tlustego filterka, a potem matujacego kwasika
Co o tym sadzicie ? Czy filterek a na to kwas to odpowiednia kolejnosc ??? Pomozcie
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-18, 15:10   #379
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Co najpierw- kwasy czy filtry ???

Lysanel najpierw, potem filtr. Filtr zawsze musi być ostatnią warstwą bo przy nakładaniu jeszcze czegoś na wierz zetrzesz filtr i osłabisz ochronę.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-18, 15:29   #380
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: Co najpierw- kwasy czy filtry ???

Dziekuje Ci Smoczyco Czyli wychodzi na to, ze noszac filtry trzeba sie wyrzec nakladania podkladu, bo przeciez one tez zetra filtry TAAK ?
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-18, 15:46   #381
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Co najpierw- kwasy czy filtry ???

Cytat:
Napisane przez mania19
Dziekuje Ci Smoczyco Czyli wychodzi na to, ze noszac filtry trzeba sie wyrzec nakladania podkladu, bo przeciez one tez zetra filtry TAAK ?
No w zasadzie tak Maniu... sporo już żeśmy na ten temat pisały tu na forum - nie tylko ryzyko pościerania ochrony ale też podkłady i pudry zawierają składniki, które mogą wchodzić w konflikt z kremem ochronnym i osłabiać tę ochronę... dlatego najlepiej jest tylko filtr + skrobia.
Niektóre z nas jednak z podkładu nie rezygnują np. ja - używam regularnie, ale daję dużo czasu na wchłonięcie się filtra, a podkład delikatnie wklepuję - staram się robić to jak najdelikatniej. Dlatego właśnie propaguję używanie jak najwyższych filtrów, bo wszystko tę ochronę może osłabiać Pozdrawiam!
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-18, 16:33   #382
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: Co najpierw- kwasy czy filtry ???

Niewiem jak bedzie mi wychodzilo delikatne wklepywanie podkladu - jesli zle, bede zmuszona zakupic sobie upatrzona bioderme 100 SPF koloryzujaca Przynajmniej obawy o brak ochrony przeciwslonecznej nie beda mi sie miotaly po glowie, a i kolorkiem twarz pokryje Jeszcze raz dziekuje Smoczyco za rozwianie moich watpliwosci Pozdrawiam !
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-02, 08:59   #383
Wiesia24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
filtry ERIS !!! małe pytanko:)

co sadzicie o tym filtrze??

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11506
Wiesia24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-02, 10:12   #384
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: filtry ERIS !!! małe pytanko:)

Myślę, a raczej po lekturze wątków na Biochemii Urody wiem, że ma niestabilne filtry, co oznacza, że musiałabyś smarować się nim co 2 godziny, żeby zapewniał ochronę, a co gorsza nie chroni przed UVA, które jest odpowiedzialne za starzenie się skóry i powstawanie przebarwień.
Jeśli chodzi o filtry, to dobre, czyli stabilne i chroniące przed UVA i UVB są te apteczne, firm takich jak LRP, Avene, Bioderma, SVR, Vichy.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-02, 18:21   #385
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Dot.: filtry ERIS !!! małe pytanko:)

Firma Eris nie ma dobrych, godnych zaufania filtrów. Niestety . W tym wypadku sprawdzają się tylko firmy apteczne podane wyżej przez Joasiaka1
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-02, 18:43   #386
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: filtry ERIS !!! małe pytanko:)

Wiesiu, czyś Ty aby już o to kiedyś nie pytała

Joasiak1 ma rację, jeżeli chodzi o godne zaufania firmy, ja ze swej strony dorzucę jeszcze firmy L'Oreal i Garnier, tylko, że o tej porze roku ciężko coś kupić (nawet w aptekach jest problem z wysokimi filtrami).
nan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-03, 08:46   #387
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: filtry ERIS !!! małe pytanko:)

Już o to pytałaś...
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=80309
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-03, 12:29   #388
Wiesia24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
Dot.: filtry ERIS !!! małe pytanko:)

pytałam pytalam jakos mnie ciagnie do tego erisu ale znowu odciagnęłyscie mnie od zakupu ide w koncu do tej apteki i wiecej watkow o erisie obiecuje ze juz nie bedzie
Wiesia24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-03, 12:53   #389
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: filtry ERIS !!! małe pytanko:)

My tylko dbamy żebyś sobie krzywdy nie zrobiła Pozdrawiam
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-03, 16:46   #390
Wiesia24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
Dot.: filtry ERIS !!! małe pytanko:)

i za to was uwielbiam
miłego wieczorka, pozdrawiam
Wiesia24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:00.