Ile może dżwigać kobieta w ciąży? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-04, 13:08   #1
ajusia
Raczkowanie
 
Avatar ajusia
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 300

Ile może dżwigać kobieta w ciąży?


Witam mamusie te przyszłe i obecne mam do was pytanie ile może dzigać kobieta w ciąży??? Jestem w 5 tygodniu ciąży, a w pracy niestety zdaża mi sie przenosić ciężkie przedmioty. Boję ie żeby to nie zaszkodziło mojemu dzidziusiowi. Z resztą w domu też czasem zdażają się cięższe rzeczy do przeniesienia (np. czy ciężki odkurzacz to juz za dużo?). Stąd moje pytanie (może głupiutkie ale dla mnie bardzo ważne) Ile może dżwigać kobieta w ciąży? Czy bardziej trzeba uważać na początku czy też czas trwania ciąży nie ma żadnego znaczenia? Oświećcie mnie prosze
ajusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 15:13   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

dzwigac w ciazy nie mozna, a jak musisz w pracy i pracodawca cie nie chce przeniesc na inne stanowisko, to idz do lekarza niech ci zwolnienie z pracy wipisze na okres ciazy.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 15:17   #3
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Absolutnie nie powinnaś dzwigać żadnych cieżarów ! Nie jestem ekspertem ale wydaje mi sie ze zaawansowanie ciaży nie ma tu wiele do rzeczy - w ciazy nie dzwigamy i już. Trudno powiedziec ile wynosi dopuszczalny cieżar który mozesz podnosic, bo przeciez nikt na cieżarówkach takich eksperymentów nie robił, ale wydaje mi sie ze 2-3 kilo to jest max, a najlepiej wcale. Ja niestety jak ta idiotka w 7 miesiacu troche przesadziłam i dzwignełam pare razy troche za dużo - np. 5 litrowe butle z wodą i skonczyło sie plamieniem.... nie ryzykuj, wez od lekarza zaświadczenie ze jestes w ciaży i oszczędzaj sie
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 16:21   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Kobieta w ciazy mozna dżwigac do 30 kg przeciez nie ma zadnych kg ograniczen,pchac palety nie mozna ale odkurzacz nie przesadzajmy pozatym jest on na kólkach.

jesli ciaza jest ok to siatka z zakupami czy worek smieci nie jest zagrozenim.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 17:29   #5
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Wg. przepisów wygląda to tak:

Jeśli jesteś w ciąży, nie możesz pracować m.in.:

• dłużej niż 3 godz. dziennie w pozycji stojącej

• przy podnoszeniu i przenoszeniu ciężarów o masie większej niż 3 kg przy pracy stałej i 5 kg przy pracy dorywczej (do czterech razy na godzinę)

• przy przewożeniu ciężarów o masie 12,5 kg na taczkach, 20 kg na wózkach i 75 kg na wózkach na szynach

• w wymuszonym rytmie pracy (np. przy taśmie produkcyjnej)

• na wysokości, poza miejscem, które ma pełne zabezpieczenie przed upadkiem (galeria, pomost)

• na stanowisku, na którym byłabyś narażona na działanie czynników rakotwórczych albo substancji chemicznych niezależnie od ich natężenia, takich jak ołów, rtęć, a także preparaty do ochrony roślin

• wchodząc i schodząc po drabinie i klamrach

• w miejscu, gdzie występują nagłe zmiany temperatury powietrza (przekraczające 15 st. C)

• w wykopach i zbiornikach otwartych

• wewnątrz zbiorników i kanałów

• przy uboju zwierząt hodowlanych

• tam, gdzie istnieje ryzyko zakażenia, m.in. wirusem różyczki i HIV

Gdzie szukać przepisów:

Art. 176 Kodeksu pracy; załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów z 10 września 1996 r. w sprawie wykazu prac szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet (Dz.U. nr 114, poz. 545 ze zm.).

Pracodawca, który naruszył przepisy o uprawnieniach pracowników związanych z rodzicielstwem, popełnia wykroczenie i podlega karze grzywny (art. 281 par. 5 kp) do 1 tys. zł.

Kobieta w ciąży może pracować do 8 godzin dziennie, nawet gdy jest zatrudniona w systemie tzw. równoważnego czasu pracy (praca co drugi dzień po 12 godzin). Ten zakaz jest bezwzględny, nie ma wyjątków. Za pracę ośmiogodzinną należy się wynagrodzenie w poprzedniej wysokości (czyli jak za 12-godzinny dzień pracy).

Pamiętaj: Masz prawo odmówić pracy, jeśli szef każe ci pracować w nocy albo dłużej niż osiem godzin dziennie (art. 210 par. 1 kp).

WAŻNE:
Lekarz ma zawsze rację. Jeśli lekarz wyda zaświadczenie, że kobieta ze względów zdrowotnych nie może wykonywać dotychczasowych obowiązków (nawet gdy nie jest to praca uciążliwa lub szkodliwa), pracodawca również ma obowiązek się do tego stosować. Co to oznacza? W zależności od zaleceń lekarskich musi np. skrócić czas pracy albo zaproponować inną pracę. W innym razie pozostaje "zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy" (w każdym przypadku pensja jest taka jak przed ciążą).
Zakazy dotyczące kobiet w ciąży są bezwzględne. Oznacza to, że pracodawca nie może obejść zakazu, nawet jeśli kobieta zgadza się wykonywać taką pracę.

Jednym z ograniczeń jest również praca kobiet w ciąży przy komputerze - limit to cztery godzin dziennie.
lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 18:11   #6
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Ojojoj, 3 godziny dziennie w pozycji stojącej?? Ja mam niestety taką pracę, że stoję 8 godzin... Zmartwiłam sie, czy to może zagrozić mojemu dziecku? Jestem obecnie w 13 t.c i czuję sie świetnie.
Ma ktoś może podobne doświadczenia?
Pozdrawiam serdecznie!!
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 18:17   #7
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Cytat:
Napisane przez Doridee
Ojojoj, 3 godziny dziennie w pozycji stojącej?? Ja mam niestety taką pracę, że stoję 8 godzin... Zmartwiłam sie, czy to może zagrozić mojemu dziecku? Jestem obecnie w 13 t.c i czuję sie świetnie.
Ma ktoś może podobne doświadczenia?
Pozdrawiam serdecznie!!

Witaj Doridee , jeśli czujesz się świetnie to chyba nie ma powodów do niepokoju, podałam te przepisy aby Ajusia miała się na co powołać gdyby źle się czuła lub miała ( odpukać ! ) jakieś problemy. To niestety tylko ( lub aż - punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia ) przepisy prawa pracy; praktyka wygląda inaczej
Ale w bardziej zaawansowanej ciąży mam nadzieję, że nie będziesz musiała stać - w razie czego - masz paragraf , życzę powodzenia i bezproblemowej ciąży
lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-04, 18:32   #8
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Dzięki Lisiczko
Już mam przyzwolenie na częstsze przerwy, ale wiadomo jak to jest, pracu dużo i bywa to różnie. Wiem, ze dziewczyny w innych filiach pracują do ok. 7 m-ca. Ja tez tak zamierzam ale jak to będzie czas pokaże. Na pewno nie będe robić nic kosztem swojego zdrowia a tym bardziej dziecka.

Jeszcze raz dziękuję i fajnie, że podałaś te przepisy. Na pewno przydadzą sie niejednej z nas (w razie czego).
Pozdrawiam serdecznie
Buźka!!
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 18:52   #9
kiria81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 22
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

ja mysle ze to zalezy od twojego samopoczucia i czy wszystko wpozatku z ciaza mnie sie zdazalo przez cala ciaze w tym tez ostatnich tygodniach jej, nosic trzy ciezkie reklamowki zakupow i jeszcze w plecaku a z reala mialam kawaleczek do domu i takze nieraz na 10 pietro po schodach ,mycie okien itd wszysko to co odradzaja lekarze a moja mala urodzila sie w terminie .wiec jesli czujesz sie na silach w tym co robisz to rob talej
kiria81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 18:56   #10
Dorcia220
Raczkowanie
 
Avatar Dorcia220
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ostróda
Wiadomości: 144
GG do Dorcia220
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Witam, ja w ciąży nie przesadzałam i robiłam wszystko tak jak i przed ciążą, nie mozna sie nad sobą litować bo potem pod koniec ciązy bedzie jeszcze gorzej , i po poprodzie też, ja jak byłam w ciązy, normalnie nosiłam zakupy, przemebelki w domu, i duuzo chodziłam i wogóle nqprawde nie przesadzajcie dziewczyny, potem wam sie to a porodzie odbije, bo ja poród przez to miałąm bardzo lekki, a po porodzie juz po 2 godz, poszłam sie umyć i normalnie chodziłam po korytarzu, nie bolało mnie nic, a kolezanka która całą ciąze sie oszczędzała i praktycznie nic nie robiła, tylko spała do godz 11, i potem siedziała w domu , to nie miała siły urodzić i skonczyło sie to cesarką u niej,,, nie mówiue abyscie dzwigały po 30, 40 kilo, ale mniej mozna, ja do 7 msc jeździłam na rowerze i bardzo smiesznie to wyglądało, pozdrawiam cieplusio
__________________
"Aby znaleźć miłość nie pukaj do każdych drzwi. Gdy przyjdzie Twoja godzina sama wejdzie do twojego domu, życia, serca."
Dorcia220 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 19:15   #11
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Dorcia ja tez myłam okna, nosiłam zakupy (ale lekkie i mało a nie wielkie siaty) i sprzątałam normalnie przez całą ciaże, ale akurat dzwiganie niezbyt dobrze sie dla mnie skonczyło - i to wcale nie nadzwigałam sie b. dużo bo dwie 5 litrowe butelki z wodą. Wiec wydaje mi sie ze trzeba z tym dzwiganiem uważac i nie jest to zadne litowanie sie nad sobą, tylko raczej zdrowy rozsądek, mnie zdarzylo sie przesadzic tylko raz i jak zaczełam plamic byłam przerazona i miałam ochote sama stłuc sie po dupie za to moje chojractwo - nie darowałabym sobie gdyby dzidzi cos sie stało, albo np. urodziłabym przedwczesnie.
Tak wiec uważam ze jesli sie da to lepiej nie przesadzac z tym dzwiganiem, pewnie są kobiety które moga zniesc tone wegla do piwnicy i nic im nie bedzie, ale dla innych to sie może zle skonczyc.
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-04, 19:22   #12
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Moim zdaniem tez raczej należy "dmichać na zimne".
Wszystko zależy od ogólnej kondycji Twojej i przebiegu ciąży, i nie można okreslić jednoznacznie, że podniesienie 2 czy 5 kg może się źle skończyć dla Ciebie lub dzidziusia.
U mnie wszystko było ok, nigdy za badzo się nie cackałam ze sobą, byłam bardzo aktywna przed ciążą, więc w trakcie ciąży ćwiczyłam, wbiegałam na 4 piętro (mimo +25 kg pod koniec ciąży), myłam okna, nosiłam siatki i moją, wtedy niespełna roczną siostrzenicę na rękach. Ale wszystko w granicach zdrowego rozsądku.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 13:38   #13
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Ja natomiast z doswiadczenia radziłabym sie oszczedzac....pierwszą ciąze przeszłam idealnie, natomiast drugą poroniłam, gdyz też nie oszczędzałam sie a okazało sie ze była "słabsza" od poprzedniej....Po co potem załowac ze sie nie oszczędzało???
Jak kazda z nas wie kazda ciąza jest inna, ale mysląc ze nic sie nie stanie mozna zaszkodzic, choc znowu z drugiej strony nie ma co znowu przesadzac. Wydaje mi sie ze skoro trzeba cos np.podniesc to trzeba to robic napewno w inny sposób niz przed ciąza-tzn z przykucu, tak aby nie napinac mięsni brzucha, macicy.....
Życzę zdrówka.
KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 17:37   #14
ajusia
Raczkowanie
 
Avatar ajusia
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 300
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Dziękuję dziewczyny chyba sobie jednak daruje i nie będę udawać przed całym światem, że jestem super kobietą i sama sobie dam rade ze wszystkim (czytaj: cięzkie zakupy itp.) zreszta jak to miło chociaż przez chwilę być małą, nieporadną dziewczynką, której trzeba pomóc. Mam na to 9 miesięcy więc czemu nie dać się trochę powyręczać innymi. Dzięki dziewczyny przemówiłyście do mojego zdrowego rozsądku!
ajusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 18:39   #15
Darusia_us
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Witam wszystkie mamusie
Mam takie pytanko bo obecnie jestem w ciązy a dokładnie w 5 miesiącu mam juz synka który ma 12 miesięcy i waży 10 kilo i jak sie domyślacie musze go jeszcze czasami ponosic na rękach i tak też zasypia... Czy to mi nie zaszkodzi???? Choc czasem boli mnie ten brzuszek i jest mi tak nie wygodnie Prosze napiszcie coś czy ma to jakiś wpływ na dziecko w brzuszku. Pozdrowionka
Darusia_us jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 22:47   #16
nelkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

do doracia220 ... moje gratulacje jezeli twoja ciaza przebiegla wspaniale i masz zdrowe dziecko dziekujemy bogu za to ... tylko w tej odpowiedzi opisalas tylko i wylacznie siebie ... to wyglada na to ze kazda z nas moze jezdzic na rowerze do 7miesiaca dzwigac niewazne ile kilo i w ogole ... to ja moze sie wybiore na skoki spadochronowe ... lol ... prosze cie... tobie sie udalo ale nie kazdej moze ciaza przebiegac tak samo ... twoj organizm byl na to przygotowany i to przyjal ... ale ktoras z kobiet moze dzwignac z 2 kilo i moze poronic ... od niej organizm moze jest slabszy i powinna na siebie naprawde uwazac ... ciaza nie choroba ale bedaca w nas zywe dziecko i z tym nie mozna zartowac i lekcewazyc ... pozdrawiam
nelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 12:59   #17
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Teraz jestem w 4 miesiącu.
Jeszcze na przyszły tydzień (będzie 16 tc) mam pozwolenie od ginekologa na Magic Bar (cwiczenia ze sztangą - zależnie od cwiczenia 6-13 kg). Muszę zaprzestac tego rodzaju treningu wcale nie ze względu na obciążenia, ale za względu na to, że częśc cwiczeń wymaga leżenia na plecach lub głębokiego zginania.
Noszę też swoje prawie 12 kg dziecko.
Normalnie wszystko robię w domu - co czasem też wiąże się z podnoszeniem różnych przedmiotów.
Według mojej ginekolog coś takiego w żaden sposób nie stwarza zagrożenia dla ciąży, o ile nasz organizn zna ten rodzaj wysiłku. Jeżeli nosiło się dziecko, czy jakieś nieduże paczki przed ciążą, to można i w trakcie.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 11:02   #18
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Witam Nie wiem ile musisz dźwigać w pracy... Jak zaszłamw ciąże dogadałam się niby z szefową, że będe miała lajtowiej ale w praktyce wielkie G z tego było. Praca stojaca, nie do uniknięcia dźwiganie ciężkich worów i cuż ja zrezygnowałam- psozłam na L4 i nie żałuje. Ciąża przebiegałą zankomicie a i tak urodziłam miesiąc wcześniej i mieliśmy spore problemy...Tak, że nie chce mysleć co by było gdybym została w tej pracy... Wszystko zależy od tego co robisz, jak się czujesz...
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 11:50   #19
funpic
Raczkowanie
 
Avatar funpic
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zabrze
Wiadomości: 122
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Co odkurzacz to jest ciężar????
Wiele kobiet dowiaduje się że są w ciaży w 3 miesiacu i jakos to,że zyły normalnie nie wpływa zle na płód ani w przyszłości na ich dziecko...Nie lubie jak ktoś robi z cięzarnych inwalidki. Ile kobiet ma małe dzieci i ponownie są w ciazy i musza przy tym wykonywac normalne czynnosci zyciowe tj podnoszenie dziecka tego mniejszego:P

Sama jestem obecnie w 15 tyg ciąży i jest to moja pierwsza, planowana ciaza, uskuteczniona za pierwszym podejsciem Moja praca ma charakter niefizyczny jednak jeżdze w delegacje i podrozuje z torbą, zawsze ktoś chetny do pomocy sie znajdzie ale to mowie o ok 10-15 kg wiec tego cięzaru naturalnie nie podnoszę ale noszenie zakupów i wykonywanie czynności domowych nie powinno być dla ciężarnych zakazem ani jakimś uciążliwym , nie mówie tu o podnoszeniu mebli w końcu ciąża nie jest chorobą i radze nie popadac w paranoje)
funpic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-10, 05:25   #20
halwaya
Zakorzenienie
 
Avatar halwaya
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 281
Exclamation Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Z zainteresowaniem przeczytalam ten watek, bo pracuje w supermarkecie i podnoszenie, dzwiganie to standard. Dodatkowo jest to praca w nocy, ale w Anglii nie ma prawa zakazujacego pracy zmianowej kobietom w ciazy. Moje kolezanki pracowaly podczas ciazy normalnie, tylko dostawaly lzejsze pprace (np. Kawa i herbata, papier toaletowy, kosmetyki). Zadna pproblemow nie miala. Nawet lekarze oradradzali im np. przeniesienie sie na kasy, bo twierdzili, ze siedzenie jest bardziej niekorzystne dla ich zdrowia.
halwaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 22:04   #21
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Mysle,ze jesli ciaza nie jest zagrozona to dzwiganie nie zaszkodzi ciazy.
No wiadomo,bez przesady.Ja normalnie nosze zakupy,z 10 kg w siatkach zdarzalo mi sie miec.Jak nie wiedzialam,ze jestem w ciazy lecialam akurat do Polski i wnosilam na 4 pietro,a potem znosilam walizke 30 kg.
Gdybym wiedziala to bym tego nie robila,ale chodzi mi o to ze nie zaszkodzilo.Poronnienia przewaznie sie zdazaja,nie ze kobieta cos podniesie,ale wynika to z wad plodu.


Cytat:
Napisane przez Doridee Pokaż wiadomość
Ojojoj, 3 godziny dziennie w pozycji stojącej?? Ja mam niestety taką pracę, że stoję 8 godzin... Zmartwiłam sie, czy to może zagrozić mojemu dziecku? Jestem obecnie w 13 t.c i czuję sie świetnie.
Ma ktoś może podobne doświadczenia?
Pozdrawiam serdecznie!!
Ja pracowalam do 8 miesiaca,stojac przez 8 godz przy tasmie produkcyjnej,w bardzo zimnych warunkach.Komfortowo sie nie czulam,ale z moja ciaza jest ok.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 17:38   #22
katiem
Wtajemniczenie
 
Avatar katiem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 634
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Codziennie dzwigam 11 - kilogramowego synka.

Odkurzacz nie jest dla mnie ciężarem. Tak samo 2 kg ziemniaków plus kilka jabłek, cukier itp. Ani teraz ani w pierwszej ciąży.
__________________
Najważniejsze to mieć plan A.....B.....C itd.

Pawełek

Kubuś
katiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 21:12   #23
funpic
Raczkowanie
 
Avatar funpic
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zabrze
Wiadomości: 122
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Cytat:
Napisane przez katiem Pokaż wiadomość
Codziennie dzwigam 11 - kilogramowego synka.

Odkurzacz nie jest dla mnie ciężarem. Tak samo 2 kg ziemniaków plus kilka jabłek, cukier itp. Ani teraz ani w pierwszej ciąży.


dokładnie, nie uważam,żeby to był powód do omijania zwykłaych zyciowych czynnosci!!!
funpic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 22:29   #24
agusia875
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Ja pracuja za granicą. Jestem w 4 miesiącu. Codziennie musze dzwigac skrzynki po 12-15 kilo, stoje 8h w na zimnej hali w wodzie i wysłuchuje że jestem leniwa i inne lekcewazące teksty jak prubuje sie upomiec o zmiane stanowiska kiedy męzczyzni kleja naklejki, codziennie po pracy mam bóle brzucha i nie mam siły na nic i nie moge nic z tym zrobic bo nikt sie za mną nie wstawi. Bym sie zwolniła ale... pracy w ciązy nie znajde
agusia875 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 22:31   #25
agusia875
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Ja pracuja za granicą. Jestem w 4 miesiącu. Codziennie musze dzwigac skrzynki po 12-15 kilo, stoje 8h w na zimnej hali w wodzie i wysłuchuje że jestem leniwa i inne lekcewazące teksty jak prubuje sie upomiec o zmiane stanowiska kiedy męzczyzni kleja naklejki, codziennie po pracy mam bóle brzucha i nie mam siły na nic i nie moge nic z tym zrobic bo nikt sie za mną nie wstawi
agusia875 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 22:36   #26
agusia875
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Ja pracuja za granicą. Jestem w 4 miesiącu. Codziennie musze dzwigac skrzynki po 12-15 kilo, stoje 8h w na zimnej hali w wodzie i wysłuchuje że jestem leniwa i inne lekcewazące i dyskryminujące teksty oraz że innej pracy nie ma dla mnie jak prubuje sie upomiec o zmiane stanowiska, a męzczyzni kleja naklejki i wykonują inne lekkie prace , codziennie po pracy mam bóle brzucha i nie mam siły na nic i nie moge nic z tym zrobic bo nikt sie za mną nie wstawi. Bym się zwolniła ....ale pracy nie znajde w ciąży
agusia875 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 11:28   #27
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: Ile może dżwigać kobieta w ciąży?

Cytat:
Napisane przez agusia875 Pokaż wiadomość
Ja pracuja za granicą. Jestem w 4 miesiącu. Codziennie musze dzwigac skrzynki po 12-15 kilo, stoje 8h w na zimnej hali w wodzie i wysłuchuje że jestem leniwa i inne lekcewazące i dyskryminujące teksty oraz że innej pracy nie ma dla mnie jak prubuje sie upomiec o zmiane stanowiska, a męzczyzni kleja naklejki i wykonują inne lekkie prace , codziennie po pracy mam bóle brzucha i nie mam siły na nic i nie moge nic z tym zrobic bo nikt sie za mną nie wstawi. Bym się zwolniła ....ale pracy nie znajde w ciąży
W takim przypadku idzie się na zwolnienie.
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.