Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-07, 18:06   #2941
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość

Co do Kibbego, to doszłyśmy z Earth do wniosku, że nie pasuje to nam. Tzn. mogą pasować cechy, ale porady dotyczące stylu nie.
Ja jestem Flamboyant Natural z ogromnym wpływem ingenue na twarzy, ale nie mogę nosić luźnej góry, oversize i innych fasonów typowych dla FN. Earth nie wygląda dobrze w krótkich włosach, za to świetnie jej w kwiatkach i falbankach.

Budowę ciała mam jak FN, ale moim zdaniem Kibbe źle dobierał fasony. Jak ktoś jest Cegłą/szerokim Rożkiem, to robi sobie krzywdę nosząc worki. Szerokie, ogromne ramiona i plecy należy tuszować, a wąskie biodra poszerzać.
Przede wszystkim moim zdaniem ta metoida jest mocno przestarzała. Jest faktycznie ciekawa i widać różnice jak się porówna zdjęcia celebrytek, tak jak to robi Greta Kredka albo jak na truth-is-beauty widziałam eteryczną Cate Blanchett w "ostrych" krojach i fasonach. Ale przeglądałam pinterest i szukałam dla siebie typu, i ten look dla TR wydaje mi się po prostu wulgarny Nie wiem kto na co dzień się tak ubiera
Cytat:
Napisane przez Blair Audrey Pokaż wiadomość
Co do testu kibbego, na getthelook wyszedł mi typ romantic, a na tym z helloquizy: 6% dramatic, 33% classic, 42% romantic, 25% natural i 26% scale... oraz werdykt: GAMINE.
Nie mam pojęcia jak to interpretować
Co to w ogóle to "scale" ?
No to wygląda (chyba) jak Soft Gamine, ale mogę się nie znać, bo ja nie mam nic "natural" więc tamtych typów w ogóle nie rozważałam. Mi w get the look wyszło Soft Classic co w sumie zgadza się z helloquizzy - same odpowiedzi C, D i E
Cytat:
Napisane przez BiteAddict Pokaż wiadomość
Ja się czepiam tego lata, bo ktoś mnie kiedyś tak zdiagnozował... Zgubiłam tą analizę, ale to były w ogóle pierwszy moment, kiedy zaczęłam coś innego niż Zima rozważać.
Nie znam się w ogóle na poziomach farb Ale w załączniku jest kawałek zdjęcia, naturalny kolor w dziennym świetle bez flesha.
Moim zdaniem nie wyglądasz jak lato, fajnie wyglądasz w tej czerni
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-07, 19:02   #2942
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Też mi się podoba w ciemnym makijażu.

Racja. Test najbielszej bieli. U mnie np. biel jest zbyt chłodna.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-08, 07:42   #2943
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez BiteAddict Pokaż wiadomość
Nie no, w najgorszym przypadku max 3-4 typy
To, że zimny to mam 100% pewności. Ciepłe rzeczy wyglądają źle, wyglądam w nich dziwnie. Jasne odcienie też muszą być chłodne, bo inaczej wyglądam jak w piżamie. Odrobina ciepła i od razu się robię żółta

O Ciemnej nigdy nie myślałam, może przez to, że karnację mam dość jasną. I ciemne czerwone szminki są za ciemne Zastanawia mnie tylko to True Summer, bo chociaż wolę żywsze odcienie, to jednak może być kwestia po prostu upodobań a nie prawdziwej kolorystyki.
Może jest jakiś sposób, żeby to definitywnie stwierdzić?
A jakieś kolory khaki albo żółcie: taka lub taka
W jakich to szminkach wyglądasz gotycko? W ciemnej czerwieni? np takiej?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość

Co do Kibbego, to doszłyśmy z Earth do wniosku, że nie pasuje to nam. Tzn. mogą pasować cechy, ale porady dotyczące stylu nie.
Ja jestem Flamboyant Natural z ogromnym wpływem ingenue na twarzy, ale nie mogę nosić luźnej góry, oversize i innych fasonów typowych dla FN. Earth nie wygląda dobrze w krótkich włosach, za to świetnie jej w kwiatkach i falbankach.

Budowę ciała mam jak FN, ale moim zdaniem Kibbe źle dobierał fasony. Jak ktoś jest Cegłą/szerokim Rożkiem, to robi sobie krzywdę nosząc worki. Szerokie, ogromne ramiona i plecy należy tuszować, a wąskie biodra poszerzać.
Mnie Kibbe nie przekonuje. W AK identyfikacja potwierdziła tylko BW, faktycznie te kolory mi pasują. A w Kibbe lista "rad" dla FG jest co najwyżej listą rzeczy, które mogę unikać. Do tego flamboyant gamine to połączenie dramatic i gamine a mi najlepiej w ciuchach romantic

Cytat:
Napisane przez Blair Audrey Pokaż wiadomość
Co do testu kibbego, na getthelook wyszedł mi typ romantic, a na tym z helloquizy: 6% dramatic, 33% classic, 42% romantic, 25% natural i 26% scale... oraz werdykt: GAMINE.
Nie mam pojęcia jak to interpretować
Co to w ogóle to "scale" ?
Możesz popatrzeć na soft gamine ale z tego testu 90% kobietom wychodzi gamine

Cytat:
Napisane przez BiteAddict Pokaż wiadomość
Ja się czepiam tego lata, bo ktoś mnie kiedyś tak zdiagnozował... Zgubiłam tą analizę, ale to były w ogóle pierwszy moment, kiedy zaczęłam coś innego niż Zima rozważać.
Nie znam się w ogóle na poziomach farb Ale w załączniku jest kawałek zdjęcia, naturalny kolor w dziennym świetle bez flesha.



Żadne ciepławe Na zdjęciu w załączniku jest obok jakiś pomarańczowy kwiatek i brązowa ściana - źle przy twarzy wygląda.
A DW nie pasują neony przypadkiem? Bo dla mnie to jest za jaskrawe już.

Jakiego bloga?

Myślałam, że te typy Kibbego mają więcej sensu... Zrobię jak znajdę kogoś do pomocy, nie wszystko jestem w stanie sama ocenić, ale trochę to zmniejszyło ciekawość
DW to dosyć zgaszona zima. Relatywnie do pozostałych przez domieszkę jesieni.

Cytat:
Mi wyszło 15% Dramatic, 33% Classic, 56% Romantic, 8% Natural, więc nie wiem jak to interpetować - test jednak nie okazał się pomocny
Chyba trochę za mało dramatic na TR.
Pewnie jesteś kolejnym mieszańcem jeśli wierzyć w te klasyfikacje bardziej mnie ciekawi to co powstaje na truth-is-beauty gdzie są także typy "3w1". Tu może szybciej się w coś wpiszę.

Cytat:
Rozważam też typy wg Kibbego i waham się między Romantic a Theatrical Romantic. Chociaż zastanawiam się, czy to możliwe, żebym miała twarz Soft Classic ale ciało Romantic Odrzuciłam Soft Classic bo czytałam na seasonal.color.yuku.com że te typy nie mają typu figury klepsydra (ja mam klepsydrę/gruszkę) z bardzo wciętą talią i drobnych dłoni i rąk
To tak samo jak ja nie sprawiam wrażenia petit, źle mi w geometriach, koturnach, źle mi gdy podkreślam oczy, nie pasują mi sukienki w stylu lat 20-tych, bo wyglądam jak sierota, dobrze natomiast gdy podkreślam usta, koronki są ok.. i mogę tak wyliczać wszystko co jest zaprzeczeniem FG. A test robię i wychodzi mi FG, Kredka mnie określiła jako FG po zdjęciach, aczkolwiek sama w końcu doszła do wniosku, że jestem "theatrical gamine" nowy typ . Patrząc na opisy typów (i np. Jane Seymour) szybciej bym założyła, że jestem bardziej "męską" TR niż FG, to by miało więcej sensu Na chwilę obecną doszłam do wniosku, że te typy urody to ściema albo po prostu moja ocena siebie jest błędna albo ocena innych mnie po zdjęciach jest błędna, może na żywo werdykt byłby inny.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-08, 08:26   #2944
BiteAddict
Rozeznanie
 
Avatar BiteAddict
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 924
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Też mi się podoba w ciemnym makijażu.

Racja. Test najbielszej bieli. U mnie np. biel jest zbyt chłodna.
Spróbuję z bielą, jak tylko znajdę kogoś kto będzie mnie w stanie obiektywnie ocenić


Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A jakieś kolory khaki albo żółcie: taka lub taka
W jakich to szminkach wyglądasz gotycko? W ciemnej czerwieni? np takiej?



Mnie Kibbe nie przekonuje. W AK identyfikacja potwierdziła tylko BW, faktycznie te kolory mi pasują. A w Kibbe lista "rad" dla FG jest co najwyżej listą rzeczy, które mogę unikać. Do tego flamboyant gamine to połączenie dramatic i gamine a mi najlepiej w ciuchach romantic



Możesz popatrzeć na soft gamine ale z tego testu 90% kobietom wychodzi gamine



DW to dosyć zgaszona zima. Relatywnie do pozostałych przez domieszkę jesieni.

Chyba trochę za mało dramatic na TR.
Pewnie jesteś kolejnym mieszańcem jeśli wierzyć w te klasyfikacje bardziej mnie ciekawi to co powstaje na truth-is-beauty gdzie są także typy "3w1". Tu może szybciej się w coś wpiszę.


To tak samo jak ja nie sprawiam wrażenia petit, źle mi w geometriach, koturnach, źle mi gdy podkreślam oczy, nie pasują mi sukienki w stylu lat 20-tych, bo wyglądam jak sierota, dobrze natomiast gdy podkreślam usta, koronki są ok.. i mogę tak wyliczać wszystko co jest zaprzeczeniem FG. A test robię i wychodzi mi FG, Kredka mnie określiła jako FG po zdjęciach, aczkolwiek sama w końcu doszła do wniosku, że jestem "theatrical gamine" nowy typ . Patrząc na opisy typów (i np. Jane Seymour) szybciej bym założyła, że jestem bardziej "męską" TR niż FG, to by miało więcej sensu Na chwilę obecną doszłam do wniosku, że te typy urody to ściema albo po prostu moja ocena siebie jest błędna albo ocena innych mnie po zdjęciach jest błędna, może na żywo werdykt byłby inny.
Czy domieszka jesieni w wypadku DW nie oznacza neutralno/ciepłwaych barw?

Khaki nie noszę, bo bardzo nie lubię i źle się czuję w takich błotnistych odcieniach, nie pasują do mnie. Tak samo wzorków moro nie znoszę.
Absolutnym wyjątkiem są przygaszone zielone cienie, bo ładnie się z tęczówką komponują, mam tą zieleń ze zdjęcia http://4.bp.blogspot.com/-4V8Qdx74qL..._5428webZW.jpg

A jedyną żółcią w szafie jest pastelowa żółta sukienka, kolor mniej więcej jak lakier China Glaze - Lemon Fizz, taki neutralny, wygląda to okej, bez fajerwerków, trochę mi łagodzi i wydelikatnia kolorystykę.
Miałam kiedyś żółtą koszulę, kolor skórki cytrynowej i z tego co pamiętam to mi pasowała

Jedyna ciemna szminka jaką mam, to Golden Rose Velvet Matte nr 20. Wpada na mnie w brąz, i wygląda jak gotycki niedopasowany kolor
To ze zdjęcia nie wydaje się bardzo ciemne, ale to może ze względu na kolor skóry dziewczyny.
__________________
Kotoperz

Edytowane przez BiteAddict
Czas edycji: 2015-06-23 o 20:23
BiteAddict jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-08, 08:53   #2945
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Masz dużo makijażu na tym zdjęciu ciężko stwierdzić.
Raczej faktycznie możesz być typowo chłodnym typem. Wydaje mi się, że to TW najgorzej znoszą śliwkowe/ciemne szminki ze wszystkich zim. A brązowe szminki są strzałem w kolano w zasadzie dla każdej. Może DW by jeszcze jakieś odcienie brązu przeszła.. Natomiast czy jesteś zimą musisz sprawdzić mierząc czystą biel do buzi bez makijażu.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-08, 12:23   #2946
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez BiteAddict Pokaż wiadomość
Spróbuję z bielą, jak tylko znajdę kogoś kto będzie mnie w stanie obiektywnie ocenić

Edit: znalazłam zdjęcie w czystej bieli, ale światło było sztuczne, plus flesh, więc nie wiem na ile miarodajne... Na włosach jeszcze czarna farba, na oku czerń i czerwień.
Nie odpowiadam na pytania o nóż w zębach, tort kroiłam



Czy domieszka jesieni w wypadku DW nie oznacza neutralno/ciepłwaych barw?

Khaki nie noszę, bo bardzo nie lubię i źle się czuję w takich błotnistych odcieniach, nie pasują do mnie. Tak samo wzorków moro nie znoszę.
Absolutnym wyjątkiem są przygaszone zielone cienie, bo ładnie się z tęczówką komponują, mam tą zieleń ze zdjęcia http://4.bp.blogspot.com/-4V8Qdx74qL..._5428webZW.jpg

A jedyną żółcią w szafie jest pastelowa żółta sukienka, kolor mniej więcej jak lakier China Glaze - Lemon Fizz, taki neutralny, wygląda to okej, bez fajerwerków, trochę mi łagodzi i wydelikatnia kolorystykę.
Miałam kiedyś żółtą koszulę, kolor skórki cytrynowej i z tego co pamiętam to mi pasowała

Jedyna ciemna szminka jaką mam, to Golden Rose Velvet Matte nr 20. Wpada na mnie w brąz, i wygląda jak gotycki niedopasowany kolor
To ze zdjęcia nie wydaje się bardzo ciemne, ale to może ze względu na kolor skóry dziewczyny.
No nie wiem, na zimowych paletach się nie znam, ale wydaje mi się że ten cień ci nie pasuje? Jakiś zbyt ciepły moim zdaniem, nie podkreśla koloru oczu a wręcz zaczerwienia spojówki. Ale mogę się mylić bo ekspertem nie jestem
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-08, 13:14   #2947
BiteAddict
Rozeznanie
 
Avatar BiteAddict
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 924
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
No nie wiem, na zimowych paletach się nie znam, ale wydaje mi się że ten cień ci nie pasuje? Jakiś zbyt ciepły moim zdaniem, nie podkreśla koloru oczu a wręcz zaczerwienia spojówki. Ale mogę się mylić bo ekspertem nie jestem
Jeśli chodzi o ten zielony, to nie jest moje oko zdjęcie z jakiegoś bloga kosmetycznego, ja mam zielonkawe tęczówki, oko wrzucałam wcześniej.
__________________
Kotoperz
BiteAddict jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-14, 12:59   #2948
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Albo mi odbija, albo znowu zmienia mi się kolor oczu jakieś dziesięć lat temu były szare, potem stały się szaro-niebieskie, następnie było więcej niebieskiego niż szarego, a teraz mam wrażenie, że są niebiesko-szare (nie szaro-niebieskie), ale mają dodatek czystje żółci? tzn. nie chodzi o taką typową żółć przy źrenicy, jak to mają niektóre typy, tylko o to, że oko nie jest już czysto granatowe, tylko ma żółty błysk, odcień
Skąd to się bierze? Zwłaszcza widoczne przy oknie, w świetle naturalnym. Trudno to uchwycić na zdjęciu. Na pewno nie wpływają otaczające kolory, bo nie miałam na sobie żadnych. Po prostu mam wrażenie, że kolor się ociepla. Tak jak kiedyś miałam szare, następnie szaro-niebieskie, teraz widzę malutki poblask żółtego
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-14, 13:06   #2949
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Albo mi odbija, albo znowu zmienia mi się kolor oczu jakieś dziesięć lat temu były szare, potem stały się szaro-niebieskie, następnie było więcej niebieskiego niż szarego, a teraz mam wrażenie, że są niebiesko-szare (nie szaro-niebieskie), ale mają dodatek czystje żółci? tzn. nie chodzi o taką typową żółć przy źrenicy, jak to mają niektóre typy, tylko o to, że oko nie jest już czysto granatowe, tylko ma żółty błysk, odcień
Skąd to się bierze? Zwłaszcza widoczne przy oknie, w świetle naturalnym. Trudno to uchwycić na zdjęciu. Na pewno nie wpływają otaczające kolory, bo nie miałam na sobie żadnych. Po prostu mam wrażenie, że kolor się ociepla. Tak jak kiedyś miałam szare, następnie szaro-niebieskie, teraz widzę malutki poblask żółtego
Ja mam oczy szaro-niebiesko-zielone, jako dziecko miałam błękitne. Teraz zależnie od oświetlenia np. wyglądają inaczej. Ale nigdy się nad tym nie zastanawiałam

Pozostając w temacie analizy, znalazłam fajne fotki, które udowadniają słuszność dobrze dobranych kolorów.
Tutaj Kim Kardashian w ciemnych włosach bez makijażu
http://www.celebritywithoutmakeup.ne...out-makeup.jpg
http://www.celebritywithoutmakeup.ne...-no-makeup.jpg

A tutaj w blondzie, który zupełnie nie pasuje do jej typu kolorystycznyego - wygląda mdło, nijako, jakby była zmęczona/niewyspana (?):
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...2d24ef3a50.jpg
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-14, 13:15   #2950
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Kolor włosów jej sie zlewa z karnacja i tragedia gotowa zimy dobrze wyglądają w kontraście
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-14, 13:24   #2951
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Czemu u Czystej Wiosny sprawdza się miodowy blond? kontrast waloru, nie koloru?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-15, 06:19   #2952
BiteAddict
Rozeznanie
 
Avatar BiteAddict
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 924
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Kim w blondzie wygląda jak mój TŻ w koszuli koloru zgniło żółtego

A co do oczu chyba wielu osobom coś ewoluuje z wiekiem w odcieniu, moje kiedyś były szaro niebieskie, potem zaczęła zieleń się pojawiać.
A po korekcie wzroku tęczówki się zrobiły jakieś bardziej przejrzyste i też jakby bardziej niebieskie, ale ten efekt się na szczęście nie utrzymał
__________________
Kotoperz
BiteAddict jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 18:19   #2953
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Po raz kolejny przekonałam się, że nie jestem Ciepła. Czysta, mocno ciepła żółć nie była tak dobra jak czysty, oczobijny, ciepławy róż. Normalnie oczy mi się takie niebieskie zrobiły, że nie mogłam się napatrzeć.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 22:30   #2954
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Czy jest jakiś typ urody oprócz Intensywnej Wiosny, któremu pasuje ciemny, jaskrawy pomarańczowy? Przyglądam się wlaśnie paletom na blogu Barwy Urody i chyba taki kolor widzę tylko przy tym typie.

Ze zdziwieniem wczoraj odkryłam, że dla mnie to naprawdę twarzowy kolor. Skóra zupełnie się zmienia kiedy mam go w dużej ilości blisko twarzy. Robi się jakaś taka brzoskwiniowa i świetlista

Chodzi mi o taki kolor:

http://www.janosz.org/galeria/wp-con...C5%84czowy.jpg

http://krainafilcu.pl/filc-20x30cm-2...zowy-kf05.html
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-17, 05:09   #2955
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ten pierwszy na oko WS, drugi jest bardziej czerwony niż pomarańczowy, ale to czerwień BS. Nosiłabym
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 22:58   #2956
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
J
A tutaj w blondzie, który zupełnie nie pasuje do jej typu kolorystycznyego - wygląda mdło, nijako, jakby była zmęczona/niewyspana (?):
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...2d24ef3a50.jpg
Przeciez to nie blond, ale fakt, dobrze nie jest...

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Czemu u Czystej Wiosny sprawdza się miodowy blond? kontrast waloru, nie koloru?
Skąd wiesz? jakies przyklady?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Po raz kolejny przekonałam się, że nie jestem Ciepła. Czysta, mocno ciepła żółć nie była tak dobra jak czysty, oczobijny, ciepławy róż. Normalnie oczy mi się takie niebieskie zrobiły, że nie mogłam się napatrzeć.
Zazdroszczę ze wiesz
Pani Scatmann miąła pomoc a tylko namieszała - dla WS kolorem nr 1 jest nasycony blue, taki chabrowo blekit paryski - ok - to moj kolor. A poznasz LS jeśli jasnozielony to Twoj nr 1 - i co? Te z moj i w dodatku podkreśla mi kolor tęczowki
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 04:57   #2957
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Przeciez to nie blond, ale fakt, dobrze nie jest...


Skąd wiesz? jakies przyklady?


Zazdroszczę ze wiesz
Pani Scatmann miąła pomoc a tylko namieszała - dla WS kolorem nr 1 jest nasycony blue, taki chabrowo blekit paryski - ok - to moj kolor. A poznasz LS jeśli jasnozielony to Twoj nr 1 - i co? Te z moj i w dodatku podkreśla mi kolor tęczowki
Ja jestem przykładem Pasuje mi miodowy blond
No nie. Hot pink jako kolor flagowy BS mi pasuje, chabrowy błękit WS też, jasna ciepła limonka też LSp. I co ja mam robić?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 06:49   #2958
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To chyba jest normalne, ja z kolei noszę większość kolorów zim i pożyczam od wiosny. A wiem która jestem zimą przez czystość, ciemność mnie przytłacza a nadmiernie chłodne kolory mają za dużo niebieskich tonów i nie do końca harmonizują z karnacją. No ale nie ma sensu być niewolnikiem jednej palety, w końcu liczy się też krój, fason, materiał, faktura, wzór.
Sądzę jednak, że zimy mają najłatwiej z identyfikacją. Wyraźnie gorzej niż inne typy wyglądają w nie swoich kolorach, szybciej też dostrzegają kolory wow. Opalenizna też gra jakąś rolę trochę zatem optymalna paleta zmienia się nawet w ciągu roku co tylko utrudnia identyfikacje innym typom
Wydaje mi się, że intensywna wiosna będzie preferowała czyste kolory bardziej niż ciepłe zatem prawdopodobnie lepiej będzie wyglądać kolor intensywny/połyskujący (bright) ale neutralny w stronę zimnego niż ciepły o mniejszym stopniu intensywności- lekko zgaszony. Nadmiar ciepłych kolorów również intensywną wiosnę może oszpecić, zrobi się żółtawa/pomarańczowa, ale niektóre BS mogą być cieplejsze więc trzeba by pójść na całość i się chyba okleić ciepłymi kolorami łącznie z makijażem i zobaczyć co się dzieje Może być też tak, że lepsza będzie bluzka z palety WS od tej z palety BS z tego tylko powodu, że materiał jest nie-transparentny i połyskujący (bright!) czyli na 1 miejscu czystość, to cecha nadrzędna. Może próbujcie robić przymiarki właśnie na tym poziomie?

Ciekawi mnie czasem jak to jest, że w różnej formie przechodzi więcej rzeczy. Przy oku zdecydowanie muszę pilnować, aby kolory były chłodne, intensywne i raczej jasne. Inaczej wyglądam na zmęczona albo nawet pobitą - muszę spróbować kiedyś na oku intensywnego, ale ciepłego koloru, bo nie miałam okazji.. ale sądzę, że będzie zbyt "szalony". Z kolei na ustach przechodzi całkiem sporo kolorów po ciepławej stronie mocy np. czerwienie idące w pomarańcz (kupiłam sobie teraz Bourjois Hot Pepper i daje radę, ożywia twarz, bo jest dosyć neonowa) albo jakieś takie niewiadomo-co jak MAC Brick-O-La - na bank nie szminka dla zim (acz już lekko nazbyt zgaszona). Przy twarzy już za dużo ciepła nie przejdzie ale neutralne ok, byle intensywne.

Jeszcze jedna rzecz: kupiłam sobie też szminkę Bourjois Entry VIP #35, to naprawdę piękny kolor zwłaszcza w parze z błyszczykiem. Czasem jednak odnoszę wrażenie, że trochę się odcina na mnie czyli jest już w neutralną/ciepławą stronę. Myślę, że wszystkim wiosnom by przypasował polecam.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-06-19 o 07:16
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 10:55   #2959
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny! Której porze roku była polecana szminka Rimmel Airy Fairy? Jestem na 99,9% pewna, ze to była jedna z polecanych szminek któremuś z typów które rozważałam. Albo na truth-is-beauty na tych listach szminek, albo na seasonalcolor.yuku.

Wyglądam w niej koszmarnie Jeżeli to SSu, to znaczy ze źle się zdiagnozowałam
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-19, 12:14   #2960
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Czy wyglądałaś na trupią i zgaszoną czy po prostu odcień kontrastował z temperaturą karnacji? Masz ciemną karnację?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 12:35   #2961
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wyglądałam na trupia i zgaszona Jakby ten odcień zlal sie z moja skórą, a przy tym wygladalo to jakbym miała sine usta... Nie wiem jak określić
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 12:42   #2962
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Wyglądałam na trupia i zgaszona Jakby ten odcień zlal sie z moja skórą, a przy tym wygladalo to jakbym miała sine usta... Nie wiem jak określić
Wiem o co chodzi nie jesteś na pewno żadnym softem a nawet light może być wątpliwy.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 12:47   #2963
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A no wlasnie, wydawalo mi sie, ze jestem soft albo light. I sie tak miotam od dłuższego czasu. Szminek za bardzo nie noszę, bo moje usta maja dość nasycony kolor kontrastujący ze skórą. Dzisiaj chciałam ja wypróbować bo tak leży no i po paru minutach zmyłam Pisałam juz zreszta kiedys, ze wydaje mi się, ze wyglądam lepiej jesli mam lekki kontrast
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 13:00   #2964
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Yonce, dla mnie też Airy Fairy jest tragiczna, SS już odrzuciłam jakiś czas temu, kompletnie nie moje kolory, zbyt zgaszone. W jasnych i jednocześnie stonowanych pomadkach nie jest mi dobrze, zlewam się z nimi, wyglądam na zmęczoną. Ja podejrzewam u siebie mieszanke bardzo dziwną LS z CS. W jasnych pastelowych barwach raczej kiepsko wyglądam, ale za to koral i takie żywsze kolory z palety LS wyglądają super.

Edytowane przez Atenya
Czas edycji: 2015-06-19 o 13:01
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 14:10   #2965
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
A no wlasnie, wydawalo mi sie, ze jestem soft albo light. I sie tak miotam od dłuższego czasu. Szminek za bardzo nie noszę, bo moje usta maja dość nasycony kolor kontrastujący ze skórą. Dzisiaj chciałam ja wypróbować bo tak leży no i po paru minutach zmyłam Pisałam juz zreszta kiedys, ze wydaje mi się, ze wyglądam lepiej jesli mam lekki kontrast
Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Yonce, dla mnie też Airy Fairy jest tragiczna, SS już odrzuciłam jakiś czas temu, kompletnie nie moje kolory, zbyt zgaszone. W jasnych i jednocześnie stonowanych pomadkach nie jest mi dobrze, zlewam się z nimi, wyglądam na zmęczoną. Ja podejrzewam u siebie mieszanke bardzo dziwną LS z CS. W jasnych pastelowych barwach raczej kiepsko wyglądam, ale za to koral i takie żywsze kolory z palety LS wyglądają super.
Rozumiem, że macie jasną karnację? Na ciemniejszej taka szminka zawsze będzie się zlewać. Co to jest CS? Cool summer? Czymś pomiędzy LS a CS może być jasne lato. Paletę ma dosyć żywą, kolory raczej chłodne, ale z wiosenną domieszką.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 14:24   #2966
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Yonce, dla mnie też Airy Fairy jest tragiczna, SS już odrzuciłam jakiś czas temu, kompletnie nie moje kolory, zbyt zgaszone. W jasnych i jednocześnie stonowanych pomadkach nie jest mi dobrze, zlewam się z nimi, wyglądam na zmęczoną. Ja podejrzewam u siebie mieszanke bardzo dziwną LS z CS. W jasnych pastelowych barwach raczej kiepsko wyglądam, ale za to koral i takie żywsze kolory z palety LS wyglądają super.
A te żywsze kolory LSu to nie są te jaśniejsze z CSu? Może po prostu jesteś CS?
Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Rozumiem, że macie jasną karnację? Na ciemniejszej taka szminka zawsze będzie się zlewać. Co to jest CS? Cool summer? Czymś pomiędzy LS a CS może być jasne lato. Paletę ma dosyć żywą, kolory raczej chłodne, ale z wiosenną domieszką.
Ja właśnie nie mam bardzo jasnej karnacji Ciemnej też nie, ale jestem dość opalona nawet w zimę, i znam mnóóóstwo osób, które są jaśniejsze ode mnie. A jakoś specjalnie się nie opalam, a wręcz używam kremów z filtrem.
To nie było ładne zlewanie się z karnacją, tak jak przy pożądanym przez niektórych efekcie "nude lips" - np. jak tu https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...e06286e57a.jpg

Byłam dziś na zakupach i dla żartu wzięłam różowy sweter do przymierzalni. Niezły szok przeżyłam, gdy okazało się, ze sweter pasuje Nie zaobserwowałam magicznego rozjaśnienia i rozświetlenia cery, bo nie umiem tego zauważać, ale wyglądałam po prostu dobrze, jakoś jaśniej, no po prostu ładniej. Założyłam potem mój beżowy sweter w odcieniu neutralnym i wyglądałam w nim jak szara myszka w porównaniu z tym różem. Sweter wzięłam I teraz pytanie do was: czy to nie jest ten kolor nazywany "icy pink"? Do jakich typów pasuje - a przynajmniej nie robi im krzywdy?
Zrobiłam kilka fotek, ale wydaje mi się, ze mój telefon zjada kolory i wszystko wygląda na nim na "Zgaszone" (i być może dlatego sklasyfikowałam się jako SSu....) więc wklejam linka do strony H&M: http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0239196015.html
Na stronie ten kolor jest naprawdę świetnie oddany

Edytowane przez 201604251028
Czas edycji: 2016-04-12 o 16:02
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 14:53   #2967
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Na stronie ten kolor wyglada cieplej i podoba mi się. Ten z Twojego tel - Nie

Z ustami zawsze tak bedzie jeśli masz ciemniejsze, intensywniejsze naturalne i walniesz sobie nudziaka na dzień dobry - obojętnie ciepłego, czy zimnego - jeśli bedzie jaśniejszy od Twojego naturalnego koloru - będziesz "trupem"
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 14:57   #2968
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No na moim tel wygląda na blee zgaszony i sprany. Jak dla SSu. Ale naprawdę jest taki jak na stronie, raczej taki cukierkowo-różowy niż zgaszony.

Są osoby którym pasują cieliste usta, mi wybitnie nie I myślę ze to też może zależeć od typu urody. Jakoś mi pasuje do jesieni, Jennifer Lopez jest którąś z jesieni i u niej te cieliste szminki wyglądają ładnie i naturalnie (wiadomo że nie zawsze bo to też zależy od odcienia )

Edytowane przez 201604251028
Czas edycji: 2015-06-19 o 15:00
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 17:42   #2969
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
A te żywsze kolory LSu to nie są te jaśniejsze z CSu? Może po prostu jesteś CS?

Ja właśnie nie mam bardzo jasnej karnacji Ciemnej też nie, ale jestem dość opalona nawet w zimę, i znam mnóóóstwo osób, które są jaśniejsze ode mnie. A jakoś specjalnie się nie opalam, a wręcz używam kremów z filtrem.
To nie było ładne zlewanie się z karnacją, tak jak przy pożądanym przez niektórych efekcie "nude lips" - np. jak tu https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...e06286e57a.jpg

Byłam dziś na zakupach i dla żartu wzięłam różowy sweter do przymierzalni. Niezły szok przeżyłam, gdy okazało się, ze sweter pasuje Nie zaobserwowałam magicznego rozjaśnienia i rozświetlenia cery, bo nie umiem tego zauważać, ale wyglądałam po prostu dobrze, jakoś jaśniej, no po prostu ładniej. Założyłam potem mój beżowy sweter w odcieniu neutralnym i wyglądałam w nim jak szara myszka w porównaniu z tym różem. Sweter wzięłam I teraz pytanie do was: czy to nie jest ten kolor nazywany "icy pink"? Do jakich typów pasuje - a przynajmniej nie robi im krzywdy?
Zrobiłam kilka fotek, ale wydaje mi się, ze mój telefon zjada kolory i wszystko wygląda na nim na "Zgaszone" (i być może dlatego sklasyfikowałam się jako SSu....) więc wklejam linka do strony H&M: http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0239196015.html
Na stronie ten kolor jest naprawdę świetnie oddany
Powiedziałabym, że taki rozbielony róż jest letni.. Cieżko stwierdzić po zdjęciu. Na pewno nie dla zimy, zbyt niezdecydowany kolor.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 19:21   #2970
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zimy wszystkie odrzucam, jesienie raczej tez. Rozważam tylko TSu, LSu i LSp
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.