Usunięcie pieprzyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-24, 12:26   #1
tinulinka
Raczkowanie
 
Avatar tinulinka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 292
Question

Usunięcie pieprzyków


Chciałabym usunąć sobie pieprzyki z twarzy. Mam na myśli 3 które są odstające. Najgorszy jest jeden bo z niego robi się taka kulka... Strasznie mi się to nie podoba i chcę to usunąć ze względów estetycznych. Mieszkam niedaleko Rzeszowa dlatego myślę to zrobić gdzieś tam ale nie wiem gdzie? Do kogo powinnam się najpierw udać? Znacie jakichś dobrych chirurgów z tego miasta?
tinulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 14:12   #2
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Usunięcie pieprzyków

możesz do dermatologa albo do lekarza pierwszego kontaktu - oni powinni skierować cie do chirurga, nie polecam usuwania laserowego itp, bo tylko zwykłe wycięcie pieprzyka daje możliwość badania histopatologicznego
co prawda usuwanie laserem czy zamrażanie nie zostawia blizny na twarzy i nie masz szwów - ale tu chodzi też o zdrowie a nie tylko o względy estetyczne
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 22:22   #3
nowa27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 21
Dot.: Usunięcie pieprzyków

Lekarz pierwszego kontaktu daje skierowanie
nowa27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 18:41   #4
belli10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Usunięcie pieprzyków

Ja myślę że warto poszukać dobrej kliniki, żeby wszystko dokładnie zostało sprawdzone,najlepiej tam gdzie maja dermatologa, bo takie znamiona mogą być różnego rodzaju,,, to jedno, ale i jeśli źle zrobiony zabieg to i ślady mogą pozostać ,,,,,
belli10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 08:25   #5
Lili_jp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 24
Dot.: Usunięcie pieprzyków

Nie polecam dermatologa!Ani lekarza pierwszego kontaktu!!A jesli juz robi sie kulka to bardzo niepokojace i polecam jaknajszybsze udanie sie do onkologa!!!Ja mialam to samo i jak juz kulka byla przeszkadzajaca to dermatolog powiedzial ze to samo odpadnie!!Ale nie moglam czekac,zglosilam sie do onkologa hirurga,ktory zgodzil sie usunac cholerstwo.Jednak pobral probki do zbadania i sie okazalo ze to juz jest czerniak zlosliwy!!!I to 4stopnia!Nie dawano mi wiekszych szans bez hemii ale silna wola,dobry chirurg i jestem zdrowa!Nie lekcewazyc pieprzykow!!!!!!!!!!!Mogl o mnie juz nie byc z powodu kropki na ciele!Nie lekcewazyc pieprzykow!!!!!
Lili_jp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 13:26   #6
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Usunięcie pieprzyków

Lili_jp ja właśnie dlatego usunęłam kilka pieprzyków - i zrobiłam to u chirurga onkologa również
dermatolog proponowała zamrażanie po którym miały uschnąć i odpaść, była zdziwiona że ja upieram sie przy metodzie która pozwoli na ich zbadanie
wiadomo, bywaja różni lekarze, ale taka sytuacja nie pownna sie zdarzać, porządny dermatolog a nawet internista powinien wiedzieć jak postąpić
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 07:19   #7
Lili_jp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 24
Dot.: Usunięcie pieprzyków

To sie ciesze,ze postapilas z 'glowa' mimo tego ze lekarz inaczej proponowal.Dermatolodzy zdaje sie nie sa uczuleni na nowotwory skorne,dziwie sie dlaczego tak jest.Mam nadzieje,ze spora liczba osob zajrzy tutaj przed podjeciem decyzji jak usunac pieprzyki i udadza sie do onkologa.To nic strasznego,lepszego specjalisty w tej dziedzinie nie ma wiec nie ma zadnego ryzyka i mozemy byc pewni ze naszym zdrowiem i znamionami zajmie sie najlepiej!PozdraWIAM
Lili_jp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:45.