Własna szkoła stylizacji paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-28, 11:05   #1
Izu91
Raczkowanie
 
Avatar Izu91
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Szydło.
Wiadomości: 174
GG do Izu91

Własna szkoła stylizacji paznokci


Cześć Wizażanki,
szukam, szukam i coś znaleźć nie mogę. Chyba, że za słabo szukam? Znalazłam tylko tematy, jak otworzyć własny salon stylizacji, a tego konkretnego znaleźć nie mogę... ;/ Jeżeli był, to przepraszam i prosiłabym o linka.
Ale jeśli owego nie ma to po kolei:
Niebawem planuję zrobić kurs niezależnego instruktora stylizacji paznokci i w związku z tym, chciałabym otworzyć własną szkołę/placówkę/cokolwiek by uczyć nowe stylistki, wydawać certyfikaty, zaświadczenia etc.
Czy któraś z Was otwierała taką działalność? Bo z tego co się do tej pory zorientowałam, to wszystko NIBY jest takie łatwe, piękne. A może faktycznie jest? Mi wiadomo tylko tyle na chwilę obecną, że jak już mam papierek instruktora w ręce, to otwieram tylko własną działalność gospodarczą, rejestruje ją w urzędach; ZUSy i inne takie, jakieś tam opłaty, następnie wynajmuje lokal i już. I co? I że tylko tyle?
I czy w ogóle taka szkoła to dobry pomysł? Może po prostu poszukać pracy już w istniejącej? Co doradzacie?
I co z kursem pedagogicznym? Musi być, czy nie?
__________________
meine kleine eine schweine.

Edytowane przez Izu91
Czas edycji: 2012-03-28 o 13:37
Izu91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 23:03   #2
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: Własna szkoła stylizacji paznokci

Same szkolenia to po prostu się nie będą kalkulować... Jakoś tak z drugiej strony się do tego zabierasz Poza tym co to za instruktor, który nie praktykuje na co dzień? Dlatego uważam za ważne mieć też usługi z tej samej branży w gabinecie.
A jeśli chodzi o formalności to nie musisz mieć kursu pedagogicznego... Pamiętaj żeby rejestrując się w ewidencji działalności gospodarczej zaznaczyć odpowiednie kody PKD (rodzaj działalności). Jest tam jakiś odpowiedzialny właśnie za prowadzenie szkoleń, kursów. Jak nie znajdziesz daj znać poszukam w swoim wpisie do ewidencji.
__________________
Galeria Madeleine Studio
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324581
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 00:57   #3
Izu91
Raczkowanie
 
Avatar Izu91
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Szydło.
Wiadomości: 174
GG do Izu91
Dot.: Własna szkoła stylizacji paznokci

Spokojnie. Tak jak pisałam, narazie mam w planach zrobienie kursu. Muszę nawiązać kontakt jeszcze z kilkoma firmami, poznac oferty, bo może niekoniecznie będzie to kurs na niezależnego instruktora.
Więc jeszcze trochę czasu jest do otwarcia działalności. No i właśnie zastanawiałam się nad salonem, który oferuje również szkolenia, nie mówię, że nie. Dlatego założyłam wątek, bo liczę na zdanie bardziej doświadczonych wizażanek.
No i dzięki, że wspomniałas o tych kodach PKD, bo nie miałam o nich zielonego pojęcia, a pewnie minie trochę czasu zanim wszystko ogarnę, z tym otwieraniem własnej działalności gospodarczej.
Ostatnio czytałam o podatku VAT i też całkiem zgłupiałam, bo jest jakichś kilka do wyboru, że niby?
__________________
meine kleine eine schweine.
Izu91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 22:40   #4
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: Własna szkoła stylizacji paznokci

Na początku nie musisz wchodzić na vat... dopiero po przekroczenia jakiegoś progu. Ale takie kwestie lepiej jest omówić z księgową
__________________
Galeria Madeleine Studio
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324581
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 15:36   #5
nailcafe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Własna szkoła stylizacji paznokci

Dziewczyny a powiedzcie proszę o należy zrobic zeby zostac niezaleznym instruktorem?
nailcafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 18:33   #6
Izu91
Raczkowanie
 
Avatar Izu91
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Szydło.
Wiadomości: 174
GG do Izu91
Dot.: Własna szkoła stylizacji paznokci

Musisz sobie popisać do firm (Indigo, Mistero Milano, Nails Secrets, Yasmin Inm) lub jakiejkolwiek innej, która oferuje takie szkolenie, zorientować się w ofertach, popytać. Nie każda firma szkoli na niezależnego instruktora. No i zazwyczaj takie szkolenie kosztuje więcej, niż na szkoleniowca danej marki.
Co jeszcze? Doświadczenie. Wiele firm wymaga przynajmniej kilku lat przepracowanych w zawodzie stylistki paznokci. Chociaż nie każda.
Sama dopiero co orientowałam się w tym temacie, więc jeżeli posiadasz wiedzę, doświadczenie, to pisz do firm, dowiaduj się o ofertach, któraś napewno przypadnie Ci do gustu.
__________________
meine kleine eine schweine.
Izu91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 02:07   #7
motylek8631
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 68
Dot.: Własna szkoła stylizacji paznokci

czesc bardzo ciekawy ten temat i mysle ze podobny nieco do mojego
ja mysle nad otwarciem ,zalorzeniem kursow z zakresu wizazu.
moja przygoda zaczeła się z 2 lata temu, zrobilam 4 dniowy kurs wizazu ,pozniej w domu ,praca, praca i praca a raczej rkatyka na sobie, czegos mi brakowalo ,terie zdobywalam z internetu i ksiazek. Postanowilam sie zapisac na kolejny kurs rozbudowany 9 miesieczny. zjazdy raz w miesiacu 3 dni. Zajecia z wizazu i stylizacji łacznie. I powiem tak ze na tym 4 dniowym wiecej sie chyba nauczylam nizeli tutaj na tym co uczeszczam. Tutaj to tylko praktyka i praktyka ,ja maluje kolezanke,koleznaka mnie i tak co miesiac inny rodzaj makijazu ( dzienny, wiczorowy,smoky itp) jedynie stylizacja jest rozbudowana. Zero teri o kosmetkyach nic nie jest nam mówione za bardzo, pani oczwiscie mowi zeby zadawac pytania ale tak sama od siebie nie bardzo. Pozatym mielsismy zajecia z pania ktra pracuje w TV to wszystkie makijaze byly super a ja np nie bylam zadowlona z tego jak zrobilam makijaz, wydawalo mi sie nieco inaczej powinno byc. Na kursie 4 dniowym byly nam omawiane bledy ust,oczu ,jak skorygowac wade np smutne usta, jak kontorowka zanzaczyc ze np kontorowka do ust powinna byc jasniejsza od szminki itp... a tutaj nawet kontorek nie uzywamy w makijazu, owszem poznalam kilka fajnych technik malowania.
Mysle ze jestem dobra w przekazywaniu wiedzy, jak kolezanki sie mnie czegos pytaja to opowiadam i one np wielu rzeczy nie wiedza a tez sie maluja ... pytaja o podklady albo co zrobic jak cos sie im tam dzieje itp

myslam by otowrzyc takie kursy z zakresu wizazu, miasteczko 10 tys, ale najblize szkolenia ,szkoly tego typu to 40 km albo i wiecej , drugim miasteczkiem do wyboru jest miasto ponad 50 tys mieszkancow i znajduja sie studia kosmetologia miedzy innymi. I wiem ze znajoma kolezanki jezdzila sie doksztalcac 90 km dodatkowo na wizaż.

Nie wiem jakiej wielkosci lokal bym potrzebowala tylko , choc ten z obcenego kursu ma moze z 20m2 moze 25. sloabo jest wypsoazazony, za kurs place 300zl miesiecznie w ratach caly koszt to niecale 3tys złotych

Co musze zrobic by prowadzic taki kurs, jak zatrudnić osobę np która zna sie lepiej np jest po szkole wizazu i charakteryzacji i ile placic takiej osobie ? ja zajelabym sie wizazem a koleznka nplekcjami z charakteryzacji na haloweeni i takie tam
Mysle ze to zadna filozofia prowadzic zjaecia ja wiem czego ja oczekuje i wiem ze ja np prowadzialbym lepiej... w kosmetykach bym sie oczytywala a zreszta jestem oczytana, mam ksazki z roznymi wpadakmi i defktami jak sobie radzic ,wiec mysle ze nie bylo by problem modpowiedziec na pytania klijentki pozatym duzo filmikow na YT, moglabym sie przygotowywac itp. No i jestem niezla z makijazu, a z czasem bym otworzyla obok gabinecik kosmetyczny, bo to moje marzenie, mysle nawet nad kursami kosmetycznymi ale nie wszystko na raz pierw skupilabym sie na wizażu
prowadzialabym pokazy makijazu z lekcja makijazu indywidulanego.

Jak zdobyc dziewczyny tego instruktora nauczania o którym tyle tu sie mówi ? Czy jest cięzko zdobyć takiego instruktora gdzie się pytać, ile taki kurs trwa ,przygotowawczy dla instruktora ?
Chcialabym wystawiac certyfitkaty uprawnijace do zawodu jak i certyfitkaty o uczestnictwie w kursie np dla gimnazjalistek , ( bardziej tutaj np lekcje makijażu i do tego dyplom dla uczestniczek + np jakies kosmetyk na start)

czy lokal 24 m2 wystarczy ?
robiłabym grupy np 6 osobowe wylacznie ,mysle ze w takich najlepiej sie uczy ,ja uczeszczam na kurs gdzie jst nas 11 osob i za duzo mi zdecydowanie, kurs 4 dniowy który odbyłam mial grupe 3 osób ,zajecia super, byly.

Myśle że mały był by też koszt remontu lokalu, lustro ,pare krzesl wizazyty kosmetyki, ja chcialabym glownie miec Inglota, owszem inne cienie też czy podklady innych firm czy tez pudry... ale czy tego instruktora mozna zrobic tylko z jedej firmy ,kto takie szkolenie prowadzi gdzie mam szukać ,jestem z okolic Wroclawia

czy zatrudnic kogos kto ma moze juz doświdczenie w pracy wizażysty i podjąć współprace z taką osbą a szkołę prowadzić pod swoim imieniem i nazwiskiem, ile takiej pracownicy płacić ?

Myslalm nad kursami w tygodniu i weekendy. Np 2 tygodnie lub 3 tyg tygodniowy (3 dni w tygodniu) a do 2 miesiecy weekendowy (co druga sobota i niedziela). Musialbym miec 2 pracownice tak mi sie wydaje.
Z czasem poszerzyc i otworzyc sie gdzies indziej tez a z czasem polaczyc tez z kosmetyka, chcialabym isc do szkoly kosmetycznej tez

mieszkam za granica i nie chce wrócić pracować u kogoś albo jak mam to chce przez krotki okres czasu, ale naplailam sie na szkolę tzn by prowadzic kursy z tym ze chcialabym dawac certyfitkaty

pomocie prosze
motylek8631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-07, 06:20   #8
tintana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 210
Dot.: Własna szkoła stylizacji paznokci

Szkolenia to bardzo trudny temat, konkuracja jest ogromna no i potrzebujesz potężnej inwestycji na start. Przemyśl czy nie lepiej po prostu skupić się na oferowaniu usług, a może dodatkowo zatrudnić się jako trener w jakiejś firmie - a przynajmniej próbować znaleźć zatrudnienie?
tintana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 19:02   #9
Majeczka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 80
Dot.: Własna szkoła stylizacji paznokci

Chyba jednak przedmówczyni ma rację. Konkurencja ogromna, kolejna kwestia to budżet. Wiesz ile to kasy potrzebne?
Spróbuj pracować jako prowadząca szkolenia - może przed otwarciem własnej szkoły warto zdobyć jakieś doświadczenie.
Ja myślę o własnym salonie, ale własna szkoła kosmetyczna to zbyt wysokie progi.
Majeczka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 06:26   #10
tintana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 210
Dot.: Własna szkoła stylizacji paznokci

Nie że ja chcę zniechęcać, ale sądzę, że nie tędy droga - moim zdaniem do prowadzenia własnej szkoły należy dorosnąć poprzez kilkuletnie doświadczenie. Zaczynać się powinno od prowadzenia małych szkoleń, aby z czasem rzeczywiście wprowadzić prawdziwą szkolę. Zrobienie tego wszystkiego, co ma new nails w którym się uczyłam, może być dosyć kosztowne.
tintana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 16:43   #11
Majeczka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 80
Dot.: Własna szkoła stylizacji paznokci

Właśnie - kilka lat nauczania innych jako pracownik szkoły, a później dopiero własna. Chyba że chodzi po prostu o jakieś prowadzenie indywidualnych zajęć domowych.
Tyle, że coś takiego moim zdaniem raczej nie ma sensu. Mizerne perspektywy.
Majeczka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 08:56   #12
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Własna szkoła stylizacji paznokci

W Kłodzku jest szkoła za darmo. To Policealna szkoła Kosmetyki i Rozwoju Gamma. Ciekawe jak im się to opłaci. Jak macie facebooka to możecie podejrzeć xxx Można do nich napisać i zapytać jak doszli do otwarcia takiej szkoły.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-04-07 o 15:15 Powód: link
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 06:25   #13
tintana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 210
Dot.: Własna szkoła stylizacji paznokci

O czym Ty piszesz? ;-) Tutaj chodzi o otwarcie czegoś komercyjnego, zarabiającego pieniądze, rozumiesz? Szkoły finansowane z budżetu państwa otwiera państwo, to nie jest tak, że każdy może sobie otworzyć szkołę i realizować darmowe szkolenia!
tintana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 12:10   #14
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Własna szkoła stylizacji paznokci

A pytałaś może czy szkoła w Kłodzku jest utworzona z udziałem budżetu Państwa? Moze nie jest. Co za problem wejść na ich profil i zapytać? Może podpowiedzą coś czego się nie wie.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-19 13:10:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:43.