Pieczenie, dyskomfort, krwawienie z odbytu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-06, 21:48   #1
Lanabanana22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 3

Pieczenie, dyskomfort, krwawienie z odbytu


Witam, mam 17 lat i jestem kobietą. Od jakiegoś czasu czuję jakbym miała coś w odbycie, czasem mnie kłuje, pulsuje, swędzi, piecze, po wypróżnieniu. Czuję także kłucie przy dotyku. Dodatkowo czasem czuję takie łaskotanie, dyskomfort, jakby ktoś wbijał szpilkę. Dziś miałam zaparcia i zauważyłam na papierze toaletowym małą plamę jasnoczerwonej krwi. Tej krwi nie było na stolcu, tak jakby była "od zewnątrz". Dodam, że oprócz tego nie mam żadnych objawów typu ból brzucha, nudności, wymioty. Miał ktoś z Was podobną sytuację? Czy to mogą być hemoroidy?? Mega boję się, że to rak jelita grubego (, chociaż wiem, że to mało prawdopodobne w moim wieku.
Lanabanana22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 11:31   #2
farciara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 42
Dot.: Pieczenie, dyskomfort, krwawienie z odbytu

Jak najbardziej mogą to być hemoroidy. One bardzo często powstają od siedzącego trybu życia, niezdrowej diety, braku ruchu.
Idź do lekarza pierwszego kontaktu i porozmawiaj z nim o problemie. Przepisze Ci leki lub skieruje do odpowiedniego lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
farciara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-17, 20:22   #3
julik45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 17
Dot.: Pieczenie, dyskomfort, krwawienie z odbytu

Owszem mogą to być hemoroidy, ale nie tylko. Ja też odczuwałam duży dyskomfort i ból w okolicach odbytu. Problem był nie tylko przy siedzeniu, ale i podczas chodzenia. Najlepiej to się zgłosić do proktologa. Ja z polecenia trafiłam do dr Kudelskiego w Ober Clinic. Początkowo się krępowałam, ale pan doktor ma naprawdę super podejście do pacjenta. Okazało się, że u mnie to ropień, który trzeba było naciąć. Pan doktor zrobił to bardzo profesjonalnie, ulga niesamowita.
julik45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-17 21:22:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:31.