wieczne odsrosty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-06, 10:32   #1
ladybird06
Raczkowanie
 
Avatar ladybird06
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 40

wieczne odsrosty


Witam, mam problem, z którym nie wiem jak się uporać.

Otóż w sierpniu zeszłego roku farbowałam włosy u fryzjera (pierwszy raz, wypłata po pracy sezonowej ;P) . Był to czekoladowy brąz bodajże. Wcześniej farbowałam zwykłymi sklepowymi farbami. Mój naturalny kolor to taki nijaki, jasny brąz.

Problem w tym, że jak wiadomo, po jakimś czasie pojawiają się odrosty. Więc starałam się pofarbować je (najpierw same odrosty, później całość włosów, jak zalecają na ulotce) farbą o podobnym kolorze.
Niestety po jakimś czasie, i to dość krótkim (ostatnio farbowałam może z 3 tygodnie temu) farba na czubku głowy zmywa się, a na pozostałej długości są pozostałości jeszcze tej farby fryzjerskiej, która jak się okazało b. dobrze trzyma. Wygląda to, jak się domyślacie, okropnie, jakbym z pół roku nie farbowała włosów, nawet mój facet mi zwrócił uwagę. ;P

Mam tak za każdym razem, nie wiem co robić, a nie mam pieniędzy żeby zapłacić 100 zł fryzjerce.
Może powinnam je rozjaśnić i dopiero pofarbować, co sądzicie?
Proszę o rady.
ladybird06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 12:17   #2
beabea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: wieczne odsrosty

Nie masz wyjścia dowiedz się podstępem co to za farba i jaki kolor, potem marsz do sklepu zaopatrzenia fryzjerów po ta farbę, a jak mieszkasz w małym mieście to pozostaje ci allegro. Farby profesjonalne po prostu nie wypłukują się tak tragicznie jak drogeryjne. Koszt około 30-50 zł w zależności jaka farba. Jak masz krótkie włosy wystarczy na 2 razy. Życzę udanych efektów.
beabea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 01:16   #3
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: wieczne odsrosty

niestety przy ciemnych kolorach to normalne - sama farbuję castingiem i choć używam wciąż tego samego koloru - czubek ciągle jest jaśniejszy niż dół.
włosy na długości trzymają mocniej farbę bo miały z nią wielokrotnie kontakt. [plus są bardziej zniszczone niż świeższe włoski na górze - chwytają barwnik intensywniej i na dłużej]
spróbuj kupić ciemniejszą farbę niż ta którą stosowałaś dotąd, przy farbowaniu nakładaj starannie TYLKO na odrosty [no i może na tę część włosów która jest jaśniejsza ], by ciemniejsze włosy nie miały już kontaktu z farbą i nie przyciemniały się jeszcze bardziej. może warto spróbować popaćkać te ciemne jakąś odżywką osłonowo [nie próbowałam jeszcze, ale może to dobry patent do wypróbowania ]
może spróbuj właśnie z castingiem - polecam choć wypłukuje się szybciej niż pożądna farba.
pytanie też co jaki czas farbujesz odrosty - jak rzadko to tłumaczy dlaczego tak bardzo zdąży wypłukać się farba z górnej części włosów.
pozdrawiam

Edytowane przez black_sun
Czas edycji: 2009-05-08 o 01:17
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 17:04   #4
mrowkan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 228
Dot.: wieczne odsrosty

mam blond pasemka i juz nie chce znowu ich robic wiec czekam az odrosna mi wlosy. czy szmponetka pokryje pasemka a tam gdzie mam odrosty to wlosy nie beda ciemniejsze?
mrowkan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 18:43   #5
jambose
Raczkowanie
 
Avatar jambose
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W ramionach Twych <3
Wiadomości: 358
Dot.: wieczne odsrosty

Cytat:
Napisane przez mrowkan Pokaż wiadomość
mam blond pasemka i juz nie chce znowu ich robic wiec czekam az odrosna mi wlosy. czy szmponetka pokryje pasemka a tam gdzie mam odrosty to wlosy nie beda ciemniejsze?
Dołączam się do pytania
__________________
http://suwaczek.pl/cache/b01c2c4ee7.png
NASZ suwaczek

Maturzystka 2010

Prawko zdane za pierwszym podejściem - 28.10.2009 r.
jambose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 23:51   #6
kropelk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8
Dot.: wieczne odsrosty

też miałam taki problem,tylko że ja naturalne mam prawie że czarne a rozjaśniałam trzy tony. na taki jasny brąz. niestety czubek głowy wyglądał okropnie bo tak jak bym miała te włosy ciągle przetłuszczone, takie sprawiały wrażenie te odrosty. w końcu znalazłam sposób-odczekałam jakieś 3 miesiące i obciełam do odrostów.... teraz trzymam się swojego koloru i włoski zapuszczam
kropelk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 18:29   #7
ladybird06
Raczkowanie
 
Avatar ladybird06
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 40
Dot.: wieczne odsrosty

do black_sun - jak widzę, że są, to farbuję.
myślę, że raz w miesiącu.
właśnie wczoraj farbowałam farbą z serii Brillance. Na razie wyglądają tak jak być powinny, chociaż nierównomiernie mi trochę kolor złapał, ale generalnie nie jest źle. Tylko ciekawa jestem ile jeszcze tak będzie 2-3 dni? I znowu te 'odrosty' ... Następnym razem spróbuje zrobuć tak jak radziłaś. Pozdrawiam.
ladybird06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-19, 18:50   #8
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: wieczne odsrosty

Cytat:
Napisane przez mrowkan Pokaż wiadomość
mam blond pasemka i juz nie chce znowu ich robic wiec czekam az odrosna mi wlosy. czy szmponetka pokryje pasemka a tam gdzie mam odrosty to wlosy nie beda ciemniejsze?
szamponetka pokryje Ci całe włosy, wiec odrost nie bedzie widoczny tylko w wypadku gdy kolor będzie identyczny z naturalnym... pozatym potrzebne bedzie napewno kilka farbowań bo kolor z pasemek napewno będzie sie szybko zmywał
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 17:25   #9
Kamilka24
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: bdb miasto
Wiadomości: 416
Dot.: wieczne odsrosty

Cytat:
Napisane przez ladybird06 Pokaż wiadomość
Witam, mam problem, z którym nie wiem jak się uporać.

Otóż w sierpniu zeszłego roku farbowałam włosy u fryzjera (pierwszy raz, wypłata po pracy sezonowej ;P) . Był to czekoladowy brąz bodajże. Wcześniej farbowałam zwykłymi sklepowymi farbami. Mój naturalny kolor to taki nijaki, jasny brąz.

Problem w tym, że jak wiadomo, po jakimś czasie pojawiają się odrosty. Więc starałam się pofarbować je (najpierw same odrosty, później całość włosów, jak zalecają na ulotce) farbą o podobnym kolorze.
Niestety po jakimś czasie, i to dość krótkim (ostatnio farbowałam może z 3 tygodnie temu) farba na czubku głowy zmywa się, a na pozostałej długości są pozostałości jeszcze tej farby fryzjerskiej, która jak się okazało b. dobrze trzyma. Wygląda to, jak się domyślacie, okropnie, jakbym z pół roku nie farbowała włosów, nawet mój facet mi zwrócił uwagę. ;P

Mam tak za każdym razem, nie wiem co robić, a nie mam pieniędzy żeby zapłacić 100 zł fryzjerce.
Może powinnam je rozjaśnić i dopiero pofarbować, co sądzicie?
Proszę o rady.



.....Na odrosty nie ma rady, włos cały czas rosnie a kładąc farbe o podobnym kolrze robisz włosom własnie niespodzianke w postaci kilku kolorów
Kamilka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 13:29   #10
ladybird06
Raczkowanie
 
Avatar ladybird06
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 40
Dot.: wieczne odsrosty

Cytat:
Napisane przez Kamilka24 Pokaż wiadomość
.....Na odrosty nie ma rady, włos cały czas rosnie a kładąc farbe o podobnym kolrze robisz włosom własnie niespodzianke w postaci kilku kolorów
Ale tu nie chodzi o to, że mam odrosty, wiadomo, że włosy rosną i po prostu trzeba je farbować, chodzi o to, że bardzo szybko zmywa mi się farba z czubka głowy, a mniej więcej od początku ucha jeszcze mi się trzyma ciemny kolor i to wygląda jakbym się rok nie farbowała, jakbym miała już takie wielkie odrosty.
ladybird06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 14:40   #11
Kamilka24
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: bdb miasto
Wiadomości: 416
Dot.: wieczne odsrosty

wlasnie o tym napisałam wczeniej .
Kamilka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-05, 08:11   #12
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: wieczne odsrosty

może idź d tej fryzjerki niech ci zrobi pasemka, wtedy nie widać az tak bardzo odrostów.
braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:22.