Koszmarny problem. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-09, 11:25   #1
J U L K A
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Z nad morza ;)
Wiadomości: 214

Koszmarny problem.


Witajcie. Mam problem z łupieżem. Nie mogę sobie pozwolić na noszenie czarnych bluzek , które tak uwielbiam. Stosowałam szampon NIZORAL. Owszem, pomógł po jednym umyciu. Przy następnym myciu głowy użyłam już zwykłego, normalnego, tego co zawsze stosuję szamponu. Łupież niestety znów się pojawił. Kupuję NIZORAL w saszetkach ( jedna ok. 3 zł), bo cały szampon jest dość drogi. Co mam zrobić, aby pozbyć się raz na zawsze łupieżu?
I czy swąd skóry głowy to przyczyna łupieżu? (w sensie, że ciągle drapię się w głowie).

Edytowane przez J U L K A
Czas edycji: 2010-04-09 o 11:31
J U L K A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 13:32   #2
olcia lolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 46
Dot.: Koszmarny problem.

moja mama kilka lat temu miała problem z łupieżem,na początku żeby zobaczyć działanie kupowała tak jak Ty saszetki Nizoralu a że bardzo pomagał to kupiła butelkę i wyleczyła się,w sumie zużyła ok.2buteleczek i łupież już nigdy jej nie wrócił.
skoro Tobie tez pomaga to kup butelkę,w sumie nie jest wcale aż taki drogi 60ml kosztuje ok.20zł a jeśli pomaga to ja bym zainwestowała bez wahania
olcia lolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 14:00   #3
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Koszmarny problem.

Ja używam od czasu do czasu szamponu ZOXIN, też do zakupienia w aptece, tańszy niż Nizoral.

O, tego:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p8175-Zoxin..._ml_6_saszetek

Jest też chyba jakaś ulepszona wersja:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p8173-Zoxin..._ml_6_saszetek

A głowa swędzi właśnie od łupieżu.
Jak szampony nie pomogą, a trzeba je stosować dłuższy czas, raz nie wystarczy, to musisz iść do dermatologa.

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2010-04-09 o 14:01
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 16:55   #4
asska92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4
Dot.: Koszmarny problem.

a moze warto wybrac się do dermatologa? czasem przyczyną są hormony :P
asska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 17:40   #5
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Koszmarny problem.

No właśnie....ja mam na głowie coś i nie wiem juz sama czy to łupież...Byłam u dermatologa i stwierdził,ze to podrażnienie skóry-bo głowę myje za często-dla mnie to bzdura!Zawsze myłam głowę codziennie i nie zawsze miałam coś takiego!U mnie nie sypie mi się nic z głowy-mam tylko w okolicy skroni-nad uszami bardzo wysuszoną skórę.Kiedy się podrapię(a ta skóra szczypie i swędzi) to i owszem -zawsze coś mi się zaplącze we włosy.Bardzo mnie to wkurza-bo też unikam czerni...
Dodam,że zawsze pogarsza mi się po lakierze do włosów(używam tych do skóry wrazliwej).Stale zmieniam szmpony szukając odpowiedniego-ale skóra swędzi i szczypie nawet po tych dla dzieci.Stosowałam dłuższy czas Nizoral-niewiele pomógł...Ostatnio kupiłam Zoxin i mimo,ze uzywam regularnie-widzę niewielką poprawę.Skóra na skroniach dosłownie mi pęka jak ziemia na pustyni....W między czasie wypróbowałam szampony do skóry wrażliwej Kadus(włosy po nim koszmarne), lotion na skórę głowy kojący Kadus(nawet dobry-ale włosy po nim pozlepiane..).Teraz używam szamponu Welli Sensitive i jakoś jest ciut lepiej a i włosy po nim są fajne...Używam go tylko wtedy kiedy nie uzywam Zoxinu. Mam szczęście ,ze mój problem jest tylko na skroniach,ale chciałabym wiedziec-czy to łupież czy nie łupież???Z chęcią wypróbowałabym tego szamponu Dandrene(175ml) ale troszkę kosztuje (99zł).No i nie wiem czy zadziała-ale opinie są pochlebne!
Poczytaj o tym szamponie-na ich stronie intern.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 17:54   #6
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Koszmarny problem.

Idź do innego dermatologa.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 19:32   #7
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Koszmarny problem.

Cytat:
Napisane przez J U L K A Pokaż wiadomość
Witajcie. Mam problem z łupieżem. Nie mogę sobie pozwolić na noszenie czarnych bluzek , które tak uwielbiam. Stosowałam szampon NIZORAL. Owszem, pomógł po jednym umyciu. Przy następnym myciu głowy użyłam już zwykłego, normalnego, tego co zawsze stosuję szamponu. Łupież niestety znów się pojawił. Kupuję NIZORAL w saszetkach ( jedna ok. 3 zł), bo cały szampon jest dość drogi. Co mam zrobić, aby pozbyć się raz na zawsze łupieżu?
I czy swąd skóry głowy to przyczyna łupieżu? (w sensie, że ciągle drapię się w głowie).
Tak, to może być po prostu złuszczony naskórek, nie łupież. W takim wypadku, warto używać czegoś nawilżającego na skórę głowy (np. maska Gloria, żel aloesowy- polecam, mnie pomógł). Możliwe, że po prostu skóra Twojej głowy jest przesuszona/ podrażniona. Może w ogóle lepiej byłoby myć włosy delikatnym szamponem dla dzieci, jak Babydream albo Hipp?

Jeśli jednak jest to łupież, kuracja szamponem przeciwłupieżowym powinna trochę potrwać. Jeśli jesteś jeszcze nastolatką, bardzo możliwe, że to faktycznie łupież. Jeśli regularne stosowanie Nizoralu Ci nie pomoże, warto udać się do dermatologa. No i nie drap skóry głowy
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-10, 14:40   #8
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: Koszmarny problem.

Ja bym na twoim miejscu kupiła szampon Babydream, olej kokosowy i oliwę z oliwek do stosowania na skórę przed myciem + masaże sokiem z cebuli. Nawet jeśli nie pomoże, to na pewno nie zaszkodzi.
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 10:02   #9
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Koszmarny problem.

Cytat:
Napisane przez Aranjani Pokaż wiadomość
Ja bym na twoim miejscu kupiła szampon Babydream, olej kokosowy i oliwę z oliwek do stosowania na skórę przed myciem + masaże sokiem z cebuli. Nawet jeśli nie pomoże, to na pewno nie zaszkodzi.
Ja wypróbowałam wszystkie szmpony dla dzieci-każdy był ta samo drażniący-lepiej było po specjalnych szamponach dla skóry wrażliwej-ale włosy po nich straszne
Staram się by włosy wyschły same,nie suszę suszarką-nic to nie pomaga.Duże znaczenie ma jednak nawilżenie samej skóry głowy.Ja uzywam lotionu do sk.wraż. i jakieś tam efekty są-niestety cierpią na tym włosy tuż przy skórze-trochę się zlepiają.Tak więc może spróbuje tej oliwy i oleju kokosowego.Mam tylko obawy: czy po umyciu nie będą tłuste?
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 10:07   #10
qulietta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 47
Dot.: Koszmarny problem.

Sok z cebuli?....chyba nieładnie pachnie?
No właśnie czasami łupież to tylko albo aż!łuszcząca się skóra,często od wody chlorowanej.I wtedy jak pielęgnować włosy które są inne u nasady a inne przy końcówkach?
qulietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 12:09   #11
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: Koszmarny problem.

Sok z cebuli raczej nie pachnie kwiatami ale na niektórych działa.

AAAnka, jak sie dobrze spłucze olej, to wszystko jest ok.
Poczytaj: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=276331
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-19, 12:42   #12
PastelowaKredka
Rozeznanie
 
Avatar PastelowaKredka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 517
Dot.: Koszmarny problem.

Mojej siostrze pomaga zwykły head&sholders używany systematycznie
__________________

PastelowaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.