pielęgnacja dla 14 latka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-12, 09:53   #1
blo
Raczkowanie
 
Avatar blo
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 274

pielęgnacja dla 14 latka


Witajcie Słoneczka (on mowi na siebie nastolatek- dla mnie gówniarzyk, czyli dziecko moje kochane)

Jestem już od kiku lat na wizażu, ale wątki o problemach młodzieży omijam , ponieważ nigdy nie miałam problemów trądzikowych ze skórą i na nic by się zdała moja wiedza przeciwzmarszczkowa..

ale moj syn skończył właśnie 14 lat od roku pojawiły się mu krosteczki w okolicy noska takie zamknięte podskórne, i zaczyna ich być coraz więcej co mnie niepokoi bo przecież lato a słoneczko sprzyja raczej leczeniu takich stanów zastanawiam się jaka pielęgnacje mu zakupić i czy już czas na zastosowanie specyfików typu Acne derm, a może sama odpowiednia pielegnacja wystarczy czy to bedzie typ pięlegnacjii antybakteryjny? naprawde nie wiem jak się do tego zabrać. Moze cos po malutku mu wprowadzać na pewno żel do mycia twarzy doradzcie kochane. On samym faktem sie za bardzo nie przejmuje bo wszyscy to maja wśród jego rówieśników ;-) nadmienie że to jest wiek gdzie trzeba gówniarzyka mojego kochanego pilnować aby dobrze sie umył ;-) Buzie ma o kornacji sino bladej i dużo dziurek takich otwartych porów naprawde dużych rozmiarów. podpowiedzcie coś. Potrafię szukać na KWC ale jest jeden problem na przykład firma Garnier ja omijam ją ponieważ ich pielęgnacja mi nie odpowiada za to moga mieć revelacyjne preparaty dla młodzieży, dlatego potrzebuje ukierunkowania bo mam uprzedzenia do firm ;-) na podstawie wieloletnich doświadczeń...
Ide czytać wątki o pielęgnacji nastolatków.. a może jaiś link mi podeślecie
cmokaski

PS Dopisek
Wiekszośc specyfików przeciwbakteryjnych widze że wymaga nawilżenia po nich, oj ciężko by było w tym wieku na nim wymóc..może coś nie za bardzo ściagajacego więc sama nie wiem ;-(
I malutkie pytanko czy takie zamkniete krosteczki sie rozsiewaja, czasami robie mu pelling mechaniczny delikatny czy nie ma przeciwskazań, bo wydaje mi sie że lepiej dzieje sie po nim..

Edytowane przez blo
Czas edycji: 2005-08-12 o 10:21
blo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 10:41   #2
Ewelina90
Przyczajenie
 
Avatar Ewelina90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 12
Dot.: pielęgnacja dla 14 latka

Jestem o rok starsza od pani syna i również mam mały problem z trądzikiem. Z kosmetyków dla młodej skóry przeciw trądzikowych mogę z pewnością polecić linie Vichy NormaDerm (szczególnie krem i koncentrat punktowy), aczkolwiek odradzałabym używania tonika z tej serii gdyż zawiera alkochol i mnie np. niestety uczula. Z peelingów najlepszy jaki do tej pory używałam jest Nivea Visage Young. Na cerę trądzikową dobrze jest również stosować maseczki antybakteryjne oczyszczające np. ANTY kuracja anty trądzikowa z Soray'i. I co jeszcze? Z tonikami jest różnie, przynajmniej w moim doświadczeniu. Nie mogę ich używać bo mnie uczulają i powodują, że na skórze wyskakują mi brzydkie czerwone krosteczki. Obecnie używam mleczka Nivea'i (Nivea Visage Nawilżające mleczko oczyszczające z witaminami i wyciągiem z ogórka) Jest naprawde świetne, bużka nabiera po nim ładnego kolorytu i staje sie przyjemna w dotyku. Jeżeli po zmianach trądzikowych pozostaną małe blizny najlepszym kremem jest chyba Cepan. Ma brzydki cebulowy zapach ale naprawde działa!! Zauważyłam, że wybielił mi świerze blizny juz po 3 użyciu!!! Po prostu cudo!
Ewelina90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 12:18   #3
blo
Raczkowanie
 
Avatar blo
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 274
Dot.: pielęgnacja dla 14 latka

Dziekuje Ci Ewelinko za podzielenie sie swoimi doświadczeniami..i nie mow do mnie Pani tu jesteśmy koleżankami ;-) hehe bynajmniej ja bym sobie tak wyobrażała .. pozdrawiam serdecznie

P.S.juz sobie wyobrażam mojego synka z maseczka na twarzy hee i tak wołaja na niego mamisynek..
Dziewczyny a żel do mycia twarzy coś nie za bardzo ściągającego???
wyobrażenie moje jest takie jak antybakteryjny to pewie o działaniu wysuszającym co = sie ściagający ??
Polećcie coś do mycia nie za bardzo ściągającego
On nie ma tam jeszcze za bardzo problemowej skóry, ale widze po jego przyjaciołach że troche od nich odstaje więc wszystko przed nami.
pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje na jakies jeszcze porady
blo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 18:13   #4
kaaasiaaak89
Raczkowanie
 
Avatar kaaasiaaak89
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 55
GG do kaaasiaaak89
Dot.: pielęgnacja dla 14 latka

a ja proponuję żel do mycia twarzy Garnier.. niebieska seria oczyszczająca. Pani syn ma 14 lat.. ja mam 16 i mi bardzo odpowiada a do tego krem tej samej serii ====> rewelka
kaaasiaaak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 18:20   #5
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: pielęgnacja dla 14 latka

a ja lubie linie z Clean&Clear .. ale nie przeciw wagrom!! a jezeli to chlkopak.. to moze nie wprowadzac mu calej serii bo z doswiadczenia wiem ze chlopaki nie lubia "dziewczynskich" kosmetykow... a mozeby wyprobowac tonik Benzacne.. albo nie wiem... nie mam tradziku PoZdRaWiaM!!
ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 18:57   #6
prowokacja17
Zadomowienie
 
Avatar prowokacja17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 510
GG do prowokacja17
Dot.: pielęgnacja dla 14 latka

wedlug mnie dobre sa kosemtyki nivea visage young zwlaszcza tonik jest bardzo delikatny i dobrze oczyszcza
__________________
Przy Tobie jestem Aniołem któremu odebrano skrzydła..bez Ciebie diabłem któremu odebrano RaJ....
prowokacja17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 21:03   #7
blo
Raczkowanie
 
Avatar blo
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 274
Dot.: pielęgnacja dla 14 latka

Dziekuje dziewczyny, jutro ide na zakupy spisalam sobie i zobacze co bedzie dostepne w naszej wiosce na początek, córce to chociaz mozna wytlumaczyc albo sama zauważy że trzeba coś zacząć uzywać a faceta trzeba postawic przed faktem dokonanym.

Jak po raz pierwszy kupiłam preparat do higieny intymnej chyba to byla bielenda bo pamietam że miala zielony kolor a moj synek ma bzika na punkcie zielonego od dziecka i postawiłam ja na wannie to moj syn mył nią buzie i do dzis mi nie może wybaczyc że mu nie powiedziałam że to do czegos innego ;-) ma służyć...
PoZDRAWIAM
blo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-12, 21:42   #8
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: pielęgnacja dla 14 latka

hehehe
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 12:15   #9
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Dot.: pielęgnacja dla 14 latka

Cytat:
Napisane przez blo
Dziekuje dziewczyny, jutro ide na zakupy spisalam sobie i zobacze co bedzie dostepne w naszej wiosce na początek, córce to chociaz mozna wytlumaczyc albo sama zauważy że trzeba coś zacząć uzywać a faceta trzeba postawic przed faktem dokonanym.

Jak po raz pierwszy kupiłam preparat do higieny intymnej chyba to byla bielenda bo pamietam że miala zielony kolor a moj synek ma bzika na punkcie zielonego od dziecka i postawiłam ja na wannie to moj syn mył nią buzie i do dzis mi nie może wybaczyc że mu nie powiedziałam że to do czegos innego ;-) ma służyć...
PoZDRAWIAM
Heheh, ale płynem do hig. intymnej tak czy inaczej jak najbardziej można traktowac buzię, bo ma pH obojętne pozdrawiam
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 12:40   #10
angie1990
Raczkowanie
 
Avatar angie1990
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 41
Dot.: pielęgnacja dla 14 latka

Bardzo doBrze jest tesh Crelasilk AVONU tesh polecam lecz aby usunac wszytski "zaraski" czyLi tradzik warto pobrac CYNK w tabletkach ( polecił mi to lekaRz ) na poczatku wyrzuca on wszytsko co ZLE z organizmu na zewnatrz trezba sie pomeczyc z MEGA iloscia tradziku ale po tygodniu brania CYNKU ..... tradzik znika..na ..? ZAWSZE !! pozdr.
angie1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 13:19   #11
BartoszP.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 40
GG do BartoszP.
Dot.: pielęgnacja dla 14 latka

Ja proponuję olejek antybakteryjny z Oriflame. Jest dość drogi, bo w standardowej cenie (bez promocji) kosztuje 39 zł za 10 ml. Ale naprawdę warto! Skutecznie usuwa wszelkie zmiany trądzikowe.
BartoszP. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-13, 15:01   #12
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: pielęgnacja dla 14 latka

nigdy nie kupujcie w oriflame'ie produtow bez promocji.... bylam konsultantka takze wiem a co jakis czas jest i atk promocja (ok. polowy) takze lepiej poczekac do nastepnego katalogu, lub do jeszcze nastepnego... a teraz katalogi czesciej wychodza... dobrze radze :P moje kolezanki naprawde zalowaly ze nie poczekaly chwile i kupily cos za 30 zl co potem kosztowalo 16... roznica duza pozdrawiam
ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 15:10   #13
sylweczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Starachowice / Toruń
Wiadomości: 2 054
GG do sylweczka
Dot.: pielęgnacja dla 14 latka

hmmmm...może 14-latek powinien zaczać brac drożdze w tabletkach??Wiem o nich tyle,ze kosztuja w aptece ok 21 zł jest ich 100 tabletek w opakowaniu a dziennie tzreba brac od 9 do 12 Efekty są widoczne(używa mój kolega)
sylweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 07:44   #14
blo
Raczkowanie
 
Avatar blo
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 274
Dot.: pielęgnacja dla 14 latka

Hmm witam wszystkich którzy udzieleili się w wątku i bardzo dziekuje za podzielenie sie wiedzą, bede próbowała po kolei wszystkie sugerowane produkty.. Na początek kupiłam pianke erisa, bo jest delikatna( i tylko ją mogłam dostać na szybkiego przed wekeendem) postawiłam na wannie i umywalce druga, zanim wytłumaczyłam mojemu synkowi do czego służy juz jako pierwsza umyła buzie moja 6 latka bo ona przecież nie chce mieć syfków, cos mi sie wydaje że zbankrutuję na tych kosmetykach, bo sama też testuję. A tymczasem zamówiłam seriee clerasil , choć najbadziej podobała mi się Vichy, ale na nia przyjdzie czas jak dzieci skończą etap maziania się i pokazywania kolegom i koleżankom cudownych mydełek co wyciagaja robaczki z buzi ;-(
A ja wszystko spisuje i oczywiście weryfikuje z KWC wiec kochani pouzupełniajcie katalog z recenzjami , bo wasze doświadczenia są bardzo pomocne...
Pozdrawiam
blo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 08:18   #15
issunka_html
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 380
GG do issunka_html
Wink Dot.: pielęgnacja dla 14 latka

Witam wszystkich! Ja tez mam 14 lat a z trądzikiem walczę od 2. Na taki mocny, jak ja mam to chyba nic nie pomaga do końca, ale w wyleczeniu drobnych krostek czy wągrów nie powinno być problemu. Można spróbować serii Under Twenty, ale nie tej starej tylko tej nowej. Przyjemna w użyciu i dosyć dobra. Dobry jest krem Acnofan firmy asa. Chyba nie ma go jeszcze na KWC ale może zgłosze. Troche dziwnie pachnie, ale mozna się przyzwyczaić (zapach olejku herbacianego). Niektóre leki naprawde duzo gorzej pachną.Jest on do kupienia w aptece za 7-8 zł. Teraz uzywam serii Nivea Visage Young. Na początku wydaje się średnia, ale po jakims czasie naprawde pomaga i nie wysusza tak bardzo skóry. Nie lubie tylko kremu z tej serii. Dobre żele ma jeszce Garnier. Niegdy nie kupujcie serii przeciw wągrom z Clean&Clear! Jest podobno trądzikotwórcza. Sama to zauważyłam a potem jeszce przeczytałam na stronie jakichś dermatologów. Życze powodzenia w walce z trądzikiem!
issunka_html jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.