Za wcześnie zażyta pierwsza tabletka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-15, 10:38   #1
nieistotne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 14

Za wcześnie zażyta pierwsza tabletka?


Witajcie.
Mam mały problem, od tego miesiąca rozpoczynam zażywanie Harmonetu. Są to moje pierwsze tabletki.
Okresy mam nieregularne, albo bardzo obfite albo bardzo skąpe - zdecydowanie częściej to drugie. Okres zawsze zapowiada mi się na 2-3 dni wcześniej brązowym plamieniem - tak również było tym razem. W piątek dostałam brązowe plamienia, w niedzielę oprócz plamienia zauważyłam niedużą ilość krwi. Wtedy też zażyłam pierwszą tabletkę i "okres" się zatrzymał. Być może to wina Harmonetu, ale myślę, że wpływ na skąpy okres mogła mieć też zmiana klimatu i stres związany z podróżą (wakacje zagranicą).
Wyczytałam przy pomocy wyszukiwarki naprawdę wiele, ale obawiam się, że pomimo wszystko zażyłam tabletkę zbyt wcześnie. Co zrobić w takim wypadku? Czy 7-dniowe dodatkowe zabezpieczenie wystarczy? Czy, jeśli rzeczywiście pospieszyłam się z tabletką, przez dalszą część cyklu pigułki będą działać prawidłowo?
Obawiam się ciąży, to pierwsze pigułki, więc cieżko mi im zaufać. Poza tym, informacji na temat pigułki wziętej przed pierwszym dniem cyklu jest zdecydowanie mniej niż tych nt. wziętych w 2-5 dniu cyklu.
Pozdrawiam.
nieistotne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 16:27   #2
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Za wcześnie zażyta pierwsza tabletka?

okres sie zatrzymal i pozniej juz nic nie bylo? do tej pory? mi sie zdazaly jedno-dwu dniowe krwawienia a tabletki dzialaly jak trzeba wiec mysle ze nie masz sie czym martwic
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 17:39   #3
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Za wcześnie zażyta pierwsza tabletka?

zawsze mozesz zastosowac dodatkowe zabezpieczenie...
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 22:13   #4
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Za wcześnie zażyta pierwsza tabletka?

Wszystko jest w porządku, tabletki hamują okres.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 18:04   #5
alexandrine
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 84
Dot.: Za wcześnie zażyta pierwsza tabletka?

podobny problem - mam bardzo nieregularny okres i zwykle przed nim parę dni plamienia zażyłam pierwszą tabletkę w dniu plamienia ( przeczytałam wcześniej kilka postów i nawet pytałam panią w aptece, ale była dość niemiła i średnio mi wytłumaczyła co i jak ) dopiero później dowiedziałam się, że źle to wykalkulowałam
alexandrine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 11:54   #6
alexandrine
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 84
Dot.: Za wcześnie zażyta pierwsza tabletka?

2 dni temu skończyłam pierwsze opakowanie i o okresie ani śladu to chyba będzie najdłuższy tydzień w moim życiu
alexandrine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 11:51   #7
Majaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5
Dot.: Za wcześnie zażyta pierwsza tabletka?

mam podobny problem. wzięlam pierwszą tabletke pierwszego opakowania 2 dni przed dostaniem okresu. Czy wtedy tabletki działają?
No i przez cały miesiąc jak brałam tabletki plamiłam, podczas przerwy w zasadzie to nie dostałam okresu takiego jak zawsze, tylko troszke więcej poplamiłam. Teraz rozpoczynam następne opakowanie. Mam nadzieje, ze te tabletki działają i nie będę w ciąży. Co o tym myślicie?
Majaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-05, 12:11   #8
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Za wcześnie zażyta pierwsza tabletka?

Cytat:
Napisane przez Majaa Pokaż wiadomość
mam podobny problem. wzięlam pierwszą tabletke pierwszego opakowania 2 dni przed dostaniem okresu. Czy wtedy tabletki działają?
No i przez cały miesiąc jak brałam tabletki plamiłam, podczas przerwy w zasadzie to nie dostałam okresu takiego jak zawsze, tylko troszke więcej poplamiłam. Teraz rozpoczynam następne opakowanie. Mam nadzieje, ze te tabletki działają i nie będę w ciąży. Co o tym myślicie?
możesz być w ciąży bo tabletki sie bierze w pierwszy dzien miesiaczki a nie 2 dni przed...
a potem sie czyta ze tabletki nieskuteczne...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 12:26   #9
Majaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5
Dot.: Za wcześnie zażyta pierwsza tabletka?

No właśnie to było tak, że lekarz przepisał mi luteine, bo nie miałam okresu 4 miesiące, ale po luteinie nie dostałam okresu. lekarz kazał mi zacząć brać tabletki anty, jeśli po luteinie nie dostane okresu. Więc zaczęłam brać (właściwie jak wzięłam pierwszą tabletkę to miałam lekkie plamienie po południu i pomyślałam, że właśnie zaczął mi się okres), ale normalny okres dostałam po dwóch dniach. Ale może jest jakieś prawdopodobieństwo, że te tabletki działają, skoro pierwszego dnia miesiączki już brałam hormony. W końcu wzięłam tylko 2 tabletki wcześniej... Eh, mam nadzieje, że los mnie nie ukarze za głupote, bo mogłam się bardziej pilnować przez ten niepewny miesiąc...
Majaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:07.