Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-04, 17:55   #3481
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
Przepraszam dziewczyny, że dopiero teraz wklejam skład, ale jednak deklaracja na święta, jak człowiek pokonuje Polskę, jadąc pociągiem, nie jest najlepszą deklaracją na świecie.
Mogą pojawić się błędy, bo przepisywałam z kartonika:

aqua glycerin, betaine, butylene glycol, propylene glycol, rubus idaeus (raspburry) fruit extract, mica, titanium dioxide, carnosine, panthenol, palmitoyl tripeptide-5, retinol, tocopheryl acetate, lonicera caprifolium flower extract, caprylic/capric triglyceride, calcium alginate, hydroxyethylcellulose, gellan gum, agar, carbomer. cetyl palmitate, lauryl glucoside, sorbitan stearate, propaediol, ,2 hexanediol, deceth-7, peg-40, hydrogenated castor oil, PPG-26-buteth-26, potassium hydroxide, phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, dmdm hydantoin, perfum, CI 42090

Jak zaczęłam przepisywać, to jednak zmieniłam zdanie, Bielenda potrafi nieźle zepsuć końcówkę.

Skład tyczy się tego produktu:
http://www.bielenda-sklep.pl/index.p...apia-co2-serum
Dzięki za skład. Przyznam, że początek też średni, ale ten retinol zachęca.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-05, 15:14   #3482
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Zainwestowałam w domową saune parową (sephora) i muszę przyznać, że nawet słaba maseczka oczyszczająca po działa fenomenalnie. Od lat nie miałam takich czystych porów. Wreszcie jakiś progres w pielęgnacji bo byłam już na skraju załamania nerwowego. Odstawiłam trzy tygodnie temu antykoncepty, jeśli wysyp na okres będzie słabszy to może wreszcie znajdę największego winowajce tej twarzowej masakry.
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 07:18   #3483
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niewyspanaliliana Pokaż wiadomość
Zainwestowałam w domową saune parową (sephora) i muszę przyznać, że nawet słaba maseczka oczyszczająca po działa fenomenalnie. Od lat nie miałam takich czystych porów. Wreszcie jakiś progres w pielęgnacji bo byłam już na skraju załamania nerwowego. Odstawiłam trzy tygodnie temu antykoncepty, jeśli wysyp na okres będzie słabszy to może wreszcie znajdę największego winowajce tej twarzowej masakry.
mi glinki i spirulina działają najlepiej nad parówką tylko ja używam zwykłej miski i ręcznika
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 11:33   #3484
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Też tak robiłam ale mam chory kręgosłup i dłużej niż 5 min pochylona nad garnkiem nie wytrzymywałam.

Odstawiłam kremy na noc i łojotok się znacznie zmniejszył. Mycie, tonik i wsio. Buzia rano matowa, niespodzianki uspokojone.
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 12:33   #3485
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niewyspanaliliana Pokaż wiadomość
Też tak robiłam ale mam chory kręgosłup i dłużej niż 5 min pochylona nad garnkiem nie wytrzymywałam.

Odstawiłam kremy na noc i łojotok się znacznie zmniejszył. Mycie, tonik i wsio. Buzia rano matowa, niespodzianki uspokojone.
Zazdroszczę, mnie bez kremu by twarz zgięło mam tak ściągniętą skórę..
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-09, 10:47   #3486
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, czy to możliwe, żeby od korundu dostać wysyp?
Mam na twarzy taką... Czerwoną kaszkę. Czy mogły się porobić miniranki, w które się wdał stan zapalny? Nie wiem, co myśleć

Wysłano z
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-09, 12:56   #3487
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy to możliwe, żeby od korundu dostać wysyp?
Mam na twarzy taką... Czerwoną kaszkę. Czy mogły się porobić miniranki, w które się wdał stan zapalny? Nie wiem, co myśleć

Wysłano z
a miałaś przed pilingiem jakieś podrażnienia, wysuszenia? Co nałożyłaś po korundzie, no i czy był to gotowy preparat czy sam proszek z żelem rozrabiałaś? Ja nigdy po korundzie kaszki nie miałam ale myślę że jak sobie zbyt mocno tarłaś i porobiłaś mikrouszkodzeń to potem ewentualny krem mógł taką reakcję spowodować. Mogłaś też ten korund niedokładnie zmyć i wtedy jest taka reakcja uczuleniowa.

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2015-11-09 o 12:58
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-09, 15:33   #3488
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
a miałaś przed pilingiem jakieś podrażnienia, wysuszenia? Co nałożyłaś po korundzie, no i czy był to gotowy preparat czy sam proszek z żelem rozrabiałaś? Ja nigdy po korundzie kaszki nie miałam ale myślę że jak sobie zbyt mocno tarłaś i porobiłaś mikrouszkodzeń to potem ewentualny krem mógł taką reakcję spowodować. Mogłaś też ten korund niedokładnie zmyć i wtedy jest taka reakcja uczuleniowa.
Gdzieniegdzie mam bardziej suche partie. Jako tako podrażnionej cery nie mam, choć jest megaproblematyczna.
Korund rozrabiałam z żelem nałożyłam miód na kilka minut, potem zmyłam i na noc nałożyłam dwie warstwy żelu Rival De Loop.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-09, 16:15   #3489
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Gdzieniegdzie mam bardziej suche partie. Jako tako podrażnionej cery nie mam, choć jest megaproblematyczna.
Korund rozrabiałam z żelem nałożyłam miód na kilka minut, potem zmyłam i na noc nałożyłam dwie warstwy żelu Rival De Loop.
Ciężko powiedzieć czy korund sam w sobie Cię podrażnił, na pewno może taką reakcję wywołać jak wszystko, szczególnie jak jakieś mikrodrobinki zawieruszą się na skórze bo niedokładnie się go spłucze. Nie polecałabym kłaść miodu po korundzie, bo może przegrzewać i drażnić skórę. Żeby znaleźć winowajcę to na drugi raz musiałabyś zrobić piling(jak się już zagoisz) i od razu po nim nałożyć np.maseczkę kojącą z kolastyny. U Ciebie kaszkę mogły wywołać produkty nałożone po czyli miód a potem żel-on ma alkohol wysoko w składzie?
Ja kiedyś miałam kaszkę jak zrobiłam piling z fasolki mung i nałożyłam po nim jakiś żel z Isany. Normalnie ten żel mnie nie podrażniał dopiero jak go położyłam po tym pilingu. Miał zdaje się wysoko alko i gęba mnie szczypała i swędziała wtedy a na drugi dzień kaszka
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-09, 16:53   #3490
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Co do składu, nie wiem, czy ma alko żel-peeling z biedry, który już wykończyłam zresztą.
To będę kombinować jak tak. Chociaż nie powala mnie działanie owego korundu, już po najtańszych peelingach lub zmielonym ryżu miałam fajniejszą skórę niż po tym, tak mi się wydaje :/ no ale może muszę nauczyć się używać
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-09, 18:48   #3491
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Już gdzieś o tym pisałam, ale przed korundem przestrzegam. Moim zdaniem może być bardziej niebezpieczny od kwasów. Nigdy więcej żadnego korundu, jeśli o mnie chodzi. Jak ktoś chce, to lepiej niech idzie do kosmetyczki lub jeszcze lepiej lekarza i przede wszystkim najpierw niech oni obejrzą Waszą cerę, czy nie ma przeciwwskazań, a potem Wam zrobią zabiegi. U mnie korund jest skreślony po wsze czasy po tym, co mi zrobił.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-09, 20:42   #3492
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Już gdzieś o tym pisałam, ale przed korundem przestrzegam. Moim zdaniem może być bardziej niebezpieczny od kwasów. Nigdy więcej żadnego korundu, jeśli o mnie chodzi. Jak ktoś chce, to lepiej niech idzie do kosmetyczki lub jeszcze lepiej lekarza i przede wszystkim najpierw niech oni obejrzą Waszą cerę, czy nie ma przeciwwskazań, a potem Wam zrobią zabiegi. U mnie korund jest skreślony po wsze czasy po tym, co mi zrobił.
A co to za historia?
Ja mam zamówiony chyba z rok temu woreczek korundu, o którym sobie niedawno przypomniałam. Planuję go zużyć do peelingów skóry głowy razem z glinką, kawą i olejkami eterycznymi. Na twarz się boję, bo wygląda na zdzierak, a mnie już dość salicyl kiereszuje (znaczy jaszczurka). Suche skórki peelinguję od dawien dawna ściereczką z Body Shopu, rzadko mnie kusi na coś innego.


A tak w ogóle to trochę sobie odpuściłam zastanawianie się nad swoją twarzą. Tzn dalej raz w tygodniu płyn salicylowy, jak świeci słońce a wychodzę to kładę filtr, ale nie dumam już nad tym specjalnie, nie szukam lepszego pudru matującego itd. To i tak niewiele da, bo skoro mam skopane wyniki badań hormonalnych, to próby rozwiązania problemu przetłuszczania i zanieczyszczeń kosmetykami to jest zabieranie się do tego od strony.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-09, 21:02   #3493
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A co to za historia?
Ja mam zamówiony chyba z rok temu woreczek korundu, o którym sobie niedawno przypomniałam. Planuję go zużyć do peelingów skóry głowy razem z glinką, kawą i olejkami eterycznymi. Na twarz się boję, bo wygląda na zdzierak, a mnie już dość salicyl kiereszuje (znaczy jaszczurka). Suche skórki peelinguję od dawien dawna ściereczką z Body Shopu, rzadko mnie kusi na coś innego.
Na skórę głowy to nie wiem czy skóry nie stracisz, a co dopiero włosów, uważaj kochana. Zależy jeszcze jaki to korund, bo ja miałam najdrobniejszy, 300 mikronów, ale nawet 200 to za dużo, jak dla mnie. Z resztą dla mnie to jest po prostu pokruszone szkło.
Musiałam iść na zabieg usunięcia znamienia barwnikowego, pieprzyka, korund go naruszył i mocno krwawiłam, potem spuchłam, bo powchodziły mi te mikroskopijne igiełki w niego. Chyba nie muszę wspominać ile nerwów, niepewności kosztowało oczekiwanie na wyniki histopatologiczne, no i jak to się będzie goiło, bo na facjacie to nie ma żartów... Wszystko dobrze się skończyło i nigdy więcej żadnego korundu. Nawet jakbym miała omijać znamiona, wypryski, to po prostu jest za ostre.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-11-09 o 21:06
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-09, 22:03   #3494
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A dla mnie korund jest DOSC (ale nie az tak) slabym zdzierakiem
Taki z prawdziwego zdarzenia to jest z kawy
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-09, 23:01   #3495
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
A dla mnie korund jest DOSC (ale nie az tak) slabym zdzierakiem
Taki z prawdziwego zdarzenia to jest z kawy
Widocznie miałaś do czynienia z gruboziarnistym korundem, są różne ziarnistości. Z kawy to ja lubię peeling, ale do ciała. Do twarzy też lubię peelingi mechaniczne, moja skóra wcale nie jest na nie wrażliwa, tzn ma swoje granice, ale korund je przekroczył niestety tysiąckrotnie. 300 mikronów to jest naprawdę papier ścierny, ale to ma taką strukturę proszku, ciężkiego i odczucie jest jakby Ci powchodziły drobinki szkła w pory, ciężko to też spłukać, po prostu włazi w pory i szarpie skórę od środka. Można to porównać z rysowaniem po twarzy pumeksem do stóp, ale tu dodatkowo się sproszkował i po prostu zaszedł za skórę, jak tysiące drzazg. Z pewnością robiłam coś nieumiejętnie, nie wiedziałam, z czym mam do czynienia, dlatego przestrzegam, że jak nie wiesz, to sama nie rób.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-11-09 o 23:02
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-10, 07:21   #3496
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Rany ja mam malutki woreczek z zsk, który dostałam w gratisie. I też mam wrażenie, jakbym rysowała twarz szkłem. Spłukać to to jest masakra, stałam nad umywalką z pięć minut i wciąż miałam to na twarzy. Plus w oczach, zębach
Chyba zużyję to do ciała. .

Wysłano z
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-10, 08:10   #3497
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Widocznie miałaś do czynienia z gruboziarnistym korundem, są różne ziarnistości. Z kawy to ja lubię peeling, ale do ciała. Do twarzy też lubię peelingi mechaniczne, moja skóra wcale nie jest na nie wrażliwa, tzn ma swoje granice, ale korund je przekroczył niestety tysiąckrotnie. 300 mikronów to jest naprawdę papier ścierny, ale to ma taką strukturę proszku, ciężkiego i odczucie jest jakby Ci powchodziły drobinki szkła w pory, ciężko to też spłukać, po prostu włazi w pory i szarpie skórę od środka. Można to porównać z rysowaniem po twarzy pumeksem do stóp, ale tu dodatkowo się sproszkował i po prostu zaszedł za skórę, jak tysiące drzazg. Z pewnością robiłam coś nieumiejętnie, nie wiedziałam, z czym mam do czynienia, dlatego przestrzegam, że jak nie wiesz, to sama nie rób.
Ja mam ten o wielkosci 100 mikronow
Ja kiedys przy okazji robienia sobie peelingu do ciala z kawy to uzywalam tez do twarzy, ło matko bosko to naprawde bolalo po kilku sekundach
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-10, 10:07   #3498
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Rany ja mam malutki woreczek z zsk, który dostałam w gratisie. I też mam wrażenie, jakbym rysowała twarz szkłem. Spłukać to to jest masakra, stałam nad umywalką z pięć minut i wciąż miałam to na twarzy. Plus w oczach, zębach
Chyba zużyję to do ciała. .

Wysłano z
Ja też miałam takie wrażenie. Aż mnie twarz bolała, nawet do ciała nie próbowałam od razu do kosza. Nie polecam
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-10, 11:28   #3499
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Co do składu, nie wiem, czy ma alko żel-peeling z biedry, który już wykończyłam zresztą.
To będę kombinować jak tak. Chociaż nie powala mnie działanie owego korundu, już po najtańszych peelingach lub zmielonym ryżu miałam fajniejszą skórę niż po tym, tak mi się wydaje :/ no ale może muszę nauczyć się używać
chodziło mi o żel Rival De Loop
ile czasu robiłaś masaż tym korundem?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na skórę głowy to nie wiem czy skóry nie stracisz, a co dopiero włosów, uważaj kochana. Zależy jeszcze jaki to korund, bo ja miałam najdrobniejszy, 300 mikronów, ale nawet 200 to za dużo, jak dla mnie. Z resztą dla mnie to jest po prostu pokruszone szkło.
Musiałam iść na zabieg usunięcia znamienia barwnikowego, pieprzyka, korund go naruszył i mocno krwawiłam, potem spuchłam, bo powchodziły mi te mikroskopijne igiełki w niego. Chyba nie muszę wspominać ile nerwów, niepewności kosztowało oczekiwanie na wyniki histopatologiczne, no i jak to się będzie goiło, bo na facjacie to nie ma żartów... Wszystko dobrze się skończyło i nigdy więcej żadnego korundu. Nawet jakbym miała omijać znamiona, wypryski, to po prostu jest za ostre.

ja mam 120 mikronów i nie wyobrażam sobie drobniejszego użyć na twarz bo jak dla mnie to mega mocny zdzierak, mam wrażliwą skórę i silnie nawet na niskie stężenia kwasów reaguję ale korund lubię, skórę mam po nim jak wypolerowaną ale trzeba z nim bardzo ostrożnie się obchodzić, nie wolno za mocno i za długo masować bo można sobie niezłe kuku zrobić.

Nie polecałabym do skóry głowy go używać
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-10, 14:24   #3500
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Rany ja mam malutki woreczek z zsk, który dostałam w gratisie. I też mam wrażenie, jakbym rysowała twarz szkłem. Spłukać to to jest masakra, stałam nad umywalką z pięć minut i wciąż miałam to na twarzy. Plus w oczach, zębach
Chyba zużyję to do ciała. .

Wysłano z
Ja zużyłam do stóp, ale i tak mi się nie podobał efekt, tu z kolei był żaden.

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Ja mam ten o wielkosci 100 mikronow
Ja kiedys przy okazji robienia sobie peelingu do ciala z kawy to uzywalam tez do twarzy, ło matko bosko to naprawde bolalo po kilku sekundach
Kawa do twarzy u mnie też jest ryzykowna

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Ja też miałam takie wrażenie. Aż mnie twarz bolała, nawet do ciała nie próbowałam od razu do kosza. Nie polecam
To nie jestem odosobnionym przypadkiem

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość

ja mam 120 mikronów i nie wyobrażam sobie drobniejszego użyć na twarz bo jak dla mnie to mega mocny zdzierak, mam wrażliwą skórę i silnie nawet na niskie stężenia kwasów reaguję ale korund lubię, skórę mam po nim jak wypolerowaną ale trzeba z nim bardzo ostrożnie się obchodzić, nie wolno za mocno i za długo masować bo można sobie niezłe kuku zrobić.

Nie polecałabym do skóry głowy go używać
Ja długo, ani mocno nie masowałam, po prostu drobinki wlazły w pory i tak jak powyżej napisano, ciężko, topornie się spłukiwały, osadziły się na skórze, powłaziły wszędzie, a włosów się po prostu uczepiły. Rzecz w tym, że wszędzie czytałam zalecenia, żeby użyć do zawiesiny np jogurtu, tak też zrobiłam, ale to był bardzo kiepski nośnik, bo po prostu woda spłukała z twarzy jogurt, a drobinki zostawiła. Potem próbowałam też z żelem do twarzy, albo mleczkiem, już nie pamiętam i wtedy to się stało. Dobra baza zabrałaby drobinki ze sobą podczas spłukiwania. A tu musiałam pocierać jeszcze dodatkowo, żeby odpadły, bo samym strumieniem wody nie szło. Chol...stwo i tyle, dlatego przestrzegam.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-10, 14:49   #3501
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
chodziło mi o żel Rival De Loop
ile czasu robiłaś masaż tym korundem?
Jestem poza domem więc nie sprawdzę ale będzie dość wysoko.
Z dwie minuty? Może ciut mniej.








Aż się pochwalę. Skusił mnie krem Bielendy, o którym pisała iamsolucky. Poszłam do Rossa i patrzę, że był za 10,19, cena na do widzenia, oczywiście wszystko wykupione. Już miałam odchodzić a tu patrzę, że ostatnia sztuka leży na górnej półce zawalona innymi produktami, ktoś musiał się w pośpiechu rozmyślić będzie testowanko

Wysłano z
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-10, 20:44   #3502
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na skórę głowy to nie wiem czy skóry nie stracisz, a co dopiero włosów, uważaj kochana. Zależy jeszcze jaki to korund, bo ja miałam najdrobniejszy, 300 mikronów, ale nawet 200 to za dużo, jak dla mnie. Z resztą dla mnie to jest po prostu pokruszone szkło.
Musiałam iść na zabieg usunięcia znamienia barwnikowego, pieprzyka, korund go naruszył i mocno krwawiłam, potem spuchłam, bo powchodziły mi te mikroskopijne igiełki w niego. Chyba nie muszę wspominać ile nerwów, niepewności kosztowało oczekiwanie na wyniki histopatologiczne, no i jak to się będzie goiło, bo na facjacie to nie ma żartów... Wszystko dobrze się skończyło i nigdy więcej żadnego korundu. Nawet jakbym miała omijać znamiona, wypryski, to po prostu jest za ostre.
Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Nie polecałabym do skóry głowy go używać
No to się nie dziwię, że tak przestrzegasz i dobrze zresztą, bo ja się nie boję peelingów mechanicznych i mam skłonność do zbyt mocnego/długiego tarcia (już się kiedyś urządziłam zwykłą mikrofibrą), więc po tej historii na pewno nie będzie mnie kusiło, żeby użyć tego na twarz
Za to na czerep już stosowałam, ale zrobiłam mieszankę tak na oko 2 łyżeczki kawy, 2 glinki, 1 korundu i nie czułam, żeby mi się coś działo, włosy też nie leciały mi bardziej niż po samej kawie, więc chyba nie przesadziłam.
Na moim korundzie nie jest napisane, ile ma mikronów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-10, 20:55   #3503
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na moim korundzie nie jest napisane, ile ma mikronów.
Może na stronie producenta/sklepu piszą


Jeszcze jedna kwestia co do mikrodermabrazji, konieczne filtry, no i skóra bez żadnych stanów zapalnych, ani wyprysków, ukrytych chorób typu grzybica skóry, nużeniec (badanie w tym kierunku), to po pierwsze, a po drugie, ja kiedyś miałam taki zestaw do domowej mikrodermabrazji, był peeling i serum po, chyba Oriflame, ale to był gotowiec, więc jeszcze coś innego, niż czysty korund, który musimy same "obsłużyć". W każdym razie ten gotowiec był ok. ale miałam po nim brzydszą cerę, po każdym zabiegu skóra była podrażniona, to normalne, ale niestety zaczęła też brzydko rogowacieć, tzn martwy naskórek mi szybciej narastał i częściej musiałam używać później ścierniw. Ja ogólnie nie przepadam za tym zabiegiem już pomijając kwestie zrobienia sobie kuku.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-10, 22:01   #3504
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ogólnie jest przyjęte, że peelingi mechaniczne dla skóry trądzikowej to zło. To w takim razie chyba przyjdzie mi z nich zrezygnować całkiem, bo enzymatyczne u mnie nic nie dają
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 06:52   #3505
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Jestem poza domem więc nie sprawdzę ale będzie dość wysoko.
Z dwie minuty? Może ciut mniej.








Aż się pochwalę. Skusił mnie krem Bielendy, o którym pisała iamsolucky. Poszłam do Rossa i patrzę, że był za 10,19, cena na do widzenia, oczywiście wszystko wykupione. Już miałam odchodzić a tu patrzę, że ostatnia sztuka leży na górnej półce zawalona innymi produktami, ktoś musiał się w pośpiechu rozmyślić będzie testowanko

Wysłano z
ja masuję nie dłużej niż 30 sekund

o nie, czyżby był w ogóle wycofywany? Zawsze tak mam jak coś mi podpasuje przejdę się jutro do Ross może coś się uchowało jeszcze

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Może na stronie producenta/sklepu piszą


Jeszcze jedna kwestia co do mikrodermabrazji, konieczne filtry, no i skóra bez żadnych stanów zapalnych, ani wyprysków, ukrytych chorób typu grzybica skóry, nużeniec (badanie w tym kierunku), to po pierwsze, a po drugie, ja kiedyś miałam taki zestaw do domowej mikrodermabrazji, był peeling i serum po, chyba Oriflame, ale to był gotowiec, więc jeszcze coś innego, niż czysty korund, który musimy same "obsłużyć". W każdym razie ten gotowiec był ok. ale miałam po nim brzydszą cerę, po każdym zabiegu skóra była podrażniona, to normalne, ale niestety zaczęła też brzydko rogowacieć, tzn martwy naskórek mi szybciej narastał i częściej musiałam używać później ścierniw. Ja ogólnie nie przepadam za tym zabiegiem już pomijając kwestie zrobienia sobie kuku.
no właśnie, korund ma dużo przeciwwskazań, jak ma się uszkodzenia naskórka, wypryski, znamiona to nie wolno skórę po korundzie traktuję jak po kwasie i zawsze daję coś tłustego, odżywczego.
Ja np. po mikrofibrze przed laty zawsze miałam mega podrażnienie i kaszkę, nawet jak tylko delikatnie się nią miziałam.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 12:51   #3506
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Wczoraj tak rozmyślałam, czy nie zaopatrzyć się w jakiś kwas na zimę. Próbowałam migdała i aha/bha z BU ale nic mi nie dały, więc jakoś tak nieufnie podchodzę. Kusi salicyl ale trochę słabo się robi na myśl o odmierzaniu i tak dalej a gotowce zwykle dość drogie zawsze źle

Wysłano z
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 13:02   #3507
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

hmmm... ja sie zastanawiam bo mam MEGA przebarwienia na calym dekolcie (niestety glebokie) i na lopatkach... Zastanawiam sie nad atredermem, bo moj dekolt jest zaprawiony w bojach jesli chodzi o wysuszacze (niewiele go rusza) a potrzebuje sie naprawde porzadnie i gleboko zluszczyc. Atrederm da rade?
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 13:12   #3508
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Watpie ze atrederm da rade, ale zalezy tez od twoich przebarwien.
Ja mam posloneczne (kuracja antytradzikowa, derma nie powiedziala o filtrach i dupa) Mialam jakies 20 peelingow chemicznych glikolem, 6 migdalowymi szklimowym i jakies 4 mieszanka pirogronomwego, mlekowegi i azelaninowego I jeszcze troche cholerstwa zostalo Jakbys sie zdecydowala na peelingi chemiczne to nie polecam glikola. Niewiele daje.

Edytowane przez 201607111040
Czas edycji: 2015-11-11 o 13:14
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 13:24   #3509
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Watpie ze atrederm da rade, ale zalezy tez od twoich przebarwien.
Ja mam posloneczne (kuracja antytradzikowa, derma nie powiedziala o filtrach i dupa) Mialam jakies 20 peelingow chemicznych glikolem, 6 migdalowymi szklimowym i jakies 4 mieszanka pirogronomwego, mlekowegi i azelaninowego I jeszcze troche cholerstwa zostalo Jakbys sie zdecydowala na peelingi chemiczne to nie polecam glikola. Niewiele daje.
Moje sa od wyciskania
staram sie trzymac lapy przy sobie, ale co nawyciskalam przez te wszystkie lata, to teraz sie odbija, ze mam dekolt w ciapki
masakra... musze sobie cos znalezc
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 18:03   #3510
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja też nie wiem, co jest takiego w HA, że sporo osób nie jest z niego zadowolonych. Chyba Mentha pisała kiedyś o odczuciu wysmarowania się kurzym białkiem - ja miałam coś podobnego, skóra wołała o coś innego.

Zresztą żelowych/wodnych ser z HA też nie lubię i nie jest bynajmniej tak, że im więcej nawilżaczy producent upchał, tym lepiej. Miałam np taki żel nawilżający Alsiroyal, który pod względem składu był bombą nawilżającą: aloes, gliceryna, HA, cukry roślinne - łącznie aż 8 nawilżaczy. I co z tego, jak u mnie nie dawał żadnego odczuwalnego nawilżenia, poprawy cery, ani nic nie robił z suchymi skórkami, poza tym, że pozostawiał lepko-błyszczącą warstwę.
Często te "supernawilżające serumki" są zaprojektowane dla suchej skóry i pod krem jako jego wspomaganie (bo jak ma się uszkodzoną barierę to aloes tego nie naprawi; potrzebne są lipidy, cholesterol, ceramidy, niacynamid). Na takiej cerze lepka powłoka nie jest tak uciążliwa, a jak się ją zasmaruje kremidłem, to już w ogóle. Po takim "nawadniaczu" naskórek jest napompowany wilgocią, jędrny, że hej.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2015-11-11 o 18:51 Powód: polska język, trudna język
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:48.