Pierwszy raz samolotem - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-06-19, 19:02   #31
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Ami
Uff, to mi ulżyło z tymi kanapkami. Tak zachawlacie widoki (a ja ładne widoki :love), że będę się pchała do okna.
Czemu zaraz pchac? Badz wczesniej na lotnisku, dostaniesz miejsce przy oknie i nikt ci go nie zajmie, bo masz miejscowke i kuniec
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-19, 19:05   #32
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Pierwszy raz samolotem

z tym pachaniem do okien różnie bywa, ja lecąc "tam" miałam miejsca numerowane, a wracając były nienumerowane i każdy się właśnie pchał ...ale to był zbiorowy wylot biur podróży więc może przy "lotach indywidalnych" jest inaczej,
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-19, 19:23   #33
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Swietny watek Ami!! jak na zyczenie, bo ja tez bede leciec za 4 dni samolotem (niby juz ktorys raz w zyciu, ale to bylo dawno temu)
wlasnie mam nadzieje ze uda mi sie zlapac miejsce przy oknie..i ze nie zestresuje sie jak to zwykle ze mna bywa.. i ze wszystko odbedzie sie bezpiecznie i sprawnie, czego Wam i sobie zycze
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-19, 19:28   #34
irvette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 237
GG do irvette
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Bunny-pie nie mam problemów z ciśnieniem ale właśnie podczas lądowania odczuwam ból uszu. No i potem jakiś czas trwa zanim wszystko wróci do normy. Zazwyczaj podczas czekania na bagaże odkorkowują mi się uszy

Jeśli chodzi o sklepy to ja zawsze staram się mieć pusty bagaż podręczny żeby więcej nabrać W bezcłowych też są promocje i alkohole czasami są naprawde bardzo tanie...

Z walizkami obchodzą się źle. Trzeba zabezpieczyć wszystko w środku. No i zdaża się, że giną.... więc obowiązkowo musi być podany adres gdzie będziesz przebywała + telefon. Dostarczą w ciągu 24 h

Przy starcie i lądowaniu trzeba mieć ustawiony fotel na prosto.

Życzymy tyle samo lądowań co startów
irvette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-19, 19:32   #35
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez irvette
Bunny-pie nie mam problemów z ciśnieniem ale właśnie podczas lądowania odczuwam ból uszu. No i potem jakiś czas trwa zanim wszystko wróci do normy. Zazwyczaj podczas czekania na bagaże odkorkowują mi się uszy

Acha, z tym cisnieniem, a ja myslalam ze z innym
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-19, 19:32   #36
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Pierwszy raz samolotem

No wlasnie zaskoczylyscie mnie, bo myslalam, ze zawsze miejsca są z gory narzucone (ze jest napisane na karcie pokladowej). Przynajmniej u mnie zawsze tak bylo.

A jesli chodzi o to miejsce przy wyjsciu awaryjnym, to chodzilo mi nie o miejsce przy przejsciu (gdzie chodzi m.in. stewardesa) ale o miejsce w polowie samolotu, gdzie przestrzen miedzy fotelami jest wieksza. Oczywiscie polecam miejsce przy oknie.
zalaczam dwie fotki widoku.

(o miejsce mozna poprosic przy oddawaniu bagazu, tam gdzie sie dostaje karte pokladowa, oczywiscie o ile ktos nie zajal wczesniej)
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-19, 19:45   #37
GythaOgg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 69
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Okęcie jest małe i trudno sie pewnie na niem zgubić , ale ja mam słaby wzrok i ciężko mi czytać małe cyferki z daleka czy drobne pismo na monitorkach . Bardzo się bałam,że się zagubię we Frankfurcie, ale właśnie się okazało,że tam wszystko jest duże, wyraźne i trasa oznakowana przez cały terminal do samej bramki. Pierwszy raz zawsze jest trochę tremy, ale potem zaczyna się doceniać zalety . Zabawne jest jak stuardessy pokazują obsługę sprzętu ratunkowego :P. Podobno najlepiej mieć zapięty pas cały czas i nie chodzić bez potrzeby. Miejsca zawsze miałam numerowane i tak chyba jest kiedy się leci indywidualnie?
GythaOgg jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-19, 20:07   #38
Lida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Latam dosyc duzo a ostatnio praktycznie wylacznie tzw. tanimi liniami lotniczymi jak EasyJet, Wizzair czy Ryanair. Tam dostaje sie karte pokladowa ale miejsce w samolocie zajmuje sie jakie sie chce. I za jedzonko trzeba oddzielnie placic
Lida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-19, 20:42   #39
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Z moich doświadczeń - sam lot jest całkiem fajny, zwłaszcza, że nie będziesz lecieć bardzo długo (ja leciałam na Teneryfę a wtedy lot trwał ok 10 godzin. To juz nie bylo takie fajne, i do Grecji.)
Możesz zabrać coś do jedzenia, chociaż najczęsciej jest oferowany posiłek podczas lotu. Siedzenie przy oknie oczywiscie najlepsze Na takiej długiej trasie widziałam i góry, i morza, imiasta noca (cudo!) i wyspy... Lubie patrzeć na chmury. Najlepsze moim zdaniem widoki są przy starcie i przy lądowaniu (a właściwie przy podchodzeniu do ladowania, kiedy samolot sie zniża) bo przez resztę lotu tak naprawdę niewiele można na ziemi rozpoznać. Uwielbiam też patrzeż jak samolot startuje, wygladam przez okno bo to niesamowite wrazenie.

Nie polecam siedzenia tam gdzie są skrzydła. Zasłaniają sporą częsć widoków i czasem wydaje sie straszne kiedy np drżą

Na lotnisku najgorsze sa kolejki. Okropnosć. Stanie przez godzine w ogonie przez pół okęcia... Pamiętaj, żeby nie zabierać niczego ostrego do wnętrza samolotu. Bo zabiorą moja mama straciła nożyczki do paznokci, bo zapomniała wyjąć z torby.

Zabierz na pokład okulary przeciwsłoneczne, bo czasem słońce może znacznie utrudnić wyglądanie.

Koniecznie coś dla zabicia czasu, tak na wszelki wypadek. Przytocze tu moją historyjkę, nie życzę oczywiście nizcego podobnego

Kiedy wracalismy z Teneryfy okazało się, że tam gdzie było międzylądowanie (lyon) uszkodzono nasz samolot. Musielismy czekac 12 (!!!) godzin na lotnisku na kolejny samolot z Polski... Myslałam, ze sie zanudzimy na śmierć. Obeszliśmy wszystkie sklepy, obejrzeliśmy wszystko co się dalo... Echhh nic przyjemnego.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-19, 20:49   #40
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Acha. dodam, że aby choć częściowo uniknąć kolejek trzeba hyc na lotnisku naprawdę wczesniej i od razu szukać miejsca, w którym należy sie ustawić, nawet jesli przejście jeszcze zamknięte. Najgorzej jest z dowiedzeniem się gdzie należy się ustawiać... Potem jeśli jedzie kilka osób, można jedną zostawić w kolejce z bagażami, a samemu obejrzeć lotnisko (choć tak naprawde nie ma czego oglądać). Ewentualnie sie zmieniać przy tych walizach.

Walizki muzą być mocne albo inaczej - ciuchy, wszysto, co nie ulegnie uszkodzeniu w jakiejś torbie, a reszta w podręcznej walizeczce (kosmetyki, aparat fot, ksiażka itp) Z walizkami obchodzą się strasnie, ciskają nimi na wózki, niszczą. Ciuchy i tak w walizce sie gniotą, szczególnie po tym ciskaniu nią na prawo i lewo. Mamy rozwalona walizkę, która była kupiona tuz przed wyjazdem
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-19, 21:23   #41
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
Acha, z tym cisnieniem, a ja myslalam ze z innym
Ja też.

Svenja, nie wiem jakim samolotem lecę. Ale trasa krótka, więc pewnie mniejszym. Przynajmniej z Paryża do Lourdes, bo podobno na trasach krajowych to w ogóle małe latają. Podobno.

Czarna noc, cieszę się, że wątek się przyda. Chyba niezły poradnik dziewczyny tu tworzą. Może wydamy jako "Podręcznik latania dla panikujących wizażanek"?

Sklepy wolnocłowe najchętniej obleciałabym w drodze powrotnej na de Gaulle, bo w Lourdes pewnie będą mniejsze. To chyba jakieś małe lotnisko. A tak w ogóle to warto jeszcze nastawiać się na zakupy w tych sklepach? Chodzi mi głównie o perfumy. A coś poza kosmetykami i alkoholem w takich sklepach jest? Np. książki?
Ami jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-19, 21:27   #42
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Ami
Sklepy wolnocłowe najchętniej obleciałabym w drodze powrotnej na de Gaulle, bo w Lourdes pewnie będą mniejsze. To chyba jakieś małe lotnisko. A tak w ogóle to warto jeszcze nastawiać się na zakupy w tych sklepach? Chodzi mi głównie o perfumy. A coś poza kosmetykami i alkoholem w takich sklepach jest? Np. książki?
Slodycze i fajki A poza tym drogie akcesoria typu krawaty, apaszki, torebki, markowe zegarki (w Niemczech sa tanie Swatche! ), choc byc moze we Francji asortyment jest inny.
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-19, 21:34   #43
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez lexie
Pamiętaj, żeby nie zabierać niczego ostrego do wnętrza samolotu. Bo zabiorą moja mama straciła nożyczki do paznokci, bo zapomniała wyjąć z torby.
To tez nie regula Czasem kontrola jest na poziomie skandalicznym (w Krakowie raz bramka zapiszczala, a zolnierze mnie olali, moglam wziac kalacha na poklad), przekonalam sie o tym rowniez we Frankfurcie Stalam w dluuugiej kolejce do kontroli bagazowej. Mialam w torbie kosmetyczke, a w niej wszelkie mozliwe narzedzia tortur Pani kontrolerka kazala otworzyc plecak i kosmetyczke, a ujrzawszy pilniczki, nozyczki, itd, spytala gdzie lece (bramka byla rowniez dla wylotow do Stanow). Odpowiedzialam, ze do Polski. Machnela reka i kazala przechodzic dalej... w ogole bezpieczenstwo w europejskich samolotach (nie techniczne, tylko antyzamachowe) jest naprawde fatalne. Juz pomijam fakt, ze na niektorych liniach w biznesie dostaje sie metalowe sztucce do obiadu, a drzwi do kokpitu sa czesto otwarte...
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-19, 21:37   #44
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Wink Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez svenja
w ogole bezpieczenstwo w europejskich samolotach (nie techniczne, tylko antyzamachowe) jest naprawde fatalne. Juz pomijam fakt, ze na niektorych liniach w biznesie dostaje sie metalowe sztucce do obiadu, a drzwi do kokpitu sa czesto otwarte...
Ej, Svenja, weź mnie nie strasz, bo jeszcze na zawał w trakcie lotu padnę!
Ami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-19, 21:40   #45
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez svenja
Pani kontrolerka kazala otworzyc plecak i kosmetyczke, a ujrzawszy pilniczki, nozyczki, itd, spytala gdzie lece (bramka byla rowniez dla wylotow do Stanow). Odpowiedzialam, ze do Polski. Machnela reka i kazala przechodzic dalej... w ogole bezpieczenstwo w europejskich samolotach (nie techniczne, tylko antyzamachowe) jest naprawde fatalne. Juz pomijam fakt, ze na niektorych liniach w biznesie dostaje sie metalowe sztucce do obiadu, a drzwi do kokpitu sa czesto otwarte...
No ladnie wiez jakiego przy nastepnym locie bede miala cykora??? Chyba wezme podwójna dawke tabletek.
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-19, 21:40   #46
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Ami
Ej, Svenja, weź mnie nie strasz, bo jeszcze na zawał w trakcie lotu padnę!
Nic sie nie stanie Ale musze przyznac, ze po 11 wrzesnia ciezko nie patrzec podejrzliwie na wspolpasazerow, szczegolnie tych o arabskich rysach twarzy
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-19, 21:41   #47
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
No ladnie wiez jakiego przy nastepnym locie bede miala cykora??? Chyba wezme podwójna dawke tabletek.
Omamo, ale namieszalam Faktycznie, czego oczu nie widza, tego sercu nie zal Ja tez sie stresuje wlasnie tym, ze komus moze odbic, a nie ze samolot sie popsuje. Co za czasy
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-19, 22:02   #48
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez svenja
Omamo, ale namieszalam Faktycznie, czego oczu nie widza, tego sercu nie zal Ja tez sie stresuje wlasnie tym, ze komus moze odbic, a nie ze samolot sie popsuje. Co za czasy
No, kurde felek, boje sie cholernie . To myslalam ze na frankfurtcie i przede wszystkim do amerykie strasznie dokladnie kontroluje
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-19, 22:03   #49
shantia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 217
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to zgadzam się ze svenją. Niby po 11 września wprowadzili szczegółowe i zaostrzone kontrole, a ja ostatnio w Pyrzowicach przekonałam się, że niekoniecznie.
Przeszłam przez bramkę, zapiszczało, przypomniałam sobie o sprzączce w pasku i spince, dość specyficznej klamrze, metalowej, wydłużonej w kształcie kolca. Panowie zauważyli spinkę, (którą nota bene można by było spokojnie sterroryzować pilota ) po czym jeden z panów zapytał drugiego: no to co robimy? A tamten odrzekł: eeee tam, ładna jest, puszczamy :/
shantia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-19, 22:19   #50
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez shantia
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to zgadzam się ze svenją. Niby po 11 września wprowadzili szczegółowe i zaostrzone kontrole, a ja ostatnio w Pyrzowicach przekonałam się, że niekoniecznie.
Przeszłam przez bramkę, zapiszczało, przypomniałam sobie o sprzączce w pasku i spince, dość specyficznej klamrze, metalowej, wydłużonej w kształcie kolca. Panowie zauważyli spinkę, (którą nota bene można by było spokojnie sterroryzować pilota ) po czym jeden z panów zapytał drugiego: no to co robimy? A tamten odrzekł: eeee tam, ładna jest, puszczamy :/
O boze, ale mnie straszycie No pieknie, terrorystka tez moze byc ladna
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-20, 08:31   #51
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Dziewczyny, już cicho, bez takich wiadomości proszę! Bo do żadnego samolotu nie wsiądę i 1500 zł pójdzie w błoto! Już mi się dzisiaj śniło, że porwali samolot. Tylko ja się wcześniej zbuntowałam i do niego nie wsiadłam.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-20, 09:42   #52
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Pierwszy raz samolotem

hihi, ja tez się potwornie bałam, ale bardziej tego że lot spędze z nosem w papierowej torbie a tu prosze!! spodobało mi się!!!
nic się nie martw, widoczki i zakupki na wolnocłówce wynagrodzą cały stres,
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-20, 19:52   #53
shantia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 217
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Ami, tym razem będzie bez straszenia
Bo tak naprawdę myślę, że nie ma się czego bać. Bardzo lubię latać, mój ulubiony moment to kiedy samolot kołuje aby wystartować, powoli podjeżdża na koniec pasa startowego, na krótką chwilę się zatrzymuje i rusza. Przyspieszenie wciska w fotele, jest to niesamowite uczucie, na które zawsze czekam. Zaraz później samolot się wznosi się w powietrze.
Myślę, że jeśli podejdziesz do tego jak do kolejnego doświadczenia i przygody, będzie to dla Ciebie duża frajda, a nie stres.
Pozdrawiam!

[update] dołączam zdjęcie, może niezbyt dokładne (trochę zaparowane okienko) - Alpy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCI0116.JPG (78,9 KB, 777 załadowań)
shantia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-20, 19:59   #54
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Shantia, staram się, bardzo się staram. Ale ja w ogóle panikara jestem. Nawet samochodem boję się jeździć. Ale tak zachwalacie latanie, że powoli nastawienie mi się poprawia. W końcu trzeba coś nowego przeżyć. Zresztą jak tu nie doceniać latania skoro na miejscu będę po 8 godzinach z czego tylko ok. 4 czystego lotu, a autokarem musiałabym jechać ok. 35 godzin. To dopiero by była masakra.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-20, 20:45   #55
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Pierwszy raz samolotem

To góry?
Ami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-20, 21:39   #56
shantia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 217
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Tak, Alpy
shantia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-20, 22:08   #57
irvette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 237
GG do irvette
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez svenja
To tez nie regula Czasem kontrola jest na poziomie skandalicznym (w Krakowie raz bramka zapiszczala, a zolnierze mnie olali, moglam wziac kalacha na poklad), przekonalam sie o tym rowniez we Frankfurcie Stalam w dluuugiej kolejce do kontroli bagazowej. Mialam w torbie kosmetyczke, a w niej wszelkie mozliwe narzedzia tortur Pani kontrolerka kazala otworzyc plecak i kosmetyczke, a ujrzawszy pilniczki, nozyczki, itd, spytala gdzie lece (bramka byla rowniez dla wylotow do Stanow). Odpowiedzialam, ze do Polski. Machnela reka i kazala przechodzic dalej... w ogole bezpieczenstwo w europejskich samolotach (nie techniczne, tylko antyzamachowe) jest naprawde fatalne. Juz pomijam fakt, ze na niektorych liniach w biznesie dostaje sie metalowe sztucce do obiadu, a drzwi do kokpitu sa czesto otwarte...
Ja jak ostatnio leciałam to Pan miał ciupagę. Chciałam protestować No i leciałam z arabem. Cały czas go obserwowałam. A on bez przerwy gadał przez telefon. Doszłyśmy z koleżankami do wniosku, że otrzymuje instrukcje ....
irvette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-21, 00:12   #58
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Ami
A własnych kanapek nie można mieć? Bo ja się przesiadam. Między przesiadkami mam 3 godziny, a wolałabym nie kupować jedzenia na lotnisku. Raz, bo drogo, a dwa, że mam bardzo wrażliwe jelita i w ogóle nie jadam na mieście. Mogłoby się skończyć tym, że w ogóle bym w tą przesiadkę nie wsiadła.
Można mieć własne kanapki. Widzę, że naprawdę przejmujesz się tym lotem.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-21, 01:51   #59
yoaska
Raczkowanie
 
Avatar yoaska
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: toronto,can.
Wiadomości: 129
Dot.: Pierwszy raz samolotem

witam
co do walizek jezeli boisz sie ze ich odrazu nie wypatrzysz przy odbiorze mozesz zawiazac na nich kolorowa kokardke w pstrokatym kolorze, duzo ludzi tak robi plus karteczka z adresem, co do bramek przy przeswietlaniu wszystko co metalowe bedzie "pipczalo" poprostu upewnij sie ze nie masz tego metalu za duzo na sobie, milej podrozy
have a nice flight!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!
yoaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-21, 04:56   #60
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Nie czytalam wszystkich listow wiec moze powtorze to co juz napisaly dziewczyny. Ja lecialam do Stanow z przesiadka w Fankfurcie.. z powrotem w Monachium.. a gdy jechalam znowu to znowu przez Frankfurt. Musze powiedziec, ze jeszcze wtedy nie znalam angielskiego a okazalo sie, ze nie moge znalezc mojego lotu na tablicy ( a tak sie pechowo zlozylo, ze nie mialam karty pokladowej, w Warszawie powiedziano mi zebym zapytala o to w Niemczech). Poszlam wiec do okienka informacyjnego i zaczelam cos krecic po niemiecku, a pani w okienku, zapytala sie czy mowie po polsku ... ale mi sie udalo..

Na pewno jak wszystkim latajacym wiadomo, na pokladzie jest strasznie suche powietrze, co zle wplywa na cere. Jedzenie, pice, film jest zapewnione. PRzy wejsciu na poklad trzeba dac karte pokladowa. Wybor miejsc jest ustalany z gory wiec nie wiem, czy bedzie Ci latwo wyprosic miejsce przy oknie, bo wiele osob wlasnie tam chce siedziec. Jak sie boisz to ja radze wlasnie miejsce w srodku-mimo, ze ciezko jest sie przecisnac do toalety- ale siedzac w srodku zapominasz, ze w ogole jestes w samolocie. Ja bym nie bala sie tak o bagaze, jesli lecisz z przesiadka, to to cie w ogole nie interesuje. Ja jak wracalam do Polski, jeden z moich bagazow wyslano wczesniejszym samolotem, bo facet przy okienku pomylil sie.. a drugi polecial ze mna. Na Okeciu moja walizka czekala na mnie samotnie i w spokoju. tAk wiec nie martw sie potencjalnym zgubieniem czy tez zlodziejami.. walizka na pewno doleci.
Walizek nie musisz od razu wypatrzec bo one beda lezaly na takim obracajacym sie kole, wiec jak ich nie zobaczysz na pierwszym razem, to one znowu beda "przeplywaly" na tym kole.. zdazyz je zabrac, nie martw sie. No oczywiscie na walizce zalacza sie karteczke z adresem gdzie ci maja odeslac walize wrazie czego..wiec podaj adres pod ktorym bedziesz mieszkala. Ta karteczke zdobedziesz na lotnisku w miejscu gdzie oddajesz bagaz albo gdzie w jego poblizu.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-24 08:30:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.