Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;] - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-25, 11:52   #1
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951

Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]


Witam.
Pytanie generalnie takie jak w temacie. Za parę dni jadę nad morze i nie chcę "stracić" opalenizny schodzącą skórą i nie mieć problemu. W tamtym roku pojechałam nad morze praktycznie blada i opaliłam się na "czerwono" i starsnzie schodizła mi skóra, mimo, ze stosowałam wysokie filtry. Teraz już zdążyłam się opalić, czarna nie jestem, ale brązowa w miarę.
Jak mam teraz ustrzec się przed tym? Dodam, że używam aktywatora "Kolastyny" i olejku z filtrem 6 (teraz jak już jestem trochę opalona).
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 11:58   #2
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

Pewnie masz 1 lub 2 fototyp. Filtr 6 jest za mały, i wogóle nie chroni. Kup apteczny filtr np. spf 40 Avene, Bioderma, Vichy. Ważne aby był fotostabilny. Może być też filtr l'Oreala, Nivei czy Garniera. No i nie smaż się na słońcu w południe. Chowaj się w cień, o poparzenia i przebarwienia nie trudno

Edit: No i wątek do przeniesienia na biochemię
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 11:59   #3
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

najwazniejsze jest regularne oplanie i opalanie a takich samyh ilsociach chodzi mi o godziny to gwarantje ladna opalenizne, bez schodzenia skory
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 12:05   #4
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

Najwazniejsze jest takze stopniowe opalanie skory. Jesli jestes blada to nie powinnas za pierwszym razem lezec pol dnia na sloncu. Poza tym wysokie filtry, na pewno od 12 w gore, i czeste smarowanie w czasie opalania, a wieczorem wysmarowanie balsamem nawilzajacym.
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 13:23   #5
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

Tak jak pisze Ines-ka filtr 6 może być za mały. Ja osobiście uzywam 50 iwostin i jestm bardzo zadowolona Moge dłuzej leżeć na słoneczku opalam się duzo wolniej, ale za to na brąz. Jestem blondynka, fototyp 2
__________________
''Starzenie się jest nieuniknione.
Doroślenie jest opcjonalne
.
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 14:20   #6
quietly
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar quietly
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 879
GG do quietly
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

Opalanie musi być stopniowe no i najlepiej to w ruchu, wtedy opalenizna będzie równomierna i trwała.
quietly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 14:27   #7
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

rowniez mam problem z opalaniem. Jednak nie w tym roku Kilka razy na plaze szlam sie opalac poznym wieczorem (godz. 18) smarujac ie wczesniej wysokim filtrem (30) W niedziele bylam nad jeziorami i tez opalalam sie stopniowo, co jakis czas wylazac spod cienia na slonce i ciagle dosmarowywalam sie kremem z filtrem i obecnie moja skora ma zloty kolor bez czerwonego zabarwienia i bez zchodzacego naskorka

Najwazniejszy jest umiar a wszystko bedzie ok
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-25, 15:52   #8
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

Dodam, że w tamtym roku miałam wysoki filtr, teraz opalałam się stopniowo, już nie jestem blada tylko w miarę brązowa. Wtedy pierwszy raz w życiu schodziła mi skóra, tak to nie mam problemów z opalaniem. Na teraz filtr 6 to za mało?;/ Nie pamiętam, który mam fototyp.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 16:00   #9
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

Już obliczyłam - mój fototyp to III.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 16:06   #10
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

jesli w zeszlym roku bylas blada, opalilas sie na czerwono i schodzila ci skora, to na pewno nie masz fototypu III. Najwyzej II
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 16:18   #11
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

Wyszło mi IV, ale po uzwględnieniu paru innych rzeczy bardziej pasuję do III.
Pierwszy raz mi schodizła skóra, nie wiem może to te 2 tyg. leżenia plackiem nad morzem jak wcześniej nie opalałam się stopniowo tylko "na raz".
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-25, 16:48   #12
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

dziuniaaa przed opalaniem nalezy zrobic peeling, jest on gwarancja rownomiernej opalenizny! no i gdzies czytalam ale juz nie pamietam gdzie ze wlasnie po peelingu opalenizna dluzej sie trzyma... wtedy co najwyzej moze sie lekko luszczyc po kapieli ale nie shcodzic calymi platami... no i bardzo wazne zebys co chwila smarowala sie balsamem... tak czesto jak ci sie przypomni
milego wypoczynku nad morzem!
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 17:17   #13
pinki13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 16
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

peeling przed jest wazny ale najwazniejsze to stopniowe opalania. np co godzine na 15 minutek zeby sie skora przyzwyczaila zycze udanych wakacji i opalenizny bo ja sie niestety zaspalam i jestem raczkiem
pinki13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 17:20   #14
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

Dziewczyny ja staralam sie w tym roku opalac z glowa.Pozna wiosna chodzilam regularnie na solarium,uzywalam filtrow.Na plazy opalalam sie rowniez stopniowo,az moja skora nabrala intensywnego brązowego koloru.Bylam zachwycona-solarium,filtry,tabletki z beta karotenem,intensywne nawilzanie i natluszczanie skory-oplacilo sie,pierwszy raz mialam tak ladna opalenizna(ale tylko przez ok.2 tygodnie!!!!!!!!!!!)
Skora niestety zlazi niesamowicie,a wraz z nia moja brazowa oplalenizna!!!!!Nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje,nie bylo w moim przypadku zadnego poparzenia,mam teraz na calym ciele jasne placki w miejscach gdzie schodzi mi skora I co powiecie na to??? Jestem zalamana,bo teraz mamyy gorace dni,a ja nie chce wychodzic na slonce bo bede jeszcze bardziej laciata
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 07:36   #15
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

Może to wina tych wizyt w solarium?? Mi po każdej wizycie w solariu skóra schodzi platami a naturalna opalenizna łuszczy się
__________________
''Starzenie się jest nieuniknione.
Doroślenie jest opcjonalne
.
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 08:13   #16
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

Cytat:
Napisane przez Candy Supcio
Dziewczyny ja staralam sie w tym roku opalac z glowa.Pozna wiosna chodzilam regularnie na solarium,uzywalam filtrow.Na plazy opalalam sie rowniez stopniowo,az moja skora nabrala intensywnego brązowego koloru.Bylam zachwycona-solarium,filtry,tabletki z beta karotenem,intensywne nawilzanie i natluszczanie skory-oplacilo sie,pierwszy raz mialam tak ladna opalenizna(ale tylko przez ok.2 tygodnie!!!!!!!!!!!)
Skora niestety zlazi niesamowicie,a wraz z nia moja brazowa oplalenizna!!!!!Nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje,nie bylo w moim przypadku zadnego poparzenia,mam teraz na calym ciele jasne placki w miejscach gdzie schodzi mi skora I co powiecie na to??? Jestem zalamana,bo teraz mamyy gorace dni,a ja nie chce wychodzic na slonce bo bede jeszcze bardziej laciata
gdzieś wyczytałam, że po solarium nie można opalać sie na słońcu może to przez to teraz masz problem

i ja sie podepne z moim pytaniem pod wątek, mam nadzieje że dziuniaaa sie nie zezłości no więc :
Byłam w Egipcie, przed wyjazdem popełniłam ten błąd, że nie opalałam sie w Polsce tylko inwestowałam w peelingi i kremy, bo myślałam, że wtedy opalenizna bedzie ładniejsza. No więc w Egipcie używałam mleczka ochronnego Avon 30, ale opalanie nie wychodziło mi wcale tak jakbym tego chciała po kilku dniach spiekłam sie na plecach tak bardzo, że pojawiły mi sie na nich bąble, które po pęknięciu wydzialały jakąś zółtą wode czy coś w tym stylu. Smarowałam w tym okresie plecy panthenolem i maścią alantan. Potem na plecach zrobiła mi sie taka 'skorupa', kiedy i ona zeszla skóra w tym miejscu była czerwona, od tamtej pory w Egipcie opalałam sie w koszulce. Teraz jestem w Polsce, a na plecach zostały mi nieopalone plamy. i moje pytanie jest takie: co mam z nimi robić? opalać? ale czy jest szansa że opalenizna sie wyrówna? czy zrobić plecom peeling? czy kremować? prosze o pomoc dziewczyny bo już nie wiem do kogo sie zwócić
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 09:55   #17
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

Cytat:
Napisane przez kas!a
w Egipcie używałam mleczka ochronnego Avon 30


Ja proponuję konsultację u dermatologa
__________________
''Starzenie się jest nieuniknione.
Doroślenie jest opcjonalne
.
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 11:20   #18
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

A ja znowóż słyszałam, ze aby zatrzymać opaleniznę dłużej przed wakacjami i po wakacjach należy się udać do solarium tak z 2-3 razy;/.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 11:51   #19
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

Cytat:
Napisane przez kas!a
gdzieś wyczytałam, że po solarium nie można opalać sie na słońcu może to przez to teraz masz problem

i ja sie podepne z moim pytaniem pod wątek, mam nadzieje że dziuniaaa sie nie zezłości no więc :
Byłam w Egipcie, przed wyjazdem popełniłam ten błąd, że nie opalałam sie w Polsce tylko inwestowałam w peelingi i kremy, bo myślałam, że wtedy opalenizna bedzie ładniejsza. No więc w Egipcie używałam mleczka ochronnego Avon 30, ale opalanie nie wychodziło mi wcale tak jakbym tego chciała po kilku dniach spiekłam sie na plecach tak bardzo, że pojawiły mi sie na nich bąble, które po pęknięciu wydzialały jakąś zółtą wode czy coś w tym stylu. Smarowałam w tym okresie plecy panthenolem i maścią alantan. Potem na plecach zrobiła mi sie taka 'skorupa', kiedy i ona zeszla skóra w tym miejscu była czerwona, od tamtej pory w Egipcie opalałam sie w koszulce. Teraz jestem w Polsce, a na plecach zostały mi nieopalone plamy. i moje pytanie jest takie: co mam z nimi robić? opalać? ale czy jest szansa że opalenizna sie wyrówna? czy zrobić plecom peeling? czy kremować? prosze o pomoc dziewczyny bo już nie wiem do kogo sie zwócić
no to sie ladnie poparzylas ja tak spalilam sobie skore dwa razy, ale gdy bylam mala i nie widzialam nic o filtrach ani o jakiejkolwiek ochronie przed sloncem. Obecnie po poparzeniach mam blizny w postaci przebarwien (caloroczne piegi) na ramionnach, z pewnoscia i ty bedziesz je miec Jak na razie uwazam, ze powinnac juz dac spokoj w te wakacje z opalaniem, daj odpoczac skorze, po takich drastycznych przezyciach. Pozniej zrob sobie gleboki peeling i smaruj sie masciami na przebarwienia, podobno pomaga Ale to pozniej
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-26, 12:20   #20
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

jaga_2001 - odnośnie tych przebariwń. Mam na brzuchu jedno, małe z dzieciństwa. Jak można je usunąć? piszesz o jakiś maściach...Ja słyszałam o nacieraniu plastrem cytryny etc., ale narazie nic nie robiłam z tym.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 13:14   #21
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa
jaga_2001 - odnośnie tych przebariwń. Mam na brzuchu jedno, małe z dzieciństwa. Jak można je usunąć? piszesz o jakiś maściach...Ja słyszałam o nacieraniu plastrem cytryny etc., ale narazie nic nie robiłam z tym.
sama swoich sie nie pozbywam, bo mi sie podobaja :d (lubie piegi), natomiast znajomy lekarz mowil, ze nalezy zrobic gleboki peeling i samoraw masciami na przebarwienia, slyszalam, ze dobry jest krem ireny eris
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 19:04   #22
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

Cytat:
Napisane przez jaga_2001
no to sie ladnie poparzylas ja tak spalilam sobie skore dwa razy, ale gdy bylam mala i nie widzialam nic o filtrach ani o jakiejkolwiek ochronie przed sloncem. Obecnie po poparzeniach mam blizny w postaci przebarwien (caloroczne piegi) na ramionnach, z pewnoscia i ty bedziesz je miec Jak na razie uwazam, ze powinnac juz dac spokoj w te wakacje z opalaniem, daj odpoczac skorze, po takich drastycznych przezyciach. Pozniej zrob sobie gleboki peeling i smaruj sie masciami na przebarwienia, podobno pomaga Ale to pozniej
dzięki za rade a jaki krem na przebarwienia polecasz?

Cytat:
Napisane przez misia_bella
Ja proponuję konsultację u dermatologa
dlaczego? filtr 30 jest zły? Według mnie był chyba najodpowiedniejszy bo przeznaczony dla dzieci. Pozatym to największy filrt jaki miał w ofercie avon..
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 09:45   #23
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

Cytat:
Napisane przez jaga_2001
slyszalam, ze dobry jest krem ireny eris
hehe, sorry musiałam to przeoczyć w przypływie gotówki wypróbuje napewno
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 13:26   #24
Jessenia
Raczkowanie
 
Avatar Jessenia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
GG do Jessenia
Dot.: Jak Się Opalać By Skóra Nie Schodziła - Pilne!;]

ja czasem mam przypływ totalnego ogłupienia
mądre dziecko się opalało bez niczego czas jakiś, dzień wcześniej bywszy na solarium
poparzeń nie mam - znaczy nic nie pieczze, nie pali
tylko SWĘDZI jak nei wiem co.
z dekoltu ciut schodzi skóra - ale mnie to nie martwi, pomogę jej się złuszczyć i będzie święty spokój (martwi mnie moje zaćmienie umysłu )
pytanie jest takie - czuje, że skóra jest koszmarnie przesuszona i pewnie dlatego swędzi - co mam zrobić, żeby jej dać dużo i szybko pić?? chwilowo mam ochotę kąpac się w balsamie do ciała.


opalenizna wątpliwa może sobie pójśc, nei chce jej
__________________
ja cię w czerwień powiodę w piekło - ból

5, 10, 21.975, 42.135
Jessenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.