EPIDUO- jak na was działa? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-28, 19:04   #121
moonland
Przyczajenie
 
Avatar moonland
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 25
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Tak. Bo jest niedouczony, głupi i naraża Cię na poparzenia i choroby skórne. Należałby go zgłosić do izby lekarskiej, że nie potrafi leczyć.
Widzę, że jesteś profesjonalnym dermatologiem. A zgłosiłaś już do izby lekarskiej ten oto wpis forumowej doktor nauk medycznych, w którym Differin jest polecany właśnie teraz?

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=109

Żeby było jasne - osobiście stosowałam Differin w okresie letnim, gdyż tak mi zalecała dermatolożka. Dla statystyk dodam, że nie zrobiły mi się żadne przebarwienia. Argument o tym, że mam czekać lata, aż się pojawią, do mnie zbytnio nie trafia, gdyż używałam Differinu już parę lat temu. Oczywiście nie oznacza to, że komuś innemu przebarwienia się nie pojawią. Lecz są jeszcze filtry na świecie.
moonland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 20:02   #122
lipgl00s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Jezus Maria


Gratuluję. Efekty ? Spodziewaj się niedługo przebarwień, poparzeń, rumieni, wysypki, podrażnień itp.

Dobra, kończę z tym wątkiem, bo tylko mi się ciśnienie podnosi. Życzę szczęścia.

Yyy. ? A niby czemu przepraszam bardzo? Dermatolożka mi tak zaleciła to stosuje tak jak powiedziała. Może ty jesteś dermatologiem i polecisz coś lepszego i skuteczniejszego? Czekam z niecierpliwością.
lipgl00s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 21:13   #123
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

lipgl00s - używanie obu preparatów na raz może spowodować przebarwienia, nadwrażliwość skóry, rumień, straszne łuszczenie...
nie wierzyłabym tak całkowicie dermatolożce, naprawdę przekonałam się jak mało oni potrafią wiedzieć
zwróciła ci chociaż uwagę na filtry?
np moja teraźniejsza kazała mi smarować się na noc epiduo i differinem naraz, nie skojarzyła że mają ten sam składnik, jak jej zwróciłam uwagę to stwierdziła że rzeczywiście, to moze wystarczy jedna z tych maści
ja słowa deramtologa traktuję z rezerwą, sprawdzam na necie zanim kupię maści jakie są o nich opinie, skład itd, często okazuje się że zapisano mi coś w ogóle nie dla mojej cery,nie na ten problem
a to w końcu chodzi o moją twarz
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 13:56   #124
Evita_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 96
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

dziewczyny a czym nawilżacie? Mi się physiogel skończył i przerzuciłam się na cetaphil MD, jest go ponad dwa razy więcej i jest tańszy. Musze parę dni pozstosować aby ocenić
__________________
Bądź żołnierzem w walce jaką jest życie, nie czyń z siebie dezertera
Evita_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 16:52   #125
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

używam epi już ponad 3 tygodnie, moja dermatolog zapisała mi drugą tubkę. oprócz paru podskórnych krost zniknęło wszystko :O spokojnie mogę zrezygnować z fluidu na całą twarz, stosuję tylko na miejsca, gdzie wciąż coś widać. jestem baardzo zadowolona z działania. do nawilżania używam tylko kremu lilliputz rano pod makijaż i wieczorem, jakąś godzinę po epi, nie mam wysuszonej skóry, nic mnie już nie piecze i dermatolog poleciła mi używać na strategiczne punkty większą ilość środka. wróciła nadzieja, że uda mi sie opanować moją cerę
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 17:04   #126
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

a ja dzis w koncu kupilam krem nawilzajacy ziaja bio aloesowy bo zaczelam odczuwac suchosc skory... mam nadzieje ze to pomoze
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 17:29   #127
kapelutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 145
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja Epiduo stosuję już od ponad miesiąca. Na początku było naprawdę strasznie. Skóra zaczęła się łuszczyć. Wyglądało to jak łupież na policzku Ale po kilkudniowej przerwie przeszło i teraz widzę już, że skóra się przyzwyczaiła. Ale mimo to zamierzam kupić jakiś lepszy krem nawilżający żeby po tym Epiduo na noc dać skórze jakieś składniki odżywcze i porządnie nawilżyć Kilka osób stosowało Physiogel, więc chyba też zaopatrze się w tubkę tego kremu.

Aha... Może ktoś się wypowie co do tych kremów z filtrami? Bo jestem już trochę skołowana. Na dzień i na noc stosuję AA Therapy. Z tym że ten krem na dzień nie ma filtrów. A na godzinę wieczorem Epiduo i zmywam - tak mam przypisane. No i podobno mam zmienić AA Therapy na coś innego, bo w połączeniu z Epiduo będzie za mocne. Więc teraz moje pytanie: jakie kremy kupić? Żeby były w miarę łagodne, raczej nawilżające, nie typowo przeciwtrądzikowe. No i te całe filtry..?

Edytowane przez kapelutek
Czas edycji: 2009-04-30 o 18:01
kapelutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-30, 20:02   #128
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
używam epi już ponad 3 tygodnie, moja dermatolog zapisała mi drugą tubkę.
Chcesz powiedzieć, że jedną już zużyłaś/kończy się?
Mi mojego Epiduo wystarczy jeszcze na wiele miesięcy, a używam go już 3...
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 20:51   #129
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez sabona89 Pokaż wiadomość
Chcesz powiedzieć, że jedną już zużyłaś/kończy się?
Mi mojego Epiduo wystarczy jeszcze na wiele miesięcy, a używam go już 3...
mam jeszcze jakieś ćwierć tubki, i jak napisałam, mam zwiększyć dawkę
i zależy jeszcze jaką masz pojemność tubki: ja mam najmniejszą, bodajże 15ml
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 21:06   #130
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

15g jeśli już, też mam taką.

Na ulotce jest napisane, że nakładanie większej ilości leku nie powoduje lepszych efektów, a może jedynie dużo bardziej podrażnić, to samo mi powiedziała dermatolog, więc mnie dziwi, że nie dość, że walisz tak dużą ilość na twarz, to masz nakładać jeszcze więcej...
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 10:40   #131
Evita_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 96
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez kapelutek Pokaż wiadomość
Ja Epiduo stosuję już od ponad miesiąca. Na początku było naprawdę strasznie. Skóra zaczęła się łuszczyć. Wyglądało to jak łupież na policzku Ale po kilkudniowej przerwie przeszło i teraz widzę już, że skóra się przyzwyczaiła. Ale mimo to zamierzam kupić jakiś lepszy krem nawilżający żeby po tym Epiduo na noc dać skórze jakieś składniki odżywcze i porządnie nawilżyć Kilka osób stosowało Physiogel, więc chyba też zaopatrze się w tubkę tego kremu.

Aha... Może ktoś się wypowie co do tych kremów z filtrami? Bo jestem już trochę skołowana. Na dzień i na noc stosuję AA Therapy. Z tym że ten krem na dzień nie ma filtrów. A na godzinę wieczorem Epiduo i zmywam - tak mam przypisane. No i podobno mam zmienić AA Therapy na coś innego, bo w połączeniu z Epiduo będzie za mocne. Więc teraz moje pytanie: jakie kremy kupić? Żeby były w miarę łagodne, raczej nawilżające, nie typowo przeciwtrądzikowe. No i te całe filtry..?

Ja miałam physiogel, teraz stosuje cetaphil MD, szczerze go polecam. Tak naprawdę physio kończy się szybko, ma chyba tylko 75 ml, a wiadomo przy kuracjach dermatologicznych nie ma co oszczędzać i jak nie chce się mieć złażącej skóry to się kremuje prkatycznie non toper. Cetaphil ma 200ml i jest super wydajny. Czasami stosuje go na bardziej suche partie ciała, na ręce, stopy. Ma nieprzyjemny zapach, ale naprawdę- nawilza bosko i zero skórek. Ponadto jak producent obiecuje, zwiększa wchłanialność leków dermatologicznych. No zobaczymy... Ja narazie nie żałuję , że zamieniłam pyśka na MD. Co do filtrów... hmmm ja mam bioderme 40tke do skóry trądzikowej. Jak dla mnie naprawdę bardzo dobre, może ciut za niski filtr, ale najważniejsze, że nie świecę się po nim, nie zapycha mnie i nie bieli. Mam nadzieję , że coś tam podpowiedziałam. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
mam jeszcze jakieś ćwierć tubki, i jak napisałam, mam zwiększyć dawkę
i zależy jeszcze jaką masz pojemność tubki: ja mam najmniejszą, bodajże 15ml
a są w ogóle większe pojemnośc niż 15 g? Wydaje mi się , że każda z nas ma 15 g. Mojej tubki jest jeszcze 3/4 ale ja stosowałam co 2 dni i zgodnie z zaleceniami producenta- baaaaardzo cienką warstewkę, która i tak mnie podrażniała do granic możliwości
__________________
Bądź żołnierzem w walce jaką jest życie, nie czyń z siebie dezertera
Evita_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-01, 11:42   #132
kapelutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 145
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Evita_87, dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Chyba kupię ten cały cetaphil MD. Bo moja skóra jest całkiem przesuszona, a nie chciałabym cały czas przerywać leczenia.
Heh dopiero teraz zobaczyłam, że mam w szafce prawie nieruszony krem właśnie biodermy. Tylko z tego co pamiętam to właśnie bielił... No ale może jeszcze raz spróbuję
kapelutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 12:43   #133
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Jak się biodermę dokładnie rozsmaruje (i nie nakłada jej na twarz nie wiadomo ile, tyle tylko, żeby móc swobodnie rozprowadzać), to nie zostawia białych śladów, a twarz nie wydaje się bledsza.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 17:57   #134
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

wiem, że tak jest napisane i też się nieco zdziwiłam ale widzę różnicę przy nakładaniu odrobiny więcej niż wcześniej. dodatkowo na wychodzące i już obecne mama używać grubą warstwę 10%wego akneroxidu (oczywiście bez epi), wysusza świetnie i znikają jak zaczarowane
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 12:25   #135
kochaneczka
Rozeznanie
 
Avatar kochaneczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 889
GG do kochaneczka
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

witam Was dziewczyny! Ja tez zaczęłam kuracje epiduo. 3 dni temu posmarowałam na noc, cieniutką warstwę, lekko piekła ale tylko chwilke. Rano nie miałam w ogóle podraznionej skóry, nic. Więc na drugi dzien na nc tez posmarowałam ale juz troszke wiecej( o ja glupia!) i wczoraj rano zauwazyłam ze mam bardzo sucha skóre na całej twarzy a do tego takie pod swiatło malusienkie krosteczki. Nie wiem czy to jest uczulenie na ta mas czy co, mysle ze to nie krosteczki tylko taka przesuszona skora, któa juz schodzi... a w ogole jak chciałam wczoraj na noc posmaroac sie physiogelem to myslalam ze mi twarz wypali i od razu zmyłam- posmarowałam się kremem Bambino i bylo ok. Jednak dziisaj rano nadal twarz bardzo sucha i piecze po posmarowaniu filtrem(mam LRP), o nałożeniu podkładu nie ma mowy- twarz wyglądaa okropnie, fluid podkresla przesuszenie na calej twarzy. Nie wiem co robic:/ Od 2 dni nie uzywam epiduo, dzisiaj tez nie naloze. Dziewczyny jak sobie radzilyscie w takich sytuacjach??
__________________
będę mamą...
08.11.2012 - czekamy na nasze maleństwo
kochaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 16:00   #136
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja nawilżałam i robiłam kilkudniowe przerwy. Twarz wracała do siebie.
Mnie po nałożeniu Physiogelu twarz piekła tylko przez chwilę jeśli była podrażniona, po kilkudziesięciu sekundach mijało i było ok.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 16:08   #137
kochaneczka
Rozeznanie
 
Avatar kochaneczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 889
GG do kochaneczka
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez sabona89 Pokaż wiadomość
Ja nawilżałam i robiłam kilkudniowe przerwy. Twarz wracała do siebie.
Mnie po nałożeniu Physiogelu twarz piekła tylko przez chwilę jeśli była podrażniona, po kilkudziesięciu sekundach mijało i było ok.
a mozesz powiedziec czym nawilzalas? jakim kremem? mnie physiogel piecze niemilosiernie dzisiaj chcialam pofiltorwac buzie ale tez nie dalo rady, pozniej zaczelo piec i zmylam;/ siedze w domu caly dzien;/ a twarzy niczym nie smaruje bo wszystko piecze. Dzisiaj tez nie uzyje epiduo na noc, dopiero chyba za jakies 2-3 dni jeszcze to bedzie w sumie prawie tygodniowa przerwa;/ ale trudno.
aha, czy widzialas efekty po epiduo? i po jakim czasie. pozdrawiam
__________________
będę mamą...
08.11.2012 - czekamy na nasze maleństwo
kochaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 16:49   #138
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Smarowałam właśnie Physiogelem, na początku i na noc i a dzień, później na dzień już tylko te przesuszone fragmenty twarzy, a na całość Humektan, na noc do tej pory Physiogel.
Jeśli było bardzo źle, to dodatkowo jeszcze na przesuszone miejsca krem Nivea (bo nie wchłania się szybko i dość długo zapewnia skórze komfort, a poza tym nie powoduje na mojej twarzy takiego błyszczenia jak Physiogel.
Humektan nie podrażnia mnie wcale, Nivea tez nie.

Efekty po Epiduo widzę bardzo duże, a pojawiły się prawie od razu. Z czasem są coraz większe.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 17:21   #139
kochaneczka
Rozeznanie
 
Avatar kochaneczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 889
GG do kochaneczka
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez sabona89 Pokaż wiadomość
Smarowałam właśnie Physiogelem, na początku i na noc i a dzień, później na dzień już tylko te przesuszone fragmenty twarzy, a na całość Humektan, na noc do tej pory Physiogel.
Jeśli było bardzo źle, to dodatkowo jeszcze na przesuszone miejsca krem Nivea (bo nie wchłania się szybko i dość długo zapewnia skórze komfort, a poza tym nie powoduje na mojej twarzy takiego błyszczenia jak Physiogel.
Humektan nie podrażnia mnie wcale, Nivea tez nie.

Efekty po Epiduo widzę bardzo duże, a pojawiły się prawie od razu. Z czasem są coraz większe.
jeej to super jak sa efekty! zmotywowalas mnie troszke dziękuję Ja smaruje kremem bambino bo podobnie jak nivea nie piecze mnie po nim twarz. musze sprobowac jeszcze dzisiaj na noc z tym physiogelem.. moze bedzie lepiej.. a mam pytanie jeszcze- od poczatku stosowalas epiduo co drugi dzien? czy jak? jakie przerwy robilas jesli podraznil? i jakich filtorw uzywalas na dzien? Pozdrawiam
__________________
będę mamą...
08.11.2012 - czekamy na nasze maleństwo
kochaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-03, 18:04   #140
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Stosowałam co drugi dzień (początkowe dni mimo tego to była masakra), kilka razy próbowałam wdrożyć stosowanie codziennie, ale za każdym razem okazywało się to bardzo głupim pomysłem.
Raz zrobiłam tygodniową przerwę, skóra po niej zaczęła na epiduo reagować znacznie lepiej i jeszcze drugi raz też kilka dni.
Tak to nie robiłam przerw dłuższych niż dwa dni, bo zależało mi na szybkich rezultatach leczenia, a poza tym przy robieniu przerw początkowo skóra robi się jeszcze bardziej sucha (czemu? dalej nie wiem), a wiedziałam, że epiduo mi ją trochę złuszczy i będzie lepiej.

Filtru od jakichś trzech tygodni używam Biodermy Photoderm AKN Mat 40 (wcześniej nie używałam żadnego), ale nakładam na ewentualną warstwę Physiogelu w przesuszonych miejscach + Humektan.
Raz spróbowałam sobie rozprowadzić po twarzy bez niczego... No powiedzmy, że to bardzo zły pomysł.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 12:30   #141
kochaneczka
Rozeznanie
 
Avatar kochaneczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 889
GG do kochaneczka
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez sabona89 Pokaż wiadomość
Stosowałam co drugi dzień (początkowe dni mimo tego to była masakra), kilka razy próbowałam wdrożyć stosowanie codziennie, ale za każdym razem okazywało się to bardzo głupim pomysłem.
Raz zrobiłam tygodniową przerwę, skóra po niej zaczęła na epiduo reagować znacznie lepiej i jeszcze drugi raz też kilka dni.
Tak to nie robiłam przerw dłuższych niż dwa dni, bo zależało mi na szybkich rezultatach leczenia, a poza tym przy robieniu przerw początkowo skóra robi się jeszcze bardziej sucha (czemu? dalej nie wiem), a wiedziałam, że epiduo mi ją trochę złuszczy i będzie lepiej.

Filtru od jakichś trzech tygodni używam Biodermy Photoderm AKN Mat 40 (wcześniej nie używałam żadnego), ale nakładam na ewentualną warstwę Physiogelu w przesuszonych miejscach + Humektan.
Raz spróbowałam sobie rozprowadzić po twarzy bez niczego... No powiedzmy, że to bardzo zły pomysł.
bardzo dziękuję za odp. tez będę uzywac co 2 dzien tego epiduo. Kiedys uzywalam differinu i tez co 2 dzien tylko bo inaczej nie dalo rady. Wczoraj na noc posmarowalam sie grubą warstwą kremu bambino i chyba troche pomogło- buzia się uspokoila jakby ale sucha jest bardzo- łuszczy sie wszedzie oprocz nosa. dzisiaj bedzie 3 dzien przerwy w stosowaniu epidou ale poczekam jeszcze ze 2 dni, niech sie buzia troche uspokoi i wtedy co 2 dzien i cieniutko. Mysle ze bedzie dobrze Najwazniejsze ze nie mam nowych krost zadnych.

Mam tez niestety drugi problem- krosty na plecach i dekolcie. Dermatolog przepisala mi Akneroxid zel 5 na noc na plecy i Akne- derm na dzien. Smaruje tak od 4 dni- na plecach pare nowych krostek jest ale ze 3 tylko. plecy sie nie luszcza wcale- wiadomo skóra tam grubsza. A na dekolcie i szyi smaruje sie tylko akneroxidem na noc codziennie i widze dzisiaj ze zaczyna sie juz troche łuszczyc wiec zrobie przerwe. Chyba powinnam sie jakims balsamem nawilzajcym smarowac na dekolt i szyje ?albo moze tez kremem Nivea? Jak myslicie? Pozdrawiam
__________________
będę mamą...
08.11.2012 - czekamy na nasze maleństwo
kochaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 13:06   #142
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ja mam wciąż zaczerwienioną twarz, nie jakoś specjalnie, ale jest ciemniejsza niż szyja i wyglądam trochę jakbym dostałam rumieni od słońca lub miała za ciemny fluid... ale w tej chwili nie mam żadnych bolących gul i jest to dla mnie powód do radości
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 17:00   #143
Evita_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 96
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Kochane, a czy mozecie mi powiedziec swoje zdanie odnosnie mojej sytuacji. Otoz epiduo stosowalam miesiac co dwa dni, ciagle mnie podraznialo, skora w ogole nie przyzwyczaila sie do epiduo. Mialam rumien, ktory swedzial. Pani dermatolog zapisala mi zindaclin a epi kazala stosowac co 4 dni. Od tego czasu w ciagu 4 dni wszystko sie uspokoilo, zindaclin nie spowodowal zadnych podraznien. 4 dnia kiedy nadszedl czas epiduo, mialam znowu swedzace czerwone placki. Wg was to uczulenie? Powinnam odpuscic ?
__________________
Bądź żołnierzem w walce jaką jest życie, nie czyń z siebie dezertera
Evita_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 17:07   #144
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Evita_87 Pokaż wiadomość
Kochane, a czy mozecie mi powiedziec swoje zdanie odnosnie mojej sytuacji. Otoz epiduo stosowalam miesiac co dwa dni, ciagle mnie podraznialo, skora w ogole nie przyzwyczaila sie do epiduo. Mialam rumien, ktory swedzial. Pani dermatolog zapisala mi zindaclin a epi kazala stosowac co 4 dni. Od tego czasu w ciagu 4 dni wszystko sie uspokoilo, zindaclin nie spowodowal zadnych podraznien. 4 dnia kiedy nadszedl czas epiduo, mialam znowu swedzace czerwone placki. Wg was to uczulenie? Powinnam odpuscic ?
mysle ze tak. skoro za kazdym razem epiduo cie podraznia, to moze po prostu nie powinnas go stosowac, a pani dermatolog powinna przepisac ci cos innego..
mnie epiduo ani razu nie podraznil, mam po prostu sucha skore ktora smaruje kremem nawilzajacym i jakos daje rade. na twoim miejscu odpuscilabym sobie to i poprosila o inny lek.
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 17:15   #145
kochaneczka
Rozeznanie
 
Avatar kochaneczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 889
GG do kochaneczka
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ja jeszcze nie wiem czy mam uczulenie czy nie.. stosowalam epiduo dopiero 2 razy, 2 dni pod rzad. Po pierwszym dniu zupelnie nic, zero ale po drugim tragedia!!! strsznie sucha i szorstka skora jak tarka doslownie, ktorej niczym nie dalo sie posmarowac bo piekla! teraz mam 4 dzien przerwy od epiduo ale jeszcze nie jest dobrze, choc juz lepiej. Tez mnie swedzialo kilka miejsc na twarzy- szczegolnie broda. Najgorsze jest to, ze dzisiaj powyciskałam te wszystkie zaskórniki i grudki które tak podeszły do góry po zastosowaniu epiduo.. i znowu mam czerwona twarz i plamki w dodatktu o ja głupia.. a Wy wyciskałyscie/ wyciskacie podczas kurcji te zaskórniki???
__________________
będę mamą...
08.11.2012 - czekamy na nasze maleństwo
kochaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 17:54   #146
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez kochaneczka Pokaż wiadomość
Najgorsze jest to, ze dzisiaj powyciskałam te wszystkie zaskórniki i grudki które tak podeszły do góry po zastosowaniu epiduo.. i znowu mam czerwona twarz i plamki w dodatktu o ja głupia.. a Wy wyciskałyscie/ wyciskacie podczas kurcji te zaskórniki???
nie wolno ich wyciskac choc wiem ze Cie korci
przy wyciskaniu nie dosc ze mozesz zarazki poroznosic po calej buzi, to jeszcze bardziej podraznic skore. ja nie mialam problemu z wychodzeniem do gory zadnych zaskornikow ale z tego co wiem to szybko znikaja w czasie stosowania epiduo.
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 18:14   #147
kochaneczka
Rozeznanie
 
Avatar kochaneczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 889
GG do kochaneczka
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

oooj glupia ja:/
__________________
będę mamą...
08.11.2012 - czekamy na nasze maleństwo
kochaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 18:40   #148
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja też sosuje epiduo juz troche dłuuugo, ale nie mam kiedy pojsc do dermatologa;p No i mam taki problem, że jak nałoże podkład to troszke strasznie do wygląda..skora sie jakby łuszczy tzn. to bardziej wygląda właśnie jak ktoś tu napisał łupieź

No i nie wiem jak sobie z tym poradzić myślałam o jakimś peelingu. Myślicie ze to dobry pomysł? a jeśli tak to jaki?

Sobote mam wesele i będzie mnie malować makijarzystka i sie strasznie wstydze takiej skóry I nie wiem czy odstawić epiduo i bardzo nawilzac i ten peeling czy co. Już tak nie mam pryszczy, jakies pojedyńcze i plamki po nich..

Doradźcie co robić!
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 20:12   #149
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cyska, skoro skóra się łuszczy, to na pewno jest mocno przesuszona. Nie powinnaś dopuszczać w ogóle do takich sytuacji.
Możesz spróbować jakiegoś delikatnego peelingu enzymatycznego (choć ja np po delikatnym Flos-leku nie widzę żadnej różnicy).
Ja bym odstawiła do soboty Epiduo całkiem i pozwoliła skórze dojść do siebie - mocne nawilżanie i natłuszczanie.

A potem dalej nawilżać i stosować Epiduo w takich odstępach czasu, żeby skóra nigdy nie była przesuszona.


Ja wyciskam te zaskórniki, po których wiem, że żadnych śladów nie będzie - z czoła. Czasem, jak mi się zachce w lustrze bliżej przyjrzeć


kochaneczka, skóra na dekolcie nie jest aż tak wrażliwa jak na twarzy, myślę, że możesz spróbować jakiegoś nawilżającego balsamu do ciała. Ja mam Jonhsona do skóry suchej i bardzo go sobie chwalę, bo leciutko natłuszcza i mocno nawilża.


Evita, myślę, że lepiej odstawić całkiem, po co się męczyć.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 23:30   #150
Evita_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 96
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Dziewczyny dzięki za rady, zostanę narazie przy zindaclinie a przy najblizszej wizycie powiem , żeby mi cos dobrala. Wam życzę powodzenia i wytrwalosci
__________________
Bądź żołnierzem w walce jaką jest życie, nie czyń z siebie dezertera
Evita_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-25 13:42:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:25.