Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-21, 22:43   #1471
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
ja ten tajemniczy G.A. zastosowalabym jako tonik... moze napiszcie do sklepu, od ktorego sa te probki z pytaniem, czy mozna rozpuszczac go w np. hydrolatach...jesli tak, to w jakich?

informacje na stronie naturalisa mowia, ze nie ma co sie bac, trzeba eksperymentowac

Zastosowanie:

• toniki z kwasami: gluconodeltalactonem, salicylowym, mlekowym, glikolowym

• peelingi kwasowe

• kremy, sera do twarzy

• toniki i balsamy do ciała

• kremy do rąk i stóp



• całkowicie rozpuszczalny w wodzie i roztworach wodno-alkoholowych

• zrogowaciały naskórek – w połączeniu z kwasem mlekowym lub salicylowym



masz racje napisze do nich jutro, tym bardziej ze obsługa swietna, ciagle bylan na biezaco informowana co z zamowieniem

ja nie mam probki, caly zamowilam chcialam dobic do rownej kwoty 50 zl poza tym, gdzies na wizazu rzucilo mi sie w oczy ze ktos byl mega zadowolony z tego kwasu w toniku, jeszcze mocznik kupilam. Jakis tonik by sie przydalo ukrecic. Ale hydrolatu narazie brak
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 13:40   #1472
shakurka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 21
GG do shakurka
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziewczyny! Chyba sie łuszczę.. tzn nie wiem co to jest dokładnie bo tylko w miejscach w których dodatkowo przecierałam się spirytusem salicylowym i to nie wygląda jak typowe łuszczenie, tylko jak przesuszona skora, ale dziś malusieńki płatek skory mi sam zszedł.. więc.. z efektu po pierwszym zabiegu jestem strasznie zadowolona, chyba kwas salicylowy stanie sie moim ulubionym kosmetykiem:P choć dziś odkryłam właśnie idealny "podkład" jesli mozna go tak nazwać..

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...rem-SPF-25.htm

Razem z tym zestawem kwasów z clareny ,dostałam mnóstwo próbek roznych produktów, ok 40 ich było.. i własnie wsród nich była probka tego "koloryzującego kremu". Postanowiłam więc, że dziś taki będzie najleszy bo nie chce uwydatniać przesuszonej skóry.. i po pierwsze jest idealnie dopasowany odcieniem ,albo porpostu sam dopasowuj sie do skóry (ideał!) po 2 nie jest taki jak zwykły krem, nie świeci sie, nie błyszczy, odrazu sie pieknie rozprowadza, po 3 nie widać ani jednego tego suchego miejsca! a po 4 zauwazyłam ,ze jest bardzo wydajny i dobrze kryje, nie czuję ze mam cokolwiek na buzi!! wzielm pokropkowalam sie nim w paru miejscach zeby rozprowadzic.. i polowe tego musałam spowrotem wpychc do saszetki ,bo okazalo sie,ze swietnie sie rozprowadza i kryje nawet przy jednej małej kropeczce na policzku, czole i brodzie!
shakurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 18:41   #1473
shakurka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 21
GG do shakurka
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Tego jednak nie mozna nazwać łuszczeniem więc dzis następny zabieg wieczorkiem zrobie i zdam relacje

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

Właśnie siedzę z kwasem n twarzy i msuze wam powiedzieć, że widze mega różnice, bo dziesiejszej maseczce clareny z kwasami aha ( która jak juz wczęsniej pisałam wyciagała kazdy mikroskopijny nawet zaskórnik na wierzch) dziś nic mi nie wyszło do góry, ale to nic!!! Salicyl zająl się tym problemem juz po pierwszym uzyciu!!! Ciesze się , ze razem zastosowałam te produkty, widocznie to miało duży wpływ i znczenie, to co maska mi wyciagneła salicyl wypalil
shakurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 09:46   #1474
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

A ja dostałam nagłej potrzeby wypróbowania kwasu lha w peelingu mimo, że już miałam kończyć sezon peelingowy i stosować tylko 1% w olejku .
Zrobiłam sobie w środę 5% lha na PEGu. Przy nakładaniu nie piekło, przy trzymaniu na twarzy zaczęło piec po jakiś 5 minutach. Po 40 minutach poszłam zmyć bo powyskakiwały mi czerwone plamy na twarzy. Bałam się, że przy zmywaniu będzie piec jak diabli ale miło się zaskoczyłam bo nie piekło w ogóle. Zaczęło piec potem. Wysmarowałam się biolipidową ziają tak, że wyglądało to jakbym sobie dała maseczkę na twarz i zrobiłam sobie okład z kostek lodu zawiniętych w ręcznik papierowy. Okład zadziałał i już po jakiś 20 minutach przestało piec. Na twarzy burak, ale nie jakiś straszny. Wczoraj już pojawiło się kilka skórek na policzku. Dziś widzę co to znaczy ładne łuszczenie bo w końcu nie łuszczę się tylko na brodzie, której wcale nie chciałam nigdy specjalnie złuszczać, tylko bardziej na policzkach i odchodzące skórki wcale nie są suche tylko takie wilgotne ! Może chociaż troszkę złuszczą się te moje rozszerzone pory .
Jakby jeszcze tak nie paliło w paszcze to byłby to kwas idealny . Ale i tak zrobię powtórkę z rozrywki w przyszłym tygodniu .
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 14:52   #1475
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Zrobiłam wczoraj LHA 10% rozpuszczony w oleju jojoba.
Niestety nie znalazłam nigdzie jego ciężaru, więc wpisałam podobnie do innych olei 0.9 g/ml

Mój dekolt wygląda jak oblany wrzątkiem! Zdradziecki LHA "ujawnił się" dopiero po 3, 4 godzinach
Rano przemyłam wacikami w zimnej wodzie i skóra już mocno się złuszczyła.

Kiedy wyjęłam z łaźni rozpuszczony kwas w oleju jojoba, od razu zgęstniał (zrobiła się papka), czy to normalne?
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 16:54   #1476
clematis81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Witam wszystkich serdecznie. Jestem kilka dni po kwasie TCA i patrzę na swoją "nową" sórę...pory zmniejszone odrobinkę itd...to nie o tym chcę pisać. Następnym moim krokiem będzie peeling salicylowy. Napiszcie mi proszę kiedy moge go zrobić, po jakim czasie po TCA. Mam nadzieję, że po salicylowym będą lepsze rezultaty..no i nie trzeba siedzieć tyle w domu. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź
clematis81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 16:34   #1477
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Maść Na odciski

Dziewczyny- kilka miesiecy temu zaintersowałam się popularnymi kwasami AHA, salicylowym itp. O Działaniu salicylowego czytalam kiedys i dowiedzxialam sie o rozpuszczaniu zwyklych tabletek- aspiryny lub etopiryny itp na ból głowy. Spróbowalam rzeczywiscie skóra fajna po takiej maseczce. Przygotowanie nieco uciazliwe. Kupilam tez polprodukty - kwas mlekowy (robilam 3x z fiolki) i glikolowy (jeszcze nie uzylam). W calym tym rozlewaniu maczaniu pedzlem itd troche jest uciązliwosci...Przypomnia lam sobie o stosowanym kiedys w czasach tradziku Dremaknelu kremie. Tradziku nie wyleczyl ale pamietam, ze super zmiekczal skóre, byla taka delikatna. Popytalam w aptece i okazalo sie ze wycofany...Zaglebilam sie w skład- a tam - kwas salicylowy. Szukalam wiec odpowiedników i widze, ze zwykła ...maść na odciski ma w składzie kwas mlekowy i kwas salicylowy. Kosztuje to 2 zł. Jest jeszcze cos takiego jak Hacerol- maśc na tradzik rozowaty, tez w skladzie salicylowy i mocznik. Dziewczyny, czy moze my sie pieprzymy z rozdrabnianiem tego wszytskiego a nie łatwiej połozyc sobie taka maść na odciski żeby złuszczyła skóe? Bo wlasnie jak czytam w działaniu ona wlasnie złuszcza. Ja zamirerzam spróbowac tego wynazlazku. Nie wiem czy w watku jest juz maść na odciski opisana, za duzo czytania..jesli sie powtarzam to sory
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-28, 20:29   #1478
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Chętnie zamienię kwas salicylowy (posiadam ten z Mazideł, ubytek minimalny) na kwas migdałowy albo żel hialuronowy.
Jest ktoś chętny? Proszę o PW.
Szkoda, żeby u mnie ten kwas leżał bezużytecznie, może Wam się przyda.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 21:44   #1479
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Maść Na odciski

Cytat:
Napisane przez hula Pokaż wiadomość
Dziewczyny- kilka miesiecy temu zaintersowałam się popularnymi kwasami AHA, salicylowym itp. O Działaniu salicylowego czytalam kiedys i dowiedzxialam sie o rozpuszczaniu zwyklych tabletek- aspiryny lub etopiryny itp na ból głowy. Spróbowalam rzeczywiscie skóra fajna po takiej maseczce. Przygotowanie nieco uciazliwe. Kupilam tez polprodukty - kwas mlekowy (robilam 3x z fiolki) i glikolowy (jeszcze nie uzylam). W calym tym rozlewaniu maczaniu pedzlem itd troche jest uciązliwosci...Przypomnia lam sobie o stosowanym kiedys w czasach tradziku Dremaknelu kremie. Tradziku nie wyleczyl ale pamietam, ze super zmiekczal skóre, byla taka delikatna. Popytalam w aptece i okazalo sie ze wycofany...Zaglebilam sie w skład- a tam - kwas salicylowy. Szukalam wiec odpowiedników i widze, ze zwykła ...maść na odciski ma w składzie kwas mlekowy i kwas salicylowy. Kosztuje to 2 zł. Jest jeszcze cos takiego jak Hacerol- maśc na tradzik rozowaty, tez w skladzie salicylowy i mocznik. Dziewczyny, czy moze my sie pieprzymy z rozdrabnianiem tego wszytskiego a nie łatwiej połozyc sobie taka maść na odciski żeby złuszczyła skóe? Bo wlasnie jak czytam w działaniu ona wlasnie złuszcza. Ja zamirerzam spróbowac tego wynazlazku. Nie wiem czy w watku jest juz maść na odciski opisana, za duzo czytania..jesli sie powtarzam to sory
W Hasceralu może zapychac wazelina, ale jeśli komuś wazelina nie jest straszna to maść może okazać się całkiem ciekawa. Kwasu salicylowego jest tylko 5% ale mocznika już 10%.
Za to maść na odciski to już 40% salicylowego i dodatkowo 10% mlekowego więc hardcore ! I nie wiadomo jakie jest podłoże.
Hula, w tym wątku kilka osób używało salidermu - 10% kwasu salicylowego żeby nie bawić się w całe to mieszanie.
Zwykła aspiryna lub etopiryna nie zawiera kwasu salicylowego tylko acetylosalicylowy tak dla ścisłości ale ten kwas tez działa tylko troszkę słabiej.
Mam nadzieję, że jeszcze nie dałaś maści na odciski na twarz !
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 12:11   #1480
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Odstawiam LHA! Jestem przerażona jak wygląda mój dekolt,
..jest cały w strupach.. mam tylko nadzieję, że się ładnie zagoi, a robiłam 10%

smaruję się linomagiem, bo bardzo natłuszcza, inne mazidła są za słabe..
i wiedziałam, że w końcu zrobię sobie kuku
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 14:59   #1481
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Właśnie myślałam o 10% na dekolt i 5% na twarz ale brakło mi czasu na ukręcenie 2 mikstur i robiłam tylko na twarz i opis jest wyżej. Dziś zrobię sobie 5% na twarz i dekolt. Moja twarz polubiła się z lha. Idę sobie zrobić lód do okładu na twarz :P.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-29, 15:25   #1482
shakurka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 21
GG do shakurka
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

a ja chyba jednak się lekko złuszczam po tym salipegu. Myślałam , że nie, bo bez makijażu nic nie widać ,ale jak tylko nałoze troszke musu (podkład) na twarz to widac miejsca z suchymi skórkami i w skali calej twarzy jest ich sporo. Ale to chyba dobrze, ze mi się łuszczy a do nawilżania używam bambino, czy to dobry wybór? Czy może coś szybciej usunie mi z twarzy te skórki? możecie polecić coś w miarę taniego

ps. z jednej dawki która ukreciłam 5,66ml+6,44ml (bodajze) - zrobiłam sobie 4 peelingi twarz+szyja+kawałek dekoltu
shakurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 23:49   #1483
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Witajcie dziewczyny, od jakiegoś czasu jestem kwasocholiczką ale jak na razie lekką, zaczeło się od effaclaru który nic nie dał. Próbowałam nieco kwasów domowych - przecieranie buzi mlekiem, cytryną, tonik z aspiryny. I mam pytanie jeżeli chciałabym stosować kwas salicylowy to nie mogę stosować żadnych innych kwasów - nawet tych domowych ? Jakich filtrów używacie, które was nie zapychają ? I jeszcze jedno na na ile peelingów starczy mi 50 g Pegu i 20 g kwasu ?
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 09:08   #1484
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Z domowych kwasów które wymieniłaś to mleko na pewno żadnej krzywdy nie zrobi w trakcie kwasowania się. Inne w formie toniku też będą ok. Tylko gdyby chciała maseczkę aspirynową to już może być ciut za dużo.
Jak kiedyś liczyłam, to wyszło mi, że gdyby zmieszać całe 20g kwasu i 50ml PEGu to da nam po prawie 30% salipeg (no, 28 z przecinkiem to chyba było). Ja chciałam najpierw mniejsze stężenia niż 30% więc wzięłam sobie 100ml PEGu przy czym trzeba się liczyć, że część pegu zostanie a potem nie bardzo jest go w czym wykorzystać jak nie ma się w domu laboratorium kosmetycznego. Najoptymalniej chyba jest wziąć 20g kwasu i 50g pegu a te parę gram kwasu co zostanie rozpuścić w spirytusie i dać na dekolt.
I taki komplecik starczy na dużo peelingów, gdyby stosować je na samą twarz to nawet na 50-60. Nawet stosując na twarz+szyja+dekolt+plecy będzie szło zrobić fajną serię.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 15:13   #1485
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Po pierwsze to witam a po drugie to przepraszam, ze będe się powtarzac, ale ja jestem niekumata i muszę mieć wszystko z osobna wytlumaczone...
Robilam kurację gotowym tonikiem z BU 10% co drugi dzień, ale efektów brak. Chciałabym się teraz 'pobawic' samą salicyną, tyle tylko ze żyć mi się odechciewa jak mam sobie sama stężenia robic

Wystarczy, ze tylko salicynę zmieszam z wódką 40% albo 70%? Czy potrzebne są jeszcz jakies składniki dodatkowe?
Nie wiem tez jakie stezenie tego ma byc, bo wczesniej miałam 2%bha + 8% mlekowego i na mnie nie zadziałało wystarczająco...
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 16:12   #1486
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

a jak zmieszam zrobie peeling to jak długo mogę to przetrzymywać np. w lodówce ?
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 16:32   #1487
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Po pierwsze to witam a po drugie to przepraszam, ze będe się powtarzac, ale ja jestem niekumata i muszę mieć wszystko z osobna wytlumaczone...
Robilam kurację gotowym tonikiem z BU 10% co drugi dzień, ale efektów brak. Chciałabym się teraz 'pobawic' samą salicyną, tyle tylko ze żyć mi się odechciewa jak mam sobie sama stężenia robic

Wystarczy, ze tylko salicynę zmieszam z wódką 40% albo 70%? Czy potrzebne są jeszcz jakies składniki dodatkowe?
Nie wiem tez jakie stezenie tego ma byc, bo wczesniej miałam 2%bha + 8% mlekowego i na mnie nie zadziałało wystarczająco...
Witaj i tu! : ))

Tak, wystarczy zmieszać kwas z wódką albo spirytusem. Nic więcej nie potrzeba. Tylko należy pamiętać, aby w szklanym naczyniu, żeby roztów nie wszedł w reakcję np. z metalową miską. Na początek zrób 10%, obliczyć można łatwo na kalkulatorze -
kalkulator stężeń. Ja robiłam tak- dwa razy po 10%, potem 15%, znów 15% i stopniowo zwiększałam o 5%.

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
a jak zmieszam zrobie peeling to jak długo mogę to przetrzymywać np. w lodówce ?
Najlepiej zrobić sobie porcję na jeden raz, np. 6 ml, ale jak się zrobi więcej, to nie należy tego trzymać w lodówce bo się zkrystalizuje, tylko trzeba dać to do suchego i ciemnego miejsca, np. do szafy. I trzymać w szklanym pojemiku. : )
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 21:54   #1488
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

robię już kolejny raz i nie rozpuszcza mi się kwas, pewnie trochę się rozpuszcza ale większość spoczywa na dnie i trę się płatkiem kosmetycznym a ten kwas mnie skrobie po pysku, nawet jak jedną stronę nasączam a drugą nakładam to jest okropnie - może podgrzać należy ten spiryt?
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 09:11   #1489
cammbria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Witam wszystkich i każdego z osobna,

prezeryłam pół wątku, ale oczy juz mi odmówiły posluszeństwa, więc w tym momencie prosiłabym o najwazniejsze informację w pigułce :

- jaki tonik (spirytus?) najlepiej uzywac przed kwasami... przyznam się , że kwaszę od pół roku i zawsze jechałam na spirycie, czy jest coś lepszego jako "rozrzewiacz" kwasów
- co po kwasach jako nawilzacz? wyczytałam z Waszych mądrych głów że najlepiej Ziaji HCL
- ostatnia kwestia, czy ktos moglby wyliczyc na 10 ml roztworu , tak by mi wyszło 30 % przy uzyciu salicyla i peg-u?

kalkulator stezen widziałam...ale ja gapa nie moge tam peg-u znalezc...

Alleluja za wizaż i za tą mądrość, która tu jest!
cammbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-15, 10:51   #1490
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
może podgrzać należy ten spiryt?
Tak, należy podgrzać.

Cytat:
Witam wszystkich i każdego z osobna,

prezeryłam pół wątku, ale oczy juz mi odmówiły posluszeństwa, więc w tym momencie prosiłabym o najwazniejsze informację w pigułce :

- jaki tonik (spirytus?) najlepiej uzywac przed kwasami... przyznam się , że kwaszę od pół roku i zawsze jechałam na spirycie, czy jest coś lepszego jako "rozrzewiacz" kwasów
- co po kwasach jako nawilzacz? wyczytałam z Waszych mądrych głów że najlepiej Ziaji HCL
- ostatnia kwestia, czy ktos moglby wyliczyc na 10 ml roztworu , tak by mi wyszło 30 % przy uzyciu salicyla i peg-u?

kalkulator stezen widziałam...ale ja gapa nie moge tam peg-u znalezc...

Alleluja za wizaż i za tą mądrość, która tu jest!
- Ja przed nałożeniem kwasu też zawsze czyszczę twarz spirytem salicylowym i nie ważne jaki kwas mam zamiar nakładać później. Można też po prostu dokładnie umyć twarz, ale jak ja nakładam też na dekolt i plecy to musiałabym najpierw wziąć prysznic a ja wolę potem ;].
- Jako nawilżacz to co lubisz. Może być nawet krem nivea jeśli go tolerujesz. Ja używam kremu sutkowego z rossmana, ziaji calmy hlc lub oleju tamanu w zależności co się dzieje z facjatą po zmyciu peelingu.
- W kalkulatorze zamiast wybierać konkretną substancję wpisujesz gęstość PEGu która jest równa 1,09 g/cm3 i potem samo liczy.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 17:27   #1491
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

no własnie a nie wysusza was za bardzo ten spirytus ? Bo z tego co wiem alkoholu mnie powoduje straszliwe przesuszenie
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 20:41   #1492
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Wiesz, wysusza i nie wysusza. Przed sama aplikacją peelingu o to właśnie chodzi żeby skóra była odtłuszczona, bo wtedy peeling lepiej działa, to tylko jedno małe przetarcie około raz w tygodniu. Skóra potem i tak się łuszczy więc nie wiem czy to jedno przetarcie powoduje jakieś wysuszenie, czy nie. Mimo wszystko peelingu na spirytusie bym sobie nie zrobiła, aż tak gruboskórna nie jestem.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 14:09   #1493
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

illegale, dziękuję bardzo!
teraz tylko muszę złożyc zamówienie na mazidlach... chyba, ze polecacie jakąś inną str, gdzie sa dostępne kwasy?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 18:32   #1494
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

paspartu nie ma za co! : ) Jest jeszcze BU, które jest polecane, ja zamawiam zawsze z mazideł, aczkolwiek zamierzam następnym razem z BU (BiochemiaUrody). Więc wybierałabym pomiędzy tymi dwoma : )
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 13:32   #1495
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
paspartu nie ma za co! : ) Jest jeszcze BU, które jest polecane, ja zamawiam zawsze z mazideł, aczkolwiek zamierzam następnym razem z BU (BiochemiaUrody). Więc wybierałabym pomiędzy tymi dwoma : )
Wydawało mi się, że na BU można kupować tylko zestawy... ale wnioskuję, ze pojednycze produkty także?

Byłam dziś w ross i chciałam kupić ten krem o którym była tutaj mowa.. ziaja calma hcl.. tylko, ze były dwa rodzaje i nie wiedziałam czy lepiej ten nawilzający czy ten biocośtam...?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 14:43   #1496
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Wydawało mi się, że na BU można kupować tylko zestawy... ale wnioskuję, ze pojednycze produkty także?

Byłam dziś w ross i chciałam kupić ten krem o którym była tutaj mowa.. ziaja calma hcl.. tylko, ze były dwa rodzaje i nie wiedziałam czy lepiej ten nawilzający czy ten biocośtam...?
Mnie się zawsze wydawało, że osobno też można, ale jak teraz patrzę, to kwas jest tylko w zestawie. A więc masz do wyboru mazidła, też bardzo popularne, ale są też inne sklepy, tu jest lista. Nie we wszystkich jest kwas salicylowy.



Co do kremu, to jeden jest biolipidowy, bardziej tłusty, może zapychać, ale po kwasach będzie dobry, a drugi to zwykły, lekki, na co dzień : )
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 14:57   #1497
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Mnie się zawsze wydawało, że osobno też można, ale jak teraz patrzę, to kwas jest tylko w zestawie. A więc masz do wyboru mazidła, też bardzo popularne, ale są też inne sklepy, tu jest lista. Nie we wszystkich jest kwas salicylowy.



Co do kremu, to jeden jest biolipidowy, bardziej tłusty, może zapychać, ale po kwasach będzie dobry, a drugi to zwykły, lekki, na co dzień : )
No to zamaówię sobie jednak na mazidłach, bo mam jeszcze parę innych rzeczy na liście własnie z mazideł A czy peg też jest dostepny na mazidłach, bo nie potrafię znaleźć?

Chyba zdecyduję się na ten lekki, bo mam tłustą skórę, więc boję się zapchania...

Próbowałam policzyć sobie juz teraz proporcje na tym kalkulatorze steżeń, ale litości.. nic mi nie wychodzi
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 15:44   #1498
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

paspartu-Mnie też na początku nie wychodziło nic na tym kalkulatorze, ale teraz jest już dla mnie prosty w obsłudze. Poczytaj instrukcję parę razy, za którymś się powinno udać. U mnie problem polegał na tym, że nie wpisywałam jaką ilość ml chcę otrzymać, tylko zaznaczyłam co chcę miesząć, ile % i był błąd. Jak chcesz to mogę Ci coś przeliczyć

A PEG jest dostępny tylko na naturalis.pl i właśnie tam zrobię teraz zakupy. No i wypróbuję ten PEG a kwas salicylowy mają tam za 2,93 ; O, a też 60g jak na mazidłach.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 10:50   #1499
cammbria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
paspartu-Mnie też na początku nie wychodziło nic na tym kalkulatorze, ale teraz jest już dla mnie prosty w obsłudze. Poczytaj instrukcję parę razy, za którymś się powinno udać. U mnie problem polegał na tym, że nie wpisywałam jaką ilość ml chcę otrzymać, tylko zaznaczyłam co chcę miesząć, ile % i był błąd. Jak chcesz to mogę Ci coś przeliczyć

A PEG jest dostępny tylko na naturalis.pl i właśnie tam zrobię teraz zakupy. No i wypróbuję ten PEG a kwas salicylowy mają tam za 2,93 ; O, a też 60g jak na mazidłach.

ja się właśnie zastanawialam, nad terminem przydatności tego salicyla, skoro tak ostro szaleją z tą ceną. Też się zbieram by zrobić tam zakupy i sprawdzić jakość produktów.
cammbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 15:52   #1500
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
paspartu-Mnie też na początku nie wychodziło nic na tym kalkulatorze, ale teraz jest już dla mnie prosty w obsłudze. Poczytaj instrukcję parę razy, za którymś się powinno udać. U mnie problem polegał na tym, że nie wpisywałam jaką ilość ml chcę otrzymać, tylko zaznaczyłam co chcę miesząć, ile % i był błąd. Jak chcesz to mogę Ci coś przeliczyć .
czytałam, czytałam... chodzi o to, ze wychodzą mi dziwne liczby po przecinku... nic się nie stanie jeśli to zaokrąglę?

szukałam na internecie i nie mam pojęcia ile ciężaru właściwego ma wódka 70 %... Wiecie jak taki ciężar wódki obliczyć, ew. może znacie już ten ciezar?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:43.