Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-21, 17:10   #991
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez tadyszka Pokaż wiadomość
witajcie.
mam straszne rozstepy na piersiach.
czy na ta czesc ciala moge takze nakladac kwasy. bardzo dziekuje za odpowiedz!
jasne, ze mozesz sprobowac tylko bardzo uwazaj. rob to tylko 'lekkimi' kwasami i zaczynaj od niskiego stezenia.
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 18:18   #992
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 212
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Czesc dziewczyny, jak myslicie - mozna sie jeszcze zakwasić, pech to pech chorowałam 3 razy w ciagu 4 miesiecy i nie miałam kiedy Zdarzyłam tylko raz zrobic peeleng 10% l mlekowcem.
Oczywiscie filterek mam przygotowany 30stke z Soraya, fotostabilna poz makijaż.
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - Żelki! już są
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okrągłe Wysoki Profil + korekcja powiek górnych
1985SiWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 04:09   #993
tadyszka
Raczkowanie
 
Avatar tadyszka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 79
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
jasne, ze mozesz sprobowac tylko bardzo uwazaj. rob to tylko 'lekkimi' kwasami i zaczynaj od niskiego stezenia.
dziekuje za odpowiedz. a o jakich kwasach mowisz?
czy glikolowy moze byc?
__________________
Ale tylko nieliczni mają cos do powiedzenia,
bo tylko nieliczni potrafią zniesc ciszę,
i napiecie, konieczne, kiedy się
myśli.
PANIE POMÓŻ MI
TRZYMAC JEZYK ZA ZEBAMI,
DOPOKI NIE BEDE WIEDZIALA
CO CHCE POWIEDZIEC. AMEN
tadyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 11:56   #994
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez tadyszka Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedz. a o jakich kwasach mowisz?
czy glikolowy moze byc?
z tym glikolowym to mowisz serio? przeciez to jeden z najmocniejszych! kategorycznie nie!

sprobuj mlekowego albo migdalowego
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 18:39   #995
happenstance
Raczkowanie
 
Avatar happenstance
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 363
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

własnie po 2 tygodniach przygotowywania skóry 5% tonikiem zrobilam pierwszy peeling.
zgodnie z zaleceniami ze starszego wątku : 1 ml kwasy 4 ml wody i trochę sody do pH równego 4

i własnie...siedze sobie teraz, nic nie piecze, nic nie szczypie, nie bieleje.... hmm zadziała to ?
nie chę teraz kombinować z większym stężeniem, bo boję sie brązowych plam, o ktorych pisałyście, ale kiedy w takim przypadku najlepiej powtórzyć peelingi? i z jakim stężeniem ?

a i mam nadal na codzień używac toniku ?
happenstance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 21:19   #996
ForbiddenFruit
Rozeznanie
 
Avatar ForbiddenFruit
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 767
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Hej

Przez dwa dni przemywałam twarz tym tonikiem 5 % ale nic mi to nie robiło więc postanowiłam już zrobić sobie peeling. No i zrobiłam aż 20 %i dalej nic. Zupełnie. Zero pieczenia, jakichś białych śladów, nic. Nie wiem co robić? Dalej próbować jeszcze kilka razy z takim stężeniem czy może zwiększyć?
ForbiddenFruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 12:35   #997
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez happenstance Pokaż wiadomość
własnie po 2 tygodniach przygotowywania skóry 5% tonikiem zrobilam pierwszy peeling.
zgodnie z zaleceniami ze starszego wątku : 1 ml kwasy 4 ml wody i trochę sody do pH równego 4

i własnie...siedze sobie teraz, nic nie piecze, nic nie szczypie, nie bieleje.... hmm zadziała to ?
nie chę teraz kombinować z większym stężeniem, bo boję sie brązowych plam, o ktorych pisałyście, ale kiedy w takim przypadku najlepiej powtórzyć peelingi? i z jakim stężeniem ?

a i mam nadal na codzień używac toniku ?
Cytat:
Napisane przez ForbiddenFruit Pokaż wiadomość
Hej

Przez dwa dni przemywałam twarz tym tonikiem 5 % ale nic mi to nie robiło więc postanowiłam już zrobić sobie peeling. No i zrobiłam aż 20 %i dalej nic. Zupełnie. Zero pieczenia, jakichś białych śladów, nic. Nie wiem co robić? Dalej próbować jeszcze kilka razy z takim stężeniem czy może zwiększyć?
sama nazwa "TONIK" wskazuje na to iz skora nie bedzie sie zluszczac po nim (ewentualnie bardzo delikatnie). czym innym niz tonik jest peeling

jak dawno robilas ten peeling 20%? odczekac 3-4 dni po tym czasie nastepuje luszczenie
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-23, 13:33   #998
ForbiddenFruit
Rozeznanie
 
Avatar ForbiddenFruit
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 767
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
sama nazwa "TONIK" wskazuje na to iz skora nie bedzie sie zluszczac po nim (ewentualnie bardzo delikatnie). czym innym niz tonik jest peeling

jak dawno robilas ten peeling 20%? odczekac 3-4 dni po tym czasie nastepuje luszczenie
Wczoraj go robiłam Jeśli tak to poczekam i zobaczę.. Zaniepokoiłam się dlatego bo dużo osób pisze, że skóra szczypie albo robią się jakieś białe bąbelki a u mnie nic..

Btw. Co ile czasu najlepiej robić taki peeling?
ForbiddenFruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 18:55   #999
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ForbiddenFruit Pokaż wiadomość
Wczoraj go robiłam Jeśli tak to poczekam i zobaczę.. Zaniepokoiłam się dlatego bo dużo osób pisze, że skóra szczypie albo robią się jakieś białe bąbelki a u mnie nic..

Btw. Co ile czasu najlepiej robić taki peeling?
wszystko zalezy od:

- rodzaju kwasu i jego stezenia (im mniejsze ph tym silniejsze dzialanie kwasu; jakikolwiek kwas, np. glikolowy ma inne dzialanie gdy jego ph wynosi 2, a inne gdy 5)

- rodzaju cery (przy cerze tlustej mozna robic taki peeling co 7-10 dni, przy suchej - 21)

- stopnia luszczenia/zaczerwienienia skory (nie robimy nastepnego peelingu jesli skora nadal jest zaczerwieniona/podrazniona lub wciaz sie luszczy)

- czynnikow fizycznych jak np promieniowanie UV (wiosna nie poleca sie uzywania kwasow!!! wyjatkiem jest np migdalowy)
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 19:06   #1000
ForbiddenFruit
Rozeznanie
 
Avatar ForbiddenFruit
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 767
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Okey dzięki W takim razie jeśli w ciągu następnych kilku dni spróbuje może z jakimś większym stężeniem

I mam pytanie. Nie wiem dlaczego ale zawsze wychodzi mi bardzo niskie ph i muszę dodawać sody. Czemu tak się dzieje? Zazwyczaj to ph ma około 1-2
ForbiddenFruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 18:06   #1001
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ForbiddenFruit Pokaż wiadomość
Okey dzięki W takim razie jeśli w ciągu następnych kilku dni spróbuje może z jakimś większym stężeniem

I mam pytanie. Nie wiem dlaczego ale zawsze wychodzi mi bardzo niskie ph i muszę dodawać sody. Czemu tak się dzieje? Zazwyczaj to ph ma około 1-2
niskie stezenie ph, czyli te przez nas porzadane wynika z faktu iz współczynnik aktywności jonów hydroniowych w roztworze przyjmuje bardzo wysoką wartość. wartosc ta jest rozna dla roznych kwasow
w praktyce, przy wysokich stężeniach silnych kwasów i zasad ich reakcja z wodą traci na znaczeniu, a zyskuje autodysocjacja samych kwasów i zasad
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-24, 18:27   #1002
eryka06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Ja zrobiłam w zeszłą sobotę peeling migdałowy 10% bo bałam się więcej gdyż robiłam pierwszy raz i skóra troszkę szczypała na początku przez pierwsze 2 minuty a potem nic, nawet zaczerwienienia. Po 3 dniach skóra zrobiła się szorstka na policzkach ale większego łuszczenia nie było. Bardziej łuszczyła mi się skóra po toniku 5%. Czy mogę zrobić np. dziś czy jutro jeszcze raz ten peeling tylko tym razem 15% ??
eryka06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 19:03   #1003
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny, byłam na peelingu migdałowym u kosmetyczki i był to produkt Bielendy. Dopiero w internecie sprawdziłam, że najwidoczniej był to 40% migdał z dodatkiem AHA i laktobionowego. No i trochę mnie to AHA wystraszyło - domyślam się, że nie jest go wiele skoro nie jest podane stężenie, ale czy już taka ilość nie powoduje, że ten peeling nie nadaje się do stosowania cały rok i czy może szkodzić naczynkom?

Jeżeli chodzi o reakcję skóry po jednym zabiegu to wszystko jest w porządku, ale nie wiem jak zadziałałaby seria. Widzę dużą różnicę pomiędzy tym zabiegiem a poprzednim, który wykonywany był chyba Natinuelem, bo na pewno miał 40% stężenie (myślałam, że był to Norel, ale widzę, że oni chyba 40 nie mają). Wtedy nie szczypało mnie nic, na trzecim zabiegu wydłużyłysmy czas do 15minut a dodatkowo kosmetyczka masowała twarz - prawie bez efektów. Teraz szczypało, ale znośnie. Maska wchłonęła się cała, krem też. W domu zrobiłam kolejną maskę, znów wchłonięta. Na noc mix olejów z ha, gliceryną i aloesem. Skóra napięta, świecąca. Także wydaje mi się, że efekt dobry - tylko te AHA mnie przerażają.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 22:31   #1004
madziula199090909090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 308
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Hej dziewczyny.
Dziś wieczorem zrobiłam pierwszy peeling 20% z kwasem mlekowym- wcześniej przez 2 tygodnie stosowałam tonik 10%. Peeling trzymałam na twarzy 2 minuty, spłukałam, nałożyłam neutralizator i spłukałam po 2 minutach. Po wszystkim nałożyłam krem sutkowy babydream Wiedziałam, że się za ciekawie po kwasie nie wygląda, ale moja skóra na policzkach nosie, pod nosem i na brodzie pokryta jest czerwonymi plamami, szczególnie blizny po opryszcze są brzydkie Czy tak ma być?
madziula199090909090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 07:23   #1005
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Dziewczyny, byłam na peelingu migdałowym u kosmetyczki i był to produkt Bielendy. Dopiero w internecie sprawdziłam, że najwidoczniej był to 40% migdał z dodatkiem AHA i laktobionowego. No i trochę mnie to AHA wystraszyło - domyślam się, że nie jest go wiele skoro nie jest podane stężenie, ale czy już taka ilość nie powoduje, że ten peeling nie nadaje się do stosowania cały rok i czy może szkodzić naczynkom?

Jeżeli chodzi o reakcję skóry po jednym zabiegu to wszystko jest w porządku, ale nie wiem jak zadziałałaby seria. Widzę dużą różnicę pomiędzy tym zabiegiem a poprzednim, który wykonywany był chyba Natinuelem, bo na pewno miał 40% stężenie (myślałam, że był to Norel, ale widzę, że oni chyba 40 nie mają). Wtedy nie szczypało mnie nic, na trzecim zabiegu wydłużyłysmy czas do 15minut a dodatkowo kosmetyczka masowała twarz - prawie bez efektów. Teraz szczypało, ale znośnie. Maska wchłonęła się cała, krem też. W domu zrobiłam kolejną maskę, znów wchłonięta. Na noc mix olejów z ha, gliceryną i aloesem. Skóra napięta, świecąca. Także wydaje mi się, że efekt dobry - tylko te AHA mnie przerażają.
Troche nie kumam Twojego postu - przeciez sam kwas migdalowy nalezy do grupy kwasow AHA
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 07:39   #1006
hexe7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 8
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cześć, trafiłam na to forum, ponieważ tydzień temu miałam pierwszy raz peeling kwasami chemicznymi i chciałabym prosić Was o pomoc...
Kompletnie się nie znam na tego rodzaju peelingach, więc bądźcie proszę wyrozumiałe...
Peeling miałam robiony mieszanką kwasu glikolowego (70%), salicylowego i chyba migdałowego. Wystąpiła dość mocna reakcja na mojej skórze (podobno byłam czerwona jak burak), ale pani kosmetolog złagodziła te objawy jakimiś maskami i kupiłam krem cicaplast, żeby w domu smarować podrażnione części twarzy (okolice ust i nosa). Podrażnienie zeszło i w tym miejscu się łuszczyłam, ale oprócz tego małego obszaru nie łuszczyłam się w ogóle! Czy to jest normalne?
I teraz mam taki problem, po tygodniu od zabiegu, że w okolicach ust zostały takie ciemne plamy, nie wiem skąd, i mam wrażenie, że w wielu miejscach pojawiły się też takie małe czerwone kropki (jakieś wcześniej widziałam, ale nie aż tyle).
Jestem kompletnym laikiem w tym temacie, dlatego proszę o pomoc - czemu się nie łuszczę w ogóle i czy te plamy przy ustach znikną? Co bym musiała zrobić, żeby zniknęły?I co to te czerwone kropki?
Dzięki!
Pozdrawiam
hexe7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 08:48   #1007
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Troche nie kumam Twojego postu - przeciez sam kwas migdalowy nalezy do grupy kwasow AHA
Ale migdał jako jedyny z AHA nie podrażnia naczynek i nie jest fotowrażliwy. Pozostałe AHA nie,a skoro są w składzie wyodrębnione, to jest to coś z pozostałej grupy.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 20:22   #1008
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

stosowałam 2 tyg tonik mogdałowy 5%, niewielka poprawa byla, troche luszczenia. Teraz od 4ch dni stosuje 10% (o ile dobrze obliczylam), nic sie nie zluszczam, ale pory sie zwezaja po bokach nosa ladnie, na nosie tez, ale pozostaly pojedyncze czarne kropki. Niestety pod wargami nic nie chwyta, bo mam chyba wagry, ltore wyczuwa sie palcem i widac je przy usmiechaniu, ale nie sa takie jak na nosie, tylko pod skora
uwazam, ze ten tonik bylby dla mnie wystarczajacy, ale znow w dzien zapycha mnie krem i tak w kolko. Teraz, gdy cera jest rozjasniona bardziej widac pajaczki na nosie. Nie moge uzywac lekkich kremow typu Cetapil, musze miec cos z przeznaczeniem na naczynka i dobrze chorniacego przed wiatrem, a wiec lekkie kremy/emulsje nie sa wystarczajace. Na razie skoncze ten tonik i moze po wakacjach wroce do niego.
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 11:30   #1009
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez hexe7 Pokaż wiadomość
Cześć, trafiłam na to forum, ponieważ tydzień temu miałam pierwszy raz peeling kwasami chemicznymi i chciałabym prosić Was o pomoc...
Kompletnie się nie znam na tego rodzaju peelingach, więc bądźcie proszę wyrozumiałe...
Peeling miałam robiony mieszanką kwasu glikolowego (70%), salicylowego i chyba migdałowego. Wystąpiła dość mocna reakcja na mojej skórze (podobno byłam czerwona jak burak), ale pani kosmetolog złagodziła te objawy jakimiś maskami i kupiłam krem cicaplast, żeby w domu smarować podrażnione części twarzy (okolice ust i nosa). Podrażnienie zeszło i w tym miejscu się łuszczyłam, ale oprócz tego małego obszaru nie łuszczyłam się w ogóle! Czy to jest normalne?
I teraz mam taki problem, po tygodniu od zabiegu, że w okolicach ust zostały takie ciemne plamy, nie wiem skąd, i mam wrażenie, że w wielu miejscach pojawiły się też takie małe czerwone kropki (jakieś wcześniej widziałam, ale nie aż tyle).
Jestem kompletnym laikiem w tym temacie, dlatego proszę o pomoc - czemu się nie łuszczę w ogóle i czy te plamy przy ustach znikną? Co bym musiała zrobić, żeby zniknęły?I co to te czerwone kropki?
Dzięki!
Pozdrawiam
Hexe, te kropki, to mogą byc malutkie strupki, które występują po kwasie. Dużego doświadczenia nie mam, ale takie małe pojawiały mi się po kwasie glikolowym. Ja też jestem czerwona podobno podczas zabiegu i kosmetyczka cały czas mnie obserwuje podczas tego. Ja np. po glikolowym prawie wcale się nie łuszczyłam, natomiast po mlekowym, ostatnio dość mocno.
W dodatku po mlekowym spuchły mi policzki trochę, ale tutaj jakoś nikt nie chce się podzielić wiedzą, czy to prawidłowe, czy tak może być, czy mam w ogóe omijać takie wykonywanie peelingów..? Opuchlizna nast. dnia zeszła, skóra po 2-3 dniach już się łuszczyła.
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-27, 14:23   #1010
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 212
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez naila Pokaż wiadomość
Hexe, te kropki, to mogą byc malutkie strupki, które występują po kwasie. Dużego doświadczenia nie mam, ale takie małe pojawiały mi się po kwasie glikolowym. Ja też jestem czerwona podobno podczas zabiegu i kosmetyczka cały czas mnie obserwuje podczas tego. Ja np. po glikolowym prawie wcale się nie łuszczyłam, natomiast po mlekowym, ostatnio dość mocno.
W dodatku po mlekowym spuchły mi policzki trochę, ale tutaj jakoś nikt nie chce się podzielić wiedzą, czy to prawidłowe, czy tak może być, czy mam w ogóe omijać takie wykonywanie peelingów..? Opuchlizna nast. dnia zeszła, skóra po 2-3 dniach już się łuszczyła.

ja po mlekowcu tez mam lekka opuchlizne
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - Żelki! już są
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okrągłe Wysoki Profil + korekcja powiek górnych
1985SiWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 21:28   #1011
hexe7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 8
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Dzięki za odpowiedź
to jeżeli też się nie łuszczyłaś to znaczy, że nie jestem jakimś ewenementem. Nie znam się za bardzo, ale wydawało mi się, że właśnie to łuszczenie jest najbardziej pożądanym efektem peelingu kwasami, więc się zastanawiam czy on w ogóle zadziałał...
a te czerwone kropki to nie strupki, ale w sumie jakies miałam też wcześniej, głównie przy oczach, ale nie rzucają się jakoś specjalnie w oczy. Pomyslałam o naczynkach, ale to chyba tez nie tak wygląda:/

Za 3 dni będę miała kolejny zabieg, to zobaczymy jakie będą efekty
hexe7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 08:11   #1012
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez 1985SiWA Pokaż wiadomość
ja po mlekowcu tez mam lekka opuchlizne
Uf, to chyba jednak nie jest tak źle Dzięki za odpowiedź!

Hexe7, ok. 14 dni od zabiegu (70% i różne kwasy) masz robiony następny zabieg? Skóra po peelingu kwasami regeneruje się około 20 dni, to nie za szybko? Chyba, że miałaś robiony dość delikatny peeling jednak. Mnie kosmetyczka tłumaczyła, że wcześniej jak przed 20dniami mam się nie pokazywać, a kosmetyczki, które kładą peelingi co kilka dni dają małe stężenia, a przy okazji więcej kasy wyciągają.. no, ale ja specem nie jestem, może ktoś mądrzejszy się wypowie?

A! Hexe7, zapytaj swoją kosmetyczkę o te czerwone kropki i o to, dlaczego się nie łuszczyłaś, bo może wg niej powinnaś?
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana

Edytowane przez naila
Czas edycji: 2012-03-28 o 08:17
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 09:34   #1013
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez naila Pokaż wiadomość
Uf, to chyba jednak nie jest tak źle Dzięki za odpowiedź!

Hexe7, ok. 14 dni od zabiegu (70% i różne kwasy) masz robiony następny zabieg? Skóra po peelingu kwasami regeneruje się około 20 dni, to nie za szybko? Chyba, że miałaś robiony dość delikatny peeling jednak. Mnie kosmetyczka tłumaczyła, że wcześniej jak przed 20dniami mam się nie pokazywać, a kosmetyczki, które kładą peelingi co kilka dni dają małe stężenia, a przy okazji więcej kasy wyciągają.. no, ale ja specem nie jestem, może ktoś mądrzejszy się wypowie?

A! Hexe7, zapytaj swoją kosmetyczkę o te czerwone kropki i o to, dlaczego się nie łuszczyłaś, bo może wg niej powinnaś?
jak pisalam to zalezy od rodzaju skory
ja mam tlusta i moge wykonywac peelingi co 7 dni. po tym tez czasie juz sie nie luszcze wiec skora ma czas na regeneracje. jednak moje kolezanki, np te ze skora sucha poddaja sie peelinga po 21 dniach. ich skora inaczej reaguje, u nich inaczej tez niz u mnie wyglada proces maceracji naskorka
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 08:18   #1014
embe87
Raczkowanie
 
Avatar embe87
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

hejka mam pytanei do dziewcyzn które stosowały kwasy clareny. Mam ochotę kupić serum z 35-40% kwasem migdałowym i PHA z serii AHA Fruit Line Clareny. Mozecie mi coś o nim powiedziec? działa, nie działa? jakie efekty są po 4 zabiegach ( w odstepach tyg)? mam cerę mieszaną, z zaskórnikami i rozszerzonymi porami
embe87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 12:00   #1015
Sangwinik
Przyczajenie
 
Avatar Sangwinik
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 22
Dot.: Peeling kwasem migdałowym Natinuel

No tak, tylko że na tej stronce ceny są z kosmosu delikatnie mówiąc Przykładowo UNY-FORM GEL kosztuje 120 zł, gdzie w innym sklepie kosztuje 80 zł, a Top Gel 160 zł, a w innym sklepie 117 zł. Ktoś tu chyba robi dobry interes sprzedając osobom bez uprawnień... No cóż - jak widać - za brak uprawnień trzeba słono PRZEpłacić
Sangwinik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 16:03   #1016
dianka90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 31
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

adziewczyny błagam pomóżcie, bo już nie wiem co mam robić..
we wtorek wieczorem zrobiłam peeling migdałowy 20% bez alkoholu, wcześniej oczywiscie smarowałam się tonikiem, wtedy skóra mi leciutko schodziła przy ustach. W czasie peelingu skóa piekła na pcozątku, później mniej, wytrzymałam gdzieś z 10 min. Zmyłam roztworem z sody i skóa była fajna, gładziutka, na noc pomsarowałam bambino.
Rano była troszkę ściągnięta, posmarowałam filtrami, lekki makijaż i musiałam iść na uczelnię. Gdy wróciłam posmarowałam twarz kremem sutkowym z rossmana.
I następnego dnia tragedia.. skóra czerwona jak burak, swędziała troszkę, smarowałam na zmiane kremem z lanoliną i bambino, zaczęła wtedy schodzić. Nastepnego dnia mocniej schodziła, na twarzy czerwone placki, skróa starsznie chropowata, paląca, swędząca starsznie. Jak sie smarowałąm to czułam jakby ktoś mi po prostu tą skóre czymś podpalał. W sobote od rana to samo :/ chyba to te tłuste kremy powodowały to palenie, nie wiem.. zaczęłam przemywać rumiankiem, robić okłady i było mi lżej, chcoiaż skóra dalej czerwona. Wczoraj zaczęłam smarować też pantenolem, ale też to samo co po kremach. Nie mam już pojecia co mam robić :/ boje się że mi tak zostanie już, miałam wczesniej skóre w dotyku gładką, ale z zaskórnikami i pzrebarwieniami, a teraz mam skóre chropowatą, mega suchą, piekącą, swędzącą. Już nie wiem co robić...
dianka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 16:35   #1017
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez dianka90 Pokaż wiadomość
adziewczyny błagam pomóżcie, bo już nie wiem co mam robić..
we wtorek wieczorem zrobiłam peeling migdałowy 20% bez alkoholu, wcześniej oczywiscie smarowałam się tonikiem, wtedy skóra mi leciutko schodziła przy ustach. W czasie peelingu skóa piekła na pcozątku, później mniej, wytrzymałam gdzieś z 10 min. Zmyłam roztworem z sody i skóa była fajna, gładziutka, na noc pomsarowałam bambino.
Rano była troszkę ściągnięta, posmarowałam filtrami, lekki makijaż i musiałam iść na uczelnię. Gdy wróciłam posmarowałam twarz kremem sutkowym z rossmana.
I następnego dnia tragedia.. skóra czerwona jak burak, swędziała troszkę, smarowałam na zmiane kremem z lanoliną i bambino, zaczęła wtedy schodzić. Nastepnego dnia mocniej schodziła, na twarzy czerwone placki, skróa starsznie chropowata, paląca, swędząca starsznie. Jak sie smarowałąm to czułam jakby ktoś mi po prostu tą skóre czymś podpalał. W sobote od rana to samo :/ chyba to te tłuste kremy powodowały to palenie, nie wiem.. zaczęłam przemywać rumiankiem, robić okłady i było mi lżej, chcoiaż skóra dalej czerwona. Wczoraj zaczęłam smarować też pantenolem, ale też to samo co po kremach. Nie mam już pojecia co mam robić :/ boje się że mi tak zostanie już, miałam wczesniej skóre w dotyku gładką, ale z zaskórnikami i pzrebarwieniami, a teraz mam skóre chropowatą, mega suchą, piekącą, swędzącą. Już nie wiem co robić...
Oj
Jesli stan ten nadal sie utrzymuje to bedziesz musiala chyba pojsc z tym do lekarza. Kto wie, moze to reakcja uczuleniowa? Poki co smaruj moze jakims kremem lagodzacym, najlepiej dla dzieci, nieuczulajacym. Moze wypij sobie wapno? Bo zeby po 10 minutach peelingu bez alkoholu taki dramat? Troche to nietypowe.
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 16:56   #1018
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

kup najzwyklejszy krem nawilzajacy. odstaw bambino (bazuje na parafinie - wychodzi na to, ze kladziesz sobie wosk na buzie), to samo z lanolina.. przez te kremy nie docieraja dobre skladniki odzywcze, skora nie oddycha, stad problem
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 18:10   #1019
dianka90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 31
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

tak właśnie myślałam że to te kremy powodują takie cuda na mojej twarzy :/ wapno piję i robię okłady z rumianku i jest o wiele lepiej niż było.. ale dalej niedobrze. Postaram się kupić jakiś krem, dzieki za porady
dianka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 11:19   #1020
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez dianka90 Pokaż wiadomość
tak właśnie myślałam że to te kremy powodują takie cuda na mojej twarzy :/ wapno piję i robię okłady z rumianku i jest o wiele lepiej niż było.. ale dalej niedobrze. Postaram się kupić jakiś krem, dzieki za porady
polecam kremy z alterry dostepne w rossmanie. u nas na kosmetologii poleca sie takze najprostszy krem nivea. niestety o nim sie nie wypowiem, bo nie uzywalam. co do alterry istnieje krem bezzapachowy do cery wrazliwej (nada sie po peelingach), aloesowy tez jest dobry jednak niektorych uczula wiec trzeba wykonac probe uczuleniowa. obecnie uzywam kremu z dzika roza, kupialam krem na dzien i na noc i wszystko jest ok. jednak trzeba krem dobrac indywidualnie, bo niektorych potrafi zapachac, innych nie
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:27.