Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy. - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, smartfony, tablety > Gry komputerowe

Notka

Gry komputerowe Grasz? Nie wiesz w co grać? Co kupić? Która gra jest fajna? Pytaj, czytaj! :)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-05-15, 09:44   #751
Eleonomikela
Przyczajenie

Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Cytat:
Napisane przez Janinaneczka Pokaż wiadomość
O rany, widziałam krótki montaż z tego na 9gagu parę dni temu i myślałam, że ktoś sobie po prostu robi żarty, a nie faktyczny symulator bezdomnego. Jedyne co jest w tym śmieszne to "skopiowanie" fus roh dah, a tak nie sądzę, żeby ta gra była warta uwagi. Szczególnie, że to trochę taka "śmieciowa" produkcja, wyśmiewająca dosyć poważny problem, jakim jest bezdomność. Ale w sumie czego ja oczekuję od deweloperów, skoro była już symulacja kromki chleba XD
i krowy, i pingwina, i kozy (ten akurat calkiem udany), i niedzwiedzia, i wszechswiata, i generalnie temat jest juz tak zaorany, ze tego typu "smieciowe" produkcje sa raczej irytujace niz zabawne. ale z drugiej - youtuberzy musza miec w co grac, wiec powstaja takie potworki i maja calkiem dobra sprzedaz. :/
Eleonomikela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 10:21   #752
OldWorldBlues
Youngster

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
przypominają mi się czasy licealne

Chodziło się na Kadzielnię, co?
Cytat:
Napisane przez SoFanny Pokaż wiadomość
Ja bym była łosiem od assetów. Modele (muszę przejść ze studenckiej Mayi na Blendera, nienawidzę Blendera), tekstury, przymierzam się do materiałów w Substance Designerze, jest przecudowny.
Super.
Będąc młodszym próbowałem robić własne mapy do Euro Truck Simulator 2, ale ze względu na słomiany zapał szybko się poddawałem. Niemniej ubóstwiam, powtórzę - UBÓSTWIAM - wszystkie gry, w których można w prosty sposób dać ujście kreatywności - zrobić własny poziom, napisać własną historię, zaprojektować własną mapę, zbudować własne miasto. Bardzo lubię w takich rzeczach siedzieć, sporo życia na to zmarnowałem.
Cytat:
Napisane przez Janinaneczka Pokaż wiadomość
O rany, widziałam krótki montaż z tego na 9gagu parę dni temu i myślałam, że ktoś sobie po prostu robi żarty, a nie faktyczny symulator bezdomnego. Jedyne co jest w tym śmieszne to "skopiowanie" fus roh dah, a tak nie sądzę, żeby ta gra była warta uwagi. Szczególnie, że to trochę taka "śmieciowa" produkcja, wyśmiewająca dosyć poważny problem, jakim jest bezdomność. Ale w sumie czego ja oczekuję od deweloperów, skoro była już symulacja kromki chleba XD
Myślę, że tę grę właśnie należy traktować jak taki żart.
Cytat:
Napisane przez Eleonomikela Pokaż wiadomość
i krowy, i pingwina, i kozy (ten akurat calkiem udany), i niedzwiedzia, i wszechswiata, i generalnie temat jest juz tak zaorany, ze tego typu "smieciowe" produkcje sa raczej irytujace niz zabawne. ale z drugiej - youtuberzy musza miec w co grac, wiec powstaja takie potworki i maja calkiem dobra sprzedaz. :/
Fajny avatar.

Zgadzam się - co za dużo, to niezdrowo. Koza jeszcze była na swój sposób zabawna, reszta zdecydowanie mniej.
Stary 2018-05-15, 11:38   #753
Janinaneczka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość

Myślę, że tę grę właśnie należy traktować jak taki żart.
Zgadzam się - co za dużo, to niezdrowo. Koza jeszcze była na swój sposób zabawna, reszta zdecydowanie mniej.
Ogólnie symulatory to jest bardzo wdzięczny temat i nie widzę nic złego w tworzeniu kolejnych gier opartych o symulowanie danej rzeczywistości. Problem polega na tym, że przy obecnym parciu mniejszych i większych twórców oraz deweloperów na szkło, powstaje wiele nic nie wartych produkcji. Owszem, wniosą one odrobinę zabawy, a także śmiechu w nasze życie, ale cholera. Szanujmy się. Pamiętam, jak pod koniec lat dziewięćdziesiątych odkryłam stare gazety papy dotyczące gier i programów komputerowych. Z zafascynowaniem wertowałam strony i wyobrażałam sobie każdą z gier na podstawie tekstu oraz dodanej do niego grafiki. Trafiłam wtedy na taki tytuł jak Wolf : the simulation na DOS'a (rok wydania 1994) no i po prostu się zakochałam w tej idei. Moja miłość do tej gry jest tak wielka, że nawet teraz po latach myślę o niej z fascynacją. Po dwutysięcznym, gdy internet był już czymś standardowym w naszych domach, udało mi się pobrać emulator i odpalić Wolf'a na moim kompie. I wierzcie mi, to był najpiękniejszy dzień w moim życiu. Jeden z lepszych symulatorów w jakie grałam! Mechanizm, grafika, pomysł na grę - coś niesamowitego jak na rok 94'. I to był prawdziwy SYMULATOR z prawdziwego zdarzenia.

Bardzo często jestem obecnie zawiedziona współczesnymi tytułami, raczej rozglądam się za mniejszymi produkcjami, stawiającymi na jakieś nowe rozwiązania. Moim zdaniem branża gier się po prostu uwstecznia i produkuje gry pod głupkowatych odbiorców. Jasne, fajnie jest się bawić, ale bawić się do tego w sposób inteligentny to już w ogóle majstersztyk. Nie wiem, może zbyt dużo wymagam od współczesnych graczy.
Janinaneczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 20:26   #754
AnnaVanDort
Czerwonousty Mod

Cytat:

Chodziło się na Kadzielnię, co?

No pewnie

,,Pedał gazu wciśnięty do dechy, vellocet czadu daje nam,
po drodze mijam czyjeś bebechy, w uszach gra dziewiąta Ludwika Van.''

AnnaVanDort jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 17:40   #755
Taranka
Zakorzenienie

A co powiecie na to?

https://www.youtube.com/watch?v=-ye84Zrqndo
Stary 2018-06-04, 21:56   #756
OldWorldBlues
Youngster

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Wyczuwam crapa na sto kilometrów. Miałem nadzieję na spin-off od Obsidianu, bo to chyba jedyna opcja, która mogłaby trochę podratować tę serię po słabej czwórce. A plotki mówią o jakimś syfiastym MMO-survivalu. Podziękuję, nie lubię patrzeć jak gwałcą moją ulubioną serię.
Stary 2018-06-04, 21:58   #757
Taranka
Zakorzenienie

Cytat:
Wyczuwam crapa na sto kilometrów. Miałem nadzieję na spin-off od Obsidianu, bo to chyba jedyna opcja, która mogłaby trochę podratować tę serię po słabej czwórce. A plotki mówią o jakimś syfiastym MMO-survivalu. Podziękuję, nie lubię patrzeć jak gwałcą moją ulubioną serię.
Też mi się to nie podoba, zobaczymy, poczekamy na E3.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Stary 2018-06-12, 15:39   #758
OldWorldBlues
Youngster

Oglądałyście E3?
Stary 2018-06-12, 16:12   #759
SoFanny
not funny

Cytat:
Oglądałyście E3?
Nieszczególnie, bo sesja to wyjątkowo paskudny czas na kilka godzin takiego paczenia, (albo wyjątkowo dobry, jak ktoś już umył szczoteczką do zębów podłogę w całym mieszkaniu i nie wie, co by tu konstruktywnego robić dalej), ale śledzę podsumowania i obczajam trailery jak mnie coś zainteresuje.
Fajnie, że coś się dzieje w kierunku TES VI, nie jestem nie wiadomo jaką fanką, ale całkiem solidne erpegi zawsze spoko, pewnie kupię po paru miesiącach od premiery, jak już tradycyjnie połatają bugi. Obawiałam się, że TESO zamorduje sinlgówki na wieki wieków amen, więc tutaj miłe zaskoczenie.
Rage 2 wygląda naprawdę pociesznie i cieszę się, że mogło powstać mimo że pierwsza część świata nie zawojowała. W sumie to sama powinnam zagrać w pierwszą, bo oglądałam tylko urwanego let's playa wieki temu.
Zaskoczył mnie klimat drugiego trailera Cyberpunka w stosunku do mistycznego i artystycznego pierwszego, ale pewnie by mnie nie zaskoczył, gdybym miała pojęcie o gatunku. Mam dość dziwny stosunek do tej gry, żadnego hype'u, zaakceptuję cokolwiek z tego wyjdzie. Bardziej niż o własną przyjemność z gry martwię się o to, żeby Redzi pokazali, że potrafią utrzymać jakość i żeby dalej odnosili sukcesy.
SoFanny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 16:26   #760
Taranka
Zakorzenienie

Cytat:
Oglądałyście E3?
Oglądałam.
Mam tylko więcej pytań o tego dziwoląga Fallouta niż miałam przed :v
Starfield może być ciekawy, cieszę się że oficjalnie potwierdzili TES VI.

Stary 2018-06-12, 16:32   #761
Tassarinian
Kotełke

Cytat:
Oglądałyście E3?
No jasne, cały czas oglądam! Potem napiszę coś więcej.

Tassarinian jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 21:20   #762
AnnaVanDort
Czerwonousty Mod

Nadal jaram się Death Stranding jak pochodnia 🔥 🔥 nowy trailer Cyberpunka mnie trochę rozczarował klimatem, coś jak GTA z Watch Dogsem 2. Spodziewałam się czegoś mroczniejszego, bardziej klimatycznego. Ciężko mi to opisać bo 1 trailer miał coś nieuchwytnego w sobie.

,,Pedał gazu wciśnięty do dechy, vellocet czadu daje nam,
po drodze mijam czyjeś bebechy, w uszach gra dziewiąta Ludwika Van.''

AnnaVanDort jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-13, 14:24   #763
OldWorldBlues
Youngster

Cytat:
Napisane przez SoFanny Pokaż wiadomość
Nieszczególnie, bo sesja to wyjątkowo paskudny czas na kilka godzin takiego paczenia, (albo wyjątkowo dobry, jak ktoś już umył szczoteczką do zębów podłogę w całym mieszkaniu i nie wie, co by tu konstruktywnego robić dalej), ale śledzę podsumowania i obczajam trailery jak mnie coś zainteresuje.
Fajnie, że coś się dzieje w kierunku TES VI, nie jestem nie wiadomo jaką fanką, ale całkiem solidne erpegi zawsze spoko, pewnie kupię po paru miesiącach od premiery, jak już tradycyjnie połatają bugi. Obawiałam się, że TESO zamorduje sinlgówki na wieki wieków amen, więc tutaj miłe zaskoczenie.
Rage 2 wygląda naprawdę pociesznie i cieszę się, że mogło powstać mimo że pierwsza część świata nie zawojowała. W sumie to sama powinnam zagrać w pierwszą, bo oglądałam tylko urwanego let's playa wieki temu.
Zaskoczył mnie klimat drugiego trailera Cyberpunka w stosunku do mistycznego i artystycznego pierwszego, ale pewnie by mnie nie zaskoczył, gdybym miała pojęcie o gatunku. Mam dość dziwny stosunek do tej gry, żadnego hype'u, zaakceptuję cokolwiek z tego wyjdzie. Bardziej niż o własną przyjemność z gry martwię się o to, żeby Redzi pokazali, że potrafią utrzymać jakość i żeby dalej odnosili sukcesy.
Moja sesja oczywiście jak zawsze cierpi na tym, że E3 miejsce ma właśnie w czerwcu. Ale konferencji też nie oglądam (wyjątkiem było Sony), raczej sprawdzam podsumowania i oglądam trailery na YT.
Muszę zobaczyć tego Rage'a 2, bo akurat mi umknął.
Co do CDP to wiadomo, patriotycznie trzymamy kciuki. Tak czy inaczej wiedzą, że ich gra będzie dobra - są zbyt pewni siebie w swoich wypowiedziach. Niektórzy narzekają na zbyt jasne oblicze nowego trailera, ale ja osobiście myślę, że sama gra będzie mroczniejsza, a taki zabieg był wyknany po to, aby trailer był czytelniejszy (widoczniejsze detale).
Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Oglądałam.
Mam tylko więcej pytań o tego dziwoląga Fallouta niż miałam przed :v
Starfield może być ciekawy, cieszę się że oficjalnie potwierdzili TES VI.
Ja mam już najważniejszą odpowiedź względemy nowego Fallouta - nie kupuję. Jeśli chodzi o gry postapokaliptyczne to wybiorę jednak Metro: Exodus.
Cytat:
Napisane przez Tassarinian Pokaż wiadomość
No jasne, cały czas oglądam! Potem napiszę coś więcej.
Czekamy.
Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Nadal jaram się Death Stranding jak pochodnia 🔥 🔥 nowy trailer Cyberpunka mnie trochę rozczarował klimatem, coś jak GTA z Watch Dogsem 2. Spodziewałam się czegoś mroczniejszego, bardziej klimatycznego. Ciężko mi to opisać bo 1 trailer miał coś nieuchwytnego w sobie.
Ten trailer był po prostu przepiękny. Nadal nie potrafię sobie wyobrazić jak ta gra może wyglądać i jakie będą gameplayowe zasady, ale jestem dobrej myśli. Chyba czas na zakup pierwszej gry od Kojimy.
O klimacie trailera Cyberpunka 2077 wypowiedziałem się wyżej. Ogólnie jestem jakoś dziwnie spokojny, jeśli chodzi o jakość tej produkcji. Ale nie ukrywam, że też chciałbym aby finalnie gra wyglądała trochę mroczniej.
Z polskim akcentów bardzo spodobał mi się jeszcze Dying Light 2, w jedynkę nie grałem, ale fakt, że scenarzystą dwójki jest Chris Avellone sprawia, że muszę zagrać.

Później napiszę więcej, bo muszę wracać do nauki.
Stary 2018-06-13, 15:31   #764
Taranka
Zakorzenienie

Cytat:

Ja mam już najważniejszą odpowiedź względemy nowego Fallouta - nie kupuję. Jeśli chodzi o gry postapokaliptyczne to wybiorę jednak Metro: Exodus.
Ja sama nie wiem co o tym myśleć, twitch wybuchnie jak to wyjdzie w listopadzie, obejrzę sobie parę streamów i zobaczę.
Bardzo martwi mnie to że Howard skupiał się głównie na graniu w grupie i budowaniu, potem dodawał 'oczywiście jak ktoś chce grać sam i questować to może'. A potem ani słowa o tych questach.
Żeby to się nie skończyło jak Sea of thieves, gdzie miało być super, pięknie, zabawa ze znajomymi, a po paru godzinach nudy bo nie było w tej grze żadnej historii ani treści.

Mój chłopak też bardzo się ucieszył na Dying light 2

Edytowane przez Taranka
Czas edycji: 2018-06-13 o 15:32
Taranka jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-13, 15:48   #765
Ciuciuuaua
Przyczajenie

Cyberpunk pokazal klase
Ciuciuuaua jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Gry komputerowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości