Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-06, 22:49   #3721
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;50130955]A migdał z kojowym masz jakiej firmy, Biocosmetics?[/QUOTE]

Tak. Po nim twarz szybko dochodzido siebie
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 23:19   #3722
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczynki mam pytanie

2 tydz temu robilam kwas glikolowy. Nalozylam kwas rowniez na syfka, a wlasciwie na to co po nim zostalo, czyli na mala ranke. Zrobil mi sie po nim maly strup (ale nie byl wypukly, czerwony). Po paru dniach (chyba 2) oddarlam ta czerwona plamke W kazdym razie zostala mi dziurka. Myslicie ze ona zniknie?
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 00:43   #3723
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny a poza peelingami kwasowymi wspomagacie się jeszcze kwasowo na co dzień? Czy wystarczają Wam same peelingi?

Ja wcześniej używałam 1-2 razy dziennie tonik z 10% mlekowego pomiędzy peelingami. Teraz jednak ukręciłam sobie tonik 12% mlekowego i 4% kojowego. Chciałam używać go 2 razy dziennie, bo jednak na moją skórę same peelingi to za mało, chyba że robiłabym je co drugi dzień Wydaje mi się jednak, że przedobrzyłam z tonikiem, dość mocno szczypie przy nakładaniu. Myślicie, że to ten kojowy może robić taką różnicę? Samego mlekowego toniku nie odczuwałam jakoś specjalnie.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 02:25   #3724
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a poza peelingami kwasowymi wspomagacie się jeszcze kwasowo na co dzień? Czy wystarczają Wam same peelingi?

Ja wcześniej używałam 1-2 razy dziennie tonik z 10% mlekowego pomiędzy peelingami. Teraz jednak ukręciłam sobie tonik 12% mlekowego i 4% kojowego. Chciałam używać go 2 razy dziennie, bo jednak na moją skórę same peelingi to za mało, chyba że robiłabym je co drugi dzień Wydaje mi się jednak, że przedobrzyłam z tonikiem, dość mocno szczypie przy nakładaniu. Myślicie, że to ten kojowy może robić taką różnicę? Samego mlekowego toniku nie odczuwałam jakoś specjalnie.
U mnie same peelingi (salicylowe) to chyba za mało, tzn. nie mam takich efektów jak inne dziewczyny, mimo regularności i wysokich stężeń. Wydaje mi się, że moja skóra potrzebuje jednak częstszego złuszczania niż raz na tydzień/półtora, dlatego ostatnio dorzuciłam tonik 2%BHA do stosowania na co dzień. Odczekuję po peelingu ze 3-4 dni aż minie największe łuszczenie i dołączam tonik

Co do mieszanki z kojowym, miałam z nim jednorazową przygodę w peelingu salicylowym. Dorzuciłam 3% dla podkręcenia działania, jednak zarówno sam peeling, jak i ten czas po (napięcie, łuszczenie) przebiegły zupełnie inaczej niż w wersji bez kojowego Mnie się nie spodobało, kojowy zostawiam do oddzielnego toniku
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 08:12   #3725
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a poza peelingami kwasowymi wspomagacie się jeszcze kwasowo na co dzień? Czy wystarczają Wam same peelingi?

Ja wcześniej używałam 1-2 razy dziennie tonik z 10% mlekowego pomiędzy peelingami. Teraz jednak ukręciłam sobie tonik 12% mlekowego i 4% kojowego. Chciałam używać go 2 razy dziennie, bo jednak na moją skórę same peelingi to za mało, chyba że robiłabym je co drugi dzień Wydaje mi się jednak, że przedobrzyłam z tonikiem, dość mocno szczypie przy nakładaniu. Myślicie, że to ten kojowy może robić taką różnicę? Samego mlekowego toniku nie odczuwałam jakoś specjalnie.
Ja robie peelingi, jak skora sie podleczy stosuje serum z bielendy mezo serum, serum z biodermy sebium serum, serum z wit c, retinol vichy advanced filler, niacynamid
Tonik mialam tylko z kwasem kojowym i zadnego podraznienia nie bylo.
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 09:48   #3726
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a poza peelingami kwasowymi wspomagacie się jeszcze kwasowo na co dzień? Czy wystarczają Wam same peelingi?
Póki co stosuję same peelingi, bo nie zabrałam papierków ze sobą do domu, więc kręcę tym, czym mam tutaj, ale jak już będę mieć wszystko, to po największym łuszczeniu ukręcę sobie jeszcze tonik. Na razie więc peeling musi wystarczać
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 10:44   #3727
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ja z całego serca polecam retinoidy, miałam raz przyjemność współpracować z zorac 0,1% absolutny geniusz! I gdybym miała środki i receptę - pognałabym już do apteki. Choć - receptę mam skąd załatwić, gorzej z kasą
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-07, 13:54   #3728
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Czyli większość z Was coś jeszcze włącza, ale nie od razu po peelingu. Ja dawałam mojej cerze max jeden dzień na odpoczynek, ale z drugiej strony peelingi robię co 4-7 dni, w zależności od stanu cery i łuszczenia, a to mi nie wystarcza. Wcześniej stosowałam dipalmitynian kojowy w kremie i serum, nie wywoływał u mnie podrażnienia, myślę że ten kwas kojowy działa tak przez to, że twarz jest bardziej podatna na podrażnienia po peelingu. Dzisiaj na przykład było już ok, bo minęło już dobrych kilka dni od kwaszenia.

DagmaraRose, stosowałam kiedyś Atrederm, chyba pomęczę moją lekarkę o wypisanie recepty. W końcu, skoro teraz do dermatologa potrzebne jest skierowanie, leży to częściowo w jej uprawnieniach...
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 13:59   #3729
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
Tak. Po nim twarz szybko dochodzido siebie
Mam go na chciejliście, ale to na przyszły rok pewnie

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Dziewczynki mam pytanie

2 tydz temu robilam kwas glikolowy. Nalozylam kwas rowniez na syfka, a wlasciwie na to co po nim zostalo, czyli na mala ranke. Zrobil mi sie po nim maly strup (ale nie byl wypukly, czerwony). Po paru dniach (chyba 2) oddarlam ta czerwona plamke W kazdym razie zostala mi dziurka. Myslicie ze ona zniknie?
Z dziurką może być problem

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a poza peelingami kwasowymi wspomagacie się jeszcze kwasowo na co dzień? Czy wystarczają Wam same peelingi?
Ja mam teraz ukręcony tonik pod kątem wybielania przebarwień: z niacynamidem (5%), azeloglicyną (5%), ekstraktem z lukrecji, ekstraktem z zielonej hebaty, d-panthenolem, aloesem, kwasem hialuronowym i alantoiną
Nie podrażnia, więc stosuję razem z kwasami, bez zachowania przerwy.

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Ja z całego serca polecam retinoidy, miałam raz przyjemność współpracować z zorac 0,1% absolutny geniusz! I gdybym miała środki i receptę - pognałabym już do apteki. Choć - receptę mam skąd załatwić, gorzej z kasą
Używałam Locacidu jakieś 3 lata temu i to był największy przełom w mojej cerze - też polecam gorąco.
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 17:29   #3730
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Chimay a na rycynowym próbowałaś? Masz możliwość zakupienia go?
W internetowych aptekach dostępny, więc stacjonarnie też pewnie do kupienia.
Do rycyny mam okropny uraz, nie wiem, czy dałabym radę się przemóc.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a poza peelingami kwasowymi wspomagacie się jeszcze kwasowo na co dzień? Czy wystarczają Wam same peelingi?
Jak ja bym się czymś jeszcze wspomagała poza salicylem 5% to by mi chyba twarz odpadła

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Ja z całego serca polecam retinoidy, miałam raz przyjemność współpracować z zorac 0,1% absolutny geniusz! I gdybym miała środki i receptę - pognałabym już do apteki. Choć - receptę mam skąd załatwić, gorzej z kasą
Retinoidy wspominam źle, tak łagodne kremy jak TriAcneal, jak i Zorac. Moim zdaniem są skóry, na których robią więcej szkody niż pożytku i moja chyba do takich należy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 17:48   #3731
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;50137419]Mam go na chciejliście, ale to na przyszły rok pewnie



Z dziurką może być problem



Ja mam teraz ukręcony tonik pod kątem wybielania przebarwień: z niacynamidem (5%), azeloglicyną (5%), ekstraktem z lukrecji, ekstraktem z zielonej hebaty, d-panthenolem, aloesem, kwasem hialuronowym i alantoiną
Nie podrażnia, więc stosuję razem z kwasami, bez zachowania przerwy.



Używałam Locacidu jakieś 3 lata temu i to był największy przełom w mojej cerze - też polecam gorąco.[/QUOTE]
A czemu na przyszly? Takzaopatrzona jestes w kwasy? Ja go latem stosuje bo to chyba najlzejszy niby niefotouczulajacy choc i tak unikam slonca i stosujenajwyzsze filtry. Kupuje go zawsze w tejmalej pojemnosci i starcza na 8 razy
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-07, 19:18   #3732
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
A czemu na przyszly? Takzaopatrzona jestes w kwasy? Ja go latem stosuje bo to chyba najlzejszy niby niefotouczulajacy choc i tak unikam slonca i stosujenajwyzsze filtry. Kupuje go zawsze w tejmalej pojemnosci i starcza na 8 razy
No mam jeszcze trochę migdała, mlekowego i glikolowego. Ale na razie chyba dokończę sezon migdałem, w marcu pewnie będę kończyć kwaszenie, a to już ćwierć lutego za pasem

Na sezon letni mam w planie rano jakaś samoróbka wybielająca (+ filtr ofc), a wieczorem krem azelo/bha z bu
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 20:40   #3733
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Spytam trochę offtopowo: do czego jeszcze mogę użyć kwasu mlekowego oprócz tonikow/peelingow? Bawiłam się z nim już długo, jednak kwasu nadal mam ponad pół butelki a muszę go zużyć do maja :/ wkraplać po odrobinie do balsamow do ciała, masek do włosów w celu nawilżającym?
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 20:45   #3734
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ja robie maseczke z kwasem mlekowym.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 09:19   #3735
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny mam pytania, od razu mówię, żem strasznie zielona w temacie kwasów.

3tygodnie temu kupiłam serum z bielendy do tego dodałam peeling enzymatyczny, glinkę i jest efekt wow. Stawiam,że to głównie kwas migdałowy tak poprawia mi cerę(oczywiście po 2 tyg miałam mega wysyp, ale teraz jest gładko) zostały mi jeszcze gródki podskórne. Mam cere mieszaną, na brodzie wyskakują mi gigantyczne gule.
Moje myśli powędrowały do peelingu migdałowego (głównie za sprawą tego wątku i bloga Ziemoliny. Widziałam, że na BU jest zestaw do peelingu, wolałabym kupić gotowy zestaw, boje się sama coś ukręcić na pierwszy raz.
I pytania:
Rozumiem, że seria kwasów to około 6 tygodni, po 1 peelingu na tydzień, więc w zasadzie mam ostatni dzwonek,żeby zacząć?
W czasie stosowania kwasów mam skórę nawilżać, zastanawiałam się też czy w tym okresie stosować serum z Bielendy, ale wyżej widziałam, że stosujecie jeżeli nie ma podrażnień.
A co ze stosowaniem w tym czasie peelingów enzymatycznych i glinek?
Czy faktycznie po 6 tyg odstawić peeling kwasowy i stosować tylko serum z kwasem z bielendy, czy może jakiś tonik kwasowy dołożyć?
Czytałam, że zanim przejdzie się do peelingów trzeba zacząć od toniku, mogę pominąć ten punkt skoro używam z powodzeniem serum z 10% migdałem, które mnie nie podrażniło i nie złuszczyło?
Może pytania wydadzą się oczywiste, ale serio czytałam blogi i ten wątek prawie 2 dni, może się po prostu do jakiś informacji nie dokopałam
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..


Edytowane przez Luzia
Czas edycji: 2015-02-08 o 09:21
Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 12:55   #3736
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytania, od razu mówię, żem strasznie zielona w temacie kwasów.

3tygodnie temu kupiłam serum z bielendy do tego dodałam peeling enzymatyczny, glinkę i jest efekt wow. Stawiam,że to głównie kwas migdałowy tak poprawia mi cerę(oczywiście po 2 tyg miałam mega wysyp, ale teraz jest gładko) zostały mi jeszcze gródki podskórne. Mam cere mieszaną, na brodzie wyskakują mi gigantyczne gule.
Moje myśli powędrowały do peelingu migdałowego (głównie za sprawą tego wątku i bloga Ziemoliny. Widziałam, że na BU jest zestaw do peelingu, wolałabym kupić gotowy zestaw, boje się sama coś ukręcić na pierwszy raz.
I pytania:
Rozumiem, że seria kwasów to około 6 tygodni, po 1 peelingu na tydzień, więc w zasadzie mam ostatni dzwonek,żeby zacząć?
W czasie stosowania kwasów mam skórę nawilżać, zastanawiałam się też czy w tym okresie stosować serum z Bielendy, ale wyżej widziałam, że stosujecie jeżeli nie ma podrażnień.
A co ze stosowaniem w tym czasie peelingów enzymatycznych i glinek?
Czy faktycznie po 6 tyg odstawić peeling kwasowy i stosować tylko serum z kwasem z bielendy, czy może jakiś tonik kwasowy dołożyć?
Czytałam, że zanim przejdzie się do peelingów trzeba zacząć od toniku, mogę pominąć ten punkt skoro używam z powodzeniem serum z 10% migdałem, które mnie nie podrażniło i nie złuszczyło?
Może pytania wydadzą się oczywiste, ale serio czytałam blogi i ten wątek prawie 2 dni, może się po prostu do jakiś informacji nie dokopałam
To serum nie ma 10% migdałowego :-/
To jest 10% składników aktywnych, czyli migdała, niacynamidu itp. Taki tam chwyt materkingowy
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 13:10   #3737
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a poza peelingami kwasowymi wspomagacie się jeszcze kwasowo na co dzień? Czy wystarczają Wam same peelingi?
Ja stosuję 2x dziennie tonik z 2% BHA i co drugi dzień serum 6%.
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 21:56   #3738
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Spytam trochę offtopowo: do czego jeszcze mogę użyć kwasu mlekowego oprócz tonikow/peelingow? Bawiłam się z nim już długo, jednak kwasu nadal mam ponad pół butelki a muszę go zużyć do maja :/ wkraplać po odrobinie do balsamow do ciała, masek do włosów w celu nawilżającym?
Podobno 2-3% w szamponie wpływa dobrze na włosy i skórę głowy

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytania, od razu mówię, żem strasznie zielona w temacie kwasów.

3tygodnie temu kupiłam serum z bielendy do tego dodałam peeling enzymatyczny, glinkę i jest efekt wow. Stawiam,że to głównie kwas migdałowy tak poprawia mi cerę(oczywiście po 2 tyg miałam mega wysyp, ale teraz jest gładko) zostały mi jeszcze gródki podskórne. Mam cere mieszaną, na brodzie wyskakują mi gigantyczne gule.
Moje myśli powędrowały do peelingu migdałowego (głównie za sprawą tego wątku i bloga Ziemoliny. Widziałam, że na BU jest zestaw do peelingu, wolałabym kupić gotowy zestaw, boje się sama coś ukręcić na pierwszy raz.
I pytania:
Rozumiem, że seria kwasów to około 6 tygodni, po 1 peelingu na tydzień, więc w zasadzie mam ostatni dzwonek,żeby zacząć?
W czasie stosowania kwasów mam skórę nawilżać, zastanawiałam się też czy w tym okresie stosować serum z Bielendy, ale wyżej widziałam, że stosujecie jeżeli nie ma podrażnień.
A co ze stosowaniem w tym czasie peelingów enzymatycznych i glinek?
Czy faktycznie po 6 tyg odstawić peeling kwasowy i stosować tylko serum z kwasem z bielendy, czy może jakiś tonik kwasowy dołożyć?
Czytałam, że zanim przejdzie się do peelingów trzeba zacząć od toniku, mogę pominąć ten punkt skoro używam z powodzeniem serum z 10% migdałem, które mnie nie podrażniło i nie złuszczyło?
Może pytania wydadzą się oczywiste, ale serio czytałam blogi i ten wątek prawie 2 dni, może się po prostu do jakiś informacji nie dokopałam
Wiesz, tak naprawdę ten zestaw i tak musisz sama ukręcić, otrzymujesz roztwór 40% kwasu migdałowego, który i tak należy sobie potem odmierzać i rozcieńczać do pożądanego stężenia (na początek na pewno nie 40%), więc wyjdzie na jedno i to samo czy zamówisz sobie zestaw z BU, czy same kryształki kwasu np. na ZSK i zmieszasz sama. Jedyny plus jest taki, że glikol butylenowy/propylenowy, który dostajesz w zestawie z BU jest lepszym rozpuszczalnikiem dla kwasu migdałowego Ale na wodzie (do pewnego stężenia) lub spirytusie równie łatwo ukręcić.

Jeżeli chodzi o ogarnięcie cery i trzymanie jej w ryzach, na początek zaczęłabym od regularnego używania 10% i stopniowego zwiększania (w peelingach) albo po prostu ukręciłabym tonik do częstszego używania.

Już ósmy dzień lutego, więc rzeczywiście jest to "ostatni gwizdek" na złuszczanie. Ale migdał nie jest fotouczulający, a jeśli do tego zainwestujesz w filtr (i serio powinnaś), to nic złego się nie stanie.

Na początek rób same peelingi (albo sam tonik, zależy jaką opcję wybierzesz), a dopiero później, gdy zobaczysz jak skóra reaguje, zadecydujesz czy dołożyć coś jeszcze, czy nie
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 22:09   #3739
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
To serum nie ma 10% migdałowego :-/
To jest 10% składników aktywnych, czyli migdała, niacynamidu itp. Taki tam chwyt materkingowy
nie wiedziałam

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;50157729]

Wiesz, tak naprawdę ten zestaw i tak musisz sama ukręcić, otrzymujesz roztwór 40% kwasu migdałowego, który i tak należy sobie potem odmierzać i rozcieńczać do pożądanego stężenia (na początek na pewno nie 40%), więc wyjdzie na jedno i to samo czy zamówisz sobie zestaw z BU, czy same kryształki kwasu np. na ZSK i zmieszasz sama. Jedyny plus jest taki, że glikol butylenowy/propylenowy, który dostajesz w zestawie z BU jest lepszym rozpuszczalnikiem dla kwasu migdałowego Ale na wodzie (do pewnego stężenia) lub spirytusie równie łatwo ukręcić.

Jeżeli chodzi o ogarnięcie cery i trzymanie jej w ryzach, na początek zaczęłabym od regularnego używania 10% i stopniowego zwiększania (w peelingach) albo po prostu ukręciłabym tonik do częstszego używania.

Już ósmy dzień lutego, więc rzeczywiście jest to "ostatni gwizdek" na złuszczanie. Ale migdał nie jest fotouczulający, a jeśli do tego zainwestujesz w filtr (i serio powinnaś), to nic złego się nie stanie.

Na początek rób same peelingi (albo sam tonik, zależy jaką opcję wybierzesz), a dopiero później, gdy zobaczysz jak skóra reaguje, zadecydujesz czy dołożyć coś jeszcze, czy nie[/QUOTE]
O filtrach pamiętam To teraz jestem w kropce czy zostać z tą bielenda i poczekać do jesieni, czy może te peelingi czy zamówić np tonik z kwasami BHA/AHA 10% z Bu.
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-08, 22:18   #3740
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
nie wiedziałam


O filtrach pamiętam To teraz jestem w kropce czy zostać z tą bielenda i poczekać do jesieni, czy może te peelingi czy zamówić np tonik z kwasami BHA/AHA 10% z Bu.
Ten tonik jest ok

Różnorodność opcji sprawia, że nie wiadomo na co się zdecydować Podobno krem Pharmaceris z 10% kwasem migdałowym jest super właśnie dla utrzymania cery w ryzach, choć sama nie miałam, więc nie mogę potwierdzić tej informacji
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 22:31   #3741
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Zrobilam dzis mlekowca na 3 minuty 15% i jest moc. No ale zluszczam siena co dzieni serum bielendy i glikol z biodermy iretinol
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 22:31   #3742
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;50158130] Podobno krem Pharmaceris z 10% kwasem migdałowym jest super właśnie dla utrzymania cery w ryzach, choć sama nie miałam, więc nie mogę potwierdzić tej informacji[/QUOTE]

Ja np. tak uważam. Dla mnie jest super. Nawet co drugi dzień mogę używać. Po użyciu wieczorem, rano odrobinę łuszczenia, ale mogę to zrolować i nie mam żadnych skórek potem.
A teraz mam to nieszczęsne serum 10% z Bielendy, którego nawet 2 x dziennie mogę używać i nie robi prawie nic, oprócz robienia suchych skórek których nisiak się nie mogę pozbyć.
Wykańczam je już na dekolt i może plecy dołączę, coby szybciej wrócić do sprawdzonego zestawu, czyli Pharmacerisa 10%na twarz i Lirene 2% wybielający na dekolt i plecy.
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 22:59   #3743
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;50158130]Ten tonik jest ok

Różnorodność opcji sprawia, że nie wiadomo na co się zdecydować Podobno krem Pharmaceris z 10% kwasem migdałowym jest super właśnie dla utrzymania cery w ryzach, choć sama nie miałam, więc nie mogę potwierdzić tej informacji[/QUOTE]
tja, za dużo tego wszystkiego To może wezmę tonik a kwasy na jesień,hmmmmm
nie słyszałam o tym kremie, myślałam żeby dołączyć effaclar duo.
Po tym toniku mogę normalnie nakładać krem? może to być jakiś np. duo czy lepiej nawilżający?
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 23:05   #3744
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
tja, za dużo tego wszystkiego To może wezmę tonik a kwasy na jesień,hmmmmm
nie słyszałam o tym kremie, myślałam żeby dołączyć effaclar duo.
Po tym toniku mogę normalnie nakładać krem? może to być jakiś np. duo czy lepiej nawilżający?
U mnie ten tonik na początku stosowania (a było to ze 2-3 lata temu?) przy częstym stosowaniu powodował mega łuszczenie (a potem już wcale, nic a nic ), więc w komplecie z takim effaclar duo to już może być za duża moc Ale jeżeli byś używała toniku rzadziej, to myślę, że nie będzie problemu. Ale bez nawilżania i tak się nie obejdzie

Wszystko zależy od tego jak zareaguje Twoja cera, a tego to już nikt nie wie

A w sumie, jeżeli chodzi Ci tylko o pozbycie się grudek i utrzymanie dobrego stanu skóry, to może sam tonik + nawilżanie wystarczy. AHA/BHA 10% z BU ma 8% mlekowego i 2% salicylowego, więc ja bym go sobie odpuściła na sezon letni, a skierowała się ku migdałowi

Edytowane przez 5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Czas edycji: 2015-02-08 o 23:08
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 23:17   #3745
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;50158785]U mnie ten tonik na początku stosowania (a było to ze 2-3 lata temu?) przy częstym stosowaniu powodował mega łuszczenie (a potem już wcale, nic a nic ), więc w komplecie z takim effaclar duo to już może być za duża moc Ale jeżeli byś używała toniku rzadziej, to myślę, że nie będzie problemu. Ale bez nawilżania i tak się nie obejdzie

Wszystko zależy od tego jak zareaguje Twoja cera, a tego to już nikt nie wie

A w sumie, jeżeli chodzi Ci tylko o pozbycie się grudek i utrzymanie dobrego stanu skóry, to może sam tonik + nawilżanie wystarczy. AHA/BHA 10% z BU ma 8% mlekowego i 2% salicylowego, więc ja bym go sobie odpuściła na sezon letni, a skierowała się ku migdałowi [/QUOTE]

Nie chodzi tylko o grudki ale zwłaszcza o mega wielkie, bolące siedzące miesiącami gule na brodzie Na sezon letni to bym w ogóle odpuściła
Tak myślę, że zamówię ten tonik w takim razie, zobaczę jak skóra na niego zareaguje. Jak ok to dołożę bielende serum+krem żeby wykończyć bo szkoda wyrzucić jak w sumie źle nie działa,ale trochę za mało. Rano nawilżenie.
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 07:58   #3746
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Nie chodzi tylko o grudki ale zwłaszcza o mega wielkie, bolące siedzące miesiącami gule na brodzie Na sezon letni to bym w ogóle odpuściła
Tak myślę, że zamówię ten tonik w takim razie, zobaczę jak skóra na niego zareaguje. Jak ok to dołożę bielende serum+krem żeby wykończyć bo szkoda wyrzucić jak w sumie źle nie działa,ale trochę za mało. Rano nawilżenie.
Mozesz dorzucac tyle ile zniesie twoja skora. Nie mazlotegoschematu. Lubie miec duzo roznych kosmetykow zluszczajacych i stosuje wymiennie. Najbardziej zluszczaja peelingi. Wszystko zalezyczychcesz siezluszczac mocno wtedy peelingi i podkrecasz stezenie czy delikatnie wtedy toniki i serum z bielendy np czy effaclar.
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 09:52   #3747
gwiazdka100000
Raczkowanie
 
Avatar gwiazdka100000
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 420
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

hej dziewczyny, mam pytanie Czy zamawiała któraś jakieś kwasy na allegro? Pytam, bo chcę sobie jakiegoś gotowca zamówić, ale trochę się boję z allegro zamawiać kosmetyków nieznanych firm.
gwiazdka100000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 11:01   #3748
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gwiazdka100000 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, mam pytanie Czy zamawiała któraś jakieś kwasy na allegro? Pytam, bo chcę sobie jakiegoś gotowca zamówić, ale trochę się boję z allegro zamawiać kosmetyków nieznanych firm.
Ja bym nie ryzykowała Chyba, że będzie jakaś znana firma od wiarygodnego sprzedającego (komentarze itd)

Lepiej zamówić kwasy w postaci półproduktów np. na ZSK lub kupić gotowce np. z Biocosmetics
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 11:13   #3749
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
Mozesz dorzucac tyle ile zniesie twoja skora. Nie mazlotegoschematu. Lubie miec duzo roznych kosmetykow zluszczajacych i stosuje wymiennie. Najbardziej zluszczaja peelingi. Wszystko zalezyczychcesz siezluszczac mocno wtedy peelingi i podkrecasz stezenie czy delikatnie wtedy toniki i serum z bielendy np czy effaclar.
Zacznę od tego toniku 10% i będę obserwować
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 11:14   #3750
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Zacznę od tego toniku 10% i będę obserwować
Tak będzie najlepiej
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.