Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-11, 12:31   #31
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez nikamo36 Pokaż wiadomość
W Lidlu nie ma mleka odtłuszczonego w proszku,ja kupuję w Carrefour ale jest też w Tesco,ale tylko granulowane i trzeba zmielić w młynku do kawy na miał(do nutteli albo do polewy)
Co do sera to można zrobić(ja robiłam 2 razy,smakowało ale sporo roboty)smak taki sobie,trzeba spróbować bo każdy smak ma inny
Dobrej nocy życzę wszystkim
Też kupowałam mleko granulowane i z takiego robiłam nutelle, nie mieliłam go

Cytat:
Napisane przez Iloa Pokaż wiadomość
Madzia - wykonałaś świetną robotę!!!!!!!!!!!!! (przy zakładaniu wątku)

Może tylko dodać 2 rzeczy:
-pogrubionymi wielkimi literami napisz na początku wezwanie do świeżynek o obowiązku zrobienia testu i przeczytania książek,
- w punkcie o zaparciach dopisz kwaszoną kapustę, którą w ciężkich przypadkach można zjeśc dodatkowo polaną jogurtem i przepić colą dla uzyskania nadzwyczajnych efektów.

Okk, później to poprawię, teraz idę gotować obiad
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.


Edytowane przez magda_lena40
Czas edycji: 2012-01-11 o 12:32
magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 13:31   #32
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Hmm, nigdy nie pomyślałam, żeby jeść mleko w proszku na sucho Spróbuję, może mi pomoże na słodyczowy głód.
Do kawy też dodajecie to mleko w proszku? Jest takie jak śmietanka?

Trzymam się od poniedziałku, ale nie mam pomysłów. Najchętniej jadłabym codziennie nóżki z piekarnika. Mam ochotę na jakieś dobre mięcho, łatwe w przyrządzeniu.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 13:49   #33
icoteraz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 260
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Iloa Pokaż wiadomość
To ja sie przyznam. Po Świętach przybyło mi 3 kg, za to po Nowym Roku 5kg( tych 2 kg już nie ma).Poimprezowało się
Bez przechodzenia III (ja i tak będę przechodziła na nią stopniowo) organizm zasysa kalorie z węgli i alkoholu jak gąbka.

Święta racja, po 100 przypadku przedłużenia uderzeniówki i 70 przypadku nieczytania książek można dostać czkawki, zacisku zębów i bólu głowy.


Kochana, dziękujemy za radę i Twoją reklamę.
Pamiętaj, że dla zdrowia lepiej tracić 1 kg/tydzień (oprócz początkowego okresu kiedy tracimy wodę).
Gdyby nie Twoja reklama w ogóle nie dowiedziałybyśmy o wpływie tej diety na wątrobę. Nic nie wiemy też o nerkach - więc może dopiszesz dla lepszej sprzedaży Twojej diety.



-------------------------------------

Madzia - wykonałaś świetną robotę!!!!!!!!!!!!! (przy zakładaniu wątku)

Może tylko dodać 2 rzeczy:
-pogrubionymi wielkimi literami napisz na początku wezwanie do świeżynek o obowiązku zrobienia testu i przeczytania książek,
- w punkcie o zaparciach dopisz kwaszoną kapustę, którą w ciężkich przypadkach można zjeśc dodatkowo polaną jogurtem i przepić colą dla uzyskania nadzwyczajnych efektów.

Nie no kochana, jesteś the best -kapusta polana jogurtem plus cola - dostałam ataku smiechu, jak sobie pomyslałam i przeleciał mi przez myśl obraz mnie latającej do kibla albo wcale z niego nie schodzącej Ciekawe co by na to powiedziała moja rodzinka, bo kibelek mamy jeden
Nie mogłam sie powstrzymać... jakaś głupawka mnie dopadła

Witam na nowym wątku. Tez sie melduję.

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Hmm, nigdy nie pomyślałam, żeby jeść mleko w proszku na sucho Spróbuję, może mi pomoże na słodyczowy głód.
Do kawy też dodajecie to mleko w proszku? Jest takie jak śmietanka?

Trzymam się od poniedziałku, ale nie mam pomysłów. Najchętniej jadłabym codziennie nóżki z piekarnika. Mam ochotę na jakieś dobre mięcho, łatwe w przyrządzeniu.
Próbowałam... Uważaj, bo może się buzia zakleić
icoteraz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 14:01   #34
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Witam serdecznie!
Dietę (fazę I) rozpoczęłam 06. 01. z waga wyjściową 88,7 przy wzroście 156 (trzy ciąże pod rząd i tendencja do tycia zrobiły swoje ).
Dziś na wadze 86,1. Od wczoraj spadło tylko 0.2 kg ale podejrzewam, że to z powodu plamień jakie dziś dostałam (jestem po zastrzyku anty.i chyba nie bardzo mi pasuje ).

Książkę przeczytałam, teraz studiuję dukanowskie książki kucharskie

Ponieważ jestem strasznym łasuchem to próbuję piec (a kucharka ze mnie średnia ).

Mam pytanko do doświadczonych dukanowskich kucharek: czy słodzik do pieczenia słodzi?

Może moje pytanie jest dziwaczne, ale wczoraj upiekłam sernik słodzony słodzikiem do pieczenia w proszku (wg przepisu z książki trzema łyżkami) i sam ser upiekł się dobrze, jednak sernik nie jest słodki, a nawet troszkę gorzkawy.

Jak to jest z tymi słodzikami?
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863


zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 14:03   #35
visvitalis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Jakoś nieprzyjemnie zrobiło mi się po przeczytaniu odpowiedzi dlatego już tłumaczę... Moja wiadomość nie była krypto reklamą- nie mam nawet założonej strony internetowej więc takie działania mijałyby się z celem.
Po prostu nie rozumiem tej diety... Mnóstwo postów typu- po świętach wróciło mi 3-5 kg- one Was jeszcze nie zniechęcają? Ja odżywiam się racjonalnie, pozwoliłam sobie "poszaleć na Święta i sylwestra" i wrócił mi jedynie 1 kg. Mam dwójkę dzieci, a moje BMI wynosi 19, czuje się świetnie, mam energię.
Na forach piszą dużo młodsze dziewczyny ode mnie, nieraz młode mamy- dlatego pytanie do osób które się na tym znają- po co to wszystko jak można inaczej...

I jeszcze jedno, nie reklamuję swoich diet, nie mam strony, nie podaje namiarów, nie układam diet przez internet... Czy to wystarczy żeby obronić się przed tego typu komentarzami...

Pozdrawiam serdecznie,
Nati
visvitalis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 14:26   #36
icoteraz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 260
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez zlota jagoda Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!
Dietę (fazę I) rozpoczęłam 06. 01. z waga wyjściową 88,7 przy wzroście 156 (trzy ciąże pod rząd i tendencja do tycia zrobiły swoje ).
Dziś na wadze 86,1. Od wczoraj spadło tylko 0.2 kg ale podejrzewam, że to z powodu plamień jakie dziś dostałam (jestem po zastrzyku anty.i chyba nie bardzo mi pasuje ).

Książkę przeczytałam, teraz studiuję dukanowskie książki kucharskie

Ponieważ jestem strasznym łasuchem to próbuję piec (a kucharka ze mnie średnia ).

Mam pytanko do doświadczonych dukanowskich kucharek: czy słodzik do pieczenia słodzi?

Może moje pytanie jest dziwaczne, ale wczoraj upiekłam sernik słodzony słodzikiem do pieczenia w proszku (wg przepisu z książki trzema łyżkami) i sam ser upiekł się dobrze, jednak sernik nie jest słodki, a nawet troszkę gorzkawy.

Jak to jest z tymi słodzikami?
wg mnie słodzi
Ja używam słodziku sussina gold - on jest do gotowania, pieczenia, posypywania. Jesto dobry i nie jest gorzki
Wiesz, może to kwestia przyzwyczajenia. Dla mnie na początku diety słodziki (te w psatylkach) były również gorzkawe. Zazaczam jednak, że w tym czasie nie piekłam żadnych ciast ani ciasteczek więc nie mam porównania - czy słodzik którego obecnie używam piekąc słodkości podczas dłuższego trwania diety też na początku nie wydawałby się gorzki Może to też kwestia "przestawienia się" i przyzwyczajenia - nie wiem

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

aa.. i zapomniałam Witam na dietce i gratuluję spadku
icoteraz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 14:40   #37
moniak85
w krainie snu i marzeń
 
Avatar moniak85
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 10 225
GG do moniak85
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Lukkija: W lidlu mozna znalezc rozne zdrowe cuda hehe. Zreszta jak wszedzie ja na przyklad znalazlam mleko w proszku, odtluszczone, o nad ktorym sie zastanawialyscie, czy sie rozpuszcza.

W moim Lidlu - Kielce to z dukanowych rzeczy tylko serek chudy biały
__________________
http://kulkaowszystkim.blogspot.com/
Brushegg - jajo do mycia pędzli!
Instagram
moniak85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 14:45   #38
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez zlota jagoda Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!
Dietę (fazę I) rozpoczęłam 06. 01. z waga wyjściową 88,7 przy wzroście 156 (trzy ciąże pod rząd i tendencja do tycia zrobiły swoje ).
Dziś na wadze 86,1. Od wczoraj spadło tylko 0.2 kg ale podejrzewam, że to z powodu plamień jakie dziś dostałam (jestem po zastrzyku anty.i chyba nie bardzo mi pasuje ).

Książkę przeczytałam, teraz studiuję dukanowskie książki kucharskie

Ponieważ jestem strasznym łasuchem to próbuję piec (a kucharka ze mnie średnia ).

Mam pytanko do doświadczonych dukanowskich kucharek: czy słodzik do pieczenia słodzi?

Może moje pytanie jest dziwaczne, ale wczoraj upiekłam sernik słodzony słodzikiem do pieczenia w proszku (wg przepisu z książki trzema łyżkami) i sam ser upiekł się dobrze, jednak sernik nie jest słodki, a nawet troszkę gorzkawy.

Jak to jest z tymi słodzikami?
Zapewne użyłaś słodzika z aspartamem (sprawdzisz?). Nie można piec na takim słodziku, bo aspartam po przeróbce termicznej jest właśnie gorzki i trujący (!).
Znajdź słodzik na cyklaminianie sodu, np. wspomniana sussina i możesz piec wszystko.
Ważne, żeby był bez aspartamu.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 14:58   #39
Siasia37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 150
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez foca Pokaż wiadomość
3,3kg???????????????????? ?? to muysiałas przed tym 1 dniem nieźle sie nafutrowac ;-))
Domyślam się co to znaczy "nafutrować" i stwierdzam że o ile Ci chodzi o nasączenie wodą to tak Wiem że ten wynik to sama woda po miesiączce, ale dobre i to Ciekawa jestem ile jeszcze tej wody zejdzie, bo I faza ma trwać 6 dni.
Siasia37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 15:01   #40
icoteraz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 260
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

a za mną dziś chodzi cos takiego - http://emigrantki-gotuja.blog.onet.p...,ID429880643,n
icoteraz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 15:14   #41
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Zapewne użyłaś słodzika z aspartamem (sprawdzisz?). Nie można piec na takim słodziku, bo aspartam po przeróbce termicznej jest właśnie gorzki i trujący (!).
Znajdź słodzik na cyklaminianie sodu, np. wspomniana sussina i możesz piec wszystko.
Ważne, żeby był bez aspartamu.
Nie zawiera aspartamentu tylko sacharynian sodu. Słodzik nazywa się Maxi Sweet.
A czy Wasze słodziki przed obróbką termiczną są słodkie? Bo jak ten próbuję na "surowo" to też nie jest słodki.

Dziewczyny, a jeśli słodzik w pastylkach którym słodzę herbatę zawiera cyklaminian sodu to mogę go po np. rozkruszeniu lub rozpuszczeniu poddawać obróbce termicznej?

Wybaczcie jeśli pytam o pierdoły
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863


zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 15:37   #42
Siasia37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 150
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez icoteraz Pokaż wiadomość
Próbowałam... Uważaj, bo może się buzia zakleić
Ja tak jadłam mleko w proszku jak byłam mała, przestałam je jeść po tym jak mi zakleiło gardło i prawie przeszłam na drugą stronę lustra... ojciec mnie uratował
Trzeba uważać z tą jego kleistością...
Siasia37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 15:53   #43
Iloa
Rozeznanie
 
Avatar Iloa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: miasto Scyzoryków
Wiadomości: 790
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez moniak85 Pokaż wiadomość
Lukkija: W lidlu mozna znalezc rozne zdrowe cuda hehe. Zreszta jak wszedzie ja na przyklad znalazlam mleko w proszku, odtluszczone, o nad ktorym sie zastanawialyscie, czy sie rozpuszcza.

W moim Lidlu - Kielce to z dukanowych rzeczy tylko serek chudy biały
Zapomniałam , że Ty też z Kielc. Lidle zeszły na psy. Mamy hipermarkety i Społem.
Cytat:
Napisane przez zlota jagoda Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!
Dietę (fazę I) rozpoczęłam 06. 01. z waga wyjściową 88,7 przy wzroście 156 (trzy ciąże pod rząd i tendencja do tycia zrobiły swoje ).
Dziś na wadze 86,1. Od wczoraj spadło tylko 0.2 kg ale podejrzewam, że to z powodu plamień jakie dziś dostałam (jestem po zastrzyku anty.i chyba nie bardzo mi pasuje ).

Książkę przeczytałam, teraz studiuję dukanowskie książki kucharskie

Ponieważ jestem strasznym łasuchem to próbuję piec (a kucharka ze mnie średnia ).

Mam pytanko do doświadczonych dukanowskich kucharek: czy słodzik do pieczenia słodzi?

Może moje pytanie jest dziwaczne, ale wczoraj upiekłam sernik słodzony słodzikiem do pieczenia w proszku (wg przepisu z książki trzema łyżkami) i sam ser upiekł się dobrze, jednak sernik nie jest słodki, a nawet troszkę gorzkawy.

Jak to jest z tymi słodzikami?
A test , rozumiem, zrobiony.
Akurat dziś upiekłam sernik, dałam parę łyżeczek ksylitolu i huxol w płynie - jest makabrycznie słodkie.

Cytat:
Napisane przez icoteraz Pokaż wiadomość
Nie no kochana, jesteś the best -kapusta polana jogurtem plus cola - dostałam ataku smiechu, jak sobie pomyslałam i przeleciał mi przez myśl obraz mnie latającej do kibla albo wcale z niego nie schodzącej Ciekawe co by na to powiedziała moja rodzinka, bo kibelek mamy jeden
Nie mogłam sie powstrzymać... jakaś głupawka mnie dopadła

Witam na nowym wątku. Tez sie melduję.

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------



Próbowałam... Uważaj, bo może się buzia zakleić
To nie jest śmieszne jak wszystko zawodzi.
Chociaż pierwszy raz nie było mi do śmiechu na mieście, nie miałam pojęcia, że ten zestaw (nawet bez coli) tak skutkuje.
__________________
Dukan od14.08 waga 86 kg wzrost 160 cm
Iloa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 16:07   #44
akuku
Raczkowanie
 
Avatar akuku
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 60
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Witam wszystich

start 4.01.2011 - 93,6kg
dzisiaj 11.01 - 90 kg
świetnie sie czuje, zadnych wpadek ! - prawie zadnych
od wczoraj pije syropy i łykam tabletki - jestem chora!!!
dlatego pytam was, czy to bardzo zaburzy spadek wagi?
Nadal jestm na I fazie (10 dni) bo mam sporo do zrzucenia.
Moj CEL to 65 kg.
popełniłam błędy:
- upiekłam chlebek Adama, który można od II fazy
- jogurty jovi owocowe !
dopiero teraz doczytałam ze dopuszczalne sa tylko waniliowe ;-)
Teraz mam WAS i bardzo licze na wasza pomoc ;-) w nie wyjaśnionych dla mnie kwestiach.
__________________
co ma być to będzie

04.01.2012 - 93,6 kg

93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65
akuku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 16:16   #45
anaiss86
Zadomowienie
 
Avatar anaiss86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 120
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

robilas test? ile uderzeniowki Ci wyszlo?
__________________


anaiss86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 16:19   #46
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Iloa Pokaż wiadomość
A test , rozumiem, zrobiony.
Akurat dziś upiekłam sernik, dałam parę łyżeczek ksylitolu i huxol w płynie - jest makabrycznie słodkie.
Test zrobiony ale przyznam się, że dopiero dzisiaj Wynika z niego, że od jutra powinna zacząć II fazę. Kurcze myślałam, że dłużej będę musiała być na samych proteinkach, a tu jutro jakieś warzywko sobie zapodam. Zdziwiłam się, że test idealnie wskazał wagę jaką mam teraz, czyli na koniec fazy I- niezłe

Co do słodzików, to wysłałam mamę do sklepu ze zdrową żywnością aby kupiła mi inny do pieczenia (ja jestem uziemiona w domu ) i kupiła z aspartamem

Gdzie kupujecie swoje słodziki do pieczenia?
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863


zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 16:26   #47
anaiss86
Zadomowienie
 
Avatar anaiss86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 120
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez zlota jagoda Pokaż wiadomość
Test zrobiony ale przyznam się, że dopiero dzisiaj Wynika z niego, że od jutra powinna zacząć II fazę. Kurcze myślałam, że dłużej będę musiała być na samych proteinkach, a tu jutro jakieś warzywko sobie zapodam. Zdziwiłam się, że test idealnie wskazał wagę jaką mam teraz, czyli na koniec fazy I- niezłe

Co do słodzików, to wysłałam mamę do sklepu ze zdrową żywnością aby kupiła mi inny do pieczenia (ja jestem uziemiona w domu ) i kupiła z aspartamem

Gdzie kupujecie swoje słodziki do pieczenia?
tzn ile dni Ci wyliczyl? bo to, ze jutro masz zaczac 2 faze nic mi nie mowi. Nie ma co przesadzac z proteinami bo to niezdrowe a tracimy tylko wode. Prawdziwe chudniecie zaczyna sie na 2.
__________________


anaiss86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 16:45   #48
Siasia37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 150
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Hej dziewczynki
Właśnie jem obiad. Kluski leniwe z kurczakiem curry pychotka
Ale dziś miałam spadek formy w południe... zasnełam ok 11 i wstałam przed 15.... aż mam wyrzuty sumienia
Siasia37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 16:47   #49
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez anaiss86 Pokaż wiadomość
tzn ile dni Ci wyliczyl? bo to, ze jutro masz zaczac 2 faze nic mi nie mowi. Nie ma co przesadzac z proteinami bo to niezdrowe a tracimy tylko wode. Prawdziwe chudniecie zaczyna sie na 2.
Wyliczył mi 5 dni i że schudnę 2,71 kg i faktycznie tak jest. To dobra dla mnie informacja, bo już myślałam, że za wolno chudnę. Wagę docelową wyliczył mi na 60,2 kg (a myślałam o 55 kg ) II faza ma trwać 199 dni.
Mam nadzieję, że faktycznie mi się uda i przed moimi urodzinami osiągnę tą wagę.

Co do Słodzików to znalazłam fajny sklepik na Allegro, więc wycofuję pytanie
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863



Edytowane przez zlota jagoda
Czas edycji: 2012-01-11 o 17:02
zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 17:04   #50
Poletta
Raczkowanie
 
Avatar Poletta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 421
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Witajcie, podczytuję Was czasem, choć się nie udzielam. Na Dukanie jestem drugi raz (po dwóch latach wróciło 6 kg z 9 straconych), kg wróciły oczywiście z mojej winy, bo zupełnie odpuściłam w pewnym momencie IV fazę.
W tym podejściu zaczęłam z 62 kg (163 cm), waga docelowa zgodna z doktorkiem - 56 kg. Po 8 dniach jest 60,1 idę 3/3.
Piszę bo mam pewna wątpliwość - mam tak, że na białkach mam bardzo mały apetyt, mogłabym żyć bez problemu na 2 posiłkach dziennie, zmuszam się do 4 małych. Macie doświadczenie w tej sprawie? W sensie stopnia ryzyka spowolnienia metabolizmu? Trochę się go boję, ale nie mam chęci wciskać w siebie jedzenia na siłę... Deserów dukanowych nie jem poza odtłuszczonym mlekiem z łyżką odtłuszczonego kakao i otrębami (jak mnie czasem najdzie na słodkie), bo w ogóle bardzo mało słodyczy jadam.

A przy okazji podzielę się czymś fajnym (chyba że znacie ten patent) - dla mnie super wynalazek: masę na placek - dwie łyzki odtłuszczonego sera z pudełka (President 0%), 3 ł otrąb, dwa jajka, sól i pokrojona polędwica z indyka/kurczaka (4% tł) - idealna porcja do tostera do kanapek Wychodzą piękne 4 trójkąciki W trakcie pieczenia odwracam toster "do góry nogami" dla równiejszego pieczenia. Polecam!
__________________
31.05.16 163cm/ 60-59-58-57-56-55-54
Nie rezygnuj z czegoś, co wymaga czasu - on i tak upłynie...
Poletta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 17:56   #51
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez zlota jagoda Pokaż wiadomość
Nie zawiera aspartamentu tylko sacharynian sodu. Słodzik nazywa się Maxi Sweet.
A czy Wasze słodziki przed obróbką termiczną są słodkie? Bo jak ten próbuję na "surowo" to też nie jest słodki.

Dziewczyny, a jeśli słodzik w pastylkach którym słodzę herbatę zawiera cyklaminian sodu to mogę go po np. rozkruszeniu lub rozpuszczeniu poddawać obróbce termicznej?

Wybaczcie jeśli pytam o pierdoły
Z cyklaminianem można, jak napisałam poprzednio. Jedynie aspartamu nie można piec. Czytajta ze zrozumieniem.

Cytat:
Napisane przez Siasia37 Pokaż wiadomość
Ja tak jadłam mleko w proszku jak byłam mała, przestałam je jeść po tym jak mi zakleiło gardło i prawie przeszłam na drugą stronę lustra... ojciec mnie uratował
Trzeba uważać z tą jego kleistością...
O matko, to musiało być niezłe przeżycie. Ja ostatnio (jakieś trzy miesiące temu) byłam sama w domu i się zadławiłam tostem z serem żółtym (III faza). Myślałam, że już po mnie, serio. Straszne przeżycie, jak już jakoś cudem wydobyłam z siebie jedzenie wkładając palec w gardło (sorry za szczegóły) i zwracając papu, to normalnie byłam cała rozdygotana i trzęsłam się jak osika. Brrrrrr..
Morał: małe kęsy!!
Rodzynek powiedział, że musi mnie na każdym kroku pilnować.

Cytat:
Napisane przez Siasia37 Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki
Właśnie jem obiad. Kluski leniwe z kurczakiem curry pychotka
Ale dziś miałam spadek formy w południe... zasnełam ok 11 i wstałam przed 15.... aż mam wyrzuty sumienia
O rety, jak ja bym chciała mieć okazję na taką drzemkę w ciągu dnia. Marzenia.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 18:17   #52
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Z cyklaminianem można, jak napisałam poprzednio. Jedynie aspartamu nie można piec. Czytajta ze zrozumieniem.
Wybacz! Mam sto myśli na raz i potem nie umiem myśli sformułować. Niejasno się wyraziłam, bo chodziło mi o to, że jak mam w przepisie napisane, że np. należy dodać trzy łyżeczki słodziku w proszku, a ja dodam trzy rozgniecione pastylki to czy to jest ok? Jakby nie było to inna objętość tego proszku.


Podjęłam jednak decyzję, że się zaopatrzę na Allego. Przynajmniej nikt mi nie będzie musiał do sklepu latać
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863



Edytowane przez zlota jagoda
Czas edycji: 2012-01-11 o 18:25
zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 18:30   #53
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez zlota jagoda Pokaż wiadomość
Nie zawiera aspartamentu tylko sacharynian sodu. Słodzik nazywa się Maxi Sweet.
A czy Wasze słodziki przed obróbką termiczną są słodkie? Bo jak ten próbuję na "surowo" to też nie jest słodki.

Dziewczyny, a jeśli słodzik w pastylkach którym słodzę herbatę zawiera cyklaminian sodu to mogę go po np. rozkruszeniu lub rozpuszczeniu poddawać obróbce termicznej?

Wybaczcie jeśli pytam o pierdoły
Do pieczenia i gotowania możesz używać każdego słodziku, byle nie miał aspartamu. Nie ważne czy w tabletkach, proszku albo w płynie. Kupisz je byle gdzie, choćby w Lidlu albo zwykłym spożywczaku
Na Dukanie dopuszczalny jest też cukier brzozowy (ksylitol)-do kupienia no w sklepie zielarskim albo takim ze zdrową żywnością i o ile się nie mylę to dopuszczalna jest też Stevia.

Cytat:
Napisane przez akuku Pokaż wiadomość
Witam wszystich

start 4.01.2011 - 93,6kg
dzisiaj 11.01 - 90 kg
świetnie sie czuje, zadnych wpadek ! - prawie zadnych
od wczoraj pije syropy i łykam tabletki - jestem chora!!!
dlatego pytam was, czy to bardzo zaburzy spadek wagi?
Nadal jestm na I fazie (10 dni) bo mam sporo do zrzucenia.
Moj CEL to 65 kg.
popełniłam błędy:
- upiekłam chlebek Adama, który można od II fazy
- jogurty jovi owocowe !
dopiero teraz doczytałam ze dopuszczalne sa tylko waniliowe ;-)
Teraz mam WAS i bardzo licze na wasza pomoc ;-) w nie wyjaśnionych dla mnie kwestiach.
Zrób test !

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

Cytat:
Napisane przez zlota jagoda Pokaż wiadomość
Wybacz! Mam sto myśli na raz i potem nie umiem myśli sformułować. Niejasno się wyraziłam, bo chodziło mi o to, że jak mam w przepisie napisane, że np. należy dodać trzy łyżeczki słodziku w proszku, a ja dodam trzy rozgniecione pastylki to czy to jest ok? Jakby nie było to inna objętość tego proszku.


Podjęłam jednak decyzję, że się zaopatrzę na Allego. Przynajmniej nikt mi nie będzie musiał do sklepu latać
Po co masz płacić dodatkowo za przesyłkę, jak słodzik kupisz byle gdzie

1 tabletka, przynajmniej taka moja, zastępuje łyżeczkę cukru.
Musiałabyś się dowiedzieć, ile cukru zastępuje 1 łyżeczka proszku czy słodzika w płynie i sobie przeliczyć na tabletki. Albo dodawać na wyczucie
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 18:55   #54
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
Po co masz płacić dodatkowo za przesyłkę, jak słodzik kupisz byle gdzie
Znalazłam sklep internetowy który ma atrakcyjną cenę skrobi kukurydzianej i dużo innych przydatnych produktów w tym i słodzik sussaina, zrobię więc większe zakupy
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20731181

Mąż się ucieszy, że nie będzie musiał zakupów mi robić, bo się wścieka jak każę mu szukać i czytać etykietki. Sama nie mogę za bardzo biegać po sklepach, bo póki co mam problemy z wychodzeniem z domu. Mam trójkę bąbli: 2 miesiące, 14 miesięcy i 2,5 roku. Jak mam tak skoczyć do sklepu i ubierać całą ferajnę, znosić po schodach itp..... to mi się nie chce ech. Czekam aż najmłodsza się unormuje bo karmię wtedy będę uskuteczniać spacerki jak najczęściej.

Uprzedzam pytanie - wiem, że nie powinnam być na diecie teraz. Dukan zaleca dla karmiących matek III fazę z dodatkową porcją owoców dziennie, ale ja jestem taka gruba, że mała ma z czego ciągnąć, biorę witaminy, piję ekologiczne herbatki np. z pokrzywy, hibiskusa itp. Krótko mówiąc dbam o siebie, a o dziwo mojej małej zeszła wysypka z buzi odkąd jestem na diecie, czyli wcześniej ją coś uczulało, a teraz tego nie ma a ja myślałam, że ma uczulenie na produkty mleczne
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863


zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 19:27   #55
lukkija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 497
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez anaiss86 Pokaż wiadomość
witam sie w nowym watku

---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

prawie z krzesla spadlam jak przeczytalam, cytuje : "wygladam jak czlowiek o szczurze twarzy z nogami kolosa rodyjskiego. No 8 cud swiata niemal, tylko taki freaky. -gabinet strachow i osobliwosci."
Mial bc akcent humorystyczny Kolos rodyjski wcisnal mi sie do glowy ukratkiem, chyba jako echo zajec , ktore przygotowywalam. no coz, wolalabym jednak jak on nie skonczyc

a tak w ogole to witam, chyle czola przed spadkami.
U mnie nie ma zadnych zmian wagowych, ani + ani- ale jestem ostatni dzien na PW. I dostalam @, moze w koncu woda zacznie sie uwalniac? W przyszlym tygodniu mam nadzieje na jakis spadek.

Dzis zabiegany dzien. powinnam dostac baty bo malo zjadlam. W male kromeczki mojego chlebka dukanowego, ktory powoli obraca sie w najnowsze odkrycie wpolczesnej peleontologi (twardy jak cholewa kozaka typu Relax), 2 jajka sadzone (w wodzie zasadzone), 100 g gorowanego kurczaka, grilowany losos i salata. Wlasnie zrobilam sobie pyszna kawke.

Mleko w proszku rozpuszcza sie we wszystkim, po pewnym czasie nawet w mojej buzi (naduzycie grozi wypadkiem smiertelnym, albo prawie smiertelnym-wedle zeznan w naszym watku). Czy smakuje jak smietanka? Raczej nie, mniej slodkie.

Na nute zadlawieniowa,to ja kiedys zachlysnelam sie koktajlem, takim alkoholowym i na dodatek nie moim. Pociagnelam od mojego chlopa i polecialo w zla dziurke. Nie moglam nawet odkrztusic. Przez 10 sekund probowalam zlapac oddech, podczas gdy moj niczym nie zaalarmowany towarzysz saczyl sobie ten zdradziecki plyn nadal. Jak zaczelam gestykulowac , to myslal , ze zartuje i zamiast mnie w plery walnac, to sie umiechal (ze niby tak dobry zart). Dopiero jak sie zrobilam purpurowa na twarzy to sie ocknal , ze cos nie tak. Co za ród!

Co do slodzika, to ja ogolnei bym z nim nie przesadzala. Lepiej mniej niz wiecej, z wielu powodow. W naszym codziennym jedzeniu jest i tak juz wystarczajaca ilosc chemi. Az dziw , ze jeszcze nie swiecimy w ciemosciach.

Zaparcia....hmm, na mnie dziala siemie lniane. Glut okropny (zapazone mam na mysli) ale lepsze niz tablety.
Haha kapusta, jogurt i cola-oczyma wyobrazni widze wystrzalowe efekty tej kombinacji. Mam rozumiec kiszona kapucha? Moze ta cole przeplesc z sokiem z kapuchy jeszcze?
Dzieciom na zaparcia poleca sie domowej roboty sok pomaranczowy pomieszany z woda, ale nam nie wolno.

jesli mamy w druga strone to moze warto pomyslec nad suplementacja blonnika. Czasem jak jest go w diecie za malo, to czlowieka przyslowiowo 'goni'. Mnie tez sie na dukanie zdarza niestety, choc na szczescie rzadko bo pilnuje by spozywac oteby. Jesli bigunka nie nika po paru dniach, to trzeba koniecznie cos z tym zrobic, bo moze dojsc do odwodnienia. Z domowych sposobow: niezastapiony wegiel, herbata imbirowa (mozna po prostu do herbaty dodac imbir), herbata z czarnej porzeczki, sok z marchwi (domowy, nieslodzony) Ogolnie trzeba duzo pic!
__________________
Bylo:83
Jest:75
cel1: 66kg
Bedzie:63
A wedlug Dukana 01.06.15 powinno byc 61kg--->niedowiarek
lukkija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 20:35   #56
Iloa
Rozeznanie
 
Avatar Iloa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: miasto Scyzoryków
Wiadomości: 790
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Poletta Pokaż wiadomość
Piszę bo mam pewna wątpliwość - mam tak, że na białkach mam bardzo mały apetyt, mogłabym żyć bez problemu na 2 posiłkach dziennie, zmuszam się do 4 małych. Macie doświadczenie w tej sprawie? W sensie stopnia ryzyka spowolnienia metabolizmu? Trochę się go boję, ale nie mam chęci wciskać w siebie jedzenia na siłę...
Na ogół na białkach jeść się nie chce.
NIe ma ryzyka spowolnienia metabolizmu - jest PEWNOŚĆ.
Jeśli na diecie jesz np. 1000 kcal to organizm po jakimś czasie uczy się żyć z 1000 kcal (spowalnia metabolizm). Dlatego z diety 1000 kcal trzeba wychodzić stopniowo dokładając sobie 100 kcal co 2 tygodnie lub wolniej (jeśli waga rośnie).
Jedzeniem poniżej 800 kcal rozwalasz sobie metabolizm i robisz organizmowi wielką krzywdę.
POLICZ SOBIE ORIENTACYJNIE ILE JESZ KALORII DZIENNIE. Jak za mało to jedz na siłę.

Cytat:
Napisane przez akuku Pokaż wiadomość
Witam wszystich

start 4.01.2011 - 93,6kg
dzisiaj 11.01 - 90 kg
świetnie sie czuje, zadnych wpadek ! - prawie zadnych
od wczoraj pije syropy i łykam tabletki - jestem chora!!!
dlatego pytam was, czy to bardzo zaburzy spadek wagi?
Nadal jestm na I fazie (10 dni) bo mam sporo do zrzucenia.
Moj CEL to 65 kg.
popełniłam błędy:
- upiekłam chlebek Adama, który można od II fazy
- jogurty jovi owocowe !
dopiero teraz doczytałam ze dopuszczalne sa tylko waniliowe ;-)
Teraz mam WAS i bardzo licze na wasza pomoc ;-) w nie wyjaśnionych dla mnie kwestiach.
Matko jedyna .
Znowu ktoś się na mnie obrazi jak na chama ostatniego.
Dopisz sobie na litość Boską 3 wielki błąd - 10 dni I fazy.
Wracam do poprzedniej części wątku po cytat.


Mam. Cytuję ;
-"W pierwszej książce nie ma jeszcze mowy o teście i powoduje to nieścisłości, które musimy nowym forumowiczkom objaśniać.
ALE PISZE JAK WÓŁ:
-" w szczególnych przypadkach, kiedy chcemy stracić ponad 20 kg..... faza ta może, ZA ZGODĄ LEKARZA, dojść do 7 a nawet 10 dni" (strona75/76)"


Naprawdę byłaś u lekarza? Czy Ty czytałaś książki? Czy zapoznałaś się w pierwszą stroną obecnego wątku ?

Ja miałam 35 kg do stracenia i 3 dni I fazy


MADZIA - PAMIĘTAJ (żeby napisać na samiutkim początku, że nie przedłuża się uderzeniówki i czyta się książki - OBOWIĄZKOWO )


---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Chyba daruję sobie na razie forum, bo nerwy mam w strzępkach.
A mam dzisiaj urodziny, jest święto i powinno być wesoło.
Pamiętały o mnie 2 osoby, Wizaż i ....bukmacherzy (ci nielegalni, zakazani przez miłościwie nam rządzących) . Prezenty dostałam tylko od buków (talony na 20 i 40 zł). Pójdę obstawić sobie mecze( nielegalnie )i wyciszę się na kanałach sportowych.
Przede wszystkim :spokój
__________________
Dukan od14.08 waga 86 kg wzrost 160 cm

Edytowane przez Iloa
Czas edycji: 2012-01-11 o 20:27
Iloa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 20:45   #57
Siasia37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 150
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
O matko, to musiało być niezłe przeżycie. Ja ostatnio (jakieś trzy miesiące temu) byłam sama w domu i się zadławiłam tostem z serem żółtym (III faza). Myślałam, że już po mnie, serio. Straszne przeżycie, jak już jakoś cudem wydobyłam z siebie jedzenie wkładając palec w gardło (sorry za szczegóły) i zwracając papu, to normalnie byłam cała rozdygotana i trzęsłam się jak osika. Brrrrrr..
Morał: małe kęsy!!
Rodzynek powiedział, że musi mnie na każdym kroku pilnować.
Świadomość tego że to mogła być ostatnia rzecz w życiu jaką się zrobiło wstrząsa solidnie...

O rety, jak ja bym chciała mieć okazję na taką drzemkę w ciągu dnia. Marzenia. A Ja bym wolała mieć pracę...
Cytat:
Napisane przez lukkija Pokaż wiadomość
Na nute zadlawieniowa,to ja kiedys zachlysnelam sie koktajlem, takim alkoholowym i na dodatek nie moim. Pociagnelam od mojego chlopa i polecialo w zla dziurke. Nie moglam nawet odkrztusic. Przez 10 sekund probowalam zlapac oddech, podczas gdy moj niczym nie zaalarmowany towarzysz saczyl sobie ten zdradziecki plyn nadal. Jak zaczelam gestykulowac , to myslal , ze zartuje i zamiast mnie w plery walnac, to sie umiechal (ze niby tak dobry zart). Dopiero jak sie zrobilam purpurowa na twarzy to sie ocknal , ze cos nie tak. Co za ród!
Ja zaczęłam walić pięściami w stół a kubek z mlekiem rzuciłam o ścianę... nie było wątpliwości że coś jest nie tak
Co do slodzika, to ja ogolnei bym z nim nie przesadzala. Lepiej mniej niz wiecej, z wielu powodow. W naszym codziennym jedzeniu jest i tak juz wystarczajaca ilosc chemi. Az dziw , ze jeszcze nie swiecimy w ciemosciach. yyyyy.... nie?? upss.... A ja się cieszyłam że oszczędzam na prądzie.... a to coś nie tak

Zaparcia....hmm, na mnie dziala siemie lniane. Glut okropny (zapazone mam na mysli) ale lepsze niz tablety.
Haha kapusta, jogurt i cola-oczyma wyobrazni widze wystrzalowe efekty tej kombinacji. Mam rozumiec kiszona kapucha? Moze ta cole przeplesc z sokiem z kapuchy jeszcze?
Dzieciom na zaparcia poleca sie domowej roboty sok pomaranczowy pomieszany z woda, ale nam nie wolno.
Ja przed kilkoma godzinami przypomniałam sobie dlaczego nie pije za dużo Pepsi, zwłaszcza takiej ciepłej i wygazowanej.... Zaparcia nie było i póki co nie będzie

jesli mamy w druga strone to moze warto pomyslec nad suplementacja blonnika. Czasem jak jest go w diecie za malo, to czlowieka przyslowiowo 'goni'. Mnie tez sie na dukanie zdarza niestety, choc na szczescie rzadko bo pilnuje by spozywac oteby. Jesli bigunka nie nika po paru dniach, to trzeba koniecznie cos z tym zrobic, bo moze dojsc do odwodnienia. Z domowych sposobow: niezastapiony wegiel, herbata imbirowa (mozna po prostu do herbaty dodac imbir), herbata z czarnej porzeczki, sok z marchwi (domowy, nieslodzony) Ogolnie trzeba duzo pic!
ILOA wszystkiego najlepszego!!!:piwo :
Siasia37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 20:45   #58
Poletta
Raczkowanie
 
Avatar Poletta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 421
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Iloa Pokaż wiadomość
Na ogół na białkach jeść się nie chce.
NIe ma ryzyka spowolnienia metabolizmu - jest PEWNOŚĆ.
Jeśli na diecie jesz np. 1000 kcal to organizm po jakimś czasie uczy się żyć z 1000 kcal (spowalnia metabolizm). Dlatego z diety 1000 kcal trzeba wychodzić stopniowo dokładając sobie 100 kcal co 2 tygodnie lub wolniej (jeśli waga rośnie).
Jedzeniem poniżej 800 kcal rozwalasz sobie metabolizm i robisz organizmowi wielką krzywdę.
POLICZ SOBIE ORIENTACYJNIE ILE JESZ KALORII DZIENNIE. Jak za mało to jedz na siłę.

A mam dzisiaj urodziny, jest święto i powinno być wesoło.
Dzięki za podpowiedź, jest ok, i tak wychodzi 1200-1300 kcal.
I 100 lat przy okazji urodzin Tylko to różowe ciacho to z syropem z Lidla i otrębami, co?
__________________
31.05.16 163cm/ 60-59-58-57-56-55-54
Nie rezygnuj z czegoś, co wymaga czasu - on i tak upłynie...

Edytowane przez Poletta
Czas edycji: 2012-01-11 o 20:47
Poletta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 20:53   #59
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Iloa, sto lat!!!
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 20:55   #60
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez zlota jagoda Pokaż wiadomość
Uprzedzam pytanie - wiem, że nie powinnam być na diecie teraz. Dukan zaleca dla karmiących matek III fazę z dodatkową porcją owoców dziennie, ale ja jestem taka gruba, że mała ma z czego ciągnąć, biorę witaminy, piję ekologiczne herbatki np. z pokrzywy, hibiskusa itp. Krótko mówiąc dbam o siebie, a o dziwo mojej małej zeszła wysypka z buzi odkąd jestem na diecie, czyli wcześniej ją coś uczulało, a teraz tego nie ma a ja myślałam, że ma uczulenie na produkty mleczne
Dieta może zaszkodzić Twojemu dziecku, które karmisz !
Jak już na prawdę musisz zacząć teraz no przynajmniej skonsultuj to ze swoim lekarzem i zobaczysz co on Ci powie. Dukan nie bez powodu pisze, że matki karmiące powinny robić zmodyfikowaną III fazę...

Iloa
Aaa, czemu się nie chwaliłaś wcześniej ?
A takim razie życzę Ci dużo spokoju na forum i w życiu osobistym, zdrowia, szczęścia, miłości, spełnienia marzeń, w tym osiągnięcia i utrzymania wymarzonej wagi i wszystkieeego najlepszego
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.