olej lniany w sklepach bez lodówki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-09, 11:28   #1
fioletowe okulary
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 305

olej lniany w sklepach bez lodówki


Czytałam że olej lniany kosmetyczny jest olejem niestabilnym, w związku z czym trzeba trzymać go w lodówce by nie stracił swoich właściwości (nawet olej nieotwierany ) oraz po miesiącu od otwarcia wyrzucić ( zdolność do jełczenia) . Jedna blogerka pisała, ze jeśli kupimy olej dobrze przechowywany, po czym włożymy go do torebki i pochodzimy jeszcze 2 godziny w ciepłym centrum handlowym-tez taki olej będzie nieużyteczny.
Szukałam oleju w aptekach i wielu sklepach również typu ECO i w żadnym olej lniany nie stał w lodówce. Jak to w końcu jest z tym olejem? Czy zamówiony np. z ZSK będzie pozbawiony wielu właściwości z powodu nietrzymania w lodówce? A może znacie jakieś sklepy gdzie jest to przestrzegane?
__________________
fioletowe okulary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-09, 14:49   #2
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: olej lniany w sklepach bez lodówki

Ja kupuję przez allegro z małej olejarni która pakuje go w ciemne butelki i styropianowe opakowanie. Tłoczą na bieżąco więc jest świeży i jakoś mam zaufanie, że wiedzą co robią i umieją go przechowywać. Myślę, że trzymany w temp. pokojowej i nie za długo to nic się nie powinno z nim dziać.
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-10, 15:29   #3
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: olej lniany w sklepach bez lodówki

w sklepach zielarskich widuję w lodówkach
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 14:04   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: olej lniany w sklepach bez lodówki

Są różne oleje. Poddana jakiejś tam obróbce, które nie stoją w lodówkach i mają dłuższy termin ważności, i takie co są dobre miesiąc i muszą być w lodówkach.

Ten co krótko żyje i stoi w lodówce jest bardziej wartościowy.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-14, 12:56   #5
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: olej lniany w sklepach bez lodówki

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
Ja kupuję przez allegro z małej olejarni która pakuje go w ciemne butelki i styropianowe opakowanie. Tłoczą na bieżąco więc jest świeży i jakoś mam zaufanie, że wiedzą co robią i umieją go przechowywać. Myślę, że trzymany w temp. pokojowej i nie za długo to nic się nie powinno z nim dziać.
Jak trzymasz w temperaturze pokojowej to psujesz ten olej, po 3 dniach możesz go zużyć do czyszczenia mebli. Do picia się kompletnie nie nadaje. Trzymaj w lodówce. Ja ze względu na właściwości wolę spożywać len w ziarenkach, namoczony na 8 h i zmiksowany w koktajlu
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 21:13   #6
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: olej lniany w sklepach bez lodówki

Też zawsze kupuję go w małym sklepiku osiedlowym, gdzie jest przywożony w lodówce i trzymany w lodówce non stop. A opakowanie ma takie jak pisała jedna z Wizażanek wyżej: ciemną butelkę w styropianie.

Na wiele rzeczy dotyczących zdrowego odżywiania można przymknąć oko, ale akurat olej lniany naprawdę trzeba przechowywać w lodówce, bo inaczej rzeczywiście zjełczeje i się do niczego nie nada.

Kiedyś kupiłam taki trzymany "na zwykłej półce", i był po prostu inny... w kolorze, smaku, nawet zapachu. Takich zdecydowanie nie polecam, autentycznie można się po nich źle poczuć.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 22:24   #7
ewka_marchewka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 80
Dot.: olej lniany w sklepach bez lodówki

Cytat:
Napisane przez fioletowe okulary Pokaż wiadomość
Czytałam że olej lniany kosmetyczny jest olejem niestabilnym, w związku z czym trzeba trzymać go w lodówce by nie stracił swoich właściwości (nawet olej nieotwierany ) oraz po miesiącu od otwarcia wyrzucić ( zdolność do jełczenia) . Jedna blogerka pisała, ze jeśli kupimy olej dobrze przechowywany, po czym włożymy go do torebki i pochodzimy jeszcze 2 godziny w ciepłym centrum handlowym-tez taki olej będzie nieużyteczny.
Szukałam oleju w aptekach i wielu sklepach również typu ECO i w żadnym olej lniany nie stał w lodówce. Jak to w końcu jest z tym olejem? Czy zamówiony np. z ZSK będzie pozbawiony wielu właściwości z powodu nietrzymania w lodówce? A może znacie jakieś sklepy gdzie jest to przestrzegane?

Olej lniany musi być odpowiednio przechowywany tj w niskiej temperaturze a wiec najlepiej jak stoi w lodówce.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewka_marchewka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-10, 06:13   #8
kopciuszek86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 25
Dot.: olej lniany w sklepach bez lodówki

Ja od wielu lat kupuję bezpośrednio u producenta, w Laboratorium Biooil. Wypróbowałam wiele olei lnianych, ale tylko ten ma przyjemny smak, no i wysyłają razem z certyfikatem. Zamawiam raz w miesiącu 2 butelki półlitorowe i wysyłają w specjalnych termosach - olej przychodzi do domu zimny, w ciągu 24 godzin. Polecam - wejdź na sobie stronę producenta i zamów. Wprowadzili też oleje lniane smakowe z naturalnym aromatem, próbowałam już bazyliowego i cytrynowego - są super. Czaję się na olej lniany z kapsaicyną ale nie wiem czy podołam
kopciuszek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 22:26   #9
ewka_marchewka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 80
olej lniany w sklepach bez lodówki

Cytat:
Napisane przez kopciuszek86 Pokaż wiadomość
Ja od wielu lat kupuję bezpośrednio u producenta, w Laboratorium Biooil. Wypróbowałam wiele olei lnianych, ale tylko ten ma przyjemny smak, no i wysyłają razem z certyfikatem. Zamawiam raz w miesiącu 2 butelki półlitorowe i wysyłają w specjalnych termosach - olej przychodzi do domu zimny, w ciągu 24 godzin. Polecam - wejdź na sobie stronę producenta i zamów. Wprowadzili też oleje lniane smakowe z naturalnym aromatem, próbowałam już bazyliowego i cytrynowego - są super. Czaję się na olej lniany z kapsaicyną ale nie wiem czy podołam

Każdy olej lniany smakuje tak samo chyba ze jest z czyms zmieszany. Albo zepsuty


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewka_marchewka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-25, 14:28   #10
deli87
deli87
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: olej lniany w sklepach bez lodówki

Staram się kupować tylko te z lodówki i też trzymam w lodówce. Olej lniany szybko traci swoje właściwości, szczególnie wtedy, gdy jest źle przechowywany.
__________________
Zapisz
Zapisz
deli87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-27, 14:44   #11
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: olej lniany w sklepach bez lodówki

Cytat:
Napisane przez ewka_marchewka_81 Pokaż wiadomość
Każdy olej lniany smakuje tak samo chyba ze jest z czyms zmieszany. Albo zepsuty


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Według mnie smakują różnie, ale może jestem mocno wyczulona. Najbardziej lubię olej Fitness&Natura (wiem, wspaniała nazwa ), naprawdę żaden mi tak nie smakował, a próbowałam już wszystkich, jakie są na rynku (w wersji niezepsutej, niestety wersję zwietrzałą też znam).
Jedyny minus - ich oleje można kupić tylko na Warmii i Mazurach. Ale jak macie okazję spróbować, to polecam.

Ale generalnie świeży, dobrze przechowywany olej powinien być bardzo, ale to bardzo smaczny. O lekko orzechowym posmaku, bez takiej nuty oleju uniwersalnego, bo i z takim czymś się spotkałam I na pewno nie powinien być gorzki, to znaczy, że był źle przechowywany.

Może ktoś z Was ma jakiś sprawdzony punkt w Poznaniu? Wszędzie, skąd próbowałam, był gorzki mimo lodówki
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-29, 11:51   #12
lifeofaneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 216
Dot.: olej lniany w sklepach bez lodówki

Mój olej ma lekko orzechowy posmak. Kupuję go w aptece - jest z lodówki, bo czuję, że chłodny. Znajoma farmaceutka odradziła mi kupowanie w sklepach eko itp. - tam nie jeżdżą samochody z chłodnią, do apteki - tak.
lifeofaneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 17:19   #13
sophisticated_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 87
Dot.: olej lniany w sklepach bez lodówki

Trochę mnie to dziwi, bo wszędzie gdzie ja widziałam i skąd kupowałam olej lniany - był zawsze z lodówki i zawsze znajdował się w ciemnej butelce. To na co należy zwrócić uwagę to smak i zapach, jesli będzie Ci się wydawało, że ma zapach rybi, albo gorzkawy posmak - po oleju od razu do kosza, bo mozna sobie zrobić krzywdę spożywając zjełczały olej. Ewentualnie jeśli jest nowy, zawsze możesz go reklamować
sophisticated_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 11:26   #14
Majeczka28a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 94
Dot.: olej lniany w sklepach bez lodówki

Ja kupuję wbrew ostrzeżeniom na ryneczku. Pan co go wytwarza wozi go w przenośnej lodówce i jak dotąd to jeszcze nie kupiłam u niego starego oleju tłoczonego na zimno. I butelki nie zawsze ma ciemne. Raz udało mi się kupić stary olej co pachniał rybami ale to było w niesprawdzonym sklepie. Poszedł do kosza.
A i to normalne jak się rozwarstwia bo domowe wytłaczarnie nie mają takich dobrych filtrów. Ponadto świeży olej lniany tłoczony na zimno pachnie lekko orzechami! Najpierw w trakcie leżenia traci zapach, potem kolor i smak. Ponadto używając tego oleju trzeba mieszać go z potrawą na chwilę przed jedzeniem.
Majeczka28a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 20:22   #15
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: olej lniany w sklepach bez lodówki

Cytat:
Napisane przez Majeczka28a Pokaż wiadomość
Ja kupuję wbrew ostrzeżeniom na ryneczku. Pan co go wytwarza wozi go w przenośnej lodówce i jak dotąd to jeszcze nie kupiłam u niego starego oleju tłoczonego na zimno. I butelki nie zawsze ma ciemne. Raz udało mi się kupić stary olej co pachniał rybami ale to było w niesprawdzonym sklepie. Poszedł do kosza.
A i to normalne jak się rozwarstwia bo domowe wytłaczarnie nie mają takich dobrych filtrów. Ponadto świeży olej lniany tłoczony na zimno pachnie lekko orzechami! Najpierw w trakcie leżenia traci zapach, potem kolor i smak. Ponadto używając tego oleju trzeba mieszać go z potrawą na chwilę przed jedzeniem.
Też zdarzało mi się kupić na rynku i był świeży, a w aptekach prosto z lodówki bywał zjełczały. Ten dobry był prosto od producenta
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-01 21:22:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.